van G J r De poppetjes dansen al voor SG-revue ïoenen m art- de prijzen gezet Nwe Damlaan krijgt een onbewaakte overweg Nationale honkbal-coach geeft wijze lessen Geld niet te verkrijgen Furie van Mississippi UIT DE SCHIEDAMSE GEMEENTERAAD Mene telcel Ook Vlaardingen Half ja^r voor oplichter Jonge tamboers hadden succes de Rotterdamse rayoncommissie werd dus deze instructieve avond De Tunnels Toch ovenveg H. KEULEMANS IN DE BOSHOEK Kerknamen M. Stolk: Kramer- Mac -Lean-beker AGENDA Bij zeer veel belangstelling OBK en Luctor onderscheiden Honkbal-strijd Sluiting diensten der gemeente Burgerlijke stand WETH. VANBOCHOVEZET UITEEN: Financiële positie gemeenten weinig rooskleurig Steeds meer Mobilifoons Oud en toch nieuw Extra treinen naar Amsterdam Café-sluiting op de feestdng KERKDIENSTEN Artsen op zondag SCHIEDAM Aangifte van nieuwe leerlingen Koeriersters Zaterdag 27 april 1957 3 Het waren vooral twee grote projecten op wegenbouw-kim dig gebied die gisteravond de belangstelling hebben gehad van de Schiedamse gemeenteraad: de aanleg van eer. nieuwe maar tijdelijke brug bij de Vijfsluizen, ter ontlasting van de bestaan de brug en de aanleg van verkeers-tunnels in het in uitvoering zijnde Spoorwegplan Schiedam. In beide gevallen kon wethou der Th. J. L. van den Berg optimistische geluiden laten boren voor wat betreft de medewerking van de erbij betrokken in stanties en de snelle afdoening van zaken. Dit laatste was dan in het geval van het Vijfsluizen-plan naar aan leiding van de opmerkingen van de drie raadsleden, de socialist Mr. H. B. Engelsman (die de zieke fractie voorzitter A.J. van LBh verving), de chilsteïUk-hJstorische W. Kok en dc libera*? J. J. van Woerkom, die alle drie wantrouwig hadden ge ïnformeerd naar de samenwerking hij de brugge-bouw, vooral met Vlaardingen. Zij waren klaarblijke lijk de'moeizame onderhandelingen nog niet vergeten die vooraf waren, gegaan aan het oorspronkelijke plan voor een geheel nieuwe en defini tieve brug welk plan op het laat ste ogenblik getorpedeerd Is door Rijkswaterstaat i.v.m. de aanleg van. de Benelus-weg. Het tropische ongeluk dat on langs op de V-y/sl-uizenbnip plaats heeft gehad, heeft alle betrokken instanties de ogen geopend voor de grote urgentie van een betere verbinding. De directeur-hoofd ingenieur van prov- waterstad', heeft zelfs zijn spijt betuigd dat hij een eerder geópperd plan heeft tegengehouden! Ook Delfland is oyer veel bezwa ren heengestapt'en heeft alle mede werking toegezegd. Overigens beeft wethouder Van den Berg Delfland van de blaam gezuiverd, alsof dit Hoogheemraadschap de bruggebouw zou tegenwerken. De technische dienst van dit lichaam heeft integen deel veel medewerking gegeven, maar Delfland, als enig verantwoor delijk lichaam voor de waterkerin gen. waarvan de brug een deel uit maakt. stelt nu eenmaal andere, eisen aan de veiligheid. Daar ook b. en w. van Vlaardin gen van hun belangstelling hebben doen blijken voor de tijdelijke brug en er reeds contact bestaat tussen de diensten van gemeentewerken van beide nabuur-gemeenten, was wethouder Van den Berg er van overtuigd, dat spoedig van alle be trokken zijden de goedkeuring ver kregen kan worden aan het nu op gestelde plan voor de tijdelijke brug. Over de verdeling van de kosten. De Schiedamse vertegenwoordiger J. A. B. die kans heeft gezien de Provinciale Zeeuwse Elektriciteits Maatschappij voor een bedrag van 8800 gulden op te lichten, is docr de arrondissementsrechtbank te Middel burg veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar. waarvan zes maanden voorwaardelijk met dnc jaar proeftijd. B. die voor een Rotterdamse firma werkte had de chef-inkoper van de PZEM