C Nieuwe, cursus voor leerlingverkoopster mewMii—i Vakantie-week van de SG van 23 aug. tot 1 sept. „Toneel-wedstrijd" start met zes verenigingen Kans voor Wilhelmshaf en zou dalende zijn In Twaalfprovinciënhuis komt toch een hotel De Bijenkorf opent pas in het komende voorjaar J EEN BRIL Koeriersters HUISHOUDSCHOOL BEGINT 1 SEPT.! Grote behoefte bij middenstand aan beter-opgeleide meisjes Maar het Julianapark wordt al eerder in de lichtjes gezet VAN SCHIEDAMSE AMATEURS Voetbal-competitie St.-Joris Doele Bromfietser valt over een hond Oliebuisleidingen naar Ruhrgebied WINKELGALERIJ BLIJFT Half jaar later dan bedoeling Baptisten in nienwe kerk Regen zet huizen onder water Geslaagd Burgerlijke stand Met stalen vuist Jonge bromfietser krijgt ongeluk Engelse vlaggetjes voor agenten Bloemenventers gaan zich verenigen Bezichtiging van volkstuinen Wie heeft iets verloren? Amsterdam betrekt afstanclsgas van het Rijk Geen instructies aan Italiaanse C.P., Bioscooprecette uit brandkast geroofd Nebroe ere-doctor in Hamburg SCHIEDAM MEUBELOPRUIMING PLATE - t/o stadhuis Schiedam VAN W0ERK0M Door de kortgeleden ingevoerde wijziging in de Arbeidswet, waardoor lo-jangen met m het arbeids-proces ingeschakeld wogen worden, is het probleem ontstaan wat er gedaan kan worden voor de meisjes die na de - lagere school een twee-jarige cursus hebben gevolgd, maar nu nog niet £tf i 11 P^Iecm. gevoegd bij de heel grote behoefte die,de middenstand heeft aan beter opgeleide leerlmg-verkoopsters heeft het bestuur van de Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en om streken geïnspireerd tot de instelling van een cursus voor de opleiding van «"SW-wlMOWtw.. welke cutaus op 1 september asistonae ra" sïaS draaien, Het is overigens geen nieuw idee, want reeds in 1931 had men plan nen opgevat voor een dergelijke cursus, maar het ministerie van O. K. en W. had er zo enkele bezwa ren tegen, waarvan de financiële (in. die malaise-periode) niet de minste was. De Kamer van Koophandel heeft het idee toen overgenomen maar dat mocht niet voldoende ge wicht m de schaal leggen. De tijden zijn echter veranderd, er JS meer - geld voorhanden, men zit met het probleem van de 14-jarige meisjes die niets om handen heb ben, en de middenstand schreeuwt nog even hard om beter opgeleide verkoopsters. Want aan die oplei ding mankeert nog wei het een en ander. Afgezien van de enkele vak scholen voor winkelpersoneel die men in enkele steden aantreft is er verder niets te vinden op dit ge bied. De gewone gang van zaken is dan ook dat de jong meisjes in de win kels zelf hun praktijk opdoen, het geen voor handige kinderen ook wel resultaten afwerpen, maar wt-. - neer de jonge meisjes te voren op geleid kunnen worden in het „vak" zal veel ellende bespaart kunnen blijven. Temeer daar de aspirant verkoopsters vaak geen idee heb ben, wat hun te wachten staat De praktijk Daarom is deze een-jarige cursus voor leerling-verkoopster «en uit weg, zo zette naej. H. J, Ybes, direc trice van de Huishoudschool ons uiteen. Het rooster, in overeen stemming met de eisen van. het ministerie van O. KL en W. vast gesteld, omvat liefst dertien vak ken, maar alle zijn ze op de prak tijk ingesteld. Verkaopktmde staat op de eerste plaats, maar daar- naast leert het jonge meisje hoe te waren moet verkopen; haar optre den. tegen de klanten wordt ge vormd. haar reken-kennis vergroot, ze leert etaleren, en inventaris op maken, zuiver soreken veel wa renkennis. En ook dat het tot haar taak zal behoren om de winkel schoon te houden! Enfin, alles, in kort bestek, wat een aankomende verkoopster moet weten. De toelat'ngs-eis voor deze