Slappe Winter OOK IN DE ZOMER VAN 1936 HEERSTE ER EEN m En tochbehoort ons land tot de matig vochtige streken I Boven-65-jarigen, opgelet! OUDERDOMSPENSIOEN SPOEDIG AANVRAGEN MISS HOLLAND GAAT WEEK UITSLAPEN Handhaaft VS-troepen op IJsland Duitsland zou concessies Het gaat weer slecht met den zomer Uit oude KNMI- joarnalen 1926 1936 1946 Doodmoe terug uit Long Beach SPANNINGEN ROND SUEZ - Visum voor Spanje goedkoper NAVO adviseert: Rijksbemiddelaars beslissen na werkhervatting Heus geen reden tot klagen Prins Bernhard over anjeractie Nansen-medaille postuum voor mr. Van Heuven Sjepilow: „Japan krijgt geen gebied terug" - ten gunste van mijn Beatrix- willen verlenen Reeds acht miljoen -wegens schade bij scheepsramp geëist Polio leidt tot maatregelen in Duitsland Komende winter geen subsidie op schilderwerk Goedkope schepen over Oceaan naar Zeebrugge? Advies aan baders van reddingshond Overlevende .Andrea Doria" ontvangt DREIGBRIEF iatodag 4 augustus 1956 i t&- rie ver* it een t zal •»rhefd *nen niet j«si tijden van fc uiu tot. ïs. u* i Anoeten worden teruggebracht. Pet vervolg op de eorsfo symptonen van den ach teruil.gang van het weer in West-Europa, die zich gisteren voor deden, heeft zich eergisteren afge speeld. Wat die eerste teehenen betreft valt nog hei volgende op to mcrk.cn: Eer- «n''-*-"- - *«as in dn omgeving van Mfs-: '"ric daling van d*" h"~ V3 'A «„-„«f,,. Na een hele slechte 4 ailgllStUS maand juli en net 7 0 zc n hzzet voor augustus - J-^OO er aiie réden om onder bo venstaande kop hoofdschuddend ver slag uit te brengen over de zomer 1936. Maareen woord voor eakqn- fiegangers 2956?) tegen het mid den van augustus werd het weer veel beter. VOOR wie geen genoegen neemt met wat impressies over het weer aan dé hand van wat wille keurig gekozen krantenknipsels uit de jaren 1926. 1936 en 1946 hebben wij de boekhouders van het weer van het KNMI te De Bilt gevraagd eens in de oude journalen te duiken. En ziehier: regenval Als gemiddelde regenval voor de maanden full en augustus geldt 149 mm in juli en augustus samen, 1926: 131 mm: 1936: 181 mm; 1946: 351 mm. Dit jaar viel alleen al in juli 100 mm regen en augustus lever de. reeds voor de Bilt 26 mm op, t.e,m. vrijdagmorgen 7 uur. Z O N N E S C HIJN Als gemiddeld aantal uren zonne schijn voor de maanden juli en augustus'samen .geldt 398 uren. 1926: 394 uur: 1936: 254 uur: 1946: 379 uur. Juli van dit jaar liet ons de zon 127 uren zien, tegen 206 normaal. G EMIDDELDE TE MPE- EATttlK Op grond van jarenlange waar nemingen wordt als gemiddelde tem peratuur vooi de maanden juli en augustus samen aangenomen 16.9 graden Célsius; 1026: 17.11: 3036: 16:6; 1946: 16.0" Voorlopige gegevens over juli 1356 tonen aan dat de temperatuur onge veer 2 graden' Celsius onder het ge middelde is gebleven. ZOMER S E D A G EN Dagen waarop de temperatuur stijgt tot boven 25 graden Celsius worden aangemerkt als zomerse dagen. Als gemiddelde voor juli en Augustus samen geldt 14 dagen. Deze maanden samen leverden daarvan op: 1926: tien. 1936: zeven 1946: der tien. Juli van dit jaai bracht het niet verder dan twee 2omerse dagen, (Van één onzer redacteuren) DE BILT. Dat wee.r van dit ogenblikDie regendie doorweekte vakantiegangers die stormendie regendrup pels roffels laten slaan tégen de ruiten van zo- meroptrekjes en vakan tiepensions. Kortom die zomer 1956, die het vol gende grapje weer ac tueel maakt: Een- man vraagt z?n vrouw: Kun jij -nog -uit je hoofd tekenen hoe de zon ér uit ziet?'