voorgespiegeld tegen scherp concurrerende prijzen Engels schakel materiaal te kunnen leveren. Hij kreeg hiervoor geld, eerst 4800 gul den en later nog eens 4000 gulden, maar wist reeds bij de eerste beta- tajing," dat hij niet aan zijn verplich tingen zou kunnen voldoen. Voor de rechtbank vertelde hij zelfstandig te willen worden. De eis luidde een jaar gevangenis straf met een voorwaardelijk gedeel te van vier maanden. Jaarfeest „Harmonie" De plaatsvervangend voorzitter van belegd, liet tamboer- cn pijperkorps „Har- Henk Keulemans, die niet het Ne- monie", de heer H, A. Landman, derlandse negental naar dc Verenig- noemde gisteravond in zjjn openings-de Staten van Amerika is geweest. die geraamd worden op 325.000.—, kon de heer "Van den Berg nog geen definitieve mededelingen doen, maar hij ^verwachte dat de oude verdeel- basis «var. 50% voor Schiedam, 30% voor de provincie en 20% voor Vlaardingen gehandhaafd zou kun nen worden. Misschien kan het iets voordeliger worden voor Schiedam, De betrekkelijk hoge uitgaven voor een brug die-maar voor een beperkt aantal jaren mee zal kun nen, achtte,, de wethouder alleszins gerechtvaardigd, gezien de onhoud bare toestand van het ogenblik. Over de plannen voor de definitieve brug kon hij verder niets zeggen. Deze hangen nog in de lucht. - De raad ging er zonder hoofde lijkestemming mee akkoord dat er een tijdelijke brug gebouwd zal worden. Over de bouw van de ver keers-tunnels onder de spoor banen door moest wethouder Van den Berg veel vager zijn, omdat de uitvoering van dit werk berust bij de N.V. Spoor weg-opbouw en de plannen nog niet geheel voltooid zijn. Wel deelde hij mede dat de tunnel onder de spoorbaan naar Delft (naast de tunnel voor Rijksweg 20), en bedoeld voor een nieuw aan te leggen verbindingsweg van Kethel naar het industriegebied, een rijbaan zou krijgen van 7 me ter plus een voetpad. De tunnel bij de Oudedijk. onder de spoorlijn naar Vlaardingen, waar door heen de uitvalsweg vanaf de Ooievaars-brug geleid zal worden, zal breder zijn. nl. met een rijbaan van 10 meter eo twee voetpaden en twee rijwielpaden. Achter de uitvoering van dil werk zal veel spoed gezet dienen te wor den; zulks in verband met het feit dat de bouw moet passen in het schema van de ophoging van de spoorbanen, Van de zomer kan het nog nét, dat er tunnels aangebracht worden onder de spoorbanen; vol gend jaar is men met het laatste werk zo ver gevorderd dat het niet meer kan. Zowel het raadslid ir, K. J. J. Dominicus als mr. Engelsman waren er zeer voor geporteerd dat er ook een tunnel zou komen onder de baan naar Vlaardingen. til het verlengde van de Nieuwe Damlaan. Deze tun nel achtten zij eigenlijk urgenter dan de bovengemelde tunnels. Het zal er echter voorlopig niet van komen, al zullen b. en w. diligent zijn In deze kwestie, zoals de wethouder toe- ïgde. De spoorbaan wordt daar n.l. met opgehoogd en zo is tunnelbouw nog met aan de orde. Het zal op die plaats een onbewaakte overweg wor den, maar waarschijnlijk een van het aller-laatste type, waarbij er af sluitbomen komen over de helft van de weg. Wel stipte de wethouder aan dat er sprake kan zijn van een tunnel in deze weg., wanneer de spoorbaan naar Vlaardingenverlegd wordt, meer naar het noorden. Dit in het kader van de visie-lange, waarbij Immers een groot station is gepro jecteerd, 'zo ongeveer op de plaats van het sport-complex, dat het kruis punt wordt in de spoorlijn Amster damBelgië en Hoek van Holland Rotterdam. Maar dat Is vrrre- toekomst muziek en nog erg vaag. Een grote groep honkballers uit Schiedam en omgeving hebben don derdagavond gretig geluisterd naai de technische adviezen, die de coach van het