cur- •sus is bet doorlopen hebben van de tpritnaire (twee-jarige) opleiding 'van de Huishoudschool. De aanstaande cursisten moet men -dan ook vinden onder de meisjes die deze maand nog haar diploma huishoudschool halen. Er bestaat vrij grote belangstelling en de eer ste klas van zestien meisjes is dan ook reeds ingeschreven. Enige meis jes kunnen nog wel geplaatst wor den. Wanneer de belangstelling groot blijft, zal in de komende jaren ge dacht kunnen worden aan een pa rallel-klas, maar zover is het nog niet. De lessen worden gegeven door de leraressen van de Huishoudschool (die Zelf een aanvullende cursus hebben gevolgd), maar fn enkele gevallen zullen ook „mensen uit de praktijk»* cursorische lessen geven, Als paddestoelen Het initiatief voor deze nieuwe cursus wordt gesteund door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas en het ministerie van O., K. en W. heeft er zijn fiat aangegeven in de vorm van een subsidie. Het is dan ook een rijks diploma dat uitgereikt zal wor den. Opmerkelijk is echter dat dit jaar dergelijke cursussen voor leerling verkoopster, die vroeger nog maar heel sporadisch voorkwamen, als paddestoelen uit de grond komen. In Rotterdam komen er ook enkele, aanstaand leerjaar en zijn we goed ingelicht dan zal de r-k. Huishoud school „St. Lid ulna" in het gloed nieuwe gebouw aan de Burg. van Haarenlaan met september een soortgelijke cursus beginnen. VOOR HEDEN Apothekcrs nachtdienst: F. H. Backer, Si Liduinastraat 58. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D, Tuinlaan 80, telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9 30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8 30 uur. Zondags gesloten. R-K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Gesloten wegens vakantie. Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. Passie. 2 on 8.15 uur; „The Gold- rush" Monepole, 2, 7 en 0 uur: „Met sta len vuist. VOORSTELLINGEN: Passage, 10 en 8 uur: Jeugd-ope- rctte „Perlefine". Nwe Haven, 7 uur: Wielerwedstrij den. Aula rijks-h.b.s., 7.45 uur: Opening tentoonstelling „Jeugd en Kunst". Jeugd Jolijt, 7.00 uur: Tpenlaan (Kethel) au toped wedstrijden. Lange Nieuwstraat Kampioen- schapswedstryden rolschaatsen.' Het Vakantie-feest van de Schiedamse Gemeenschap zal dit jaar ge houden worden van donderdag 23 augustus tot en met zaterdag 1 septem ber. Maar reeds eerder zullen enkele belangrijke evenementen beginnen, die „het licht van de Vakantie-week vooruit werpen". Dit laatste dan (gedeeltelijk) ook letterlijk genomen, want op 1 augustus zal de feest verlichting in bet Juliana-park worden ontstoken. Een verlichting die veel grootser zal worden dan in 1953, toen ook het Juliana-park het centrum was van het Vakantie-licht. Daar de feestweek in het teken zal staan van de scheepvaart en de scheepsbouw, zullen in dit park de verschillende marïtiem-historische figuren in fluorescerend licht ver schijnen. Op 2 augustus zal bovendien de tentoonstelling „Schip cn Werf', waar we reeds over schreven, ge opend worden in het Stedelijk Mu seum. De Schiedamse werven en be drijven op het gebied van de scheeps bouw en de scheepvaart verlenen hun medewerking aan deze in le vendige toon gehouden tentoonstel ling, terwijl ook de Koninklijke Ma- De zomeravondvoetbalcompetitie 1956 van Clubhuis St. Joris Doele loopt ten einde. Reeds is öe eerste kampmen bekend. n.l. de St, Joris Daele in de afdeling A. Dinsdag 24 juli loopt de competitie af en om 9 uur worden de prijzen uitge reikt Het programma voor deze week is: Dinsdag 17 juli: C. afd.: 7.09 uur COJTTB en 7.35 uur Het Anker- Piet Hein. B. afd.: 810 uur DSB—- Piet Hein. Donderdag 19 juli: C afd.: 7.00 uur Het Anker—DDB (COJ): B afd. 7.35 uur Het Anker—DSJ3; C afd.: 8.40 uur COJ—DDB Vrijdag 20 ..juli: C afd.: 7.00 uur Piet Hein—TTB en 7.35 uur DDB— Het Ankar. B afd.: 8.10 uur: piet Hein—DSB. Maandag 23 juli: B afd.: 7-15 uur DWOPiet Hein (A, van Stotkweg Rotterdam bij de Houthandel). Dinsdag 24 juli: B afd.: 7.00 uur Piet Hem—COJ; 8-10 uur A-elftal St Joris Doele; waar tegen wordt nog bekend gemaakt. 