w>. mm Spaarbank Ao 1820 opent modern bijkantoor „Parel aan de kroon C J BOKHORST EEN BRIL Districtskampioenschap 2e klasse libre HOOGGEPREZEN LAAG GEPRIJSD KERSTBOOMFIGUREN TAFELVERSIERINGEN EEN WERKSTER Koeriersters Thans vier bijkantoren in onze stad AGENDA Kerstconcert van Orpheus J. H. A. Rademaker neemt afscheid Wie heeft iets verloren «ïïWtt 80 jaar Dames congregatie Havenparochie Expositie „Met meesterhand getekend" Eervol verlies van Spirit Studieraad scholen bouw geïnstalleerd Twaalf kinderen bij ongeluk gewond „De Kalktuin" voor Katholieke Kring BILJARTEN F eestavond van de W. de Zwijgerschooi Winkels langer open met Kerst Jubileum bij deHAV-bank Burgerlijke stand Kleine diefstallen in Overschie Scotland Yard zoekt bommen in parlement Concert voor 999 GOUDA KAARSEN Groenelaan 36 - Hoogstraat 34 NEEM 0QK i UWEET IN ADVIES Dinsdag 18 december 1956 3 In het nieuwe flatgebouw aan de Lorentzlaan op nummer 68 is vanmorgen het vierde bij kantoor van de Spaarbank Anno 1820 voor het publiek opengesteld. De andere bij kantoren, die successievelijk zijn ontstaan door noodzake lijke decentralisatie vanuit het hoofdkantoor aan de Lange Haven, bevinden zich in Schie dam-raid, aan het St. Liduina- plein en in Kethel. Gisteren is de moderne schepping van het aannemingsbedrijf v. d. Wete ring en v. Dalen (ontwerp ar chitect D. Dürrer) in de Lo- rentzflat met een kleine plech tigheid officieel geopend. Ver wacht mag worden, dat het hijkantoor in de grote omlig gende wijk in een behoefte zal voorzien. Het interieur van bet kantoor tje is modem strak en licht ge houden. waarbij naast de vijf loket ten. die het vertrek in de breedte delen, een rwart-stenen. muur op valt met kruisvormige openingen. Aan de binnenzijde voor de ..ge traliede" ramen aan de voorkant is over de gehele lengte een bloem bak aangebracht met klimplanten, die in de toekomst woekerend rond de stijlen voor de ramen een essen tieel onderdeel van de inrichting zullen uitmaken. Tegen de achter wand van het kantoor zijn op scher men moderne figuren aangebracht van de hand van C- Rijkv. Ravens (leerling van de Rotterdamse Aca demie voor Beeldende Kunsten), die het op de lichte wand goed doen. In deze aantrekkelijke omgeving richtte de voorzitter van het spaar bank-bestuur, notaris P. Schaberg, m het bijzonder een woord van wel kom tot de vertegenwoordigers van de Ned. Spaarbank Bond, de direc teur van de Spaarbank Anno 1820 in Vlaardingen. de heer A. Pleysir, en de bouwers. Ondanks de ouder dom van bet instituut (136 jaar, zo als anno 1820 al aangeeft) is het aan deze tijd aangepast, die toch ook veel goeds heeft gebracht. Het haast-werk van de moderne tijd heeft zich ook in de spaarbank doen gelden, zodat decentralisatie nood zaak is geworden. De spaarbank telt thans vier bijkantoren. De heer Schaberg gaf te ken nen, dat de spaarzin van de bevol king belangrijk minder is dan vroe ger, waarmee een zuil van de sa menleving dreigt te gaan ontbreken. Hy was van mening dat de prtjssta- bllisatle de spaarzin ten goede zon komen. SERVICE RIEDEN Bij de adj. secretaris van de Ned. Spaarbank Bond, mr, H. Schiphorst, gewaagde van de kritieke tijden van vroeger dagen, die ook nu nog wel voorkomen in een sociale instelling als de spaarbank is. Ook vandaag aan de dag is de keuze voor