Massaproces in propvolle rechtszaal in POZNAN CLAIRE SOMBERT Unilever geeft 35 pet toeslag op sparen Kolomna bracht geredden van Gruno aan wal Aanklager erkent onbehoorlijke behandeling van verdachten 'M. atiijiJ CR Gevaar voor radio activiteit in Rijnwater Duits kabinet voor kortere diensttijd Ir. v. d. Val- prijs werd uitgereikt Nenni weigert anti- communist te worden Geknoei met marine- goederen berecht Goed gebouwd tv-programma RADIO ENT.V. H Trieste aankomst in Rijnhaven Diepzeeduikers gaan naar Andrea Doria Vrijdag 23 september 1^56 S (Advertentie Z.AI.) Margrietbet frisse blad vort déze tijd, telt reeds jarenlang het grootste aantal lezeressen. Géén wonderitdér jaar voegen de jongeren zich erbij want„Margriet" is véél gezelliger! POZNAN Voor twee gerechts hoven in de Poolse stad Poznan (het voormalige posen) zfjn donder dag de processen begonnen tegen twaalf der 154 beklaagden, die hier terecht zullen staan in verband met de opstand, die op 28 juni j.l. in deze plaats is uitgebroken. De toegangen tot bet gebouw, waarin belde rechtscolleges zitting hielden, warén door de politie afgezet, even als de naar de rechtszalen leidende gangen binnen. Ieder die het ge rechtsgebouw wilde betreden had daarvoor een toegangskaart nodig, Advertentie l.&l.) verwent ..."JiiJUvv. frm. &S. &1M&. olA LOERRACH De Zwitserse pro fessor Otto Jaag heeft op een con gres van Duitse waterbeschermings- deskundïgen in Loerrach gewaar schuwd voor een nieuw gevaar voor 'de Rijn, namelijk de radio-activiteit. Hü zei dat de overheid maatregelen moet nemen opdat radio-actieve stof fen in water vroegtijdig worden ont dekt. Dezer dagen zal hij met een Duit se en een Nederlandse deskundige over dit probleem van gedachten wisselen. In Zwitserland zal men op twee plaatsen waarnemingsposten inrich ten. voor de radioactiviteit van het rivierwater. Op het congres is verklaard, dat de vervuiling van het Rijnwater sterk toeneemt en dat ernstige ge volgen voor de watervoorziening-van 5m^e.en .?*e£ierlandse plaatsen aan de Nedernjn niet kunnen uitblijven. Bijzonder bedenkelijk acht men het hoge zoutgehalte van het Rijnwater aan de Duits-Nederlandse grens, waar de stroom dagelijks circa 29.000 ton keukenzout meevoert. BONN. Het Westduitse kabinet heeft donderdag besloten de ver plichte diensttijd voor het nieuwe' Westduitse leger op twaalf maanden te stellen. Het besluit van het kabi net moet nog door het parlement worden goedgekeurd. Aanvankelijk had de regering een diensttijd van 18 maanden voorge steld, maar wegens hevig verzet, ook uit de eigen gelederen, heeft men dat voorstel moeten wijzigen. In plaats van 230000 beroepsmili tairen zullen er nu 300.000 worden ingedeeld. Behalve de 200 000 dienstplichtigen, die men jaarlijks hoopt te kunnen inlijven, zullen de strijd krachten be staan uit geregelde troepen en man- •'"n. die vrijwillig drie of vier jaar -enen. die bi) vyf gelegenheden van stem pels werd voorzien. Honderden personen hadden zich in de buurt van het gerechtsge bouw verzameld en in de huizen, winkels en kantoren te Poznan za ten gistermiddag overal mensen om de radio geschaard om naar de uit zending van het rechtsgeding te luisteren. In de rechtszaal zelf waren mi- croCocns en booglampen aange bracht. Fotografen mochten- van dichtbij foto's van de rechters en de beklaagden nemen en een Ame rikaans verslaggever kreeg zelfs toe stemming te filmen. Buiten het gebouw echter trachtte de politie hem tot tweemaal toe te verwijde ren, toen hü zijn lens op de daar verzamelde menigte richtte. Op de overvolle publieke tribu ne bevonden zich Amerikaanse,' Britse, Franse, Poolse en Chinese verslaggevers. Attachés van de Amerikaanse. Britse en Franse am bassade te Warschau woonden het proces bij. Als waarnemers zijn drie westerse rechtsgeleerden aanwezig: de Britse advocaat, tevens Lager- huislid Frederick Elwyn Jones, prof. Alfred Fernand