C Op reis in boeiend, maar explosief land J Steek-proeven met de sonderingsautó voor bouw van nieuwe Wester kerk Korfbal Succes verliest kansloos Bevredigende start van verkoop kinderzegels Winst voor 10 van de 14 Schiedamse handbalteams Marionetten van Brugman spelen De Parelvissers JONGEDAME EEN BRIL Koeriersters AGENDA St. Mcolaasmars van Trekvogels Burgerlijke Stand Kunstkring: „Bruid in de morgen" DAMES TEKORT VOOR VERKOOP MET HET PERSONEEL VAN FONTIJNE: VOOR DE KATHOLIEKE KRING Bromfietser rijdt tegen vrachtauto Is uw fiets erbij? Zuidelijk Toneel voor Kath. Kring Wie heeft iets verloren? Burgemeester gaat niet naar Riga HELPT HONGARIJE! De SVC-dames spelen gelijk Alfred van Sprang spreekt morgen over Hongarije Twee super-tankers vóór Esso-Nederland in bestelling Alleen bussen op Flakkee „Sinterklaas en dé Kunst" BENNYVREDEN IN MUSIS SACRUM Koop vaardijdienst in de Rem. Kerk SCHIEDAM Dinsdag 13 november 1956 t. VOORHEDEN Apothekers nachtdienst; Apotheek Rembrandt, Rembrandüaan 5." Bellen by ongeval; GU en G.D, TuinJaan 80, telefoon 69290. PoLiUe-alarmnutnmer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend tedere werkdag (be halve maandag) van 930 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8-30 uur. Zondags ge sloten R.&. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend tedere dag (behalve maandag) van 2 lot 4 uur; tedere avond behalve donder dags en zaterdags» van 7 tot 8-30 uur Zondags gesloten' Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 tot uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Wereld der stilte". Monopole, 2. 7 en 9 uur: ..Davy Crockett". VOORSTELLINGEN Irene, 7.30 uur: Contactavo.-i ONI. Musis Sacrum. 8 uur: Mob.lisatie- kruis, toneelavond. Marijke, 8 uur: ODO, contactavonri. Geb. Chr. Soc. Bel., 8 uur: Motor club Schiedam, filmvoorstelling. MaLson Westhuis, 7.30 uur: In Ho- norem Dei, patroonsfeest. De Schiedamse wandelsport-ver eniging „De Trekvogels" houdt za terdagmiddag en zondag a.s. de be kende St. Nicoiaas-wandelmars. Bij die gelegenheid zal dan tevens het tien-jarig bestaan van de vereniging herdacht worden- In verband hier mee beeft het bestuur gemeend eer» steentje te v moeten .bijdragen aan het Nat. Fonds voor de bestrijding van de .kinderverlamming, zodat deze mars ook een goed doel dient De wandelaars die deze mars meelopen .ontvangen een prachtige geglazuurde vogel als aandenken. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij J. Lagendijk, Vlaardingerdijk 225 b of bij" het secretariaat P. Hoegee Lekstraat 82 A. GEBOREN: Hen driküs J., z. v. J. M. Jansen en M. Lcnting; Adriana M., d. V; J. W. Groenendijk en H, P. C. van Hou ter t; Maria J. C„ d. v. C. J. Kleijzën en C. G. van Eerde; Li- duina J,, d- v. N. A; Maagdenberg en J. Verheide; Engelbertus, z. v. J. de Langen en A. Meerkerk; Irma, d. v. P. Helmich en' A. L. van Leeuwen; Johannes, z. v. A. S. van Oorschot en J. H. Haesakkers; Joye A. Mi. d. v. S. Rosman en G. Castric'um; Syl via T. M., d. v. H.'G. Trouwborst en I. C. R. Espositoi De voorbereidingen voor de huuw van de niemve Westcrkerk op het terrein, in Nienivland (hoek Troel- stralaanj zijn reeds begonnen. Gis termorgen arriveerde daar een son deringsauto van het Laboratorium voor Grond-rnechardcaTn Delft voor. bodemonderzoek en vandaag is het bijzondere werktuig weer vertrok ken, na gedane arbeid. Die arbeid bestond uit het machi naal door- de stevig verankerde wa gen drijven' van een zware, stang in de grond om de draagkrachtige aardlagen te. peilen, In gedeelten