„Nieuwe Goudsbloem 5, symbool voor onze oudste industrie SIP Oplossing Vijfslmzen-probleem: lijdelijke brug naast de oude J De modernste mouterij en maalderij van Europa «Élk Boeiengeld in Wilhelmina- liaven gewijzigd Breedte: vijftien meter kosten: f 325.000 Grace en Bing tonen wat de „ware liefde is 'n Nieuwe constructiehal voor fa. Leeuwenstijn HOUTMAN Clubhuis St. Joris Doele vieii achtjarig bestaan Koeriersters Corry Brokken ontbrak op de VAR A-feestavond SPOOKACHTIGDOOR MECHANISME Alles modem Spook i-achiig Terrein voor klein-industrie aan Schiekade Ongelukken in het verkeer NIEUW PLAN VAN B EN W SCHIEDAM Artsen op Pasen Duitser en Noor in aanvaring PASSAGE VERTOONT I N monopoli; Vliegende schotels PlftNQ'S - ORGELS KERKDIENSTEN SCHIEDAM DOOR STAKING IN FRANKRIJK Damtoernooi kunioormuisjes (f1 Zaterdag 20 april 1957 3 Dat de leidende figuren in het typisch Schiedanïse be drijf van branders en distilla teurs toch niet vastgeroest zijn in de tradities van hun oude vak, blijkt weer eens te meer uit de nieuwe mouterij en maalderij van de N.V. Brande rijen van de Erven Lucas Bols A. de Koning, die verrezen is aan de Noord vestsingel en die kortgeleden in alle stilte in gebruik is genomen. Dit stoere gebouw. dat architec tonisch de gehele omgeving over heerst en. dat met zijn moderne strakke lynen in vreemd contrast staat tot al die oude gebouwen en de vergoorde Noordvest zou men wel als een symbool kunnen zien van de oude Schiedamse industrie, 'die zich een wereldnaam heeft we ten te veroveren, door niet by de pakken neer te zitten cn telkens nieuwe initiatieven te ontplooien. Deze mouterij en maalderij, is niet alleen het meest modern ingerichte bedrijf op dit gebied in Nederland en waarschijnlijk van geheel Eu ropa. maar het is ook een treffend voorbeeld van rationalisatie en ef ficiëntie. In dit ruime pand van vijf ver diepingen. dat wat liet uiterlijk be treft veel weg heeft van een silo. worden enorme hoeveelheden grond stoffen verwerkt. En toch zijn er bijna geen mensen aanwezig. Door een sterk doorgevoerde mechanisa tie kan het gehele, toch vrij inge wikkelde produklie-proccs gecontro leerd en op. gang gehouden worden door totaal zés personen! Het gebouw; bestaat eigenlijk uit drie delen, Dit is zo ontstaan na 'n grondige bestudering van de techni sche mogelijkheden. De nieuwste machines zijn er ook in aangebracht. De eerste afdeling dient als silo voor het onbewerkte en bewerkte graan. De opslag-capaciteit is liefst 3000 ton graan en deze voorraden worden door een moderne zuig-installatie weggehaald ti.it de aanvoerschuiten en. auto's. Dit gebeurt met een snel heid van 17 ton per uur en dan zijn er nog vrijwel geen mensen be trokken bü dit transport. In deze afdeling wordt .liet aan gevoerde graan in eerste, instantie gezuiverd. Geen overbodige maat regel," ais men de zakken vol spij kers, .bouten, brokken ijzer, enz. ziet deinen in het graan gevonden heeft! De eigenlijke relniglngs-procedure vindt plaats in de tweede afdeling, terwijl de derde afdeling van het pand door de mouterij gevormd wordt. Reinigen, malen, mouten,, het vindt op dc modernste wijze plaats en in een moderne omgeving. Ster ke. houten vjoeren zorgen er voor dat het stof zich nergens nestelt en de goede ventilatie doet de rest. Voor; de leek zijn de grote week bakken, waarin 12 ton graan auto matisch gestort kan worden en de enorme kiemhokken het. meest spec taculaire deel van het