9.00 uur- uit reiking prijzen. Een loslopende hond was er van nacht de oorzaak van, dat de brom fietsrijder E. R G., elektrisch lasser te Schiedam, op de Rotterdamsedijk terhoogte van het pompstation kwam te vaiien. Hij liep schaafwonden aarr gezicht, handen en knie op, ter wijl zijn duopassagiere aan de knie werd gewond. Tegen de eigenaar van de hond, de militair J, K. E. H. W. is proces-verbaal opgemaakt. De bromfiets werd beschadigd. Staphorst' te icater Zaterdagmiddag om vier uur zal mevrouw t. van der Wal-Wedda. echtgenote van de burgemeester van Staphorst de kusfmijnenveger Stap horst, die bij de N.V, Werf Gusto te Schiedam is gebouwd, te water laten. Het is een schip van de Dokkum- klasse. Voor dc toneelwedstrijd van Schle damse amateur-verenigingen zoals die door de sectie Toneel van de Schiedamse Gemeenschap in het ko mende seizoen gehouden zal worden, is de belangstelling niet zo als de organisatoren wel verwacht en ge hoopt hadden. Of misschien is de be langstelling er wel maar de aanmel ding is dan uitgebleven. Het sectie- bcstuur heeft wat water In deaan- vankelyk enthousiast schuimende wijn moeten doen en enkele eisen late» vallen. Zo heeft men niet kunnen vasthou den aan de eis dat minimaal acht verenigingen zich zouden opgeven om de wedstrijd te kunnen doen doorgaan. Het is namelijk bij zes aanmeldingen gebleven. En ook de cis dat nieuwe stukken, althans wer ken die nog niet door het betrokken gezelschap gespeeld zijn, opgevoerd mochten worden in de wedstrijd, is gevallen. Er komen dan ook wat oude repertoire stukken in reprise op de plankeu. Het is wel jammer dst de Schle damse amateurs zo afwijzend ol {weifelachtig staan tegenover dit gloed-nieuwe idee van de S.G., want het is een eerlijke poging harerzijds om het spelpeil van ae Schiedamse amateur-tonelisten wat op He schroe ven. Dat het peil niet erg hoog is, en zeker veel hoger kan liggen, daar is iedereen het wel over eens. Men kijkt blijkbaar liever de kat eerst uit de boom, maar men vergeet dat men'hierdoor anderen de kastanjes uit het vuur laat halen. De sectie Toneel van de S-G-, heeft echter gemeend om de wedstrijd toch maar te moeten iaten doorgaan, on danks de niet onaanzienlijke finan- eiële offers die men er zich voor moet getroosten. De hoop Is er dan op gevestigd dat wanneer de wed- In kriugeo van de oliemaat schappijen, die willen deelne men aan de uitvoering van het plan tot aanleg van een olic- buisleiding van de Noordzee kust naar het Ruhrgebied en Keulen, zyn nieuwe bedenkin gen gerezen tegen de keuze van Wilhelmshafcn als uit gangspunt van de buisleiding. Volgens de nieuwste berekeningen, die nog onderzocht moeten worden, zou bij de aanleg van een leiding van Rotterdam naar Keulen rond 30 miljoen. D.M. bespaard kunnen wor den, Ook zou de vrachtprijs voor het zeevervoer van het Nabije Oosten (Van een onzer verslaggevers) N.V. „De Wereldhaven" over weegt het vroegere Twaalf' provincïëngebouw aan de Hoogstraat te laten verbouwen tot hotel. De door architect H< D. Bakker uitgewerkte voor lopige plannen voor een derge lijke verbouwing worden mo menteel door Stadsontwikke ling bestudeerd, v Van bevoegde zijde deelde men ons desgevraagd