Produktiviteit bij bouwen acht pet. hoger geraamd Dader moord Zeist ontoerekenbaar VAD jaloers op busdienst, die hij eerst...weigerde Radio-activiteit in Duitsland Aantal bouivarheiders zal toenemen GENT Rumoer over rumoer van RK-kerkklok kmaifa repen Geen gevaar voor ons land 3 Harding weigert gratie aan Cyprioten Bloedtransfusie in Zuid-Afrika ook „apart" Valkenburgs casino geheel uitgebrand „Bereidheid tot samenwerking te gering" Veel nerveuze mensen RADIO ENT.V, Geen beschouwingen over het beleid Prinsjesdag als TV-kijkspel S* Ellis Island, poort van V.S., te koop Steenkoolproduktie in 1957 geschat op 7.500.000 ton Vrouw in India liet zich niet overleden man verbranden 4-voudige combinatie,een wetenschappelijk succes! €SiefarIne,4 Geen wijziging in inarine- beleid Pensioenuitkeringen in 1957 geschat op 300.650.000 geniet nü van echte kwatta chocolade KWALITEIT GEGARANDEERD Nu intrekking vergunning geëist BEDREIGING VOORMENSEN KLM-toestellen met namen van zeeen Vorige week 82 poliogevallen Radiogolven van Mars ontvangen Driejarig kind overreden Minister Mansholt uit kritiek op FAO-staf in Rome NH-kerkeraad in Bennekom in beroep bij Gedep. Staten Vrij f Kou en Pijn Volledig eerherstel voor Kostov Wnrnsdag 19 september 1956 DEN HAAO. rekening mee gehouden al dus de toelichting op het bouwprogramma 1957 de produktiviteit in bet bouw bedrijf met 8 pet zal stijgen. Vier oorzaken zijn hiervoor aan te wyzen: Er wordt islituut van de rijksgoedkeuring ook in 1957 moeten worden gehanteerd, 1. een bescheiden, maar toch dui delijk merkbare toeneming van het aantal bouwvakarbeiders; 2. een verhoogde produktie in de afdeling „gebouwen voor de indus trie", waarin relatief minder arbei ders vereist zijn dan in de andere sectoren; 3. een toenemende mechanisatie en industrialisatie in het bouwbe. drijf; 4. het goedkeurings- en subsidie beleid, sedert februari 1956 gevoerd, heeft enerzijds de continuïteit in het bouwbedrijf bevorderd, anderzijds er toe geleid, dat een aantal arbei ders dat voorheen slechts ten dele was ingeschakeld, nu ook ten volle zijn bijdrage levert tot verhoging der totale produktie. Een produktie van 2000 miljoen aan gebouwen kan als gevolg van dit alles als bereikbaar worden be schouwd, ondanks een prijsstijging, die hierop neerkomt, dat de verwer king in 1957 van een miljoen gulden gelijk zal staan met een 10 pet lagere produktie dan de verwerking van hetzelfde bedrag in 1955. Ook in 1957 zal in de meeste sec toren van het bouwprogramma het totaal opgevoerde bedrag beduidend lager moeten zijn dan met de reëlP vraag naar bouwwerken overeen komt. Daarom zal ook in 1957 een regulering van de uit te voeren wer ken moeten plaats hebben. Om overeenstemming tussen plan en uitvoering te verzekeren zal het in- Bij de opzet van het bouwpro gramma is ervan uitgegaan, dat de I toepassing van arbeidsbesparende methoden verder voortgang zal vin den. Om een betere aanpassing nan de feitelijke situatie op de bouw markt mogelijk te maken, is in de ontwerp-begroting voor 1957 de mo gelijkheid geopend om voor de wo ningbouw verplichtingen aan te gaan tot hogere bedragen dan voor de realisatie van het bouwprogram ma is vereist. Geraamd is, dat in 1957 rond 660 boerderijen zullen worden gebouwd waarvan 140 in de N.O.