jaren Rotterdammer Adri L. ARIE DE BRUIJN VERLAAT DE S VV-„FAMILIE" Behanger herinnerde zich weinig van ongeluk-Venestraat Schiedam gaat weer opgewekt feesten De bekende rechtsbinnen de uit de „gouden"' tijd Kamermuziekavond in Stedelijk Museum WSÊ99mÊm Veilige weg „De dochters van de baas Koeriersters Méér dan trainer: een model-clubman! ,W WALDO-RIJSCHOOL 69 915 Op Koninginnedag en Bevrijdingsdag De gevallenen-herdenking toch weer bij Bevrijdingsmonument Ook dok 7 van WF in gebruik De Blauwe Doffer Zonder alcohol Geen diskwalificatie van Buitenkek De KA.B.-leden keken naar: Chr. Vrouwenbond Evangelische, Mij. over bisschopszetel Politieagent SCHIEDAM yV RIE DE BRUIJN verlaat de voetbalvereniging S.V.V. per X' juni als trainer. Heel- voetballend Schiedam' móet ge reageerd hebben bij de simpele mededeling van dit feit in de; krant, de uiteraard het hevigst en met de nodige, bijgedachten. Want onze sympathieke 36-jarige stad genoot, die-overal vrienden heeft, is niet zó maar „een" trainer: V' hij is méér. En wel in de eerste plaats een model-clubman, sportman in-de-beste betekenis van het woord, die voor zijn club-S.V.V. alles heeft, gedaan wat in zijn vermogen lag. En dat is niet zo gering geweest, als veldspeler niet en als trainer niet. Welke voetballiefhebber kent niét de korte stevig- gebouwde rechtsbinnen, die zwervend en stuwend achter zijn voorhoede opereerde als „de hersenen van de ploeg", als de aanvoerder die zijn elftal in de „gouden" tijd van S.V.V. van het ene kampioenschap naar het andere voerde totdat tenslotte in '49 het landskampioenschap werd behaald. Trainer is Arie de Bruijn nog maar drie jaar bij S.V.V.maar ook als zodanig heeft hij successen geboekt. AT gaat u nu doen?" was één van de eerste vragen die we trainer De Bruijn stelden, terwijl een kopje thee genuttigd werd in de woninp aan de Warande. De sport man haalde z\jn brede schouders op. HU wist het nog niet. Misschien weer een „gewone" baan cn nog wat trainen in de avonduren, moge lijk ook weer alleen trainer, als zich een goede gelegenheid voordoet. Gedurende de drie jaar als trainer van S.V.V. (daarvoor nog een jaar van Unitas) heeft Arie de Bruijn heel wat leerzame ervaringen op gedaan en de grote moeilijkheden van het moderne beroepsvoetbal leren kennen. Trainer in deze tjjd ia ondanks de vele vrije tijd geen gemakkelijke baan en kost heel wat hoofdbrekens als je je taak serieus opvat. Dat is de mening van de S.V.V.-trainer. Andersen is dooi' ..Eén van de grootste problemen bij het beroepsvoetbal is, dat de overschakeling rvan amateurisme op beroeps nog in volle gang is en nog geenszins het stadium is bereikt, waarin alles vlot marcheert. Het is allemaal te snel gegegaar.. vele ver enigingen zijn nog «wat bij de ont wikkeling achter gebleven en hin ken vaak op twee gedachten. Van schuld is hier geen sprake, het was onvermijdelijk. De uitkeringen aan de spelers, dc juiste keuze uit het beschikbare ..materiaal" e.d. ver oorzaken vaak bijzondere moeilijk heden. Op het-.iiard" maken van de spelers wordt de nadruk gelegd. Al met al blijven de spelers mensen van vlees en bloed met meer of minder gave voor het voetbalspel, waarvan merrniet plotseling wonde ren kan verwachten. Als men het professionalisme ac cepteert. dan moet men. consequent zjjn en ook'de mogelijkheid van het I kopen van spelers uitbuiten, als daarmee een elftal op gang gehol pen kan worden. Andersen is dood en de sprookjes zijn de wereld uit", besluit De Bruijn zijn commentaar. Teamgeest nodig HET klinkt - onomwonden uit de mond van de trainer. Niet dat hij zo'n grote voorstander van het beroepsvoetbal isf Over een jaar of tien loopt het vast wel goed. maar nu zijn er nog onvolkomenheden, die remmend werken. De sfeer en- de geest-van het amateurisme, die Arie de Bruijn zelf zo-goed gekend heeft en met hem vele oudere spelers, is er niet meer. De ouderen moeten wennen aan de zakelijke sfeer, de jongeren staren vaak naar het'geld en vergeten, dar' een goede team geest en de liefde voor de ploeg voor alles 'moet gaan. Met geld al leen vormt men geen winnend elftal. Ten dele acht Arie de Bruijn dit commentaar ook van toepas sing voor de S.V.V.