Legal van de universiteit van Montpellier (Frank rijk) en de Belgischejurist Jules Wolff, lid van de 'Liga voor de rechten van de mens. Ook familie leden van de verdachten mochten de processen bijwonen. Voor het overige waren de plaatsen op de publieke tribune toegewezen aan afgevaardigden van fabrieken en vakbonden. Drie jongemannen, in de leeftijd van 20 en 18 jaar, werden ervan beschuldigd op beestachtige wijze een korporaal van de Poolse vei ligheidspolitie te hebben vermoord. Acht jongelieden en een man van 35 stonden terecht omdat zij de gevangenis van Poznan en een mi litaire post zouden hebben aange vallen, flatwoningen en winkels zouden hebben geplunderd en wa pens zouden hebben gestolen die naderhand gebruikt werden voor een aanval op het hoofdbureau van de veiligheidspolitie. De eerste drie verdachten gaven weliswaar toe een politieman te hebben geslagen, doch ontkenden hardnekkig hem te hebben ver moord. De negen andere verdachten 'gaven sommige punten uit de ten lastelegging toe, doch hielden ten aanzien van andere heftig hun oh schuld vol. De openbare aanklager vertelde het hof dat vijf vooraanstaande of ficieren van de Poznanse militie onder wie de districtscommandant waren ontslagen nadat burgers hadden geklaagd, dat zij na de on lusten gevangenen onbehoorlijk hauden. behandeld. Vier officieren zijn gearresteerd. In tien gevallen is nog een onderzoek gaande. In de akten van beschuldiging van beide zaken werd de schuld voor de onlusten voor een deel toe geschreven aan ..imperialistische en kapitalistische propaganda". HILVERSUM Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf is voor de eerste maal de Ir. J. J. van der Wal-prys toegekend voor bijzondere verdiensten op dit ge bied. Hij werd uitgereikt aan de heer G. Brilman, directeur van de ambachtsschool te Leiden, die van het begin der vakopleiding af zijn volle medewerking heeft verleend. Voorts werd een vijftal Van der Wal-penningen voor verdiensten uit gereikt aan de heren J. Hardenberg, secretaris van. de Stichting Bemetel (bedrijfsopleiding metaal- en elek triciteitsindustrie); H. M. van Cuijk, hoofd van de buitendienst van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf; A. Muller, nestor van de vakoplei ding en organisator der examens; A, H. Panhuij'zen. hoofd van de bin nendienst der stichting en H. van der Wilthof, hoofdcontroleur der stichting. Het bestuur kende ook nog een zesde Van der Wal-penning toe aan de voorzitter, jhr. Laman Trip. ROME. De leider an de Ita liaanse linkse socialistische partij, Nenni heeft in een rapport aan het partijbestuur gezegd, dat, indien men zal trachten aan een socialisli- sche eenheidspartij in Italië een j anti-communistische taak te geven, van die eenheid niets terecht zal komen. j Verder zei Nenni over de pJan- nen tot eenmaking van zijn partij en de sociaal-democratische partij van Saragat. dat voor de aanstaan- de verkiezingen zal worden ge streefd naar een gemeenschappelijk programma voor beide partijen. Over het vakverenigingswezen zei de linkse leider, dat het uitein- rtcUjke doel de vorming van een vakverbond moet zijn. dat 2owe\ van de regering als van de politieke 1 patijen onafhankelijk is. (Van onze correspondent) HAARLEM. De officier van Justitie te Haarlem heeft tegen de verdachten J. li. D. en A, J. H. uit. JJmuidcn respectievelijk drie en twee ja?r geëist wegens verduiste ring, diefstal en heling.. In de jaren '53, '54 en '53 hadden zij deze mal versaties gepleegd in het Marine etablissement te IJmuiden. De heer D. was toen commandant van dit kamp, terwijl H. belast was met de bewaking van de terreinen en ge bouwen. Door te knoeien met de werktijden zcu de beer D. de mal versaties in de hand hebben ge werkt. Uitspraak over veertien da gen. HET televisie-programma van gis teravond was goed van bouw: eerst de „Spiegel der Kunsten", daarna een circus-reportage, ver volgens