a TÓONKUNSTMUZIEKSCHOOL HOUDT NIEUWE KOERS AAN 9.9S A MMEMM C In toekomst weer muzikaal centrum? fónffoud Feestelijk slot van de 13e Avond-vierdaagse HOUTMAN Een dames-kapsalpn, die uit het jasje" groeide Sissi romantische film in operette-stijl SIS J Koeriersters Frans Moonen - de directeur - vol vertrou wen Prijsverhoging Horeea-seetor LOPERS MET BLOEMEN OVERLADEN PIANO'S - ORGELS Kwart eeuw dienst bij Van Egmoncl Geringe opkomst op K.V.P.-meeting KAPPERSBEDRIJF VAN J. DE RUITER Het bataljon dergedoemden Spijkers met koppen' geslagen door Cefa Burgerlijke stand De stemming voor de Tweede Kamer De gem.bureaus gesloten Kapitein Lassche van de „Oranje" met pensioen Soekarno eredoctor van universiteit in Montreal Bestelauto week uit en dook in sloot Vierjarig jongetje onder wiel van auto Truck met oplegger reed wielrijder aan Negenjarige jongen viel uit boom GOEDE BIJ VERDIENSTE EEN ADMiNISTR. KRACHT (mnl.) EEN JONGEDAME Zaterdag 9 juni 1955 oprichting van de Stichting Tocm- y kunst Muziekschool op 1 maart van dit jaarna de fusie van het Toon kunst Muzieklyceum met de Muziek- en Balletschool, is de voorbode geweest van de nieuioe koers, die in de toekomst zal worden aangehouden in het Toonkunstgebouw aan de Lange Haven.- Door welke oorzaak dan ook, is de muziekschool de laatste jaren ge daald van de vooraanstaande plaats, die zij altijd gedurende haar bestaan heeft ingeno men in het Schiedamse muzieklevenNa de MET de nieuwe directeur, de heer Frans M. J. Moonen, die uit een aantal gega digden van ruim 60 met algemene stemmen is ge kozen, zijn wij eens gaan praten om zijn plannen ten aanzien, van de Schiedamse Toonkunst Muziekschool te vernemen. Frans Moonen, wiens veelzijdige activiteiten in de muziek, wereld voldoende bekend zijn, stelde voorop, dat zijn positie als directeur van. de school uit de aard het in praktij'k brengen van de gulden middenweg tussen willen en kun. nen betekent. Met allerlei factoren dient rekening te worden gehouden, waarbij de verhoudingen van de di recteur ten opzichte van leerlingen, leraren en bestuur alle drie even be langrijk zijn. De directeur vormt de zekerheidsbasis, ook voor de ouders van de leerlingen. Kern naast R'dam OVER de toekomst van het muziekleven ïn Schiedam is Frans Moonen merkwaardig hoopvol gestemd. Hoewel hij de. situatie in Schiedam vooralsnog niet volledig kan beoor delen, constateert hij het merkwaar dige en verheugende feit, dat onze stad naast de grote wereldstad Rot terdam een eigen oude kern heeft weten te handhaven, waar het mu ziekleven op velerlei wijze gestalte krijgt. Daar zyn de" toonkunstconcerten, daar zijn de museumeoncerten, daar zijn de veie amateurmusici in het verband van talrijke verenigingen; alles tezamen getuigend van een plaatselijk muziekleven, actief zo wel als passief ondergaan door een. aanzienlijk aantal plaatsgenoten. fusie ziet de status quo er hoopvol genoeg uit om de-verwachtingen, die men eventueel mocht koesteren ten, aanzien van de nieuwe koers, te rechtvaardigen. Een gemeentelijke subsidie van 40.000.voor het lopende jaar met als consequentie hiervan een rijkssubsi die in het vooruitzicht, de nieuwe voorzie ningen voor gebouw en muziekinventariseen 500 leerlingen en 20 leraren om mee te be ginnen, en vooral: een nieuwe directeur waar van het beste verwacht mag worden dat alles vormt een basisdie vertrouwen wekt. (Advertentie IM. apart model ROTT E R DAM S E O 10 K. 264 Met schone lei DE heer Moonen ziet juist in het feit. dat hij eigenlijk het Schiedam se muziekleven binnen wandelt