-ploeg. die momenteel een moeilijke tijd doormaakt. Het eerste elftal van S.V.V., is opgebouwd uit eigen krachten en ..oud" kan de ploeg als geheel niet worden genoemd. Met 50% kans op degradatie, zijn de moeilijkheden echter voor alle clubs groter geworden en zo ook voor S.V.V.- De mogelijkheid tot herstel is aan wezig, maar het is een moeilijke weg, die wel via dc eerste klasse zal gaan, want degradatie Is praktisch niet meer tc voorkomen. 41 goals tegen in 25 wedstrijden is niet zo gek, maar de voorhoede zal doel punten moeten maken om tot re sultaten te komen. Van de 25 wed-" strijde" werden er 8 gewonnen, 4 geljjk gespeeld en 13 verloren, waar van 9 wedstrijden met slechts één. doelpunt verschil. nooit waren er zoveel mensen bijeen in het. stadion als die'ge-, denkwaardige dag. Extra zittri- bunes moesten worden opge trokken op al die kijkers te kun nen herbergen. Kwam anoverwon YYTeeT u nog hoe S.V.V. in deze wedstrijd binnen het kwartier een voorsprong van 2—0' had ge nomen en tenslotte onder storm achtige toejuichingen als zegevfe. rend overwinnaar het veld verliet? Dafc was nog eens een ploeg; één die kwam, zag en overwon. Onge slagen kampioen van de tweede klasse, kampioen van de eerste klasse met slechts 3 verloren wed- I strijden van de 20 en landskampioen met slechts 1 verloren wedstrijd (van de 101) Een prima ploeg, maar eigenlijk toch zonder directe uitblinkers. Arie4 de Bruijn opereerde daarin als rechtsbinnen-aanvoerder, steeds een beetje terug getrokken, kansen scheppend voor zijn medespelers. Zelf maakte hij maar zelden een doelpunt door deze wijze van spe len. Het is de vaste overtuiging, van Arie de Bruijn, dat dit elftal zijn succes in hoofdzaak te. danken had aan de uitstekende verstandhouding in de ploeg, die maakte dat de spe lers elkaar aanvoelden. Dit kampioenselftal was een homogene vriendenploeg. die pok buiten het veld opgeld dééd op gezellige samenkomsten bij - elkaar thuis. Vrienden, die in het veld samen vochten voor een overwinning cn die dan ook meestal behaalden.*1"'': Een moeilijke taak Het is. te begrijpen, dat de .jon gens" het jammer vinden, dat Arie de Bruijn weg gaat. Hü fs een kame raad, die veel inzicht en begrip toont voor hun moeilijkheden. Het afscheid staat echter vast en.nadert met rasse schreden. Velen van de S.V.V.-,,familie" zien "zijn- afscheid met leedwezen tegemoet. Arie de Brujjn kan er echter van overtuigd zijn, dat wat hij ook gaat doen de beste wensen van welen hem ver gezellen. Eén ding is zeker: zijn opvolger zal een moeilijke taak krijgen, want de toestand is niet zo .rooskleurig. De morele steun van de vaste, trou we aanhang is meer dan ooit nodig. „Van harte Arï$'%zégtFaas Wilkes tegen- aanvoerder De Bruijn van S.V.V.' Datwas vóór de wedstrijd-tegen Xerxes in '49, toen S.V.V. juist een week tevoren het ^kampioen schap - vatt de le klasse Md behaald in de wedstrijd', tegen Spartg, r (Advertentie IJM.J VOOR ÜEDEN Apolhekers nachtdienst: Apotheek F.H Backer, St- Liduinastr. 58 Bellen b(j ongeval; G.G. en GD. Tuinlaan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven,- geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten R.k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags. en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten. Stedelijk Museum: Tentoonstellin gen: Werken van Jan van Heel tot 3D april) en «Moderne Gra fiek" (tot 6 mei). Geopend da gelijks van 2 tot 5 uur; woens dag. en vrijdagavond van 7 tot 10 uur. BIOSCOPEN Passage. Alleen 8.15 uur. „De Vro lijke Vagebond" Monopole, 2, 7 en 9 uur: .BI Tigre". VOORSTELLINGEN Irene, 8 uur: Wijk 5 N.H.G.,: wijfe- avond. Musis Sacrum, 8 uur; „De Zingende Jeugd". Geb, Chr. Soc. Bel., 8 uur: Chr: Bond Vervoerspers., jaarverga dering. Blauwehuls, 7-45 uur: Vara-.tv.