-polder en 140 m de plaats van door oorlogs schade vernielde Het voor gezond heidszorg uitgetrokken bedrag is in de eerste plaats bestemd voor de bouw van ziekenhuizen, psychiatri sche inrichtingen en verpleeghuizen. LONDEN Het Britse ministerie van Koloniën heeft woensdagochtend bekend gemaakt, dat de gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, geen gratie heeft verleend aan drie ter dood veroordeelde Cyprioten: Michael Koetsoftas, Andreas Pana- jides en Stellos Mavrommatis. Voor zweminrichtingen zal slechts een kiein gedeelte van het beschik bare bedrag worden bestemd. Voor kerkbouw is f23 miljoen beschik baar, voor de bouw van scholen 150 miljoen. JOHANNESBURG, zal het bloed Voortaan Afrika voorzien worden van witte ot zwarte labels, al naargelang het van blanken en niet-blank en af komstig is. De Zuidafnkaanse medische raad heeft hiertoe besloten, naar aanlei ding van een regeringsontwerp, dat bedoeld was om te voorkomen dat het bloed van mei-blanken toege diend wordt aan blanken Dr M Shapiro, de directeur van de bloedtransfusiedienst, heeft zich tegen deze maatregel verzet, omdat deze „niet op wetenschappelijke gronden te rechtvaardigen is." (Van onze correspondent) VALKENBURG Een zware brand heeft dinsdagmiddag de „Casi no dancing" geheel in as gelegd. Wel zijn de brandweerlieden er in ge slaagd te voorkomen, dat het vuur oversloeg naai het achter de bran dende dancing gelegen kasteel „Den Halder". De schade, die wordt ge schat op 200 000 gulden, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. donors in Zuid- achtergrond blijft. Eerste Kamervoorzitter: (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Onmiddellijk na de opening van het nieuwe zittings jaar in de Ridderzaal hebben de Eerste en Tweede Kamer hun werk- zaamhe len hervat. Er lag echter een zekere matheid over het Binnenhof. De voorzitter der Senatoren, mr. Jonkman, gaf zelfs uiting „aan enige bezorgdheid, over de wijze, waarop wy de laatste maanden met ons staatsbestel omgaan." Hij doelde daarbij niet alleen op de historie der kabinetsformatie, al had bij hem de indruk post gevat, dat „de bereidheid tot samenwer king in redelijkheid en door verge lijk. welke in ons staatsbestel be hoort te overheersen, te lang op de (Advertentie LM maar slechis mijnhardfs zenuwtasletten (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. In de Tweede kamer heeft minister-president Drees als waarnemend-minister van Financiën by de aanbieding der be groting opgemerkt, dat de omstan digheid, dat het kabinet, dat deze begrotingsontwerpen indient reeds geruime tijd demissionair is, op inhoud en vorm der begrotingsstuk ken haar invloed beeft uitgeoefend. Zo moest in het algemeen ervan worden afgezien de Memonën van Toelichting aan te vangen met be schouwingen, welke de algemene lijn van het voor de komende pe riode te voeren beleid weergeven. Dr. Drees voegde daaraan toe, dat het nieuwe kabinet zich ver moedelijk tot taak zou rekenen om in de begrotingsontwerpen de no dige wijzigingen aan te brengen. Prinsjesdag was dit jaar mee" -* nog dan anders fcyfcspet. De Troonrede duurde koort en was wei nig belangwekkend. Voor de televi sie dus een mooie kans, om zoveel mogelijk van de praal en schitte ring in de huiskamers te brengen. De cameralieden zijn daarin, gere gisseerd door Willy row Hemert en Ben Steggerda de laatste een van. de beste reportagespecialisten van de vaderlandse beeldradio goed geslaagd. In tegenstelling tot vorig jaar wa ren er geen hin- derliike bomen, zodat we de stoet van kop tot staart duidelijk op het scherm kregen. Met héél mooi de paarden van rijksveldwacht en ma- •echaussee en tweemaal 'n alleraar digst inkijkje in de Gouden Koets. De commentaar van Piet te Nuyl jr. was sober, iets te sober zo nu en dan. Dr. E. van Kaalte maakte er in de Ridderzaal een heel gezel lig babbeltje van. Het avondprogramma zal voor de genen, die 's middags al hadden ge keken, wat magertjes zijn gefeest Maar bij de herhaling van de re portage bleek de voor het eerst in 3n grote uitzending gedemonstreer de telerecordmg uitnemend te vol doen. Jammer en wat