Vreemde honden janken niet bij hem - 't zijn kameraden sensationeel ongeluk in Rotterdam niemand gewond -■- Veetruck verplettert personenauto Liefdevolle zorg voor ziekeverlaten dieren De Schiedamse „Bessenfee5 trekt naar Amsterdam vaart desnoods om de Kaap Koeriersters DIERENVRIEND H. J. VAN DER STEEN WALDO-RIJSCHQOL *69915 AAN DE DOOD 'ONTSNAPT Begrafenis van B. Mastenbroek Voor Rijnbende's „nieuw rood" Burgerlijke Stand Wandellust Verkeersstagnatie is waarscl !l Lesauto reed door na aanrijding Inbraak in kantine Gewone schuld gehandhaafd Twee broers gedood door bliksem Geen Amerikaanse journalisten naar China Uitgever J. Ah rend overleden Dodelijk ongeval in machinefabriek Wilson bevestigt: geen inkrimping Amerikaanse leger SCHIEDAM 'Woensdag 8 augustus 1956 WAAR moeten wij onze huisvriend laten?" Dit is een vraag, die in deze vakantieweken en lang daarvoor .veel.wordt gehoord. De huisgenoot: de poes of de hond. De keffers worden meestal nog w-sl meegenomen op vakantie door hun bazen, maar de muizenvangers zijn honkvast en omdat zij! niets voelen voor kruistochten haar verrukkelijke verten leveren zij de meeste moeilijkheden op. De. hond houdt zich'on- der de vrijgeleide van een kinderkaartj e.op reis wel. koest. Anders zbekt de aspirant-vakantieganger, die niet; iii staat- is zelf v'oor zijn viervoétérs te zorgen,-naar de mogelijkheden om zijn huisdier onderdak te brengen en helaas gebeurt het nog te dikwijls dat door kortzichtigheid (of moeten wij het: gemak zuchtige wreedheid noemen) de kat haar hetasyl wordt ge bracht om te worden afgemaakt. De vrije buitenlucht voor de baas betekent dan het .stikhok voor de poes. Er is echter ook een ander slag mensen én dat zijn zij, die zich zorgen maken omtrent de verzorging van hun huisvriend in de periode dat zij afwezig zijn.- Mensen, die".niet" gerust zijn voor zij weten dat Hun ,,-Lóèki?: of „Moortje", niets tekort''.'zal komen, DEZE mensen vinden dan vaak hun weg naar de heer H. J. van der Steen. Een oppervlakkige ken nismaking wekt de indruk dat hU een norse vent is. Dat is hij mis schien ook wei. maar voor dieren heeft Van der Steen een zwak. Een zwak Is het eigenlijk niet te noemen want het Is zyn grote kracht sedert dertig: jaren. „Dierenbeschermer in hart en nieren" heeft men van deze man gezegd, die iedere dag de ver zorging op zich neemt van hulpbe hoevende dieren. ,.Van dieren hou ik", zegt Van der Steen „maar van mensen..." cn het gebaar dat dan volgt vraagt geen betoog. In zijn winkel aan de Hoogstraat, waar hjj nu al drie en twintig jaren na een bedrijfsongeval het dieren- verzorgen als dagelijks werk ver richt, jaagt hij een brommend scheerapparaat over een van angst trillende poedel, daarbij het beest jachtjes geruststellend toespre kend en ondertussen zijn inzichten over de mens en het dier verkondi gend. „Kalm maar. knulletje" zegt hij tegen de zwarte baal wol en zon der protesteren laat het dier zich van het warme vest ontdoen. Een mensenleven heeft Van der Steen aan de verzorging van dieren be steed. Hij weet hoe er mee om moet worden gegaan, hij weet ze ook te genezen. ZIEKE DUIF Een duivenliefhebber komt zijn winkel binnen en vraagt: „Hoe gaat het r.u met hem?" ..O goed" zegt Van der Steen, „neem hem maar mee. hij had alleen wat*..." en dan volgt een latijnse vak term. Vol verbazing komt de eigenaar van de snelvlieger na het „ga je gang maar. je weet dc weg toch" uit de tuin terug. De duif is weer hersteld na