Verschuiving der accenten Onschuld op schoolschoenen Diplomatieke breuk met Moskou doelloos Valt opbrengst tegen dan gaat accijns op borrel weer omlaag Pieter Brueghels Boerenkermisin New York verbrand SPRÖETJÈSPARKS door FRANK GODWIN Die nacht ANTWOORD VAN MINISTER LUNS: Nederland heeft nu 10.934.632 inwoners I i4. rsar Geen opheffing rijverbod voor zondagen RADIO EH T.V. RAADHUIS BESCHOTEN Cellofaaiibeveiliging functioneerde niet Oplichting in Broek op Langendijk beloopt dertig mille Makarios spoedig naar Londen? Yard heropent derde zaak in het weduwenmysterie W.A.-verzekering in België verplicht Dokter v. Swol: t. v. -personality Belastingvoorstellen er door Liberaal tegen hogere sociale uitkeringen Minder soldaten in divisies van V.S. Inbraak op Curasao bij Werkspoor Hongaars kind ti jdens vlucht evroren door JOSEPHINE TEY liU Jfc'.tPtTEIM Evtfi lA7£r BAMSvooRpftflRperi7 T&X.ZO LA/16 KLtinE Ion H iern( EY3A?fDeR^Rzo iS.Hfc&MHU«0Gni&T6£RED£n.,.V£75>AnDeR5Zl^ HET LIJKT WCUOPHij 5AH6VAM rr^^rTT PAARPEH I SI y\f )E héét HETnu riiET DRUrt.WiLjtnEnytEni» LATtfl Zltri HOE JE R'JPT 9 EH. -VAHPAAO. MifctiPROtTJE.lrt HEÖ WAT LAST VAM BêEM -j AL eens eerder hebben v»j de aandacht gevestigd op een merkwaar dig verschijnsel van c'eze dagen en wel, d»t de strijd tegen het kolonialisme sterker wordt, naarmate' ditzelfde kolonialisme meer b.etekenis verliest. Dit kan gelden als het duidelijkste bewijs, dat dit kolonialisme veel meer is dan de heerschappij van. liet ene land over het andere; het is ook en in sterker mate een geestesgesteldheid van .degenen, die nog moeten leren, niet de vrijheid om te gaan. Er is vorige week een merkwaardig debat gevoerd in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties: het ging over de vraag of de Veiligheidsraad niet geheel anders behoort te worden vastgesteld, en het ging er vooral om of Engeland en Frankrijk niet een veel te' grote invloed hebben in verhouding tot hun bevolkingsaantal. Waarom hebben deze landen èen permanente zetel, en waarom India niet, waarom Indonesië niet, waarom Pakistan- niet, waarom de Arabische groep niet? Er moeten, zei de afgevaardigde van Irak, nieuwe normen worden gevonden voor de veldeling der permanente zetels; en Krishna Menori, de Indiër, rekende voor, dat in de V.N. écn Europees land wordt gelijkgesteld met'twee of drie Aziatische ot Afrikaanse staten. Geredelijk kan worden toegegeven, dat de Verenigde Naties veeleer zijn gebouwd op de basis der machtsverhoudingen in 1945 dan op de grondslag der bevolkingsaantallen. Nu laat zich gemakkelijk verdedigen, dat dit onbillijk en ondemocratisch is; er moet echter tegen worden aan gevoerd, dat democratie zich niet in wiskundige formules iaat uitdrukken. Democratie is bovenal de kunst van het bij voortduring vinden van de goede leiders en geven van de goede leiding. Democratie moet berusten op rechtsbeginselen en op het vermogen, deze beginselen te laten gelden. DE Verenigde Naties zie men ais een, vooralsnog zwakke, poging om door het toepassen van internationale regels oorlogen te ver mijden. De organisatie bestaat echter niet uit gelijkgezinden en zo zijn er zeer uiteenlopende meningen over wat eigenlijk onder internationaal recht moet worden verstaan. De theorie is op dit punt can- werkelijk verder dan de praktijk: er is een Handvest, er zijn vrij algemeen erkende internationale wetten, geschreven cn ongeschreven. Maar in het praktisch gebruik komt er niet veel van terecht en blijken sentimenten dikwijls'krachtiger dan argumenten. Het anti-koloniaal sentiment is vergaand een vorm van collectief min derwaardigheidsgevoel. De