Hier en daar al vijf maal zoveel auto's als in '38 In 1959 nieuwe brug bij Goreum voltooid BEZINNING NODIG „Pensioen is gokspel met veel nieten55 Voor Deltawerken 25 miljoen Nacht BRITSE COMMERCIËLE TV IN EEN JAAR TIJDS ALS KOOL GEGROEID SINGER Dinsdag 25 september 1956 'egen, wegen en nog eens wegenwant... Belgisch-Westduits verdrag getekend. Rijnkanalisatie vraagt f 11 mi Ij. Voor ontwikkeling vliegtuigen 5.8 miljoen Nieuwe sluizen in Julianakanaal Meer rijkssubsidie Veilig Verkeer Scheveningen krijgt peilschaal voor meten bodemdaling Schutsluis Zeeburg in Amsterdam-Rijn kanaal verdwijnt Canada wijst Rus uit Kortere werkweek in Tsjecho-Slowakije Prof. Kuin overwaardevastheid' Sowjet-clansers toch naar Londen? qiNCER «eriej» Dc nieuwe Stormvloedkering in IJsel eind 1957 in werking Gehuwde militairen kunnen niet elk weekend naar huis 'INFORMATIE Hedenavond beslissing Regering rekent op meer onderwijzers Nu schoolboycot in Henderson Luftwaffe is weer in de lucht Stuurman „Stockholm" Het na snelheid van „Andrea Dor ia' te bepalen Lufthansa doet een concessie Ambonezenzorg kost minder DEN HAAG. Het aantal automobielen in ons land is in zes jaar verdubbeld, het verkeer op de rijkswegen is in drie jaar tyds met bijna 50% toegenomen en heeft op enkele rijks» wegen het vijfvoudige van dat in 1938 bereikt. Een en ander toont aan hoezeer wfj ons in een periode van uiterst snelle groei van het automobielverkeer bevinden. Daar nog steeds een ver dere toeneming van het verkeer valt waar te nemen meent de minister van Verkeer en Waterstaat ervan te moeten uit gaan, dat de enige malen geuite veronderstelling, dat tussen 1950 en 1970 een verdrievoudiging van het verkeer in ons land ral ontstaan, werkelijkheid zal worden. Het is dus zaak met inspanning van alle krachten ernaar te streven het wegennet zo tijdig als enigszins mogelijk is daaraan verder aan te passen. se grens) zal in de loop van 1957 ge reed komen tot aan derijksweg 50 '.Arnhem—Apeldoorn). In 1957 zal worden begonnen met de voltooiing van de grondwerken en de bouw van kunstwerken in het gedeelte ♦ussen rijksweg 50 en de grens. Met de bouw van de brug over de Merwede bij Gorinchem zal, nadat ïn 1958 een groot deel der nodige materialen zal zijn aangekocht. ïn 1957 worden begonnen. Verwacht wordt, dat dit werk in 1959 zal wor den voltooid. Er za] naar worden gestreefd dat de rijksweg 27 (Utrecht - Vianen - Gonnchem - Breda (-Belgische grens), tegen die tijd zodanig is verbeterd, dat deze zal beantwoorden aan de eisen die het na voltooiing van de brug bij Daartoe worden voor het onder houd en de verbetering van be staande rijkswegen en voor de aan leg van nieuwe wegen van het rijks wegenplan voor 1957 sommen aan gevraagd, welke rond f 4.000 000.— respectieve!uk 20.000.000.— hoger zjjn dan die. welke in 1956 beschik baar werden gesteld. Aan onder houd. verbetering en daarmee in verband staande uitgaven van de bij het rijk fn beheer en onderhoud zijnde wegen, welke voorkomen op de provinciale wegenplannen zal 2.450.000.