Laaghartig verraad van Sowjet-onderhandelaars Diep medeleven met Hongaren 4 4 Universiteiten willen help en Troebele diplomatie kenmerkt Moskou Mensenrechten met voeten getreden Moskou: „Orde hersteld na dreigende onwettigheid' Radio reageert waardig op nieuws uit Hongarije Hongaarse commissie gearresteerd Vechtend over grens gedrongen TALRIJKE REACTIES Gezamenlijke oproep der partijen Nationaal comité Hongarije Medicijnen en beddegoed „Neem vluchtelingen op** Televisie zendt vanavond protestbij eenkomst nit Rebellenleider in Algerije geeft zich over Rode Kruis-auto's doorgelaten tWa yh rtAuMlt (Lotpt ABDIJSIROOP^? DREES KA. VOOR RADIO: Dr. W. Drees Tli. Koersen Prof. mr. Oud E. Vermeer Ds. Tuschy Mgr. Alfrink Rotterdam centrum van ongeoorloofde handel met Sow jets? Belgrado: Door de reactie uitgelokt RADIO EN T.V. Radio als wapen Televisie Is" It*- Maandag 5 november 1956 BOEDAPEST. De arrestatie van de Hongaarse com missie, die zou onderhandelen over „een vreedzame aftocht" van de Sowjet-troepen, is de verraderlykste en laaghartïgste streek geweest, die is voorgekomen in de toch al troebele diplomatie, die Rusland in het drama-Hongaxije heeft toege past Verbijstering heeft de gehele vrije wereld getroffen over een dergelijke daad. Hiermee werd een nieuwe bladzijde ge schreven in de annalen van het verraad die sedert het Hitler- fgdvak in $5uropa reeds dicht beschreven zijn- Ejj het Hongaarse volk, dat snakt naar de vrijheid, waren verwach tingen gewekt. Na bet binnenrollen onder valse voorwendsels van honderden Russische tanks, werd het bericht over de onderhandelin gen als een vrijheidsbode ontvan gen door bet volk. dat op dat ogen blik in doodsangst verkeerde. De Russische tanks stonden op een tiental kilometers van Boedapest- Een Sowjet-delegatie, onder lei ding van generaal-ioaioor Malinin, werd ontvangen in het parlements gebouw in de geteisterde hoofdstad. Zaterdag werden, de eerste bespre- DEN" HAAG. Behalve door raiddei van demonstratieve optoch ten van jongeren, die bezittingen van Russische en Nederlandse com munisten vernielden en stille toch ten, die in tal van plaatsen spon taan werden gehouden in de afge lopen nacht, reageerde het Neder landse volk op de verraderlijke Rus sische houding In Hongarije door een stroom van telegrammen aan regering en V.N. en door oproepen tot demonstraties. De regering zelf gat het voorbeeld door zondag te besluiten dat maan dag, de vlaggen halfstok, zouden waaien van de rijksgebouwen. De regering en organisaties riepen de bevolking op hetzelfde tg doen. De Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet deed een ernstig "beroep op de regering alle contact met de Sowjet unie en de satellietstaten -te, verbreken. De Ba li tie ke tJongeren-I-1 in tal-yan .tfeug vertegenwboröl!3 dringt bij de re gering aan op morele, materiële etv diplomatiekemaatregelen om het Hongaarse volk te steunen. Een-, deputatie-van Hongaren in ons land' heeft minister-president Drees verzocht de mogelijkheid te overwegen de betrekkingen met de Hongaarse-legatie en de( Sowjet- ambassade te verbreken. De ver schillende -verenigingen van' Hon garen in ons land hebben zich ver enigd ineen eenheidsfront. Ook verzochten de Hongaren de presi dent van India Nebroe bjj de Sow- jet-Unie stappen te ondernemen om een einde te maken aan het bloed vergieten. ALGIERS. Het Franse militai re commando heeft de overgave be kendgemaakt van de Algerijnse nationalistische leider Adjoul-Ad- joul. Adjoul-Adjoul zou volgens de ze bekendmaking zijn medestrijders op de Kimmel-berg in het Nemen- chas-gebergte verlaten hebben en i bij de F Fransen hebben aange- zich meld. Enige maanden geleden kreeg bij het bevel over de Algerijnse natio nalistische troepen nabij de Tunesi sche grens. Vliegtuig teruggeroepen GENEVE. De internationale