5n Halve eeuw A.N.B. Martinit verovert zich een plaats in KNVB-competitie De Kon. Ned. EHBO is in de - uniformen gestoken Bont reünistenfeest van de r.k. ulo-scholen Kampioen Martinit viert de overwinning De Hermes-oudjes kunnen het ook nog! WALDO-TAXI RCR brengt WF verder van kampioenschap af Bij het 38e jaarfeest (Afscheid van dr. A. de Leeuw Duivensport TER BRAAK HET WEEKEINDE VERMAAK: MET FEESTELIJKE RECEPTIE TIEN JAAR WF-VOETBAL Voorbode van het grote feest VOETBAL IN SCHIEDAM Drukke receptie ïn het Volksgebouw Zaterdag-voetbal Ornas-PPSC 02 Afd. KNVB Afd. Rotterdam „De Dilettantjes" ivorden zelfstandig De tweede Douche Burgerlijke stand Bromfietser botst tegen personenauto 7-jarige knaap verdronken 2 Maandag 23 april 1956 Bü het 38-jarig bestaan van de afdeling Schiedam van de E.H.B.O. Is een harte wens van de vereniging in vervuiling gegaan: de brigade Is geüni formeerd. Gekleed ln het mooie uniform presenteerde de brigade zich zaterdagavond op de feestavond in de overvolle zaal van Arcade, dte tra ditiegetrouw leder jaar na afloop van dc cursus gehouden wprdt. Helaas moest er op deze avond afscheid genomen worden van dr. A. de Leeuw, de vergrijsde en gebaarde arts, die 3" jaar lang geheel belangeloos als docent zijn beste krachten aan de E.H.B.O. vereniging heeft gegeven en die in feite de Schïedamse afdeling heeft gemaakt tot wat deze nu is» .Voorzitter G. de 'Goederen richtte in;'zijn openingswoord een bijzonder woord van welkom tot dr. A de 'Leeuw, dr. A, Q. C. Klomp, hoofd inspecteur D. Kniepstra en de oud- ■dommissaris van politie H. v, Veen. Dit jaar is bijzonder goed geweest -voor de EHBO: van de BO cursisten slaagden er 69, De voorzitter sprak met voldoening over de nieuwe uni- tformen. die de mannen van de EHBO -bij handelend optreden een zeker "■overwicht geven. In dit verband .wees hij op de jaarlijkse collecte van •de EHBO op zaterdag 4 augustus, -waarbij de bevolking van Schiedam :zijn bijdrage aan de uniformen kan ■leveren.Ongeveer 40 leden, van de brigade lieten zich in hun nieuwe -uniformen op het toneel bewonderen. *- De heer De Goederen zei het een I bijzonder moeilijke taak te vinden - om afscheid te nemen van dr. De ""Leeuw, die altijd plichtsgetrouw de cursussen heeft geleid. Wel gaat dr. De Leeuw als docent vertrek ken, mear de heer De Goederen sprak de hoop uit dat de EHBO van hem als erelid nog jarenlang 1 steun zou mogen ondervinden. Als dank voor het vele werk kreeg de - bejaarde arts een. oorkonde aange- boden. De voorzitter had het deze avond druk met huldigen. De penningmees ter, de heer J. C. Ziere, kreeg voor zijn werken voor de aanschaf van de uniformen een boékenbon aan geboden. Mevrouw Ziere kreeg bloe men. Dr. A. Q. C. Klomp werd ge complimenteerd voor de wijze waar op hü als docent reeds een gedeelte van de laatste cursus had geleid. Namens cursisten kreeg hü een langspeelplaat aangeboden. Dr. Lam- brecht zal in de toekomst ook een gedeelte van de cursus voor zijn rekening nemen. Voor hun 25-jarig lidmaatschap -van de propagandadienst werden ge huldigd: mevrouw De Vries, die bloemen kreeg aangeboden en_ de heer v. d. Touw, die een kistje siga ren. kreeg. De rest van de avond werden de aanwezigen aangenaam bezig gehou den met een afwisselend cabaret programma onder leiding van confe rencier Rinus van. Evelmgen. waar aan verder medewerkten: het accor- De S.C.V. „De Postduif' hield gis teren een wedvlucht vanuit Eist, een