ziek. doodziek bij zijn baas tc zijn' te ruggekeerd van een vlucht uit Limoges. Op de vraag wat het kost wuift Van der Steen. Hij heeft een dier van de dood gered dat is het belang rijkste. Hij vergeet te vertellen dat hij onkosten heeft gemaakt voor voedsel en medicijnen en dat hij veel tijd heeft besteed aan de spe ciale verzorging van het zieke dier. Een echtpaar met een klein kef fertje komt binnen (de deur staat nimmer stil) en het beest heeft pijn. Een enkele blik is voldoende voor Van der Steen om te zien dat het hondje last hoeft van te lange na gels. de tang komt er bij en de toonbank dient voor operatietafel. „Wat kost deze spoedoperatie?" vra gen de dankbare bezoekers. Bijna boos voegt Van der Steen ze toe: „Wat. voor die paar nageltjes?" Met het teven der huisdieren heeft Van der Steen zijn leven verbonden. Hij kan vertellen over tochten\per roeiboot op zondag om een te wa ter geraakte kat te redden. Deze dierenvriend fabriceerde voor dit redden van dieren "it de harens zelfs Ccn houten lift, icaardoo? dc beesten uit het water kunnen wor den gelild. Hij kan vertellen over honden, die werden binnengebracht op de vreemdste uren en voorzien van een spalk je rond de gebroken poot. Het zijn echter 'niet uitsluitend huisdieren, die bij Van der Steen wel onderdak vonden. In zijn tuin staat' nog het hoekje waar een hele kolonie reigers uit de Plantage eens herstel vond. Tientallen vierkante meters ruimte heoft Van der Steen achter zijn woning,, er heeft- wel eens een aap gespeeld, kanaries staan er te wachten op de terug keer van de eigenaren en ook een papagaai heeft er onder het uitsto ten van onwelvoeglijk commentaar gelogeerd. DODENDE DRADEN Door niets is Van der Steen te intimideren, bij kent één levensvul- lcnde hobby: verzorging van dieren. En als hij daar over gaat. spreken wordt hij emotioneel. „Duiven bezit- ters zijn geen dierenmishandelaars" zegt hij „ze houden van hun ge vleugelde vrienden. De mensen, die hun antennes niet hebben afgezet met kurken, mishandelen de vogels. Het is verplicht de draden zicht baar voor het dier te maken, ze vliegen zich dood, maar niemand trekt zich daar wat van aan": Aandacht voor 't dier. dat is wat Van der Steen van zichzelf en van zijn medemensen eist. Hij maakt zich kwaad over de asiels waar dieren tezamen in nauwe stinkende hok ken worden gestopt. Hij ergert zich aan het versjaggeren van de die ren. „Dat is mensonterend", vindt hij en als er iemand bij hem komt om wat poesjes voor de verkoop achter te laten weigert hij dit. Van der Steen kan veel geld verdienen aan deze verkoop, rnaar Hij zal dit nooit doen. Dat is zijn principe. Een dier heeft recht op een rede lijk bestaan, net als de mens, Is zijn opinie cn vol trots toont hij dc tientallen frisse hokken waar hjj zijn gasten kan herbergen. Ruime heldere verblijven van een .kubieke meter voor elke kat en nog grotere voor de honden. Dagelijks mogen de_ honden-tevens enkele uren in de vrije ruimte getweeën spelen. De katten blijven uiteraard gescheiden in de hokken, ;,Ze moeten apart", -zegt Van der Steen en deze apartheid heeft het voordeel dat. hy ze kan ob serveren of ze gezond blijven, „Hebben de buren geen last van het gejank van de nieuwkomers?" vragen- wij, maar dan lacht deze dierenvriend. ,.Ze janken, niet," deelt hij lakoniek mee" de men sen moeten altijd 's morgens hun .vriend hier brengen en 'smiddags ben ik er dan al de beste maat jes mee. Bij hetvoederen blijkt