betekenis er van voor de niet bevrijde volken is zeer groot; maar zij zijn het niet, die hun stem laten horen in de Verenigde Naties. Daar komt het van de pas bevrijde volken, die ontdekt hebben hoe veel zij ondanks hun staatkundige onafhankelijkheid nog tekort komen cn de schuld daarvan aan de vroegere heersers plegen te geven. Zo ontstaan er gevoeligheden; zo doet zich de neiging gelden ora te zeggen, 'dat Europa nog zo'n overmacht heeft cn de verhoudingen in de V.N. moeten veranderen. £n van dc weeromstuit beginnen de Europese landen ook geprikkeld te idoen. Het zijn hun initiatieven en rechtsverhoudingen geweest, die de basis van dc volkerenorganisatie hebben gelegd. Waar willen de Aziatische en Afrikaanse landen heen? Waarom is de actie tegen Egypte eer. soort doodzonde en waarom hoort men van die kant zo weinig over de over weldiging van Hongarije? PROFESSOR Röhling, de Groningse hoogleraar, heeft onlangs be toogd, dat men de Aziatische en Afrikaanse landen moet beschou wen als recht-zoekend in dezelfde zin als in de vorige eeuw de Europese proletariërs. Die tornden op tegen het recht, gemaakt door cn bestemd voor de gezeten burgerij, waarbij zijzelf tekort kwamen. Het huidige internationale recht is vergaand afkomstig van Europa en daardoor uiteraard doordrenkt van het Europese belang. De vergelijking klopt in zoverre niet, dat de niet-Eurupese landen in bet internationale recht geenszins zijn achtergesteld. Het is naar onze mening dan ook veel minder een strijd om het recht, die thans wordt gestreden, dan een strijd om o'c macht. Die minder in aantal zijn dan de anderen, moeten zich naar die anderen schikken, ongeacht het gehalte der verlangens en vermogens van dc laatsten. Het is wel duidelijk, dat de verdere uitbouw en de toepassing van het internationale recht nooit^ als grondslag kan hebben een toegeven van Europa, alleen omdat daar .minder mensen wónen dan in Azië. Op 'die wijze kocr.i recht nu eenmaal niet tot stand. Wij bepleiten een geheel andere wijze en wel het zich zoveel mogelijk doen gelden van Europa, liefst als eenheid, om zo zijn bijdrage te leveren tot ecu rechtsorde, die misschien iets anders is dan de huidige, maar die tenminste het stempel draagt van te zijn voortgekomen uit de botsingen der meningen cn gedragen wordt door een verantwoordelijkheid, welke mcer'i's dan het boos cn driftig toegeven aan gevoelens van verongelijktlieid. Geen toegeeflijkheid, maar strijdbaarheid kan tenslotte voeren tot.die hogere'orde, waar'-bok Europa zich ondergeschikt aan mag en wil weten: v DEN HAAG De regering is mening, dat bet verbreken van de diplomatieke betrekkingen met de Sow jet-Unie of het terugroepen van de ambassadeur te Moskou er niets toe kan budragen om een einde te maken aan de schaamteloze agressie van Rusland tégen het Hongaarse volk, welke ook de regering her haaldelijk, zowel binnenslands als in internationale organisaties heeft veroordeeld. Met het verbreken der betrekkingen of het terugroepen va& dc ambassadeur, zoü geen enkel positief doel worden gediend. Dit heeft minister Luns geant woord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid Regout. De minister, voegt daaraan toe, dat niet ,uit. het oog moet worden verloren, dat,'het onderhouden van diploma tieke betrekkingen met een bepaald land geenszins impliceert, dat men liet regeringsstelsel van .dat land goedkeurt' en nog minder, dat men instemt met agressieve, handelingen van- het daar heersende regiem. Het onderhouden van diplomatie ke betrekkingen biedt de mogelijk heid'om in het belang van ons land, van onze landgenoten en soms ook van anderen, stappen