Manometerfabriek trekt in modern, nieuw pand Mi*- Martinit gaat weer aan kop Excelsior wint verrassend C EMPLOYEéS - bij viering halve-eeuw-feest - St. Nicolaasmars was weer groot succes WALDO-TAXI DRZ zit RKWIK dwars daJOumf; Koeriersters -M mogelijkheid tot expansie van dit internationale bedrijf Zaterdagvoetbal Grote zege van opkomend PPSC 19- „De Cocospalm voor B.P.-pers. BIJ „TREKVOGELS"-JUBILEUM Met ruim 2.000 wandelaars 20 JAAR BLAUWE DOFFER Prijsuitreiking en feestavond VOETBAL IN SCHIEDAM DRZRKWIK 2—2 AFD. ROTTERDAM WF verspeelt kostbaar punt Diefstallen Zuster H. van Raalte overleden Bewoner dood in ïiuis aangetroffen SCHIEDAM ENKELE VROUWELIJKE Maandag 19 novemljer 1956 «FAv. :--r ■»<y*yr^2R3«sart--»--.aarattr--—*--awt \TIJFTIG jaar geleden is voor een bedrijf al |ets bijzonders, maar als de jarige zichzelf by de viering van dit halve eeuwfeest een magnifiek gebouwencomplex aanbiedt met de bedoeling de zaken op modernere wijze aan te pakken dan is er zeker sprake van een bijzonder jubileum. Het is de Eerste Nederlandse Fabriek van Manometers, die dezer dagen de vijf tig jaar is gepasseerd en binnenkort zal overgaan tot de feeste lijke ingebruikname van het moderne bedrijfspand in het nieu- we industriegebied. Aan het begin van de Jan van Kiebeeckweg (de Schiedamse pio nier wiens naam inspireert) staat boven een fraai gebouw van 46 by GO'meter met trotse letters „Mano- meterfabrfek". Hier worden nu de nieuwe hallen geïnstalleerd van het bedrijfje, dat vyf-en-twintig jaar ge leden naar Schiedam kwam, In 1906 stichtte de heer J. Donkervoort te Botterdam deze eerste fabriek voor drukmeters voor gassen en vloei stoffen. In 1931 verhuisde het be drijf naar de Lange Achterweg. Tus sen de oude gevels en In het be nauwde pand hebben metaalbewer kers yijf-Cn-twintig jaar lang de naam van Schiedam hoog gehouden in binnen, en buitenland. Op 9 november bestond het bedrijf vijftig, jaar, maar de vie ring van dit jubileum is nog eni ge weken qitgesteld; omdat In middels een omvangrijke verhui zing is begonnen. -Terwijl de laatste hand wordt.ge- leg d aan hét nieuwe gebouw zullen de machines, bedrjjfsgereedschappen, materialen geleidelijk worden over gebracht. Om de werkzaamheden zo weinig mogelijk te. stagneren, is deze verhuizing over. enige weken uitge spreid. Als eerste, v.erhuist de ma chinehal haar het rechtergedeelte van het nieuwe .gebouw, in het mid den is het grote .voorraadmagazijn en ter linkerzijde bevindt zich. de mon tageruimte. Vóór deze drie grote ruimtes zijn de wasgelegenheden, kantoorruimtes en de kantine. Geen ruimt.e In de oude fabriek, bijna wegge doken in de oude Lange Achterweg, beschikte de Manometerfabriek over een machinehal en een montagehal. "Boven en rond deze smalle ruimtes waren eon aantal kamertjes voor kantoor en tekenwerk en voor de nodige opslagruimte. In een zestal panden in de Lange Achterweg had het bedrijf cok nog wat terrein ge. vonden. Op die manier kon over bij na duizend vierkante meter gebied worden beschikt Hier werken nu zeker niet efficiënt en noodgedwon gen niet geheel naar de eisen van de arbeidsinspectie tachtig personen aan werkbanken en allerlei machi nes. In het nieuwe bedrijf zal worden voldaan aan de modernste eisen. Ruim vijf-en-twlntighonderd vier kante, meter komt beschikbaar, die met de ervaring van vele moeilijke jaren en op advies van het Departe- In het zaterdagmiddagvoetbal heeft PPSC aan de verwachtingen voldaan en HBSS moest met concurrent Die Haghe de punten delen. PPSC gaat het hoe langer hoe heter doen. Na een kwartier werd Broertje de maker van een mooi doelpunt. Duinoord