— worden besteed. Aan uitkeringen voor onderhoud, verbe tering en aanleg van wegen, niet in beheer en onderhoud bij het rijk, zal 6 min worden besteed- 3 mil joen wordt aangevraagd als bijdra ge in de kosten van het opheffen van gelijkvloerse kruisingen van spoorwegen met wegen, voorname lijk niet rijkswegen zijnde Krachtig zal worden voortgewerkt aan de aanleg van rijksweg 4 a (Ypenburg—Burgerveen), voor welk doel ongeveer 1/7 gedeelte 10 min) van de totale voor wegenaan leg aangevraagde som bestemd is. Verwacht wordt, dat het gedeelte van Ypen burg tot enkele kilometers benoorden de Leidse Rijn tegen het einde van het begrotingsjaar zal worden voltooid en dat de provin cie Zuid-Holland dan gereed zal ko men met een verbinding van boven genoemd punt met de provinciale weg Leiden—RijpweteringHaar lemmermeer. zodat tijdens de ver dere aanleg van het noordelijke ge deelte van weg 4 a het zuidelijke gedeelte reeds gebruikt zal kunnen worden en het verkeer tussen Ypen burg en de Haarlemmermeer de doorgang door Den Haag en de over. belaste rijksweg 4 door Wassenaar zal kunnen vermijden. De rijksweg 12 (Den Haag—Duit- {Van onze correspondent) BRUSSEL. Gisteren hebben te Brussel in aanwezigheid van de Westdnitse bondskanselier Adenauer, de ministers van Buitenlandse Za ken Spaak en Von Br en tan o «en verdrag ondertekend, waarbij de grens tussen België en Duitsland de finitief is vastgesteld. Men heeft zich daarbij laten lei den door het principe dat geen en kele bevolking tegen haar wil ver plicht kan worden van nationaliteit te veranderen. Het gevolg hiervan is dat enkele gebieden, die sinds 1949 onder Belgisch militair bewind stonden, en die bewoond worden door Duitsers, naar Duitsland terug keren. In dit terrein zijn vier kleine dorpen gelegen België heeft daaren tegen de soevereiniteit verkregen over een aantal wouden. Tijdens een persconferentie heeft Adenauer als voornaamste beteke nis van het afgesloten verdrag ge noemd dat tussen Belgie en Duits land weer een vriendschappelijke verhouding bestaat. Op de vraag aan minister Spaak, gesteld door een Duits journalist, of hii de mogelijk heid aanwezig achtte dat ook Neder land tot een soortgelijke grensrege ling met West-Duitsland zou komen, antwoordde de Belgische minister van Buitenlander Zaken, dat dit een kwestie was die pijn Nederlandse collega te beoordelen bad i-rvolf* van pui». E Huren kunnen falen. Doch de demo natie heeft daarvoor het goede mid del. Men kan ze wegsturen en betere hrnoemen, ZIJN er geen omstandigheden, die het gebeurde begrijpelijk maken. Het spreekt wel vanzelf, dat ze er zijn. Het stelsel der gedifferentienrjp loonsverhogingen, dat «eden korl werkt, is een ongeluk kig stelsel Het houdt geen. of te wei nig, rekening met vakbekwaamheid, het verspreidt ontevredenheid en be vordert liet personeelsverloop van de zwakkere naar de sterkere groepen van bedrijven. Wij hebben indertijd geconrtateerd. dat men de E.V.C. geen beter geschenk had kunnen aanbieden. De juistheid biervan is ook ditmaal maar weer al te duide lijk gebleken. Het zal zaak zijn voor de overheid, maar terdege ook voor de vakverbon den. geen \erdeie stappen te doen op deze weg. 8 et er ware nog een stap terug. Het bedrijfssolidarisme, waar bet stelsel van ongelijke beloningen ideologisch op zou moeten rusten, is een bemoeilijking va o het functio neren der rak verenigingen er» een ontwijfelbare bron van allerlei >pan- ningen. Hoe/eer <1« wilde «takingen af te keuren zijn. misschien kunnen ze dienen als «en aanwijzing voor de vak binden tot bezinning op hun plaat* in de veranderde maatschappij', waarin zij een levend element dienen te blijven. DEN HAAG In de begroting van Verkeer en Waterstaat Is een bedrag van 10.800 000 opgenomen voor de Rijnkanalisatie. Hiervan Is ruim i 8 miljoen be stemd voor de bouw van het be- nedenstuwcomplex te Hagestein, 2 miljoen voor grond- en oever- werken ten behoeve van het mid- denstuwcomplex