mee dat inderdaad 'wordt overwogen van het Twaalf provinciënhuis ee» hotel te maken. Het gemeentebestuur zal aan het plan zijn goedkeuring moeten geven. Verwacht mag, worden, dat zeer binnenkort een beslissing zal worden genomen. Wanneer de plannen van „De We reldhaven" door kunnen gaan, kan Rotterdam over ongeveer een half jaar de beschikking hebben over een nieuw hotel met circa 190 bedden. Het zou een hotel in dc midden klasse worden, roet een. twee- en meer-persoonskamers. Iedere kamer zou over een douche en een eigen toilet beschikken. De constructie van het Twaalfpro vinciënhuis maakt het mogelijk in Je kamers ramen aan te brengen. Wij vernemen, dat het ook in do bedoeling zou liggen op de begane grond een "winkelgalerij te projecte ren. Op'die manier zou het winkel front van de Hoogstraat met wor den onderbroken. Het bestaande restaurant Flevo zal zeer zijn gebaat met de vestiging van een hotel in het Twaalfprovmcien- gebouw. Ook de congreszaal zal er profijt van trekken. naar Rotterdam ongeveer 70 pfennig per ton goedkoper zijn. Vooral is ech ter van belang, dat de financiering van de aanleg van de buisleiding in Nederland met behulp van goedko pere^ kredieten zal kunnen geschie den dan in Duitsland. Ook zouden, wanneer Rotterdam, als uitgangs punt gekozen zou worden, geen staatsgelden (voor Wïlhelmshafen zijn 42 miljoen D.M. toegezegd) no dig zijn. In verband daarmede achten en kele van de oliemaatschappijen, die belang hebben by het project, het noodzakelijk de calculatiebasis nog eens na te gaan. Vermoedelijk is een definitieve beslissing van. de olie maatschappijen over het project op de op 17 juli te houden bijeenkomst nog niet te verwachten. Naar verder te Hamburg bekend is geworden zal aan het Noord- Oostzeekanaal bij Brunsbüttelkoog een havenbekken gebouwd worden voor de omslag van ruwe olie en eindprodukten van minerale olie. Het Duitse verkeersministerie heeft voor dit plan reeds zijn toestemming gegeven. Brunsbüttelkoog is sedert 1953 door een buisleiding verbonden met de raffinaderij van de Deutsche Erdoi A,G, te Heide, welke raffina derij verder uitgebreid zal worden. Bovendien bevindt zich aldaar de bi- tumen-raffinaderij van de MAWAG, waarvan de capaciteit eveneens ver groot werd. De aan te leggen haven zal vooral dienen voor deolie-ornslag van deze beide verwerkingsinstalla ties, aldus bericht D.P.A.. uit Ham burg. (Van een onzer verslaggevers) De nieuwe Rotterdamse Bijenkorf zal pas in het voor jaar van 1957 kunnen worden geopend. De directie van het warenhuis-concern heeft dit meegedeeld in haar jaarver slag over het boekjaar 1955/56. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling De Bijenkorf aan dc Coolsingel te openen op 15 september van dit jaar. Er zijn echter tegenslagen ge weest, di© de bouw hebben ver- traagd: langdurige vorst, staking. Het was a] duidelijk geworden, dat Do Bijenkorf haar oorspronkelijke openingsdatum stellig niet zou kun nen handhaven, Men heeft echter nog overwogen het watenhuis in ieder geval voor dc decemberfeesidagen voor het pu bliek open te stellen. Thans blijkt, dat ook dit niet mogelijk zal zijn. Het gebouw kan voor het einde van dit jaar wel gereed zijn, maar dat is uiteraard niet voldoende om het publiek te ontvangen. De 135.000 kubieke meter waren- strijd slaagt, de belangstelling in de komen seizoenen groter zal worden. Gisteravond dan is tijdens een bij eenkomst definitief vastgesteld wel ke toneel-verenigingen zullen mee doen en met welke stukken en op welke data. Er zal echter altijd op vrijdagavonden gespeeld worden in Müsis Sacrum. De Schiedamse Onderwijzers To^ neelveremging