afstand van 96 km. De uitslag was als volgt: 1 3 8 a V. d Kant; 2 9 23 42 43 45 46 48 J. Doejaaren 4 27 28; J. v. d. "Windt; 5 7 J. Koster; 6 L. Verheu gen; 10 13 37; L. Borranie; 11 26 38 40 H Crama; 12 16 44 C. Verlinde; 14 21 K. Muilwijk; 15 25 J. Verhaal; 17 P. v. Os; 18 20 A Heeren 19 24; G. Kiela; 22 A. v. Tuïjn; 29 J. Brand; 30 Th. Weelie; 31 J. v. d. Beek en co; 32 39 L. v, d. Me ij 33; F. Eykenbroek; 34 C. de Tuinder; 35 J. de Waard; 36 E. Smirren; 41 J. Kam; 47 D. Wee lie; 49 J". Niemeijer. Diploma; gebr. v. Harmeien en co. Esperanto-agendo Jaudon, la 2San de aprilo. Klub- vespeio Prelego pri Australio kun lumbeldoj ce familio v. d. Gink, Ploegstrat 19. Vi cinj estas bonvenaj. cfeonduo Jean en John, de voetanti- podisten Carlo en Rivano, de caba- rettière ora Masti, clown Bario, goo chelaar A ad Warbie en last not least Cor Nielson. die muzikale medewer king verleende en na afloop het bal leidde, waar het dansorkest van Ger- rit van Unen voor de muziek zorgde. Advertentie LM,) Agent Raleigh en Fongers RIJWIELEN SPORTHUIS GROTE MARKT 3 Filmavond van Lasclub De Lasclub Schiedam houdt op woensdag 25 april_ aanvang 8 uur, in het gebouw voor Chr, Soe. Bel. een lezing en lilmavond. De heer J. J. Lubach van de n-v. Willem Smit en Co's transformatorenfabriek te Nijmegen spreekt over het on derwerp; „Het scheuren van lasna den". De film, die vertoond wordt, draagt als titel: „De vervaardig!,# en het lassen van een drukvat". Deze week twee kokavonden Dinsdag om 8 uur is de film Puntje en Anton te zien en daarna het Eurovisie Song-festival. Zaterdag avond om 8 uur gaat men kijken paar het Blokband-cabaret met als gast Marcel Thielemans. Oud-leerlingen (eindexamen in '51 of later) van de r.-k. uloscholen Mater Dei, St Joseph en St. Anto- nius hebben zaterdagavond een bij zonder gezellig reünisten-feest ge houden in Musis Sacrum. De samen stellers van het programma, de he ren Louis v. d. Mast, Eef Michav- en. Jan den Brinker ea de dames Magna Sitton en T. Kleiss, hadden eer van hun werk, want het pro gramma. dat onder de titel „Malle molen" iQ zee ging, kon het meren deels nog jonge publiek wel beko ren. Daar was conferencier Henk Buk man die er lustig op los kolderde en gekke rollen m dwaze seetches speelde. Jan van Oost, die lustig een stroom van populaire wijsjes uit zijn accordeon trok, de Schiedamse troubadour Wim Scholten, de zan ger Garcia (van trio „Los Paragua- yos") en The Blue Rythm Kwartet ouder leiding van Jfln den. Brinker. Hoe zeer het programma ook op prijs werd gesteld, voor de jonge mensen was het bal na afloop (mu ziek; The Blue Stars) uiteraard het hoogtepunt van de avond. Tot diep in, de nacht bleven de paartjes rond draaien over de dansvloer. Het was broeder-overste Leo, die de aanwezigen bij de opening een hartelijk welkom toeriep. Ook broe der Asterius verleende nog zijn me dewerking door uit de school te klappen over de werkzaamheden, die diverse oud-leerlingen momen teel verrichten. Voor velen was het aardig om te horen wat de oude schoolmakkers na de school waren gaan doen. DE VRIENDENKRING: De Schiedamse mondaccordeon- van de viering van het 30-jarig be staan van de vereniging op 19 sep tember. EXCELSIOR: FILMS In de kantine van de n.v. Metaal- buizenfabriek Excelsior is zaterdag een filmavond gehouden voor de personeelverenigïng van de n.v., waarbij ook een 40-tal leden van de Schiedamse Scheepswerf en Con structiewerkplaats aanwezig