Suezkanaal drie maanden voor schepen gesloten VV WILDE TOEJIJI HINGEN VAN BRITSE PARLEMENTSLEDEN Britse militairen uit Jordanië terug Te veel eer PEP-SELS Spoedzitting van de VN over internationale strijdmacht Overal opluchting over staakt-vuren verstopping IMM8 ISRAEL ns mes; MM Éll^&iÉ DRIE DODEN in het verkeer Yele grenzen open voor vluchtelingen VmkcJz A'damse jeugd demonstreerde Aziatische landen willen terugtrekking troepen Egypte stelt voorwaarden ft, kwatta emft KWAVTA sy kwatta repen voor Onder drang van Amerika? Reacties elders tiïi Amerika neemt Sowjet schepen worden gelost Oostenrijk in bescherming HOOFDPIJN? WEG HOOFDPIJN! KNSM vaart niet meer op Rusland fieef de strijd niet op tegen Geen olie meer Saoedi-Arabië breekt met Londen-Parijs :Woensdag 1 november 1956 .3 mSieoexAüBi'ftei JORDANIË i^>v< SAOEDI Golf var\ rtcaba SSRODZZEE -15*1 aoiv pYlt LONDEN. Britse rederijen zün er officieel van in kennis gesteld, dat het wel drie maanden kan duren eer het Suezkanaal weer bevaarbaar zal zyn* In scheepvaartkringen ze» men, dat bet ruimen van negen sche pen, die door de Egyptenaren in het kanaal tot zinken zijn gebracht, de moeilijkste bergingsoperatie in de geschiedenis zal kunnen worden. In het geallieerde hoofdkwartier is meegedeeld, dat de Britten bij deze operatie voor het eerst hebben gebruik gemaakt van helikopters om troepen aan land te zetten. De Israëlische verliezen bijde ge hele campagne zouden bedragen 150 daden en 700 gewonden- Twintig mi litairen werden door de Egyptena ren gevangen genomen. Naar schatting zijn 2000 Egyptena ren gedood en meer dan 5000 krijgs gevangen gemaakt. Het Britse ministerie van Oorlog heeft alle Britse militairen, die dienst doen bij het Jordaanse leger, naar Gróot-Brittannië teruggeroe pen, aldus een verklaring van- Jor daanse zijde. Zij bevonden zich 'in Jordanië öp grond van het in 1948 gesloten Brits-Jordaans verdragvan weder zijdse verdediging. ■MTJSSELKANAAL, Dinsdag is het driejarig dochtertje van «Ie fami lie Brugge toen het onverhoeds de straat overstak, doorheen bestelauto overreden. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Winschoten is het overleden. Heerlen. De 62-jarige wielrijder A. H. Horterink is dinsdag op het kruispunt Laanderstraat—-Looier straat door een bestelauto gegrepen. Hij was op slag dood. Den Haag." De 79-jarige voet ganger K. A. Fraanje is door een bus van de HTM aangereden. F. stak vlak voor de naderende bus de rijweg over. Hij. werd naar het ziekenhui aan de Zuid wal vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Hammarskjöld polst op het ogen blik de Scandinavische landen, over de mogelijkheid, dat zij de oprui mingswerkzaamheden overnemen van de Britten en Fransen. De Brit se en Franse regering verklaarden gisteren, dat zij onmiddellijk een begin wildenmaken met het op ruimen der versperringen. De landingsoperaties, die kort voor het opgaan van de zon werden uit gevoerd hadden een voorspoedig verloop. Na een. bombardement van uit zee en uit de lucht gedurende 35 minuten," dat door de Egyptische kusünstallaties zwak werd beant woord, trok de vlooteen rookgor dijn voor de kust voor de aanval van de commando-troepen. Over de strijd, die in Port Said is geleverd spreken de berichten uit Egyptische en uit Frans-Britse bron elkaar tegen. Volgens de- eersteis er in de stad zware' strijd op vele plaatsen van huis tot huis gele verd, volgens de laatste hadden de Vervul# ran pa#. I over eens. De Volkskrant weet dan ook een beter middel: verbied nu de communistische partij! liet ware ka rakter van deze partij blijktin deze dagen opnieuw. Ze is een gevaar voor de .democratische