als een buiten staander, een belangrijk -winst punt (heeft het bestuur van Toonkunst dit ook - gezien en daarom juist aan hem de voor keur gegeven?). Op 1 september de datum van indiensttreding, zal hij met een schone lei kun nen beginnen. Heeds nu is hij bezig zich op de situatie in te werken en vindt daarbij een zeer realistisch Toonkunstbe- stuur tegenover zich. dat op de hoogte blijkt te zijn van de or ganisatorische moeilijkheden. In dit verband kan de achteruit gang van de school wel eens zeer leerzaam zyn geweest door directeur Everard van Royen {van Alma Musica). W erkgemeenschap VER zijn plannen kon de heer Frans Moonen zich nog niet in details uitlaten: daar voor is nog het nodige over leg nodig. Als een muziek pedagoog van moderne school stelt de directeur zich de Toonkunst Mu ziekschool In de toekomst voor als een muzikale werkgemeenschap, die zich terdege onderscheidt van een huls, waarin muziekleraren los van elkaar zijn ondergebracht. De .school moet een centrum voor het hele muziekleven in Schiedam worden, waarop gebouwd kan worden. De heer Moonen. is de nieuwe koers in de muziekwereld toegedaan, dat het ensembJespei het belangrijkste is. De individuele muziekprestatie is niet de basis, waarop het muziekle ven stoelt. Het genoegen van het sa men musiceren is van groot belang. En uiteindelijk is het toch zo, aldus de heer Moonen, dat de muziekontwikkeling van de leek bepalend is voor het niveau van de beste beroepsmusici. De top kan zich alleen handhaven., in dien zich daaronder een brede basis van muziekmïnnenden be vindt, waaruit de beroepsmen sen zelf moeten voortkomen. De consequentie van deze redene ring is, dat het publiek in de eerste plaats gevormd moet worden, dat het o zo belangrijk is dat er muziek gemaakt wordt, op welke manier dan ook. Eerst laten doen (musice ren) en dan praten, zegt de heer Moonen. Vooral Nederlanders menen, dat het maken van muziek en het luis teren er naar een ernstige bezigheid is en daarbij wordt het spelelement vergeten. Muziek is in de allereer ste plaats spel, aldus de directeur. Juiste keus ES we de jonge directeur van de Schiedamse Toonkunst Muziekschool (Frans Moo nen is 34 jaar) met vuur ho ren spreken over zijn enige hobby; de muziek in al zijn verschy. Het landelijk comité van het be drijfschap Horeca heeft voor de con sumpties in café's en restaurants een tarief van minimumprijzen inge voerd. Voor Schiedam zal dit een geringe prijsverhoging betekenen. 1 Met ingang van maandag 11 juni zul- len de aangesloten Horeca-bedryven verplicht zyn de volgende minimum prijzen te berekenen: pilsener (groot glas) 40 ct., pilsener (klein glas) 35 ct., münchener (groot glas) 40 ct., stelden, münchener (klein glas) 35 ct., oude f Hier heeft de voorzitter van de jenever 40 ct- jonge jenever 35 ct.,plaatselyke regelingscommissie, de De stotmnrsen uan de Avond-vierdaagse van. de Ned. Wandelsport Bond, afdeling Schiedam, hebben gisteravond bij de feestelijke binnenkomst, onte genzeggelijk wel indruk gemaakt op de Schiedamse bevolking. Deze toetste avond is van grote propagandistische waarde voor de wandelsport geworden. De slot-parcoursen waren zó uitgestippeld, dat de deelnemers eerst hun rust kregen aan het Edisonpleinalwaar een bijzondere drukte heerste van familieleden en kennissen van de deelnemers, die allen zonder uitzonde ring bloemen bij zich hadden Bij aankomst van een groep zag i delaars hebben deelgenomen. Spre- men telkens opnieuw weer het uit- ker dankte in de eerste plaats de vele „_!t-1 1 deelnemers voor hun inschrijving on voorts alien, die bij de organisatie en uitvoering van de marsen hun mede werking hebben verleend. Zijn rede werd dikwijls door een luid „hoera" onderbroken, waarbij met de bloe men werd gewuifd. Tenslotte verzocht de heer Hulks- hoom, aan een lid van de regelings- comrnissie de N.W.B.