waren. Deze laatsten hebben zich namelijk bij de Excelsior-mensen aangesloten om gezamenlijk avonden te organi seren. De waarnemend voorzitter van Excelsior, de heer R. Buising, open de de avond. Vertoond werden de tekenfilm van Woody the Woodpec ker. de prof-voetbalwedstryd voor het rampenfonds in 1953 tussen Frankrijk en Nederland, een mu ziekfilm van de opera „La Travia- ta". een kluchtige film en tenslotte nog na de pauze de film „Tom Brown" naar het gelijknamige boek van Thomas Hughes. S.V.C,-CONTACT Viermaal in het jaar belegt de Schiedamse Volleybal Club met haar 70 leden een contactavond in het gebouw voor Chr. Soc, Belangen. Dat gebeurde dan zaterdag ook op een gezellige onder-ons-avond, waar de leden zich vermaakten met aar dige spelletjes en zo nu en. dan een dansje. Voorzitter W. Huyskes wees nog eens op het belang van een groeiende en bloeiende vereniging: het spelen in de hoogste klasse van de afdeling Rotterdam kost veel geld. Gezeten rond tafeltjes in de vereniging Vriendenkring orgaiü- j brachten de'iêden van "de drié scerde zaterdag een feestavond m »aar Qude vereniging de avond ver- una»,,, nn aar. - het Volksgebouw, waaraan op aan trekkelijke en aangename wijze me dewerking werd verleend door de cabaretgezelschappen Monte Mario en Mario Madja. de Rotterdamse Straatzangers en de goochelaar Mo- phis to. Het afwisselende programma was tot genoegen van de aanwezigen, en de leden van de Vriendenkring. De laatsten waren echter niet alleen als toeschouwers gekomen. Zelf tra den ze ook voor het voetlicht met een licht muziekprogramma, de chromatische afdeling onder leiding van. de heer C. v. Brasum, de dia tonische afdeling onder leiding van de heer A. Vos, Een genoeglijke avond, die met een bal werd be sloten, waaraan de heren H» Vrede- breght, J. B. Terbruggen en C. v. Gent hun medewerking verleenden. De voorzitter, de heer A. Catoen, verzocht in zijn openingswoord aan dacht voor de tombola ten behoeve der genoeglijk door. Dit is 't kranige le elftal van Mar~ tinit, dut gisteren kampioen is pe- rnorden nan de a/dicltng en rett naar de KJV.VJ3. is gepromoveerd. Van links naar rechts ziet men staande ■masseur J. Veld, T. FabrieJ. vdn Leeuwen, L. Troost, C. Maltha, J. Hoogenboom, A. l>. d. Horst» J. J. v. d. LindenJ, J. Schrumpf, dan voorzitter L.'van. Dijk en tweede- voorzitter H. Braad. Knielend: A. Couka, H. u. d. MoerA. de Jong, C. K. Schrumpf en MCoster. Martinit, dat vorig seizoen na een harde beslissingswedstrijd tegen Schiedam zich door een kleine ne derlaag de promotie naar de K.N.VJB. zag ontgaan, is het dit sei zoen gelukt het kampioenschap in de afdeling op zeer overtuigende wijze te behalen. De drie komende wed strijden kunnen nu in rustige sfeer gespeeld worden. Begrijpelijk is het behaalde kampioenschap gister avond nog even in verenigingsver band gevierd. De grote zaal van Ti- voli was feestelijk versierd. Een ge zellig bandje zorgde voor lichte mu ziek, terwijl leden met hun dames en andere geïnteresseerden binnen kwamen. Voorzitter L. van Dijk was met zijn bestuur op het podium gezet tussen bloemstukken. De heer Van Dijk memoreerde, hoe Martinit reeds korte tijd na de oprichting in de 2e klasse van de K.N.V.B. terecht kwam. Hierna ging de vereniging gestadig omlaag, zodat het wederom in de afdeling Rotter dam terecht kwam. Thans is het echter wederom gelukt terug te gaan naar de K.N.V.B. en de voor zitter hoopte, dat de spelers