bedrijf. Hier wordt, het échte, brandersmoüt ver vaardigd, dat niet alleen z'n weg vindt naar de eigen bedrijven, maar dat ook geleverd wordt aan andere Schiedamse distilleerderijen en aan bedrijven buiten onze stad. Voor de drank-industrie in het bij zonder en voor Schiedam in het al gemeen is dezenieuwe mouterij eri maalderij die de poëtische naam ,,De Nieuwe Goudsbloem" draagt, tiaar het pand dat vroeger op die plaats stond, een belangrijke aanwinst. Dit ic dan eert van ds enorm? ■grote weekbakken in „De Nieuwe Goudsbloem". De sta ven: die men midden in. het graansiet staan, zijn ther mometers, waarmee gecontro- leerd wordt of er geen onge wenste broeiing ontstaat. Daardoor krijgt men bij een be zoek aan dit bedrijf enigszins het gevoel in een spook-kasteel ver zeild te zijn geraakt. Want inen kan van de ene verdieping naar de onder klimmen (wanneer men althans geen gebruik, wenst te «token van z de geriefelijke lift), zonder 'n leven de ziel tegen te komen. En als men al iemand ziet opduiken dan v;ordt de gedachte aan „spoken" nog ver sterkt doordat die persoon icif.-»er- foleurd ïs door het warrelende graan- stof!c Vrijwel alles gaat hier mechanisch. Maar de oudere vak-lieden die hier nu. zo zonder krachtsinspanning hun werk doen, kunnen zich nog best herinneren, hoe zwaar het werk vroeger was in de mouterijen, die toen nog niet zo modern waren en waar veel met mankracht gedaan moest worden: De Dienst voor Gemeentewerken heeft het plan opgevat om een ter rein, gelegen ten noorden van de Schfrekade, tussen de rolbrug by Huis te Riviere en 's Gravenhuize ge schikt te maken voor klein-industrie. Hiervoor zal dit 3.000 m2 grote terrein opgehoogd moeten worden, de aan wezige betonblokken opgeruimd, een toegangsweg en een weg over het terrein aangelegd en ook de Schie kade verbeterd en verhard worden. B. en W. stellen de Raad voor een ci-ediet van 53.000 voor dit doel be schikbaar te willen stellen. Bij uit gifte van het bedoelde terrein tegen een huurprijs van 0,80 per m2 per jaar. zal de exploitatie ongeveer sluitend zijn. De réden voor de aanleg van dit kleine industrie-terrein is dat enkele bedrijven, gevestigd ten noorden van de Damiaan, het veld moeten land. De betrokkenen hebben de medewerking van de gemeente ge vraagd om hun bedrijven elders te kunnen vestigen en voortzetten. Van- men voor de woningbouw in Nieuw- .1 daar dit nieuwe plannetje van G.W. Dc huidige tarieven voor hel ge bruik van de boeien In de WiJhel- minahaven voldoen niet meer, sinds er een ingrijpende verandering heeft plaatsgehad in het gebruik van deze haven. Daarom stellen b. én w. de raad voor enkele wijzigingen in de Verordening Havengelden aan te brengen. Bij het geldende tarief hebben de schepen het recht op verblijf gedu rende 30 dagen, hetgeen erg gunstig is voor die schepen, dié lange tijd in de haven blijven gemeerd. Met de gewijzigde economische situatie is het echter regel dat de schepen maar een of twee dagen, hoogstens acht dagen blijven liggen en dan is. het tarief te hoog. Dit heeft tot ge volg gehad dat vele aanvragen ge annuleerd werden en de schepen el ders ligplaats kozen. Op advics: van de Havenmeester willen b. en w. nu een dag-tarief in voeren van 75.