-vlag te willen f Advertentie ZJkfJ Singel 114-116 Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres ■eiken van bloemen, zodat niet al leen leiders, maar alle lopers, zowel 1 groot als klein, met bloemen waren Lgetooid. j Intussen was de drumband van de I r.k. sportvereniging Excelsior met j tromgeroffel gearriveerd, waarna de j groepen zich direct aansloten, om een ware zegetocht door Schiedam te ma- j ken, welke vanaf het oosten door het hartje van Schiedam, naardiet uiter ste westen leidde om tenslotte de finish, de St. Bernardusschool aan de Warande te bereiken. De politie was op alle drukke pun ten aanwezig om de wandelaars voor rang te verlenen, terwijl de motor politie voorop vrij baan. maakte. Met gejuich werden de lopers aan de Wa rande door een. grote menigte be groet, waar ze zich in carré-vorm op de binnenplaats van de school op strijken. als sluiting van dit wandel- son®el sprak de heer P. A. Vei* Bij de ijzer-, koper- en staal- gietery F. J. van Egmond en zonen aan de Overschieseweg is vanmor gen de heer J. van der Ree uit Schiedam gehuldigd. Het was een. kwart eeuw geleden dat de heer Van der Ree 'in dienst van het be drijf trad. De heer D. van der Munnïk, bedryfschef, heeft hem na mens de directie toegesproken en hem een cadeau onder couvert over handigd. Mevrouw Van der Ree ontving bloemen. Namens het per- DIRECTEUR FRANS MOONEN.,.. van de muziek, waar zonder het da gelijks leven niet meer denkbaar is, dan begrijpen we de keus van het Toonkunstbestuur. Als er iemand is die de muziekschool weer op gang kan helpen, dan kan het deze jonge kunstenaar zijn, die door zijn vele ervaring met alle facetten van het muziekleven vertrouwd is geraakt en voldoende kennis heeft verwor ven om de organisatorische regeling aan te kunnen. Met zekerheid spreekt de heer Moonen over. de grote mogelijkheden die in Schie dam te verwezenlijken moeten zijn. Graag plaatsen we ons achter deze mening met het vertrouwen, dat de Schiedam se Toonkunst Muziekschool onder zijn leiding de centrale plaats in het Schiedamse mu- citroen 40 ct., aalbessenjcnever 40 ct., cognac 45 ct., advocaat 45 ct. en limo nades 45 ct. j _Op het Plantage-podium sprak mi- l nister A. C, de Bruin vrijdagavond over de Publiekrechterlijke Bedrijfs organisatie en de bezitsvorming. In deze verkiezingsrede voor de KVP zei hij, dat er nog veel te doen. was. De idealen, waren nog lang niet ver wezenlijkt. Spreker gaf een kort overzicht van de door het scheidende minister ie bereikte resultaten. Enkele andere sprekers bespraken diverse onderdelen van het verkiezingspro gramma van de KVP. De belangstelling in en rond de Plantage was wegens de geringe op komst voor de organisatoren een teleurstelling. heer A. Hurkshom, gewezen op het uitstekende resultaat van deze 13e Avond-vierdaagse, waaraan 310 wan- uuuuj. uiuiicn in ai iiju vciakuu- ningsvormen, over de levensfunctie i 2iekl©ven zal heroveren. Vruchtdragend DE nieuwe directeur heeft een oprecht vertrouwen in een vruchtbare samenwerking met het bestuur, die moet leiden tot een nieuwe op bloei van de muziekschool van Toon kunst Juist met het oog op de func tie in Schiedam, achtte het bestuur het juist dat Frans Moonen zijn hoofdleraarschap van de