Landbouw en vrije lonen RANG Onschuld op schoolschoenen RANG RANG RANG Chefarine 4- Jemen eist Aden op Bestrijding van pijn fzeEangrijk verbeterd! RADIO EN T.V. provincie juist dan als er geen geld was Leven, gekocht met de dood Baby's gestikt HOOFDPIJN WEG HOOFDPIJN! Olieboringen in liet westen des lands Aardig cabaret, zwakke tekst SPROETJE - SPARKS - door PRANK ©ODWIU door JOSEPHINE TEY Woensdag 16 januari 1957 ^?E'VAprll-beweging van 1853, gericht tegen hei herstel van de 7 rooms-katholieke hiërarchiein Nederland en bekend gebleven vooral, ómdat re de val tengevolge had van het eerste roinisterie- Thorbeclcc. heeft geen pendant gevonden in het Kat schamele en in elk geval erg late protest van enige Haagse predikanten tegen de be noeming van een kalholieke burgemeester in Den Haag. De betekenis van dit protest was ook daarom gering, omdat het voor een deel voortkvam uit een kring van mensen, wier politieke vertegenwoordigers in de mi- n/rierraad aan deze benoeming hadden meegewerkt.. Het geval is een kleine beschouwing waard, omdat het to treffend doet uitkomen, hoe weimg een gezindheid die bepalend heet te zijn voor een zekere politieke overtuiging, in de partij.politieke praktijktot gelding komt. IVatuurlijk bestaat de a.r, partij niet om een tegenwicht te vormen tegen de grote rooms-katholieke partij; maar ieder die iets afweet van wat leeft in de a.r, kiesverenigingen zal. moeten erkennen, dat daar „een onderhouden van de reformatorische 'ën 'daarmee anti-roomse geest wel haast als essentieel wordt beschouwd. Er. is in tal van deze kiesvereni gingen dan ook we) gem urm ur eer. De „verroomsing" wordt gezien als een aantasting der grondslagen van de natie; waar gaat het naar toe, als de groptste protestantse partij in Nederland zich op dit punt zo weinig weer baar betoont? De leiding van deze partij kan er wel omheen draaien of over zwijgen; en beide methoden zijn dan ook toegepast in de a.r. pers. Doch elk be grijpt, dat dit struisvogelpolitiek is. Hoe men de dingen ook bekijkt - en ze worden bekeken! - er rooet toch wel uit voortkomen een zekere twijfel moedigheid. Waarvoor stemt men dan eigenlijk anti-revolutionair? MEN begrijpe ons goed: wij hebben gepoogd, de gevoelens weer te geven van de a.r. kleine luyden, waartoe wij ons zelf niet reke nen. Wij hebben dit gedaan, omdat wij niet houden van verzwe- genheden of onwaarachtigheden in de politiek. De feiten zijn, dat voor het eerst in de geschiedenis Den Haag een rooms-katholieke bur gemeester heeft en dat de a.r. pattij wèl en de door deze groepering met zo zwaar principieel geschut bestookte doorbraakpartij niet er aan heeft meegewerkt. Nu hóren wij al roepen; Jawel, maar die doorbraakpartij had politieke en geen godsdienstige motieven; ze heeft zelf roomse leden en wil niets weten van reformatorische beginselen. Het antwoord moet dan echter luiden, dat de reformatorische beginselen van de principe-partij in dit geval toch weinig hebben gebaat en dat een zuiver politieke bena dering blijkbaar eerder een goede'oplossing had geboden. Dit is, dunkt ons, het punt waar liet om gaat Een burgemeester is een politieke functionaris, en het is redelijk, dat bij de aanstelling enigermate wordt gelet op de staatkundige verhoudingen in de desbetreffende ge meente. Daarbij is dan de geschiktheid in bet geding; daarnaast geldt uiteraard de bekwaamheid als belangrijkst punt van beoordeling. Wij ge- lpven, dat er geen reden is om te twijfelen aan de bekwaamheid van. de nieuwe Haagse/burgemeester; te praten zou echter vallen over zijn ge schiktheid in een gemeente, waar zijn partij nog geen twintig procent van de stemmen krijgt. Dit is geen nakaarten; het- is alleen een opmerking naar aanleiding