samenleving. Maak haar bestaan, onmogelijk en be reid daarmee een einde aan haar ontbindende en vèrradérlijke activi teit! Het klinkt wel plausibel, vooral thans. Wij steunen desondanks de suggestie niet, omdat wjj ze verkeerd vinden. Het is het grote voordeel van een democratische samenleving, dat ze de mensen mitsgaders hun verbon den en verbanden in een glazen huis plaatst. Het is mogelijk hen bezig te zien. Het is'voor communisten he lemaal niet prettig, dat anderen hen bezig zien. Maar voor de anderen is het gunstig, ben te herkennen in hun lafheid, hun verwardheid, hun onbe trouwbaarheid. Zo corrigeert bet eu vel zichzelf. Wanneer wordt betoogd dat de communistische partijen zo gevaarlijk zijn, dan geldt dat niet voor onze wrakke C.PJN., die im mers van nederlaag naar nederlaag enelt en niet anders dan poesjenel len-nummertjes meer weet weg te ge ven. Dit is geen toeval. Het is het re sultaat van de vrijhéid, die Neder land iedere politieke richting laat cn van het Jicht der openbaarheid, waar aan de gedragingen van deze richtin gen aldus worden blootgesteld. Hero- des de Groot verdraagt dit licht niet en het is daarom van het hoogste be lang, dat het meedogenloos blijft schijnen. Fransen en Britten de noordelijke ingang van het Suezkanaal reeds na 42 minuten stevig in handen. Terwijl de troepen zuidwaarts oprukten, begonnen bergingseenhe- den van de Britse marine reeds met het ruimen van schepen, die door de Egyptenaren in ..de uitmonding van het kanaal, tot zinken zijn ge bracht. In totaal zouden, in het ka naal zeven gezonken schepen in dc vaargeul liggen. De Franse verliezen zouden tot gisteravond hebben bedragen vijf gesneuvelden en 50 gewonden, NEW YORK Vyf Europese regeringen hebben tijdelijk asiel aangeboden aan vluchtelingen uit Hongarye. Dit is bekend gemaakt door het secretariaat-generaal van de Verenigde Naties. Nederland ïs bereid duizend vluch telingen te ontvangen, België vier duizend, Zwitserland tweeduizend, Zweden duizend en Frankrijk zo veel als er wensen heen te gaan. fAdvertentie IJS.) KNABBELT 25 CT PER ROYAAL GEVULD ZAKiL AMSTERDAM. „Hongarije wordt niet geholpen met relletjes en het ingooien van ruiten. We moeten alle uitgewekenen voor liet rode geweid' hulp bieden in navolging van wijlen mt. Van Heuvcn Goedhart". Tot deze uitspraak kwam een van de jeugdïge sprekers tijdens een protëstbu'een- komst van enkele duizenden jongens en meisjes op de Dam in Amsterdam. Op de Nieuwendijk moest de poli tie weer ingrijpen, toen een troep opgeschoten „demonstranten" te las tig werd. Ook in andere steden was het gisteren soms nog onrustig, maar nergens kwamen ongeregeldheden voor op grote schaal, zoals maandag avond het geval was. .(Van-een ..onzer, redacteuren) Met afgezette motoren dobbert dë „Catalina" öp het meer van Sonkkla, dat omringd wordt door dichte bossen. Een dood- 'se stilte hangt over het water, waar buiten cle bemanning van de „Cal" verder geen levend we zen is te bekennen. „Nou, wat doenwe?", vraagt de piloot aan de Engelsman. ..Zal ik naar de kant taxiën." „Stil" antwoordt Do novan, die met een be zorgd gezicht ingespan nen in het rond kijkt. Hij denkt aan een afspraak met een kleine Siamees w restaurant te Bangkok, ..Zodra het vliegtuig Is geland, zuilen mijn mensen een vuurpijl afschieten, als teken, dat het toestel, naar de kant kan komen." Het afgesproken signaal blyft echter uit. Plotseling verscheuren geweerschoten de stilte van de nacht. De twee mannen In het vliegtuig houden verschrikt de adem in, „"Wat gebeurt daar?" In de veile begint nU ook een brengun te knallen. De piloot weet wat hem te doen staat