Rode Kruis-commissie heeft het Ro- de-Kruis-vliegtuig, dat deelneemt aan de steunactie WenenBoedapest door de lucht, teruggeroepen met het oog op de onmogelijkheid om in de huidige situatie die luchtsteun actie voort te zetten." Drie konvooien van Rode Kruis- auto's met voedingsmiddelen en me dicamenten zijn zaterdag aan de Oostenrijks-Hongaarse grens door de Russische wacht doorgelaten om hun voorraden n3ar Hongaarse zieken huizen te brengen. d!e sinds don derdag van het westen zijn afgeslo ten. Eén der konvooien bereikte een stad in West-Hongarije en keerde op Oostenrijks grondgebied terug, zonder dat zich incidenten hadden voorgedaan en nadat het zijn voor raden had afgeleverd. Er is over de beide andere konvooien geen nieuws. Gedelegeerden van het Rode Kruis hebben terechtstellingen nabij Gyór kunnen verhinderen. (Advertentie IM.) neem ik altijd ABDIJSIROOP; dan ben ik er bet vlugst van af, want die ver- zacht en geneest kingen gevoerd. Zij waren hoopge vend- De Russen zeiden al vast toe, dat niet meer troepen Hongarije zouden binnenkomen. Verder zou den er nog „bepaalde resultaten" zijn bereikt, aldus radio-Moskou. Uit de berichten blijkt, dat de Hongaarse commissie, onder leiding van de minister van Defensie, ko lonel Maleter, het voorzichtig aan deed. Maar optimisme en terecht heerste er wel. Zaterdagavond nog. verklaarde de niet-communis- tische minister en leider van de partij van de kleine grondbezitters, Zoltan Tildy, dat het „ondenkbaar" scheen, dat de Russen, zouden aam- vallen, Bovendien zou de Russische vice-premier Mikojan in de loop van de vorige week hebben be loofd, dat de Russische troepen uit Boedapest zouden wegblijven. De onderhandelingen, de beloften, alles bleek zondagmorgen een valse vlag op een piratenschip te ztjn geweest. De om de tuingeleide Hongaarse commissie werd gevan gen genomen. Ander regeringsfunc tionarissen deelden spoedig hetzelf de lot. Eer het zover was, deed de rege- ring-Nagy nog vergeefse pogingen met de delegatie en met kolonel Maleter te contact te komen. Pas toen iedere oproep onbeantwoord bleef, drong de ontstellende waar- heid tot het kabinet van Imre Nagy 1 en vandaar tot de wereld door. ROTTERDAM Alle demo cratische politieke partyen, de drie vakcentrales en de Stich ting van de Arbeid, hebben zondagavond samen de volgen de verklaring uitgegeven: „3n een sterk gevoel van ver bondenheid heeft de gehele mens heid meegeleefd met het volk van Hongarije int zijn strijd voor vrijheid en zelfstandigheid. Het Russische verraad in Hongarije dreigt de zo zwaar bevochten vrijheid opnieuw te vernietigen, In felle verontwaardiging en ge kwetst in haar heiligste gevoelens protesteert de mensheid tegen, de moordaanslag op het dappere Hongaarse volk, dat welhaast weerloos en. machteloos staat te genover de nietsontziende over weldiger- In dit tragische uur willen de Nederlandse politieke paotijen, staande op de grondslag van gees telijke vrijheid, gemeenschappe lijk het Nederlandse volk oproe pen, eensgezind te getuigen van hun afschuw voor het communis tische geweld". Maandagavond worden grote de monstratieve vergaderingen gehou den te Maastricht, Enschede, Leeu warden, Amsterdam, Arnhem, Rot terdam. Eindhoven en Sneek. De bijeenkomsten beginnen om acht uur. In Amsterdam, waar in de afge lopen nacht meei- dan zestigduizend Nederlanders in diep stilzwijgen een bedetocht maakten, zal de ver gadering worden voorafgegaan door een stille omgang, zoals die op de vierde mei wordt gehouden. Ook in Groningen en in Alkmaar werd reeds besloten vanavond stille toch ten te houden. DEN HAAG. Minister-president Drees heeft ons zondag verklaard in" de hoogste mate verontwaardigd te zijn over de manier, waarop het Hongaarse volk, dat bezig was op eigen kracht zijn vrijheid te verzekeren, door Rusland met