tussen Wijk bij Duurstede en Amerongen en 450.000 voor metingen, boringen, model onderzoek en voorzieningen met het oog op beschadiging der gemaakte werken. DEN HAAG. Voor deelneming in de kosten van ontwikkeling van vliegtuigen, daaronder begrepen de voor de vliegtuigen noodzakelijke instrumenten en materialen wordt in de begroting van Verkeer en Water staat 5.899.000 gevraagd. Het werkprogramma van het Ne derlands Instituut voor Vliegtuig- Gorinchem toenemende verkeer zal stellen. In Noord-Holland za* worden voortgegaan met de verbetering van htt gevaarlijke kruispunt van rijks weg 1 met de Brediusweg onder Naar den/Bussum DEN HAAG. Het steeds toe nemende scheepvaartverkeer stelt steeds zwaardere eisen aan de vaar wegen en de daartoe behorende kunstwerken. Velerlei verbeteringen dienen te worden uitgevoerd ten einde het mogelijk te maken het verkeer vlot te kunnen blijven ver werken. Tot deze verbeteringen behoort o.m. de bouw van nieuwe sluizen in het Julianakanaal. Er dient re kening mee te worden gehouden aldus de begroting van Verkeer en Waterstaat dat de kosten van onderhoud en verbetering van de bestaande binnenscheepvaartwegen zich in stijgende lijn zullen blijven bewegen. DEN HAAG. De taak van het Verbond voor Veilig V* riteer is de laatste jaren dermate toegenomen, dat personeelsuitbreiding nodig is, In de begroting van Verkeer en Wa terstaat wordt voorgesteld de sub sidie over 1956 tot I0O.000.— te verhogen en voor 1957 een subsidie van 150 000.+oe te kennen. Een som van 30.000.— hiervan komt ten laste van het departement van O.. KL en W. DEN HAAG, Aangezien het niet mogelijk is uit de bestaande peilschalen de plaatselijke -bodem daling te bepalen, is het. gezien het grote belang van het [eren kennen van onze bodemdaUngscoëffieiènten, gewenst tot het plaatsen van peil schalen langs de kust over te gaan, die de bodemdaling aangeven Tn verband hiermee wordt op de be groting van Verkeer en Waterstaat 70.000.aangevraagd voor het olaatsen van een peilschaal te Sche veningen, In 1957 is 200,000.nodig voor de plaatsing van meetpalen langs de kust ten behoeve van getijmetingen en golfonderzoek. DEN HAAG Voor de verdere afwerking van het Amsterdam Rijnkanaal wordt op de begroting van Verkeer en Waterstaat een som van 3 miljoen aangevraagd, waar- OTTAWA, op U juli van dit jaar ia de vlce-aeeretaria van de Sowjet- axnbassade in Ottawa, G. F, Fopow, uit het land geweien. Popow ver liet Canada op 12 augustus. „Quebec Chronicle Telegraph" bericht, dat twee functionarissen van de Russische ambassade getracht hebben van een employé van de Canadese luchtmacht gegevens te kopen van da nieuwe straaljager De twee Russen zouden de Ca nadees in maart 1956 hebben mee genomen naar een „schaakclub". Ze gaven hem rijkelijk te drinken en boden hem 50ÖO dollar in ruil voor gegevens over het straalvliegtuig. De employé weigerde echter en vertelde het voorval aan rijn chefs. De man is desondanks ontslagen. De autoriteiten beschouwden hem als „riskant voor de veiligheid". PRAAG De Tsjechoslowaakse Nationale Vergadering heeft m een buitengewone zitting een ontwerp om de werkweek m Tsjecho-Slowa kije van 48 tot 46 uur te verminderen goedgekeurd. De nieuwe regeling gaat op 1 oktober in. De lonen blij ven ongewijzigd. Het ligt m de bedoeling de werk week geleidelijk verder te verminde ren, tot zij aan het eind van het hui dige vijfjarenplan in 1960, 42 uur zal bedragen. UTRECHT. Het grillige verloop van de kosten van levensonderhoud In