van bet protestants protest, dat Je klemtoon verkeerd legde en onzes inziens kan gelden als een ongewild bewijs, dat confes sionele politiek vaak averechtse resultaten oplevert. DE Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond heeft de collec tieve arbeidsovereenkomst opgezegd, en krijgt deswege thans te horen, dat hij. zich onttrekt aan bet formulier, waarop de land bouw eensgezind zijn vier eisen heeft geschreven. Wij menen, dat de A-N.A.B. niet onbehoorlijk beeft gehandeld, mét het punt van de lonen op zijn wijze naar voren te schuiven. Dit niet alken om de dringendheid van dit punt in verband met de voortgaande trek van het platteland, dui delijk tol uiting komend weer in de thans bekend woïdende jaarcijfers omtrent de loop der bevolking in de agrarische gemeenten, maar vooral omdat de genoemde organisatie niet, zoals de confessionele bonden schuld draagt aan d.e z.g. vrije loonvorming, welke de landarbeiders opnieuw heeft, geplaatst in de hoek van achtergeblevenen. Er is alles voor te zeggen, dat de kwestie der landarbeiderslonen apart wordt bekeken, al zal een verho ging haar uitwerking op bepaalde andere agrarische eisen natuurlijk niet missen. (Advertentie LM.) V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen ef kaar endoen wonderen I beleerden hebben ontdeld, dai bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebh*n. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk ^-fceker,J was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middeler verenigd in tHefarine„4"* elk afzondedrjkal beroemd werken tezamen nog beter- Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk worderen 1 Tegen pijnen en griep. GeicTiifel root de ge»o«fisii£ "Mg, wint ifie worA beschermd door hel berianddeefCheUto*. PARAMARIBO. De actie, welke het Surinaamse Rode Kruis heeft gevoerd ten-bate van de Hongaarse vluchtelingen heeft een bedrag van ƒ7000,— opgebracht. LONDEN. De toestand aan de grens tussen Jemen en het Britse protectoraat Aden is thans rustiger. In het gebied van Beihan werd maandag slechts sporadisch gescho ten. Dit is gisteren meegedeeld in een communiqué van de regering van Aden. Hierin wordt verder ge zegd. dat elementen, die door de Jemenitische autoriteiten worden gesteund, nog steeds een aantal plaatsen in Aden bezet houden. De gezant van Jemen in Cairo heeft gezegd, dat Jemen. een. volks stemming onder toezicht van de V.N. in de protectoraten van Aden wil houden om de politieke toekomst er van vast te stellen. De afgevaardig de van Jemen in de beheerschaps- commissie der Verenigde Naties heeft dinsdag verklaard dat Aden „deel uitmaakt van het Jemenitische rijk." Koning Hoessein van Jordanië en koning Saoed van Saoedï-Arabië ko men volgens radio-Cairo donderdag naar Cairo voor overleg met presi dent Nasser. CVan één onzer redacteuren) pR IS EEN TUD geweest, dat het koren,'dat bp de pTf h"°Kte van Chenevières groeide, dat het graan van Aubignane, beroemd was in de^gehelc streek,.," pat zegt de oude Michel Rts,hU iri de herberg van Sault" zijn anysacbhge, alcoholrijke ricard drinkt. En. de oude Miehei kan het welen. Htf behoort tot die enkelingen, die de hopeloze strijd het laatste ..hebben opgegeven, die hebben gewoond in wat eens een dorp was. toen het gra5 al heer en meester was van de rnïncn, Eeri prach tige kop met sneeuwwit Kaar, .twee nog.jonge, fonkelende blauwe ogen, waarin som* de peinzende blik van een filosoof komt, breed gebouwd en sterk. Te sterk om net hoofd in de schoot te leggen, maat toch, h\j alle kracht, te zwak om het ooit te kunnen-winnen. Wat zou alleen menselijke kracht ook vermogen, wan- neer er met een dorp dat gebeurt, wat er met Aubignane Mlt! geschied is? Het ergste was niet. d« dr-huizee, die mei: aan de rand van een heüing had gebouwd en die zich 1$$?