het publiek tussen sparen en kopen moeilijk, temeer daar er instellin gen zijn, die op de spaarcenten aan spraak gaan maken- Men moet het publiek sendee gaan bieden, het de mensen gemak kelijk gaan maken en moderne kan toren als deze op de juiste plaat» zetten, aldus de heer Schiphorst, die het nieuwe kantoor „de parel aan de kroon van fle Nederlandse spaar banken" noemde. Namens de bouwcombinatie droeg de heer Van Dalen het gebouw over. Hij zei er trots op te zijn als oud-Schiedammer aan de voltooiing te hebben mogen meewerken. De heer J. D. Holtkamp, directeur van de spaarbank in Schiedam, over handigde vervolgens namens de di rectie een klok aan het bestuur, waarbij hij enkele toepasselijke woorden sprak. Tenslotte beantwoordde de heer Schaberg de toespraken, waarbij hij grote lof had voor het personeel, dat zich geheel voor de zaak inzet on der leiding van de bekwame direc teur de heer Holtkamp. Voorlopig zullen tijdens de nor male openingsuren twee mensen in het nieuwe bijkantoor te werk wor den gesteld. Op donderdagen na 4 uur. als de jeugdspaarbank opent, zullen vyf mensen warden, ingezet. Bijzonder kaliber Op 26 december a^. 's avonds te 8 uur geeft Orpheus haar gebruike lijke Kerstconcert, in de Grote Kerk te Schiedam. Aangezien dit jaar het 90-jarig be staan va« dé vereniging gevierd is, wordt dit concert van bijzonder ka liber en zijn daaraan hoge kosten besteed. Ten gehore zal worden gebracht: .Het Kerstlied door de eeuwen" en het programma zal z.g. „nonstop" zijn. De nummers worden aaneengere gen door het optreden van verschei dene welbekende solisten en wel de dames: Elly Ameling, sopraan, An- nemarie Bom. harpiste. Ellen Vogel, declamatie, terwijl de heer Ab van Eijk. welbekend van de televisie, voor de verbindende tekst zorgt. Tevens zal medewerking worden verleend door het jongenskoor ,J3e Kleine Stem West" van de heer Leo Smit en het Vlaardingse jongens koor van Catbarina Verhoeff-Torn, alsmede door het Rotterdams Ka merorkest van. de heer Piet Ketting. Gisteren recipieerde de heer J. H. A. Rademaker met zijn echtge note in het Jeugdhuis aan de Lan ge Haven. Na bijna 37 jaar in' dienst te zijn geweest bij de n.v. Frits M. Beukers Verwarmings Mij., waarvan de laatste jaren als pro curatiehouder. gaat de heer Rade maker thans van zijn pensioen ge meten. 's Morgens gaf het personeel van de n.v. acte de presence in het Jeugdhuis, waar de directeur, de heer F. M_ Beukers, de scheldende toesprak en namens de directie een cadeau aanbood. Namens het personeel sprak de heer G. v. Doorn, die eveneens een geschenk overhandigde, 's Middags vond een drukbezochte receptie voor relaties en kennissen plaats. De heer A. Verwaaijen is de opvolger van de heer Rademaker. Te bevragen aan het hoofdbureau Y®®. politie te Schiedam tussen 9 12.30 uur en 28 uur. Doos mos, kerstversiering, vlag, 2 paar dameshandschoenen. Te bevragen bij de vinders: sol- datentasje met inhoud, A. Crama, Vuiastraat 32; rijwielslot, C. Janse, Nieuwsticht ZZ. 1; bril met houder. W. Timmerman, Burg. v. Haarenlaan 159; vulpotlood, A. de Vries. v. Os- tadelaan 59b; Yale sleutel. Koos de Kapper, Franklmstraat 1; dames hoed, Voorbacht. Rembrandtiaan 77b; jongenspet, Th. de Jager, St. Jansplein 6, na 18 uur; kmderpan- toffeltje. L. V. Dijke, Rhoonsestraat 