de twintigste eeuw bewijst dat het vaste geldinkomen van de gepensio neerden deze weinig draagkrachtige groep tegen haar wil heeft betrok ken in een reusachtig gokspel, dat veel meer nieten heeft dan prijzen. Tot deze conclusie komt de buiten gewoon hoogleraar aan de universi teit van Amsterdam en economisch- advïseur van de Unilever, prof dr P Kum in een pre-advies over „Waardevaste bedrijfspensioenen' voor de jaarlijkse accountantsdag, die zaterdag zal worden gehouden vn Utrecht. Prof. Kuin spreekt zich in het pre advies in beginsel uit voer het invoe ren van „waardevaste" pensioenen om de gepensioneerden te behoeden voor gebrek in tijden van duurte. In zijn studie wijst de Amsterdam se hoogleraar op een in Frankrijk bestaand systeem, waarin pensioen kassen voor groepen van bedrijfs takken een centrale compensatiekas hebben, waarin de gepensioneerden in tijden van duurte toeslagen worct uitbetaald. tooiing van de beproeving van het prototype van de Fokker S. 14 met Rolls-Royce „Nene"-straalmotor; vol tooiing van de ontwikkeling en de bouw van twee prototypen van de Fokker F 27, „Friendship"; verdere ontwikkeling van de Fokker F 27; voortzetting van de ontwikkeling van hefschroefvliegtuigen en van het doeivhegtuig Aviolanda At-2L MOSKOU Een woordvoerder wam- hctSowjetnissIsche ministerie in is begrepen f 1,5 miljoen als eer- Ya® Cuhuur heeft bekend gemaakt ste post vooi de vervanging van de i British Council is ver- oude schutsluis bij Zeeburg a. or een ï0Cht het Bolstoi-theater zijn be- keersluis, waarvan de totale kosten i *oek aan. Engeland te helpen ver- --- - 1 gemakkelpken- r,r, a i Het ministerie van Cultuur heeft PRAAG President Soekarno een telegram gezonden aan Chris- neeft maandag een tentoonstelling j topher Mayhew, voorzitter van de De belangrijkste stap. die tot nu toe is gedaan door het bedrijfsleven om tot pensioenen te komen, die hun koopkracht behouden, is volgens prof. Kuin de m de V S. wel toege paste regeling, waarbij rekening wordt gehouden met een gemiddelde prijsstijging op de lange duur van ongeveer twee procent per jaar. De helft hiervan wordt gedekt door hogere premies, het resterende deel door de verwachte waardevermeer dering van de beleggingen, die voor een groot deel uit aandelen bestaan De werkgever, die een dergelijke regeling invoert en daarbij de waar devastheid van het pensioen garan deert verwerft zich, aldus de hoog leraar, grote verdiensten als pionier van een nieuwe gedachte, die enkele van de meest waardevolle groepen in het bedrijfsleven. de geschoolde arbeiders, het administratieve en het leidinggevende personeel voor het eerst een uitzicht op werkelijke so ciale zekerheid zou bieden. van machinerieën bezocht. Hij werd commissie van culturele betrekkin- verwelkomd door de minister voor I gen met de Sowjet-Ume Zware Industrie, Jan Dukal. De voorzitter van het .Regionale Natio nale Comité, Jan Nedelka. neeft ter ere van president Soekarno en zijn gezelschap een lunch aangeboden. van de British Council Daann wordt de commissie verzocht „haar gezag te gebruiken" teneinde het bezoek van hetBolsjoi-theater mogelijk te ma ken. (Advertentie I-M.) Vroeg grotij demonsti Inlichtingen in onze wï en door onze cgente Alleen SINGER biedt U zo'n grote 'keutel SINGER MAATSCHAPPIJ N.V., Am»t»fdom. Hoofdkantoor, KaWeritraat 60-62, Tel. 41265 DEN HAAG In de begroting van Verkeer en Waterstaat is ten behoeve van de uitvoering der Del tawerken een groter bedrag opgeno men dan voor 1956, nl. ƒ25 