grof ge weld onder de voet wordt gelópen. Deze verontwaardiging geldt in niet mindere mate de misleiding waarvan de Russen zich daarbij hebben bediend. „Het is mij als mens niet mogelijk mijn gevoelens daarover in toereikende woorden te omschrijven," zei dr. Drees, die verder verklaarde diep verontrust te-zijn over het lot van het Hongaarse volk. Met de wapens nog in de hand, uitgeput na verbitterde en held haftige gevechten tegen een niet te stuiten overmacht van goed uitgeruste en gemechaniseerde Sowjettroepen, de wanhoop in het hart vanwege het lot, dat het va derland na kort gesmaakte vrij heid tegemoet ging, zo kwamen deze Hongaarse vrijheidshelden by Nickelsdorf ou'er de Oosten rijkse grens, tvaar Oostenrijkse grenswachten hen ontwapenden Advertentie LM.) Is Uw winkelier 'n gedachtenlezer? Als U shag haak, koopt U natuurlijk de beste. Qaar neemt U vloeitjes bil. Welke? Uw winkelier is gedachienlezerzèg dus precies en met naam, welk merkU hebben wilt Vraag het vloei, dat biina alle zelirollers kiezen: het 3xbetere Mascotte-vloeL HEIDEN. De rectores magnificl van de Rijksuniversiteiten in Leiden, Groningen en Utrecht hebben telegrafisch de minister-president, dr. W. Drees, gevraagd deze drie universiteiten in te schakelen bjj alle, mogelijke hulp, die ons land Hongarije kan verlenen. Senaat, staf en studenten bieden asiel aan voor studerenden, medici stellen zich beschikbaar voor uitzen ding en eventuele andere hulp. UTRECHT. Onder voorzitterschap van de heer E, Kapers is hier de oprichtingsvergadering gehouden van het „Nationaal Comité Hulpverlening Hongarije".' Het stelt ten doel een landelijk hulpactie te organiseren ter leniging van de nood van het -Hongaarse volk.' Bijdragen kunnen worden getort op postrekening 999 tn.v. de penningmeester. Adres: Tesselschade- straat 12, Amsterdam. DEN HAAG. Vijf Nederlandse ambulancewagens, geladen met 2500 dekens, 2000 lakens, 2000 slopen, 3000 eetbestekken en een grote hoeveelheid toiletartikelen, vertrekken vandaag naar Wenen. Het bestuur van de Stichting Hulpactie voor Hongarije stuurde gisteren twee zendingen medi camenten en goederen en zesduizend gulden. Het bedrag, dat tot nu toe op girorekening 77? van het Nederlandsche Roode Kruis werd gestort, overschreed reeds op 3 november de 200.000,—De wnd. Hoge Commissaris der Verenigde Naties voor de Vluchtelingen stelde gisteren 25.000 dollar ter beschikking van. de Oostenrijkse vluchtelingen voor eerste hulpverle ning aan de Hongaarse vluchtelingen. AMSTERDAM Het bestuur van het N.V.V/heeft aan de ministerraad getelegrafeerd: „Dringen er met klem bij uw raad op aan aanstonds maat regelen te treffen om gevolg te geven, aan het verzoek van de Oostenrijkse regering en ook hier Hongaarse vluchtelingen op te nemen." H. Oosterhuis, voorzitter, H. Korte jr., algemeen secretaris Ook het Admiraal de Ruyterfonds, waarin samenwerken de diaconieën der Ned, Herv. Kerk, Gereformeerde Kerken, Chr. Geref. Kerken en Geref Kerken, onderhoudende art. 31 K.O., hebben telegrafisch een dringend' beroep op de Nederlandse regering gedaan om de grenzen open te stellen voor Hongaarse vluchtelingen. De minister-president zei ook, dat het Russische optreden vandaag in de ministerraad zal worden bespro ken. Hij sprak de vrees uit, dat Nederland, dat in belangrijke mate hulp aan Hongarije had kunnen en "zullen verlenen, nu dit land weer geheel door het militaire geweld is afgesloten, moeilijk nog bruikbare hulp zal kunnen geven. Een soortgelijke verklaring legde dr. W. Drees later op de dag af in een gezamenlijk programma over Hilversum II, waarin behalve door de minister-president werd gespro ken door het Tweede Kamerlid voor de KVP, de heer Th. D. J, M. Koersen, door de fractieleider van de WD in de Tweede Kamer, prof. mr. P. J. Oud. door de voorzitter van de