15; sjaal, v. d. Heiden, Gordonstraat 30b; ceintuur G. v. d. Werff, Dr. Wibautplein 117; glacé herenhand schoen r., L. Verhoev, Lekstraat 54a; kinderhandschoentje, Overheid, Put- tershoeksestraat 65; 2 paar glacé da meshandschoenen, A. v. Dijck, Broersvest 7; zwarte handschoen, r.. Graaf v. Loon Rott°rdamsedijk 207; geblokte want, R H. Fonds, G. Rem- dersstraat 7b; 1 paar wanten, D. Bur ger, Vlaarcimgordijk 57; 1 paar wol len dames .vanten, Kazembrood, Le liestraat 26; herenhandschoen r., Sleeuwcnhoeck, Hoogstraat 76; glacé c ameshandschoen rechts, W. Maan, K. Sxngeistraat 16; lede ren berenhandschoen 1„ W. Tuin der, Oostsingel 118; steilmgtouw. H. Verhoef. Stationsstraat 27: 2 kerst takken, F. v. d. Horst, Pernissestraat 7b: bedrag aan geld, S. Vrijenhoek. Be.erlandsestr«»aL 15h; damesparaplu, A. v. Dijck, Ekoersvest 7; kinderpor- tpr.ionnaic, E. v Leeuwen, Schie- damscweg 2. Kethei; portemonnaie met inhoud. Koning, St. Liduina- straat 88. Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de Dames-congregatie van de H. Familie-Havenparochie is maandagavond *n bijzonder gezellige ge feestavond gebonden in de grote zaal van Irene, waar vele groene takken de komende Kerstdagen reeds aankondigden. De directeur van de congregatie, pastoor A, Oorsprong O. P., had al direct bij zijn openingswoord de juiste toon te pakken, die de da mes in de zaal gedurende de gehe le avond bijbleef. Nadat hij ge sproken had, trad mevr. P. Brugge ling-Peters uit de zaal naar voren om te gewagen van de tien jaren, die pastoor Oorsprong directeur van de congregatie is geweest Zij over handigde een cadeau onder couvert en een doos sigaren, die de directeur met de woorden „de congregatie bloeit en gaat door" aanvaardde. Aan het Rotterdams Katholiek Schouwtoneel was vervolgens de dankbare taak om de dames enkele uren aangenaam te verpozen met de opvoering van „Het spook van de Vrijburcht". De Rotterdammers gaven een bijzonder aardige vertol king van dit stuk, waarin de ns de dood van zijn echtgenote bij zonder humeurige heer des huizes, het montere omaatje en de vrolijke jongste dochter, treffend tot leven werden gebracht. Met een spontaan applaus dankten de dames voor deze goede opluistering van hun bijzon dere avond. Museum hele dag open Op vrijdagavond 21 december vindt ln het Stedelijk Museum de officiële opening plaats van de Kerst tentoonstelling „Met meester hand getekend" door mr. M. J, M. van Kinderen, wethouder va» Cul turele zaken. Met ingang van zater dag 22 december is het museum de gehele dag van tien tot vijf uur geopend; op zondagen van twee tot vyf uur. Voor de opening van deze kerst- tentoonstelling zai de Nijmeegse kunsthistoricus dr. J. B, Knipping o.tm. een inleiding* houden De tentoonstelling omvat vijftig teke ningen uit de collectie Fodor te Amsterdam van Avercamp, Bol, Rembrandt, Rubens, Ph. Koninck, Van Dyck. Potter, A v. d. Velde, S. de Vlieger ea. Ter gelegenheid van deze tentoonstelling zijn de ou de schilderijen uit de permanente collectie opnieuw gearrangeerd. Bo vendien is er met geschilderde en gebeeldhouwde vrouwenportretten uit de collectie een kleine neven expositie: „Eva en haar zusters" in gericht. Voor het bezoek aan het museum, dat tot nu toe alleen 's middags geopend was, is gebleken, dat er aan de nieuwe openingstijden