een. documentaire over Noord-Afrika exi tenslotte "Wim Ibo's nieuw klcinkunstprogramma „Het oog wil ook wat". Om met dat laatste te beginnen, slecht was het niet, maar toch demonstreerde het wel heel duidelijk de schaarste aan tv-talent. Carmiggelt (in le vende lijve) Annie Schmidt (op de achtergrond, als tekstschrijfster) kunt u zich een cabaretprogram van niveau voorstellen zonder deze medeiverkers? lbo zelf deed. dach ten wij, in. zijn optreden, iets tc bestudeerd. Het geheel maakte trouwens te veel de indruk, iets aparts te willen zijn. Aardig was de persiflage op de Amerikaanse t.v„ hoogtepunten vormden de num mers van de verrukkelijk babbe- j Jende Sophie Steyn. De „Spiegel der kunsten" wordt steeds meer een waardig t.v.-equi- j valent van de „Artistieke Staal- kaan", ook nu weer was zij met smaak gecomponeerd, prettig ge-1 varieerd en interessant. De kleine circusreportage (uit Van Bevers tent in Rotterdam) werd door Steg- gerda knap geregisseerd. Jammer, 1 dat het commentaar van Eduard i Messer bij de op zichzelf zeker be langwekkende Noordafrikaanse film pjes zo houterig was. UGO DE GROOT, de bekende I radio-dirigent, heeft een prijs i gewonnen voor een door hem ge- j componeerde militaire defiieermars. De mars is georkestreerd voor j harmonie en fanfare. Binnenkort zal de inspecteur der Infanterie, i generaal-majoor Lentz, de prijs aan De Groot overhandigen. AAN gevarieerde programma, I dat is samengesteld voor de I lustrumviering van de Nederlandse Televisie Stichting(op dinsdag- avond 2 oktober) werkt ook de i Vlaamse t,v. mee. Met een bijdrage in de vorm van een „Ballet anno 1 1900". OP de Boulevard des Capucines, die uitkomt op de Place de l'Opéra, tussen etalages en terrassen is de music hall Olympia. Hier treedt voor het eerst een balletgroep op en wei Frankrijks meest persoonlijke danser •Jean Babilée met- zijn gezelschap. De lokvink ds aangekon digd op. het bord bij de ingang; het ballet „Le jeune homme et* la mort" van Cocteau. Langs de wanden in de pompeuze versleten foyer ziet men foto's van Babilee en zijn groep. Daarbij is er een van een meisje met een klein wit gezicht en trieste, duis tere ogen. Ze heet Claire Sombert. Vijf jaar geleden zat ze naast me in de schouwburg in Utrecht. De zaal was leeg op enkele plaatsen na. Vooraan troonde èen brede vrouw, de moeder van de danseres Tama ra Tamanouva, Haar dochter nam op het toneel een dans door met haar partner. Dat hadden ook de andere leden van deze Franse bal letgroep gedaan, maar Tamara Ta manouva eiste de meeste tijd. De enige die niet aan de beurt kwam was het.meisje naast me. Een kind met 't haar in vlechtjes. Ze wacht te in haar maillot, nerveus en ge spannen. Ze was net zestien. Maar omdat ze zo tenger eri klein was, leek ze nauwelijks dertien. Eindelijk wenkte Tamanouva in haar richting. Ze sprong op maar 't bleek bestemd voor de moeder, die iets in haar tas moest zoeken. De middag verstreek. Tenslotte riep iemand dat de repetitie ge ëindigd. was. Dat meisje hadden ze overgeslagen: ze kreeg geen kans om zichte oriënteren. Ze volgde goed gediciplineerd de anderen naar de kleedkamers. De avond daarop zag ik de pre mière in Den Haag. In een te op pervlakkig programma met veel uiterlijk vertoon van techniek wa ren het enig hoogtepunt de „Va riaties" op een thema van Bach, onvergetelijk gedanst door Claire Sombert. En alles wat er over dit, veelbelovend debuut geschreven werd. geurde naar honing. Een jaar of wat later kwam het bericht dat ze spoelde in een Ame rikaanse film. daarna hoorde ik lange tijd niets en nu danste ze Coctcau's mythe van liefde en dood. DE artisteningang van de Folies Bergère is voor elke vreem deling verboden, maar bij Olympia loop je ongestoord naar binneii. Wellicht om de bar .Chez Mimi" naast de kleedkamers an klanten te helpen. De muren zijn daar be dekt met foto's van bijna alle Fa- rijse sterren, van