1 jongste bediende C Marinierskapel uit Rotterdam houdt repetities in Schiedam Koeriersters DWS-dames slaan Vires Korfbalcompetitie gestart w Stagnatie op eerste handbaldag Doelpuntenmachine draait gesmeerd bij Wilton heren Programma van de Kath. Kring Openingsmiddag Huisvrouwen Schiedam ontvangt de Natuurvrienden WALDO-RIJSCHOOl 69915 Duivensport Dochter verlangde naar ouders Bejaard echtpaar (74 en 72) emigreert naar Australië Veertien dagen voor knoeien met gas Burgerlijke Stand Chauffeur zette de achtervolging in Brandstichting tijdig ontdekt Kind in sloot verdronken Dr. Schneiders overleden Opera 'Tannhauser' in Rotterdam SCHIEDAM Taptoe blazen op „Prinsjesdag" Fietsendiefstal EEN SCHILDER of EEN VOORMAN SCHILDER FLINKE WERKKRACHTEN ook jongens winkeljuffrouw bij P. KOOT Woensdag 12 september 1956 De eerste competitiedag in de afdelingsklassen van het handbal heeft veel stagnatie ondervonden, doordat vele verenigingen geert elftal op de been konden brengen. Vele spelers waren nog niet medisch gekeurd en mochten dns volgens het besluit van het bondsbureau van het Neder lands Handbal Verbond niet spelen. Voor DWS stonden er negen wed strijden op het programma; alleen dames 1 kwam in competitieverband uit. Heren 1 van DWS kwam niet uit, doordat er op Laag Zestienhoven geen scheidsrechter kwam opdagen. Het eerste dame,elftal van Wiltort- Fyenoord had reeds na zes minuten een 2—A voorsprong tegen KODA uit Rotterdam door doelpunten van W. Ezerman en N. Bos-Van Houwelin- Het programma van, de Katho lieke Kring te Schiedam voor het komende seizoen bevat weer ver schillende toneelvoorstellingen. Bo vendien komt er een opvoering van een operette en van hst Ballet der Lage Landen. De toneelvoor stellingen vinden plaats in het Pas- sage-theater. Donderdagavond zal het Neder lands Toneelgezelschap een opvoe ring geven van „Schrampelkopje" van de Franse schaver Max Rég- nier. Op 4 oktober zal de kleuren film „On <er de zon van Ceylon" van de heer Hustinx worden ver toond. Voor de tweede keer komt het Nederlands Toneelgezelschap op 25 oktober. Het te spelen stuk zal nog nader bekend worden gemaakt. Het Marionetten-Theater van Bert Brug. man zal op 12 november een voor stelling geven. Het Zuidelijk To neel (dir. Louis Saalborn) zal ook naar Schiedam komen en wel op 29 november. Op 20 december zal het Rotter dams Toneel een. opvoering geven van „Zo als de wereld". Op 26 december is er een kinderfeest en op 1 januari volgt een Nieuwjaars soiree. Voor 1957 is reeds het volgende vastgesteld: een opvoering van „Die Lustige Witwe" op 10 januari, een voordrachtsavond van Georgette Hagendoorn op 23 januari, een op voering van het Nederlands To neelgezelschap op 7 februari, een Vastenavondfeest op 22 februari Op 25 april komt dan nog het Ballet der Lage Landen, op 30 april het Oranjebal en. tenslotte op 16 mes een toneeluitvoering van de Neder landse Comedie. e In Maison Westhuis zijn de leden van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen dinsdag aan het nieu we seizoen begonnen met een boei ende en gezellige literaire voor drachtsmiddag. Na het welkomstwoord van de nieuwe presidente, mevrouw M. C. Schroot-Droogleever Fortuyn, heeft de voordrachtkunstenares, mevrouw Aline Markus de talrijke aanwezi gen enige uren in de ban van haar bezielde declamaties gehouden. Goed ondersteund door mimiek en ge baar liet mevr. Markus het gezel schap meeleven met de tragische eenzaamheid van de oude vrijster in het verhaal „Het glazen oog" van John Kuer Croft Op late leeftijd wordt de juffrouw verliefd op een buikspreker en het slot is de