miljoen. Het geraamde onbestede gedeelte van vorige dienstjaren is j 4 miljoen, zodat wordt uitgetrokken ƒ21 mil joen. De bouw van de stormvloedkering m de Hollandse IJsel nadert de eindfase. Het bouwschema is er op gericht, daj het „kunstwerk" in het najaar van 1957 zo nodig hoge stan den zal kunnen keren, zij het in nog niet voltooide toestand. In het Haringvliet zal de bouw put voor de spuisluizen In de toe komstige afsluitdam tot volle uit voering komen Ook de werken van het dneeilandenplan zullen op gang komen, zowel in het Veeregat als in de Zandkreek. Daarnaast zal op enkele plaatsen langs de Westerschelde de bestaande hoogwaterkering, die in de toekomst als primaire waterkering gehand haafd blijft, verzwaard worden overeenkomstig de voor het Delta plan geldende eisen. Ook in het noorden zullen dergelijke verbete ringen van de zeewering tot stand kunnen komen De activiteit van de bij de Deltawerken betrokken stu diediensten zal belangrijk worden uitgebreid. sen" zal nog onverminderd moeten worden voortgezet Daarvoor is ƒ35 miljoen nodig Geraamd is dat on- besteed is gebleven in vorige dienst jaren ƒ20 miljoen, zodat wordt uit- getrw eken 15 miljoen. Het is de bedoeling de werken voor de be dijking van de Brabantse Biesbosch en langs de zuidzijde van de Amer en het Holiandsch Diep voortgang te doen vinden. DEN HAAG. Minister Staf is niet van plan alle getrouwde mili tairen in de gelegenheid te stellen driemaal per maand hun gezinnen te bezoeken, met gebruikmaking van een vrij-vervoert»!jet, omdat de pa raatheidsregeling dit niet toestaat De minister deelt dit mee in zijn antwoord aan het communistische Tweede-Kamerlid Gortzak, die over de verlofregeling enkele vragen had gesteld. Hij is het met de heer Gortzak eens, dat bet uitermate wenselijk ge acht moet worden dat gehuwde mili tairen het weekendverlof zoveel mo gelijk in hun gezinnen doorbrengen. De militairen, die zy'n ingedeeld bij een zogenaamde parate eenheid heb ben eenmaal per veertien dagen be wegingsvrijheid. IVnoli} tan pat». I nen steken. De vorm, waarin dit kan geschieden, is met zo gemakkelijk te vinden. Het verschil met de vo rige fasen schijnt echter, dat men over en weer tot toegeeflijkheid maant. Misschien zal nog een com promis kunnen worden gevonden in de personen, die voor het minis terschap worden aangezocht. Ook bij de socialisten zelf moet 'n compensatie worden aangebracht. Als zij inderdaad het departement van Justitie, dat thans door een geestverwant, prof. Van Oven, wordt beheerd, aan de liberalen zouden toevertrouwen, zouden zij om een i vijftal zetels te kunnen behouden er een ander voor in de plaats moe- J ten krijgen In de vorige fasen is 1 er al herhaaldelijk over gesproken of het ministerie van Verkeer en Waterstaat niet weer aan socialis tische leiding zou kunnen worden toevertrouwd. Doch deze ruil houdt natuurlijk verband met *t probleem of de antirevolutionairen met één of twee ministerschappen in het nieu we kabinet zullen terugkeren. Het staat wel vast, dat de C.K.U. en V.V.D. die slechts weinig mmder Kamerleden tellen dan de AJl P., met één zetel genoegen zullen moe ten nemen. AI zou dus het aantal wijzigingen, dat in het ministerïe-Drees optreedt, wellicht niet bijzonder spectaculair zijn. er zijn aan deze operatie nog wel zoveel moeilijkheden verbonden, dat politieke kringen in Den Haag met zekere beduchtheid de avond tegemoet zien. Zal mr. Burger morgen eindrap port kunnen uitbrengenNa zo veel maanden