P-v.d-A. Evert Vermeer en door de Hongaarse predikant ds. Is, Tuscby. „De vrijheidsstrijders worden be titeld als fascisten, als reactionaire elementen, als handlangers van de imperialisten als vijanden van de democratiet terwijl het zonneklaar is, dat vrijwel heel het Hongaarse volk hartstochtelijk deelnam aan het verzet en uitzag naar herstel van een eigen nationaal leven en naar werkelijke democratie", zo zei dr. Drees in zijn radiotoespraak onder meer. „Hongarije wordt nu overweldigd door de troepen van een mogend heid die steeds zegt te strijden voor de vrijheid van koloniale volkeren, maar die tal van vroeger werkelijk vrije volkeren aan haar grenzen tot minder dan koloniën heeft neerge drukt, van een mogendheid die pleegt te zeggen, dat ze de vrede wil en die de vredesduif gaarne ais symbool voert, maar die thans niet vredesduiven boven Boedapest doet vliegen." De heer Koersen zei onder meer: „Het bijna ondenkbare, onmenselijke is gebeurd. De onvrije mens neemt wraak op de vrije mens. De onge rustheid. welke kardinaal Mind- szenty uitsprak, toen hij vroeg, wat de bedoelingen zijn van het 200 miljoen tellende Russische rijk, is niet zonder grond gebleken. De be doelingen zijn thans duidelijk. Het huidige regiem in de Sowjet-Unie kan en wil niet dulden, dat een volk zich van zijn knechtschap bevrijdt om zijn persoonlijke rechten en vrij heden te hernemen. De vrije mens wordt door de onvrije mens louter het instrument van zijn lagere harts tochten, misvormd en vernietigd". „Achter het gordijn worden de mensenrechten met slechts met voe ten getreden, doch met tanks, kanon nen en bommenwerpers vernietigd," aldus prof. Oud. „De mensenrechten, waarvan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zo terecht heeft verklaard, dat zij de grondslag zijn voor de vrijheid, de gerechtig heid en de vrede in de wereld: de mensenrechten die gegrond zijn op de erkenning van de waardigheid van ieder lid van de mensengemeen schap. Wie de waardigheid van de mens niet erkend, is van alle rem men losgeslagen. Hij Is tot iedere misdaad tegenover zijn medemen sen in staat. De berichten die ons uit Hongarije bereiken, hebben ons met ontzetting en met afschuw ver vuld. Met de brute macht van het ruw geweld wordt een vrij volk met vernietiging bedreigd." De vierde spreker. Evert Vermeer, zei: .Hitier heeft eens gezegd, „Recht is. wat nuttig is voor een volk". De Russen hebben dit beginsel met'hun aanval op Hongarije volledig in prak tijk gebracht. Helpen is niet genoeg. Het Westen moet nu de weg vinden naar een eensgezinde politiek. Ver deeldheid in het aangezicht van het gevaar is misdadig. Ik toep op tot die eenheid, maar ik roep vooral op tot eenheid in protest tegen wat in Hongarije gebeurt. Laat ons eens gezind zijn in de strijd tegen de pesti. lentie die het communisme" is. De laatste spreker was de Hon gaarse predikant ds. Is. Tuschy. Hij zaide in zijn toespraak: .Hongarije is wederom een con centratiekamp geworden. Langs het IJzeren Gordijn staan Russische tanks opgesteld. De Donau, die het Westen met het Oosten verbindt, wordt door Russische colonnes be waakt. Achter de zwijgende muur van de Russische divisies zijn de pantserwagens, de pantsertreinen en de vliegtuigen in actie gekomen. Fosforbommen vallen op de Hon gaarse hoofdstad. De regering is ge vangen genomen. In het gehele land woedt een wanhopige strijd. Overal op de straten liggen de doden en de gewonden; vele tienduizenden. Elke stad en elk dorp, elk huis en elke kamer is een belegerde vesting. „Zij, die daarginds nu strijden, strijden met diep gevoel. De berich ten van Westelijke verslaggevers be vestigen .dit in alle kranten en m de radio. Het beeld, dat men zich van het strijdtoneel in het omsingelde en hermetisch afgesloten concentratie kamp Hongarjje kan vormen, is uiterst verward, maar altijd ver schrikkelijk. Wij staan hier. in het vrije Wes ten. Onze handen zijn gehonden, al zijn onze vuisten gebald. Wij kun nen niets doen. Wij. kunnen hen, die in Hongarije het grootste offer bren gen voor alles wat ons allen het dierbaarst is, voor de menselijke vrijheid, alleen een enkele wijze bij staan: Wij kunnen voor hen. bid den." De aartsbisschop van Utrecht mgr. dr. B. J. Alfrink hield 's avonds voor de KR.O.