* Weet u waar we dat gevonden heb ben? In een krant van augustus 1936. We zijn eens in oude leggers gaan bladeren naar het weer in.juli en augustus en kozen daarvoor de jaren 1926, 1936 en 1946. Natuurlijk was het toen beter, want u weet het deze zomerevenals de af gelopen winter, heeft eeuwenoude'records gebroken. het sloc riaa in gt Wt kreeg woor voor rnadf meen raads nie»"- iei DEN HAAG Van maandag 6 augustus af zijn de formulieren voor het aanvragen van het nieuwe ouderdomspensioen verkrijgbaar. Ze kunnen worden gehaald by de Raden van Arbeid en bij alle post kantoren en -agentschappen. Buna iedere 65-jarige of oudere Nederlander komt op 1 januari.3957 art aanmerking voor dit nieuwe ouderdomspensioen, maar zij be hoeven niet allen een aanvraagfor mulier in. te zenden. Wie een nood wet-uitkering ontvangt en wie van de Sociale Verzekeringsbank (Rijks verzekeringsbank) een invaliditeits- rente, ouderdomsrente, ongevallen rente of VOV-uitkering krijgt, be hoeft geen formulier in te vullen. Al deze mensen krijgen automa tisch in januari a.s. hun nieuwe ouderdomspensioen, omdat zij al bij de Sociale Verzekeringsbank en bij de Raad van Arbeid bekend zijn. De weerberichten make: ons niét veel wijzer. Zij spreken van onbe tekenende regenval. De ene dag lezen we „iets koeler" maar daar volgt dan weer spoedig op „morgen weer iets hogere temperaturen". Het moet toen heel gewoon, heel normaal goed weer geweest zijn en daar praat jè niet "over. In 3926 werd het grote nieuws (een aanslag op Mussolini,moeilijkheden van het kabinet Poincaré, patrouille- activiteit in het Atjehse) niet ver drongen door berichten over de rampspoed van boeren en vakantie gangers. In dat jaai', zo lezen wy, trokken duizenden naar Scheveningeri om de hitte van de stad te.ontvluchten en de zee vergastte, hen op het fosfor-, blauwe lichten van de golven. t Eén nieuwtje niet over het weer uit de krant van 8 augustus 1926 willen we u niet onthouden. Er staat boven „Grote drukte op Schip hol". en dan lezen we: „Schiphol heeft gisteren een drukke dag ge had. Niet minder dan 77 passagiers hebben daar vertoefd, hetzij vpor komst, vertrek of doorgaand ver keer." „Het is wel een unieke zomer, beter gezegd, een slappe winter", schrijft een schampere sportjournalist op 4 augustus 1936. Het konjt hierop neer, dat wielerwedstrijden moeten wor den afgelast wegens aanhoudende regenval en dat waterpolowedstrij- den niet kunnen doorgaan omdat: dé temperatuur" van- het water te laag is. Vb kantïekinder feesten moeten binnenshuis, wórden gehouden om dat de speelweiden blank staan. Boven Twello woedt een zwaar on- weer, het 2xvaarste. dat daar sinds mensenheugenis is voorgekomen, met wervelwinden en hageibuien. Dit is allemaal gedateerd begin augustus 1936, Als deze berichten kunnen dienen n er troost uit te putten; die- van de tweede helft van augustus 1936 wettigen enige hoop. want toen er een kentering, die grapjes over „een slappe winter" uit de krant verdreven en deden plaats (Van een onzer werslaggeuers) AMSTERDAM. Miss -Holland 2956," de Alkmaarse mannequin Rita Schmidt, is urydag terug gekomen óp Schiphol, nadat zij drie weken geleden naar de Verenigde Stfiten vertrokken was om deel te nemen aan de wedstrijden voor de Miss Universe-titel. Rita Schmidt heeft in Long Beach, waar de wedstrijden gehouden werden, geen