kon de stand weer gelijk krijgen (1—1), maar na de rust ont stond een groot Schiedams over wicht Hoogdalem werd voor doel ten val gevrocht en Onderdelinden schoot daarvoor de strafschop in. Broertje, Teeuw en Kapteyn maakten op de juiste wijze gebruik van de kansen in deze sportieve, doch uiter aard eenzijdige wedstrijd (5—1). Die Haghe-H BSS 4-4 HBSS heeft moeten ondervinden dat ook Die Haghe bij de kansheb bers wil blijven, In een harde, span nende en op behoorlijk technisch peil staande strijd, waarin HBSS liefst twee strafschoppen kreeg toe gewezen, moest de punten worden verdeeld. KBSS behoudt ce tweede plaats. Voor rust was het 11 door de middenvoor van Die Haghe en een goed genomen penalty aan de andere Zijde. Daarna gaf de linksbinnen van HBSS zijn club een voorsprong, doch Zijn clubgenoot, de rechtsachter, liet de bal van richting veranderen en ook dit werd een doelpunt van een HBSS'er, maar dan in eigen doel <2—2). De rechtsbinnen en de rechts buiten van de thuisclub lieten hun aanhang juichen, maar uit het tegen offensief ontstond een strafschop <4—3) en de gelijkmaker van de linksbuiten van de oranjehemden <4-4). Hoogvliet 2—PPSC 2 1—3; Unicum 2—GSS 2 10—4. Esperanto-agendo Jaudon la 23an novembro. Klub- vespero. Ni tradukog kunc iun mal- facilajon ce gek: v, Glnk Ploegstraat VI estos bonvena, kvankam estos Tegula vizitanto. ment van Economische Zaken zal worden, .ingericht. AUe onderdelen voor de vele soorten meters worden zoveel mogelijk gestandaardiseerd uitgevoerd, waarbij de maten van de D.I.N. (Deutsche Industrie-norm) worden aangehouden. Zodoende kan men onafhankelijk van de aanvra gen, voor ruime magazljnvoorraden zorgen. In de montagehal maakt men dan wat de afnemer wenst. En men schrikt niet als er een spoedbestel ling van tienduizend of meer meters binnenkort! Expansie Ruimte- en personeelsgebrek heb ben de Manometerfabriek tot nu toe belet een grotere vlucht te nemen. Maar in het nieuwe, ruime pand, waar tweehonderd man personeel kan werken, bestaat de mogelijkheid vooj- expansie. In het binnenland is ruime, afname. Alle grote bedrijven kopen hun meters bij. E.NJM.F, Uit het buitenland komen grote bestel lingen uit Zuid-Amerika, Indonesië, geheel Europa en vooral uit de Scandinavische landen. Ook in het Midden-Oosten (Turkije, Israël, de Arabische landen) weet men de weg naar de Lange Achterweg te vinden. Door het conflict in dit gebied zijn de bestellingen momenteel echter erg teruggelopen. De grote orders zijn vanwege het gebrek aan Egyptische ponden geblokkeerd. Ingewikkeld Een veelheid van'"meters wordt in dit - bedrijf gefabriceerd*: gewoonlijk werkend op een druksysteem. De gas, en vloeistofmanon 'ers registre ren de druk, de thermometers (voor hoge temperaturen pyrometers) wer- Zó werkt men in de werkplaats - tri de oude Manometer-fabriek aan de. Lange Achterweg. De werk banken staan er aanéén gerijd; Er is ireiwip ruimte uoor ae twerk- viv. lieden. ken op de uitzettingscoëfficiënt van de materialen. 'Er„worden.heel inge wikkelde fraaie zelfregistrerende me ters gebouwd met ingebouwde uur werken en automatische schakelin gen.. Een Amerikaanse gietspuitma. chine enig in Nederland-spuit de ruwe kasten uit legeringen in de matrijzen, er zijn twee gloednieuwe en kostbare hoogfrequentlasmachines en uit Zwitserland is een kunstig horlogemakersdraaibankje voor fijne spilletjes in de apparatuur. Veren, ringen, nippels, tandraderen worden door de draaiers, frezers, uit brons, koper, chroom-molybdeen ge maakt. De meeste meters werken door een druk op de Bourdonveer (genoemd naar ae'. uitvinder), die een