Nederlandse honkbalnegen- tal, dc heer II. Keulemans voor hen in petto had. In de kantine van Bos- hoek waren de honkballers van Schiedam en SW, en van Ondina (uit Vlaardingen), Neptunus, Sparta, RFC, uit Rotterdam bij elkaar geko men op uitnodiging van de s.v. v. Schiedam. De voorzitter van dc honkbalcom missie van Schiedam," de heer J. van der Kooyv vertelde bij zijn wel komstwoord datook de rayoncom missie van de Honkbalbond het plan had opgevat de heer Keulemans naar Rotterdam-uit te nodigen, Schiedam had daarom voorgesteld deze avond te combineren. In samenwerking met de Rotterdamse toespraak op het 28e jaarfeest de j televisie „een bedreiging voor het verenigingsleven". 'Dit feest is in elk geval niet door dc televisie na delig beïnvloed. De grote zaal van „Irene" was vol met diptaleurs en ouders der leden. Aan animo" ontbrak hét- de tam boers en fluitisten ook beslist niet. Dat bleek al direct toen de junioren onder leiding van de heren J. Troost - Veenman jr. een geslaagde heeft gedurende twee uur zijn .ge hoor ingewijd in de geheimen "van de--honkbaltechniek.' Hij begon met het „eenvoudigste" van deze sport, de slootslag, waarna de diversemo gelijkheden van het slaan, het wer pen, de houding op de plaat en de offensieve en defensieve tactiek ter sprake kwamen. Over élk onderdeel van het spel heeft de heer Keule mans' uitgebreid gesproken zodat het voor de honkballers een prettige en en zeer vlotte uitvoering'gaven. Ook i leerzame avond is geworden, de senioren oogstten zeer veel sue- •ces. Als beloning voor hun uitstekend spel kregen de spelers enkele films aangeboden, waarvan .natuurlijk ook de donateurs en genodigden mochten mee genieten. Een aardige voor film over „Jongens en Honden", met komische hoofdfilm „De: Boe- slaagd te noemen, meistudent". i Een succesrijke avond, die belofien inhoudt-voor de concerten in „Ar-J cade" op 19 oktober en 2 novem ber dit. jaar. Vooral de ervaringen van dé Ne derlanders in Amerika, waarbij de tekorten van de nationale ploeg wer den ontdekt, werden met aandacht gevolgd. Als voorbereiding voor het honkbalseizoen, dat op 4 méi begint, is deze les in theorie op initiatief van Schiedam beslist nuttig en ge- Aan Manus Stolk, 'de internatio nale Hermes-cricketer, is toegekend de Kramer Mac Lean-beker. welke jaarlijks wordt uitgeloofd aan die cricketspeler, die in het seizoen de beste persoonlijke prestatie heeft ge leverd. 1- Manus Kreeg de beker toegewe zen Voor zijn prachtig cricket, on der zeer moeilijke omstandigheden, toen hij," met het Nederlands elftal uitkomende tegen het Deens elftal in Hjörrittg, in de le innings 76 runs scoorde en in de 2e innings 27 runs not out. De nieuwe Wesierkerk in Nieuw- i land, waarvan de „eerste steen" of- i ficieel gelegd zal worden op zater- i dagmiddag 25 mei, om half vier, 1 heeft uiteindelijk de definitieve naam ontvangen van de Ncd. Herv. gc- meente, gelegen op de boek van dc Nieuwe- en de Oude Maasstraat is herdoopt en wet in „Bethel-kerk" De Schiedamse Middenstands Cen trale geeft de handeldrijvende en in dustriële middenstand in overwe ging hun personeel op Koninginne dag, 30 april, zoveel mogelijk vrijaf te geven opdat zij in de gelegenheid zijn aan de algemene feestvreugde deel te nemen. De overweging tot dit advies is dat ook het grootbedrijf, het perso- i neel zoveel mogelijk vrij-af geeft. ..Dat is liet goede slaghout" ;egt de trainer «au het natioyiale honk balteam H. Keulemans (rechts) te gen de werper van Schiedam, Coc kle Reynierse en met. ontzag be kijken beiden de. nieuwe slaghou ten, die Schiedam voor het gebruik in de nieuwe honkbalcompetitie heeft aangeschaft. Apothekers nachtdienst: apotheek