- club. TIvoH, 8 uur: Voetbalver. pFSC, contactavond. De Vriendschap, 8 uur: Ver. tot On dersteuning bij Ziekte. DEN HAAG. Vijf jaren gevangenisstraf beeft de officier van justitie dinsdag geëist tegen de 22-jarige Rotterdamse be hanger A..3V1. L., die, zoals wy reeds gisteren berichtten, te rechtstond, omdat hy op 24 september van het vorige jaar: als joy-rider onder invloed van sterke drank in de Venestraat een ongeluk veroorzaakte, dat twee mensen het leven kostte* en waarby twintig anderen werden gewond. Vol afschuw luisterden de talrijke aanwezigen, van wie de eersten reeds om zes uur in de morgen voor het gerechtsgebouw stonden te wachten, naar de mondelinge weergave van de gebeurtenissen, zoals die zich op de avond van die 24ste september hadden afgespeeld. 1 Na tien" glazen cognac en vijf of zes glazen bier te hebben gedronken in Rotterdamse cafés had de behan ger van een parkeerterrein" aan de Rochussenstraat .in Rotterdain een lichtgroene auto weggenomen. Sa men met rijn vriend, die als getuige bij het proces aanwezig was, was hij met een snelheid van honderd 'kilo- .;Us De sopraan EUy Ameling, de pianiste- Elly Salomé en de fluitist Koos Verheul kunnen op een uitste kend geslaagde kamermuziekavond terugzien. In het kader der z.g. rau- seumconcerten brachten zij gister avond in degrote zaal van het Schiedams Stedelijk Museum een van veel -artistieke smaak getuigend en met zorg samengesteld programma ten. gehore, waarbij. <5ok aandacht was geschonken aan waardevolle, maar weinig bekende muziek uit vroeger tijd; Hiertoe moeten o.m. gerekend worden een Rondo in C/van J. Chr. Fr. Bach, drie Schubert-liederen op Italiaanse tekst en twee weinig ge zongen liederen van Haydn op tek sten van Anna Hunter. Elly Ameling heeft een in technisch opzicht uitste kend geschoolde sopraan, die haar in staat stelt snelle figuraties metgroot gemak uit te. voeren, waarbij de toonzuiverheid steeds gehandhaafd blijft De kwaliteit van de stem is voortreffelijk, de .voordracht geeft blijk vaq veel muzikaliteit. Tot het beste, dat zij tijdens dit concert ten gehore bracht, behoorden wel.de aria uitf Bachs KaffeètKantate en de Chans onnettes'van Badings. Koós. Verheul-.behoort tot de vóór? name klasse der Nederlandse fluitis ten. Hij weet zijn instrument zodanig te bespelen, dat een rijk genuanceerd klankbeeld ontstaat: Zijn speeltech- niek is zeer geacheveerd en de adembeheersing laat geen ruimte voor wilde lucht. Niet alleen in de oudé muziek (zoals Bachs 2e sonate Ook dit jaar zullen in Schiedam Koninginnedag en de Nationale Bevrij dingsdag op 5 mei weer opgewekt gevierd worden. De organisatie van de viering is wederom in de door de jaren beproefde handen gelegd van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen als sectie van de Schiedamse Gemeenschap, die een uitvoerig programma heeft opgesteld, dat zoveel mo gelijk „elek wat wils" biedt. Het feit dat op 5 mei de ambtenaren geen vrij af krijgen en ook de werkers in vele bedrijven wel op het werk moeten komen, zal geen ernstige afbreuk doen aan de viering daar 5 mei toch op zaterdag valt. Tussen de jolijt op die beide dagen komt dan-als een ernstige noot de herdenking van de gevallenen op vrijdagavond 4 mei. De „gouden" tijd OVER de 20 jaar, die Arie do Bruijn zelf in S.V.V. gevoetbald heeft (5 jaar als junior en 15 jaar ip het eerste elftal), kan hü een hoop interessante dingen vertellen. En de goede oude tijd herleeft-In een grote serie foto's van