koorklassen van het Amsterdamse muzieklyceum: en zyn dirigentenpraktijk, voor zo ver de school er niet onder lijdt, voortzet. Een dergelijk praktizeren kan vruchtdragend voor de school zijn. Wel zal de heer Moonen waar schijnlijk enkele functies in het .mu ziekleven moeten neerleggen, maar het mannenkoor St, Caecilia en het Rotterdams Operakoor zal daar ze ker niet mee te maken hebben. Vooral voor het organisatie- werk meent de directeur te kunnen steunen op de praktijk van het muzieklyceum in Am sterdam, waar hij met raad en daad ter zijde wordt gestaan In de kapsalon van de heer J. de Ruiter aan de Lange Kerkstraat beeft zich een grote verandering voltrokken. De dameskapsalon (die overigens de oudste in Schiedam Is!) is namelijk uit zijn jasje ge groeid, zodat dc heer De Ruiter he- In Monopole: Het voor de trouwe bezoeker wel bekende epos van het Vreemdelin genlegioen. heeft in „Het bataljon der gedoemden" een modern kleed gekregen. De stoere legionairs vech ten. in technicolor en superscope en hebben de kameel voor een heli kopter verwisseld. In politiek opzicht is het verhaal van ae strijd tussen het Franse ge zag en de Algerijnse opstandelingen minder vooruitstrevend. De Arabie ren zijn, de traditie getrouw, nog steeds verraderlijke lieden, die slechts uit bloeddorst tot de strijd gedreven worden. De jongens van het legioen zijn lieden met open gezichten, die toch als voornaamste doel hebben de driekleur in het topje van de mast te houden. Behalve in Noord-Afrika zal het verhaal het overal nog wei doen- Men krijgt wat men verwacht; ook de gebruikelijkè romantiek in ha rem-sfeer ontbreekt niet. De Cefa heeft vrijdagavond en hedenavond haar seizoen besloten met een leuk programma. De Chris telijke Filmactïe heeft dit keer vro lijke „Spijkers met koppen" geslagen. Deze al bejaarde rolprent van George Formby heeft de geheel gevulde grote zaal van Irene vele jongeren lachjes kunnen ontlokken. Penning meester B. F. J. van der Hoek be sprak vooraf de vooruitgang van de vereniging in het afgelopen seizoen. Hij belichtte de grotere ontvangsten aan contributies en entreegelden. In i 1954 was dit resp. ongeveer 733 en 3175 gulden en nu reeds 786 en 3633 j gulden. De vrijwillige bijdragen voor het filmfonds waren nog zestig gul den beneden, de bijdragen van vorig jaar (ƒ308,85), maar hij hoopte dat de leden van de filmactie dit bedrag op de beide laatste avonden van 1955-56 nog zouden voorbijstreven. Ook de vooruitgang van het leden aantal bood gunstige perspectieven. Als voorfilm draaide dit keer Danny Boy, het levensverhaal van een dap pere en intelligente speurhond. VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek M.M.H. Evers, Lange Haven 81. BeUen bh ongeval: G.G en GJJ TlunJaan 80. telefoon 69290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Ilaven, geopend tedere werkdag (behalve maan dag) van 9-30 tot 4.3o uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags! van 1 tol 8-30 uur Zondags gesloten R.k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend tedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 tot 5 mw. bioscopen Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; „Sissi". Monopole, 3, 5, 7 en 9 uur: „Het bataljon der gedoemden". voorstellingen Volkspark, 2 uur: Chr. Gym. Bond, aspirantenmiddag. Plantage, 7 30 uur: Chr. Gym. Ver. DOK, uitvoering. Blacvehuis, 6 en 8.15 uur:: Vara- televisieclub. Beyerbergen, 7 uur: K.V. Schie- zicht, contactavond. Hene. B uur: Cefa, „Spijkers met koppen". Musis Sacrum, 8 uur: D.B.O-, feest