-, hetgeen voor de scheepvaart gunstiger is. Verwacht wordt dat daardoor hët: gebruik van de boeien zal toenemen en de inkom sten vermeerderen, ondanks hét ver laagde tarief. Verder wordt voorgesteld om meteen in de verordening de haven geld-tarieven voor de binnenscheep vaart (niet meer gewijzigd sinds 1920) te verhogen en wel .van 3,5 cent tot 5 cent per m3 vérplaatsing, en de doorvaarttarieven van 1.5 cent tot 2 cent per m3 verplaatsing. Het minimum blijft 35 cent. Gezien de steeds stijgende kosten van on derhoud en reparatie aan de ten be hoeve van deze scheepvaart aanwe zige werken, wordt deze verhoging redelijk geacht. Apothekers nachtdienst: apotheek Van Westendorp. Singel 81. Bellen b'd ongeval; G.G- en G.D. Tuialaan 80. telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R!K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve maandag) van 3 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tót B.30 uur. Zondags gesloten Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur: zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Michiel de Ruytcr" cn „Start". BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „High Society". Mono pole, 3, 5. 7 en 9 Uur: „Strijd tegen deVliegende Schotels". DIVERSEN Musis Sacrum, 8'uuv: Algemeen Ne derlandse Grafische Bond, ca- baret. Volksgebouw, 8 uur: Amigo toneel. Tlvoli, 8 uur: Accordeon Vereniging KDO. cabaret. Cbr. Soc'. Belangen: 7 uur: W.g.V. ..De Schiedamse Tippelaars", feestavond. Op de B.K,-laan is gisteravond om streeks .half zeven een ernstig on geluk -gebeurd.: Johannes van S. uit de Arciïimedesstraat die met zijn li- jarig zusje op het rijwielpad reed, werd door een snel rijdende brom fietser de heer P. v.d. P- ingehaald. Doordat bij. het passeren de «turen elkaar raakten vielen beiden. De heer v.d. P, kreeg een ernstige her senschudding, mogelijk zelfs een schedelbasisfractuur. Johannes brak de linker bovenarm. Beiden zijn in de dr. Noletstichting opgenomen. Na afloop van de dienst in de Ge reformeerde. kerk aan de Rotter- damsedük stak gisteravond om ne gen uur de dertienjarige Teuntje 't H. plotseling de weg over en werd door een auto aangereden. Zij kreeg een lichte.' hersenschudding _en is naar het - gemeenteziekenhuis ge bracht. In de voor hef verkeer vrijwel onhoudbare situatie op de té smalle brug bij de Vjjfsluizen, op de grens tussen Schiedam en. Vlaardingen, kan binnen afzienbare tijd een %'erbetering ko men. Het college van h. en w. van Schiedam zijn nl. niet het voorstel gekomen om deze gevaarlyke „bottle-neck" op te hef fen door het aanleggen van een tijdelijke brug naast de be staande. Dit „lijdelijk" moet men wat ruim nemen, want daar mee is een periode van ongeveer 15 jaar gedacht. In spoedgevallen zijn gedurende de beide paasdagen de volgende artsen te raadplegen: J. A. H. van den Berg, Lange Nieuwstraat J7o, tel. 66381L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 68067; G. W. Or- mel jr.. Schoolstraat 5, tel. 64244 en Ch. A. Poll Tuinlaan 92. tel. 67856. Geopend is apotheek Van Westen dorp. Singel 81, die tot en met 23 april de nachtdienst waarneemt. ROTTERDAM De Noorse tan ker „Bjorgholm" (11732 ton), die woensdag op de Nieuwe Waterweg aan de grond liep en door vier sleepboten vlot getrokken, moest worden, is nog geen etmaal later danig aan de steven beschadigd bij een aanvaring met het 8955 ton me tende Duitse vrachtschip „Schwa- benstein". Dit schip zag er na de aanvaring uit alsof er op de voor plecht een zware bom was ingesla gen. Tot overmaat van ramp brak enkele uren later toen de Duitser in de Merwehaven te Rotterdam ge meerd lag een hardnekkige brand uit in de lading chemicaliën. De