spelmo menten uit de „grote" wedstrijden. De kampioenschappen van voor de oorloe en de „gouden tijd" van na de oorlog. Arie de Bruijn kwam Uit in het Nederlands B-elftal, Zwa- luwenelital en Rotterdams elftal, maar rijn eigen ploeg lag hem toch. het naaste aan het hart. kent toch nog de samenstelling van het roemruchte elftal, dat na in *47 en '48 kampioen in de tweede klasse te zijn geworden in '49 kampioen ln de eerste klasse werd en deze unieke prestatie besloot met het landskampioenschap? Om uw geheugen nog even op le friseen volgt hier de aameiwtelllng: doel: Bob Schoor; achter: Corveleljn en Steenbergen; midden: Meerwijk, Van Schyndel en Van Kan; voor: Van Lith, Goossens. Kdnemaü, De Bruijn en Schrtunph. De mooiste wedstrijd is voor Arie de Bruijn» die tegen Emma feweest in '48 (2—1). .welke .V/V. het eerste Jdasseschap be- zorgde. Direct daarna noemt bij echter de wedstrijd tegen Hee- xenveen in .'49 in het Feijenoord- stadion gespeeld, die S.V.V. met een 3—1 overwinning het lands? kampioenschap bezorgde. Nog Overigens biedt het programma, zoals h'et dos is toegelicht door het bestuur, weinig wijzigingen op, die van de voorgaande jaren; er is wat bijgeschaafd en in details veranderd, maar in grote trekken komt het op hetzelfde neer veel andere moge lijkheden zijn cr immers niet. tenzij men de viering op een geheel nieu we, andere, leest zou schoeien. Daar Koninginnedag op maandag valt zal de feestweek reeds op zater dag 28 april ingeluid worden met de traditionele taptoe op de Grote Markt voor het stadhuis. Van 8 uur af tot 9 uur, wanneer „Harpe Davids" de taptoe blaast De viering van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana- begint om 8 uur met het luiden der.Klokken, terwijl om 9 uur (later dan de voor gaande jaren)' de muziekkorpsen van „St. Ambrosius". „Harpe Davids" en „Crescendo"" flun rondgang door de stad maken, die besloten wordt op de Grote Markt met een uitvoering voor burgemeester mr. J. W, Peek. 's Morgens worden ook de finales van het school voetbal- en. handbal- toernooi verspeeld op de Boshoek, met als sluitstuk de „grote" voetbal wedstrijd tussen r.h.b.s. en een ulo combinatie. Burgemeester Peek zal om 1 uur de prijzen uitreiken. Voor da kinderen, is er verder 's morgens een jeugdfeest in de Plan tage (die naar plechtig verzekerd wordt, geheel gereed zal zijn van de restauratie)waaraan vele bekende artiesten medewerken. Voorts zijn er voor de kinderen 's middags diverse wedstrijden en wel oro 2.30 uur ringsteken ln de Wa rande, om 3 uur een estafetteloop in de Stadhouderslaan en behendig- heidswedstrijden op rolschaatsen in de Nassaulaan, eveneens om 3 uur. Voor alle wedstrijden mooie prijzen. Voor de ouderen gaat 's middags Gusto's Muziekvereniging om 3 uur in de Plantage een concert geven van lichte muziek. 's Avonds is er dan een buitengewone en populaire va riété-avond, met als glansnummers het optreden van conferencier Kees Manders en Mieke Telkamp, Op 5 mei Ook de viering van de Bevrijdings dag begint met muziek èri Wel door het Politie muziekgezelschap, dat een rondgang maakt door de (naar men verwacht: met vlaggen versierde) stad. In de Plantage volgt dan om 10 uur een goed verzorgd kinderfeest, dat geopend wordt door het optreden van het kinderkoor „Lenteklanken" uit Schiedam-west, dat bekende kin derliedjes ten gehore brengt. Daatop komt „Het eigenwijze haasje" op' de planken, opgevoerd door de stichting Nieuw Ned. Jéugd-toneel van Cruys Voorbergh onder régie van Gees La- seur.. Een aardig verhaal dat de kin deren wel zal boeien. Verder zijn' er voor de kinderen van 6 tot 13 jaar van 3 tot 5 uur de traditionele kinderfeesten. Daar de belangstelling om als leider voor deze feestjes op te treden niet groot was, moest het aantal feestplaatsen be perkt worden'tot vier, nl. Maasboule