® daar in evenwicht moesten houden, naar beneden be- gonnen te glijden. Het ergste tvas, dat de erosie, die dit op haar geweten had, het land langzaam maar zeker in een woestenij veranderde. Pl&*- „Aan de bestrijding daarvan1*, zegt Michél, „lief men zich in Parijs weinig of niets gelegenliggen." Hij zegt bet rustig, zonder stemverheffing, vlak, op de manier, waarop men een overbekend feit constateert, dat nauwe lijks nog enige aandacht'verdient, „Op de departementen." komt een 'ander iel, „dacht men altijd meer aan zijn eigen toekomst, dan aan de toe komst van de dorpen in Vaucluse- Dat verhaal over; hét graan, dat eens ieders trots uit-' maakte, die bittere kritiek op de ambtenarenkaste in de, hoofdstad, het raakt allemaal net precies de kern van de zaak. die met slechte kwaliteit van de bodem niets te maken heeft. Het verkeerssysteem, het marktmechanis me, het gehele maatschappelijk leven, het is in Frankrijk uitsluitend en eenzijdig op Parijs georiënteerd. Decentra lisatie!, gezonde streekplannen!,, zij zouden kunnen hel pen Maar zij passen niet in het systeem, dat v.Le Monde" zo terecht voor de kwalen van dit land verantwoordelijk stelde. En het, in het individualistische Frankrijk hoger dan waar ook geroemde, particuliere initiatief, had uiter aard meer belangstelling voor lucratieve ondernemingen, aan voor een pas op de lange duur vruchten afwerpende p% I .II* f erosie-bestrijding of voor ruilverkavelingsobjecten. Beide K^I^nnCTf^IIIHC\ \fC\r\r Hé* 2a^j* werkelijk van betekenis zouden zijn geweest. lyoldlll IU VUUi 'v Aldus draaide men rond in een fatale cirkel. Omdat de akkers tengevolge van de erosie voortdurend min der opbrachten, wilde men er niets in investeren en om dat men er niets in investeerde nam de erosie voort durend grotere afmetingen aan. Binnen dezelfde nood lotscirkel beweegt zich het probleem van de arbeids krachten/Toen de kwaliteit van de bodem daalde, kreeg men behoefte aan méér handen. Doch juist toen de opbrengsten ver- rijk gevestigd heeft in 1936 2.454.000 En in Parijs blééf men bij zijn da- minderden, trokken, de „handen" in 1945 1.670.000 en in 1954 1.450.000. geiijkse routine, weg, omdat de harten waar zij bij Pierre Drouin heeft cr in „Le- Met goedmoedige Franse spot. die hoorden, het niet verdragen kon- Monde" op gewezen, dat in datzelf- er echter niet minder scherp om is. den, dat het leven dat zij zich ge- de jaar 1954 twaalfduizend vreem- veronderstelt men daar in die her- droomd hadden, stukje bij beetje delingen een vestigings- en werk- berg van Sault, dat men in de werd kapot gebroken, omdat zij vergunning kregen, in Zwitserland hoofdstad telkens slechts aan aan het niet kondenuithouden in de daarentegen 200.000. Juist in de de verafgelegen .provincies heeft dorpen hunner jeugd, die langzaam verarmde gebieden nam. de afkeer gedacht, wanneer er net precies begonnen te sterven, totdat er niets van vreemdelingen het sterkst en geen geld'was om haar te hulp te van over was dan een bloedloos gestadig toe. De oorzaak? Angst, komen. In 3914 bij voorbeeld, toen lyk, neergezegen langs de berg- dat zij iemand het brood uit de de oorlog alles opslokte; in het be - helling.... mond zouden stoten. gin van de 20-er jaren, toen het Misschien zouden-vreemdelingen, .Wederom een terrein, waarop herstel van het verwoeste noorden zonder binding aan de streek, zon- een grote.taak lag voor de regering, alle middelen opeiste/Toen er wél der sentimenteleherinneringen; Na de bevrijding in 1944 was er in 'geld was, gaf men er de voorkeur uitkomst hebben kunrien brengen. Frankrijk sprake van een groot im- aan er mee te speculeren, liefst op