avond. PASSAGE-THEA TER VERTOONT: De geschiedenis van het keizer lijke Oostenrijk, schijnt niet anders dan in operette-stijl behandetd te kunnen worden. De erotische uni- f or men, de romantische „Gartenlau- ben", de glorieuze hofbals, de wan delritten in open calèche, dat alles heeft steeds aan de verbeelding van het graag-zwijmelend publiek geap pelleerd en er is langzamerhand een gulden wet ontstaan, die de gebeur tenissen in deze voorbije periode eenzelfde stempel opdrukt. Zo ook de romantische Oosten rijkse film „Sissi", die de liefdes perikelen beschrijft van de troon opvolger. de jonge Franz Josef, of liever van prinses Elisabeth van Beieren, beter bekend bij haar koosnaampje Sissi". Want toen Sissi door Franz gevraagd werd zijn vrouw te worden, bevond zij zich in een vreseMjk dilemma Haar mooie en welgemanierde zusje He- I:nc was immers reeds als verloof- "j ydrqaverfd, door haar moeder en de strenge, alles bedillende aarts hertogin Sophie, 's keizers moeder. Sissi. de wildzang, die liever met haar joviale bier drinkende en ke gelende pappa op jacht ging in de bossen, zag er zeer tegen op zich in het keurslijf van de strenge Spaanse hof-étiquette van Schön- brunn te laten persen. Maar Franz Josef besliste voor haar en zij werd zijn vrouw. Als een gelukkige bruid onderwierp zij zich aan de sprook jesachtige huwelijksplechtigheid. Zij wist toen nog niet hoe ongelukkig haar huwelijk, waaruit de rampza lige prins Rudolf iMayerling sproot, zou worden. Romy Schneider en Karl-Heinz Böhm spelen in deze kinderlijke, traditionele film de hoofdrollen van de toekomstige echtelieden. Magda Schneider is te zien als de intrige rende moeder van het prinsesje. Het is alles „ganz gemütlïch". met veel praal »-an damsoirees, vuur- werk. oplw en en pastorale lief- "jk*" A De lilm is in kleur. Concert van Crescendo Zondagavond om 8 uur geeft de arbeiders -m uziek ver en. „Cr escen d o" een concert in de Plantage, onder leiding van haar nieuwe dirigent, de heer Bosch jr. Gespeeld zullen worden: Over the top (Crosby), Hephaistos (G. Boudijn), Kaiser- wals (Joh. Strauss). The dessert song (RombermanTiemerraan), KMK-mars (Adr. Bosch jr.). Judex (Gounod). Wiener Extrablatter (H. Kliment) en Imperial Exhous (Arn. Safroni). Bijzondere collecte voor uniformen StAmbrosius Volgende week van dinsdag tot zaterdag zal het muziekkorps St.- Ambrosius een. grote collecte hou den, waarvan de opbrengst bestemd is voor het aanschaffen, van unifor men voor de korpsleden. Deze col lecte krijgt een bijzonder karakter, doordat éen versierde wagen met borden, die het gemis van unifor men uitbeelden, door de stad zal rijden. sloten heeft om de dames en heren van plaats te laten wisselen en de afdeling voor het permanenten en dergelijke vrouwelijke bewerkingen over te brengen naar de ruimte die nu al meer dan een halve eeuw gebruikt wordt om de heren der schepping te kortwieken. Van de ge legenheid is tevens gebruik gemaakt om de damesafdeling nog wat meer uit te breiden en van de aller-mo- demste apparaten te voorzien. In deze kapsalon, die van 1900 dateert, werd in 1913 begonnen om, zij het nog op bescheiden schaal, ook de dames te helpen bij het op maken van het haar. Bescheiden, omdat in die dagen de dames veel al hun haren nog zelf verzorgden. Maar na de oorlog steeg de belang stelling voor de moderne haar-sty- len en in 1924 kwam er een echte damessalon bij. De belangstelling bij de dames is steeds blijven stijgen, zodat er meer en meer apparaten in kwamen, tot dat nu deze afdeling definitief „uit 't