vard (verzamelen een half uur te voren op het Rozenburgerplein), de- Boshoek (verzamelen Fabriplein of dr. Wibautplein), de Boerhaavelaan (verzamelen van 't Hoffpleln) én de zandvlakte achter de Parallelweg. Voor de ouderen is er die. dag in de Plantage een vocaal, en instrumen taal-concert van operafragmenten, te geven door een koor van 200 perso nen, bestaande uit leden van de koor. verenigingen Bel Canto, 't Westen, Wilton-Feljenoord, Excelsior en Chr. Schiedamse manr.vuxoor, begeleid door Oefening Baart Kunst, dit alles onder algemene leiding van OB.K.'s dirigent Dick Koster. Dit concert wordt dan afgesloten met een groot Bevrijdinesbal met medewerking van het oansorkest weer vele jongeren naar de Plantage lokken. Voor Kethel Voor Kethel is er op beide feest dagen een. afzonderlijk programma opgesteld voor de kinderen en. wel op Koninginnedag om 3 - uur een her haling van het feest van de Plantage, terwijl op 5 mei kinderspelen worden georganiseerd met voet- en handbal, boegsprietlopen, mastklimmen,enz. Beide feesten wórden gegeven op het DHS-terrein in Kethel zelf. Dé herdenking De gevallenen in de oorlog en tij dens de bezetting worden herdacht op vrijdagavond 4 mei met een plech tigheid voor het hevrijdingsbeeld aan de Gerrit Verboonstraat De deelnemers verzamelen, zich weer op de Grote Markt en in de straten daar in de buurt om 6.45 uur, terwijl om 7.15 uur afgemarcheerd wordt, voor afgegaan door het muziekkorps Cres cendo. Terwijl de kapel van 't Leger des-Heils gewijde muziek speelt, zul len er kransen en bloemen gelegd worden .aan de voet van het monu ment. Om 8 uur wordt er twee-minu ten stilte betracht/ waarna het helmus zal opklinken. - Daarna, om 9.30 uur Is er een-her.-? denkingsbijeenkomst in dé Grote Kerk," georganiseerd door ae:Expogé en-het Voormalig. Verzet Nederland. Het programma hiervan is nog niet bekendgemaakt.w'-. Een /bezwaar voor de herdenking bij het monument is wel dat de Ger rit Verboonstraat nét opgebroken is. Er zullen echter tijdelijke voorzienln- gen-worden getroffen waardoor men niet te veel hinder zal hebben van de opgebroken straat. Maar énige moei lijkheden. zal het wel geven, ook op de versmalde Koemarktbrug. in Es) maar ook in moderne .muziek van Pijper (Sonate 1925), Roussel en in diverse obligaat-partijen' gaf Vér- heul fluitspel van hoog gehalte te horen. Elly Salomé deed in haar kla- vierspel voor haar twee partners niet onder in technische verzorging en muzikale, distinctie. Dat bewezen niet alleen de uitstekende_ begelei dingen maar ook dé soli, dï'è rij ten gehore bracht. (Rondo in C. van J. Chr. Fr. Bach en Toecatina van Voormolen). Te oordelen naar hét veelvuldig èn hartelijk applaus werd het voortreffelijk - musiceren van de drie concérteranden door het vrij talrijk publiek zeer gewaardeerd. Ook dok 7, de tweede van de nieuwe gegraven- dokken, - van de Dok- en Werf My. Wilton-Fijenoord te Schiedam is in gebruik genomen. Hét was dé „Aünkerk" van de Ver. Ned. Scheepvaart Mijen, die de eer genoot als eerste dit grote dok bin nen te mogen varen. Voor die ge legenheid was het Dokkanloor-oost en de hele omgeving van de dokken feestelijk 4n de vlaggen gezet. Zoals bekend is einde december het andere nieuwe dok *eeds on officieel ln gebruik genomen. Nu beide dokken gereed zijn, zal de officiële opening wel binnenkort te verwachten lijn, hetgeen met de nodige feestelijkheden zal geschie den. Ook de Schiedamse postduiven vereniging De Blauwe Doffer heeft deelgenomen, aan de wedvlucht uit Kesteren. Los om 8.30 uur. De eer ste duif binnen om 9.43/28 uur en de laatste om 10.15,01 uur. De winnaars zijn: 1. P. Morra, 2, v. d. Steen, 3. 3. W. Kazenbroot, 4, 32, 37 H. Broklïng, 5. H. v. Gogh Cz., 6, 16 30 Ilmer, 7. B. v. Gogh, 8. 