dit wel, want- het koppel honden springt hem dan al stoeiend om*de oren. MET KISTEN... Met eenvoudige middelen is Van der Steen in zijn winkeltje begon nen, eentoonbank van sinaasappel- kisten was het eerste meubilair, nu lopen de deurschamieren soms warm van de bezoekers. Als. in juli 1958 Van der Steen zijn zilveren jubi leum viert dankanr-hij dat doen -met de voldoening, eën- dierenpaleis te hebben gebouwd met eigen han den en daarbij veel, zeer veel voor de bestrijding van. de diererinood te hebben gedaan. „Als de mensen maar keken waar ze hun dieren lieten tijdens de vacantie" zucht hij, „te dikwijls gebeurt dat' het' dier met veel soortgenoten- in nauwe, vunzige hokken worden opgesloten." 'De prettige vakantie voor de .-fami lie' is dan een reeks ellende voor de viervoeter.- „Ook dieren, hebbeh;. .recht op ruimte, recht op licht;'en lucht" en. wij wandelen langs de' bakken met tonnen zaad in zijn, goed geventi-" leerde vqorraadkeider, langs de over- dekte witgekalkte buitenverblijven' met uitloopruimte en" door de -grote schuur waar miauwende en kopjes- gevende poezen. beste maatjes zijn: met de .tijdelijke eigenaar. Nergens- ligt stof, want hygiëne, is belangrijk in. deze kleine diergaarde. Wel strooit, de baas van tijd tot tijd gul met insecticiden, want. aan .verstekelin gen in zijn paradijsje heeft hij een hekel.j A v-V'-. A? TOEVLUCHT Jaren 'is de heer -Van der. Steen bestuurslid van de Dierenbescher ming -geweest. Jaren; was hij - de toevlucht voor velen 'met hulpbe hoevende dieren. - Die tijd is nu voorbij. Nu.de Schiedamse afdeling1 van de dierenbescherming de be schikking heeft" over een asiel in de St. Annazusterstraat stuurt .hij dé: zwervers en andere - noodlijdenden naar dat asiel, en hij hoopt dan dat ze goed zullen worden verzorgd. Achter zijn huis besteedt Van" der Steen zijn dag, zijn avond en als het moet zijn nacht aap de vakan tiegangers. en eventueel ëen enkele patiënt. (Advertentie IJÜlj VOOR HEDEN: .Apothekers nachtdienst: Apotheek Rembrandt,ïtembrandtlaan 5, Bellen by ongeval: G.G. én G.D., Tuiniaan 80,telefoon 89290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek,. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan- dag) van 9.30 tot 4,30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags, gesloten. K.K. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve' maandag) van 2 tot 4 uur. Iede re avond (behalve donderdags en ■zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten. Stedelijk Museum: Expositie eigen Werk. - Tentoonstelling. „Schip en Werf", geopend dagelijks van 1 tot 6 en van 7 tot 10,30 uur; 's zondags van 1.10 tot 5. uur,. JuiUnapark, 7.30 tot 12 uur: Flora- lia 1956. BIOSCOPEN Passage, .2 en 3.15 uur: ..„Lady and the Tramp", Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Speéldui- vel. en metgezel". belangsteüng vond op deAlgemene Voor velen is hy een norse vent, maar voor de dieren, die herder, die dog en dat grijze poesje is H. J. van der Steen een prachtvent. Nog da gelijks komen de mededelingen over zieke en,zwervende beesten binnen, maar' Van der Steen kan ze niet meer verzorgen, want hoewel hij het gehele jaar dieren te gast. heeft, heeft hij het nu te druk, geen mi nuutje kan er af. Het is vakantietüd en dc pensiongasten hebben recht op logies met uitgebreide maal tijden De Schiedamse dierenvriend H. J. van der Steen tussen zijn aanha lige vrienden, de honden. Gistermiddag heeft men een vreem de stoet