bur leske situatie, dat de pop de buik spreker is; de dame blijkt een pop bemind te hebben. Zij vernielt het dode ding en het glazen oog van de pop wordt een relikwie. Na do pauze luisterden de dames naar lichtere kost. Een grappig ver haal van de Italiaanse schrijfster Annie Vivanti „De onderbroken reis'» heeft de lachspieren behoor lijk in werking gebracht. Zo ook de toegift, .die uiteraard na het succes moest volgen, „Het nieuwe gezicht" van Annie M. G. Schmidt vond eveneens een goed onthaal, slotwoord, prinsjesdag zal door een D© presidente sprak nog een kort slotwoord. Prinsjesdag zal door een. gezelschap Schiedam se dames wor den bijgewoond. Op 4 oktober zal op veler verzoek nog een autotocht over de Veluwe richtingt Zeist Arnhem—Wageningen worden on dernomen. i echter .weer gelijk te komen door een doelpunt voor de rust en één er na (uit een 17-tneter worp). (2—2). Weer nam Wilton een voorsprong, maar ROD A had het antwoord klaar (3—3). Toen W, Ezerman uit een 17- meter worp hard en zuiver inschoot, leek het pleit beslist. Doch in de laatste fase van de strijd kende de scheidsrechter ten onrechte een 17- meter worp toe aan de Rotterdamse dames. Er werd geen fout gemaakt en zo kwam de eindstand toch. nog met 44. Al in de eerste minuut wist het eerste herenelftal van «Wilton te doelpunten in de wedstrijd tegen GONA. Hierbij dook de Haagse doel man zo onfortuinlijk tegen de staan der» dat hij vervangen moest wor- den~ Aan weerszijden werd beurte lings gedoelpunt tot de stand 5—5 was.bereikt. Toen vonden onze stad genoten het welletje en zorgden voor een 95 voorsprong bij de rust. De tweede helft was nauwelijks vijf mi nuten oud, of de Schiedammers had den de voorsprong al opgevoerd tot 125. De doelpuntenmacnine draai de op volle toeren; met de eindstand 178 mochten de Hagenaars nog niet eens ontevreden zijn. Topscorers wa ren L. Boer <6x) en P. van Dijk (5x). Het tweede herenelftal van Wilton kwam ook al met een overwinning uit de bus tegen GONA 2. Met 119 werd verdiend gewonnen. Dames 1 van DWS heeft in Gouda Vires et Celeritas met 42 geklopt. N. Robart gaf DWS al spoedig een 1—0 voorsprong. De Goudse dames slaagden er echter xn voor de thee nog gelijk te maker. (11). In. de tweede helft namen de DWS-dames opnieuw de leiding (L Robart), Een gelijk spel leek niet onmogelijk toen de Goudse dames 8 minuten voor het einde de stand op 2—2 brachten. N. en L. Robart hadden echter anders besloten en lieten het net elk nog een keer trillen, zodat de Schiedam- se dames met een 4—2 overwinning huiswaarts konden keren. Toen er geen scheidsrechter kwam opdagen heeft het eerste herenteam van DWS rnaar een vriendschappe- 1 lijk partijtje tegen Rotterdam ge speeld. dat met 811 werd gewon nen. Meisjes-adspiranten van Wilton wonnen op eigen terrein van ADO met 6—3. t -3 De Marinierskapel uit Rotterdam hotidt haar repetities in Schiedam. Bovenstaande foto is ge- maakt tijdens de eerste repetitie gistermiddag in- de grote zaal van gebouw Arcada. Voortaan zal men de illustere korpsle den vrijwel iedere och tend aan de Lange Haven zien op weg naar het nieuwe oefenlokaal. Waarom het korps het oude repetitielokaal in het gebouw St. Francis- cus Liefdewerk aan de Oranjeboomstraat vaar wel heeft gezegd? Omdat het niet geriefelijk ge noeg was en eigenlijk te weinig ruimte bood. De dirigent vande Mari- nierskapel, de heer Gijs- brecht nart. Nieuwland, is er van overtuigd in Arca de een goede gelegenheid voor repetitie gevonden te hebben. De beheerder van het geboutu,, de heer J. Veth, is daarover uiteraard bijzonder te spreken. Het gewestelijk