succes gehad. Twee dagen nadat de contestbegon werd zij uitgeschakeld, samen met- twintig wan de vy/endertig andere Europese meisjes. In totaal waren er vijfenzeventig deelneemsters. De jury, bestaande .uit acht heren en twee dames, ver geleek de meisjes met een klein model van het vrouwelijk liehaam- zonder-hoofd dat zü voor zich had den staan. Degene, die dit „ideale beeld" het dichtst benaderde zou Miss Universe worden. Rita Schmidt meende, dat de Amerikaanse deel neemster, die de titel won, zich te recht de mooiste vrouw van het heelal mag noemen, „Ze was prach tig", zei Rita met een enigszins jaloerse zucht. De meisjes werden streng ber waakt. Elke twee deelneemsters kre gen een zogenaamde „hostess" zon der wie zg nooit uit mochten gaart. Bovendien hielden op elke verdie ping vah hun hotel drie Califor- nische politiemannen de wacht „Het gevaar voor ontvoering was niet denkbeeldig", vertelde Rita, „Mexico was dichtbij...". De meisjes zijn in badpak op een grote praalwagen door Long Beach gereden, ze zijn gefotografeerd in nationaal kostuum, ze hebben toch ten gemaakt door California en zijn eindeloos geïnterviewd voor radio en televisie. „Het was erg leuk, maar heel ver moeiendvond Rita Schmidt, die enige tijd gelogeerd heeft by een Amerikaanse journalist van Neder landse afkomst, George Hanelnet, nu werkzaam bij het dagblad „Indepen dent Press Telegram". Miss Holland gaat na haar ver moeiende reis eerst een hele week uitslapen. Of haar trouwplannen met de bouwkundige H. Okkes door gaan weet ze niet. „Stil afwachten of hij nog wil", zei ze. Vervult» van p»'4- 1 Bovendien zal onmiddellijk worden ingegrepen indien deze Egypte voor of tijdens de conferentie de vrije vaart belemmeren. Frankrijk en En geland zullen ook ingrijpen als Egyp te weigert met het plan lot interna tionale controle akkoord te gaan. In de havens van Southampton en Portsmouth heerst 'op het ogenblik grote drukte wegens het klaar maken van vliegdekschepen en troepensche pen. Canberra-straalbommenwerpers vliegen heen en weer van Engeland naar Cyprus voor het vervoer van bommen die in ondergrondse berg plaatsen worden opgeslagen. Minister Eden is inmiddels naar zijn verblijf op Chequers vertrokken. De ministers die belast zijn met de Suez-kanaalcrisis. hebben een „nood- comité" gevormd dat steeds onmid dellijk bereikbaar is. Pineau verklaarde in de Nationale Vergadering onder luide toejuichin gen van alle-afgevaardigden, uitge zonderd de communisten: „Wij heb ben de bezetting van het Rijnland niet vergeten. De Franse regerirv; heeft geen reden Nasser te vertrou wen. Zijn haif-hysterisch gelach bij de aankondiging van de naasting be wijst dat hij geen meester is over zichzelf." Hij zei dat Frankrijk vastbesloten is de - vrijheidvan de Franse bur gers te beschermen indien zij weige ren voor de Egyptische autoriteiten te werken. Autoriteiten van de Suez- kanaalmaatschappij weigeren te be vestigen of zij een dergelijke op dracht aan. hun personeel zouden geven. Wel gaf men toe dat de huidige situatie niet lang kan voortduren en zeer spoedig nieuwe instructies zul len worden gezonden. Zonder het huidige personeel kan het Suez-ka- naal niet aan de gang worden gehou den. De .Egyptenaren beschikken ov«r onvoldoende mensen, DEN HAAG. De K.N.A.C heeft op haar onlangs aan de minister van Buitenlandse Zaken gezonden adres bericht ontvangen, dat de visumkos-" ten voor Spanje