behoefte bestaat, vooral voor de uren tussen de middag. Men kan nu dus in de - - - - lunchtijd naar de tentoonstellingen «innen: vl öi, L. A. Verbaan, rast 3 en het eigen bezit van het museum last- komen kijken. Ha ri n i! ctliPrif-hlen HOCKEY Het eerste herenelftal van. Spirit heeft zondag de uitgestelde wed strijd tegen HTJCC I om de HTCC beker op Klein-Zwitserland speeld. Gezien het feit, dat HIJCC twee klassen hoger speelt, heeft Spirit er het met een nederlaagje van 1—0 niet craverdienstelyk van af ge bracht. In de eerste helft werden de aan vallen van HIJCC afgewisseld door minstens even. sterke aanvallen van de Spirit-voorhoede. In deze helft kwamen er dan ook geen doelpun ten, zodat de rust met O—inging. Na de rust ging Spirit met groot enthousiasme aan het werk en ze kreeg daardoor een sterk veldover- wicht. HIJCC liet dit echter niet op zich zitten en door flitsende aan vallen kwamen ze een kwartier na rust. dank zij *n strafbully, tot een doelpunt. De druk op het Spirit- doel werd nu groter, maar door de hechte Spirit-verdediging kreeg HIJCC geen kans meer nogmaals in te schieten, ook al werd een twee de strafbully toegekend. En zo heeft Spirit deze interes sante wedstrijd eervol met 1—6 ver- loren. VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek Nieuwland, dr. Wibautplein 17 en apotheek C. J. Jansen, Swam- meraamsingel 41- Bellen by ongeval: G,G en G-D, Tuinlaan 80 telefoon 6Ö2Ö0. Politie-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven; Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9,30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8-30 uur. Zondags ge sloten R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend Iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; tedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 830 uur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur BIOSCOPEN Monopole, 2, 7 en 9 uur: „El Paso". Passage, 2 en 8.15 uur: „Rigoletto, de gebochelde". DIVERSEN Volksgebouw. 8 uur: I.vA.O„ voor drachtsavond. Irene, 8 uur; Kerstwijdingsavond wijk 3. BJL-laan 189a: Nieuwe Koers, lezing Richorst. Café Thalia, 8 uur: Klaverjasver. Thalia, feestavond. Café De Unie. 8 uur: Biljartver, De Unie, onderlinge wedstrijden, Wijklokaal Nieuwe Kerk. 8 uur: Kerstwijdingsavond wyk 1. ROTTERDAM Gistermiddag is in het Bouwcentrum te Rotterdam de studieraad van het Informatie centrum voor Scholenbouw geïn stalleerd door de staatssecretaris van O-, K. en W. mej. dr. A. de Waal. De snelle ontwikkeling, die zich op zo menig terrein na de tweede wereldoorlog heeft voorgedaan, zo zei zij in haar instailatierede, is ook aan de scholenbouw in ons land niet voorbijgegaan. Wie de schoolgebouwen van vroeger en nu vergelijkt zal deze omwenteling aanstonds bespeuren. Deze evolutie houdt o.m. verband met de nieuwe inzichten op medisch en hygiënisch en zeker niet in de laatste plaats op pedagogisch terrein. De eisen die in de na-oorlogse jaren aan de scholen werden gesteld maakten een intensieve studie van de scho lenbouw noodzakelijk, opdat de no dige coördinatie en integratie van de verschillende gedachten ten aan zien van de scholenbouw zouden plaats vinden en een harmonische oplossing van de velerlei proble men, die zich ook op dit terrein voordoen, zou worden verkregen. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM. Maandag vond op de Antwerpscstraatweg nabij de Rembrandtstraat een vrij ernstige aanryding plaats tussen een vrachtauto met aanhangwagen en een autobus waarbij een aantal kinderen en een drietal verkeers- ee~ brigadiertjes 'min of meer ernstig werden ge%vond. De vrachtauto, bestuurd door E. van H. te Uzendijke, die uit de richting Bergen op Zoom kwam passeerde een met een paard be spannen wagen. De aanhangwagen begon te slippen. De chauffeur van de uit tegenovergestelde richting naderende autobus, Y. v. d, P. uit Na eert burgemeesterloos tijdperk van li maanden heeft Maassluis thans weer een eigen burgemees ter, In een bijzondere raadsverga dering werd maandagmiddag de heer IV. J. D. van Dijck geïnstal leerd. Voor de plechtigheid be stond een zeer grote belanpsteï- ling; o.a. waren de burgemeesters van Rotterdam en Schiedam aan wezig. De heer W. J. D. van DycJc U'as voor heen burgemeester uan Nieuw-Beyerland, Piershïl en Goudswaard. Hij -is de anti-revo lutionaire beginselen toegedaan. De vreugde van de Maassluise be volking was évident: zij had al haar spreekwoordelijke lauwheid van zich geschud. Bijzondere lof werd door vele sprekers toege zwaaid aan de heer loca-burge- meester p. v. d. Snoek, die op de foto juist de heer Van Dijck de ambtsketen omhangt, voor de tötj- ze. waarop deze zijn ambt heeft uitgeoefend. Ossendrecht was hierdoor genood zaakt ver naar rechts uit te wijken. Een groepje kinderen, dat buiten de rijbaan op berm van de weg rustig stond te wachten, werd aan gereden en tegen de grond gesmakt. De bus kwam nog met de achter kant in aanraking met de aanhang wagen waardoor het achterste deel van dc bus nog meer naar rechts kwam te staan met het gevolg dat het verkeersbrigadiertj e A. Suyker- buyck de hardste klap kreeg. Het ventje liep een hersenschudding op. De andere kinderen, een stuk of twaalf, kregen allen lichte verwon dingen of kneuzingen. Het vijfjarige dochtertje van de familie Leyten kreeg een zware hoofdwonde. Voor de Katholieke Kring Schie dam geeft het Rotterdams Toneel op donderdag 20 december, aan vang 8 uur, een opvoering van „De Kalktuin", toneelspel in drie be drijven van Emd Bagnold m het Passage-theater. De regie berust bij Gerard Rekers. De rollen worden gespeeld door Caro van Eyck, Ton van Duinhoven, Trees van der Donck, Ann Hasekamp e.a. Voor het persoonlijk districtskam pioenschap 2e klasse libre zijn gis teravond in het verenigingslokaal van „Luctor" te Maassluis de vol gende partijen gespeeld: v. d. Steen Van Gent Keinsbroek Rijnderhof d. Lee Hartog Bredius P. v. Straalen 150 150 28 19 5 35 150 126 28 12 4.50 150 150 37 18 4,05 150 146 37 20 3.94 150 83 40 18 2.07 150 150 40 33 3.75 150 149 57 12 261 150 150 57 12 2.61 De voor deze afdeling vastgestelde partijen resp. op 28 december en 4 januari, zijn verzet naar de data 7 en 14 januari 1957. In onze editie van gisteravond, is door verkeerde opgave een fout ge slopen in de biljartuitslagen van het kampioenschap 2e klasse. Het betreft de partij tussen De "Winter en De Grijs. De juiste uitslag is als volgt: De Winter De Grijs 150 150 45 23 3.33 150 148 45 20 3,28 Kersttoernooi RES Gisteravond zijn in café Thalia de laatste partijen gespeeld voor het onderling Kersttoernooi van R.E.S. Zoals de voorzitter, de heer J. A. Frederiks, bij de bekendmaking van de uitslag mededeelde, was er ge durende 8 weken uiterst sportief in beide afdelingen gespeeld, hetgeen zeer bevorderlijk ls geweest voor de versteviging van de clubgeest. De volgorde van de prijswinnaars in afd. A waren: 1. M. Leyte, 2. C. Verbrugge, 3. J. de Groot. 