verder succes zullen hebben. Behalve het eerste elftal, is vori ge week ook het 2e elftal kampioen geworden, terwijl het zo goed als zeker is, dat ook het 3e elftal dit zal behalen. Spreker huldigde op de eerste plaats de eerste elftalspeler en trai ner H. v. d. Moer, terwijl ook T. Steens, aanvoerder van het 2e elftal in de hulde werd betrokken. Namens de afdeling Rotterdam van de K.N.V.B. complimenteerde de heer J. Bijlco de voorzitter, ge volgd door vele anderen» De heer v. d. Touw van „Schie dam" memoreerde, dat na de „be slissingswedstrijd tussen Schiedam en Martinit voxifc jaar de-onderlinge verhouding tussen spelers van beide verenigingen minder pleizierig was geworden. Hij hoopte, dat nu de ver houding weer als voorheen zal wor den. Na dit officiële gedeelte bleef de grote Mart'mit-famüie nog heel lang bijeen om met een. gezellige soirée dansante het kampioenschap voor lopig te vieren. De veteranen van Hermes-DVS j uitslag die dubbel en. dwars ver hebben elkaar zaterdag in een reünie diend was. De oer-veteranen lieten ontmoet, die natuurlijk begon met zien hoe voetbal gesoeeld moet wor- een opgewekte voetbalwedstrijd op het terrein aan de Damlaan. Er wa ren twee elftallen geformeerd; de ene bestond uit de „oer-veteranen" waarin ook Hermes' glorie, de oud internationals, meespeelden, terwijl het andere was samengesteld uit d,e spelers, die pas kort veteraan zijn of dat binnenkort worden. Er werd zeer sportief gespeeld, want de „oudsten" wonnen, verdiend overigens, met 63. De „jonkies" trokken direct na dc aftrap van leer en het werd 0—docb 2 minuten later was de stand al gelijk. Het bleek alras dat de veteranen heel wat in hun mars hadden. Aan val op aanval werd ondernomen en spoedig was de stand 2—1, door een misverstand daarop 3—1. En toen even later een 50-jarige een snelle run maakte met een mooie voorzet zelfs 41. De achterhoede der oud sten stond ook nog haar mannetje, doch kon niet verhinderen dat* het 43 werd. Menigeen dacht, dat het uithou dingsvermogen nog een rol zou spe len, maar het viel best mee. De voor hoede van de „oudsten" speelde als in haar beste jaren. Elke aanval ging van man tot man en was de keeper niet in zo'n beste vorm geweest, de dubbele cijfers zouden zeker bereikt zijn. Nu werd de eindstand 63. Een Mdoertentie IM) 67570—69915 De voetbal-afdeling van de Ver eniging Wilton-Fijenoord heeft za terdagmiddag het 10-jarig bestaan van de afdeling herdacht met een receptie in het clubgebouw op de werf. Hiermee is de voetbal-afdeling de andere afdelingen van de vereni ging, die ook tien jaar bestaan, wat vooruit gelopen, want de vereniging zelf viert het jubileum eerst op 9 juni, waarvoor ook de leden van de NDSM uit Amsterdam overkomen. Op de receptie nu was het eü drukke toeloop van afgevaardigden van andere Schiedamse voetbalver enigingen, van de zuster-afdelingen van WE. en van andere belangstel lenden Daar voorzitter ÏUemeyer wegens ziekte verhinderd was. nam de tweede voorzitter, de heer Coen- xadi de honneur waar. Als eerste huldigende spreker kwam naar voren de heer C. Key- zer. voorzitter van het hoofdbestuur der personeelsver. van W.F, Hij wenste de afdeling, maar vooral het eerste elftal veel geluk, dat de com petitie slecht begon, maar nu als tweede op de ranglijst staat. Ove rigens vertelde hij voor de algeme ne jubileumviering op 9 juni nog wel wat in petto te hebben. In het pak dat bondsvoorzitter C. Brandwiaaan de K. Weerdman van de Alp. Ned. Bouiobedryjsband overhandigde by ae gouden receptie van de A.NB.