kabinetscrisis schijnt het te optimistisch om zulk een ver wachting zelfs maar te uiten. DEN HAAG - Er wordt, zo blijkt uit de raming der middelen voor 1957, een groter aantal kandidaten verwacht voor het afleggen der on derwijzersexamens. De opbrengst der examengelden wordt op 270.000 begroot, tegen ƒ225.000 voor het lo pende jaar. IJ ET ts lang geleden, dat de En- gelsen foto's te zien kregen van een lachende prinses Margaret. Tij dens haar reis door Oost-Afrika heb ben dc Engelse fotografen echter weer tientallen plaatjes van de prinses kunnen makenals zij rich, innemend glimlachend, met officiële autoriteiten of gewoon met minder officiële mensen onderhoudt. Deze foto toont de prinses in gesprek met Sir Evelyn Sarin, de gouverneur i?an Kenia, dte de koninklijke gast op het uliegueld uan Mombasa rer- welkomde. HENDERSON Meer dan 400 kin deren bebben maandag de Weaver- ton-school in Henderson ïn de Ame rikaanse staat Kentucky verlaten uit protest tegen de toelating ran vijf negerkindereu. De circa 400 o\ enge blanke leer lingen woonden de lessen maandag normaal by De negerkinderen be zoeken de school reeds sedert 4 sep tember, toen het nieuwe leerjaar begon. Henderson ligt ongeveer 80 km van Sturgis en Clay, waar zich m de af gelopen weken incidenten hebben voorgedaan. MuNCHEN De* eerste drie vliegtuigen, van de Westduitse lucht macht zijn maandag van het vlieg veld Furstenfeldbruck by Munchen opgestegen. De kentekenen op de vliegtuigen waren voor de start door de minis ter van Landsverdediging Blank onthuld. Deze kentekenen bestaan uit een zwart „ijzeren kruis" met witte rand op de romp en de vleu gels en een zwart-rood-gouden rechthoek op het richtingsroer. Het „ijzeren kruis" lijkt veel op het nation aliteitsteken van de Duitse militaire vliegtuigen uit de eerste wereldoorlog. TEGEN middernacht stond Ik If zo'n verlaten buitenwijk, bij het haltepaaltje van een bus te hope* dat er nog ten kómen zou. Ik we* op eenwat ranzige visite geweest brj André, een jongen die vroeger dtchtte en nu free lance't in da reclame. Sinds hij getrouwd is gaat zijn Muze met iedereen naar bed. maar hij doet het voor d« kinderentwee kogelronde jonge tjes, aan tuier pedarfet hij zich elke dag oppompt, tot hij genoeg moe bijeen heeft om de slagzinnenjungl u-eer in te trekken. 'tLukt hem. al jaren, maar als je hem zo thuis in zijn Goed Wonen stoel onder de Tou louse Lautrec ziet ritten, acteert hij toch een soort fluister-kalmte waar ik héél nerveus van word, omdat je er zo duidelijk aan zien kunt, dat hij als een oliebron zal opspuiten, zodra het leven een gaatje in zijn masker slijt. ,£t komt vast nog een bus, hoor, zei hij geeuwend in ket portaal. Maar een kwartier later stond sïe nóg naast dat paaltje. Was de laatste dan al toep? Ik boorde mijn bliJc in het duister en verlangde naar een medemens, bij wie ik mijn licht zou kunnen opstekenmaar er ging geruime tijd voorbij eer er, in de verte, eindelijk een aankwam. Een stipje eerst, een homo sapiens toen, een juffrouw alras. Een oude juf frouw, die haar kleine, enigszins ver vallen gestalte voorzichtig expedieer- de als een volle emmer water. Haar mond was toegeknepen als de kwa lijk toegegroeide wond waarvan Els- schot gewaagt en haar ogen keken naar verre dmgen, die er niet toaren. „Juffrouw," zei ik, „weet u soms of er nog een bus komt?" Het vrouwtje keek even wanho pig naar mij op. Toen barstte zij in snikken uit. Grote tranen liepen, eindelijk bevrijd, over haar dorre wangen en