jasje is gegroeid" en de heer J. de Ruiter, die sinds 1933 eigenaar is van de zaak, besloten heeft het „jasje maar te keren". Het gekeerde jasje nu blijkt een mooiere en ook moderner aankle ding te zijn. In deze salon is de zg. „Amerikaanse wand" aange bracht, d.w.z. dat een wand geheel uit spiegels bestaat, afgewisseld met de noodzakelijke verlichting, natuur lijk in TL-buizen. Dit. gevoegd bij de zachte pastel tinten, waarmee de wanden zyn ge decoreerd, geeft de salon een zake lijk, maar tevens ook een open, prettige aanblik. Iets bijzonders is ook het feit dat de droogkappen aan lange zvvenk- armen zijn bevestigd en zo overal de dames-onder-behandeling ten dienste staan, zonder in de weg te lopen. Een Indola stoomkap voor het haarverven (een gebruik dat meer en meer veld wint) versnelt het werken aanzienlijk en. maakt de behandeling haast tot een pretje. Nee, het wisselen van het jasje (om maar bij dezelfde beeldspraak te blijven) betekent wel een verbe tering voor de dameskapsalon. Het geen niet inhoudt dat de heren er op achteruit gaan, integendeel. Daar heeft de heer J. de Ruiter wel voor gewaakt. Deze oud-Schie dammer met zijn 33 jaar ervaring in de'zaak, weet overigens plezie rig te vertellen uit het verleden van het kappersbedrijf. Uit de tijd dat de klanten bijna allen „scheerders" waren en dan nog abonnement. Daar is de kiad ingekomen; eerst door de toepassing van het veilig heidsscheermes en nu de laatste tijd vooral door het elektrische appa raat. De klanten zijn nu by na hoofdzakelijk ..knippers", maar dit is nog niet zo'n slechte ruil, voor al nu de mode ae lange haardracht .-oorschrijfl - hetgeen een veelvul- ?erri' VwbooB- 5 digei* behandeling vereist. GEMEENTE SCHIEDAM Geboren: Jacobus J, zoon van J. J. van Ginkei en J. van Iperen; Ber- nardus M. zoon van B. Over de Vest en. C. M. Franken; Jan W., zoon van H. v. d. Bout m J. C. van Gulik; Jan H. zoon van C. van Eljk en G. Kooijman. Overleden: W. A. Hagendijk, 47 jaar; N. Vermeulen, 55 jaar. Artsen op zondag In spoedgevallen zijn dit week einde de volgende artsen te raad plegen: Mevr. C. Duyster-Jamin, B.K.-Laan 156, tel. 69991; A. L. Kun- ze. Nieuwe Haven 115, tel. 67760; G. in 't Veld, W. de Zwygerlaan 23, tel. 68599. Geopend is de apotheek fa. Gouka Co., Groenelaan 127, die ook ge durende de volgende week de nacht dienst heeft. KERKDIENSTEN Ned. herv. gemeente. Grote kerk; 10 uur ds. Hoffman en 5 uur dr. L» J. Ca- zemier. Nieuwe kerk: 10 uur ds. Hem mes en 5 uur ds. Gras. Westerkerk: 9 en 10.30 uur. dr. Cazemier en. 5 uur vicaris Van den. Ban. Vredeskerk; 9 en 10.45 ds. Jansen en 1 uur ds. Van Heerden. (Sche- veningen). Kethel: 10 en 7 uur <ts. De Bruijn. Geref. kerk. Oostenkerk: 10 uur ds. G. Brinkman cn S uur ds. E. J. Oomkes Piantagekerk: 9.30 uur ds. W. A, Krij ger en 4.30 uur ds, G. Brinkman. Julia- nakerk: 10 uur ds. E. J- Oomkes en 5 uur ds. W. A. Krijger. Kethel: 9.30 uur dr. S. P. Dee en 2 30 uUr ds. W. A. KrJj- ger. Zlckerwiienst gemeenteziekenhuis: 7 uur ds. J. Gras. Ned. herv. geref. evang. Gebouw Ire ne; 10 en 4 uur ds. G. Aters lRotterdam) Ned. prot. bond. West vest 92: 10.30 uur ds J. A. Hebly. Evang. luth. kerk. 10 uur ds. J. D. Smids Oud-Kath. kerk Dam 28 9.30 uur hoogmis. Chr. geref. kerk. Kerkgebouw Wa rande: 10 en 5 uur ds. A. Zwiep. Chr. geref. gemeente. Volfcsgebouw Tuinlaan 10 en 4 uur ds. M. J. Middel koop. Oud-geref. kerk. Jeugdhuis Lange Ha ven 97: 10 en 5 uur ds, F. Luytjes, Baptistengcmeente. Kerkgeb, Broers- vest 53: 10 en 7 uur ds. J. Segaar. Leger des Heils. Lange Hanen 27: 10 uur heiligingssamenkomst. 