F. H. Backer St. Liduinastraat 58. Bellen by ongeval: G.G- en GJ) Tuinlaan 80. telefoon 69290. Foiitle-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag be halve maandag) vau 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond <be- haive woensdags en zaterdags) van 7 tot S.3Ö uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur: iedere -avond ibehalve donder dag en zaterdag) 'van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur: zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Michiel de Ruyter" cn „Start" BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „High Society". Monopole. 3, 5, 7 en 9 uur: „Furie van de Mississippi" DIVERSEN Irene, 8 uur. Het Zuiden; toneel. Musis Sacrum, 8 uur. Machinefabriek Fonteyne; toneelavond. Arcade, 8 uur: Ned. Ver. EHBO; feestavond. Volksgebouw, 8 uur; Het Voetlicht; toneel. St. Joris Doelc, 7 uur; Clutenba. Dat de revue „Alle hens aan dek", die vorig jaar tijdens de Vakantie- reek is opgevoerd, zeer in de smaak s gevallen, niet alleen bfj het pu bliek, maar vooral ook bij de mede spelenden, is gisteravond wel zeer duidelijk gebleken bü de „eerste auditie" die gehouden is voor de revue die dit jaar op de planken zal worden gezet. Regisseur P. Rhuls (die tezamen met de heer J; Dorre boom ook dit jaar wederom de lei ding van de opvoering zal hebben), had het in 't beghn heel druk om ai die „oude bekenden"' van vorig jaar te begroeten, die. zich ook nu weer aangemeld hebben voor een rol in de revue. De „stock-opname" van beschik bare krachten was dan ook niet zo moeilijk: ;meer: regisseur Rhuis wist meteen ar welk vlees hij in de kuip had. Toch bleef er ook nog wel „keuringswerk" voor hem te verrich ten. daar de belangstelling dit jaar bijzonder groot is en er zich toch ook nog vele nieuwe krachten kwamen melden. Gisteravond heeft de jaarlijkse prijsuitreiking plaats gevonden aan de biljart-kampioenen in de diverse klassen van het district Schiedam, benevens aan de verenigingen die in hun afdeling deze titel hadden behaald. Deze prijsuitreiking ge schiedde in het clublokaal van de B.V. Confiance te Vlaardingen. Het complete districtsbestuur en de be trokken kampioenen waren aanwe zig, evenals vele biljarters. De voorzitter van het district, de heer J. N. ,L. van. .Dam heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat er gezocht wordt naar een andere methode.' voor dit jaarlijkseevene ment.: Met een toepasselijk woord reikte spreker'aan de kampioenen hun on- derscheiding uit, In de 5e-klasse was kampioen,de..heer. ,W... Krabbendam CEntre Nous.) met 12 punten én een moyenne van 1.30; in de vierde klas se de heer W. de Jong ;(D.K',C.)met een puntenaantalvan 10 en een moyenne' 1.80.: De heer De Jong ver klaarde dat hij nu. voor de tweede maal kampioen geworden was. Na directe degradatie na de eerste maal, doch dat hij niet zou rusten voor hij het 'Gewestelijk kampioenschap zou hebben behaald. Dè kampipenr. in de. 3e klasse .was de-heer J, v. d. Zande (Volksgebouw), die echter niet aanwezig was. De heer L.v; d. Lee was na spannende strijd kampioen 2e klasse'geworden met 12 punten en een gemiddelde van 4.10. De cijfers van de beer E. Hekman, kampioen Ie klasse waren 14 punten en een moyenne van 8.05. De Entre Nous-speler L. van Soe- len is kampioen Hoofdklasse met een puntenaantal van 10 en een moyenne van 8.77. Van de verenigingen zijn in com petitieverband kampioen geworden in afdeling D. de b.v, O.B.K,, terwyï in afdeling E de titel ging naar Luc- Het laatste vrije weekeinde (voor de honkbalcompetitie begint) wordt door Schiedam gebruikt voor oefen wedstrijden. Het eerste negental gaat naar Neptunus en de reserves spe len uit tegen