te némen, waarvan ook tijdens de Hongaarse opstand gebruik is gemaakt. Boven dien is de Nederlandse, diplomatieke missie te Moskou in de gelegenheid om van n. bij kennis te nemen van opvattingen, stromingen en doel stellingen, waarmee het wereldge beuren samenhangt en welke ook voor Nederland van eminent belang zijn. DEN HAAG. Volgens opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het aantal inwo- land en andere "West-Y uropese lar. den nog niet toereikend kan worden DEN HAAG. Hat. ziet er nog niet naar uit," dat het zondagsrijver- bod kan worden opgeheven, hoewel de ANWB daarom in een adres aan de minister van Economische Za ken heeft gevraagd. Ofschoon voldoende tankers op de wereldzeeënvaren, is de aan voer van aardolie naar Rotterdam nog niet zo, .dat.de daar aanwezige raffinaderijen op volledige capaci teit kunnen werken. Naar schatting werken deze raffinaderijen op'slechts percent van hun totale.Vermogen, DEN HAAG. Het onvoldoende functioneren van een cellofaan-be- Vfillifiriff is cr de oorzaak van, dat 't gemeentehuis van Leusden veertien dagen geleden door een straaljager van de Koninklijke Luchtmacht Is „beschoten".' Dit blijkt uit het antwoord van; minister Staf op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Visch GCVP) over dit incident. Vier vliegers van dc vliegbasis Soestcrberg hadden op 13 december opdracht gekregen, een gewapende pstrouillevluchc op grote noogttf uit te voeren. Als veiligheidsmaatregel, aldus dc minister, was de veilig heidspal bovenop de stuurknuppel op veilig gesteld, en bovendien afge plakt met doorzichtig cellofaan, zo dat de stand van de pal visueel, kon worden gecontroleerd en naar werd aangenomen niet ongewild kón worden veranderd. ->-De vliegomstahdigheden leidden er toe, dat één der vliegers zijn stuur knuppel beurtelings met de rechter- en de linkerhand moest hanteren. Blijkbaar is daarbij de veiligheids pal, ondanks.de cellofaanbeveili- ging, verschoven co bovendien de af vuurknop geraakt. De vlieger heeft het schieten zelf geconstateerd en gestopt, De conclusie van het onder zoek is. dat de .cellofaanbeveiUgmg gefaald heeft. Sindsdien 2jjn de vei ligheidsmaatregelen verzwaard. geacht. De in Nederland beschik bare raffinage-capaciteit zou ruim vier maal de Nederlandse behoeften kunnen dekken, ware het niet dat ongeveer 70 percent van de :eind- prodükten op contract geëxporteerd moet worden naar nabuurlanden. (Van onze correspondent) ALKMAAR. Het accountants onderzoek door het Centraal bureau voor de veilingen, ingesteld in de boeken vara de betaalmeester van de Langendijker groentecèntrale in Broek op Langendijk is afgesloten en heeft uftgewezen, dat het tekort door de malversaties van de 53- jarige H. P. tussen de 25.000 en 30.000 ligt. De schade wordt door fraudever zekering volledig gedekt. De betaal meester H, P. is op zyn verzoek met ingang van 1 januari 1957 ont slagen, Hij was reeds eerder door het bestuur geschorst hangende het onderzoek. De zaak is in handen van. de Officier van Justitie in Alk maar. NICOSIA. Het leidende Cypri sche dagblad ...Eleftheria". dat. in de Griekse taal verschijnt, heetft een berichtuit Londengepubli ceerd, volgens hetwelk aartsbis schop Makarios geweigerd heeft .te spreken met de twee Britse afge zanten, die hem op de Seychellen de.Britse grondwetsvoorstellen voor Cyprus zouden toelichten. Hü zou geweigerd hebben over politieke on derwerpen te spreken zolang hij ge vangen blijft. De afgezanten, Pearson en Tor- naritis, zouden hebben aanbevolen dat Makarios zo snel- mogelijk van de Seychellen, naar Londen zal wor den overgebracht. LONDEN. Scotland