-Schiedam. zit een kostbaar reken-telmachine. Links de bestuursleden A. GroeneweQen en P. Meyer. Bezoekers stroomden zaterdagmid dag; het Volksgebouw binnen, waar de Algemene Nederlandse Boowbe- drUfsbond recipieerde ter gelegen heid van het 50-J*ris bestaan. Tal rijken complimenteerden de voorzit ter, de heer K. Weerman, de secreta ris-penningmeester, de heer P, Meijer en de andere leden van het Schie damse afdelingsbestuur met dit heu gelijke feit. Onder de aanwezigen be vonden zich onder meer wethouder nr. P. v. Bochove, wethouder mr. M. 3. M. v. Kinderen, commissaris K. Rüpma, de directeur van sociale za ken, de heer J. Oostlander en de di recteur van het arbeidsbureau, de heer J. Geerlings. De voorzitter, de heer K. Weer man, wees op hetgeen er In die 50 jaar tot stand Is gebracht en noemde enkele oude oprichters, die de strijd van de vakbonden hebben meege maakt. Wethouder mr, P. v. Bochove feliciteerde namens het gemeente bestuur en hoopte, dat tot het bouw vak, dat thans wat aan hst „vergrü» zen" is steeds meer jonge mensen zouden toetreden om zo „volksvijand nummer 1" te verslaan. De bondsvoorzitter van de A.N.B., de heer C. Branüsma. vertelde dat de afdeling Schiedam goed stond aangeschreven en tot de vooraan staande afdelingen behoorde. Met gloedvolle bewoordingen sprak hij over de vakbondstryd en de georga niseerde arbeidersbeweging. Namens het bondsbestuur overhandigde hij een reken-telmachine. Vele sprekers traden nog naar voren, van wie we noemen: de heer A. M. v. d. Wél van de Schiedamse Bestuurd ersbond. de heer C. Pieren, voorzitter van d« AJtf.B.-Rotterdam, de heer Port van de AJLB, -Delft, de heer Schuurmans namens de Kstb. vakvereniging en de heer J. v. Til burg namen» de chr. vakvereniging, de heer C. v. Lansbergen namens culturele organisaties en de heer A. Bakker namen» het afdelingsbe stuur van da P,v.d_A. De heer v. <L Wei overhandigde de nieuwe afdelingsvlag, waarvoor de NW Vrouwenbond gezorgd heeft en namen» de ANB-Rotter dam werd een cadeau ender couvert «vwha«digd. Alle voor dit weekeinde vastge stelde wedstrijden zijn normaal doorgegaan, zodat langzaam maar zeker het einde van de competitie in zicht komt. Het meest opmerke lijke feit is dat Martinit, door een overwinning op stadgenoot Ursus (en. doordat concurrent Hurricanes van DOK verloor) kampioen is ge worden van de afdeling en dus vol gend jaar In de KNVB-competitie zal spelen- W. F. daarentegen, werd in een slappe wedstrijd door RCR van het kampioenschap afgehouden. SYDFW haalde voor de verandering ook eens een puntje op het eigen terrein, echter maar één. De thuisclub was steeds in de meerderheid wat met een tweetal doelpunten werd uitgedrukt. Het eerste doelpunt ontstond reeds in de 20ste minuut toen. Boeltje van Or- nas een vrije schop te nemen kreeg, welke direct doel trof 10. Na de rust werd het een gelijk opgaand spel, waarin echter PRSC geen kans zag een doelpunt te ma ken. Door een overtreding ln het bewuste gebied kreeg PPSC nog een strafschop tegen zich, waaruit het tweede doelpunt ontstond. DHS-Strijen 2-1 Excelsior "20 heeft zich in de uit wedstrijd tegen Ornas' nog goed ge weerd, doch moest met een kleine 2—1 nederlaag genoegen nemen- DRZ-OVV1-3 OW heeft met het winnen van deze wedstrijd het kammpioenschap behaald. De gasten scoorden reeds in de 12e minuut een doelpunt, waardoor