SW 2. Het eerste negental van SVV zal zondagmiddag om twaalf uur na de wedstrijd tussen de reserveteams van Schiedam en SVV op het bij- veld spelen tegen Holland uit Utrecht. tor et .Emergo. Voor deze verenigin gen namen resp. de heren W. Hartog en A. de Wit .de bekers in ontvangst. In de driebanden-strijd is dé heer J. H. van Duijl kampioen. Niet min der dan 13 punten en een gemid delde van 0.734 had hij behaald. Deze speler ontving het prachtige Zilve ren Biljart met toebehoren. Tot slot kwamen nog drie Rem- brandtspelers voor een huldiging in aanmerking; het waren Rüggenberg, Van Duijl en Valkensteijn, die in de competitie drie banden, de hoogste score hadden behaald. Behalve de bortdsmedalje. ontvingen de kam pioenen elk nog een.persoonlijke prijs. GEMEENTE j I SCHIEDAM ("OFFICIEEL NIEUWS"! De gemeentelijke bureaus en. diensten zullen op dinsdag, 30 april a.s. (Koninginnedag) voor het pu bliek gesloten zijn. De dienst van het Openbaar Slachthuis zal op 30 april gesloten zijn behoudens voor nood. en spoedslachtingcn, alsmede voor de aanvoer en stalling, van vee en het ter invoerkeuring aan bieden van geslacht .vee en vlees van-9 tot 12 uur. Huisvuil zal op die dag niet wor den opgehaald. Ook de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek en de filia len zullen op 30 april voor het publiek gesloten'zijn. GEBOREN: Ludwig H-, z. v. G. I. Wikkeling en A. A. Bonimbie; Cornells A..m„- z. v. C. A, de Vette en P, L. Kerkhof; Johanna, d. v. J. W. Salari en Jï Gordijn; "Wilhel mus J. M.t z: v. G. G. Smit en M. C. van Dijk, OVERLEDEN: C. M. Verburg, 88 jaar, wed. van A. J. van Winden- Jehova's Getuigen naar Haagse bijeenkomst 65 Jehova's Getuigen uit- onze stad. zullen van vrijdag 26 t.e.m. zondag 28 april de halfjaarlijkse vergadering in de Houtrusthallen te Den Haag bezoeken, waar ongeveer 2500 getuigen uit Rotterdam, Den Haag en tal van andere gemeenten van Zuid-Holland bijeenkomen. Het thema van de vergadering is: „Vertelt van dag tot dag het goede nieuws van zijn redding", ontleend aan Fs. 962. Tijdens de gisteravond ge houden vergadering van de Schiedamse gemeenteraad, die onder voorzitterschap stond van dc loeo-burgcmecstcr, wet houder H. Sabel, daar burge meester Peek in het buitenland vertoeft, heeft de wethouder van financiën-mr. 1'. van Boc- hove weer waarschuwende, om niet te zeggen sombere, woor den gesproken over de finan ciële positie van de gemeente. Moeilijkheden waarin niet al leen Schiedam, maar ook alle andere Nederlandse gemeenten gevangen zitten. Dit was naar aanleiding van op merkingen over hel voorstel om het minimum-bedrag dat de gemeente aan kasgeld mag hebben (e verho gen van f 12 miljoen tot 20 miljoen. Een teken dat de gemeente geen kans ziet om bij hei huidige (hoge) ren- tegamma leningen op lange termijn te sluiten tegen een toegestane rente van 4 procent kasgeldleningen zijn erg onvoordelig, maar op andere wijze Is er niet aan geld te komen. En voor de uitvoering van werken, onder andere de woningbouw is nu eenmaal geld nodig. En december was er door de ge meente 9.776.000,— aan kasgeld op genomen en nu is het ai rond 14,5 miljoen; de gemeente ziet geen kans om ook in aar een deel van deze schulden to. consolideren in lenin gen op lange termijn. De wethouder voorzag dat dit in dc nabije toekomst evenmin het geval zal zijn. De. be drijven bieden nu eenmaal hogere renten, kunnen dit.ook doen eb het heeft voor de Vereniging van Neder landse Gemeenten geen 2in om de toegestane rentevoet 'te verho(Nn. daar de bedrijven toch altijd kunnen overbieden, waardoor men alleen maai: eeu opjagen van de rente zou krijgen. In 1956 heeft Schiedam rond 5.5 miljoen meer