door Schiedam kunnen zien trekken. Voorafgegaan door twee in hét rood geklede operette-huzaren reden er drie oer-oude automobie len rond: een „Spijker" van precies een halve eeuw oud, een T-model Ford van 1920 e« een Rolls Royce van het jaar 1925.Maar als tegen stelling was de lading van deze ou de wagens heel jong de Bessen- fee JL95S met haar gevolg, die Rijn bende's „Nieuw Rood" komen pro pageren. Telkenjare met het verstrijken van' de zomer en het rijpen van het fruit (ih dit geval: van. de bessen) komt er eeri nieuwe activiteit in de Schie damse drankindustrie. Omstreeks de ze tijd wordt het seizoenprodukt bes sen-jenever gefabriceerd. Terwijl de ze prettige drank vroeger bijna uit sluitend in Rotterdam omstreeks; de kermistijd werd vervaardigd en ge nuttigd waarbij dan vaak ook een bessenfee werd uitgeroepen heeft dit seizoensprodukt van de Schiedamse, industrie de laatste tijd meer- terrein -.' gewonnen en er be staat in het gehele land vraag naar. De distilleerderij Simon Rijnbende en Zonen heeft vorig' jaar een oud volksgebruik doen herleven door een bessenfee te creëren die het „nieuw rood" -, -propageert. Aangemoedigd door het succes is er: daaróm ook dit jaar weer een bessenfee versche nen. tot meerdere, glorie van de Schiedamse bessen-jenever, 'GEBOREN: Leonardus A. M-, z. D. j. Rensman en M, A. F, Hofstede; Johan H.. z. v. J. van Naamen en E- M. Dahl; Maria T-, d. v. A. G- Sigmond en J. van der Wilt; .Johanna H„ d. v. M. L, Timmers en J. H. Sluijters: Judith J:, d. v. F; P> Creemers en A. - C, W. Onstenk.; Dé Schiedamse wandelspórtver- enigmg „Wandellust'v heeft maan dag deelgenomen aan - de Vakantie- wandeltochten in- Vlaardingen met een groep van 27 personen, waar onder twee jeugdige trommelslagers Deze groep, onder leiding van .de heer. J.' TerwJel en de dames J. Oers en J. Rademaker heeft wel succes gehad, want een tweede prys werd veroverd. Haar actieterrein is overigens ver plaatst, Reed zij vorig jaar met haar gevolg door Schiedam en Rotterdam, dit jaar brengt zij; hét smakelijke rode vocht naar Amsterdam. Om die reden is de stoet van oude wagens, zoals boven omschreven, gistèren de lange weg via Rotterdam; Delft en Haarlem naar de hoofdstad 'gegaan. In -Mokum echter stapt de fée met haar gew'c over in oude koetsjes zeker om nog sterker te symbolise ren dat „nieuw rood" een oude drank is,-door Rijnbende al sinds lange tijd vervaardigd. Gedurende deze "hele-week zal, de bessenfee (de Amsterdamse manne quin Gaby Piller), gehuld in wit sa tijnen kleed (volgens dé laatste mo de, naaf men zegtj versierd met trosjes rode bessen, met haar gevolg van .twee - elfen en de parade-sol daatjes in Amsterdam de slijters en. café's bezoeken en hier een duidelijk rood spoor van Schiedams vocht ach terlaten. Dit kan er wel af, want de bessen- oogst (zwarte bessen, niet rode zoals men zou denken!) is dit jaar, hoe wel laat, overvloedig en goed ge weest en' vele bessen zijn bij Rijn- bende verwerkt tot „nieuw rood". Zo wordt dan' eèn-Schiedams pro- dukt in' Amsterdam gepropageerd. Opvallend èn aantrekkelijk. Onder grote dinsdagmiddag Begraafplaats te Schiedam de ter aardebestelling plaats van de heer B. Mastenbroek, bij leven directeur van de Koningin Wilheimtna Kweekschool; te Rotterdam. Ver tegenwoordigers van gemeente, school en kerk en vele. leerlingen en vrienden waren gekomen om de overledene dc.laatste eer te bewij zen. Onder de, aanwezigen op de be graafplaats zagen, we