zij wat meer zekerheid in eigen spel kregen. Een kwartier voor de rust werd het zelfs nog 0—2. In de tweede helft ging DRZ zich meer roeren en slaagde er tenslotte in in de 23e minuut een tegen punt te scoren door een fraaie kopbal van C Wigmans 1—2. OW, bevreesd voor de gelijkma ker, zette nu alles op alles en had na vier minuten reeds geluk 1—3. Tegen het einde kwam DRZ nog menigmaal in de aanval doch de ge lijkmaker kwam niet» DHS heeft het wlndvoordeel ln de eerste speelheLIt weten uit te buiten en nam in de 5e minuut door een fraai doelpunt van Scbell de leiding. Streijer. beet hard in zich af maar kon niet door de Schie damse verdediging komen- Integen deel, 5 minuten voor de rust bracht DHS de stand op 2—0. Na de rust werd het een harde wedstrijd. Enerzijds trachtten de be zoekers de achterstand te verklei nen, aan de andere kant probeerde DHS de voorsprong te behouden. In de 20e minuut lukte het Streijcn toch nog de eer te redden en het werd 2—1. SVDPW-RCD 1-1 De Schiedammers hebben gisteren op eigen, terrein eindelijk het Barste winstpuntje behaald. Tegen de kop loper RCR hebben de Schiedammers zich keurig geweerd. Hoewel SVD FW voor de rurt windvoordeel had en steeds in de aanval was. kwam het succes aan de andere kant door een fout in de achterhoede 0—1, Na de rust ging het spel gelyk op. Wel kwamen er gevaarlijke aan vallen van de bezoekers, doch de achterhoede bleek in prima vorm en gaf de aanvallers geen kans. Rechtsbinnen v. d. Vlist van SVD PW" passeerde een drietal spelers en mam akte na deie soloren de gelijk maker. Ursus-Martinit 2-3 Martinit heeft door een. overwin ning het kampioenschap behaald, waardoor het volgend seizoen zal promoveren naar de K.N.V.B. In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit, dat Martinit zou winnen, Het was van de zijde van Martinit eigenlijk een wat slappe vertoning; de Ursus-verdedigmg klopte als een bus en menige aanval van Martinit werd te doorzichtig op gezet zodat Ursus steeds kon in grijpen. Hierdoor ontstonden tegen aanvallen van Ursus. welke van prima hoedanigheid waren, Het was aan de sublieme verdediging van Martinit te danken dat hieruit geen doelpunten ontstonden. De rust brak aan met de stand 00- Na de thee werd J, Schrumpf ver vangen door M, Coster. De gastheren zette een fel offensief in en na der tien minuten spelen kon Kampen tut een mooie voorzet schoren 1—0. Dit bleek een waarschuwing voor Martinit te zijn. Martinit ging aan vallen, doch de Ursus verdediging bleef star. Tenslotte moest deze toch wijken, toen uit een pass van Fabri, van Leeuwen kon doelpunten. 11. Mïüvoor Maltha moest wegens een blessure door Hoogenboom vervan gen worden. Deze speler had goede kijk op de verdeling van het spel, zodat binnen korte tijd de stand door v- d. Ho ret op 13 kwam te staan. Even kwam Ursus nog dicht bij een gelijkmaker, toen het een strafschop kreeg toegewezen. Het werd 2—3. doch verder kwam het ni.et Martinit was kampioen, RCR-DKSWF 3-1 De kan van "WF om het kampioen schap te behalen is gisteren te niet gegaan door het verliezen van de wedstrijd tegen RCR. Het ging deze middag niet erg goed met WF, Na een fel offensief van WF kwamen tegenaanvallen van RCR waardoor binnen korten tijd WF een achter stand had van 0-—2. Toen bekend werd dat Satumus had verloren, hetgeen in het voor deel van WF was, werden de aanval len nog feller. Het spelpeil zakte echter, doordat door de felle wind de