Ondanks protest van Dono van slaat hij de motoren aan. Binnen enkele seconden stuift de. „Catalina" met grotesnelheid over .hel. meer- Na een paar honderd meter haalt de vlieger de stuurkmippeï naar zich toe en met donde rend geraas maakt de „Cat" zich van de golven los; De Engelsman zegt geen woord. Zwijgend overhandigt hij de piloot een kaart r aarop een nieuwe koers is uitgezet. Binnen een half uur zal het vliegtuig de door de Japanners in het oerwoud van Siam aan gelegde landingsbaan bereiken. Het. is al laat in de middag.Wanneer ih de luxueus ingerichte flat van Murray ïn.Manilla de telefoon rinkelt. Het gezicht van de Ame- veeriien dagen geléden 1 in een Chinees Ttkaan staat somber, *vanneer hij twee minuten later de hoorn weer op dc haak legt. Een half uur latei* ontvangt hij de Engdsn'ian, niet wie hij de .vorige avond urenlang aan de bar van de exclusieve nacht club beeft gehangen. .Jij vertrekt morgenvroeg naar Singapore* zegt Murray. De zaak: in Siam is stuk. Donovan is op de „Eng Horig" overgestapt, die naar Singapore onderweg is. Wanneer je hem ziet. neem dan contact met hem op cn vertel hem. dat hij zich met onze man in Hongkong in ver binding moet stellen. Zelf blijf je-voorlopig in Singapore, want er is daar veel werk op komst-** - o- Wanneer de Engelsman de volgende morgen per vliegtuig naar Sin gapore. vertrekt, heelt hij er geen vermoeden van, da', een kleine ge zette man hem rie twee dagen, dat hij in Manilla verbleef, nauwlet tend heeft geobserveerd. Wanneer hét toestel los van de grond komt, slentert de man naar de .uitgang van het vliegveld en stapt in een taxi. Een uur later stapt bij de telefooncel van een hotel binnen en sluit de deur behoedzaam achter zich. - 'Een half uur voordat het vliegtuig, waarin dc Engelsman zien oe- vindt. in Singapore landt, staat een agent van de Engelse Geheime Dienst bij de uitgang van het stationsgebouw. Hij heeft opdracht de gangen van een zekere meneer Johnson na te gaan. Niet alleen in Singapore, doch ook in Hongkong en Manilla geven agenten van de Engelse Geheime Dienst hun ogen goed de kost Zij hebben van hun hoofdkwartier opdracht gegevens te verzamelen over de Amerikaan Murray. Men wil daar weten, boe Murray aan het nodige kapitaal is gekomen om op grote schaal patrottüleschepen op militaire dumps te kopen. Deze schepen die tijdens de tweede we reldoorlog een grote rol speeldenbij de oorlogsvoering in de Pacific worden thans door de Amerikaan, tot vissersschepen omgebouwd. Ook heeft men aanwijzingen, dat Murray Vliegtuigen Cataüna's en. Dakota's op deze dumps heelt gekocht cn hiermee "..eemnans- luchtvaartmaatschappijen"* in Manilla heei't opgericht. Ook zou hij geïnteresseerd zijn in kleine Japanse duikboten. Het valt" vöór de agenten echter niet mee om achter de geheimen van Murray te komen. De Amerikaan iaat niets los, en ook de char mante jonge vrouwen, met wie hij geregeld in de nachtclubs wordt gezien, weien niets te vertellen. 2ij zeggen alleen, dat geld voor Mur ray geen rol speelt. Vrouwen; die bij aardig vindt, schenkt hij kost bare cadeaus.. Éen ding is echter zeker. Mevrouw Esther del Rosario Murray, met wie de Amerikaan kort na dc oorlog is gehuwd, wordt de laatste tijd. op schandelijke wijze door haar man verwaarloosd. NEW YORK. Dc Algemene Vergadering van de Verenigde Naties komt vanmiddag opnieuw in spoedzitting bijeen om te beraadslagen over de toestand in het Midden-Oosten. Er zijn twee resoluties ingediend: een over de instelling vap een internationale politiemacht cn een van de Afrikaans-Aziatische groep, waarin een beroep op Engeland. Frankrijk en Israël wordt gedaan om onmiddellijk alle troepen terug tc trekken. De resolutie óver de V,N. strijd macht, ondertekend door Argentinië, Bi ma. Ceylon, Denemarkep,. Ecua dor, Ethiopië en Zweden bevat de voorstellen voor een internationale politiemacht, die zijn neergelegd in het rapport van Hammarskjöld. Op de bevelhebber yan de V.N., gene- raal-majoor Bums, wordt een beroep gedaan voort te gaan met de Volle dige organisatie van de politiestrijd- krachten en cle vórming van een ad viescommissie. 