onder meer: de Schiedamse wethouders H. Sa bel en Th. J. L. v. d. Berg, en de rijksinspecteur van. het ï.o. te Rot terdam, de heer M. By post. Welk een. voortreffelijk mens raet de heer Mastenbroek is heengegaan, bleek nog eens uit de toespraken, diein de aula werden- gehouden door de voorzitter van het- kweekschool-be stuur, de heer S. J. Mathijsse, en de Ned. -Herv. wijkpredikant, dr. L. J. Cazemier uit Schiedam. „De overledene heeft met zijn rijke gaven gewoekerd in een le ven van hard werken, kampen en dienen", aldus de: heer Mathijsse. „Hij deed zijn werk-met vreugde en blijdschap, zijn leven was niet be grensd met schotjes'*, zo sprak dr. Cazemier. die de nadruk legde op het dienend werken in diénst..van het geloof. Terwijl de belangstellenden zich tenslotte rand het graf opstelden, bad dr. Cazemier het Onze Vader. Een zoon van de i overledene be dankte voor de betoonde belangstel ling; Door rennerskaravaan: De commissaris van politie-maakt kend, dat in verband met het pas seren van de renners van de Ronde van Nederland, morgen bet ver keer op de door, de rennerskaravaan te volgen route waarschijnlijk zal worden gestagneerd tussen onge veer 11.30 uur en 12.30 uur. De route voert achtereenvolgens langs Burg.- Knappertlaan, Julianalaan, Stadhouderslaan, Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Wil- helminabrug, Maasdijk, Nieuw-Ma- thenesserweg. Rotterdamse Dijk. Parkeren op genoemde wegen voor zover dit het door de wiel renners bereden weggedeelte be treft is morgen verboden vanaf 10 uur tot het ogenblik dat de karavaan is gepasseerd. Op de Vijfsluizenbrug manoeu vreerde.- dinsdagmiddag een lesauto zo onhandig, "dat een wielrijdster tussen de brugleuning en de-auto bekneld raakte. De auto. die aan vankelijk doorreed, werd verderop tot stilstand gebracht. De wielrijd ster, de 34-jarige jhej- L. S. uit Schiedam, kwam' gelukkigerwijze met de; schrik vrij. Alleen het mandje met eieren ging verloren. Door het indrukken van een raam hebben onbekenden zich de afge lopen nachttoegang-verschaft tot de kantine aan de Boshoek. De te- lelefoonlijn in het gebouwtje werd vernield en een bedrag van 6. benevens enige veters en. koeken, werden meegenomen- (Van een ónzer verslaggevers) ROTTERDAM. Brullende Ierse koeien, een werkelyk ver pulverde Deux Chevaux, een gekantelde truck-met-oplegger, een ontzette bestelwagendat was dinsdagmiddag het resultaat van dé hoogst ongelukkige manoeuvre door een on voorzichtige wielrijder, die op de Beukelsdijk ter hoogte van bet G. W. Burgerpïein zo ver op de rijweg ging staan, dat een vee-trailei'-chauffeur wel uitwijken móést. Wonderlijk genoeg bij deze ravage, die omwonenden aan een bominslag deed den ken: er waren geen persoonlijke ongevallen te noteren. Bleek van de schrik werden de. drie inzittenden van, het kleine, ge kraakte Citroën-autootje uit hun ruïne bevrijd Maar de Ierse runderen; helemaal van-streek, voerden een soort Spaans arena-schouwspel op, toen zij uit hun beschadigde cachot naar een andere veewagen gedreven werden. Even later zouden zij hun van tevoren heslist einde vinden in het Rotterdams abit- toirvv. De gekantelde veewagen en de ■vernielde personenauto op de Beu kelsdijk.f Een nieutp spannend- mo ment' brak aan, toen- de uit hun lood' geslagenslachtkoeien maar buiten werden gebracht- (rechts op de- foto}. ...