7 30 uur ver lossingssamenkomst. Gerrit Verboon-1 - straat: 6.30 uur openluchtsamenkomstue eerste keer met de „Oranje" uit- majoor en mevr. J. H. Drentje. 1 vaart. f~OFFICIEEL NIEUWS De burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 13 juni 1956 van des mor gens acht tot des namiddags zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal zal plaats hebben. Hij herinnert aan de verplichting, bedoeld in artikel I 9 der kieswet. Ieder, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot -de keuze mede te werken, is verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden, bij bet stembureau van het voor hem aangewezen stemdis- trict. Voorts wijst hij op het bepaalde in artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uit geschreven. verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat met het oog op de a.s. verkiezing, de bureaus van de ge meentesecretarie, gevestigd ten stadhuize en Nieuwstraat 26, alsme de het kantoor van de gemeente ontvanger. op woensdag 13 juni a.S. voor het publiek gesloten zullen zijn. De afdeling bevolking en burger lijke stand (Nieuwstraat 26) zal die dag echter wel geopend zijn voor za ken betreffende de burgerlijke stand van 8.30 tot 12 uur en van 13.30 tot 14.30 uur en voor verkiezingsaange legenheden van 8 tot 19 uur. festijn. Hierna ontvingen, zowel de indi viduele lopers als de groepen hun deelnemlngsprijs 1956. Martinit-Saturnus In tegenstelling tot hetgeen we be richtten speelt Martinit niet zater dagavond, maar zondagavond tegen Saturnus om de gouden plak. AMSTERDAM De gezagvoerder van het vlaggeschïp der stoomvaart maatschappij „Nederland" het m.s. „Oranje" de 59-jarige kapitein Jan Lassche uit Sneek heeft vrijdag morgen zijn schip voor de laatste maal in de Amsterdamse haven doen afmeren. De heer Lassche gaat, na een diensttijd van ruim 40 jaar by de „Nederland", met pensioen en draagt het commando over aan kapitein H. Zeilmaker, die op 15 juni a.s. voor MONTREAL President Soekar no is vrijdag het eredoctoraat in de rechtswetenschappen verleend van de McGïll universiteit. Hij aanvaard de dit uit naam van zijn volk. ),dat mij gemaakt heeft tot al datgene wat ik thans ben". „Met dat volk en de mensen van de geliele progressieve wereld zal ik, zo God wil, zien. dat de Indone sische natie haar eigen plaats in de wereld inneemt en dat de laat ste resten van versleten kolonialis me verdwijnen, niet slechts in mijn eigen land, maar in de gehele we reld", aldus de president, ROTTERDAM haegen, die eveneens bloemen en een klok aanbood. Toen de 60-jarige chauffeur, de heer H. Wieriks uit Dordrecht, gis termiddag met zijn bestelauto op de CharloLse Lagendijk reed, moest hij voor een tegenligger plotseling naar rechts uitwijken. De bestelauto raakte van de weg af en kwam in een sloot terecht. De acht in zittenden liepen een nat pak op, doch kwamen met de schrik vrij. Gistermiddag is de vierjarige Jan Vroegop uit de Beyerstraat vlak bij de ouderlijke woning bij het over steken onder het rechterachterwiel van een auto geraakt. Met inwen dige kneuzingen in het onderli chaam cn een hoofdwond werd het ventje naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. Gisteravond is de 43-jarige ha- venarbeider, de heer C. Andeweg uit de Justus van Effenstraat, toen hij op zijn fiets op de 2e Cool- havenbrug by de Willem Buyte- wechstrsat reed, door een truck met oplegger aangereden. Met een sche- deibasisfractuur werd het slachtof fer naar het Westerziekenhuis ver voerd. Op het