'Hammarskjöld heeft meegedeeld, dat Canada. Zweden, Noorwegen. Denemarken, Neder land. Pakistan en Columbia defini tief hébben aangeboden aandevoov- gestelde politiemacht deel te nemen. Ook N ie uw-Zeel and zou een derge lijk aanbod hebben gedaan, maar dinsdagavond was er bij de V.N. nog geen officiële bevestiging van dit land. binnengekomen. Zowel India alsCeylon hebben op bepaalde voorwaarden aangeboden aan deze internationale strijdmacht deel te nemen. Finland heeft ver klaard. dat .;he£ bereid is de aanwer ving van Finse militairen, op vrijwil lige basis goed te keuren". Tsjecho- Slowakije bedt maandag meegedeeld dat het Hammarskjöld' telegrafisch één bataljon voor deze strijdmacht heeft aangeboden. Hammarskjöld heeft verder ver klaard. dat dë politiemacht geen mi litaire functie.? moet hebben „behal ve die, welke nodig zjjn om vreedza me omstandigheden te scheppen" Öf dit in overeenstemming is met de Egyptische eis, dat alle buitenlandse troepen moeten worden teruggetrok ken, staat te bezien. Algemeen was men. in Londen van mening, dat Hammarskjöld reeds ver in cïe rich ting van een compromis is gegaan door de troepen- .van Engeland, Frankrijk, de V.5., de Sowjet-Unie en China, van de politiemacht uit te sluiten. Frankrijk heeft om een bijeenkomst van de Veiligheidsraad gevraagd om zonder uitstel op ministersniveau een oplossing te zoeken Voor de crisis in het Midden-Oosten". BEIROET (Libanon) Egypte aanvaardt volgens een bericht van Associated Press het verzoek van de V.N. voor nel. staken van het vuren, onder voorwaarde, dat: alle buitenlandse .troepen worden teruggetrokken uit Egypte; het staken van het vuren onmid dellijk ingaat; er moet geen hulp van buitenaf worden verleend aan strijdende partijen en combattanten; een vrije en veilige doorvaart door het Suezkanaal wordt gewaar borgd. (Advertentie i.fl NEW YORK Het besluit van de Franse en Britse regering om het vuren, te slaken is overal met grote opluchting ontvangen. Hammarskjöld maakte het besluit bekend op een inderhaast in zijn hoofdkwartier be legde persconferentie. De secretaris-generaal was ont roerd cn zijn handen beefden, toen hij de journalisten de brief voorlas van sir Fier Dixon, de Britse afge vaardigde van de V.N. In Frankrijk heerst teleurstelling, dat de gevechten in Egypte gestaakt zijn terwijl Nasser nog steeds presi dent van Egypte is. Anderzijds spreekt uit commentaren van dcbla- den opluchting en wordt de toestand in Hongarije aangeroerd. In Frankrijk heerst ook de me ning dat Engeland en Frankrijk er in hebben toegestemd het vuren te staken na een dringende waarschu wing van de V.S.. dot de toestand gen de mededeling- van Eden o»t- Cn\;n IICTF- vnnral "fff, ver. vaitfKn d« Engeland en Frankrijk S hel zonden taken. Sodalis- bod. Het betekende een loo- ten én liberalen klommen op öe cliening van veel wijs- banken en ook de conservatieven hcid en vee) democratiscli fi"?1"™ P1"? °°L '?e' J,"";ast Het gehele Lagerhuis bleek opge ver trouwen, die juist nu meer dan tucht te zfjn. LONDEN. Het Lagerhuis heeft durende de nacht een mededeling gisteren met daverende toejuïchm- f te hebben ontvangen, dat zowel Is- raël als