sluitingsweekend van het Natuurvrienden-werk vindt dit jaar plaats in Schiedam op het nieuwe recreatie-gebied bij Tuindorp Kethel op zaterdag 15 en zondag 16 september. Het programma voor de zondag zal bestaan uit sport en spel. mu ziek, zang en volksdans. De tenten- bezitters kunnen van zaterdagavond tot zondag op 't terrein kamperen; stro mag niet gebruikt worden. Collecte tbc-hestrijding Evenals vorig jaar doen het fonds „Draagt Elkanders Lasten* en de sa natoria „Sonnevanck" en „Zonne gloren'' ook- dit jaar weer een be roep op uw offervaardigheid. De collecte, die reeds begonnen is, duurt tot 15 september. Er is veel hulp en zeer veel geld nodig voor de verpleging van de t,b-c.-patiénten. Veel kan worden bereikt, mits al len hun steun geven. Zij. die hun medewerking als collectant willen verlenen, kunnen een bus afhalen in het gebouw voor Chr, Soc. Belangen vrijdag 14 september tussen half acht en negen uur. Kankerbestrijding: f 312.- De in Kethel gehouden collecte voor de Kankerbestrijding heeft in totaal 312.03 opgebracht. De korfbalcompetities rijn gestart en. van de Schiedamse clubs ls Suc ces met de beste resultaten uH de bus gekomen. Schiedam, dat nog verschei dene vakantiegangers onder zijn gele deren heelt, is heel onfortuinlijk be gonnen- Van de O.DJ.-twaaIftaIIen stelde het eerste team teleur. Het verzwakte eerste twaalftal van Schiedam heeft stryd moeten leveren tegen een wel heel schcrtvaardlg Blauw Wit '51 uit Dordrecht. Het be gin was hoopgevend, want binnen 5 minuten bezorgde K. Tettelaar zijn ploeg een 1—0 voorsprong. Die vreugde was echter van korte duur. .Bij de rust leidden de gasten reeds met 1—8, welke achterstand na de hervatting door H. Verschoor tot 28 werd verkleind. Maar dat tegen- punt bleek geen inleiding te zijn voor verdere successen. De Dordtenaren vonden eerst nog acht maal de korf voor mej. H. Korpershoek voor de thuisclub kon scoren. K. Tettelaar trof als laatste de roos. waarmede de eind stand op 416 werd gesteld. Het ty pische van deze wedstrijd was het feit, dat het krachtsverschil in veldspel niet zo groot was als de uitslag doet vermoeden. De afwerking van het schot was bij de gasten echter bijna volmaakt en Schiedam had vrouwe j Fortuna beslist niet op zijn hand. Uit de resultaten van de eerste dag blijkt aL dat O.S.CJL, Fluks, Quick en Blauw Wit '51 tot de sterkste ploe gen zullen behoren en Hou Stand. Schiedam, Olympiaan en Sperwers tot de mindere goden. De bezoeker bij Sucees, het Rotter damse Charlois, was voor de rust en geruime tijd daarna sterker, maar kon zijn overwicht niet voldoende in doel punten uitdrukken. D. Drop bezorgde Succes de leiding, welke achterstand door Chariois na geruime tijd werd omgezet m een 1—2 achterstand voor de thuisclub, A. Bons kon de balans weer in evenwicht brengen, maar de rust ging toch in met een 2—3 voor sprong voor de Rotterdammers. Na de rust kwamen zij niet meer aan doelpunten toe. Mej. A. E. Kauffman en D. Drop zorgden er voor, dat de strijd in een 4—3 overwinning voor de blauwwitten werd afgesloten. Vooral het laatste kwartier heeft het op de Oude Dijk niet aan spanning ontbroken. O.D.L kon het de eerste helft tegen Pernix 2 uit Leiden nog aardig bol werken. Met een 31 achterstand werd er gerust Na de hervatting ble ken de bezoekers echter eerst goed op schot te komen. Met een 3—10 overwinning konden zij huiswaarts keren. O.D.I. 2 heeft in zijn nieuwe om- geving uitstekend gedebuteerd. De reserves keerden met een 04 over winning op 't Waterschip te Hoog vliet huiswaarts. Succes 2 schoot bij zonder uit zijn slof. Met niet min der dan '90 werd D.O.P. 4 versla gen. Schiedam 2 heeft in zijn nieuwe omgeving een eervolle nederlaag ge leden. Charlois 2 hield met 8—6 de punten in eigen huis. De wedstrijden van Schiedam 3, OD.I. 3, de jeugdploeg van succes en van de O DJ.