aanvaring geschiedde donder dagavond omstreeks zes uur in dik ke mist voor de monding van de Waterweg. Schiedam heeft lang moeten wach- ten voor het Grace-en Bing hun.zoe-1 telijke „true love", al maanden lang i overbekend dank zy radio cn plaat, ook kan zien bezingen. Maar nu is de befaamde „High Society" dan eindelijk hier, We hebben ons afgevraagd waar aan deze film zijn" faam toch te dan ken mag hebben. Heeft de figuur van Grace Kelly voor de grote publiciteit gezorgd? Zijn het de nog steeds (of opnieuw) gmvilde crooners Crosby en Sinatra, die met hun overvloed van Cole Porter songs het publiek aantrekken? Of misschien het ge noeglijke gezicht van „old Satchmo" met zijn trompet? We weten het werkelijk niet „High Society", een nieuwe versie van „The Philadelphia Story", is be slist geen uitblinker onder de show films. Het verhaal van de rijke, ijs koude jonge vrouw, die op het punt staat te hertrouwen, maar enkele mi nuten voor de huwelijksinzegening naar haar oude liefde, terugkeert, is uiterst povertjes. Het heeft geen goe de climax en Charles Walters ver filmde het zonder ook maar iets bij zonders met de stof te doem Het ca merawerk biedt bovendien geen en kele verrassing: 't is allemaal even traditioneel. Men amuseert zich wel met de ge schiedenis, maar voldaan raakt men niet. Men glimlacht om de plezierige rol van Bing Crosby en nieiv verbaast zich oyer de ijspegel Grace Kelly in haar laatste creatie vóór „Monte Car lo". Eri bij 't naar huis gaan neuriet men „true love". Toch! Vóor 'dc zoveelste maal kunnen wy op het doek weer eens een invasie van rare mannetjes in vliegende schotels zien. Ditmaal komen zij van de zon, waar het hun te warm is ge worden. Maar natuurlijk kunnen de aardbewoners dit niet toestaan, voor al wanneer bekend, wordt, dat de be manning van de vliegende schotels de baas op onze planeet wil spelen. In dc „Stryd tegen de vliegende schotels" zijn het de Amerikanen, die op het laatste moment een soort ul trasonisch kanon uitvinden, waarmee de vliegende schotels worden vernie tigd. Zij kunnen echter niet voorko men, dat Washington grotendeels ver woest wordt. Een film, die niet alleen spannend is, doch waarbij men ook kan griezelen. De redder is dr, Russ Marvin, die proeven neemt met kunstmatige raketten. Over een bepaalde golf lengte krijgt deze. geleerde contact met de vliegende schotel-mannetjes. Hij krijgt van de heelal bewoners de. opdracht de aardbewoners tot overgave te brengen. Hij pleegt „verraad" en adviseert de ontwikkeling van het nieuwe wapen. Het leven op aarde kan voortbe staan,. Voor de traditionele omhelzing zor gen Hugh Marlowe en Joan Taylor. Aan de Jan van Rieheeekweg nam de firma Leeuwenstijn' donderdag middag een nieuwe constructiehal of ficieel in gebruik. In 1939 is de firma door de vader van de huidige eigenaars opgericht. De oorspronkelijk als smederij be gonnen zaak groeide snel en had tot de opening van de nieuwe werk plaats met enorm ruimtegebrek te kampen. De verhuizing van de Van der Duynstraat in Rotterdam naar de Jan van .Riebeeckweg is onge twijfeld een grote vooruitgang. De bouwer van de hal, de heer M. Donkervoort bood de gebroeders Leeuwenstijn een fotoalbum over de constructiewerkplaats en een over zichtsfoto in blanke lijst aan. Vervol volgens overhandigde Nelleke Leeu wenstijn de broers met een diepe buiging een heel klein en heel mooi boeketje. liet officiële gedeelte was hiermee afgedaan. De