opent de sfcryd in ok tober met „Gevaarlijke Bocht" van Priestley. Utili Dulci volgt in no vember met_ „De vogels zwijgen". Geron komt in januari met „Meisjes lyceum"; Comedia in februari met „Engelen zonder vleugels" en Bre- dero sluit in maart met „Hotel 't Gulden Vlies** van Priestley. De zes de deelnemer is de pers. ver. van Gemeente werken, maar voor hun optreden is geen datum vastgesteld. De data geven we met veel voorbe houd, want wijziging is mogelyk en waarschijnlijk. De Baptisten-gemeente te Schie dam heeft zondag de nieuwe kerk- zaal, gelegen-'aan. de Lange Haven 59 officieel in gebruik genomen. De tot nog toe gebruikte-kerk aan de Broersvest valt onder de sanerings plannen van de Broersvest en dus moest de gemeente naar een andere Kerkzaal uitkijken. Dit Is dan gelukt en de gemeente is er niet op ach teruit gegaan. De nieuwe kerkzaal biedt plaats aan 125 personen, terwijl ook voor de verschillende onderafdelingen als de zuster hulp, het jeugdwerk en ook voor het kerkkoor ruimten zijn gevonden. Jeugdwerk krijgt een aparte zaal en er zijn nog enkele andere kamers disponibel alsook wat dienstvertrekken. De inrichting van het kerk-com- plex behoeft nog wat aanvulling en bij opening zijn dan ook van ver schillende kanten geschenken aan gebracht; nuttige cadeaus ter aan vulling van de inentaris. Ter gelegenheid van de opening heeft 's morgens de secretaris van de kerkeraad, de heer C. Schouten het woord gevoerd en ook de heer J- Degendorp namens de niet ge doopte leden van de gemeente. Ds J. Segaar ging voor in de dienst en had als onderwerp voor zijn preek gekozen 1 Koningen 10. De harde regen van zaterdagmid dag heeft weer delen van de Gorzen onder water gezet, In vier woningen (van twee bovenwoningen alleen de beneden-gang) aan dc Nieuwe Maas straat 47 en 49 is de brandweer er zelfs aan. te pas moeten, komen om het water, daj er meer dan tien cen timeter hoog m de vertrekken, stond, weer weg te zuigen. Er is schade aangericht aan de vloerbedekking. Schiedammers naar congres Jehova's Getuigen De gemeente Schiedam van Jeho va's Getuigen zal ook deelnemen aan het congres dat van 19 tot en met 22 juli in Nijmegen wordt gehouden, Dc Schiedamse afvaardiging zal uit ongeveer vijftig personen bestaan, terwijl op het gehele congres 4,000 bezoekers worden verwacht. Dit jaar zal bovendien nog een congres in Groningen worden gehouden, even eens staande onder auspiciën van het Wa ch tto vengenoo tschap. Het doel is de afgevaardigden on derricht te geven hoe men in vrede en. harmonie kan samenleven. rine zich niet onbetuigd laat en met een grote collectie demonstratie modellen komt. Het is echter -niet mogelijk om alle evenementen, van de Vakantie week In het teken van de scheep vaart te plaatsen, al zal men zich zoveel mogelijk maritiem oriënte ren. Het attractie-centrum bijvoor beeld blijft een gewone kermis, al komt zij ook aan het water te lig gen, n.l, op de Nieuwe Haven en Westerkade. Het is een beetje uit het centrum van ds stad, maar men moest van de traditionele plaats, de Broersvest, afstappen. Op het Plantage-podium komen weer acht avondvoorstellingen ter- wijt de Passage voor enkele avon den gastvrijheid verleent aan de amateur-revue Allehens aan dek". Verder zijn er weer 'hengelwedstrij den, toertochten voor fietsers en bromfietsers, een bridge-drive en. een wielerronde. Iets nieuws zijn de demonstraties met radiografisch be stuurde bootjes en het optreden van het zee-cadettenkorps „Jacob van Heemskerck", .terwijl de brandweer spuit-wedstrijden houdt voor de jeugd. Een attractief programma punt voor de dames is de grote mo de-show met