van ruim een meterWerden; de stahgstukken op elkaar geschroefd. Met 26 stukken was, men .op diepte. Dat betekent, dat er heipalen van 27nieter lengte ongeveer zullen moeten komen, die steunend op de zandlaag een gewicht van TO.OOO kg per vierkante centimeter kunnen torsen. Op vijfverschillende plaat sen is de. „steek"-proef genomen. Op de foto ziet men de werklieden obezig iriet. de bediening van de ap paratuur. "Voor de leden, van'de Schiedamse Kunstkring geeft het Rotterdams Toneel op donderdag 22 november in het Passage-theater eeri opvoe ring van het'toneelstuk „Een bruid in de morgen" van Hugo Claus. Dé regie is in handen van Ton Lutz,„terwijl de medespelenden -zijn: Coba,;.Keiling, Hans Croisset. ïna van Faassen. Henny Ori en Ton. Lutz zelve. Tevens kart aangekondigd worden dat do Kunstkring op 13 december "•"'een opvoering krijgt van de Hoofd stad-operette met' „Die Lustige .Wit- Ave". Harinïrvan-rstberichien Vangber-ichten uit zee:. VL 78, g.v.; VL 85, 80; VL 172, 2; VL 203, 22; VL 205,1 18; VL 208, 17; VL. 207, g.v.: VL 208, 4; VL 216, 40; VL 14, 10; VI- 142, 5: VL 190, 120; VL 196, 10; VL 197, 34; VL 189, 12 <25 netten); VL -S3, 6; VL 83, 20; VL 166 50;. VL 50, 10; VL 14, 17; VL 56. 4: VL 84, 15; VL 112, 2; VL 132. 49. i Maandag is de jaarlijkse verkoop van de Kinderpostzegels voor de dertigste keer begonnen. 's Morgens hadden de Ieidingsgevende dames van het betreffende Schiedamse co mité, mevr, M, G- M. Blaisse-v. d. Vijver en mevr. Visser-Holsbergen, als eersten post gevat achter de ta fel in de hal het postkantoor, om voor de kinderbescherming zo uitermate belangrijke verkoop van zegels te beginnen. De opbrengst van die eerste morgen was zeer be vredigend. Er werd voor ongeveer 400.aan zegels verkocht. Al direct kwamen er flinke or ders binnen, zoals 500 zegels van 10 ct. (15 ct.> en een bestelling van, 100. series tegelijk. De verzamelaars toonden een goede belangstelling voor de nieuwe serie. Op de z.g. eerste-dagomslag plakten zé hun aanwinst om ze vervolgens aan het loket af te geven met bestemming Den.' Haag voor de afstempeling. Ook de prentbriefkaarten werden aan de tafel verkocht.1 's Middags was de verkoop aan' de tafel gesloten. De dames zullen na melijk niet de hele dag en' niet. iedere dag tot 31 december hun" postinnemen'. Mevr;- Blaisse en mevr. Vissér hebben het .er druït mee: de afwikkeling van de verkoop, geeft nog veel nawerk. Hét" is jam mer, .dat zich tot nu'toe nog zo weinig dames hebben .opgegeven om zich voor één of meer halve da- dagen te belasten met de verkoop, van de kinderzegels. Het-mooie doel verdient een grotere belangstelling. Mochten er nog dames zijn, die wil len meehelpen, dan zijn ze alsnog van harte welkom. Dezè keer heeft men voor de se rie kinderpostzegels afbeeldingen gekozen van oude schilderijen. Ieder jaar is het weer een moeilijke keuze om juist datgene te krijgen wat verkoopbaar en tevens artistiek verantwoord is. Als men de dertig series kinderpostzegels bekijkt, die Simon de Waard niet zo lang de grote onveiligheid. Toch trok men geleden nog In Marokko geweest. En over dat zeldzaam mooie land, oor spronkelijk en kleurig, dat de laat ste tijd beheerst wordt door poli tieke spanningen, kan hij een boeiend on recent verhaal vertellen, geïllustreerd met lichtbeelden en film. dat duidelijk is afgestemd op de toehoorder, die hoegenaamd niets van dit land bekend is. Dat deed Si mon de Waard dan maandagavond voor de leden vaji de personeelsver eniging FontUne in de grote zaal van Irene. Geboeid volgden