bevreemdend, dat TV geen aandacht heeft geschonken aan de MiHioenennota. De geiuids- radio deed dit wel, middels een be schouwing van mr. H. F. van Leeu wen. De beeldradio heeft hier een kans gemist, die ze in haar eerste jaren wel wist aan te grijpen: toen werd, in de vorm van door Peter Zwart knap geanimeerde statistie ken, de verdeling van de „nationale pudding" op een prettige manier aanschouwelijk gemaakt. TA E heer G. Sluizer. programma- •*-' leider van Radio Nederland We reldomroep, zal in verband met zijn benoeming tot secretaris-generaal van het Nederlands Instituut voor Internationale Culturele Betrekkin gen eind september zijn radio-functie neerleggen. Zaterdag 29 september is er in het Hilversumse „Hof van Holland" een afscheidsreceptie. ASKIA en Jeroen, de (niet al leen) bij de jeugd zo populaire tweelingen uit het gelijknamige se rie-hoorspel, komen op 3 oktober terug voor de mikrofoon. Ook dit seizoen worden hun avonturen weer iedere maandagmiddag uitgezonden. Zen bewijs van hun populariteit: dé Y. krijgt jaarlijks honderden voor Saskia en Jeroen bestemde brie ven, waarbij heel wat geboortekaar- Pes! gestuurd door ouder9 die hun tweeling dezelfde namen hebben i Begeven,.- (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. In de verdachten bank van de rechtbank stond gisteren een lange, dertigjarige man met een misvormd oor; de fabrieksarbeider C. J. B. uit Zeist, die op 12 oktober van het vorige jaar de 2Z-jarige ver pleegster Willy van Soest, eveneens uit Zeist, op een stille, donkere weg om het leven heeft gebracht. Aan het einde van de zitting, die diair tenlaste gelegde: feitelijke aan- tot het requisitoir- toe achter geslo- I randing, waarbij geweld, de dood ten deuren geschiedde, eiste de offi cier van justitie, mr H. Bouma, ont slag van rechtsvervolging, plaatsing in een krankzinnigengesticht voor de tijd van een jaar en ter beschik kingstelling van de regering. Uit het requisitoir bleek, dat R„ die twee weken na de dood van de verpleegster gearresteerd werd, eerst enige dagen ontkende. Daarna iegde hij een vollige bekentenis af, die hij ook voor de rechter-commis- sarïs en de officier van justitie her haald heeft- Hfj zou op de avond van de 12e oktober 1955 het meisje Van S. op de donkere Oude Wouden- bergsezandweg hebben opgewacht en aangerand. Het meisje verzette zich hevig en volgens zijn bekente nis had hij nadat hij een klap in het gezicht had gekregen zijn zelf beheersing verloren en de ver pleegster gewurgd. Na enkele maanden detentie heeft B, zijn bekentenis ingetrokken. De officier van justitie wees er ech ter op, dat de verklaringen van B. tot in de details overeenkwamen met de situatie na het vinden van het stoffelijk overschot. Bovendien hechtte hij grote waarde aan de ver- klarirrm van een getuige, die B. op de avond van de 12e oktober tus sen acht uur en tien over acht ge zien heeft in het struikgewas langs de Oude Woudenbergseweg en hem herkende aan het opvallend mis vormde oor, dat hij met zijn hand trachtte te bedekken. De officier aanvaardde de con clusie van het psychiatrisch rapport, dat B. een gevaar voor de maat schappij vormde en waarin de ver dachte ontoerekeningsvatbaar werd genoemd. Hij achtte de tenlasteleg- ging bewezen, met name het subsi tot gevolg hebbende, is gepleegd. Mr. M- J. de Geus, die als toege voegd raadsman optrad, vroeg de rechtbank te overwegen of de ver dachte, van wie in het rapport ge zegd wordt, dat hij sterk fantaseert, wellicht zich zelf beeft opgewerkt tot de rol van hoofdpersoon in een verschrikkelijk drama. „Er is twij fel te rechtvaardigen", aldus de raadsman, die bij herhaling als zijn mening te kennen gaf, dat er een patiënt in de verdachtenbank