tal van nieuwe snufjes. De feestweek spat weer, als ge bruikelijk, op de laatste zaterdag uiteen met een groot vuurwerk. Geslaagd voor het examen nrak- tijkleraar Spaanse Handelscorrespon dentie afglegd voor de Vereeniging voor Taalkundig Handelsonderwijs le 's-Gravenhage: mej. A. M. de Veld te Schiedam. Geboren: Anna d.v. Jan van der Velden en H. G. van den Berg; Jan G. z v. B. van Westrenen en M. Kok; petrbnella M., d.v. C. M. Koppen hagen en C. A. van Ryn; Cornelis z.v. h- A. 3. M. van dor Heiden en J. van 't Zelf do; Manja H., d.v. J. S. Vermeulen en T. W. Hendriks; v„ Cornelis, z.v. W. Kruithof en J. M. huis moeten worden ingericht. Er [Huigen; Hcnricus B. M. z.v. J. J. moet meubilair in komen en goede- j Alberts^en^G. vai*,Strien; ren, Naar thans blijkt zal deze in richting zo veel tijd in beslag nemen dat De Bijenkorf pas in het voorjaar haar deuren kan openen. z.v. J, Profijt en W. J. M. Lourens. Overleden*. J. G- Bevelander, 66 jr; A. Kwakernaat, 75 jr. wed. van N. Kr uithol In Monopole: Het is een aardige western vol gens het standaard-recept, dat het nog altijd „doet". De held, die goede bedoelingen heeft maar verguisd wordt en door een ieder "gemeden. Eerst na een hele reeks vuist- en revolver-gevechten weet hij zijn naam te redden en alles komt op de pootjes terecht. Sterling Haydpn speelt de rol van de vechtlustige Rick Martin die-altyd-moeilijkhe. den-maakt en daarom van het be stuur van zijn geboorteplaats, waar hij het graf van zijn vermoorde moeder komt opzoeken, de aanzeg ging krijgt om maar zo snel moge lijk te vertrekken. Maar Rick komt er achter dat de stad belaagd wordt door de moor denaar van z'n moeder en besluit het stadje legen wil en dank te red den. Er komt heel wat vuurwerk en gefluit van kogels aan te pas e« er vloeit rijkelijk bloed maar hel slot is toch maar dat Sterling Hay- den de schone Laura, die hem op het nippertje van de dood gered heeft, in z'n armen kan sluiten. Er zit vaart en spanning in deze anders vrij traditionele film. Gisteravond tegen acht uur is de dertienjarige Schiedamse schooljon gen G. V. met zijn bromfiets, waar hij dus wederrechtelijk op reed, op het kruispunt Jan van Ostadelaan Jan Steenstraat tegen een bestelauto op gereden, die nii geen voorrang' had verleend, Met een hersenschud ding en een gebroken schouder heeft hij dit njtoertje moeten betalen. Hij is in de dr. Noietstichting opgeno- men. Binnenkort zal men bij twaalf le den van het Schiedamse politiekorps op de mouw boven de distinctieven een klein Engels vlaggetje zien prij ken. Dit is het teken, dat de drager de Engelse taal machtig is en vreem delingen te woord kan staan. Gedu rende een jaar hebben zij een cursus gevolgd, die gegeven is door twee hoofdinspecteurs en een inspecteur van het eigen korps. Gistermiddag heeft commissaris K. Rijpma de diploma's aan de geslaag den uitgereikt. In september begint weer een nieuwe soortgelijke cursus. Op een bijeenkomst van bloemen venters in zaal Eureka is men geko men tot de oprichting van een Schie damse afdeling van het Nederlands Verbond van Bloemenventers, aan gesloten bij het N.V.M. Dat er veel belangstelling voor deze nieuwe afdeling was, bleek wel uit het feiL dat alle aanwezige hoofdlieden zich tijdens de vergade ring opgaven als lid. De bond stelt zich o.a. tot doel om tot een betere onderlinge samenwerking te komen, uitwassen in deze branche tegen te gaan en in de toekomst de vakken nis der leden te verrijken door het geven van bloem binders cursussen. Het bestuur werd als volgt gevormd: P. Schaper, voorzitter: A. Smit, se cretaris; I. Visser, penningmeester en J. Koogje, commissaris. (Advertentie HA.