-aspiranten werden uitgesteld. O-DJ- neemt echter i.p.v. met twee aspirantentwaalftallen met een vierde seniorploeg en 1 aspiran- tentwaalftal aan. deze competitie deel, O.DJ. 4 speelde thuis zijn eer ste wedstrijd tegen D.I.O. 5,.die in een goede 4—2 overwinning voor het nieuwe team eindigde. (Advertentie l.MJ „VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst - Geopend is apotheek fa. Gouka en" CoGroenelaan 127, die ook ge durende de volgende week de nachtdienst waarneemt. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politïe-alarmmunnier; 64666. Gem. Openbare /Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, -geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4-30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8-30 uur. Zondags gesloten. KJK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iede re avond (behalve donderdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Marcellino, brood en wijn". Monopole, 2r 7 en 9 uun „Zes vrou wen en één man". 1 VOORSTELLINGEN Wükgebouw Nleuwland, 2 uur: Opening Kleuterbureau, Musis Sacrum, 8 uur: Wilton-Fijen- oord O. en. A., filmavond. Amstelbron. 8 uur; Mobilisatie Kruis eden vergadering. Grote Kerk, 8 uur: Orgelbespeling Jacq. P. Bekkers. De S.c.v. De Postduiforganiseer de een wedvlucht vanuit Kesteren. De uitslagen waren als volgt: 1 22 30 51 56 L. Borrani en Co.; 2 42 67 H. Crama; 3 54 mevr. Bak ker; 4 27 J. Verboom; 5 6 10 12 13 14 41 J. Doejaaren; 7 77 W, Poel man; 8 28 L. Verheugen; 9 35 35 G, I Kxela; 11 75 P. Hinten; 15 17 19 29 '43 57 59 76 84 C. Vertinde; 16 31 60 N. in 't Hol; 18 26 32 3. de "Waard; 20 45 49 71 gebr. Harmeien en Co.; 21 J. Westerholt; 23 25 58 64 H. v, d. Kant; 24. H. Blonde; 33 A. Wagtendonk; 34 68 J. Chris ten; 36 50 61 66 Th. Jansen; 37 48 C. de Graaf; 38. Duchartenier; 40 A. Vis; 44 62 C. J. Fossen; 46 52 F. Eijkenbroek; 47 70 H. Hagen; 53. P. van Os; 55 82 A. v. d. Tuyn; 63 F. Bruinsel; 65 74 8 0 83 A. Delmotte; 69 J. Tweeboom; 72 J. Kazen brood; 73. J. Nieumeijer; 78 85 M. Mourik: 79 A. Heeren; 81 Th. Weelie. Zes maanden geleden ontving de 74-jarige heer N, v. d. Merwe, wonende aan de Schiedamse weg in Kethel, een brief van zijn schoonzoon, de heer J. Recourt uit Middle Brighton (Australië). De laatste schreef, dat zijn echtgenote, mevrouw C, v. d. Menve (45) ontzettend naar haar ouders ver langde. En daar de heer Recourt bevreesd was, dat zijn vrouw bet niet langer In Australië zou kunnen aarden zag hü maar cén oplossing. Zijn schoonouders moesten zp spoedig mogelijk naar Middle Brighton komen en daar blijven wonen. De Blauwe Dojfer De wedvlucht uit Kesteren. Gelost 8.30 uur, afstand 77 km, 1ste duif kwam aan 9.22.44, laatste 9.35,43. De uitslagen zyn: 1 A. Broeders, 2 39 A. J. Kazen- broot, 3 22 dipl. "Wijnties en, Zn, 4 A. van Gogh, 5 10 52 53 J. W. Ka- zenbroot, 6 12 64 Kerkhof, 7 15 J. Wentler. 9 41 56 60 62 M. Putters, 11 37 45 Kouwenberg, 13 Deursen, 14 21 50 57 Zonneveld, 18 H. Put, 17 26 40 Sebrechts, 18 H. Dick. 19 59 W, v. d. Hoeven, 20 35 47 J. Flipse, 23 Meerendonk, 24 32 C. A. Hersbach, 25 F. Claes. 