zat en niet een man, die op moord of doodslag uit was geweest. Mr. De Geus achtte daarom ter beschikking stelling en verpleging een maatre gel, die in het belang zou zijn van de maatschappij en van de verdach te. De uitspraak volgt over veertien dagen. NEW VORK. Ellis Island, al meer dan een halve eeuw de toe gang tot Amerika, Is te koop. Er staan 28 stenen gebouwen op het eiland, dat bijna in de schaduw ligt van het Vrijheidsbeeld. In 1907. het topjaar van Ellis Is land, hebben 1.285,349 emigranten er voor korter of langer tijd vertoefd op hun weg naar een nieuw vader land. DEN HAAG Voor de staatsmij nen. zo blijkt uit de desbetreffende begroting, wordt voor 1957 een be vredigend resultaat verwacht. Het aan het rijk uit te keren dividend wordt op 10 miljoen gulden geraamd, de rentevergoeding op 2 miljoen en de vennootschapsbelasting op 30 mil joen. Onder het voorbehoud, dat de ver eiste arbeidskrachten beschikbaar zullen zijn, wordt de nettoproduktie van steenkolen voor 1957 geraamd op 1 500.000 ton. De cokespcoduktie wordt op rond 2,800.000 ton geraamd. Naar verwachting zal de bereiding van stikstof in eindprodukten wor den opgevoerd tot 193 500 ton. De produktie van briketten word op 350 000 ton geschat. Men denkt in 1957 380 miljoen een heden gas af te leveren, tegen 350 miljoen eenheden in 1956 Destroom- produktie zal onveranderd ca. 1 miljard kwh belopen. NEW DELHL Een dorpje 80 km ten zuiden van New Delhi is een nieuwe bedevaartplaats gewor den, sinds een week geleden zich daar een jonge Rajpoet-vrouw, in navolging van haar voorouders, te gelijk met haar overleden man heeft laten verbranden. Dit oude gebruik is bij de wet verboden. Een menigte van 15.000 personen belette de politie tussen beide te komen, toen Soni Bai, moe der van vier kinderen, rustig op do brandstapel zat, terwijl zij het hoofd van haar overleden man in haar schoot hield. Zij was in haar mooi ste met juwelen getooide kleren ge kleed. De politie heeft dertien van haar familieleden gearresteerd, die haar bij de voorbereiding geholpen heb ben. (Advertentie LM.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderenI Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergïsmus". Hieimede \rndl bedoeld de wederzijdse veisteiking van de weiking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefanne,,4"-elk afzonderlijk alberoemd- werken lezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen Speciale aandacht schonk hij óók aan de bekende perscommuniqués van her koninklijk paar. „Wanneer bet gaat om de mopiliikheden in het Huis van Oranje", zo sprak hij, „dan valt er een zware schaduw van be klemming en spanning over het Ne derlandse volk. maar dan doen te gelijk onze innige gevoelens van aanhankelijkheid en eerbied zich te krachtieer gelden." Mr Jonkman wees er op, dat het laatste communiqué enige tijd ge leden had doen weten, dat het ko ninklijk paar met vertrouwen de toekomst tevpmoet zag „Uit hot Ne derlandse volk", zo betoogde hij, veel betekend, „rijst de bede, dat het zo moge zijn." DEN HAAG. Voor zover thans kan worden beoordeeld zal het be leid ten aanzien van de opbouw van de Koninklijke Marine zeker in het jaar 1957. doch vermoedelijk ook in de daarop volgende jaren van de komende parlementaire periode, geen wijziging van betekenis onder gaan. De afwerking van de in uitvoe ring zijnde plannen, en de opvoering en instandhouding van de geoefend heid der (nieuwe) vloot voor de haar toebedeelde taken, alsmede de vervulling van de nationale vredes taken, die op de schouders der Kon. Marine rusten, zullen de primaire inspanningen zijn. Daarnaast wordt de voortgang der nieuwe technische ontwikkelingen in het buitenland nauwkeurig