} Tal van vragen hebben de leden van de Volkstuindersveremgiog „Klein-Babberspolder" afgevuurd op de assistent-rijkstuinbouwepnsu- lent de heer J. Bergsma, die zater dagmiddag een kijkje kwam nemen in het tumen-complex aan de Vijf sluizen. Onder leiding van voorzit ter J. van Rosmalen maakte hij een rondgang en daarbij heeft hij de vele vragen over de behandeling van tuinen cn planton beantwoord. Dat voor dc volkstuinders zo vruchtbare bezoek zal waarschijnlijk nogmaals worden herhaald in au gustus. Het ligt verder in de bedoe ling van het bestuur om nog deze zomer een „tuin-keuring" te hou den, waarbij de tuinen beoordeeld worden door een deskundige jury. Collecte van Bond van Ouden van Dagen Door de Alg. Bond van Ouden van Dagen zal van 16 tot 21 juli gecollecteerd worden met lijsten, terwijl zaterdag 21 juli een alge mene bus-collecte wordt gehouden. De baten zijn bestemd voor het ont spanningswerk van de alg. bond. Van de onlangs gehouden loterij zijn de prijzen op de volgende loten gevallen: 1 koekoeksklok 2882; 2 eetservies 2737 3 tafelkleed 499; 4 thee-servies 4469; 5 wollen deken 1053 en 6 sierwerk 2499. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 2S uur: Bol gele wol: blauwe autoped: groene autoped; handkarretje; damestasje met inhoud Te bevragen bij de vinders: Portcmonnaie met mhoud, H.E.M.A., Rotterdamsedijk: damesportemonnaie met inhoud. L. Visser. Galileistraat 61a: portemonnaie, Bezemer. Havendhk 218c; zieldoeken fietstas, v, d. Most Schie- damseweg 14 Kethel; kmderparanlu. Entering Troelstralaan 113; kam m etui, H Bobbe, .Rotterdamsedijk 97; tuinschaar, H v. Luyk, Anth. Muijs- straat 14b: zwemkaart, A. Engenng, Rembrandtlaan 76; bedrag aan geld. Van Marion, Toonzaal, Broersvest 93; bedrag aan geld C. J. Jansens, Maroni- stiaat D3b; heren polshorloge, Bosma, Amaha van Solmsstraat 19a-, school- spaarkaart, J. Bezemer. Lekstraat 34a; bedrag aan geld, C. de Boer. Da Costa. straat 24b; speelpopje, P. Dijkshoorn, AleuJastraat 28a: rode autoped, p. Clausing Broesveld I3a: houten schep. F. Majoor, Van Ruysdaellaan 72a; 2 speelgoedautootjes, B. Hijman. Tuinlaan 30a; kinderbezempje A. Boks, Cort v. a, LintJenlaan 42; cowboy-blouse, P. v. d. Vegt, Burg. van Haarenlaan 289; bril. H, Zagwyn. Gordonstraat 38a; kmp- mesje, S- Vermeer. Alb. Thymstraat 35; sleutels aan touwtje, F. Koelman, Rem brandtlaan SO. motorbril. K. v. d. Bos. Schiedamseweg 224 Kethel; ring met sleutels, W Asm us. Marconistraat 73a; 2 kussenslopen en 2 broekjes, C. Vier- boom, IJsselmondesestraat 47a; witte dameshsmJschoen, J, Krommenhoek, Ri- beslaan 13, Kelhel; groen vest, w. West hof. Parallelweg 236a; damesschoen <R), Hesselberth, W. Molenstraat 13a; 1 p. d grijze dameshandschoenen. F. v. Ros sen. Singel 102b: lichte regenjas, W. v. Beveren, Newtonstraat 17b. 1 AMSTERDAM. B. en w. van Amsterdam stellen de gemeente raad voor hen te machtigen met de staat der Nederlanden een over eenkomst aan te gaan betreffende de levering van afstandsgas (aard gas dan wel raffinaderijgas) door de staat aan Amsterdam. De overeenkomst zal een geldig heidsduur van 5 j'aar hebben en betrekking hebben op hoeveelhe den van ten hoogste 20 miljoen eenheden in het eerste jaar, oplo pend tot ten hoogste 40 miljoen eenheden in het vijfde jaar, Am sterdam zal de vrijheid hebben het gas al dan niet af te nemen. LONDEN Radio-Moskou heeft maandag" ontkend, dat de Sowjet- partijleiders instructies hebben ge geven aan de delegatie ^van de Rali- aanse communistische partij die on langs een bezoek aan de Sowjet- Ume heeft gebracht. „Er is geen sprake van dat Mos kou een gedragslijn voor hen wil dicteren," zei Radio-Moskou, De be sprekingen met de Italiaanse afvaar diging bestond uit een „vrije gedach- tcmvisseling tussen twee gelijken", voegde de radio hieraan toe. AMSTERDAM, Uit de brand- kast van de Cineac aan het Dam rak te Amsterdam is zondagavond te middernacht door middel van een valse sleutel een bedrag van f 8787.