wijzertje- in beweging brengt. Met het ver doorgevoerde coderings systeem kunnen van tevoren veel basisonderdelen worden gemaakt. Toch komen er nog dikwijls aparte bestellingen, vooral van laboratoria, die hoge eisen, aan het produkt stel len, wegens het werken met gecon centreerde zuren. Ook schepen zijn speciale troetel kinderen van deze nijvere Schiedam mers. Tankers,, de nieuwe „Staten dam" en 'vele andere vaartuigen hebben al duizenden meters van de E.NJM.F. iri gebruik. Voor de walvis vaarder „Willem Barendtz" komt elk jaar. een aparte werkgroep in touw. Grote pionnen Negen jaar geleden overleed de oprichter. Daarna zetten zijn drie zoons het bedrijf voort. Nn hebben directeur D. Donkervoort en de be drijfsleiders Jacq. Donkerroort, Joh. Donkervoort, P. J. Kloosterman en T. Sturm nog vele grote plannen. Het heeft daarbij aan een zijden draad gehangen of Schiedam was dit internationaal werkende bedrijf kwy'tgeweest. Met de gemeente Win schoten zijn reeds diepgaande be, sprekingen gevoerdover een over brenging van het bedrijf. Wanneet* echter de drukte van.de verhuizing voorbij is en ook' de fees telijke opening van het nieuwe pand achter de rug, dan kan de Mano meter met .recht" „de vleugels uit slaan". Met "als basis dan de schep ping-van de architecten Van Swane. veld~&~Goslinga In staal,-beton en baksteen, verrezen aan de .Jan van Riebeeckweg, die in december volle dig in, gebruik genomen zal zijn. Duizenden fraaie instrumen ten, op efficiëntere wijze ver vaardigd, zullen dan over Ne derland en de wereld uitgezon den worden om van de kennis en kunde van de werkers in Schiedam te-,getuigen.-^ (Advertentie f_Mj 67570—69915 nWTOtOYPWA. 11 VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek r. H. Baeker, St. Liduinastraat 5 Reilen by ongeval: O.Ci en (19, Tmnlaan 80. 'telefoon 69290. Politle-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; Geopend tedere werkdag (be halve maandag) van: 9.30 tot 4.30 tmr en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) - van 7 tot 8-30 uur. Zondags ge sloten R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam; Geopend Iedere dag (behalve maandag) van 2tot. 4 Uur; tedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 830 uur Zondagsgesloten- Stedelijk Museum: Expositie eigen werk- Geopend dagelijkg van 2 tot 5 uur BIOSCOPEN Passage 2 en 8.15 uur: „Het meisje van de rivier". Mnnopole. 2. 7 en 9 uur: ,,Ik vecht voor geld". VOORSTELLINGEN Musis Sacrum, 8 uur. VPRO Bin dingsavond, Irene,: 8 uur, Kath. VrVouwenbond Jaarvergadering en film. Personeelsleden van de Benzine en Petroleum Handel Mij. N.V. uit Rot terdam, Pernis en Vlaardingen -vul den zaterdagavond de zaal van Musis Sacrum om zich te amuseren met de verrichtingen van collega's uit Amsterdam, die het merkwaardige blijspel „De Cocospalm" van Jean Guitton voor het voetlicht brachten. Onder regie van de. ass.-regisseur van de Vara-hoorspelkern, de heer G. H. Goudswaard, gaven de tone listen een alleraardigste vertolking van dit stuk. De 82-jarige groot vader Achille Perrochon is in feite veroordeeld de cocospalm te beklim men (negergebruik), omdat hij hard nekkig voort blyft leven, na zijn schaapjes op het droge te hebben gebracht. Het zijn z'n eigen familie leden die hem naar het leven staan, als hij na de zaak reeds aan zijn kinderen te hebben overgedragen weer terugkomt om het bedrijf van de ondergang te redden. De aanwezigen genoten zichtbaar van het puntige spel en staken hun tevredenheid niet onder stoelen, of banken. De heer J. Verstegen, voor zitter van de B.P.