de aanwezigen de lezing en de beelden op het scherm, die hen in kennis brachten met een vreemd bekoorlijk land, dat opval lende tegenstellingen kent. Voor de pauze waren het lantaarnplaatjes, die de lezing relief guven. na de pauze een film van de trektocht door het land. Vijf dagen met de boot en men komt vanuit Rotterdam in Casablan ca aan, een moderne stad met Ame rikaanse wolkenkrabbers-allure en Franse sfeer, die de Fransen in 40 jaar tijd opbouwden op de plaats, waar een verzameling vissershutten stond en niet meer. Maar de tegen stelling is er. hevig en schrijnend. Behalve de Europese stad cn de Mohammedaanse medina is er aan de rand van de stad, tegen de achter grond van al wie witte bouwwerken, een uitgestrekte krottenwijk, waar duizenden Marokkanen onder de el lendigste omstandigheden leven in primitieve cn armzalige hutten. En daar komt men dan op de pro blemen van woningbouw, onderwy's, de grote trek naar de veelbelovende stad, waarbij de bevolking de Fran sen verwijten maakt over voortrek ken van eigen burgers e.d. Verbete ringen zijn aangekondigd, maar wan neer kunnen ze verwezenlijkt wor den, boe lang zal het nog duren? Typische taferelen van de Marok kaanse medina cn markt werden de toeschouwers niet onthouden, waar bij de gevaarlijke toestand van het ogenblik, die maakt dat Europese vrouwen niet meer op de inheemse markt komen, meer dan eens ter sprake kwam. Overdag reizen langs de hoofdwegen cn niet alléén de me dina in, dat was dc stelregel voor Simon de Waard c.s. Bepaalde ge bieden kon het reisgezelschap niet bezoeken,-vanwege de spanning en over eén .afstand van 250 km over de Hoge Atlas, langs de Sahara en de veilige kust om allerlei min of meer bekende plaatsen aan te doen en de kennis të vermeerderen. De secretaris van de personeels vereniging, de heer M. v. Harmeien, sprak enkele woorden bij de aan vang van. deze interessante avond. verschenen zijn, aan mag men over het artistieke resultaat niet ontevre den zijn. De nieuwe serie.van vijf bestaat, uit jongensportret Jan van Scorel (2 plus 3 ct,),. jongensportret Nederlandse school 16e eeuw (5 plus 3 ct), meisjesportret -Nederlandse school 16e. eeuw (7 plus --,5 ct.) en nog twee meisjesportretten van' de Nederlandse school 16e. eeuw voor zegels van resp. 10 plus 5 en 25 plus 8 ct, Het is Succes niet gelukt een re delijk resultaat tegen de jonge, tech nisch en tactisch wel zeer vaardige ploeg van Merwede te behalen. De blauwwitten. moesten de reis naar Dordrecht gehavend- aanvaarden en dit heeft er uiteraard toe bij gedra gen, dat Merwede een willig, slacht offer tegenover zich. vond. De muis club had bovendien beter schoeisel dan de Suecessers, die blijkbaar op een droog veld voor gymnastiek schoenen hadden gerekend. Tot de rust bleef dé score nog tot 4-—0 beperkt, maar-, na de hervatting voegden, de Dordtenarén nog een half dozijn doelpunten aan - hun. voorsprong toe.- Eerst .daarna kon F, Ruseier de eer rédden (10—1), Toen het eindsignaal klonk wees het deelcijfer 12—1 aan. - ODI 2heeft tegen, alle verwach ting'' in zijn- eerste nederlaag te pakken en daarmee blijft KOA'G ongeslagen op eigen veld. De eerste helft was de thuisclub beduidend Afgelopen zondag heeft voor de meeste Schiedamse. handbal teams winst 'opgeleverd: van de 14.; ge speelde wedstrijden werden er 10 gewonnen, en 4 verloren. Het Te dameselftal van D.W.S., dat aan de Oude Dijk bezoek had van het Goudse: Vireset Celeritas, "kon ..'er. voor de rust nog niet erg inkomen. -In de 4e min.