4. J. de Grijs, 5, G. Frederiks, 6. J. van Haas teren, 7. H. Hageman en 8. H, de Jong. in afd. B: 1. W. sclülpsroöfd, 2. X A. Frederiks, 3. W. Wiggemanso, 4, B. E. Edelenbos. 5. L. Ulsamer, 6. Bakker en 7. H. Kempers. Een collecte, gehouden ten bate van de Hongaarse vluchtelingen, bracht eenenvijftig gulden op. Voor de twaalfde maal trekken de leerlingen van de Willem de Zivijger-uloschooi van leer met een programma van muziek, zang. dans. gymnastiek, voordracht en toneel onder het motto: „Trek uit de sleur van je daaglijkse leven!". Het is op de jaarlijkse feestavond voor leerlingen en ouders van leerlin gen, die op 19 en 21 december, 's avonds om 7.30 uur, wordt gege ven in Muds Sacrum. Vrouwenclub „Onder Ons" gaat Kerstfeest vieren De leden van de vrouwenelub „Onder Ons" van de Alg. Bond van Ouden van Dagen hebben al weer de nodige voorbereidingen ge troffen om evenals vorige jaren weer een gezellig kerstfeest te vie ren in het clublokaal Blauwebuis. Het feest is op donderdag 20 decem ber. 's avonds om 7 uur. Excursie Vrouwenbond De leden van de Vrouwenbond van het NW. afdeling Schiedam, kunnen op donderdag 17 januari as. meegaan op een. excursie naar de fabrieken van de Erven Wed. J. v. Nelle. Deze week bestaat gele genheid voor deelnemers om zich op te gevtii by «en van be stuursters, De Schiedamse Middenstands Cen trale vestigt de aandacht op de vol gende wijziging der Winkelsluiting, in verband met de op handen zunde feestdagen: Van 20 tot en met 24 december, met uitzondering van zondag 23 de cember, mogen alle winkels van 18 tot 21 uur geopend zijn. De ver plichte maandagochtendsluitmg ver valt op 24 december. Op beide kerst dagen mogen alle winkels normaal geopend zyn tot 18 uur. De ver plichte dinsdagmiddagsluitïng op 25 december blijft gehandhaafd. Op maandag 31 december vervalt de verplichte ochtendsluiüng en mogen de winkels op die dag tot 21 uur geopend zyn. Zaterdag 15 december was het 25 jaar geleden, dat de heer L. van Santen bij de N.V, Levensverzeke ring Maatschappij in dienst trad. Na aanvankelijk op enige andere af delingen werkzaam te zijn geweest beheert de heer Van Santen nu sinds 20 jaar de hypotheken-portefeuille. De jubilaris werd op de gebruike lijke wijze door directie en collega's gehuldigd, waarbij hem verschillen de waardevolle cadeaus, alsmede een enveloppe met inhoud, werden over. handigd. Vlag in top bij fa. Leeuwenstijn Op 24 oktober 1956 is de eerste paal geslagen voor de constructie werkplaats van de firma M. v. Leeuwenstijn aan de Jan van Rie- beeckweg. Aanstaande donderdag om 2 uur gaat op dit bouwwerk de vlag in top voor het bereiken van het hoogste punt. GEBOREN: Egbert z. v. M. Wes- terveld en H. S, Walraven; Corne lia W„ z. v, C. W. Odijk en C. Sprong; Johannes W.. z. v. M. de Boer en E. Ris; Rudolf, z. v. J. J. Bonte en M. Groen; Patricia J., d. v. A. de Koster en G, M. van der Maten; Michael, z. v. M. Timmers en H. Salari; Christina, d. v. A. Meul- stee en J. Slavenburg. OVERLEDEN: P. J. Feltzer. 