Noordplein is gistermid dag een negenjarige jongen Piet van der Danse van de Hofdijk uit een boom gevallen. Met een hersen schudding en een gebroken linker pols werd het slachtoffer naar het Westerziekenhuis vervoerd. SCHIEDAM (ook geschikt voor gepensioneerden) door het regelmatig te Schiedam incasseren van gelden op ca. 3 dagen p.w. (vrijdag, zaterdag, maandag). Borgstorting vereist. Brieven: N.V. „DE VELUWE" Scheepmakersstraat 915 - Den Haag By de GEM. VERVOER-, REINIGING- EN ONTSMETTINGSDIENST SCHIEDAM kan geplaatst worden in dc rang van schryver of schrijver A bezoldiging respectievelijk 2136.3384.en 3096.— 4098.—. Aanstelling boven het minimum is niet uitgesloten.. Vereisten mulo-diploma, ervaring typen, enige administra tieve ervaring, minimum leeftijd 23 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige in lichtingen bij de directeur van voornoemde Dienst Buitenhaven weg 154, vóór 21 juni a.s. Gevraagd op administratiekantoor te RHOON 1620 jaar voor administratief werk Brieven onder no. 5214 aan het bureau v. d. blad. Te koop aangeb. Naaimachines koopt u bij de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres. A van Leeuwen, Hoogstraat 82, teL 65783^ Reparaties onder gara£"s. rsftt?ling in overleg. Auto's - Motoren Rijwielen Moffelen van rijwielen, ge demonteerd, gemonteerd m. bijlevering van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer 37.50. Frans Waltman, Rotterdam- sedijk 240, telefoon 68948. Kapstokken 16,50, in blank gotisch, keus uit 30 stuks verschillend. Plate t.o. Stad huis, Schiedam, Rooktafels met licht, draai baar en 5-delig Rookstel bij Plate t.o. Stadhuis, Schiedam Te huur gevraagd Onderwijzeres zoekt geheel Of ged. gemeubileerde zït- sl aap kamer, met kookgele genheid of ged. pension. Br. onder S 491 bur. v. d. blad. Personeel gevr. Clichéfabriek „Modern" voor spoedige indiensttre ding loopjongen voor licht fietswerk. Aanmelden St.; Mariastraat 1, Rotterdam. Permanent Wave Hélèoe Permanent met toe stel, het beste wat er la. compleet 5-—, stroomloos 7.50, Op vertoon van deze advertentie» 1.— korting' Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtlaan 22 telefoon 67170. Fotografie lessen voor scooteiles naai Autory- schooi H. P. Take. Jan Son- léstraat 4. R'dam, tel 36777. Diversen Alles op het gebied van glas m lood, „Aa-Ve" Glas-ln- loodbedrjjf. West Frante- landsestraat 16. tel 66280 (□lijsten van platen en foto's en aquarellen, schilderijen. Scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G„ van Loe- nen. Dam 4143, tel. 66192, showroom: Vlaardinger- straat 6. Laat nw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed Prima afwerking, als nieuw terug Het goedkoop ste adres. D U K., Groenen dal la (Broersveldpad) tel. 87028 (na 6 uUr tel 66789). Ledikanten, matrassen op- klapbedden, hutledikanten, kampeerbedden. enz Kom eens praten. Voor uw feesten geen stoe len lenen bij de buren maar bij ons kunt u ze huren H. J, Stentler Stnffeerderif Meubelmakerij annex Repa- ratiën. W Frankelandsectr 79 tel 89974 Rolfilms vergeten? Auto maat staat voor u klaar. Al le soorten films. Foto K. v. Vuuren, Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naai K van Vuuren, Hoogsuaai 1 Dö Tel 66720 In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar Van Locnen voor Verf. De zaak met de vakkudnlge voorlichting. Dam 41—43, telefoon 66192. Persone*! tj»v. Bij W. Hasckemp Distill''^ 'der km flinke kr2«r'',"n warder Ook ior o s Willemskade 23-, «rrhi'-d' f.- fo

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1