bal steeds in de rivier terecht kwam, waardoor niet alleen opont houd ontstond, doch ook met natte ballen moest worden gespeeld. Na een kwartier bracht Valenttfn de stand op 2—1 doch verder kwam WF niet. Aan de andere kant kreeg RCR nog een goede kans welke werd be nut. 1—3. SFC-Roga 0-1 Beide verenigingen zijn om beur ten in de aanval geweest doch aan beide kanten bleek de verdediging in prima vorm te zijn. Roga trachtte het nu op een andere manier. In de 10e minuut kwam er een schot op grote afstand naar het SFC-doel. de doelman beoordeelde de bal ver keerd. zodat deze in het net ver dween. Hoewel gedurende de gehele wedstrijd de gastheren technisch beter speelden en ook wel sterker bleken, kregen zij bij de goedverde- digende Roga-achterboede geen kans. SFC moest met de kleinst mogelijke nederlaag genoegen nemen. Verdere uitslagen WF 3—Satumus 2 2—3, SFC 2— Bloemhof 2 32, Sportvogels 3—SFC 4 5—0, SFC 5Vierpolders 2 5—1. Door deze overwinning is SFC 5 kampioen geworden. Het Noorden—Martinit 2 12, Mar tinit 4—Zuiderster 3—0, Nestoro 'Martinit 5 0—1, Daarna bracht de heer Aben. na mens de hengelaarsvereniging de gelukwensen, waarna als derde spre ker de heer J. Tol van de pers.ver„ van de NDSM het podium. Hü hoop te op prettige sportdagen bij de ju bileumviering in juni. De heer "Van Lïth, consul van de afd, Rotterdam vond het prettig dat hij tien jaar lang de voetbal-terreinen voor WF. heeft mogen keuren, temeer daar hü zelf 2i}n 10-jarig consuls-jubileum viert. De heer Coenrade tenslotte sprak woorden van dank tot de sprekers en alle belangstellenden. Het jubi leum is verder in besloten kring ge vierd met een cabaretavond in Mai- son de Klerk in Rotterdam» VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek Westendorp, Singel 83. Bellen by ongevaJ: G.G. «n GD. TuinJaan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten ELk. Leeszaal en Bibliotheek» Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Ieders avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot &3Ö uur; des zondags gesloten. Stedelijk MuseumTen toonstellin gen: Werken van Jan van Heel (tot 30 april) en .Moderne Gra fiek" (tot 6 mei). Geopend da gelijks van 2 tot 5 uur; woens dag- en vrijdagavond van 7 tot 10 uur. BIOSCOPEN Passage. Alléén 8.15 uur; „The Benny Goodman Story" Monopoie. 2. 7 en 9 uur: „De mis daad van kapitein Stuwart". VOORSTELLINGEN Irene. 8 uur: V.C.JB.-toneel „Ik zou zo graag". Beüershergen. 7.30 uur: Zakenstu- diekring; contactavond- JANSE HERENMODES VEERTIG JAAR Alle mannelijke Schiedammers boven de twintig jaar, die gisteren hun verjaardag vierden, zijn. verrast met een aardig cadeau, een attentie van de firma Janse in herenmodes, die op 22 april het veertigjarig be staan van de zaak vierde. Het is de oudste speciaalzaak in herenmodes in Schiedam, en de Schiedammers, die even oud waren als deze firma ontvingen zelfs een nieuw shirt, een mooi jubileum-geschenk. Het was mevrouw J. P. Janse- Jansen, die veertig jaar geleden, even voor haar huwelijk, de zaak begon in de Hoofdstraat en er ook jarenlang de stuwende kracht van is gebleven; de laatste tüd "werd 2« krachtig ter zijde gestaan door haar zoon. de heer Th. J. G. Janse. Onder zijn leiding hebben de zaken, een goede vlucht genomen en in 1938 werd de kinderafdeling geopend, waarop in 1954 de opening van de zaak aan de Kotterdamscdijk volgde. Binnenkort zal men in Vlaardingen een filiaal hebben. Als speciaalzaak