geïnvesteerd, namelijk 21.7 miljoen, dan In 1955 en In het eerste kwartaal van 1957 5.26 mil joen tegen 4.6 miljoen In de zelfde periode van vorig jaar. Daarbü'trok de woningbouw in dit kwartaal 3.1 miljoen tegen 1,4 miljoen in dc eer ste drie maanden van 1956. Want het is juist de woningbouw, die zulke zware financiële lasten legt op de gemeenten. Een last echter, die wel geen enkele gemeente van zich af zou willen schudden door minder te bouwen. Mr. Van Bochove vond het dan ook onjuist dat er telkens zo op ge hamerd wordt dat de lagere gezags-, organen te veel investeren, terwijl het vrije bedrijfsleven dit in veel grotere mate doet. Een mvesterings- beperking in die sector vond hij dan ook van groter belang. „Wat de over heid, dus oek óe gemeenten, preste ren in het belang van de gehele Ne derlandse economie, wordt schrome lijk miskend", zo meende hij. Waar zouden de bedrijven blijven, wanneer die overheid niet zorgde voor wo ningen, wegen en andere nutsinstel- lingen? De raad, onder de indruk van dit betoog, heeft de gemeente meer kas geld toegestaan. Naast deze uiteenzetting over de moeilijke financiële positie van de gemeenten en de voorstellen betref fende de Vijfsluizenbrug en de tun nelbouw. afzonderlijk door ons ver meld. zijn nog slechts enkele minder belangrijke punten aan de orde ge weest. Het belang van een mobllifoon- installatie voor ambulances van de G.G. en G.D. kon de heer Kok niet direct inzien. Maar wethouder Sabel zette uiteen dat het van groot belang is dat er by verkeersongelukken snel hulp wordt geboden en met draad loze verbindingen kunnen ambulan ces die reeds op pad zijn, direct wor den ingeschakeld. De heer Van Woerkom vond het onjuist dat de gemeente géiden in vesteert om huurders van nieuwe woningen geisers in huurkoop of huur te verschaffen. Dat is de taak vandemiddenstand, vond hij. Maar wethouder mr. Van Kinderen ver klaarde dat die middenstand tot nog toe maar weinig belangstelling had getoond om deze taak cTver tq nemen, terwijl zij nooit de service kon geven die de G.T.B. wel biedt. Inderdaad goede service. De wanbetalers van gasrekeningen, die afsluiting van de toevoer kon den voorkomen, door de monteur, die komt om af te sluiten, 1.te be talen plus de rekening, zullen voort aan 2.50 moeten bieden. Dit beslis te de raad, hoewel wethouder Van Kinderen meer voelde voor „glijden de" onkosten berekening. Ook de andere voorstellen, door ons eerder min of meer uitvoerig vermeldt, werden zonder bespreking en stemming aangenomen. Het feit echter dat er zoveel „oud gedienden" aanwezig waren ,die elkaar dus kenden, was zeer bevor- delijk. voor een prettige amicale sfeer tijdens de auditie, waarbij de nieuw-komers hartelijk binnenge haald zijn. Vandaar ook, dat er wei nig plankenkoorts was bij hen die een proefje-van-bekwaamheid moes ten afleggen. Het gevoelvolle „Granada" werd door een jonge man gezongen, ter wijl, als contrast, pal daarop een kwartet even gevoelvol „The great 'pretender" ten gehore bracht. Andere adspiranten gaven de voorkeur aan declamatie, terwijl er ook waren die een toneel-scene op aanwijzing van de regisseur, moesten improviseren. Maar alles ging vlot eri prettig. De heer M. A. A. de Jonge 1 '.lid van het bestuur van de sectie-Toneel van de S.G. heeft ons nog wat ver teld over de nieuwe revue, waarvan gisteravond dan de kiel is gelegd. Omdat de Vakantie in het te ken van de „hobby" en van poppen zal staan (in het Museum wordt tegelijkertijd een gcote poppen ten toonstelling .gehouden) is de naam „Laat de poppetjes dansen" gekozen, niet orgïneel.maar wel pakkend. Er wordt naar gestreefd om een herhaling van vorig jaar te voor kómen, maar enkele principes, die