27 J. Opijnen, 28 61 63 J. vanLeeuwen, 29 A. -v. Rouw, 30> 34 42; Hartoch, 31 v. d. Sloot, 33 gefc-. Hersbach, 36 gebr. Letns, 38 51 55 Oordt, 43 Lips en Co., 44 Steenbergen, 46 F. v. Wijk, 48 A. v. d. Heide, 49 54 Steen, 58 H. van Gogh, en Co- Herv. mamienver. Calvijn Vanavond om acht uur zal ds. J. v. Dijk uit Garderen in gebouw Irene voor de hervormde mannen- vereniging op GG „Calvijn" spreken, over het onderwerp „De lieflijkhe den. van het zalig hemelleven". Concert in Arcade Liederblüte brengt een tegenbezoek Zoals men zich zal herinneren heeft „Schiedams Vrouwenkoor" be gin juni een concertreis gemaakt naar Naurod in "Wenen en is daar allerhartelijkst ontvangen. Daar dit een uitwisselingsconcert betrof, komt het mannenkoor „Lie derblüte" uit Naurod, dirigent Hans Reinhardt, nu naar Schiedam en zal op zaterdag 15 september om 8J5 uur een concert geven in gebouw Arcade. Koos Verheul (fluit), in Schiedam geen onbekende, zal aan dit concert zyn medewerking ver- lenen- Een interessant programma wordt geboden en wij bevelen dit concert dan ook van harte aan. De Schiedamse classificeerder 3. V. is vanmorgen door de Rotterdam se politierechter tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens clandestien gasverbruik. De man had aan. de gasmeter geknoeid door mid del van een slang, waardoor het ver bruik niet werd genoteerd. De op gelegde straf was conform de eis van de officier. GEBOREN: Jim, z. v. G. Vleugels en S. de Bruijn; Johannes J., z. v. J, J. Verwiel en J. P. de Vries; Adriana W. J„ d. v. G. de Pee en A. J. M. van Wyk; Johanna C. J.. d. v. F. G. H. Landsbergen en A. M. A. van Veggel; Johanna M., d v. C. J. Alberts en J. Ozephius; Johanna A., d. v. A. J. Vermaal en J, E, van Vliet. In Starmans-toernooi Vijfde prijs voor ons politiekorps In het gewestelijk Starmanstoer- nooi van politievoetbalelitallen, dat gisteren is gehouden, heeft het elftal van het Schiedamse korps een vijfde prijs behaald. Het leek er op dat de derde prijs, binnen het bereik van de Schiedammers zou zijn, maar de strafschoppen, die in de tweede pool genomen moesten worden, be slisten anders. De eerste prjjs en daarmee de beker, die in het bezit was van de Amsterdamse politie, ging naar Hilversum, Een taxi-chauffeur zat de alge lopen nacht een man na, die bezig was een koperen waterkraan los te draaien van een benzinetankstation van garage Waldo aan de Wingel. Met behulp van een tweede taxi chauffeur en een politieagent slaag den zij er in de man te grijpen. Het bleek de 24.-jarige matroos te zyn, opvarende van een Fins schip. Jongens hebben gistermiddag om streeks half zes brand gesticht in het leegstaande pand van de metaal gieterij v/h Weijers aan de Haven- dijk 27. De brand (in een partij lor ren) werd tijdig ontdekt, zodat da brandweer het gevaar kon bezweren. ROTTERDAM De beide bejaarde mensen zeiden onmiddellijk: Akkoord"., £>e heer v. d. Merwe maakte de emigratie- papieren in orde en vanmorgen stap ten hij en zyn echtgenote (72) aan boord van de Sïbajak. „Ik kon nog net mee", vertelde de heer v. d. Menve ons. „Wanneer ik 75 jaar was geweest, had ik geen vi sum meer gekregen. Dan hadden de Australiërs mij te oud gevonden om nog te emigreren." Zowel hü als zijn vrouw verheu gen zich op de reis. Aan. boord van de Sibajak ontmoette hij tal van be kenden onder de bemanning, want de heer v. d. Merwe is 28 jaar tim merman bij de Koninklijke Rotter damse Lloyd geweest^ In Australië zal het echtpaar zyn intrek nemen Jbii hun schoonzoon, die vyf jaren geleden naar Austra lië emigreerde en. daar een aanne mersbedrijf opbouwde. Ra ri n rva n gr?! ben ch l e n Vangst bench ten uit zee; VL 70, 40 kantjes (nog 35 netten), VL 83 50, VL 203 8 (35), VL 205 28 (50). VL. 2ö7 8, VL 208 ÜZ (6), VL 60 uit 'n halve vleet. VL 29 geen vangst. VL 86 12 (35), VL 115 15 (30), VL 190 3, VL 196 7 (35) VL 53 14 (35), VL 