- De KNAC heeft een oud museum stuk, een Spijker van 2906 -ter beschikking gesteld orn de jeugdi ge Bessenfee van Rijnbende te vervoeren, die men hier ziet met haar twee „elfen" en de twee ope rette-soldaatjes. Een soort ramp-toestand kon dinsdagmiddag gesignaleerd wor den op de Beukelsdijk, vlak bij het G. W. Burgerpïein, waar een volle veetruck; plotseling móest uitwijken voor een onverhoeds overstekende wielrijder, die overigens de plaat heeft gepoetst. Blèke buurvrouwen, nog nauwe lijks bekomen" van de -schrik van de enorme dreun, stonden in hun por tiek de gebeurtenis te beschrijven. Hoe het- oók zij, het is niet minder dan een" wonder, dat de inzittenden van het Cy2-tje, bestuurd door de Delftse fotograaf. W. F, van Oosten, die twee zoontjes bij zich in de -wa gen had. "ter slechts met' lichte schrammen',"een shock en enkele on betekenende schrammen.- afkwamen. Volgens mensen uit de buurt, die het ongeluk van dichtbijhebben meegemaakt; gebeurde er iets, dat aan een bóm-inslag deed denken. Dat was natuurlijk de val geweest van de veetruck. De bestelauto be hoorde toe aan de heer A- F., M, Diepen,Beukeladijk, de veetruck, werd bestuurd door de Rotterdam mer W. Nederlóf. Tengevolge van de uitwijkbewe- ging van de. truck, werd het kleine autootje-meer dan'gekraakt en.ter zijde geworpen. De truck, die enor me remsporen achter-liet,.raakte ten gevolge :vart. de levende runder- Indonesië verklaart: (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. De woordvoerder van de Indonesische diplomatieke vertegenwoordiging heeft verklaard, dat alle schulden van Indonesië aan Nederland of aan Ne derlandse particulieren, welke bulten de RTC'Overeenkomsten omgaan, niet zullen worden aangetast door het besluit.van de Indonesische re gering om dé per KTC-overeenkomst overgenomen schulden te schrappen. SINGAPORE Nederlandse, Amerikaanse, Britse, Noorse, Deen se en Franse schepen nemen hier op het ogenblik voldoende brand stof In om by een blokkering van het Suezkanaal direct door te kun-» nen varen vla Kaap de Goede Hoop. Een woordvoerder van de Wes telijke scheepvaartmaatschappijen verklaarde, dat men geen directe of indirecte lading aanneemt voor Aden of de Egyptische havens, maar dat verschepingen door het Suezkanaal nog wel worden- geac cepteerd, TEHERAN. -Een storm !n de buurt'van Abadan (Perzië) heeft aan 70 mensen het levêri gekost. Bij elkaar zijn in Perzië de afge lopen twee weken 500 personen bij stormen en overstromingen omge komen. inhoud - opeenstopzwaar door deze: manoeuvre, slóeg* om en verplettert de alles wat-op haar weg kwam..Hét vee bleef ogenschijnlijk ongedeerd bij dit ongeval, maar. schichtig en wild gedroeg het zich toen het in een (an dere truck wérd geladen. - WILDERVANK. Gistermorgen tijdens een korte hevige orwetrsbuii die over geheel Oost-Drente cn Uost-Gronfngen trok, zjjn twee zoons van de landbouwer B. Zwinderman door de bliksem getroffen en ge dood, Toen zijn zoons, 18."en 22 jaar oud, tijdens -het middaguur niet. thuis kwamen, ging de heer Zwinderman eens naar het groenland, waar zijn zoons werkten, kijken. Hij vond bei den dood op de grond liggenl - HONGKONG. De Amerikaanse voorlichtingsdienst in - Hongkong heeft meegedeeld, dat de Amerikaan se regering de 15 Amerikaanse journalisten die naar China zijn .uit genodigd, geen toestemming voor dit bezoek zal geven. Als regel, worden geen paspoorten verstrekt voor lan den waarmee Amerika geen diploma tieke betrekkingen onderhoudt. Een woordvoerder van de Amerikaanse regering- heeft de uitnodiging als propaganda