- had het al een 0—1 achterstand door éen .föut in de verdediging. De rustT giiig ïn met een .1—2 achterstand voor de blauw-wittem In de tweede helft vlotte alles stukken beter. Met doel punten. van N. Robart, R. Goed hart en L. Robart wisten onze stad genoten toch nog een overwinning uit het vuur te slepen (42), Dames 1 van Wilton-Fijeuoord stuurde het team van De Jagers met een 82 nederlaag naar Den Haag terug. Met goed samenspel en vlotte combinaties wisten onze stad genoten mooie aanvallen op te" bou wen, die door de schutters de Keizer en Bos-v. Houwelingen, in doelpun ten werden omgezet. Heren 1 van DWS wist (met twee reserves) de volle winst te behalen op GONA. In de le helft ging de strijd gelijk op, doch na de thee werd het Schiedamse overwicht zeer duidelijk en scoorden ten Bosch en v. d. Wart er lustig op los. Het le herenteam van "Wilton speelde zaterdag voor de neder laagserie van Strijdt Ridderlijck in Den Haag en won met 517. Het staat nu (wat het gemiddelde betreft) bovenaan in deze neder laagserie. Dames 2 van Wilton 'Fijenoord, keek bij ADO in Rotterdam met de rust al tegen een 6—0 achter stand aan. T. v, 't Hout-Poot wist de eer voor de rood witten te red den. Uitslag 111. Heren 2 van Wilton verloor zoals verwacht van het sterke Animo 2. Het einde kwam met een 614 over winning voor de Hagenaars. Heren 2 van DWS had niet veel moeite met het team van Dynamo 4 <13-5)1 De na Carmenongetwij feld meest geliefde opera van Georges Bizet „Les -pêclieurs de perles" (De Parelvissers) heeftin de voorstelling van Bert Brugman's Marionetten theater maandagavond, de tal rijke leden van de Katholieke Kring in Musis Sacrum onge twijfeld enkele genotvolle uren bezorgd. Het was san de reacties waar te nemen, dat men al te graag gene gen is het. onmiskenbare bezwaar van een toch altijd min of meer pre cieus poppenspel met klein „toneel", in verbinding met en gekoppeld aan een imponerende geluidsweergave dGor groot koor en'orkest en gere nommeerde solisten/voor lief te ne men." Verklaarbaar is dat stellig. Mén zou wel over -bijzonder weinig fan tasie moeien beschikken om in de prachtig gesneden koppen en de won- baarlijk-natuurlijke bewegingen van deze marionetten niet de figuren te kunnen zien, die eigenlijk in men sengedaante op het grote toneel be hoorden tc staan. Van tijd tot tijd is het zelfs mogelijk, te vergeten, dat een ingenieus systeem van draden er» lijnen, geregeerd door onzichtbare, vaardige handen, deze suggestie be werkt. Daar tegenover staan de karikaturale momenten, b.v. wan neer de poppen buigend danken voor „open doekjes", daarmee de rol van operasterren tot het' uiterste doorvoerend. Bert Brugman maakt altijd gebruik van voortreffelijke opnamen. De uit voering door L'orchestre des Con certs Lamoureux, het Elisabeth Bras- seur-Koor en de solisten René Bian co, Leopold Simon eau. Pierrette Ala- rie en Xavier Depraz onder Jean Fournet is niet volmaakt vlekkeloos en vooral de rol van Leila vraagt een iets soepeler koloratuur dan. de zangeres vermag'te geven. Toch zijn er vele momenten van grote klank schoonheid in en voor zover de weergave niet te scherp uitviel heeft men daarvan 'buitengewoon kunnen genieten. De typering van de hoofdpersonen is door Bert en Joost Brugman zeer goed getroffen, de regie is van «en charmante natuurlijkheid en de de cors en kostuums van. Wim Vessetir had men zich niet raker kunnen denken. De voorstelling; had als' kijkspel veel aucces en men heeft geboeid naar de rijke melodiek van de be gaafde 25-jarige Fransman, wiens naam voortleeft door de kracht van zijn muziekdramatische werken, - ge luisterd. Overige uitslagen: DWS 3—Actief 3 11—9; Meisjes-junioren ADO— Wilton 2—8, DWS—RODA.: 8—2; jongens-junioren:Wilton.