gevolgd. DEN HAAG Het aantal gepen sioneerden neemt nog steeds toe- Verwacht wordt, dat in 1957 aan pensioenen, en toeslagen in totaal 300.650.000 zal worden uitgekeerd, zo wordt medegedeeld in de Memo rie van Toelichting bij de begroting van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds. Verwacht wordt, dat het belegde kapitaal op 1 januari 1957 zal zijn gegroeid tot bijna 2,42 milliard gul- j den nominaal. De te verwachten rente daarvan wordt op ongeveer 80 miljoen gulden geschat. (Advertentie IM.) sÉSIÉfeM® kwatta (Van onze correspondent) ARNHEM, De N.V. Veluwse Autobus Dienst toont plotseling gro te belangstelling voor een buslij» door Ermelo, waarvoor h(j in 1952 althans volgens militaire autori teiten bedankte. Luitenant-kolo nel Berkhout die in dat jaar de VAD had verzocht een dienst tot vervoer van het groeiende aantal militairen daar op zich te nemen, doch nul op het request kreeg heeft zich toen met de fa. T. van Maanen in Harderwijk in verbin ding gesteld, die onmiddellijk „ja" zei. En d3t dienslje is uitgegroeid tot een belangrijke dienst, waar voor de gemeente Ermelo vergun ning verleende. En tegen deze ver- FREIBURG In te velde staande gewassen en in weilanden in bet zuidwesten van de Duitse Bondsre publiek is een gevaarlijk grote radio activiteit geconstateerd Dit heeft het radiologisch instituut van de univer siteit van Freihurg dinsdag meege deeld, Deze radio-activiteit wordt toegeschreven aan proeven met atoomwapens. De radio-activiteit bereikte in de maanden juli en augustus zulk een hoog peil, dat er gevaar voor de mens bestond. Het verschijnsel was het sterkst waarneembaar op hoog gelegen akkers en weilanden. De radio-activiteit in de melk van koeien, die in hooggelegen weilan den in het Zwarte Woud grazen, w-as vijfmaal zo groot als die van koeien in weilanden in laaggelegen streken. Een woordvoerder van het radio logisch instituut zei, dat slechts on geveer een tiende deel van de radio actieve deeltjes die bij atoomexplo sies in de stratosfeer zijn geschoten, tot dusver de aarde heeft bereikt. Het medisch-biologisch laborato rium der rijksverdedigingsorganisa tie T.N.O. deelt, namens het K.N.M.I. te De Bijt, naar aanleiding van bo venstaand bericht, het volgende mee: Gedurende de laatste maanden werden herhaaldelijk radio-actieve splijtingsprodukten van recente oor sprong m de atmosfeer aangetroffen Door de stetke regenval m deze periode werd hiervan in Nederland vrij veel op de aardbodem neerge slagen. Deze hoeveelheden neergeko- bekende gunning kwam de VAD dinsdag bij het administratief beroepscollege uit Gedep. Staten in beroep. Toen in 1952 een militair kamp te Nunspeet werd ingericht, was er geen enkele vervoergelegenheid voor de militairen en de steeds talrijker wordende officiële en on officiële bezoekers van het mili taire kampement. Lt.-kolonel Berk hout kreeg van de VAD de toezeg ging, dat deze zich ten behoeve van de militaire autoriteiten in verbin ding zou stellen met kleinere bus ondernemingen. Dit is echter niet gebeurd. Kolonel Berkhout ken schetste de houding van de VAD in dit geval dan ook als misleiding. De kolonel heeft zich daarop per soonlijk in verbinding gesteld met de firma Van Maanen. Deze bracht de gewenste busdienst onmiddellijk tot stand. Drie jaren later was de aanvankelijk bescheiden busverbin ding tussen het militaire kampe ment en het station uitgegroeid tot een omvangrijke dienst van 42 rit ten per dag met een vervoer van 40 000 militaire en civiele personen per maand. De V A.D. bleek toen in tegenstelling tot 1952 wél be langstelling voor de busdienst te hebben en opende een interlocale Voordracht voorzitter van de Tweede Kanier (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. By het opmaken, van de voordracht voor het voorzit terschap van de Tweede Kamer is dr. Kortenhorst (K.VP.) met 79 van de 88 stemmen op de eerste plaats gebracht. Op de tweede plaats werd wederom de socialist Van Sleen ge zet met 84 van de 88 stemmen. Als derde werd weer voorgedragen mr. Roosjen (A.R.), die 85 van de 88 stemmen verwierf De voordracht is aan koningin Juliana aangeboden. Donderdag volgt de installaties van de nieuwe voorzitter. men radioactiviteit kunnen plaatse, lijk zeer verschillend zijn Daar het hier splijtingsprodukten betreft van recente oorsprong, neemt de radio activiteit snel af Volgens huidige in zichten is dan ook niet te verwach ten. dat zich schadelijke gevolgen zuilen voordoen van de hoeveelheden activiteit, die in Nederland gevon den werden. DEN HAAG De tien Douglas DC- Tc vliegtuigen, die de KLM in de loop ■'an het volgende jaar In gebruik zal zullen de namen kr(]grn van zeeën. Het DC-7c type wordt de V.S aangeduid als ..Seven Seas" De regsstratieletters met de daarmee corresponderende namen, die In hei Nederlands en Engels rullen worden aangebracht, zijn: PH—DSA .Witte Zee"; PH-DSB ..Rode Zee"; PH—DSC „Gele Zee"; PH—DSD ..Zwarte Zee": PH—DSE „Ierse Zee"; PH—DSF ..Ara bische Zee"- PH—DSG ..Adriatische Zee"r PH— D&H „Caralbisehe Zee"; PH DSf „Middellandse Zee"; PH-DSK „Zuiderzee". lijndienst tussen Elspeet en Apel doorn. De V.A.D, tekende vervol gens bij Ged. Staten beroep aan tegen de door B. en W. van Ermelo aan de firma Van Maanen verleen de vergunning en wel op het mo tief, dat deze firma zich met haar vergunning voor groepsvervoer met lijnvervoer bezig houdt, waarvoor geen vergunning is verleend. Van militaire zijde werd gesteld, dat wanneer de VA.D. alleen mag rijden de militaire en civiele per sonen van het militaire kampement geheel afhankelijk worden van de halteplaatsen in de interlocale ver binding van de VA..D. Het beroeps college zal binnenkort uitspraak doen. DEN HAAG. De kinderverlam ming in ons land blijft langzaam af» nemen. In de week van 9 tot en mm 15 september werden 82 nieuwe ge vallen gemeld, waarvan 59 met en 17 zonder verlammingsverschijnse len, Van zes patiënten is dit nog niet bekend. In de eerste week van september bedroeg het aantal nieu we poliogevallen nog 92. Zuid-Holland en Limburg waren vorige week met resp. 26 en 22 nieu we patiënten de grootste haarden. De hoogste piek van de polio-curve werd eind juli genoteerd, toen er 183 nieuwe gevallen in één week voorkwamen. WASHINGTON Geleerden der Amerikaanse marine hebben voor het eerst radiogolven van Mars ontvangen, waaruit blijkt, dat de gemiddelde temperatuur op de pla neet iets beneden het vriespunt van water ligt. (Het was -reeds oekena dat de dagtemperatuur op Mars tot zestien graden boven nui kan stij gen. de nachttemperatuur tot vijf tig graden onder nul kan dalen. Red.) De seinen werden op twee hel dere nachten in de week van 9 tot 16 september opgevangen, toen Mars het dichtst bü de aarde was. Zij waren zo zwak, dat ruim vijftig metingen nodig waren om vast te stellen dat zy van Mars afkomstig waren. De radiogolven vrijwel zeker van de zon afkomstig en door Mar* weerkaatst werden ontvangen op een golflengte van drie centimeter. TIENRAAY. Het driejarig zoontje van de familie V., dat dins dagmiddag plotseling de weg op liep, is overreden door een vracht auto. Het kind was vrijwel onmid dellijk dood. De bestuurder van de wagen, de heer D. uit Wanssum. probeerde vergeefs de zware auto tijdig tot stilstand te brengen. ROME. Onvoldoende aandachft voor de menselijke verhoudingen in de staf van de Voedsel- en Land bouworganisatie (F.A.O-) hebben het prestige van deze