goed hebben voldaan, zijn gehand haafd: géén hoofdrollen, maar juist zoveel mogelijk verschillende krach ten in de opvallende plaatsen. Het ballet, ingestudeerd o.l.v. Phyüis Lightstonè, heeft zeer goed voldaan en zal ook nu. een ruime plaats in geruimd krijgen voor de muzikale be geleiding, zéér belangrijk in een mu zikale revue, worden weer beroeps- artiesten aangetrokken. De heer de Jonge was verder best te spreken over de belangstelling en vooral het enthousiasme waarmee de Schiedamse amateurs zich gemeld hebben voor de niéuwe revue. Als deze stemming zo blijft (en öe per soon van regisseur Rhuis is daar eigenlijk wel een garantie voor)dan zal het ook best gaan met de bomen de revue. En of de poppetjes zullen dansen In verband met de voetbalwed strijd Nederland—België morgen te Amsterdam zullen meerdere extra treinen via Den Haag naar Am sterdam C.S. rijden,. De vertrektijden van deze trei nen vanaf Schiedam zijn: 9.44. 10.14, 10.45, 11.15 en 11.44 uur. De treinreizigers wordt verzocht zich zo mogelijk een dag tevoren van een spoorkaartje te voorzien. Op dinsdag, 30 .april ({Coninginne- dag), mogen de cafës uiterlijk om één uur des nachts sluiten. Muziek mag er dan zijn tot 24 uur. Zo is van gemeentewege bepaald. Dan cings mogen open blijven tot één uur. Op zaterdag 4 mei a.s. mag er in cafés na zes uur's avonds geen muziek meer worden gemaakt en zullen er geen vermakelijkheden mogen worden gehouden. IN MONOPOLE Er spelen zich aan de boorden van de machtigste rivier van Louisiana heel wat opwindende tonelen af, voor dat de „Furie van de Mississippi" (Patricia Medina) door Lex Barker getemd is. voordat een reeks dief achtige schurken ontmaskerd is en. de plantagebezitters hun gestolen rijstoogst terughebben. De favoriet-minnaar van de tem peramentvolle, rood-harige „furie'* moet duels op rapieren en machetes met *n schurkachtige concurrent uit vechten, met pistolen wórdt vaardig gejongleerd, paarden draven tot hij- gens toe en ter afwisseling vliegen _op 'n gokschip ook nog diverse meis jes elkaar in de haren. Alles komt natuurlijk op zijn poot jes terecht, want tegen de intelligen tie, de kracht en de charme van de held van het verhaal is geen mens bestand. Technicolor zorgt er voor, dat het bloed rood is. de golven wit bruisend cn de wilde jongedame extra onweer staanbaar. Wie het onwaarschijnlijke verhaaltje "ora:if slikt cn niet bang is van de buitengewoon lange messen, waarmee gehakt wordt, krijgt een aardige indruk van de geschiedenis geworden showboat. Ned. herv. gemeente. Grote kerk: 10 vi. ds. J. Gras en 5 uur dr. L- J. Cazemler. Nieuwe kerk: 10 uur <ls. J. D. Srmds cn 5 uur ds. A Holïman (K. Doop). Wcs- terkerk; Q en 10.30 uur dr. L. J. Caze- micr H. Dnopi cn 5 uur da. J. G. Jan sen. Vredeskerk: S cn 10.-55 uur ds. H. W. Hemmes en 7 uur dr. A A. Koolbaas f Amersfoort) Opendeurdlenst. Pr. Ma- rijkeschooi (Nieuwland) 10 uur vie. A. 3. Plug. Geref. kerk Oosterkerk; 10 uur ds. J. Lever (Vlaardingen) cn 3 uur ds. E. J. Oomkes. Planfageker'c S 30 uur ds. W. A. Krijger en ds. G. Brinkman. Jutlana- kerk: l Ouur ds. E. J. Omkes en 5 uur ds. w. a. Kryger. Kethel: 930 uur ds. G. Brinkman en 2J0 uur ds. W. A. Krij ger. Ztekendlenst gemeente-ziekenhuis: 7 uur us. G. Brinkman. Ned. herv. gerei, evang. Gebouw Ire ne: 10 uur ds. H. Stolk (Schcveningen) 4 uur ecrw. heer H. Stolk (Nieuwer- kerk a, d. IJsel). Evang. luth. gemeente. 10 uur ds. J. Wiersma (Ede). Ned. Prot. Bond; Westvest 92; 1030 u. ds. H. R. Poslma (Rotterdam). Jehova's Getuigen: Volksgebouw woenrdag 7.30 uur dlenstvorgadering en theocratische bedicnlngssohool. Oud-kath. kerk Dam 23: 10 uur Hoog mis. Chr. geref. kerk: Kerkgebouw Waran de/hoek B.K.