Josephine Baker tot Marie José Neuville, die de jongste is. De muziek uit de zaal voegt zich bij het gerinkel van glazen, en de Mimi achter de tapkast is een 'ate roze roos roet ronde., armen en snelle handen. Haar zoenen hoor je boven alles uit De kleedkamers zijn hokken als in een zwembad met genummerde deuren. Ik klop op de laatste, die van Babilée moet zijn en als er geen antwoord komt, doe ik, denkend dat er toch niemand is, de deur open. Een korte breedgeschouderde fi guur, in een badjas en boosaardig hoofd met pony tot op de wenk- brouwen, schiet toe en roept: „Wie zei hier entrez?" En slaat de deur in 't slot. Maar als ik om me te herstellen bij Mimi naar de foto's kijk. roept iemand me terug. De man In badjas staat bij een brug. zo een die je in gymnastieklokalen ge bruikt, z'n handen om 't hout Ter: wijl ik z'n kant'uitloop steunt hij op z'n armen en. 2waait 't hoofd voorover heen en weer. Hij heeft heel brede schouders, korte krachtige benen en kleine vaetem Hij houdt 't hoofd als een bok die stoten wil en schudt her haaldelijk z'n lange pony. Het ge zicht met brede jukbeenderen, smalle, schuin geplaatste ogen en geprononceerde neus is puur wild. Hij zegt. 't hoofd zo ver voorover dat ik alleen z'n haar kan zien, „M'n excuses, ik verdraag 't niet dat ze me storen." Een impresa rio zo zoet als stroop nadert van weet ik waar en begint rap te pra ten, waarop Babilée. als een ver wend kind naar z'n kleedkamer gaat en me beduidt hem te volgen. Hij schminkt zich voor de mid dagvoorstelling en zegt „Er Is een boek over mij geschreven, waar om koopt u dat niet?" In dat boek wordt z'n geïrri teerdheid, z'n gevoeligheid als de kelk van een bloem genoemd, die maakt dat hij de slaaf is van z'n eigen humeur. Zodat hij nu eens het publiek volledig aan z'n voeten kluistert, het dan weer vertrapt en negeert. ..Dat heb ik al gelezen,zei ik. En hij: „Dan moet u me zien dansen. Over m'n werk praten kan ik niet. Ik denk de ene dag zo, de andere dag zie ik 't anders. Ik weet alleen zeker wat het is om een maand geen werk te hebben." We zien elkaar via de spiegeL Ik merk hoe hij reageert als ik vraag naar Claire Sombert. De vo rige avond heb ik hem zien dansen .zonder haar omdnt ze. hoorde ik later, een gastvoorstelling in Osten- de had: en ik hoorde Babilée na afloop woedend schreeuwen tegen iemand die zei, dat het toch wel goedwas. Nu zegt hij dat ik morgenavond komen moet. Dan danst hij niet met een vervangster. Dan danst hij met Sombert Ken ik ,Xe jeune homme et la mort" van hem en z'n vrouw Nathalie Pbillipart? Dan moet ik hem nu met Claire Som bert zien. Hij heeft een snel triom fantelijk lachje. ZODRA 't avond wordt is de artisteningang in de zijstraat van de Boulevard des Capucines het nuchtere en rommelige kwijt. Tussen de hoge muren van de oude huizen ligt de cour vaag verlicht door een lampje' boven „Entrée des Artistes". 't Is een uur voor de voorstelling. In hei kleedhok vond ik het meisje dat ik zoek. Ze zit voor de spiegel en draagt een vale peignoir. Haar gezicht (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Triest was gister middag de aankomst van het Rus sische s~s. Kolomna. Toen het schip achteruit de Rijnhaven werd binnen gesleept, stonden de vijf overleven den van de schipbreuk, die woensdag aan drie opvarenden van de Gro ningse kustvaarder Gruno het leven heeft gekost, bij de railing. Toen zij op de kade enige drukte bemerkten, trokken zij 2ich terug. Niemand werd aan boord toegelaten. Een half uur nadat de Kolomna had aangelegd, gingen zij van boord, zonder dat de aanwezige journalis ten een woord met hen hadden kun nen wisselen. Ook de bemanning van de Kolomna was zwijgzaam. De kapitein liet we ten, dat hij geen tijd had. Een tob: van de cargadoor wist te vertellen, dat het allemaal heel snel was ge beurd, binnen drie minuten. Ouder de geredden van de Gruno bevond zich de IS-jarige