—Dynamo 7—8, De SchuttersDWS 7—4; aspi rant-meisjes: Wilton—Vires et Cel. 4—1; aspirant-jongens: DWS—Dyna mo 2 14—'i. Op het Rozenburgplein reed me vrouw M. E. van Scheindelen uit Schiedam gisteren met haar brom fiets tegen een vrachtwagen aan, die plotseling rechts afsloeg., Met kneuzingen, aan de rug is zij in de Da Noletstichting opgenomen. Tegen de bestuurder van de vrachtauto, J. I. uit Naaldwijk, is proces-verbaal opgemaakt. De afdeling recherche van de Schiedamse politie maakt bekend, dat er weer een noodzakelijke op ruiming zal plaatsvinden onder de' aanzienlijke verzameling van onbe heerd aangetroffen fietsen op hel hoofdbureau van politie.Degenen, die nog een fiets vermissen," moeten er snel bij zijn om te kijken, of hun karretje ook op het hoofd bureau staat. Het Zuidelijk Toneel van L. Saai- bom komt op 29 november in Pas sage-theater voor de Katholieke kring opvoeren het uit het Spaans vertaalde toneelstuk „Wonderen zijn de wereld nog niet uit" (Mila- gro en la Plaza del Progresc), een blijspel van Joaquin Calvo Sotelo. Voorts komt op 10 januari de Hoofdstad-operette met „Die Lustige Witwe" van Frans Lehar, Te bevragen bij de vinders: gereed schap voor bromfiets. B. Vermeulen, Voltastraat 26; reclameplaat. P. de Rcgt, Louronstraat 19; engels bijbeltje, Chabot, Rembrandtlaan 66; rode auto- step. mej. v .d. Gaag, Jacob Marisstraat 8a; rode autostep, Fritters. Hogenban- wég 23e; speelgoedautootje," v. d. Meu- len, Hogenoanweg 76a; rode autostep, J. Scholten, Hagastraat 65c: rozenkrans in etui, J, de Winter, Ouddorpsestraat 2; kinderbril in etui. mevr. Meiboom, P. K.O. Laan 132a: ring met sleutels. P. Numan. Sav. Lohmanlaan 42; rozen krans, Lens veld, Fr. Halspleïn 1; rozen krans. R. van Meurs, Tielman Oem- straat 14; contactsleuteltje. meVr. Mar kus, Villastraat 114a; bedrag aan geld. De Bruin. Villastraat 92: bedrag aan geld, Harteveld, Anth. Duikstraat 2, Vlaardingen; goudkleurige armband, R, van Stuivenberg. Rotterdamsedijk 297a: trouwring, A. van Dooren. Daltonstraat 22b; Icifidcrportem. met Inh.. L. v. d. Ent, Suicrstraat 21b, por tem. met inh., v. d. Heuvel Cort v. d. Lindenlaan 84; aktetas met inhoud, a. de Hoge, Nic. Beetsstraat 64. damesportemonnaie met. Inhoud. Krabbendam. Boylestrnat 39; glacé herenhandschoén R. J. Meder, Rijnstraat 12a; hoofddoek, Baron G. Kelndersstraat 24; kinderpet. L, Schra, Swammerdamsingel 33b; kinderpetje, v. Peters. Aleidastraat 86; glacé dames- handschoen R. Zr. Berkel. Hoogstraat 198; blauw jongensjasje. R. Hérlaar. Oosterstraat 22. witte kindermuts, wed. J. den Held Nw. Maasstraat 34; kin- denvant R, A. Hulzer. P. Potterstraat 4tib; dameshandschoen T, AVolthuls. HaUeystraat 19b; kindêrwantje, L. W. Tossen. Rotterdamsedljk 297b; regen- kapje, G. van Wingerden Bakkershaven 21: herenhandschoen R, Engering, Jan Steenstraat_22; grote zwarte hond, ras sterker; Met de stand 5T werd er gerust. Na de hervatting werden de rollen omgedraaid, maar verder dan 5—3 konden onze stadgenoten het. niet brengen. Schiedam 2 verloor met 2—3 van Actief 3, maar Succes 2 versloeg HPV 2 met 2—0. Ook de. adspiranten kwamen niet best voor de dag. Succes a verloor met 20 van OSCR a en ODI a met 7—0 van TOF b. Schiedam a zorgde voor ;het enige winstpunt door met Spangen c de punten te delen (11). ROTTERDAM Naar aanleiding van een uitnodi ging van de burgemeester van