Maar ook met die vreemdelingen migratiepian. Een aanloopje werd draaide men weer in een kringetje ondernemen. Toen ging het als met rond. Omdat het leven moeilijker de wet op het landbouwonderwijs, werd, omdat de magere jaren wa- Alles bleef dode letter. Men nam ren aangebroken, omdat men zich slechts enkele ..noodmaatregelen*', in zijn bestaan bedreigd zag. was zoals de tewerkstelling van èen ge- men niet op vreemdelingen ge- ring aantal buitenlandse arbeids- branö. Het verschijnsel is karakte- krachten, een handjevol krijgsge- ristiek, niet alleen voor de dorpen, vangenen en wat Noordafrikanen, die wij op het oog hebben, doch .In de herberg van Sault oefent '~.S .In wat eens een dorp was, is het gras heer en meester van de ruïnen de baisse van de franc als het even kon. Toen men zich opnieuw de ge varen der erosie herinnerde, kwam er wéér een oorlog en het spelletje, herhaalde zich.. En toen kwam er een oorlog ïn Indo-China en een in Marokko en een^ in Algerije. Dat slokt geld op, véél geld. Méér dan het behoud van de velden rond Sault zou hebben gekost, die eens als van goud leken door het koren. „Simon." zegt Michel, wien het spreken wat vermoeid heeft, „nog twee ricards, alsjeblieft.,..!" MORGEN VOLGT: voor een groot deel van Frankrijk. Volgens de cijfers van de laatste volkstelling bedraagt het aantal vreemdelingen, dat'zich in Frank - L bittere krltieK op fle regering in Parys AMSTERDAM - Naar de hoofd stedelijke politie eerst thans bekend is geworden zijn dit weekeinde twee baby's door verstikking om het le ven gekomen. in een .woning aan de Reigerweg is een eenjarig jongetje gestikt,'door dat zich' een. tuigje., om zijn keel snoerde. Eén zeven maanden oude baby is in een woning aan. de Haar lemmerweg overleden als gevolg van verstikking, in een. kussentje. Advertentie zjvf Ouden van Dagen vragen: Geef vrouw pensioen ook indien man nog geen 65 jaar is DEN - HAAG - Hethoofdbestuur van de Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen, heeft in een adres aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid verzocht de Al gemene Ouderdomswet zodanig te wijzigen of aan te vullen, dat een vrouw,.die de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, pensioen verleend zal worden, ook al zou zij gehuwd zijn met een man die nog geen 65 jaar is. DEN HAAG - De N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij zal, in het vertrouwen dat haar de concessie in het westen des lands zal worden toegewezen, haar exploratieprogram ma aldaar voortzetten. Vorige week is een verkenningsboring begonnen te Zoetermeer. Een dergelijke boring te Moerkapelle wordt voorbereid. r)E KRO heeft het cabaret „Pop- petjes op de ruit" verzorgd door de jongerengroep „Trant '56" jierplfiatst t'an de zaterdag naar de dinsdagavond. Enerzijds is ditjam mer, anderzijds kan ik het 6egry- pen. Enerzijds, omdat het program ma qua presentatie puntgaaf ls, voortreffelijk goed verzorgd, leuke zang. en spreekstemmen,, knapte gen elkaar afgewogen. Kortom al tvat ge van een goed radio.cabaret moagt verwachten. Nu het „ander zijds"; dat slaat op de teksten. Die zijn ook uiterst zorgvuldig in el kaar gezet, maar o zo,conventioneel, met zoek-geraakte pointes. Heus, Trant '56" verdient, een betere tekstschrijver dan de auteur, die zich tooit met' de trotse naam „Jan van. Brabant en Henegouwen - De AVRO be gon 't door haar verzorgde tv- programma gis teravond weer met de rubriek .•Filmpremiè- res", verzorgd door de héél mooi grijze Frits Thors. Tegen de manier, waarop deze fragmenten uit nieuwe films worden opgediend heb ik het be zwaar. dat er wel iets over de in houd, maar- niets over de kwaliteit wordt verteld. Dit zou men. in een tv-bestel, dat de reclame schuvh;, anders verwachten. De beeldradio is cr niet onv propaganda te maken voor de grote filmproducenten. Zij heeft een voorlichtendetaak. die slechts tot haar recht komt als een filmfragment wórdt ingeleid met 'n deskundig kritisch beschouwinkje. H.