met ingang van 1 augustus zyn verlaagd. maken voor „warmer overdag", „droog warm weer" en „zeer warm met enige kans op.onweer"; Het is ook het Jaar -waarin de „Bond van hotel-, café- en restau rant-geëmployeerden" bij de minis ter wijst op de moeilijkheden van de Nederlandse hotelindustrie als ge volg van de Hotelplanreizen naar Zwitserland. „Elke week trekken, vólle treinen de grens over, doch ons eigen land ziet nagenoeg geen vreemdelingen meer." Dié klacht is in iéder geval ver stomd. Dat moet op zijn minst genomen een redelijke zomer geweest zijn. .Er mocht eens een dag tussendoor lopen di» in het vakje „Koel met regen" hoorde, er stond echter voldoende „afnemend buiig" en „zonnig" tegen, over om noodkreten uit de krant te hóuden. Bovendien, de kranten 'waren toen nog maar heel erg klein.- Met de oorlog nog maar nauwelijks een jaar achter de rug interesseerde ons des tijds bonnennieuws nóg meer dan weerniéuws. In augustus 1946 waren er schoenenbonnen voor hen wier stamkaart eindigde met het cijfer 8, er waren bonnen voor extra bonnen voor vlees en tabak en er kwam een scheerzeepbon aan de orde. En hoe hebben we het toen opgenomen, dat de aardappelbonnen verlengd moes ten worden? Misschien is daarover toen nog meer gepraat dan nu over het weer. PAKIJS. De raad van de NAVO heeft een beroep op de IJsIanders gedaan de Ame rikaanse troepen op de lucht basis Reflavil te handhaven. .Onder de. huidige omstandighe den zou terugtrekking van'de Ame rikaanse troepen het land volledig onverdedigd iaten. Een belangrijke factor om agressie in het Noord- atlantische. gebied af te schrikken zou niet langer bestaan ener zou een gat geslagen worden in de de fensieketen, welke voor onze vei ligheid zorgt," aldus de officiële verklaring. Staking in IJmuïden DEN HAAG. Dé beslissing van het College van Rijksbemiddelaars over de wijzigingen in de c.a.o. voor treilervissers zal worden genomen zodra de op dit ogenblik.aan de gang zijnde staking in IJmuiden is" opge heven. Als de vissers niet spoedig uitvaren, op de bestaande arbeids voorwaarden, bestaat de kans. dat het college zich nader zal beraden over de datum, waarop de nieuwe a.o. ingaat. Het college en de Stichting van dc Arbeic. die vrijdag de toestand in IJmuiden bespraken, zijn van me ning dat de houding van werkgevers, die de stakende bemanning reeds nu op de voorwaarde van de nog niet goedgekeurde c.a.o. willen Ia- ten uitvaren, onjuist is. De bevoeg de autoriteiten zouden niet nalaten tegen dez» werkgevers op te treden. (Van een onzer redacteuren) T AAT ons, Nederlanders, niet te hard klagen over een teveel aan regen, hoewel nu.al dagen lang sombere wolken hun natte last op ons neer laten. Want ons land behoort - al zouden we het diktoyls niet loillen. geloven tot de matig-vachlige streken van de aarde. "pNKELE cijfers zullen alle pessi- mistische gedachten daarover in een ommezien wegspoelen, om ook de beeldspraak maar in het natte te houden. In ons land valt gemid deld jaarlijks '71.5 centimeter regen, bijna drie-kwart meter dus. Maar in Mawsynram een dorpje in Assam (Achter-Indië)heeft het in 1955 niet minder dan 1400 centimeter (veertien nieter) geregend, dat is hij na twintig keer zoveel als in Ne derland. Een andere bijzonder re- genrijke 'plaats is Mount Waialeale, op een van de Hawaii-eilanden, waar .als hét mogelijk was alle jaarlijks neerkomende regenwater bijeen te houden vrijwel alle hui