neemt Janse Herenmodes een bijzondere plaats in te Schiedam, hetgeen wel bleek uit de belangstelling bij de receptie, die vanmorgen is gehouden. Vele bloem stukken o.a. van klanten, vulden de winkel, terwijl ook een groot aantal vrienden en relaties moeder en zoon kwamen gelukwensen. De Schiedamse jeugd-amateur- toneelvereniging „De Dilettantjes", opgericht op 12 november '52 onder regie van mevr. N. Dettmeijer-Tette- laar, is per 1 maart '56 als een op zichzelf staande vereniging aange sloten bij de N.A.T.U. en de Schïe damse Gemcennchap. Hiermee is de samenwerking met de Schiedamse toneelvereniging „De Amateur" beëindigd. Het secretariaat Is: J. B. H. Bèihing, Vl«ar dinger cüj k 65, Schiedam, den. Dat het talrijk' 'tblïek dit wist te waarderen bleek duidelijk uit de vele „open doekjes". Ondanks de vermoeidheid en de spierpijn was er 's avonds nog vol doende stoom over om veel speeches af te steken en het clublied uit volle borst mee te zingen. „Badmeesters" Karei Scholten. en Ce es Nyhoff brengen woensdag 25 april voor de tweede maal een „dou che" en wel om acht uur in. het zaaltje van "Distilleerderij Wed» A. v. d. Eelaart, Boterstraat 8. Geduis terd wordt naar Chct Baker met Gerry Mulligan. Kuss Freeman, Bob Broekmeyer, Bod Gordan, Herb Geiler. Jack Montrose, Shelley Manne en Zoat Zims. Na de pauze cartoons. - GEBOREN; Célestine E. dr V, W- J. v. d. Heiden en H. M. Verbeten. Cornelia W.' G, d. v. Th. W. Groe- nendaal en M. A. Scholte. Petronelr la M. d. v. P. A. Hellemons en H. A. Monster. Michiel z. v. A. Haten- boer en P. E. Baart Philip H. z- v. K, Ph. Rjjkuiter en B. H. Th, Ver meulen. OVERLEDEN: J. Houdijk 75 j» vr» van S. P. Verburgh. J. Maaskant 77 j. Op de kruising Sonderdanckstraat BJC-laan botste de bouwvakarbei der H. J. P. uit Vlaardingen zondag middag met zijn bromfiets tegen een personenauto» De bromfietsbestuur der kreeg een bloeduitstorting met verwondingen; zijn. echtgenote, die achterop zat, liep een sleutelbeen fractuur op. Het drie jaar oude doch- terje dat in een stuurstoeltja zat, kwam met de schrik vrü» SCHIEDAM Zondagmiddag te de zevenjarige Gerardus Klein uit de Willem Brouwerstraat 25 in een buitenslais bü de Wllhelmixvabrug verdronken. Een jongen waarschuwde om streeks kwart voor vijf, dat er een jongetje in het water gevallen sou zijn. Op aanwijzingen van een vijf jarig knaapje ging de politie aan. het dreggen. Na enige vergeefse pogingen, werd inderdaad een lich aampje uit het water gehaaid, dat naar de Dr. Noilet-stichting werd vervoerd. De levensgeesten waren echter reeds geweken. De juiste toe dracht vaa het ongeluk-is niet be kend. Advertentie LM.) rc Wij zouden niet zo hoog van de toren blazen ais het hier niet g^ng om een koop, die aüeen door abnormale omstandigheden mogelfj k wa». Congoioper voor trap en gang, speciaal voor hen die de normale prijs boven hun begroting vinden, maar toch evengoed een nieuwe loper nodig hebben. De bekende dubbelzijdige boucléloper, Con go-loper, geweven van getwijnde kleur vaste garens, die voor geen enkele loper van drie gut den onderdoet, Is de aanbie ding waarmee wij U tonen „wat Uw geW Waard is". Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Congo bouclé-loper, aan twee kanten te gebruiken, ki frisse streepdesslns, per meter voor Ook te leveren 'm70cm breed. WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tal. 29190

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1