Yard heeft het onderzoek naar het overlijden van. nog een. andere welgestelde we-, duwe in Eastbourne eveneens her opend. Twee stoffelijke overschotten - werden reedg opgegraven nadat dn Bodkin Adams onder verdenking van moord op een groot aantal wel gestelde weduwen was gearresteerd. De heropende zaak is die van Gertrude Hullett, die dr. Adams ruim 10.000 gulden en haar Rolls Royce naliet. Als doodsoorzaak werd zelfmoord opgegeven. den van dit jaar bedroeg het aantal huwelijken 76.295 (v. j. 74.287), het aantal levendgeborenen 194.707 (v. j. 193.514) en het aantal overledenen 70.313 (v. j. 67.256). Voorts zijn er in de eerste 10 maanden van dit. jaar 41.724 (v. j. 42914) personen geïmmi greerd, terwijl het aantal emigran ten 52.579 (v. j. 49.563) heeft bedra gen. (Van onze correspondent) BRUSSEL Per l januari 1957 wordt in België de wet van kracht, die de verplichte W.A.-verzekering regelt van alle voertuigen met een grotere cylïnderinhoud dan 50 cc. Voor bromfietsen met een cylinder- ihhoud, die de 50 cc niet te boven gaat, zal de nieuwe wet pas gelden per 1 januari 1958. Deze regeling -is niet alleen van belang voor Belgische automobilis ten, motorrijders en scooteraars, maar evenzeer voor buitenlanders, want de wet geldt eveneens voor hen. Buitenlandse voertuigen wor den na 1 januari slechts in België toegelaten op vertoon van de'zg. groene kaart. fj^ AN NEER zullen we dokter Va» Swol weer op hét beeld- scherm zien? Hij. is, om èen niét zo fraaie maar duidelijke term te ge bruiken, „een typische tv-persoon- lijkheid''. Dat de documentaire over dc bestriding van de kinderverlam ming, waarmee het NCRV-program- md gisteravond werd geopend, slaag de en meer da» 'dat: indruk maakte is voor 'n belangrijk deel aan zijn optreden te .danken. Na enkele inleidende zinne» reeds nam de dokter de leiding van 't gesprek over van de reporter. Hij sprak recht-op'de-man-in-de-huiskamer-af, deed daarna aller leukst, maar beslist niét zoet, met de jonge patiëntjes i» de studio, •- l Eèii man ais Van Swol, die 't onde finieerbare heeft '■wat bij Neder landse tv-mede- 'xoerkers. te wei nig voorkomt :en wat in Engeland met het vage be- grip „personality" wordt aangeduid, zou aan'de overkant van de'Noord zee al lang gecharterd zijn als lid van discussie- of. quiz-teams. Wy hopen de Amsterdamse arts, die ook buiten de sfeer van z'n beroep een bekende figuur is, méér óp het scherm te;-zien. DE rechtstreekse uitzending van (klank) radio-Steravond deed voor het gemiddelde tv-ontspan- ningspraramma nauwelijks onder. „Daverend" was het dus niet. Al zal het de. kijkers genoegen hebben ge daan, te vernemen dat de actie „Goed Zo" al 'n half miljoen heeft opgebracht, waarvan twee ton over gedragen kon worden aan het comi té Vluchtelingenhulp. Een winstpunt van deze uitzen ding: het spel jMastklimmen". Hoe wel het op de klankradio is .afge stemd, bleek het ook voor de beeld radio'een succes. Beter dan allé po gingen, die we tot dusverre op dit gebied hebben gezien. Hier nu eens geen flauwe, lauwe vtagen. We za gen de deelnemers, wenkbrauwen- fronsend, peinzen. En op dé achter grond reageerde de jury sportief- spontaan. Ook voor tv IsJohan Bo degraven 'n gevatte quiz-master. H, Sr Z ONDAGMIDDAG, van 2.20 tot 3.20, zal de AVRO nog eens het Radiofonisch Oratorium „Job", waarmee Ton de Leeuw voor Ne derland de Prix d'Italia behaalde, uitzenden. We .raden allen die zich voor hedendaagse muziek, en voor nieuwe technische mogelijkheden in de muziek interesseren, met kiem aan naar deze belangwekkende com positie te luisteren. De componist zal z'n werk zelf