zen zouden verdwijnen onder een laag, die 1200 centimeter (twaalf meter) dik is. In Cherrapunji, in de Himalaya, valt bijna evenveel re gen. En durven wij dan nog te kla gen dat ons klimaat zo vochtig is? Ja, nuchtere getallen tonen zelfs .aan dat wij wot regenval betreft onder het gemiddelde liggen. Naar schatting bedraagt de totale hoeveelheid neerslag regen, ha gel. sneeuw en nog andere soorten van boven komende vochtigheid op de gehele aarde rond 400.000 ku bieke kilometers. In liters uitge drukt: 400.000.000,000.000,000 liter, eëh vier dv.s mét zeventien nullen er_ achter. Zo'n enorm getal zegt zó niéts, wel als wij vertéllen dat de gehele aarde'met éen laag water zou zijn bedekt die 78 centimeter dik is.: Let wel: de gehele aarde, geen stukje zee, geen noord- of zuidpool, geen bergspits óf wat dan ook uitgezonderd. - EN nu Nederland: daar valt wy zeiden het' reeds gemid deld per jaar 71.5 centimeter water, Dit kaartje, dat de verdeling van de gemiddelde jaarlijkse neerslag weergeeft, toont duidelijk aan dat ons land tót die streken behoort, waar de neerslag een matige om vang heeft. .AMSTERDAM. Als/ regent van hét Prins Bernhard Fonds zal de Prins zich vanavond om zeven uur via Hilversum I en om acht uur via Hilversiimll persoonlijk tot het Nederlandse volk richten om het eindstadium van de grote nationale anjeractie, die wordt gehouden ter gelegenheid van het tienjarig be staan van het fonds en de anjer fondsen, in te leiden. E heer Bill Malbert, in - zijn woonplaats Hudders- field beter bekend als Old BUI oftewel Ouwe. Willem, is honderd-en-twee jaren gewor den. U zou dat zo op het eer ste gezicht niet zeggen, en als u. inHudders/ield geioeest zou zijn op Old Bills verjaar dag zou k het helemaal niet willen geloven: zeven glazen bier dronk de jarige op die dag op zijn eigen gezondheid, om 'daarna voor de burge meester en de burgemeesters vrouw nop een demonstratie klompendans weg te geven bovendien' dus globaal 6.5 centimeter minder dan net aardgemiddelde. Nogmaals: wij hebben dus geen reden tot bij zondere klachten. En onze „plensbuien" zijn toch eigenlijk maar niets vergeleken met de tropische buien. Daar aan de eve naar heeft men het eens beleefd, dat et' per minuut 26 millimeter re gen omlaag kwam. Goed, dat was een record, maar dat .wil dan toch zeggen dat als het daar met die in tensiteit 27% minuut zou hebben doorgeregend, er in dat kleine half uur net zo veel water zou zün ge vallen als bij ons in' een heel jaar! GENÈVE. De Nansen-medaille voor 1956 voor uitmuntende diensten bewezen aan de zaak van de vluch telingen is postuum toegewezen aan mr. G. J- van Heuven Goedhart, de voormalige Hoge Commissaris voor de vluchtelingen van de Verenigde Naties, die op 8 juli is gestorven. De bronzen medaille zal op 3 sep tember tijdens een plechtigheid wor den overhandigd aan mevr. Van Heuven Goedhart. Eerder werd de Nansen-medaille uitgereikt aan mevr. Roosevelt en aan koningin Juliana. MOSKOU- De Rnsrische minis ter van Buitenlandse Zaken Sjepi low heeft tydens de In Moskou her vatte besprekingen over het sluiten van vrede tussen de Sowjet-Unle en Japan, alle Japanse territoriale eisen verworpen, Sjepilow heeft toegezegd een on derzoek in te stellen, naar de 11.177 Japanners, die sinds het einde van de oorlog vermist worden. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Bij het ministerie van Buitenlandse Zaken is dezer dagen bericht ontvangen van de Westduitse bondsregering, dat deze bereid is om het steenkool-, handels- en kredietverdrag van 1920 „nieuw leven in te blazen". Door deze toezegging is de kans aanzienlijk gestegen, dat na 1964, wanneer de nieuwe staatsmijn Beatrix in exploitatie zal komen, ook steenkolen gedolven zullen kunnen worden op Duits grondgebied. Bij de bouw van de Beatrix is met deze mogelijkheid steeds rekening gehouden. Er waren evenwel vele moeilijk heden te overwinnen. In de eerste plaats moesten de staatsmijnen een al vroeger door Duitsland aan een andere maatschappij, de NEMOS in Utrecht gegeven concessie in han den krijgen. In de tweede plaats moest de Duitse regering toestem men in het ondergronds verleggen vah de grens bij het Vlodropseveld. Na vele onderhandelingen bleek deNEMOS bereid te zijn de con cessie over te doen en nu heeft dus ook de Bondsregering haar bereid heid getoond. 'De kolenlagen, die zich óp Neder lands grondgebied bevinden, le veren naar schatting honderd mil joen óntglnbare kolen' op; waarvan meer dan vijftig procentbestaat uit magere kolen, die geschikt zijn voor huisbrand. Met een capaciteit van 1.2'miljoen ton,per jaar zou de win ning van de mijn Beatrix dus onge veer tachtig jaar .kunnen worden voortgezet. Het kolenbekken loopt echter, voor een zeer belangrijk deel door op Duits grondgebied. Met hoeveel jaren - de exploitatie zal kunnen worden verlengd bij het de finitief tot stand komen 'vaneen overeenkomst met West-Duitsland is nog niet te zéggen. NEW/YORK. Het bedrag vah de schadevergoedingen, die enkele passagiers van de gezonken „Andrea Doria" reeds van de betrokken Ita liaanse en weedse Hjncn hebben ge elst, was zaterdag reeds tot acht miljoen gulden gestegen. De hoogste eis tot schadevergoe ding ruim_ drie miljoen gulden is zaterdag bij het federale hof inge diend tegen de Zweedse maatschap pij. van de „Stockholm", die de eisers schuldig achten aan het ver loren/gaan van hun lading aan boord van de „Andrea Doria". Negen enzeventig handels-, scheepvaart- en verzekeringsmaatschappijen hebben de gezamenlijke els ingediend. Een andere eis tegen beide maatschap pijen is afkomstig van mevrouw Mary Urban, die meer dan een miljoen vergoeding vraagt voor haar bekomen verwondingen en ge leden verliezen. Wie moeten er dan wel een aan vraagformulier invullen? Dat zijn alle andore gehuwde en ongehuwde mannen, en alle andere ongehuwde en gehuwd geweest zijnde vrouwen, die op 31 december a,s. 65 jaar of ouder zijn. Om in aanmerking te komen voor het pensioen moeten zij echter na hun 59e verjaardag gedurende zes jaren (al dan niet onafgebroken)in Nederland. Suri name, de Nederlandse Antillen of Nederlands Nieuw-Guinea hebben gewoond. "Voorts moeten er nog drie bij zondere groepen van gehuwde vrouwen, die op 31 december a.s. 65 jaar of ouder zijn en ook overi gens aan de bovengenoemde voor waarden voldoen, eén aanvraag in dienen. ni zij die duurzaam van haar man gescheiden leven: zij wier man op 31 december a,s. 65 jaar of ouder is maar geen aanspraak kan maken op het ouderdomspensioen: zij die als kostwinster zijn. aan te merken, terwijl haar man op 31 december a.s. nog geen.65 jaar is. Bij het formulier ontvangt men' een enveloppe, waarin de aanvraag portvrij naar de Raad van Arbeid kan worden, gezonden. Het is ge wenst dit zo spoedig mogelijk te doen. De Sociale Verzekeringsbank en de Raden van Arbeid moeten