bestempeld. WASHINGTONAmerika heeft geprotesteerd tegen het optreden van Hongaarse - functionarissen.' die de Amerikaanse gezant" in .Boeda-. pest, Ravndal, beletten ;aah' -boord van een. Amerikaans vliegtuig te gaan waarmee hij uit Boedapest wilde vertrekken. Dé Hongaren mo tiveerden hun optreden met te zeg gen dat de lucht, onveilig was ge maakt door Amerikaanse- propa- gandaballóns. (Van onze correspondent) AMSTERDAM, v Op 80-jarige leeftyd Is gisteren overleden de heer Jacobus Ah rend, .wiens' naamvooral bekend is.door de uitgevèryAhrend, die zich. toelegt op technische boe- ken, A; Daarnaast echter' was de overlede ne eigenaar, of mede-eigenaar ..van ëen reeks bedrijven, waar mén- tech nische 'tekenartikelen, kantoorinrich tingen, stalen; meubels,; enz., verhan delt of fabriceert. Deheer Ahrend werd op 31 oktober .1875 in Den Hel der geboren: Al opl.18-jarige'- leeftijd kwam hij naar Amsterdam waar hij in technische tekenartikelcn.ging handelen! Aangezien hij nog'minder jarig wasgebeur do. -dit.' op -naam -van zijn moeder de weduwe J. Ahrend. In, dé loop. dér. jaren breidden, de werkzaamheden vari- de' beer Ahrend zich zeer uit. Op.hét ójgcnbiIk wer ken er in de bedrijven waar hij ei genaar' of mede-eigenaar van :was 2500 mensen. .Zaterdag om twaalf uur zal.hij óp de openoare begraaf plaats .in .Bussum wórden begraven. (Vanonze' correspondent) - BEVERWIJK 'Bij de machine fabriek „De Kennémer" heeft zich. dinsdagmorgen een bedrijfsongeval voorgedaan, waarbij de 63*jarige heer A. Oorthuis het leven verloor. Ziji 24-jarige pleegzoon W, Hol lander werd met zware verwondin gen naar het Rode Kruisziekenhuis. gebracht, Beidén waren bezig niet het sor teren van ijzeren platen met een gewicht van 600 kg.'per stuk. De balk; waartegen de ijzeren' platen rustten bezweek en - beide arbeiders werden hieronder bedolven. De heer Oorthuis,. ..was -- direct dood. Zijn pleegzoon, werd. zwaar gewond. WASHINGTON, L. Dc Amerikaan se minister van Verdediging, Char les Wilson, heeft dinsdag verklaard, dat er „enige, .discussies" zijn' ge weest- óver een mogelijke beperking van de Amerikaanse strijdkrachten, met 800-000 man.r maar dat dienaan gaande- officieel niets is voorgesteld- .Enkele wéken geleden berichtte eén New YorkS dagblad dat admi raal Radford; de; voorzitter van de commissie vari Amerikaansestaf chefs, een beperking van de Ameri kaanse strijdkrachten' met 800.000 man had voorgesteld, die in 1960 vol tooid zou moeten zijn. Heden overleed tot onze grote droefheid, na een langdurig lijden mijn lie ve vrouw, dochter, onze schoonzuster err tante, mevrouw JOHANNA HAGEMAN .geb. Zeelénbcrg in de leeftijd van 50 jaar. 'Mede namens verdere '•'.'familie:;' H. J. Hageraan. Schiedam, .7 augustus 1956.-', Boerhaavelaan '70. Geen bezoek r"; Geen bloemen De teraardebestelling fzal plaats vinden vrijdag a^. op de algemene begraaf plaats (Vlaardingerdyk) te circa' 1.30 uur. Vertrek van het woonhuis té 1 uur. Fotografie Voor pasfoto's naar K, van Vuuren, Hoogstraat 106, tele foon 66720 In spoedgeval des gewenst in 1 uur klaar. Rolfiims vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films, Foto K. 'v. Vuu ren, Hoogstraat 106. Personeel gevr. Nette werkster gevraagd v. 4 ochtenden per week. N.V. Kleedingmagazijnen voprh. Gefcr. Bervoets, Schiedam. Nummerbrleven.' dlo naar ons oordeel niet" bonafide op. de inhoud der advertentie reage ren worden niet doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1