talrijke be zoekers kregen daarna gelegenheid de' met bloemstukken van relaties en vrienden versierde hal te.bezich tigen. De 350 m2 grote werkplaats is! van de modernste machines voor constructie van hekwerken voorzien. De eenvoudige bakstenen muren en de blauwe metalen deuren geven de hal een ruim aanzien. Ook in het kantoor is veelvuldig gebruik ge maakt van de moderne tinten. In de ontvangstkamer hangt een schil derij van de kunstschilder J. Wolf- fers, Öat de kracht van het 'bedrijf uit moet beelden. Ruim. 1400 m2 terrein rond de con structie werkplaats dienen als opslag plaats voor de grotendeels ten dien ste van de woningbouw vervaardig de hekwerken. Het interkerkelijk evangelisatie- comité houdt Eerste Paasdag weder om een korte paasbijeenkotrist op de Grote Markt, Medewerking verle nen ds. W. A. Krijger, ds. J. D. Smids en maj. J. K. Drentje met het mu ziekkorps van het Leger des HeUs. Deze bijeenkomst vangt aan om 8.15 uur vm. Door kinderen van personeel en leden van de coöperatie DES zal op dinsdag 23 - cn woensdag 24 april *s middags om half drie de kinder- operette „Repelsteeltje" opgevoerd I toekomst worden, iriet zang, dans en speL De algehele leiding heeft mevrouw. Meeiberg-van Keeken. Toegangs kaarten zijn in de winkels van de DES te verkrijgen. Deze geplande brug moet dan ko men op de zelfde plaats waar aan- X'ankelijk de definitieve, brug was ontworpen, zuidelijk van de be staande. Hierdoor komt een vrijwel rechtlijnige verbinding tot stand tus sen de Vlaardingerdijk by Wilton Fyenoord en de weg op Vlaardings gebied. De bezwaren van de scherpe bocht zal zo komen te vervallen. Het grote rij verkeer zon van deze brug gebruik kunnen maken, ter wijl de oude brug dan bestemd kan worden voor het wielrijders en voetgangers-verkeer van Schiedam richting Vlaardingen. Dc kosten van deze brug, met een rijbaan van 9 meter, een rijwielpad van 2.40 me ter en een voetpad van 2.55 meter wórden geraamd op 325.060. Duur maar nodig B. en \v. brengen nog ih herinne ring dat In oktober 1955 besloten is tot verieuwing van de brug bij de Vijfsluizen maar dat het geprojec teerde plan niet tot uitvoering kon worden gebracht in verband met de plannen voor een tunnel onder de Maas en die voor de Benelux-weg. Aangezien de verkeers-situatie ter plaatse dringend verbetering vroeg, zijn plannen gemaakt om tot een gedeeltelijke verbetering te komen, waardoor ten minste enigermate in de behoeften werd voorzien. Het Hoogheemraadschap Delfland' heeft echter geen goedkeuring willen ver tenen aan deze plannen op grond van de slechte toestand van de sluishoofden. Daarna is nogmaals met de be trokken instanties overleg gepleegd met als resultaat het voorstel dat nu aan de Schiedamse gemeenteraad, ter goedkeuring wordt voorgelegd. „Wij zijn van oordeel", zo meent b. en w.> dat hoewel de voorgeno men voorziening een tijdelijk karak ter draagt, de omstandigheden de naar verhouding vrij hoge kosten vsettigen". Hiérbij gaan b. en w. er van uit dat de kosten ad f 325.000 op dezelfde basis verdeeld zullen worden als in het plan van oktober 1955 voor de bouw van de defini tieve brug. Verdeling? Wy brengen in herinnering dat volgens het voorstel vin oktober 1955 Gedeputeerde Staten 50% van de kosten zouden dragen, Vlaardin gen 26% en Schiedam 30%. Althans van een brug van 20 meter breed. Daar Schiedam een brug van 25 me ter wenst zou deze gemeente een groter aandeel in de kosten moeten