61 40 (10), VL 83 5, VL. 166 50 (10), VL. 14 12 VL. 84 2 (35), VL 89 20. VL 112 15, VL 132 1. Vertrokken: VL 206 Jan Haasnoot, VL 79 D. van Rijn. IVtarktno tering: Trawlharing groen f 50, groot t 32.40, 33.60, klein f 27. t 31,50, ijle haring f 27.10, vleetharing groot f 30.70—f 33,40. klein f 29.60— f 33.30, ijle haring i 21.40—f 22.50, steut- haring f 20.50—f 24.10. VL 205 34 kantjes (50). VL 97 tbv. VL 190 25 uit een halve vleet, VL 197 68.' VL 199 30. VL 61 5, VL 83 1. VL 166 5, VL 14 2. VL 84 2, VL 09 34. VL 112 34 de rest geen vangst. Vertr jkkem, VL. 53 M. Dijkhuizen, VL 7i A. v. d. Toorn. Mark too tering van gisteren: Trawl- haring klein f 27,6036.00, idem groot f 31-10—32 80, Die haring 23.50, Zoute via 101126 per ton. Personeelsver. Fontijne Originele viering van jubileum van collega v. Harmeien Op een originele manier heeft het personeel ran A. Fontijne's Machi nefabriek dinsdagavond 't jubileum gevierd van hun collega, de heer M. van Harmeien. Dit feest (tevens openingsavond van het nieuwe sei zoen) werd gevierd in Arcade. Vijftien collega's van jong tot oud hebben gezamenlijk in een leuke schets geschreven en geregis seerd door de heren. J. 3. Fontijne en P. J. Kreeft het leven uitgebeeld van de weesjongen'"van Harmeien, die na zijn krachten gegeven te hebben aan de brouwerij de Grif fioen van de firma Van der Schalk, op vijftienjarige leeftijd leerling- eleklncien werd bij Fontijne. Vier taferelen vertolkten deze meer dan veertigjarige arbeid tot het- huidige hoogtepunt: chef-inko per. De benodigde rekwisieten wa ren op kundige wijze door 't groep je tonelisten samengesteld. Het was de eerste keer dat de heer Kreeft de regie voerde over deze mensen, die zo perfect het doen en laten ia hun bedrijf en dan speciaal van hun collega van Harmelen aan het tal rijke publiek hebben getoond. Het bleef niet bij dit visuele huldebe toon. van meer dan een uur alleen; de voorzitter van de personeelsver eniging, de heer J. J. Fontijne, sprak waarderende woorden en tastbare blijken waren, de fraaie bloemen en een mooie schemerlamp. Het personeel was op deze feest avond goed vertegenwoordigd. De driehonderd aanwezigen hebben na het toneelstuk genoten van een prettig cabaret. Bernard Bar ends zorgde als conferencier voor de grappen, The Williantys twee meis jes met accordeon en pianist Jack Boonvang namen hetmuzikale ge deelte voor hun rekening. I-es Deux Rilé's gaven parodietjes ten beste en The Rile Bros toonden zich als ko mische cascadeurs. Jacktini en rijn assistenten zorgden als illusionisten voor het mysterieuze van. dit aan trekkelijke programma. Aan het slot deed het orkest van Piet van Hassel voor de verzorging van dansmuziek op enthousiaste wijze dienst. De twee en een halfjarige Jaco bus Wilhelmus Loch van de Korte Achterweg te Schiedam Is gister middag spelenderwijs in een sloot geraakt en verdronken. Het gebeurde toen hy met zijn moeder op bezoek was bij een familie aan de FareUelweg. Terwijl mevrouw Loch in de kamer zat te praten, speelde, het knaapje in de tuin. achter de woning, waar een sloot langs lag Op een gegeven moment was het Jongetje nergens meer te vinden. De polme dregde de sloot af en haalde het lichaam pje op. De levensgeesten waren reeds geweken. VRACHTAUTO RAMDE MOTORRIJWIEL Een vrachtwagen, die de BK-Iaan bij .de Warande wilde oversteken, botste gistermiddag tegen een motor rijwiel, dat uit de richting Vlaardin- gen kwam. De motorrijder kreeg geen letsel, maar de motor werd zwaar beschadigd. Tegen de bestuur der van de vrachtauto, de chauf feur R. A. W. uit Rotterdam, die verzuimde voorrang