dochter van de kopitei/i, mej. C. A. Wie- rinpa. Hoar Veder en haar moeder .rijn by de aaurartnp met hei Russische schip Kolomna, icocfts- j dapmorpen bij Ameland, yerdrou- i fc<m. Op de joto: fcort na de aan- komst in Rotterdam vertrok zij per auto. co"<icr «af iema/id haar had kunnen spreken. Bij Ameland voer het schip toen er mist kwam opzetten. De radar- apparatuur werd ingeschakeld maar voor die goed functioneerde voelde men de schok. De Gruno was vrijwel onmiddellijk gezonken. Men was er wel in geslaagd, de reddingsboot met vijf opvarenden op te pikken. Men heeft nog verder gezocht, maar niets gevonden. Later heeft de Brandaris hit zoeken over genomen. HARTFORD Vier inwoners van Hartford in Connecticut, die zich in een zwembad hebben geoefend in het diepzeeduiken, zijn van plan uit het wrak van het gezonken Ita liaanse passagiersschip „Andrea Do ria" waardevolle voorweden te bergen. Het viertal zal met zijn pogingen beginnen, zodra de kustwacht mee deelt, dat de weersomstandigheden gunstig zijn. De bergingspoging wordt gefinancierd door een zaken man uit New York. (Advertentie LM.f i ivnnnoMC ««wijoerd met LIKDOORNS WONDEROLIE wes cnet onnaneige HKdoornrintren en cevaarlUke pcheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. N'OXACOKN. neemtde p::n wesr (o 60 seconden. Eoltplokken en eksterogen verschromrolcn mot wortel en al. Bevat «ezulverrte wonderolie, jodium en bet pijnstillende benzocAïne. Eer. flesle NOXACORN Antiseptisch Lik doorn middel v?n t. 1.35 bespaart U onnocmolllk veel eUenda- (502) heeft nog een make up. 't Is mooi van vorm maar oneindig triest. En als ze lacht is 't opeens vol fijne lijntjes alsof 't niet voor lachen' gemaakt is. en tegelijk heeft het dan iets onnatuurlijks, iets van een grimas. Ze is lang geworden in die vijf jaar en hoewel haar tengere hoofd- i je en ranke hals suggereren dat ze mager is heeft ze een heel vrouwe- lijke ronde bouw. i Ze herinnert zich die middag in i Utrecht nog wel. Ze zegt: „Toen 1 was ik. nog een kind. Ik heb hard gewerkt." Ze heeft een film gemaakt met Gene Kelly „Invitation to the dan ce". Ze werd gekozen uit honderd i meisjes maar toen Metro Goldwyn i haar een contract aanbood daarna, i heeft ze dat geweigerd. „De Ame- rikaanse film zegt ze is niet erg interessant voor een jong meis- je." 1 „Toen,zegt ze op een toon alsof ze een verhaal vertelt, „kwam ik bij Roland Petit. Dat werd een mislukking want ik was ziek. Ik moest zes maanden naar Zwitser land." Daarna ging ze met Roland Petit naar Amerika. Ze dansten in films in Hollywood, maar ik hou 'niet van dat soort films, als je er 1 één gezien hebt, ken je ze alle maal.". Beeld van Moore in Arnhem aangekomen (Van onze correspondent) ARNHEM Het beeld van Hen ry Moore „De Krijgsman" is don derdag in de tuin' van het gemeen temuseum opgesteld in afwachting van het gereedkomen van het tracee voor de Rijnbrug. Daar zal „De Krijgsman" definitief als herden kingsmonument worden geplaatst De gemeente Arnhem kocht het beeld nadat het in 1955 op de derde internationale beeldententoonstelling in Sonsbeck was geëxposeerd. Er bestonden, tot dusver drie afgietsels van. Terug in Parijs ontmoette ze bilëe, dat was in 1955. Hij aam haar mee naar de Scala in Milaan, naar Joego Slavie, Egypte, Grie kenland: ze danste met hem „Le jeune homme et la mort". Sinds de première in '45 had Babilée dit ballet met z'n vrouw Nathalie Phlllipart gedanst en het was voor hen een hoogtepunt. Maar Claire Sombert die vechten moest tegen de herinnering van Phillipart maakte van een reprise een evenement. Ze zegt: „We werken goed sa men Hij is jong en vol levens kracht." „Le jeune homme et la mort" was door Cocteau bedoeld als een ballet, waarin de emoties, de kwetsbaarheid en de gekweld heid van de moderne mens tot uitdrukking werd gebracht. Eerst zonder muziek, eventueel met jazz, maar twee uur voor de opvoering voegde Roland Petit er muziek van Bach aan toe. Die komt er in Olympia, waar de orkestleden er met de pet naar gooien 'en onder wijl geintjes maken, slecht af; maar Clalre Sombert zegt: „Soms is 't leven zo. Hier heeft men ons gekocht. Het is nog een geluk, het is moeilijk om altijd werk te vin den. 