-club, sprak een openingswoord. Harïngvan gstberichten Vangstberichten uit zee; VI 70, 9 kantjes- thuisvarend; VI 78, 5; VI 79. 10; VI 172 18 thv.;VI 203.12; VI205,- 5; VI 206.'weinig; VI 207'thv.:'VI 28 8; VI 97, 170' Kanaalviss.; VI 114 16 thv.;-. VI 115, 20; VI 142. 20 thv.: VÏ 190, 12; VI 196,-17; VI. 1B9, ,40 thv,';VI;53.» 9 thv.; VI 61. 2- VI 71, 15; VI 83, 15; 'VI 166, 10 thv.; VI 50, 17; V! 14, 10 (nog 30 netten); VI 84 thv.; VI 89, 25 thv,: VI 112, 12 thv. Birrnen 16-11; VI 208 P.wv. d. Zwan ï?,eL2£,l3St'JVI 216 H- v- Roon 22 last; VI 85 T. v. d. Plas 25 last, Marktnotering zaterdag: Volle haring 43.20, steurharing 32.30—37.40. De negende „Sint-Nlcolaasmars" georganiseerd door de jubilerende vvandelsportvercniging De Trekvo gels, die zaterdag en zondag, begun stigd door prima wandelweer ia Schiedam zijn gehouden, hebben de verwachtingen overtroffen. Met een deelneming van totaal 2107 wandelaars, een. aantal dat slechts weinig beneden dat van vorig jaar bleef, zal de vereniging zeer tevreden rijn, aangezien dit jaar van militaire zijde, niet veel deelneming bU de wandëlsportevenemcnten Is geweest. Zo ook zaterdag en zondag. Beide dagen is gelopen over af standen van 8, 12 of 20 kilometer. De parcoursen liepen vanaf de start plaats. de Korenbeurs, via de Kerk straat en de overweg in de richting van de Spaansepolder. In Overschie splitsten de parcoursen zich voor de diverse afstanden. Beide dagen is de beoordeling in handen geweest van de. jury, bestaande uit.de héren P. A, de Geus, H. J, Véelbehr en H J„ van Drunen. die, zoals later, bleak, zeer streng bij hun beoordeling zijn ge weest. Zaterdag hamen op de 8 kilometer 30 groepen, allen, jongere wande laars, deel; op de 12 kilometer be droeg dit aantal 30 terwijl op de 20 kilometer 22 groepen hadden inge schreven. Voorts lieten zich 184 indi viduele wandelaars inschrijven. Op de 30 kilometer nam als enige militaire groep deel, de groep van de 112e compagnie Pontonniers uit Keizersveer, on der leiding van sergeant Van In een uitstékende stemming hebben de 82 leden met hun dames en genodigden zaterdag avond in de grote zaal van Ar cade liet 20~jarig bestaan ge vierd van de Schiedamse post duivenvereniging De Blauwe Doffer. Hartelijk is er gelachen om. con ferencier Fred Kamps met zijn grollen. De zingende accordeonisten Lés Gerto's (waarvan de kleine dikke, het weer goed op zijn heu- de komische accrobaten The Handy Fools, (die souplesse paarden aan. dwaasheid) en Crazy and Crazy, Maar ook de andere medewer kers aan het aantrekkelijke pro- By de K.N.V.B/ers is Martinit er weer in geslaagd de kop te nemen, maar voor dat LMO het hoofd wilde buigen in het Volkspark, moesten in een onprettige Wedstrijd twee gebles seerde spelers van Martinit en een kwaadaardige Rotterdamse back het veld verlaten. Schiedam moest in DDC de meerdere erkennen en daardoor de tweede plaats aan de bezoekers laten. Excelsior'20 won verrassend. Hillesluis-Excelsior 0-2 In een wedstrijd van gemiste kansen is Excelsior er in geslaagd de vijand te verrassen. Voor de rust ging de strijd wel geliik op en het was Vollebregt. die Schiedam een voorsprong gaf in de laatste ogenblikken. Na de rust verander de het spelbeeld ten gunste van Hillesluis. De Schiedamse vexdedi- ginghfeld goed stand en by de aanvang van het laatste kwartier slaagde G. van Hees er nog in een doelpunt bh de Rotterdammers te maken, (0—2). Martinit-LMO 4-3 Voor de tweede maal heeft Mar- tinit een harde tegenstander .ont moet. Na de rust werd deze ont moeting zelfs zo onprettig dat de scheidsrechter een' back van LMO wegens ruw spel het veld uitzond- Voor rust leek het een Rotterdam se overwinning