28 33 A. Broeders, 9, 26 •v.'Wijk, 10. "Kerkhof, 11, 21 41 Dui- venbode, 22, 34 Sebrechts, 23.' Rokers, 14, 24 Lems. 15. v. Leeuwen en Co., 17, 36 v. Duren en Co., 18. A. J. Ka zenbroot, 19, 20, 23 Putters Zn., 22. v. Oordt, 25. W. v. d. Hoeven, 27. v. Opijen, 29, 35 v. d. Sloot en Co., 31. G. Breur, 38. v. d. Kant, 39. Linborgh, 40. v. Dijk, dipt J. Broeders. Lezing voor N. H. G. E. Voor de Ned..hervormde gerefor meerde evangelisatie gaat in het kerkgebouw van de Protestanten bond aan. de Westvest 92 ds, W. L. Tukker.-uit Rotterdam om 8 uur spreken over het onderwerp: „De' val der enngelen". meter per uur naar Den Haag ge reden. ,,Bij de eerste straten van de stad minderde ik. snelheid tot zeventig kilometer per uur",: vertelde Adri L. gisteren. De eerste aanrijding.-die hij op de hoek van de Wagenstraat en de Gedempte Gracht had veroor zaakt, kon -de behanger rich wel herinneren. Van wat. er daarna ge beurd was wist hij niets meer, zo vertelde hij'de.rechtbank. Zelfs van de woedende mensenmenigte, die in de Venestraat had geroepen „Sla hem dood" had hij niets ge merkt „Toen er op het politie bureau rumoer ontstond en geroe pen werd, dat er doden en gewonden waren begon ik te begrijpen, wat ik had gedaan." [iVNa een kwartier op het bureau fe ,riin geweest;wasv hij ontvlucht en naar Rotterdam teruggellft, waar hij om zeven uur in de morgen in da straat, waar>htf woont, andermaal werd gearresteerd. NadatJgetuigen, van wie er nog steeds enkele.- onder., doktersbehari- deitng zijn,, hun verklaringen had den afgelegd/- hield *de president de verdachte, de lange lijst van slacht offers voor. „Dit kunt u uw leven lang niet meer goedmaken, en dat alles, omdat u de branie wilde uit hangen", voegde dé president ver dachte toe. De officier merkte in zijn uitvoe rige requisitoir op van mening te zijn; dat L. zeker niet volkomen dronken was -geweest. Hij achtte hem dan ook volkomen verantwoor delijk voor wat, gebeurde. Daarbij legde-hy er. npg-de nadruk: op,^dat L. ook in geheel nuchtere'toestond, niet in staat'is een auto 'té'bestu ren. De officier achtte het primair ten laste gelegde, doodslag en zwaar lichamelijk letsel, bewezen. Vóór-het geval de rechtbank de .opzet niet bewezen zou achten, zag. hij .ook dood en zwaar1 lichamelijk letsel door schuld'bewezen. 1 In zijn pleidooi verzocht de raads man de rechtbank de uiterste cle mentie voor zijn cliënt,'die, zo zei de raadsman, zijn hele leven lang een straf met zich zal dragen, die zwaarder is dan welke rechterlijke uitspraak ookzal zijn. Hij wees er verder op, dat L- geen drank meer zou kunnen zien en van plan is .zijn leven lang geheelonthouder té blij ven. Aan opzet kon naar rijn me ning niet gedacht worden, omdat volgens hem de drank L.vrijwel bewusteloos had gemaakt. Hij verzocht de rechtbank ten? slotte de behanger alleen -te veroor delen voor joy-riding onder invloed, en wel tot een zo kort mogelijke vrijheidsstraf, door,, te brengen in de jeugdgevangenis te Zutfen. De rechtbank zal op 1 mei uit spraak doen. In zaal 5 van Sur sum Cor da hiel den de leden van de Schiedamse af deling van de Nederlandse Vereni ging tot Afschaffing, van Alcohol houdende Dranken dinsdagavond de jaarlijkse huishoudelijke vergade ring. Onder voorzitterschap van de heer J. Weergang werd het korte programma vlot afgewerkt. Notulen en jaarverslagen werden goedge keurd. Daarna werd een filmstrip vertoond waarbij de heer A. Bakker een. toelichting gaf. Meester Bakker doceerde weer als vanouds. De strip „De Veilige Weg" toonde welke juiste weg men kan bewande len om te komen, tot een gezonde vrije-tijdsbesteding. Het. spel van de kinderen, de sportbeoefening, de op leiding van de jeugdleider- bij deJ Culturele Sportbond waren "enkele beelden, die een contrast vormden met het plaatje van een Parijse clo chard, die. een verregaande dronken schap tot de geneugten