-microfoon een rede over Hongarije, waarin hij om. zei: „De vrijheidsliefde cn de offerbereidheid van een volk dat jarenlang door ver drukking is getergd, zijn niet be stand tegen de overmacht van wa penen, waarover een miljoenen tegenstander kan beschikken, en ge heel de wereld is verbijsterd, met alleen over de teleurstelling van de mislukte vrijheidsstrijd, maar meer nog over de trouweloosheid, waar mee de machtige tegenstander een klein volk onder de voet gaat lopen. God zij land en volk van Honga rije en daarmee geheel Europa ge nadig." WASHINGTON Het Amerikaan se congres stelt een onderzoek in naar de beschuldiging dat Ameri kaanse landbouwproducten vla Rot terdam naar de landen van het Sovjet-blok verscheept zouden wor„ den. Dit zou schending zijn van de Ame rikaanse exportpolitiek. De beschul diging is vrijdag geuit door de de mocratische afgevaardigde L. H. Foundatin. MOSKOU „In Hongarije en in de Hongaarse hoofdstad ia met dc actieve deelneming van de Hongaar se bevolking zelf de orde hersteld. De regering van Janos Kadar heeft het Sow jetbevel In Hongarije ver zocht de opstand te onderdrukken. Vanmorgen is de macht van bet con tra revolutionaire komplot verplet terd. De strijd van het Hongaarse volk voor een democratisch Honga rije vindt Instemming bfl het Sow- jetvolk en alle vredelievende vol ken ter wereld". Aldus luidde een boodschap, die door radio-Moskou zondagavond werd omgeroepen. Het Russische partijblad „Prawda" sprak zondagmorgen in een hoofdar tikel de beschuldiging uit. dat pre mier Imre Nagy een medeplichtige was „van de reactionaire krachten, die streven naar de vernietiging van de socialistische prestaties der ar beiders en naar een kapitalistische staatsvorm". Het feit, dat na de aan vankelijke terugtrekking der Rus sische troepen „de reactionaire krachten in Hongarije zichzelf nog verder lieten gaan" en dat „de rege ring van Nagy bewees, dat zij deze elementen met wilde en. niet kon bestrijden" was volgens de „Prawda" de reden, dat de Russische troepen opnieuw hadden ingegrepen. ,De weg van de reactie in Hongarije', al dus de „Prawda", „moest zonder ver wijl belemmerd worden". Het blad voegde daaraan toe, dat er in Hon, garije „chaos en een toestand van onwettigheid" ontstond, Over de reactie in de vrije wereld, verkla'arde zondag radio-Moskou: „Frankrijk en Engeland hebben de Hongaarse kwestie bij de Veilig heidsraad aanhangig gemaakt om de Frans-Britse agressie in de zone van het Suezkanaal achter te verhullen". BELGRADO „Wij kunnen niet voorbijzien aan het feit, dat het ge bruik van Sowjettroepen het gevolg is van de negatieve ontwikkeling in Hongarije en de druk van reactio naire krachten. Nadat de opstand begonnen was hebben bepaalde machten buiten Hongarije en in de eerste plaats de reactionaire elementen, getracht weer aan de macht te komen. Het zou verkeerd zyn geweest deze ele menten in Hongarije te versterken". Dit Is naar aanleiding van de jongste gebeurtenissen in Hongarije ver klaard door het Joegoslavische pers bureau Tanjoeg. Het bureau heeft voorts gezegd, dat .Het programma van Kadar zal leiden naar een ver sterking van het socialisme en de socialistische democratie". Het bu reau betreurde de Russische inter ventie, doch achtte deze noodzake lijk. (Van onze radloredacteur) T)E Nederlandse radio heeft waardig gereageerd op het ontstellende ■*-*nieuws