te worden. Na drie minuten scoorde de middenvoor en prompt daarop de rechtsbuiten van da bezoekers- Martinit kon slechts na twintig minuten door A. Gouka antwoord geven (1—2). maar LMO liet door de linksbuiten nog een doelpunt scoren (1—3.) Dit was Martinit een beetje te erg. Bij de aanvang van het tweede gedeelte begonnen de Schiedam mers zo overrompelend dat het bin nen tien minuten 43 voor Marti nit was. Deze teleurstelling vóór LMO werd de aanleiding tot min der prettige" scenes. Linksbuiten Wolthuis moest vermoedelijk met een gebroken arm naar het ziekenhuis worden gebracht en A. Gouka verliet het veld met een dijbeenblessure. Door de invallers- bepaling speelde Martinit het laat ste gedeelte met tien man, maar LMO coupeerde zichzelf. Het al tc agressieve optreden van de bezoe kers werd door de scheidsrechter gestraft met het uit het veld zen den' van één der "achterspelers. Schiedam-DDC 0-2 Op de Boshoek heeft Schiedam het niet kunnen houden tegen DDC.. In een,.matige wedstrijd, waarin; DDC de meerdere bleek, .kreeg Schiedam na tien minuten een 1—0' achterstand.Vjjf minuten, na dé- rust werd het door een kopbal 2—0 en hoewel Schiedam nog enkele kansen kreeg, bleef het bij deze voor Schiedam verdiende neder laag. In Kethel is DRZ er bljr.a in ge- i slaagd het sterke RKWIK de voet dwars te zetten. Voor rust namen de roodwitten een 10 voorsprong, die nog uitgroeide tot 20. Het slotoffenalef In het laatste kwar tier wag evenwel voor de Vlaar- dingers. die de stand nog gelijk konden maken. (2—2), gramma Jeanne van Raay, het opvallende duo Dankaart met ope-: rette klanken en niet te vergeten de muzikale omlijster Gerard Lam- bermon droegen in niet geringe mate bij tot het welslagen van het jubileumfeest. Nadat voorzitter F. Claes de aan wezigen hartelijk welkom had ge heten en het. één en ander over het jubileum uit de doeken had gedaan, kwamen verschillende ver tegenwoordigers van zustervereni gingen, alsook de secretaris, van het bondsbestuur uit - Rotterdam,.de heer A; Romein, hun gelukwensen overbrengen.Direct -resultaat:2 reismanden voor duiven (gekregen van rayon SVO en De Postduif) en een duivenstandaard (van De Keer- weer uit Vlaardingen) .en bloemen.' Een woord, van waardering aan de feestcommissie was. wel op zijn* plaats. - Op deïe avond vond ook de prijsuitreiking plaats van het Kas- concours door d® voorzitter van de feestcommissie, de heer J. Broeders. De tombola had. wel aftrek. In deze jubileumsfeer was de stemming van de postduivenhouders opperbest en het Gerto-Kwartet slaagde er in om de danslustigen tot drie uur in de nacht op de been te houden. In de afdeling verspeelde IVF een kostbaar punt, terwijl concurrent DZB door een grote zege goed het spoor van SFC bleef volgen. Ursus is niet van zins naar de gevaarlijke zone terug te gaan, het versloeg zelfs Tediro, dat daardoor de tweede plaats moest prijsgeven. Demos In casseerde -weer een nederlaag, WF-Bloemhof 2-2 In een harde en soms enerverende strijd, heeft de techniek van WF het moeten afleggen tegen het enthousi asme van de Rotterdammers. Het werd een puntcndeling <2—2) en WF behoudt nog wel dé derde plaats maar DZB heeft reeds vier punten en SFC vijf punten voor sprong. Tedirri-Vrsüs 1-2 In Rotterdam liet Ursus zich niet afschrikken door de sterker geachte gastheren. Voor rust behaalde de ploeg van Mouthaan reeds een 2—0 voorsprong en het offensief van Te diro startte te laat om nog te kun nen slagen. Het werd 2—1 cn Ursus komt hierdoor boven de middellijn In lc. Germinal-Demos 4-1 Ouderwets trok Germinal tegen Demos van leef cn hoewel de rood zwarten goed partij hebben gegeven, moesten zij tegen het superieure Germinal het loodje leggen (4—1). Klarenbeêk, die met de 20 kilo- meter zijn 10,000 kilometer vol maakte. -v- r Zondag was de deelneming begrij pelijk kleiner, dan de. eerste dag, doch met een totaal van 576 lopers, is het bestuur tevreden.