van het leven rekende. Voorkomen is beter dan geJ nezen ook. bij drankbestrijding..De preventieve drankbestrijding ver dient dan ook alle aandacht In som-, mige steden krijgt de vereniging tot Afschaffing subsidie, hier in de adem van de jenever industrie niet- Dat; maakt het werk van de organisatie, moeilijker. In de week tussen Hemelvaartsdag en Pinksteren wordt "weer een lande? lijke campagne gehouden in het ka der van de z.g. Blauwe Week. Er Is ook de curatieve drankbestrijding, het genezen van de drankzuchtigen. Nu de mogelijkheden voor een goede vrije-tijdsbesteding groter rijn ge worden wordt ook het spook van bet alcoholisme tot de aftocht gedreven., Toch is de toestand nog niet bevre digend. Over de „diskwalificatie" van de speler Buitenhek uit de biljartwed strijden. om het kampioenschap hoofdklasse 250 libre waar wij zater dag over schreven, vernemen wü van het bestuur van de biljartbond afd." Schiedam de volgende toedracht, waaruit blijkt, dat het niet geheel juist is om van. diskwalificatie te spreken.' Buitenhek is (betaald) voetballer: bij Emma-in Dordrecht en om die reden gebonden aan trainingsavon den, waarvan hij overigens tevoren kennis heeft gegeven aan de wed strijdleiding. Daarom werden de bil jartwedstrijden op vrijdag gesteld, een vrije avond. Door omstandighe den werd vrijdag toch tramingsavond waardoor Buitenhek in moeilijk heden kwam. Ook daarvan heeft hö kennis gegeven en naar een oplossing is gezocht maar niet gevonden. Vrij dag j.L nu had Emma een extra, trai ningsavond, waardóór Buitenhek ook extra-laat bij het biljarten kwam. Hij heeft toén 'zelf aangeboden, om de wedstrijd niet op te houden, zich te rug te trekken. Dit aanbod Is.door de aanwezige wedstrijdleider aan vaard. die echter meende, dat dit on der „diskwalificatie" vieL-V? Deze term wordt echter aangevoch ten en we vernemen, dat het. district- bestuur de kwestie op de eerstvol gende vergadering nog zal bespre ken. Diskwalificatie is. bijbet gedrag van de sportieve 'speler Buitenhek zeker een té sterke term. De gezinnen wan de werknemers neelgroep „Alberdtnk-Thijm". Papa Met een op rijm gezette toespraak heeft mej. H. de Vries gisteravond in Irene de feestelijke jaarbijeenkomst van de Ned. Chr. Vromvenbond ge opend. Hi^in memoreerde zij, dat de bond -zo sterk is gegroeid, dat deze bijeenkomst niet meer in de ge wone vergaderruimte, het Geref. Jeugdhuis kan gehouden worden, maar dat men daarvoor naar Irene is moeten gaan.Deze zaalwas dan ook geheel gevuld, o.a, met de echt- genoten der leden. Door dé eigén léden is daarop het toneelstuk ,,'t Blanke hegermeisje"*,' naar het bekende boek „Pinky" van Cld Rickett Sumner opgevoerd en gezien het feit. dat de actrices weinig of geen toneelervaring hebben, was het resultaat zeer goed te noemen. In dit stuk, dat het neger-probleem in de Ver. Staten scherp uitbeeldt, speel de mevr. H. G. v. d. Winden-Roelfse- ma de moeilijke rol van Pinky's grootmoeder werkelijk uitstekend, terwijl ook mevr» Egberis-Falt op viel als Pinky. De bij-rollen waren kekën-dinsdagavoTUi naar ,De doch ters van de Baas". Het waren huw bare dochters, die er op uit waren o-m met .spoed een man aan de <haak te-slaan. De gegadigden strib belden wél wat tegen in Arcade, maar aan- het eind van de auottd waren -er toch drie huwelijken in voorbereiding. Voordat de. trouw lustige dochters op het oorlogspad mochten, hield de heer C. Meyer van de. Katholieke Arbeiders Bewe ging een propagandistische toespraak op deze eerste avond in de reeks van zes De Schiedamse voorzitter zei op dit jaarfeest .dat er in, sommige sec toren van de vakgroepen nog moei lijkheden zijn omtrent de afwikke ling van de loonronde. Hij verzocht de leden rustig de resultaten van de besprekingen af".te Wachten. De 2700 leden van de KAB kun nen niet allen