te verlenen, is proces-ver baal opgemaakt. Zaterdagmiddag 8 september la plotseling overleden de heer L„ A, Schneiders, arts, die meer dan 245 jaar verbonden is geweest aan de Gem. Geneeskundige- en Gezond heidsdienst te Rptterdam. Dr. Schneiders is na het vol tooien. van zijn studie aan de uni versiteit ie Amsterdam huisarts ge- weest in Lemmer en in. Bakkum. Op 1 februari 1931 werd hij be- noem<ü tot controlerend geneeskun dige bij de G.G. en GD. te Rotter dam, Per i maart 1938 werd hij be vorderd tot leider van de afdeling melding en geneeskundige verzor ging, een zeer belangrijke en om vangrijke afdeling, waaronder res sorteren de opneming van patiën ten in ziekeninrichimgen, het zie- kerwervoer, de verlening van eerst» hulp bij ongevallen, het maatschap pelijk werk, de controle op de ver- pleegduur in ziekenhuizen, het toe zicht op rust- en verpleeghuizen, alsmede de verstrekking van zïe- kenvoedsel, orthopedische appara ten, enz. In zijn functie had dr. Schneider» dagelijks contact met de te Rotter dam praktiserende huisartsen en. specialisten, alsmede met de be handelende medici in de zieken huizen. Door zijn kennis en erva ring had hy groot gezag, terwijl hij door zyn openhartigheid en prettige omgangsvormen zeer gezien was. Op 1 februari 3956 was hij 25 jaar aan de. G.G. en G~D. ver- bonceh,"' by" welk jubileum door velen werd getuigd van de grot® sympathie, die dr. Schneiders zich in ambtelijke en medische kringen haj verworven. De begrafenis heeft, overeenkom stig de wens van de familie, in alia stilte plaats "gevonden. Op 24 september a.s. geeft da Nederlands Opera in Rottrdam een voorstliing van Wagners „Tann hauser" onder leiding van Eduard Flipse. De rol van Tannhduser zal worden vervuld door Wilhelm Er- Het arbetders-harmome-orfeeat „Tot steun m de strijd" geeft donderdag 13 september 's avonds om 8 uur een con cert in het winkelcentrum Pendrecht. Gevraagd op HANDELSKANTOOR Bezit van. Mulo-dipioma gewenst, doch niet vereist. Interessante werkkring met goede vooruit zichten. Brieven onder no. S 518 aan. het bur. van dit blad. De volgende week dinsdag, 's avonds om acht uur, zal in de raadszaal van het stadhuis, de offi ciële overdracht van de nieuwe in strumenten van het Politie Muziek gezelschap plaats vinden aan de burgemeester, als hoofd van de poli tie. Na de overdracht zal om 9 uur op de Grote Markt de gebruikelijke jaarlijkse taptoe worden geblazen. De politie heeft de 19-jarige fa brieksarbeider P. G-. W. uit Schiedam aangehouden, die verdacht wordt van diefstal en verduistering van een fiets. Bij de technische bedrijven der gemeente Schie dam kan worden geplaatst Sollicitaties te zenden aan de directeur van bovengenoem de bedrijven. Dwarsstraat 42, Schiedam, Bij W. HASEKAMP CO., distilleerderij, Wülemskade 23, Schiedam is plaats voor Loon volgens nieuwe regeling. Bij geble ken geschiktheid, spoedig indeling in ho gere loongroep. Gevraagd een. flinke Levensmiddelen en Zuivelprodukten, Hoogstraat 126, Schiedam, Tel 68287 Kalfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alia soor ten films. Foto K. v. Vuu ren, Hoogstraat 108, Personeel gene, j Chemische Wasserij „Cen traal", Schiedam. Lange Nieuwstraat 71, telet 68392, vraagt voordirect een perser-ster). j Fotografie J Beschaafd kindermeisje ge zocht voor kleintje van 3 jaar. tevens bereid lichte huishoudelijke werkzaam heden te verrichten. Mevr. Menningh, Grota Markt 4, Schiedam. Voor pasfoto's naar K, van Vuuren, Hoogstraat 106, tele foon 66720 In spoedgevatl des gewenst in X uur klaar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1