Egypte thans bet „staakt- het-vuren". aanvaardden en dat de Egyptische regering ook een inter nationale politiemacht aanvaardde. De secretaris-generaal vroeg de En gelse en Franse legeringen hoe zij thans tegenover-een „staakt-het-vu- ooit hun-waarde bewijzen. De C.P.N. doemen tot ondergrondse strijd: het zou de beste dienst zijn. die Neder land deze in een permanente toestand van' verval verkerende en nii bovendien nog in zichzelf ver- deelde club kon bewijzen. Zie hoe gevaarlijk wij zijn. zie. hoe men ons vreest: voor ons gooit men de de mocratische wetgeving omver! Inder daad. dat ware te veel eer. Deze slag mag Nederland zichzelf niet toebren- De Nederlandse coninumisten zijn geen martelaren en moeten het ook voorn) niet worden. Ieder heeft- het volste recht en zonder twijfel vol doende aanleiding, ongunstig over hen te denken; maar de afkeer uite zich op de wijze, die oneindig veel dode lijker is Jan «cn verbod en onein dig veel effectiever dan «et ingooien van een ruit; in één prijsgeven van da partij aan de verachting, die vrije '•ncjisen voelen jegens slavenzielen. Om zes uur Engelse tijd legde Eden zijn ver-klaring in h' t Lager huis af. Tevoren 'had het Lagerhuis het. Suezdebat voortgezet. De onder breking van de plechtige ceremo niën van de opening in het Hoger huis door de koningin had de ge moederen een goed deel doen beda ren en de kookhitte van vorige week was verdwenen. In die meer kalme atmosfeer, die zün welspre kendheid altyd ten. goede komt. had Gaitskell 's middags nogmaals in een. magistrale, rede het stand punt der oppositie uiteen gezet, dat aan de resolutie der Assemblee ge volg moest worden gegeven. De premier en zün minister \an Buitenlandse Zakt-n waren hoogst ongewoon bij dit debat niet str- wezig. Wegens de ernstige interna tionale situatie, zei Butler in ant woord op vragen van Gaitskell, zal sir Anthony niet voer zes uur be schikbaar kunnen zijn. Toen was het wachten op zijn komst. Eden merkwaardig fris en nog altijd gekleed in het fraaie jaquet dat hij 's ochtends voor de opening van het parlement iiad aangetrok ken zei. van de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties ge stonden. Het antwoord van de Engelse re gering aan Hammerskjöld, dat sir- Anthony onder gespannen aandacht en volkomen stilte voorlas, was. dat als de secretaris-generaal kou be vestigen, dat de regeringen van Is raël en Egypte een staakt-het-vuren onvoorwaardelijk aanvaard hadden en dut de op te richten interna tionale politiemacht effectief zou kunnen werken, de Engelse rege ring er mee instemde om verdere militaire operaties te staken.. Zij wenste 'echter op le merken, dat het opruimen van de obstakels in het kanaal geen militaire opera tie was, maar een kwestie, die voor de wereld-scheepvaart van urgent belang was. De Frans-Britse expe- ditieinaeht was uitgerust met vol doende technisch materieel om on middellijk deze taak uit te voeren en de regering stelde "oor, dat de technici terstond aan het werk zou den gaan. Later gaf Eden, in antwoord op enige vragen van Gaitskell, nog de verzekering, dat. na middernacht geen verdere voorwaartse troepen bewegingen neer plaats zouden vinden. Dat betekende niet, dat neel zou landen. Hij stelde ook toen nog de begrijpelijke conditie, dat het bevel de vijandelijkheden te staken van kracht bleef, zolang de Engels-Franse macht zelf niet door Egypte werd aangevallen. Vervolgens beantwoordde de pre mier de brief van maarschalk Boelganin. Eden begon op te mer ken, dat dit schrijven hem pas had bereikt een aantal uren nadat het in Moskou gepubliceerd was. De in het Midden-Oosten tot een nieuw Koreaans