-laan: 10 en 5 uur ds. A. Zwiep. Chr. geref. gemeente Volksgebouw Tuinlaan tO en 4 uur ds. M. J. Middel koop. Oud-geref. kerk. Jeugdhuis Lange Ha- en 9710 er. S uur ds. F. Luytjes. Baptisten-gemeente Kerkzaal Lange Haven 59; 10 en 7 uur ds. J. Seversma. Leger des Hells. Lange Haven 27: 10 uur Heihgingssamenkoms: cn "30 uur verlossingssamenkomst. Gerrlt Verbeon- straat 6.30 uur openluchtsamenkomst majoor en mevr. J. H, Drent je. In spoedgevallen zijn dit week einde de volgende artsen te raadple gen: D. Houthuysen jr.. Swammer- damsingel 43. tel 68516; W. T. P. Neij- e.nhuis, Burg. Knappertiaan 154. tcL 69880 en G. in 't Veld. V/. de Zwij- gerlnan 23. tel. 68599. Geopend is de apotheek F. H. Bac ker, St Liduinastraat 58. die ook ge durende de volgende week de nacht dienst waarneemt. RIJKS HOGERE BURGERSCHOOL A EN B en MIDDELBARE MEISJESSCHOOL Overschiesestraat 2, Schiedam op woensdag I. donderdag 2 en vrijdag 3 mei 94 uur. Het toelatingsexamen begint maandag 17 juni 9 uur GYMNASIUM te Schiedam Lange Nieuvvstraat 183 Tel, no. 68824 Aanmelding van leerlingen voor de nieuwe cursus kan geschieden in de maand mei, hetzij schriftelijk door Invul ling en indiening van een aan tc vragen aanmeldings formulier, hetzij mondeling m het gebouw van het Gym nasium, bij voorkeur maan dagmiddag van 3 tot 4 uur. Het schriftelijk gedeelte van het toelatingsexamen wordt afgenomen bp maandag 17 juni, het mondeling gedeelte op nader vast te stellen da gen,- Te koop aangeb. I Naaimachines koopt u bij de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen, Hoogstraat 82; te lefoon 65783. Reparaties on der garantie. Betaling in overleg. Te huur aangeb. Voor uw feesten geen stoeien lenen bij de buren maar bij ons kunt u ze huren. H. J, Stentler stoff eerder ij meu belmakerij, annex reparatiën IV. Frankelandsestraat.79, telefoon 69974. Eenvoudig kosthuis aange boden, liefst voor jong werkman. Brieven onder no. S 659 bureau van dit blad. Permanent Wave Héiène Permanent met toe stel. het beste wat er is, com pleet 5,stroomloos 7.50 Op vertoon van deze adver tentie ƒ1.— korting? Dames- en herenkapsalon „Héiène". Rembrandtpléin 22, telefoon 67170. Personeel ges*. Gevraagd werkster voor 2 ochtenden per week. Mevr. Menningh, Grote Markt 4,. Schiedam. Lessen Erk, en gedipl. Autorijschool A, v. Ekelenburg lest met Ford Taunus a f 5.50 p. uur.- Rotterdamsedijk70b. Tele foon na 5 uur 63141. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 108, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst In 1 uur klaar. Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. All.® soor ten films. Foto K. van Vuu- ren. Hoogstraat 10S. Diversen Laat uw spiraal vermaken" tot modern opklap-, of kan- telbed. Prima afwerking als nieuw terug. 'Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal' la (Broersveldpad), feL 67028 (na 6 uur telef. 66789). Ledi kanten, matrassen, opklap- bedden, hutledikanten, kam- peerbedden enz. Kom eens praten. Alles op het gebied wan glas In lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedrüf. West Frankelandse straat 16. teletoon 66280 Tapijt - lepers - meubeïbe- kleding als nieuw? Met Azet- ontvtckpoeder onder garan tie geleverd 1.50. Drogiste rij De Haas. Rubensplcia 23 a, Schiedam. Azct-ontvlekpoedcr j 1.50 verwijdert: inkt- olie - vet - bloed - teer en levertraan. Ock oude vlekken uit tapijt - vaste vloerbedekking, ko- kosiopers, onder garantie geleverd. Drogisterijen „De Papaver". Schiedam. Uw bankstel en perzen als nieuw! Met Azet ontvlek- poeder, 1.50, onder garan tie. bij uw drogist. .W. Ver- steeg. P. J. Troelstralaan 85 Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2