terwijl zij, met schok kende bewegingenonhandig in haar plastic tasje zocht naar een zakdoek om ze te stelpen, kreunde ze: „Oh meneeroh „Gunst juffrouw, wat is er met u gebeurd?" vroeg ik ontsteld. ,,'tls niks meneeroh laat me nou maar effe. jammerde ze. De zakdoek had ze eindelijk gevonden en ze begon toeterend haar neus te snuiten. Deze triviale handeling bracht haar enigszins tot bedaren. Met zo'n omfloerste stem, waarop het licht vriest, sprak zij: Jk heb toch zo'n prachtige film gezienhe, zo prachtig meneer, maar zo in-droe- trig, en dat heeft me zo aangegrepen. Ik was er helemaai kapot aan, toen het uit was 't Ging over ouders en een klein kindje, zo'n schattig jon getje enoh meneer, oh Ze begon weer. „U moet maar denken, het is niet echt gebeurdsprak ik, want dat zei ik vroeger ook altijd tegen de kinderen afs ze in de bioscoop, bij ingrijpende passages, mijn hand gre pen „Ja, daar hebt u natuurlijk gelijk in," zet ze. zich vermannend, Maar al is het maar spel ik leef zo méé, he. Dat heb ik altijd gehad. Mijn moeder zei vroeger: Lien is me huikind." Ik heette Lxen, he. Nou ja, nóg Maar 't komt omdat ik me er zo in verplaatsen kan. Ik denk, toen ik die bioscoop uit kwam, ik denk. ik kan niet met de tram, want als ik „ouersfappie" moet zeggen, dan ga ik in dte man zijn gezicht staan huilen. Dus ik ben maar gaan lopen, ik denk, dan ga ik thuis wel huilen. Want als ik maar niks hoef te zeggen, meneer, dan haal ik het wel, tot rhuis Maar ja, toen vraagt u ineens van die bits Ze begon weer zachtjes te snikken. Uit het duister kwam een man na derbij. De juffrouw zag hem schuw naderen, wilde nog wat zeggen en liep toert maar door. „Het spijt me," riep ik haar na. De man gmg naast het haltepaai- tje staan een grote, mlsmoedigde figuur, met zo'n somber „dat dacht ik wel" hoofd. „Dat iaas zeker je moeder," sprak hij. „Nee waarom?" vroeg ik. „Nou, omdat ze zo huilde," zei hij met wange mond. KRONKEL NEW YORK De derde stuurman van het Zweedse passagiersschip „Stockholm", Cars tens- Johansen heeft maandag meegedeeld, dat nil nagelaten heeft de snelheid van de „Andrea Doria" vast te stellen, na dat hjj het Italiaanse schip op het radarscherm had opgemerkt. De stuurman zei tijdens het voor onderzoek naar de oorzaak van de aanvaring tussen beide schepen meer aandacht te hebben besteed aan het bepalen van de afstand, waarop de schepen elkaar zouden passeren, dan aan het berekenen van de snelheid. Carstens-Johansen werd verder KEULEN. De Lufthansa zal buitenlandse luchtvaartmaatschap pijen een betere concurrentiepositie m 'net luchtverkeer tussen de West duitse steden mogelijk maken. De buitenlandse luchtvaartmaatschap pijen krijgen het onbeperkte recht voortaan op een vliegveld in West- Duitsland passagiers voor een ander Westduits vliegveld op te nemen, mits er geen toestel van de Luft hansa op dezelfde route vertrekt binnen 60 minuten van het vertrek van het buitenlandse toestel. Dit recht geldt ook niet op routes, waar de toestellen der buitenlandse maat. schappijen een uur of meer sneller zijn. LONDENDe Britse commercie- Alhoewel de aandeelhouders nog dat de Engelsen niet zo stijf zijn als Ie r.v. had er zondag rijn eerste niet naar de bank kunnen gaan om ze vaak worden voorgesteld. Om uit- 3aar op zitten. Deze luidruchtigste hun eerste couponnetje tegen baar zendingen van cricketprogramma's van alle Britse babies is in die 366 geld in te wisselen, komt men er geven ze al heel weinig, maar als er dagen gegroeid als kool en heeft zijn financieel steeds beter voor te staan, een nummertje geworsteld wordt, woord gehouden, dat de program- Het begin was moeilijk. Toen kon zijn de kamers te klein om alle be- ma's „niet zo ernstig" zouden zijn men gratis zendtijd krijgen. Doch langstellenden te bevatten, als die van de B.B.C.