79 jr. wed. v.: M, J, Berck;: C. A. L. Olsthoorn. 62 jr.: H. W. Ponsen, 73 Jr. wsd. VüU G. J. G. van dén Broek. Uit een wagen in het woonwa genkamp te Overschie is vijftig gul den gestolen. Achter een huis aan de Rotterdamse Rijweg hebben die ven een paar konijnen uit een hok gestolen. Uit de kantine van Streven naar Verbetering aan de Abraham van Stolkweg ls een deel van de keukeninventaris verdwenen. (Advertentie IM.) LONDEN. Scotland Yard heef* gisteren speciale beambten én poli tiemannen naar het parlement e» d« ambtswoning van premier Eden ge zonden, na bedreigingen ontvangen te hebben dat in die gebouwen bom men geplaatst zouden worden. In het parlementsgebouw werd uitgebreid gezocht maar niets ge vonden na een geheimzin mg tele foongesprek, waarin verklaard wera dat m het gebouw en in Downing Street 10 bommen geplaatst zouden worden. De speciale voorzorgsmaatregelen werden genomen uit hoofde van de recente uitbarsting van activiteit vaa het Ierse republikeinse leger. Scot land Yard heeft echter geweigerd mee te delen of het telefoongesprek deel uitmaakte van de campagn» van de IRA. De Christelijke Muziekstudiekring organiseert morgenavond in de Duit se Kerk aan de Zwarte Paarden straat een concert ten bate van giro 999, de hulp aan de Hongaars© vluchtelingen. Het programma» waaraan Koos Bons en Jan Waayer meewerken, vermeldt werken van Bach, Purcell, Brahms, Chopm e» Franck voor orgel, zang en piano. SCHIEDAM is onze enorme sortering en WIJ VERKOPEN UITSLUITEND Ziet de etalages by N SCHIEDAM Volop natuurmos en feeënhaar dat niet prikt Bij de Technische Bedrijven der gemeente Schiedam kan worden geplaatst voor het schoonhouden van kantoorruimten Werktijden: maandag van 1719 uur dinsdag t.m. donderdag van S—8,30 en 1719 twr vrijdag van 6—8.30 en 17—20 uur zaterdag van 6—S30 en 1216.30 uur Sollicitaties te richten aan de directeur van de Technische Bedrijven, Dwarsstraat 42 te Schiedam D. DE BRUIN Oranjestraat 9 Schiedam - Tel. 66431 een bed in huis B uit Kroes' beddenhals zeker dat u slaagt als u bij ons naar bedden vraagt! DEKENS SPREIEN en zo voort brengen wij haast elke soort. en service geven wy aan iedereen er kosteloos bij BROERS VtSÏ «466 Telefoon 67920 - Schiedam, Te hoop qqngeb. j Te koop: 2 vloerkleden, eet-, thee-, ontb.-servies, cassette tafelbestek. Alles nieuw. Heenvlietstraat 3. Diversen Te leen gevraagd: 600.—% Aflossing ïn 6 mnd. tegen hoge rente. Br. onder no. S 538 bur. v. d. blad. Wie echt kiezen wil. heeft geen keus. Die moet naar „Solingen". Scharen, messen, Gero Specialist, Broersvest 57. Telefoon 55193. Uw mes of schaar bot? „So lingen" slijpt en knapt ze op. Slijperij en Staalwaren- handel „Solingen", Broers vest 57, Telefoon 55193. Alles op het gebied van glas in lood Aa-Ve Glas-in-lood bedrijf. West Frankelandse- straat 16, telefoon 86280. Weggelopen Ten gerieve van onze lezer* hebben wij de mogelijkheid opehgesteld om onder de kleine ad verten tiet tegen een vergoe ding van f 0,25 «dministratta- kosten, annonce* op te nemen tot een mattmum van Zwoor den voor verloren voorwerpen en weggelopen huisdieren. Deze advertences kunnenuttstaitaaa tegen contante betaling aan ons bureau weiden opgegeven.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2