- S. Morgenavond kan de tv-re- portage aan boord van de ..Statendam" niet doorgaan; zij wordt vervangen door een beeldverslag van drie partijen amateur-boksen. Volgende week woensdag is het nieuwe vlaggeschip van de Holland- Amerika-Lijn wèl onderwerp van twee radio-reportages in 't NCRV- programma: 's middags de doop door prinses Beatrix; 's avonds een verslag van drie kwartier van de officiële proefvaart. De VARA brengt vanavond weer 'n door-S, de Vries Jr. geregisseerd raam- pröjgramma in de serie „In opa's jopge jaren". Het begint met een documen taire over die merkwaardige Rotter dammer Lode wijk Pincoffs, schepper van „Feyenoord" en berucht bankroe tier, Hoofdschotel is het drama „De man met de wassen beelden". Op de andere zender, concerteert Om 8.20 het Radio PMlharmonisch Orkest onder leiding van Nlcolai Malko: uitgevoerd worden „De mi tierra" van de Spaan se componist Floro M. Ugarte en-de eerste symfonie van Diinltri Sjostako- witsj. (Advertentie t.Mj is alleen als, er op staar Het merk Rang staat duide lijk op iedere Rangrol, als ook op het beschermend omhulsel van ieder Ranget je. EEN PRODUCT VAN DE kingfabrieken TOtVAUAG KOC1T SPROETJES PAARD IM DE 8UUKT VAN TOM TOM, HIER SPROETJE: WAAR BEN JE? HEBBcn MS Al- VERSPREIDEN D'E Hofjeü 2903. Maar dan bedenkt Rob. dat tijdens hun cêsprek met Kimi de eb is Ingetreden en dat de Laura", die immers vlak boven het wrak van de "Hudson" ligt, vermoedelijk vast zit op de zaling van het gezonken schip. Jaap trekt zijn duikers kostuum aan'en stelt een onderzoek in. Ja, Robs yerondeistelling blijkt maar al te waar te zijn. Ze moeten dus noodgedwongen wachten op hoog terug moeten komen," gromt De Vilder, water voor zij los kunnen komen..Op 't eiland hebben De Vilder cn Piet Born de „Laura" voort durend met hun verrekijkers in de gaten gehou den. Zij hebben gezien, dat het Kimi ss gelukt aan boord te komen, maar wat er verder is gebeurd, weten zij niet. „Hij had al lang met dat schip zwarte kerel zal ons toch geen loer willen draaien? Weet je wat, Piet? Wij moesten samen maar eens even poolshoogte nemen. Dat zaakje bevalt mij niet. Kom mee, dan nemen wij de sloep." 24 „Het héle verhaal is één bedekt 'commentaar," zei Marion, „dat de |poIitie in 'haar plicht gefaald beeft. 'Wat denken ze .dat we gedaan heb ben. Ze omgekocht?" „Ik denk dat de suggestie is, dat ,het nederige slachtoffer minder in ,te brengen heeft dan de verdorven irijken." „Rijken," herhaalde Marion hitter. „Ieder die meer dan zes I mmers Iheeft is' rijk. En nu, als u nici te ■veel geschokt bent om te denken, ga eens na. Wij weten dat het kind nooit op de Franchise is geweest, dat ze niet Maar Marion onder brak hem. „Weet u dat?" vroeg ze. „Ja," antwoordde Robert, „Dank u," zei ze rustig. „Als het kind daar nooit geweest 'is, hoe kan ze het huis gezien heb ben?" „Ze zou het kunnen zien vanaf het dek van een bus." zei Marion, „maar er rijden geen dubbeldekkers op de Milford route. Of van bovenaf een lading hooi. Maar het is geen hooitijd." „Het mag dan geen hooitijd zijn," bromde mevrouw Sharpe. „maar er is geen speciale tijd voor vracht wagenladingen. Ik heb vrachtwagens gezien die zo hoog geladen waren als welke hooiwagen dan ook." „Ja," zei Marion, „veronderstel, dat het kind geen lift gekregen heeft in een gewone auto, maar in 'n vracht wagen." „Daar staat tegenover, dat als een meisje een lift krijgt van een vracht auto, dat zedan in de cabine zou zitten zelfs al betekende