Riga» tot een bezoek aan diens stad, heeft iHirgemeester Van Walsum hei voir gend antwoord verzonden: Aan de heer burgemtester van Riga. J v Door bemiddeling van de charge d'affaires van de ambassade van de Unie va& Socialistische Sowjet Re publieken te Den Haag bereikte m|j uw uitnodiging tot ee* bezoek aan Riga. Kon misschien na de ont wikkeling van de laatste tijd hier en daar nog de gedachte postvatten, dat dergelijke uitwisselmgsbezoe- ken in de toekomst weer mogelijk zoudén worden, na de gebeurtenis sen in Hongarije is het duidelijk, dat daarvan in het geheel .geen sprake méér kan zijn: Verwacht mag warden, dat daarvoor met na me in een land als het uwé begrip zal bestaan. Het is mij dan ook onmogelijk uw uitnodiging zelfs maar in over weging te nemen. De bevolking van Rotterdam zou het niet kunnen be grijpen. als ik een ander standpunt zou innemen. De burgemeester van Rotterdam, Nu de kruitdamp in Honga rije langzaam optrektis het mogelijk geworden een over zicht te verkrijgen van de trieste gevolgen van een korte vrijheidsdroom. Vernieling, el lende, honger en dood, dat ts het, wat de Russen te bieden hebben aan hen» die'zich zei/ tmllen zijn. Watzullen wij tot deze dingen doen? Zullen «jij het Hongaarse volk daar laten, zoals het is, verminkt en geschonden dour petueki en terreur; of zullen wij. het onze doen om het leed en- de nood ..te- verzachten van hen, die de Russische furie hebben overleefd? Het ant woord op deze vraag kan niet moeilijk zjjn. Waar het hart. bewogen is, daar moet de daad getuigen. Deze daad kunt u morgen,- woensdag 14 ■novem ber 1956, -stellen» .wanneer de:- collecte. «oor de Hulpactie Hongarije wordt gehouden; Bedenkt, dat dit niet is een „gewone" collecte, waarbij u een dubbeltje geeft om tegen verdere overlastgevrijwaard te zijn, maar een collecte, waarvan de opbrengst het. be- wijsm zal vormen van onze op vattingen ovèr menselijke waardigheid, rechtvaardigheid en barmhartigheid Geeft daarom in nttme ma- te om het bloed te stelpen en de honger te stillen van hen, die in verdrukking en el lende een zware winter tege moet gaan. De Burgemeester van Schiedam. Ut. J. W. PEEK. VOLLEYBAL De wedstrijder» van de afgelopen dagen zijn voor de dames van SVC goed, doch voor de heren, minder gunstig verlopen. Het eerste dames-team speelde een spannende en geljjkopgaande strijd tegen het sterke team van Kracht en Vlugheid. De Schiedamse dames wis ten een 2—2' eindstand te bereiken. Dames 2 zegevierde wederom. Op fraaie w|jze wonnen de SVC-dames met 31 van het Rotterdamse ZVC 3. Heren 1, wederom met twee inval lers uitkomend, werd kansloos met 30 geslagen door het toch niet al te sterke HVC. Een wedstrijd om gauw te vergeten. Heren II speelde een enthousiaste wedstrijd in Rotterdam tegen de reserves van Libanon '50. Nadat de beide eerste sets voor SVC verloren gingen, wisten -de -Schiedammers door het tempo te verhogen toch een 22 gelijkspel in de wacht te slepen. Het derde herenteam verloor met 3—1 van Avojo 2 dat meer wedstrijd- routine heeft. Voor de komende dagen staan de volgende wedstrijden op het' pro gramma: 15 november Vestuvalo— SVC I (heren); 16 november SVC 2 ZVC 2 (heren); 16 november SVC 3SheE 2 (heren); 16 november SVC 2—Rammehlaars 2' (dames); 17 november .HVC—SVC 1 (dames). Schiedam organiseert Bioscoopcommissies vergaderen De plaatselijke commissies van toezicht op de bioscopen- in alle steden in Nederland, die nauw con tact met elkaar onderhouden, hebben in Utrecht, de jaarvergadering van de bond gehouden. De. bioscoop