conflict zou kunnen lei don. De V.S. zouden aan Parijs cn Londen Amerikaanse steun hebben beloofd, als het door de Amerikanen aangemoedigde bestand inplaats van tot vrede tot vijandelijkheden op groter schaal zou Ietden. Verant woordelijke functionarissen deelden mede. dat de Fransen en Engelsen vooral de Fransen eerst in het slaken, van het vuren hebben toege stemd na dringende verzoeken uit "Washington, waarin werd uiteenge zet, dat Suez op het punt stond een nieuw Korea te worden. WASHINGTON. President Eisen hower is uitermate verheugd over de aankondiging van het staken van het vuren in Egypte. De president had het nieuws van premier Eden zelf vernomen. KOPENHAGEN. De Deense premier Hansen verklaarde, dat het nieuws >s ontvangen als een zeer grote verlichting van een kritieke situatie. NEW YORK. In kringen van de V.N. wordt de vreugde over het sta ken. van het vuren in Egypte getem perd door de overweging, dat er nog vele hindernissen moeten worden overwonnen. MOSKOU. Radio-Moskou maakte dinsdagavond in zijn nieuws uitzending geen melding van het Britse en Franse besluit. Ook Zjoe- kow zei er vanmorgen niets van. BERLIJN. De Oostduitse radio gaf het bericht over het staken van het vuren in Egypte zonder commen taar. BONN. De Westduitse radh geen verder administratief perso- veroorzaken." Eden geioofdei' dat daarin gebezigde taal was van een lenigde Naties hadden de Sowjet-re- dergelijke aard. dat hij'eerst had gering opgeroepen om haar gewa- gemeend aan de Britse ambassa- j pende aanval tegen de volken van deur in Moskou opdracht te moeten Hongarije te staken en haar strijd- geven om de brief als onaanvaard- krachten terug te roepen en óm baar te retourneren. waarnemers van de Verenigde Na Eden zei dat de Engelse regering steeds heeft verklaard, dat het doel van het Brits-Franse optreden was, de vijandelijkheden tussen Israël en Egypte te doen ophouden en de strijdenden te scheiden. „Dit doel is thans feitelijk bereikt," constateer de Eden, onder luide instemming van zijn eigen aanhangers. Over de nota van Boelganin zei Eden: „Ons doel is het zoeken van een vreedzame oplossing en niet net argumenteren met u." maar hij kon de volkomen ongefundeerde beschuldiging niet onweersproken laten. „U beschuldigt ons van barbaarse bombardementen van Egyptische steden en dorpen: onze aanvallen op vliegvelden en andere militaire doeleinden zijn uitgevoerd met de grootst mogelijke zorgvuldigheid ter einde geen nodeloze verliezen zou blijken dat de verliezen zeker niet hoog waren geweest en hij voegde hieraan toe: „In ieder geval I stations onderbraken hun program- zullen zij in geen geval vergelijk- j ma om het nieuws er» de hoofdzaak baar zijn met de verliezen, die door van Edens rede in het Lagerhuis Russische troepen in Hongarije zijn j bekend te maken- toegebracht en nog steeds worden toegebracht." I Eden meende, dat in een tijd als 4 .barbaars" te bestempelen. De Ver- tics te aanvaarden. „De wereld zab uit uw antwoord een oordeel kun nen vellen over de oprechtheid van de woorden, die gij gemeend hebt tot de Britse regering te moeten richten." Nadat de schepen anderhalve dag waren lamgelegd door een spontane staking van de Rotterdamse haven arbeiders, is gistermiddag een be gin gemaakt met de lossing van de Sow jet-Russische schepen „Kolom- na" en „Taru" In de loop van de dag zijn nog twee Sowjet schepen, de „Henri Barbusse" en „Malros Shelezniak" binnengekomen. WASHINGTON, De Ver. Staten hebben verklaard, dat iedere poging tot inbreuk op de territoriale onaan tastbaarheid en de interne soeverei niteit van neutraal Oostenrijk als een „ernstige bedreiging voor de