inleiden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG By de bespreking van de regeringsmaatregelen om de belastingdruk op de borrel en de benzine te verhogen hebben diverse Advertentie l.M.) WASHINGTON. Het Ameri kaanse leger heeft gisteren meege deeld, dat het heeft verzocht om goedkeuring van een plan tot het beperken van de omvang van divi sies met het oog op de vereisten voor een atoomoorlog. Het ministerie van het leger ver zocht president Eisenhower en diens minister van Defensie, Wilson, om toestemming tot besnoeiing van in fanteriedivisies met ongeveer 3700 man en luchtlandingsdivisies met ongeveer 5600 man en tot kleins in krimpingen van pantserdivisies. Een. woordvoerder van het leger deelde te Washington mee, dat een infanteriedivisie thans nominaal 17.455 man omvat, een pantsei'divi- sie 14.684 man en een luchtlandings divisie 17.100. senatoren als een grief naar voren gebracht, dat zij over deze kwesties moeten beslissen, Zonder met de nieuwe minister van Financiën te hebben kunnen spreken over de al gemene financiële situatie. Dat be tekende echter niet, dat jJch tegenstanders der belastingvoorstel- len verklaarden, - - Weliswaar;verklaarde de libérale woordvoerder. De Wilde;':' wiens geestverwanten in dé Tweede Kamer wél tegen hadden gestemd, dat hij - verwachtte; dat door ver hoging van de borrelprijs het ge bruik van gedistilleerd zozeer zou dalen, dat de schatkist er toch niet wei bij zou;v.aren, doch bij de'eind stemming ontbrak hij op het appel. Slechts éen senator verlangde aan tekening van zijn bezwaren.' Het was de KVP-er Wïttehm,; eèn-: oud- minister, die. tegenwoordig -o.a. op treedt alsvoorzitter van: het pro- duktschap voor gedistilleerd» Inmiddels had minister Hofstra, in antwoord op een betoog van de chr. bist; afgevaardigde Vixseboxse, be loofd, dat wan- EERSTE KAMER JJET beroemde doek „Boeren- kermis" van Pieter Brueghel cfe Oude is by een brand in New York onherstelbaar beschadigd. De brand brak uit in een atelier ven restaurateurs, toen een staf ven Jcv .'enaars bezig teas aan een collectie van dertig schilde rijen. Twintig kunstwerken gin gen verloren. Daaronder bevond ziek ook hei doek ,De Geboorte van de Heilige Maagd" van Tin toretto. Dc waarde van de ver nielde schilderden bedraagt ruim een miljoen gulden. WILLEMSTAD. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben onbe kenden zich toegang verschaft tot het kantoor van Werkspoor N.V. öp de terreinen van de CPIM op Cura sao en eea zeer aanzienlijk geldsbe drag ontvreemd. Naar verluidt, zou het hier gaan om een som van. 50.000 a 60.000 Antilliaanse guldens. Dit bedrag was bestemd voor de uit betaling van lonen en kerstbonussen aan hot personeel. '■-v' 2688. Bliksemsnel loopt Jaap onderdeks naarin de Rraonllin hangt. De kraanlnn loopt op de het vooronder. Het voorluik staat gelukkig open mastller. De man houdt nog steeds Rob m te en- hot motorgeronk overstemt alle gelihden. dwang en schreeuvrt hem to-e, dat h# ,.dle_ andere Voorzichtig.: kruipt Jaap naar de grote mast De I man" moet halen. Hij heeft Jaap nog met in oe inboorling staat; met het' geweer, in de' aanslag-Agaten en. daarvan moet Terwlhde gebruik maken. vrIiwel rechthMer .de giek'.van het:grootzeil, dat Als hij die giek nou eens los zou maken, dan In gebukte houding sluipt Jaap naar de mast en geeft dan snel een ruk aan de pai van de lier. Met een daverende slag komt de giek naar bene- den.en. het zeil bedekt-de aanvaller.