^ De parcoursenwaren dezelfde als die op zaterdag, Bij deze Sint-Nicolaaswandëltoch* ten was begrijpelijk de goede sint met zijn zwarte knechten aanwezig, welke laatste bij binnenkomst van de lopers 7.owel de jongeren als de ouderen trakteerde. Persoonlijk reikte de sint dc prij zen aan de winnaars uit. nadat door dc voorzitter van de W.K.R., de heer N. J. van Heiten, deze waren bekend gemaakt. Dé ivinhaars zaterdag; 8 kilometerMe prijs Ons Genoegen (Capelle) 448 punten; 2e prijs speel tuinvereniging De "Waal (Rotterdam), .440 punten; 3e.prijs. Vrij en: Blij (IJs- selmohde) ,432 ..punten;. 4c prijs 'Vrij en Blij II, 428 punten; 5e prijs De Waal, 426 punten. 12 kilometer: le prlis speeltuinver eniging De Waal, 448 punten (me daille van de commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland); ,2e prijs, speeltuinvereniging De Waal II, 446 punten; 3e prijs De Trekvogels (Kra- lingset Veer).. 442 punten; ,4e prijs DOT (Overschie) 432 punten; 5e prijs De Moedige Lopertjes (Delft).. 430. punten. 20 kilometer: le prijs DOT, 473 punten (medaille van Z.KR. Prins Bernhard); 2e prijs Nooit Gedacht (Oud-Alblas), 469 punten; 3eprijs Vrij en Blij (Zwijndrecht), 457 pun ten; 4e prijs Marijke (Hendrik Tdo Ambacht), 456 punten; 5e prijs VTM (Maassluis), 454 puntem ZONDAG 8 kilometer: le prijs Vrij én Blij (Delft), 414punten; 2e prijs Jan Ligthartschool (Den Haag), 406 pun ten.' 1Z kilometer; le prüs wandelsport- vereniging De Waal, 424 punten; ,2e prijs Don Bosco, 416 punten; 3e prijs SOV (Schiedam), 412 punten. 20 kilometer: le prijs wandelsport- vereniging De Waal, 463 punten; 2e prijs Sint Jan (Gorincherh.) 453 pun ten; 3e prijs Het Centrum (Rotter dam) 447. - punten; 4e prijs DST (Schiedam) 445 punten. Foor de Hongaren A' BJJ deze mars. heeft de heet N* J. 'van. Hélten, voorzitter van de.'W. K R., een beroep/ gedaan op de aanwezigen óm de, Hongaarse vluch telingen, die in ons land zitten, te helpen. Immers,yoór hen is ér ge heel geen feeat op 'St, Nicolaas. Spontaan is - er toengeofferd. De leider van de jeugdgroep Don Boscq "kwam meteen vjjf gulden aanbie De keltner J. uit Vlaar dingen kwam zaterdagmiddag op een 'tramwagen' van -lijn 4 totde ontdekking, dat zijn portemonnaie. inhoudende 47verdwenen was. Dit is al de derde keer, in een week. dat men melding maakt van r gelddiefftalv op ly n4. De scholier N. de B. uit Schiedam Hééft aangifte gedaan van een dief stal' van zijn polshorloge uit het sportfondsénbad, terwijl hij zater- middag aan het zwemmen was. Zaterdagmiddag is' de fiets van mejuffrouw E. :"K.' gestolen uit de voortuin van'haar woning in de Jan Steenstraat. v' zt .•Aan de Boshoek is zaterdagmid dag tijdens een korfbalwedstrïjd 'een korfbal verdwenen, die eigendom is van ODI, Zaterdagnacht is in het Acade misch Ziekenhuis (c Utrecht op 45- jarige leeftijd overleden de bekende Schiedamse verloskundige, zuster Hendrlca van Raalte. Ongeveer twee weken, geleden had zuster Van Raal te een auto-ongeluk op de weg van Utrecht'naar Nijmegen en moest zij zwaar gewond in ziekenhuis wor den opgenomen. Het heengaan van zuster Van. Ra al- te is svoor Schiedam een verlies. Ruim tien jaar heeft de verloskundi ge in onze stad met inzet van haar gehele persoon haar moeilijke'beroep uitgeoefend, waarbij ze'zich zeer ge zien, maakte. Aan de-Stadhouders