uit Hongarije. In de wijziging van de programma's op belde zenders werd duidelijk de solidariteit van ons volk met de moedige Honga ren tot uitdrukking gebracht. Een nationale omroep zou niet overtuigender vorm hebben kunnen geven aan de diepe verontwaardiging, die zich van alle democratisch denkenden heeft meester gemaakt. Om kwart over acht 's morgens werd de laatste telefonisch doorge geven reportage van Alfred van Sprang uit Boedapest uitgezonden. Later zou blijken, dat ook de ra dioreporter daar op dat ogenblik nog geen indruk had van de om vang der Russi sche kwaadwil ligheid. De radionleuwsöienst ver zorgde in de loop van de ochtend enkele extra-uitzendingen. Dank zij de medewerking van een in Neder land verblijvende Hongaar, konden daarin de laatste noodkreten van de vrije Hongaarse zenders vermeld worden. Na het extra-nieuws van half twaalf gaf Meijer Sluizer voor de VAR A-microfoon een sobere, in drukwekkend commentaar. In de loop van de middag cn avond hoor den we behalve korte toespraken van de democratische partijleiders en de minister-president verschei dene commentaren uit New-York, het centrum van de activiteit der Verenigde Naties. Wie de korte golfband afgezocht heeft, zal geconstateerd hebben, dat nagenoeg alle Europese zenders hun programma's in het teken van de ge beurtenissen in Hongarije hadden gesteld. Zeer actief en actueel was de Oostenrijkse omroep op o.a. 50 m. Eén der Duitse zenders zond enkele malen een opname uit van het 's- morgens om half vijf door Nagy via radio Boedapest gegeven alarm. In een op Oost-Europa gerichte uitzen ding van de BBC gaf het hoofd van de Russische dienst van deze om roep een bondig, duidelijk commen taar op het Hongaarse drama. Te weinig staan wij doorgaans stil bij de enorme rol, die de radio de laatste jaren gespeeld heeft in. de „koude oorlog". We moesten eraan denken, toen we gistermiddag radio Moskou glashelder opvingen, terwijl verscheidene westeuropese korte golf zenders heftig gestoord werden De Sowjet-Unie is zich van de macht van haar radio zeer wel bewust. Da gelijks sturen krachtige zenders haar propaganda uit in vrijwel alle Euro pese talen, in het Arabisch, het Per zisch, Chinees, Japans, Indonesisch en andere Aziatische talen. In het midden-Oosten was de beruchte „Stem van Arabië" een van Nassers machtigste wapenen, om de Arabi sche nationalisten op te zwepen en hun haat tegen Israel aan te wakke ren. Het was dan ook zeker niet zonder reden, dat de zender bij Cai ro vorige week door de Britten werd gebombardeerd. Gelukkig Iaat het democratische Westen zich in de ether niet onbe tuigd. Hoewel de Russen langs het IJzeren Gordtfn een reeks stoorzen ders hebben gebouwd, zullen rij toch niet voorkomen dat de BBC, het Duitse filiaal van „The Voice of America", „Radio Vrfj Europa" en andere stations de in knechtschap le vende volken het soulaas brengen, dat Radio Oranje ons gedurende de bezetting gaf. Ook de televisie was zaterdag avond weer uiterst actueel. In 'n ex tra-uitzending van het NTS-jour- uaal zagen de kijkers een aangrij pende film over de situatie in Boe dapest, waarin opnamen van een toch blijkbaar door de gevangen schap heftig aangegrepen, met moei te naar woorden zoekende kardinaal Mindszenty waren verwerkt. Een re lais uit Londen stelde ons in staat samen met het Britse volk te luiste ren en te kijken naar sir Anthony Eden. Zijn indrukwekkende, zonder pathos uitgesproken speech, was ty pisch een poging tot verantwoording van een democratisch regeringslei- j der tegenover zijn landgenoten, i Vanavond om 8 uur verzorgt de i NTS een extra-uitzending, waarin j behalve het journaal een directe re- j portage van de protest-demonstratie J der democratische partijen te Am- j sterdam zal zfln opgenomen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1