instelling af breuk gedaan. De nieuw te benoe men directeur-generaal zal die le den van de staf, die naar Rome kwamen om een zo gemakkelijk en zo goed mogeljjk .betaald baantje te vinden, zo spoedig mogelijk naar huis moeten sturen. Met deze woorden zette minister Mansholt als hoofd van de Neder landse delegatie tijdens de buiten gewone algemene ledenvergadering van de organisatie het beleid uit een, dat naar zijn mening in de toekomst zal moeten worden ge volgd. Voordat er meer geld voor de F.A.O. wordt gevraagd zal nage gaan moeten worden of er geen geld wordt verspild door gebrek aan sa menwerking, of door het overlap pen van werkzaamheden, zei d« minister. (Advertentie M.) Bin o! twee Bennies en dat Brandend maagsnm is geblust - on-mid-del-lilk! Dat is voordeel extra met Rennles. U bent nooit tn twijfel over het resultaat. „Zou het helpen?" is nooit in het geding, want Ren nies helpen on-mid-del-Iijk, van de ene minuut op de andere. En zo is de zuurbrand nauwelijks uitgeslagen of dat simpele tabletje gesmolten op uw tong heeft die snerpende pijn in de kiem gesmoord. Probeert het met Ren- mes. bij de eerste aanval de beste, dat u een hap eten verkeerd valt en de zuur brand dreigt op te stijgen, van uw maag tot hoog In de keel. „Stopr zegt uw Ren- nie en. de brand is geblust. (Van onze correspondent) ARNHEM Zal het klokje van de r.k. kerk. die men In Bennekom gaat bouwen straks van storende In vloed zün °P 6e godsdienstoefenin gen van de goed honderd meter ver der gelegen Ned. Hervormde kerk? De kerkeraad en de kerkvoogdij van de Ned, Hervormde Gemeente in Bennekom menen van wel en daar om gmgen zy in beroep bij Gedepu teerde Staten tegen het besluit van de gemeente Ede, de bouw van een katholieke kerk in dat landelijke Bennekom op zo korte afstand van de Hervormde kerk toe te staan. Zij grondden zich daarbij op art, 7 van de wet op de kerkgenootschappen, waarin melding wordt gemaakt van het verstoren van orde en rust. „De klok van de Ned. Hervormde kerk is vee! zwaarder, maar ze stoort my geenszins als ik m de zaal er tegenover preek. Integendeel," zei pastoor Lutz. Gedeputeerde Ussel- muiden merkte op, dat in Arnhem de Lutherse en de Roomse kerk om zo te zeggen met de rug tegen elkaar staan, maar dat hij nog nooit iets had gehoord over verstoring van de orde door rooms katholiek klokgelui. De Nederlands Hervormden knikten als of zij wilden zeggen, dat dit prettig was om te horen. „Vertelt u tny eens," vroeg mr. Ehng Visser aan de raadsman der Ned. Hervormde Gemeente, mr. Somers, „zijn er historische redenen in Bennekom, op grond waarvan het gewenst zou zijn, de kbtholieke kerk op grotere afstand van de protes tantse te bouwen?" „Nee," zei mr. Somers. „Welnu, dan zal het college bin nenkort uitspraak doen." Daarop verlieten de godsdienstige tegenstan ders de zittingzaal. De Ned. Her vormde mr. Somers liet de r.k. pas toor Lutz elegant vóórgaan. (Advertentie I.M.) weg met DAN PO WENEN De Bulgaarse commu nistische partjj heeft Traicho Kostov, de voormalige waarnemend premier en party-secretaris gerehabiliteerd, HU werd in 1349 geëxecuteerd we gens hoogverraad en tltoisme. In een bekendmaking van radio- Sofia wordt gezegd, dat Kostov en andere beklaagden in de zuiverings processen van 1949 onschuldig wer den veroordeeld en dat „zy juridisch gerehabiliteerd en opnieuw toegela ten worden tot de partij met uitzon dering van twee van hen." De namen van deze twee werden niet genoemd. Kostov werd reeds op 14 april door de Bulgaarse communistenlei der Todor Zhikov van alle „blaam" ontheven. Hij zei toen, dat Kostov en zijn medeplichtigen veroordeeld werden op valse bewijzen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 4