laan. was haar drukke- praktijk ge vestigd, die zij samen met zuster H. B. Teunissen. haar vriendin, uitoefen de. Maar ook hield zij een keer in 'dé week spreekuur in hét- Roode Kruis-gebouw aan de-Lange'Nieuw- straaL Een vriendelijke"en hulpvaar dige 'vrouw'is met deze'zuster heen- ■gegaan'. v - Tijdens ziekte en ook na overlijden is de praktijk op dezelfde voet voort gezet door zuster Teunissen, Spoedig wordt een opvolgster van de overle dene verwacht. Zondagavond heeft de politie in een woning aan het St. Janshofje hetlijk gevonden van de bewoner de 59-jange transportarbeider J. C. Krul, De politie drong het pand binnen, nadat bekend werd, dat familieleden enkennissen al enige tijd. niets'van 'dé'bewoner vernomen hadden en een collega drie dagen achtereen vergeefs-aan de deur was geweest/ Bij nader onderzoek bleek, dat de echtgenote van de - bewoner in de dr. Nolefcstichting verpleegd wordt, en dat do man ziekelijk was en geen verzórging had. Hij moet reeds voor zaterdag overleden zijn. Voor het nieuwe kantoorgebouw, dat de n.v. distilleerderij ,,Oe Oli fant" van J. J. Melcher3 Wz, in Nieuwland zal bouwen, wordt mor gen de eerste paal geslagen. den die door de" kinderen bijéén waren gebracht. Burgerlijke. Stand.,., GEBOREN! Helma, d.. v..F--Hoog stad en J. M. Scroitc. Franciscus G. A. z. v'. G. G. F. Oostrum en C M L varT CoUenburg. Magdalena W.f d. v. T. -Ammerdorffcr en M- W. Stip. OVERLEDEN: A, Graper 74 j. vr. v. C. van-Eijk. G." S. de Vos 83 j. wed. v, F;; van den Ende. Burgemeester mr. J. VA Peek zal donderdagmiddag om twee uur het nieuwe pand officieel openen, dat door n.v. Steen- en Offsetdrukkerij Vita Nova aan de NiemvpoortwegS op het nieuwe industrieterrein i« gebouwd. De Vrouwengroep van de P. v. cL- A. houdt-op: dinsdag 27-navember in het Volksgebouw. een bijeen komst wegens- de „Vrouwendag". Mevr. A. ThomassenLind spreekt over de leuzen van de .Vrouwendag; er (s zang en muziek van ..Berg Vrij'' uit Vlaardingen en .enkele le den. zullen een politieke Poppen kast- opvoeren, Onverwacht nam God tot Zich onze innig geliefde dochter, zuster, behuwd zuster, tante en vriendin HENDRIENA VAN KAALTE, verloskundige te Schiedam in de leeftijd van 45 jaar. „Gelijk het gras, is ons kortstondig leven". Uit aller naam: H. van RaalteFien Nijmegen, 17 nov. 1956 Weezeniaan 17. De begrafenis zal plaats vinden op de begraaf plaats „Rustoord" te Nij megen woensdag. 21 no vember a.s. te 12 uur. Geen bloemen AUTO RIJSCHOOL T ELE F. 65547 BoH*rd«miodljl' 43. S'?J* kunt U niet missen geen dag! Te koop aangeb. Linnenkasten f 198.*—. Zie toonzaal boven slaapkamers. Mahonie 435.Speciale aanbieding bij Plate t.o. Stadhuis, Schiedam. Permanent Wave Permancntwaye „Tlède" ƒ,12.50. Natuurlijke golf, prettige behandel. Stroom- -permanent 8.— en 10. Oliépermanent Tl:—, Kap salon van der Kruit, Singel 195 (nabij station), tel; 69841. Dameskapsalon W. N. v. Erk, speciaal adres voor perma- nent wave, compleet 6.—. Broersvest 115, tel., 67237. Diversen Van Loenen voor verf. De z2ak met de vakkundige voorlichting.-Dam^._4143, te lefoon 66192. Taaspiegels 120x30 geplaatst 12.75, 120x36 14.75. 80 rond 17.—geslepen, ruiten voor suitedeuren, sehulfglas, autoruitefr enz. levért* u Loo- pik's glasindustrie, Boterstr. 39, Schiedam, telefoon 6B945. lessen Erkende B.EJ4.-autorUschool Centrum. J. Scheper, Nieuvr- straat 12, TeL 64356. A"",: ;v>!' Kantoor te SCHIEDAM vraagt met goede schoolopleiding, goed kunnende typen en zelfstandig kunnende werken j Sollicitatiebrieven s.v.p. onder no. 5825 aan het bureau van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1