commissie van Schiedam was belast met de organisatie van dit landelijk contact. Onder leiding 'van de heer A, Hukshorn werden de problemen rond de televisie behandeld. Voorts besprak de psychiater dr. F. H. Glastra van Loon de aspecten van de tegenwoordige jeugd verwildering waarbij vooral de Rock-an'-Roll- deintng de aandacht had. Besloten werd volgend jaar in onbekend F7.k5ol7 mïikhandïrsingel september wederom in Utrecht een 389. vergadering te houden. w.g. mr.:G. E. VAN WALSUM. In Rivièrahal: Ook het verzet wil zijn stem laten horen in het protest van de gehele vrije wereld tegen wat er in Honga rije gebeurt Morgen (woensdag)- avond wordt er door de Ned. Ver eniging vanEx-Politieke Gevange nen, afd. Rotterdam, en de Ver eniging Voormalig Verzet Zuid- Holland, afd. Rotterdam,een bij eenkomst belegd in de Rivièrahal, die gratis voor iedereen toeganke lijk is. Aanvang 20 uur.. Op 1 die bijeenkomst zullen het woord voeren de journalist Alfred van Sprang, die gisteravond in ons land teruggekeerd is. Na een weêk in. Boedapest opgesloten te zijn ge weest, en de. heer W. Bakker, vice- voorzitter van bovengenoemde ver eniging. Muzikale medewerking zal worden, verleend door de harmonie kapel van de Koninklijke Rotter damse Lloyd en de Kon. Zangver eniging „Rotté's Mannenkoor", 's-GRAVENHAGE. Nadat Esso Nederland n.y. in oktober 1955 aan C; van der Giessen en Zóneri's Scheepswerven, nv. te; Krimpen aan dert iJssel- opdracht voor de bouw van een suptr-tankschipmet 'eén tonnage van 35-550 dwt. had gege ven, heeft zij wederom een order vóór de bouw van een dergelijk tankschip bij -deze scheepswerf ge plaatst. De afmetingen en verdere gege vens. van elk dezer schepen zijn: lengte over alles 210,45 m., breedte 37,45 m., diepte 14,335 m.. diepgang 10,721 m., snelheid ca. 30 km. Dg voortstuwing zal geschieden 'door een hogedruk-stoomturbine. De tankers zullen met de nieuw ste navigatiemiddelen, worden uit gerust.' Men hoopt de eerste dezer beide super-tankers in mei 1959 en de tweede in juni 1960 in dienst te kunnen stellen. Koor personenvervoer: Sinds j.l. zondag'rüdt. de.tram' ook op Flakkee niet meer, althans niet voor 'passagiersvervoer. 'In verband met de vele klachten van vorige week, geuit door het reizend publiek van het eiland en made tot uitdruk king gébracht, in „brieveni, van ge meentebesturen aan - de Rüksver'- keersinspectie en andere oyerheids- instanties, heeft de directie, van de. RTM zich genoopt gevoeld geheel over te schakelen op autobussen, dus nu niet alleen voor het oostelijk deel van het eiland, maar ook Voor West- Flakkee. Voor de bietencampagne én. voor ander, vrachtvervoer blijft men voorlopig nog gebruik maken van stoom- en dieseltraetie, terwijl het naar wij vernemen in het voor nemen der directie ligt om voor dat vrachtvervoer zeker nog het korte traject van Middelharnishaveri naar Middelharnisdorp.met trams te blij ven berijden, omdat in Middelharnis- dorp de over- en - opslag van stuk goederen geschiedt, hetgeen met vrachtauto's te kostbaar en te tijd rovend zou z|jn.. In de expositiezaal van de Rotter damse Kunststichting, Korte Lijn- baan 18c,wordt van 24 november tot en met 5 decembereen ver kooptentoonstelling „Sinterklaas en de Kunst" gehouden. Rotterdamse., kunstenaars toneni. litho's, gouaches, .etsen, pentekenin.