dragen. In het nieuwe voorstel nu staat met geen woord vermeldt of Gedeputeerde Staten en (vooral) Vlaardingen akkoord gaan met hnn bijdragen in de kosten van déze brug. (Advertentie l.M.) Singel 114116 - Schiedam Een koning en een koningin, een wonderlijke hofnar en 'nog tiental len fleurig geklede meisjes en jon gens hebben donderdagavond enke le uren eengeheel gevuld Irene in de,ban van hun sprookjesbelevenis sen gehouden. Ruim zeventig kin deren van het Clubhuis „St-Joris Doele" hebben ter gelegenheid van het achtjarig bestaan van hun „honk" een leuk programma van schetsjes Sedert jaren vertrouwd adres eVaaSe"vïn te^'vorei, hebt,™ zij de tafereeltjes ingestudeerd en don derdag was het de belangrijke dag van de uitvoering. Vooral de ballet- dans kreeg ruime aandacht in dit feestprogramma. Menuetjes van Beet hoven, van Purcell cn walsen van Brahms en Chopin werden gedanst. Bii de baezerwerkzaamheden in De kleurige lekespelen als „In Pop- de Wilhelminahaven is donderdag Penland" brachten een bonte menge- luchtbod .hg, oor, oude vliegtuigbom Rode vlag omhoog: Bom opgebaggerd van naar schatting 250 kg. opgebag gerd. Een van de arbeiders van de fa. Dikkenboom en Sybrandy zag de bom in een der baggeremmers om hoog komen. De rode vlag werd gehesen en het werk tijdelijk ge staakt. Er is direct melding gemaakt van dè vondst. De Mijnopruimingsdïcnst heeft de ze schèrpstaande bom voorzichtig naar de Marineafdeling in Hoek van Holland vervoerd. Déze dienst zal voorts een onderzoek instellen of er nog meer bommen in de haven liggen. Het baggeren is voorlopig gestaakt. Aan. de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandi daatsexamen voor metaalkundig in genieur: H, Nies waag (met lof), Schiedam. Tijdens de paasdagen Ncö. Hcrv. Gemeente: Eerste Paas dag. Grote kerk: 9 uur ds. W. J. Schouten Viaarcllngcn) Kinderdienst. 10.15 uur ds, H. W. Hemmes en 5 uur ds. W. B. A. Smits (Feijcnoord) Jeugd dienst. Nieuwe kerk: 10 uur ds. J- D. Sm tets en 5 uur ds. A. Hoffmnn. Wes- terkerk en 10.30 uur dr. L. J. Caze- mier en 5 uur ds. Van Lookhorst IBev. v. lidm.). Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. J. G. Jansen en 7 uur ds. J. D. Smids, Pr. Marijkeschool (Nieuwland): 10 uur vie. A. J. Plug. Kethei10 én 7 uur ds. P. J. de BruIJn IPaaszang- dienst). Tweede Paasdag: Grote kerk: 10 uur ds. P. J. de Bruijn. Kethei: 10 uur ds. Van Reken (Overschïe). Ned. H®rv. Geref. Evang. Eerste Paas dag: Geboittv Irerte: 10 uur eerw. heer A. J, Twigt fDeift). Westerkerk: 5 uur ds. D, B. van Lokhorst - (Bergschen- hoek) (Bev..v. lidm.). Tweede Paasdag: Gebouw Irene: 10 uur ds. C. J. v.d. Graaf. (Nijkerkl. Evang. Lu tb. Gemeente. Eerste Paas dag: 10 uur ds. S. G. van der Haa- gen fm.m.v.' Kerkkoor). Ned. Prot. Bond. Eerste Paasdag: 1 Wesivest 92: 10.30 uur ds. J. A. Hebly. Wijkcentrum Nieuwland; 7 uur ds. J. Schouwt nk. i Oud-Kath. Kerk Dam 28. zaterdag: 8 ,ir Paaswijdingen (Dopen en H. Dienst). Eerste Paasdag: 10 uur Hoog mis en 5 uur Vespers. Tweede Paas dag: 9.30 uur H. Mis. Baptisten-Gemeente. Kerkzaa! Lange Haven 59. Eerste Paasdag: 10 en 7 uur "s. J. Segaar. Jehova's Getuigen. Votksgebouw: 2,30 openbare lezing: „Hebben wij onze omst in eigen hand"? en Wacht- torerjstudie; onderwerp: ..Voedt mijn i kleine schapen". C'hr, Goref. Kerlt. Kerkgebouw Wa- j randehoek B. K.