'tls een gevecht. 1 leven van de dans ïn Parijs. Men kan zich weinig veroorloven." Heeft ze nooit spijt "van dat con tract met de Metro Goldwyn? Ze geeft met krijt de oogleden een kobalt blauwe kleur, ze onder lijnt de ogen met het zelfde blauw en ze heeft nu iets van een mens met het gezicht van een vlinder. „Soms als ik moe ben en ver drietig. Dan denk ik, dat had ik moeten doen. Maar je kunt niet sollen met je talent: Je kunt 't niet verkopen en houden. Als je 't verkoopt, verlies je." Ze peutert aan wat een gevleu geld tnsekt lijkt..'t Zijn lange don kere wimpers die ze boven haar eigen wimpers plakt. In die fan tastische omlijsting glanzen haar ogen als donker water. „Een openbaring in Amerika was," zegt ze, „de moderne jazz. Daarop zou ik willen dansen. Maar voegt ze er snel aan.toe Ba bilée is er tegen." Op m'n vraag of ze hem. niet van inzicht veranderen kan, zegt ze: „Ik moet me verkleden." HET is zondagavond'. Olympia is nauwelijks half vol. Vermoei de oudere meisjes in rood uniform met koperen knopen verkopen rro- gramma's en boekjes van Jean Ba bilée. Langs de wanden glimlachen ge fotografeerde hoofden van sterren. In 't kleed onder de stoeltjes heb ben voeten gaten gegraven, 't Is Allemaal gelijk de avond daarvoor: de muziek, die goedkope reclame films van tandpasta en zeep, een zwak openingsnummer. Maar dón komt Claire Sombert, 't trieste vlinder-gezicht op een prachtig bloeiend soepel lichaam en ze danst. En de zwakste choreografie van Babilée krijgt toch nog zin. Ert overrompelend is Babilée zelf, heftig, manlijk, teder en speels, zo als ik dat nog nooit gezien heb. Zoals ik ook m'n emotie bij „Le jeune homme et la mort" met niets kan vergelijken. 't Toneel is te klein, de décors in hun nadeel veranderd, het or kest radbraakt Bach, maar adem benemend is de strijd van Babilée met zich zelf, met de grillig boos aardige Claire, die hem hoont, in het gezicht trapt en veracht Adem benemend zijn z'n wilde wanhopi ge sprongen, z'n katachtig sluipen, z'n hete razernij tegen het lot Tegen het meisje dat wreed en berekenend maar verleidelijk mooi is als zoet vergif. En al3 hij zich sleept naar de strop die ze voor hem heeft gespannen en zich op hangt, verdwijnt het schildersate lier waarin zich dit drama voltrok. En over de daken van de stad ,met de neonlichten komt de dood, gehuld in een bloedrode cape. Deze doet z'n luguber masker af en de dood is het meisje. De dood is Claire Sombert. Ze zet haar vriend het masker op en neemt berrt mee, over de daken de duisternis in. Toen ik nog een keer terug ging naar de genummerde kamers naast ..Chez Mimi", zat Babilée voor z'n spiegel, allerlei bewonderaarsters om hem heen. Bij Claire Sombert was niemand. Maar ze waren allebei alleen. ROTTERDAM. L'nllever heeft van het College van Rijksbemiddelaars vergunning verkregen lot invoering van een premiespaarregeling voor het personeel van bedrijven van het concern In ons land. Aan die spaaregeiing. die op 1 november zal Ingaan, kunnen deelnemen alle pei soncol.sdcden. wier i ikomen beneden 6000.— per jaar bedraagt. kdii wortit-n tot J.— per week. Op de gespaarde bedragen ont vangen de spaarders van de onderneming een premie van 35 pet. Als voor- waarde voor het geven van deze premie is Resteld. dat de spaargelden ge- burende vijf jaar geblokkeerd blijven. Tussentijds kan het gespaarde geld alleen worden opgenomen voor bepaalde bestedingsdoelelnden, zoals uit- zet bij huwelijk, premies voor levens- en studieverzekeringen, kosten 1 eigen woningbouw en studiekosten. FranQoise

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2