-. gen. aquarellen, tekeningen en ce ramiek. Behalve op de gewone uren is de expositie ook geopend des avonds van 7 tot 9 uur, van, donder dag 29 november t.m. dinsdag 4 december. Op maandag 19 november komt'1 het ensemble Benny Vreden ónder' auspiciën van de V.P.R.O. in MusU Sacrum'in Schiedam. Aan het pro gramma, dat ditmaal de. titel. „Sei zoenopruiming" draagt,: werken be- halve Benny Vreden' mee Kitty Knappert, Piet: Ekel,. en Mieké Kemmers. De eerste twee zijn al lange tijd aan het ensemble .van Benny Vredenverbonden. Miek» Kemmers is een,nieuw gezicht. Zij' is jong, maar zij bezit, de vela eigenschappen, die men'moet heb ben om zich éen plaats te'v«roveren in een. viermans-cabaretgezelschap- Zondagavond Zondagavond om acht üur zal in de Remonstrantse Kerk aan de Westersingel (hoek Mathenesser- laan) de jaarlijkse;dienstïvao her denking en voorbede, voor de koop vaardij worden gehouden- Ds. K, S. G. Zijlstra, de geref. 'koopvaardij-- predikant, en ds. J. W- Schokking, de hervormde koopvaardijpredl- kant, zullen tijdens deze dienst, spréken. - .Muzikale medewerking verleent" het Rotte's Gemengd Koor o,Lv. Laurens van Wingerden. Het orgel zal worden, bespeeld door Fer- dinand Timmerhians. De dienst is ter herdenking van de mensen die hun leven Tieten in dienst der koopvaardij en ter voorbede van de mensen die thans varen en hun ge zinnen; Bij de ingang van de kerk zal men pakjes, kunnen, afgeven voor de actie Kerstfeest-op-zee- OUDERKERK a/d IJSSEL GEBOREN; Maria d.v, P. W, van Rijs wijk en R. Schop. ONDERTROUWD: Jan Hendrik Bui telaar 23 Jaar te Krimpen a.d, IJssel en Anna Johanna Jannigje Ceelen 20 Jaar, Dirk van Krimpen 20 jaar te' Gouderak en Adriana Lena Cornelia Speksnijder 18 jaar alhier. - Gevraagd op handel- en fabriekskantoor: voor het verrichten van eenvoudige adrninistra- tieve werkzaamheden. Leeftijd 15 a 16 jaar. Schriftel. of mondei, sollicitaties te richten aan N.V. MAATSCHAPPIJ „OXIGENIUM", Buitenhavenweg 50 Schiedam DAN NAAR D. DE BR DIN Oranjestraat 9 Schiedam - TeL 66431 Auto's - Motoren Rijwielen Te koop 4-persoons auto» Loopt prima,- z.g.a.n." banden, wegens aanschaf grótere. T.c.a.b. P. Clausing, Broers- yeld 13a. Moffelen van r|Jwielen, gede monteerd, gemonteerd met bijlevering van nieuwe ket- tingkast. spaken, spatborden en jasbeschenner 37.50. Frans Waltman, Rotterdam se dijk 240. telefoon 6B948. MuzJnstr. - Radio's Grammofoonplaten Te koop aangeb.' Radio, 1020 korting op alle vooraanstaande Duïts« merken, types 1957 uit voor raad leverbaar, volk garan tie, 100 service. Radio Wobi, Hoogstraat 159, Schie dam; Rooktafels 54.draai baar, met licht en 5-delig rookstel bij Plate, Gr. Markt 19—21, Zeer gemakkelijke betaling bij aankoop van radio, tele visie enz. Zelfde korting. Geen informatie.-Lage rente. Radio Wobi, Hoogstraat 159, Schiedam. Televisie, 1020 korting op alle vooraanstaande mer ken, alle modellen '57. 100 service, veil.' garantie. Direct leverbaar. Radio "Wobi, Hoog straat 159, Schiedam. Te huur gevraagd Dlvenen Een verpleegster zoekt een kleine gemeubileerde zlt- slaapkamcr» liefst omg. Gem, Ziekenhuis. Brieven aan Zr. N. de Hoog, Fazantstraat 108, Rotterdam-Z. Alles op het gebied van glas In lood. Aa-Ve* Glas-in-lood- bedrijf, West Frankelandse- straat 16, telefoon 66280, Uw mes of schaar bot? ..So- ürigen" slijpt en knapt z« op. Slijperij en Staal waren- bande] „Soilngen" Broera- vest 57. Telefoon 55193. Personeel gevr. Gevraagd nette zelfstandige hulp i. d. huish. v.d. of v.cL e.n. in gezin van 2 pers. Aan melden J. v. Buïjsen, BK. Laan 106, tel. 08575, Wie. echt kiezen wil, heeft geen keus, Die moet naar „Solingen". Scharen, messen, Gèro - Specialist Broersvest 57. Telefoon 55183.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1