dat dat ze op iemands schoot moest zitten. Ze zouden haar niet bovenop de la ding laten zitten. Speciaal omdat het een regenachtige avond was, zoals u zich zult herinnerenKwam er nooit iemand aan de Franchise, om de weg te vragen of om iets te ver kopen iemand waar het meisje mee meekwam, zelfs al bleef ze mis schien op de achtergrond?" Maar neen, ze waren er beiden zeker van dat er niemand aan de deur geweest tvas in de tijd dat het meisje vakantie had. „Dan moeten we aannemen, dat wat ze te weten kwam over de Fran chise, dat ze dat te weten kwam bij een gelegenheid waarbij ze over de muur kon kijken. Waarschijnlijk zullen we nooit weten wanneer of hoe; en zelfs als we het wisten, zou den we het waarschijnlijk nooit kun nen bewijzen dat ze niet op de Franchise geweest kan zijn, dat ze ergens anders was." „En wat voor kans hebben we daarmee?" vroeg mevrouw Sharpe. „Een betere kans dan voordat dit was gepubliceerd," zei Robert, wij zend op de voorpagina van de Ack- Emma, „In feite is dat het enige lichtpunt in de zaak. Wij konden de foto van het meisje niet publi ceren in de hoop op Informaties over haar verblijf gedurende die maand- Maar nu zij hem gepubliceerd heb-, ben haar eigen mensen, bedoel ik delen we mee in het eventuele voordeel. Zij hebben het verhaal ver spreid en dat Is voör ons een strop maar ze hebben ook de foto verspreid en als het een beetje mee loopt, zal iemand ergens merken dat het verhaal en de foto niet sa men kloppen. Dat op de tijd waar het om gaat, het onderwerp van de foto niet op de plaats kón zijn, die ze heeft opgegeven omdat ze persoon lijk weten dat ze ergens anders was.1 Marians gezicht klaarde wat op en zelfs de strakke rug van mevrouw werd wat minder-stroef. Dit verhaal kon misschien het middel tot hun redding betekenen. „En wat kunnen we doen in de zin van eigen Onderzoekingen?" vroeg mevrouw Sharpe. „U bent er, denk ik van op de hoogte, dat we heel weinig geld hebben; en ik neem aan dat een particulier onderzoek een verkwistende zaak is." „Meestal kost het meer, dan waar op je hebt gerekend, omdat het zo moeilijk van te voren is te begro ten. Maar om te beginnen ga ik zelf de mensen die erbij betrokken zijn, opzoeken en zo mogelijk uitvinden _op welke grond onderzoekingen zou den moeten gebeuren. Uitvinden wat ze vermoedelijk wél uitgevoerd heeft." „Zullen ze u dat vertellen?" „O, nee, ze zijn zich waarschijn lijk haar hoedanigheden -niet eens bewust. Maar als ze over haar pra ten, moet ik toch. enige indruk van baar krijgen. Tenminste dat hoop ik." Het was even stil. ,,U bent buitengewoon vriendelijk mijnheer Blair." Koningin Victoria was teruggeko men in de manier van mevrouw Sharpe, maar er was ook nog iets anders. Bijna van verrassing; alsof vriendelijkheid niet een van de din gen was, waarmee ze. in haar leven vaak in aanraking was gekomen. Haar stijf-hoffelijke uitspraak was zo welsprekend alsof ze had gezegd: ,,U weet dat we arm zijn. en dat we u nooit behoorlijk zullen kunnen betalen, en dat we helemaal niet het soort mensen zijn, dat u als cliënten zou uitzoeken, maar u doet uw uiterste best om ons van dienst te zijn en daar zijn wé dankbaar voor." „Wanneer gaat. u?" vroeg Marion. „Direct ha de lunch." „Vandaag!" - „Hoe eerder, hoe beter." „Dan zullen we u niet ophouden." zei mevrouw Sharpe opstaand. Ze stond een ogenblik te kijken naar de krant die op de tafel. lag. „We ge noten er van de vrijheid van de Franchise" zei ze. Toen hij ze had uitgelaten, riep hij Ncvil en nam de hoorn van de haak om tante Lih te vragen een koffertje voor hem te pakken. „Ik veronderstel; dat je de Ack- Emma niet leest?" vroeg hij Nevil. (Wordt vervolgd)

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 1