-taun: Eerste Paasdag: 10 en 5 uur ds. A. Zwiep. Tweede j Paasdag: 10 uur ds. A, Zwiep. I het prachtige koninklijke paar en in een minuscuul wiegje een konink lijk kindje. Dé talrijke aanwezigen hebben zeer genoten van dit gevarieerde pro gramma, dat onder leiding stond van mej. T. vander Zee en de heer J. Klinkenberg. Terecht heeft club huisleider Karei Seholteh zijn mede werkers voor-deze prestatie gehul digd én hij roemde speciaal mevr. De Bruin die met. enkele meisjes al le toneelkledïj bad vervaardigd. De heer Schoften betreurde, het dat niet meer ouders gekomen waren. Nu wa ren het merendeels jongeren, die met veel genoegen het spel van hun vriendjes en vriendinnetjes hebben gevolgd. Enkele oudere clubleden hadden een muztekgroepje gevormd en ook een spelletje ingestudeerd, maar tot teleurstelling van alien lieten zij nu verstek' gaan. Voor de leiding van het clubhuis St-Joris Doelen en voor de talrijke deelnemertjés is dit acht ste jaarfeest een groot succes gewor den... In de ouderdom van 84 jaren ontsliep zacht en kalm onze lieve vader, behuwd- en grootvader de heer JELLE SCHÜURMANS Apeldoorn: H. P. Schuurmans C. Schuurmans Vervoort en kinderen. Rotterdam: P. H. Schuurmans E. Z; Schuurmans— Nordlohne en kinderen Schiedam, 14 april 1957 Nederlands Hervormd Rusthuis, Tuinlaan 58 De teraardebestelling heeft plaats gehad don derdag 18 april '57. Permanent Wave Hélène Permanent met toe stel, het beste wat er is, com pleet f 5.—; stroomloos 7.50 Op vertoon van deze adver tentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtplein 22, telefoon 67170, Te koop aongeb. Te koop een DKW 1938 en bromfiets. Hamerslag, Es doornlaan 7, Kethei. Trots het klimmen van de jaren, met het komen van de blaren, blijf ik steeds de halve gave. Te koop Tül„up kin derwagen ƒ25.-. kinderbad op standaard 5.-, weckgla- zen 25 et, inmaakpotten ƒ2.-. jongensfiets ƒ5.-, zonscherm 1.25 meter 10. antieke kloostertafel- ƒ50.-» glazen schotten voor tuin ei) strand huis 15.-, een harmonium lesorgel 4 octaaf ƒ65.-, foto_ toestel 10.-. Alles verkrijgt baar In- en Verkoophuis. Koos de Kapperplein, tele, foon 68587, Dc. uitslagen van de 2e ronde se lectiewedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam zijn als volgt. Groep 1: J. Vryland—A. Risseeuw 2—0; W. M. Pranger—D. Mast 02; Groep II: C. W, SleeuwenhoekJ. de Wilde 13: A. KouwenhovenJ. C. Onink 0—2. Groep III: H. Sémeyn —D. v. d. Spek 0—2; J. P. 'v. d. Wate ring—J. v. Tilborg 02. Het eerstte tiental van de Dam club „Schiedam", dat in het afgelo pen seizoen kampioen is geworden van de eerste klas, zal donderdag van'zijn iangé rede stelde de" hoofd- 2d april de eerste promotiewedstrijd redacteur van de Radiogids de vraag: spelen om een plaats in de hoofdr „Wat heeft u nog meer te wensen?" klasse, en wel tegen Damiust uit Gouda. De ontmoeting heeft plaats in. het Volksgebouw. Aanvang 7.30 uur. „Daar was laatst een meisje loos", zong donderdagavond 't talrijke pu bliek, dat in het Tassage theather aan het propagandafeest van de VARA deelnam. Er was een meisje loos: Corry Brokken, op wier Euro- visie-faam ongetwijfeld velen waren afgekomen, was door rlé vervoers- staklngen in Parijs opgehouden. Dit gemis wilden -de heren G. Smidt. voorzitter van de afdeling Schiedam en de hoofdredacteur van de Radiogids. de heer G. P. Bakker goed maken door lange propaganda- speeches. Behalve aan de voortdu rende stijging van het ledenaantal schonk de heer Bakker zeer veel aandacht aan de artiestenuitwisse ling tussen VARA en AVRO. In de VARA-studio's had men