vrede" beschouwd zal worden. Het departement van Buitenland se Zaken zette zijn standpunt uiteen in een communiqué, waarin een Sowjet-beschuldiging in de Ver. Na ties, dat personen onder auspiciën van Amerika cn opererend vanuit Oostenrijk de Hongaarse opstand ge steund zouden hebben, als „uiter mate vals" gedenuncieerd wordt. Het vierkante antwoord van het ministerie van Buitenlandse Zaken schfjnt een waarschuwing aan Rus- Jnnd te zijn een represaille tegen Oostenrijk zelfs niet te overwegen. (Advertentie IM.) Nieuwe demonstraties in Moskou voor Nasser MOSKOU. Door de versierde straten van Moskou vandaag her denkt de Sowjet-Unie de oktober revolutie zijn ook gisteren weer groepen In gelederen marcherende demonstranten getrokken naar de ambassades van Groot-Brittannië, Frankrijk en Israël, om te protes teren tegen de „agressie tegen Egypte". Voor de Britse amabassade ver scheen een groep van twee duizend mannen en vrouwen. Zij brachten borden mee, die zij in dc bomen bevestigden. Enkele honderden klommen op de hekken om de tuin van dëambassade. Op verzoek van de Britse ambas sadeur verscheen na enige tijd een officier van de militie. Tegenover hem herhaalde hij zün telefonische vraag, de menigte te verdrijven. Na een blik op zijn horloge verzekerde de Russische officier, dat de demon stratie over een half uur afgelopen zou zün. De ambassadeurs van Groot-Brittan- nïë. Frankrijk cn de Verenigde Sta ten hebben besloten uit protest van daag niet aanwezig te zijn bij de gebruikelijke parade op het Rode Plein ter gelegenheid van de 31ste verjaardag van de Russische revo lutie. AMSTERDAM. De directie van. de KNSM heeft besloten geen afvaar ten meer te bieden naar en van Ras- land. De reeds aangekondigde af vaart van het m.s. „Draco". dat deze week met transitolading naar Lenin grad zou vertrekken, gaat niet door. De „Tarakan" en de .Batang" van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland", die in de buurt van Suez ten anker lagen, zullen via Kaap de Goede Hoop de reis naar Nederland vervolgen. (Advertentie i.M.) DIT IS de manier oro verstopping te overwinnen: Drink '3 morgens vroeg en "s avonds voor het naar bed ga an een glas water en ga op een vast uur ven <1© dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes- 2e week: elke avond één - 3e week: on* de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de gaitoevoer die nodig is om het voed- sel beter te verteren en de darmen ontlasten: zt maken bovendien dat d» ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig hlüvea werken. Zó heipen Carters LeverpUictjea u hele maal van hard'tiTigheid nf.u is een ander me«a. En mocht u later door zorgen, door te veei eten, oververmoeidheid of geörek aan bewering toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u ving weer op gang te helpen. Vraag naar 0ARTEK3 LEVEEPiLLetJES - 1 L2Q per flacon. NEW YORK Saoedi Arable heeft de V.N. meegedeeld, dat het de diplomatieke betrekkingen met Groot Brittannië en Frankrijk ver- broiten heeft wegens de „gewapen de agressie" tegen Egypte. Dc regering heeft een verbod uit gevaardigd aan schepen, die Saoe- dische oiie naar Groot Brittannië en Frankrijk willen vervoeren, diensten, te verlenen of voorraden te leveren. Radio-Cairo heeft dinsdag omge roepen dat Egypte de diplomatieke en alle andere betrekkingen met Australië verbreekt. Koning Hoessein van Jordanië heeft meegedeeld dat nu ook Saoe- di-Arabische troepen in Jordanië zijn. Ze staan met de legers van Syrië. Jordanië en Egypte onder het g-meenschappelijk opperbevel van de Egyptenaar AndeL Hakira Araer,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2