nog bergen werk verzetten om al les voor 1 januari klaar te hebben. Dat kan alleen als. alle belangheb benden de formulieren, duidelijk in gevuld zo spoedig mogelijk inzen den Zodra vaststaat in hoeverre ook andere personen (Nederlanders zo wel als vreemdelingen) in aanmer king komen, zullen nadere medede lingen worden gedaan. DUSSELDORP De Britse troe pen In Duitsland is vrijdagavond, door middel van extra bulletins via de radio der Britse strijdkrachten verboden naar die delen van Neder land, waar kinderverlamming heerst, verlofreizen te maken. De betrokken gebieden liggen in en om de provincie Limburg. Het ministerie van Binnenlandse Zaken van de staat Noordrijn- Westfalen deelde tegelijkertijd mee, dat de Nederlandse autoriteiten het sturen van kinderen voor vakantie bij Nederlandse gezinnen, heeft af geraden in verband met de ge vallen van kinderverlamming. (Van een onzer verslaggever») DEN HAAG In verband met de situatie, op de. arbeidsmarkt zal er In de komende winter geen. «ab- sidie op het schilderwerk worden gegeven. Van 1951 af heeft het ministerie van Sociale Zaken gedurende de wintermaanden 20 procent toeslag gegeven op de prijzen voor schil derwerk om een betere spreiding van de werkzaamheden over het gehele jaar te verkrijgen. De 'schil der sregejing gaat dit jaar niet do_or, omdat deze onder de tegenwoordige omstandigheden niet noodzakelijk wordt geacht om werkloosheid van schilders tijdens/ de wintermaanden te voorkomen. NEW YORK De Amerikaanse multl-mlljonair H. B. Cantor, die met twee schepen voor vjjftig dol lar passagiers van er» naar Europa wil varen, denkt erover de Bel gische haven Zecbruge tot eindpunt van zün lijn te maken, .De heer Cantor vertrokvandaag naar Engeland -en Nederland, om te onderzoeken of Zeebrugge, Vb's- singen of Milford geschikt zijn zijn plannen. Voor zijn vertrek ver telde hij. dat België zijn. voorkeur heeft, ook al hadden de autoritei ten in Milford al aangeboden de haven te vergroten voor de sche pen van 90.000 ton, die als de Amerikaanse autoriteiten hun geed- •goedkeuring verlenen zo snel mogelijk gebouwd zullen worden. •DEN HAAG Dé Koninklijke Nedèrlandsche Bond tot het redden van Drenkelingen adviseert om de volgende wenken in acht te riemen bij het baden' in zee:- Begeeft u. nooit verder in de zee dan tot. heupdiepte. Baadt by voorkeur op éen be waakt strandgedeclte. Volgt de aanwijzingen dié bad- personecl, politie of leden der red dingsbrigade u geven, prompt op.- Gaat altijd samen baden. - Zorgt er voor een ..ketting" te maken door èlka ars polsen te grij pen, als iemand uit de groep in moeilijkheden komt.: Laat dan de langste persoon trachten de hulp behoevende te pakken, terwijl ae anderen zich opstellen in de rich ting, van'het 'strand. Wuif nooit riaairfamilie op het strand, opdat geen misvatting kan ontstaan doordat menmeent dat u om hulp "vraagt; TORONTO. Wethouder Fran k Clifton, een der overlevenden van het dé vorige week gezonken Tta- Ifaanse schip „Andrea Doria", heeft meegedeeld, dat hij een brief heeft ontvangen, waarin hij met de dood wordt bedreigd wegens zijn critiek op de reddingsoperaties.: In de brief wordt de wethouder ervan beschuldigd, het schip te heb ben vdrlaten voordat de vrouwen en kinderen van boord waren. Clifton zelf beweerde; dat hij de laatste is geweest, die het dek, waarop hij zich bevond, verliet-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2