tegelijk naar de to neelavond, daarom zijn op 20, 22, 24, 26 en 27 april herhalingen van dit programma. „De dochters van de Baas" een blijspel in drie. be drijven van C. van der Lingen werd opgevoerd door de R.K. to« wijl de' aankleding goed verzorgd was. Het. Was dan ook zeer terecht,, dat m.ej. De,Vries er. trots op was, dat de bond over zo'n goed toneelgroep- weer als sluitstuk op de feestviering I „The Rhythm Aces" Dit bal zal welj eveneens zeer bevredigend bezet, ter- je bleek te beschikken. Dirk Wortel (P. Middendorp) heeft het gebracht tot schatrijk aannemer. Papa is zichzelf gebleven, maar mama heeft het hoog in het hoofd gekregen. De dochters zullen een passendhuwelijk sluiten en daar?, voor wordt als eerste aanwinst een- jonkheer gerecruteerd en, vooi de standing' van het huis een echte butler aangeschaft. Piet Middendorp hield een kostelijke monoloog, waar bij bleek, dat de oude "Wortel tezeer in de sfeer van zijn bedrijf gewor teld. was om nu nog andere aspi raties te koesteren. Ad van Om men was een leuke arrogante jonk heer van Hooghaeren. Ans de Ka per was het brutaie zusje Anne- miek, die het zo weet te leiden dat rij met de man van haar keuze gaat trouwen, tegen de wil van de overigen (haar toekomstige echtge noot Incluis) in. Een goede creatie. Jacques van Haasteren speelde grap pig de employe v-n papa, die in het huis van de Wortels door de intriganten wordt „geleefd". Een dankbare rol had Marl van Haaste ren, die als een goed getrainde butler geen woord teveel zei en op het juiste of eventueel minder juiste moment steeds naar bin nen schoof. De aanwezigen hebben zich zeer vermaakt met de verto ning-van dit stuk en zeker werd het door de goede vertolking van „Aiberdingk-Thljm" zulk een ge noeglijke avond. A. 2, GEBOREN; Lucas W, z,v, J, Sprong en D. de Vries. OVERLEDEN: Ai Kramer 37.jaar wed. van P. J. Weeda, ROTTERDAM De Evangelische. Maatschappij heeft zich gisteravond, in. een bij-, eenkomst in de Ghr. Geref. Kerk beziggehouden met de vestiging van een bisschopszetel, in Rotterdam: Het onderwerp wérd ingeleid door ds. H. B, Meyboom, directeur van het Protestants Convent, De spreker heeft zich van deze taakgekweten in een toon van begrip en verdraag zaamheid. Dè vestiging van het „bis dom der stedèn" zoals deze nieuwe diocees, wordt genoemd, -in. een brandpunt van afval van de 'kerk, noemde -hij een daad die. in "zekere zin van moed getuigt Vanuit;, zijn protestantse visie kón ds. Meyboom- het èr echter niét'.mee eens zijn dat mén de oplpsribg van pastorate problemen klaarblijkelijk riet in de. hiërarchie: Ds. C. A. Korevaar leidde hierna' een forum, waarin zitting hadden mevrouw Eberlé-Gotlleb, dr. D. v. Drenth, ds. Meyboom en de heer J: Verseput. •'.•/- Gistermiddag schrok een paard dal op de Bredehof voor een melkwagen gespaimt-i stond, zo hevig, dat het op hol aloeg. Eet lamoen brak en het nerveust dier holde zonder wa? gen de Bredehpfweg af, een akker/* op en kwam tenslotte in een aloot terecht die langs de Blinde weg loopt.' - Een surveillerende agent van po litie snelde toe.. Hij sneed dè tou wen van het "lamoen- doot en wist het beest zolang met de kop boven water te houden, tot er voldoende hulp aanwezig was om het paard op het droge 4e brengen.. De., met modder besmeurde - agent- moest zich. naar het bureau begeven om rich to reinigen. .- D® Postduivenvereniging „Koer Wear" to Ouderkerk a.d. UJssel houdt a.s. zaterdag. h*ar eerste wedvlucht met oude duiven in dit- relzoen, een z.g. voorvlucht vanuit Moerwijk." Divers» Voor alle ach oenreparatie Is Bata beter en voordeliger. Spoedreparaties klaar ter-/ wijl u wacht Hooftstraat 111 tel. 69602... Fotografie j Voor pasfoto's- naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106, Tel. 68720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1