- - heer 'de: belas- -tmgopbrerigst op de duur zou te genvallen, het accijns op gedis tilleerd zou wor den verlaagd. Nadat de socia listische mr. Van Hall in zijn mai den speech minister Hofsira had ge steund, werd het slot van de ver gadering gevormd door een samen spraak tussen de liberale fractielei der Molenaar en staatssecretaris Van Rhjjn over het voorstel der re-' gering om de sociale uitkeringen met tien procent te verhogen, in na volging van reeds iplaats gehad heb bende loonsverhogingen. Wat prof,. Molenaar vooral dwars zat, was,, dat verzekeringsuitkerin gen automatisch bij het loonpeil werden aangepast. Liever had hij een vernieuwing van de verzeke ringswetten ontvangen. Daarop liet de staatssecretaris we ten, dat deze modernisering bij de S.E.R. in studie was, doch dat het niet aanging in afwachting daarvan speciaal de minst draagkracht:gen te laten achterblijven bij de verdeling van de welvaart. Prof. Molenaar toonde zich over deze opmerkingen in zijn wiek ge schoten. Hij stemde dus tegen de voorgestelde verhogingen, met uit zondering van die der Dreestrek-- kers. In tegenstelling tot vrijwel de hele Tweede Kamer kon hij het n.l., wél billijken, dat de regering hun de helft had gegeven'van wat de Stich ting van de Arbeid haar had gead- visefird! WENEN, Een nit vtff personen bestaande Hongaarse familie heeft meer dan dertig uur in een open roeiboot gevochten tegen de ijzige winterkoude op het Neusiedler meer, gelegen op de grens van Hongarije en Oostenrijk- Toen de boot tenslot te de Oostenrijkse oever bereikte, was een kind van negen maanden doodgevroren. Het groepje bestond uit een. Boe- dapester koopman en zijn vrouw, hun kind en de ouders van de koop- man. Ook de beide oude mensen hebben in ernstige mate van de over- tocht te lijden gehad, In de afgelopen'24 uur zijn slechts 505 Hongaarse vluchtelingennaar Oostenrijk uitgeweken.Men schrijft dit geringe aantal toe aan de slechte weersomstandigheden- gende ochtend en zijn getuigenis is, dat zij duchtig er van langs had gekregen. Trouwens, een paar blau we plekken waren nog te zien toen ze veel later bij ons haar verbaal kwara doen." „Heeft ze nooit aan vallende ziekte geleden?" „Nee; daar dachten wij ook aan in het begin van het onderzoek. Ik wil eraan toevoegen, dat de Wynns erg redelijke mensen zijn, die welis waar' zeer onder de indruk waren, maar die geprobeerd hebben de zaak niet te dramatiseren, 2e hebben het kind ook niet toegestaan om zich te gaan zien als een voorwerp van be lang of medelijden. Ze hebben de zaak voortreffelijk opgevangen." „En alles wat nuj overblijft is mijn kant van de zaak mét eenzelfde bewonderenswaardige onbevangen-, ren wat we op 28 maart uitvoerden beid te bezien," zei Marion Sharpe. en heel" onwaarschijnlijk, dat ie- „U moet zich in mijn plaats den mand anders zich dat voor ons zou ken juffrouw Sharpe, Het meisje berinneren." Uw personeel?" stelde beschrijft niet alleen het huis, waar- Robert voor, „dienstmeisjes hebben in zij zegt vastgehouden te zun, ze èen manier om zich iets te herinne- beschrijft ook de twee inwoonsters ren, die vaak verrassend is." en ze beschrijft ze.-bijzonder ac- 9 „We hebben geen personeel," zei curaat Een magere oudere, vrouw ze, „het is moeilijk voor ons ora er met zacht wit haar en zonder hoed., „Verwondert het u, dat ik baast een te houden. De Franchise ligt zo in het zwart gekleed, en een. veel had met het krijgen van hulp?" zei afgelegen." De stemming dreigde on- jongere vrouw; slank en lang en Marion Sharpe, zich tot Robert wen- behaaglijk te worden- en Robert donker als een zigeunerin, zonaer dend. „Kunt u zich een stuk non- haastte zich'te zeggen: hoed en met een kleurige sjaal om. sens voortstellen dat meer van een „Dit meisje tussen haakjes ik „O ja, ik kan er geen ^verklaring nachtmerrie heeft?" weet niet boe ze heet." voor geven maar Jk begrip uw po- „Ik weet dat huishoudelijke hulp' „Elisabeth Kane, gewoonlijk Bet- sitie. En nu geloof ik, dat we het schaars is," zei'Robert, „maar zou ty Kane." meisje maar beter binnen kunnen iemand verwachten een dienstmeisje „O-ja, dat zei u al. Neem me nietlaten komen. Maar voordat we dat te krijgen door haar met geweld kwalijk. Dit meisje.kunt u ons doen zóu ik willen zeggen--De deur te ontvoeren, om nog maar niet te iets over haar vertellen? Ik neem ging genlisloos open en de oude spreken van slaan en uithongeren?" aan dat de politie het oen en ander mevrouw Sharpe verscheen op ae „Geen normaal mens, natuurlijk," over haar uitgezocht heeft alvorens drempel. De korte'lokken wit haar stemde Grant toe, terwijl hij Robert zó veel van haar verhaal te gelóven? rond haar gezicht stónden nog reent- strak aankeek, zodat zijn ogen geen Waarom bijvoorbeeld pleegouders en op, 'net zoals haar kussen ze gevormd kans hadden af te dwalen naar Ma- geen ouders?" had. Ze zag er meer dan ooit uit als rion Sharpe. „Maar geloof me, in „Ze is een oorlogswees. Ze werd een sibille. mijn eerste twaalf maanden bij de als klein kind naar Tylcsbury geeva- „Ha," zei ze, met een geluid als van politie had ik twaalf gevallen meege- cueerd. Ze was enig kind en werd een schorre kip. „Drie vreemde he- maakt die veel ongeloofwaardiger ondergebracht bij de Wynns's. Haar ren." - waren. Er is geen einde aan de uit- ouders kwamen beiden bij hetzelfde „Laat me ze aan u voorstellen moe- épattingen van de menselijke geest," „incident" om en de Wynns, die der," zei Marion terwijl de drie man- „Daar ben ik het mee eens, maar altijd al een .dochter hadden willen nen opstonden. - 'de uitspatting kan net zo 'goed bij hebben en erg dol op het kind waren, „Dit is meester Blair, Haywarü het meisje liggen. Per slot van reke- waren blij baar te mogen houden, en Bennet de firma uit dat prach- ning begint bet allemaal met haar. Ze beschouwt 2e helemaal als haar tige huis aan 'hetbegin van ae 2B is degene, die weggeweest is ge- ouders vooral omdat 2e zich van Hoofdstraat." durendehij zweeg vragend. haar eigen ouders vrijwel niets meer Toen Robert boog, keek_ ae oude 1 „Een maand, vulde Grant aan, kan herinneren. vrouw hem' strak aan met haar zee- „Een maand-Terwijl er geen aan- „Juist, en haar gedrag?" - meeuwenoog.' „Het moet afgeoiRt wijzing is, dat het huishouden van „Uitstekend. Een stil kind. Goed worden." zei ze. Dat was-waar, maai de Franchise zich in dia maand ge- op school, maar niet briljant. Is nooit het was niet de begroeting die hu 'wljzigd heeft. Misschien is het juf- in moeilijkheden geweest in noch zich voorgesteld had.Het troostte !rouw Sharpe mogelijk een alibi op buiten school. „Doorzichtig eerlijk" hem een beetje dat-haar begroeting te geven voor de dag in kwestie, is de term die haar klasseonderwij- van Grant nog ongewoner was. verre .Nee," zei Marion Sharpe, „de dag zeres gebruikte. „Toen ze thuis kwam van geagiteerd of geïmponeerd te 'voigens dé inspecteur was 28 maart, na haar afwezigheid, was er toen zijn door de aanwezigheid van Scot- ,Dat is een hele tijd geleden en onze enig bewijs van de klappen die ze land Yard in haar salon, zei ze mei dagen hebben weinig variatie, als gekregen had?" haar droge stem: „U moet m^t in ze die al hebben. Het zou voor ons, „O ja; beslist. De huisdokter van die stoel gaan zitten. U bent er veei 'onxnogêiijk zijn'om. ons te; herinne- de Wynns onderzocht haaf de" vol-te zwaar voor." Vrijdag 28 december 1956

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1