— ontvreemd. De diefstal, die tussen half twaalf en half een moet zijn gepleegd, wevd pas 's morgen om negen uur ontdekt Het restant van de sleutel, die was afgebroken, zat nog in het slot. Vermoed wordt, dat de dader(s) zich na afloop van de tweede avondvoorstelling hebben laten in sluiten. Van hem (hen) ontbreekt ieder spoor. Niet alleen onze eigsn te grote voorraden» restantpar- tijen en incomplete collecties worden In deze Opruiming aangeboden voor ongekend (age prijzen, maar ook een hele magaztjnyoorraad wol len dekens van een van de meest bekende fabrieken, stuk voor stuk »,ongekende koopies" wordt vanaf Woens dagmorgen om 9 uur op onze dekenafdeling verkocht. Een enorme partij prachtige wollen medaillon dekens m de grote maat 150x200 cm In een mobie zalmkieur, kon den wij kopen, omdat de fa brikantwegens ruimtegebrek zijn voorraden niet langer kon aanhouden. Nu koopt Udeze dekens (die In December weer grit voor f21.50 worden-verkocht) in deze Oprui mingvoor nog géén vijftien gulden. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze wollen medaillon deken in de grote maat 150x200 cm van 2WSET voor WlHKElnEWTRUM RlHMFMWcu. 7,1. po up BONN Aan hef einde van het bezoek van drie dagen van premier Nehroe aan West-Duitsland Is maan dag een communiqué uitgegeven waarin Nehroe en bondskanselier Adenauer verklaren, dat zij hetzelf de doel nastreven „de handhaving en bevordering van de vrede". In het communiqué wordt voorts gezegd, dat Nehroe zijn sympathie heeft betuigd voor de wens van net Duitse volk, dat de eenheid van het land op vreedzame wijze wordt her steld. Maandag kreeg Nehroe van de universiteit van Hamburg twee ere doctoraten - in de juridische en de medische faculteit voor zbn stre ven om. de levensomstandigheden van het volk van India te verbete ren en vooc zijn ijveren, voor inter nationaal begrip. DAMESFAUTEUILS ƒ27.50 in beige, groene en terra bekleding. VOOK DEZE PRIJS ZIJN ZE SNEL >VEG DTJSIÜ BAAST Uü! E.M. Jaar5ma, Beckers, Bran dar is, Permanent en vele andere merken kaarden en kachels Ook voor moderne interieurs Oranjestraat 13, Telejf. 65673 Brocrsveld 137-139. Tel. 67736 D. DE BRUIN Oranjestraat 9 SCHIEDAM TEL. 66431 Verloren Personeel gevr. H.H, Banketbakkers! Gevr. voor terstond of later een le bediende, tevens goed kun», afbakken, één oven, leerling of 3e bediende. Aanm. maan dag of dinsdag. Frits Gran- dia, Hoofdstraat 147, Schie dam. -Tel. 68016. Auto's - Motoren Rijwielen Moffelen van rijwielen, gede monteerd, 'gemonteerd met bijlevering van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer 37.50. Frans Waltmatt, Rotterdam sedijk 240, telefoon 88948. Diversen Uw mes of schaar bot? „So- Ilngen" slijpt en knapt ze op. Slijperij en Staalwaren- handel Solingen". Broers vest 57, Telefoon 55193. Zaterdagavond 11.20 uür; verloren: groengeruite da- mesparapluie (tompouce) in bus 44 van Heem'raacisplein naar Station Schiedam. Te gen beloning terugbezorgen: Brouwer, Rembrandtlaan 75a Schiedam. Wie echt kiezen *wil heeft geen keus Die moet naar „Solingen". Scharen - mes sen. Gero Specialist Broers vest 57. Telefoon 55193 Alles op het gebied van glas in lood. .Aa-Ve' Glas-in-lood- bedrijf. West Frankelandse- straat 16," telefoon 66280.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1