volgens de heer Bakker de AVRO „Ach Vara Redt Ons" gedoopt. Aan het einde - - rede nog meer te wensen'. Waarop iemand uit de zaal antwoord de: „Tom Manders". De artiesten fungeerden om de Sleyn, geroutineerd vakman, bad met zijn „nummer" met de defecte mi crofoon buitengewoon veel succes. Toen het weer ernst was. bracht hij de zaal zonder; veel moeite tot luid keels meezingen. Van Thom Keiling, sloegen de Zuid-Amerikaanse lied jes in. De moeilijkste taak was deze avond voor de zangeres Sonja Oos terman. Zij immers moest het pu bliek over de teleurstelling van het wegblijven van Corry Brokken heen brengen. Ze werd aan 't begin met een lauw applausje ontvangen. Na haar derde lied, „Mens durf te le ven", was het al bijna net als toen in Frankfort voor Corry: eén dave rend applaus. De man, die de zaal zo in span ning hield, dat men vergat te klap pen, heette Eddy Schuyer. Deze goochelaar bleek over een uitge breid repertoire van knappe trucs te beschikken. Uitstekend vakwerk was zijn nummer met brandende kaar den. De Kilima Hawaiian*; presenteer- Naaimachines koopt u bij de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen, Hoogstraat 62, te lefoon 65783. Reperatïes on der garantie. Betaling in overleg. Te huur aongeb. Voor uw feesten geen stoelen lenen bij de buren maar by ons kunt u ze huren. H. J. Stentler stoffeerder!] meu-' belmakerij, annex reparatiën W. Frankelandsestraat. 79, telefoon 6S974. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstrhat 106, tele-, foon 66720, In spoedgeval desgewenst in 1 uur Idaar. Kolftlms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. van Vuu ren, Hoogstraat 106. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking ais nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal la (Broersveldpad), teL67028 (na 6 uur telef. 66789). Ledi kanten, matrassen, opklap- bedden, hutledikanten, kam-, peerbedden enz. Kom eens praten. Alles op het gebied van glas in lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedrjji. West Frankelandse straat 16. telefoon 66280 Uw meubels als nieuw! met Azet-ontvlekpoeder, J.50. Verwijdert inkt, olie, vet, teer. en levertraan uit uw tapijt, vaste vloerbedekking, kokoslopers, wordt met ga rantie geleverd. „De Papa ver", Schiedam. Uw meubels als nieuw! met Azet-ontvlekpoeder. 1.50, Verwijdert: inkt, olie,- teer, vet en levertraan, ook. oude vlekken uit tapijt, vaste vloerbedekking, kokoslopers. De Haan, Rubensplein 23a, Schiedam. Uw tapitft als nieuw met Azet-ontvlekpoeder. Verwij dert inkt, olie,vet, teer en levertraan, ook oude vlek ken. Versteeg, Troelstralaan 85, Schiedam. Blanke tafels, ronds 1 meter, Blanke tafels, langwerpig; Blanke tafels, ovaal. Gaat naar Plate. Grote Markt 19 21, Schiedam. beurt als conferencier. Vooral Cor i den bekende Hawaii-songs. Bij de technische bedrijven der gemeente Schiedam worden gevraagd Vereist: ACCURATESSE Voorkeur hebben zij die enige jaren onderwijs na de lagere school hebben genoten. Dalum indiensttreding: september of eerder. Werkzaamheden; administratief werk en/of kantooiTnachines. Brieven aan de directeur van de technische bedrijven der gemeente Schiedam, Dwarsstraat 42, Schiedam. De Schiedamse Werktuigen-, en Machinefabriek N.V. Zijlstraat 56, Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding: JONGE STENO-TYPISTE min. opl. Ulo. Sollicit. mondeling of schrift, aan bovengen: adres.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2