-T.V. Volgens spoedig moesten er harde ponden Maurice Wiiggens. de criticus van de commerciële T.V.-hëfèil heeft htm op tafel komen om vijf minuutjes de „Sunday- Times" heeft er zorgen- zoon, wat het aantal kijkers betreft, de lof van repen chocola, zeeppoeder rimpels van gekregen toen hij ent- de B.B.C. al met honderd procent en haargroeimiddelen te mogen zin- dekte, dat het Engelse kijkerspu- geslagen en juichend bazuinen ze gen. bliek alleen maar verstrooiing wiL -• rond, dat de ouertrinntnp steeds gro- „De kijkers willen zich door de T.V. De verbetering van „zwakke plaat, ter afmetingen aanneemt In ait eerste jaw U ook bewezen, pyulpps uit de onbevredigende wereld, die zij kennen, laten, overbrengen naar een wereld v»n schittering, ro mantiek, actie en opwinding," ver klaart hij zijn lezers somber. Sommige heel serieuze En gelsen zeggen, dat de commerciële T.V. het einde van alle tradities in luidt. In hoeverre ze gelijk zullen, hebben, moet worden afgewacht. Verliezers zijn er inmiddels echter al. De Britse filmindustrie incasseert op het ogenblik zware klappen. De Arthur Rank-organisatie moest al 79 bioscopen sluiten en men ver wacht, dat daar in de komende twee jaar nog 1000 theaters bij zullen komen. een kladlogboek getoond, waarin. Stond, dat „omstreeks 23,00 uur twee graden van de bakboordzijde van de boeg op een afstand van tien mijl een voorwerp op het radarscherm u ontdekt". In de stuurmans-aanteke- mngen van Carstens-Johansen wordt echter een afstand van twaalf mijl genoemd. Op een desbetreffende vraag ant woordde Carstens-Johansen. dat hij niet helemaal zeker is over die twaalf mijl. maar het was wel onge. vee. twaalf mijL Hij had later in het kladlogboek tien mül geschreven, omdat hij wist. dat het juist was. Toen de advocaat van de scheep vaartmaatschappij „Italia" opmerkte, dat hij in de aantekeningen van de stuurman niets over peilingen zag, zei Carstens-Johansen, dat de peilin gen in het kladlogboek vermeld staan. Hij zei deze aantekeningen pas na de aanvaring te hebben geschre ven. Met de andere officieren had hu wel gesproken over de peilingen maar er was op dat ogenblik ge noeg te doen met reddingswerk. DEN HAAG. De begroting voor Maatschappelijk Werk sluit voor wat de gewone dienst betreft met een bedrag van f 138.790.000.— en. voor wat de kapitaalsuitgaven be treft met een bedrag van ƒ4.575.000. Dat is respectievelijk 21.095.300, méér en 25.000.minder dan ia 1956. De voornaamste verhogingen afgezien van de personeelsuitgaven worden veroorzaakt door heb grote aantal te verzorgen gerepatri- eerden. Bovendien is een belangrijk hoger bedrag nodig ten behoeve van Nederlanders in Indonesië. Dit be drag zal o.m, worden besteed voor uitkeringen voor levensonderhoud, voor uitkeringen inzake individu ele hulpverlening, voor medische verzorging en voor overtochtskos- ten. De Ambonezenzorg kost minder. De verlaging van de uitgaven hier voor houdt verband met de ombui ging van het beleid inzake de ver zorging. Gisteren is de nieuwe geëlek. trificeerde spoorlijn tussen Brus» sel en de stad Luxemburg geopend. De elektrificatie bekort de reistijd een uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2