Opening in een feestelijke van het nieuwe Bad Groenoord Glanzende mijlpaal in stadson twikkeling Schiedammers verliezen de promotie-wedstrijden Goede start van (SW in honkbal-competitie G. Pet Koeriersters 2 CONCIERGES VOOR A.S. ZWEM-KAMPIOENEN EN HUISMOEDERS Plechtigheid Geen plasje tvater" Na harde strijd Groenoord voor Schiedammers VOETBAL DHS overbluft door Flakkee Het lint Pierre Janssen in culturele raad Z.-H. Burgerlijke stand Ongelukken Jonge bierdieven in de val Voetballer brak zijn been Verolme bouwt 4 supertankers WALDO-RIJSGHOOL 69915 Regen spelbreker bij Schiedam Korfballers spelen toneel Feestavond van de Leeuwenhoekstraat „Fit" wint de Parool wandel-prijs DE DILLETTANT BESLOOT MET ERNSTIGER STUK Clubhuis voor zeelieden heropend De Graaf's dinsdag- en woensdag-reclame MULO AVONDCURSUS in de Herv. MULO AANGIFTE: 6 8 8 SLAGERS-HALFWAS en vergevorderd SLAGERS-LEERLING DE GRAAF'S SLAGERIJ NETTE WINKELJUFFROUW BBIËEBSx Maandag 13 mei 1957 Wanneer nien in voortekenen gelooft en zo wil aannemen dat de omstandigheden bij de start kenmerkend kunnen zijn voor het verdere bestaan, dan zal men geneigd zyn het Bad Groenoord een lang en vooral succesvol bestaan toe te'denken. Want als openluchtbad in Groenoord in hoge mate afhankelijk van de weersomstandigheden en deze waren zaterdagmiddag, hij de officiële opening vrijwel ideaal. Droog en vrij warm weer met een prettig zoel windje en een zonnetje dat krachtig zijn best deed, om de vele vrolijke kleuren in en om het Bad Groenoord tot hun volle recht te doen komen. By de plechtigheid van zaterdag middag heeft burgemeester rar. J, W. Peek als hoogste vertegenwoor diger van de gemeente bet Bad Goenoord overgedragen aan het be stuur van de Openïuchtbaden, die voor de verdere exploitatie zal zor gen, trwyi mevrouw Kesper, de echtgenote van de vorige Commis saris van de Koningin in Zuid-hol land, die een prachtig bouquet an jelieren aangeboden had gekregen door Kea van Bochove, het eigen lijke openings-ritueei verrichtte. Burgemeester Peek memoreerde dat met de opening van dit Bad weer een opvallende mijlpaal was bereikt in de na-aorlogse uitbreiding van de stad Schiedam. Reeds in 1948 was'er sprake van dat de oude zwem-inrïch- tuigen aan de haven vervangen,zou den worden... en nu is het dan zo ver. "Vele moeilijkheden zijn over wonnen moeten worden, zo verklaar de mr. Peek, maar nu is een Bad ontstaan dat een „juweel is in de groene gordel van recreatie-gebieden rond de stad". Het is het fraaiste bad in dit westelijk deel van Nederland, zo stelde hij uitdrukkelijk vast. Met de wens dat Bad Groenoord aan de hooggestelde verwachtingen zou be antwoorden, droeg hij het Bad over Als voorzitter ran het Stichtings bestuur heeft mr. P, van Bochove het zo overgedragen Bad ïn dank aanvaard, maar hier voegde hy met een aan toe dat de aanduiding „bad" te nauw omgrensd is. Het is immers in genen dele te vergelijken met „het plasje water met een houten omhei ning", zoals de oude zweminrichting. Voof het succes van dit bad is een goed samenspel van vier instellingen vereist, zo zette hij nadrukkelijk uit een en dit zijn het bestuur, dat geen ervaring ia de exploitatie heeft maar steeds de mogelijkheden zal aftasten P, van Bochove, de voorzitter van cm verbeteringen aan te brengen. Het Bad bood zaterdag een recht feestelijke aanblik. Dit niet alleen, door de grote vaderlandse en ge meentelijke vlaggen die geestdriftig in de wind klapperden, maar ook omdat het Bad van zich zelf er al zo feestelijk uitziet met de vrolijke kleuren van de opstallen („Gewaagd, maar zéér boeiend", hoorden we de ze door een kleuren-deskundfge om schrijven) en vooral ook door de kleuren-mozaieken-in-bloemen, zoals die door de tuinarchitect J. J. Schip pers zijn neergelegd. Voeg daarbij dan nog de ruim drie honderd mensen in feeststemming, omdat zij getuigen mochten zijn van een van de hoogte-punten in de ste delijke ontwikkeling van Schiedam, dan heeft men zo ongeveer wel de stemming bij de opening van het Bad Groenoord. Zelfs het water in de drie bassins deed, met de blauwïg-kristallijnen aanblik z'n best er verlokkelijk öit te zien en er waren dan nog al wat mensen, vooral jongeren en de on vervaarde „beren-ploeg", die de ver lokking niet konden weerstaan ora na de officiële opening een duik te nemen. Maar het merendeel van de bezoekers schrokken toch wel terug. Het was per slot ook pas 11 mei en de „ijs-heiligen" zijn 'nog maar net op de vlucht gegaan! Vele aanwezigen zal het dan ook wel onbegrijpelijk zyn voorgekomen dat er voor de aanleg van dit vrien delijk Bad, zo*n zware en vaak ver- vertwijfelde strjjd is gevoerd met de bodem en dat er zelfs even sprake is geweest om de strijd op te geven en de bouw te staken. Maar de ve len die bij de bouw betrokken zijn geweest hebben een zucht geslaakt, dat het nu h zover Is gekomen dat de bouw tonld Is en het Bad Groenoord a... de exploiterende Stichting is ijv» rgcdragen. Maar Burgemeester Peek en. mr. exploitatie-moeilijkheden komen" zo voorspelde hij opgewekt. In dat ge val was de B.B.Z.Z. bereid een land je te helpen. Na dit officiële gedeelte hebben de Hopeniyk zullen we in het komende seizoen nog vaak zo5» beeld kunnen zien van het nieuwe Bad Groenoord, dat zaterdag officieel i®. ge opend: vrolijke zwemmers in het wedstrjjd-bad met inter nationale afmetingen, dat men op de voorgrond ziet en vele bezoekers op het terras, waar men kan genieten van het „buiten zijn". Deze foto werd overigens gemaakt tijdens de waterpolo-wedstrijd, die een onderdeel uitmaakte van de officiële opening. aanwezigen het had van alle kanten bekeken en bewonderd, waarna de „Inwijding" plaats had. Terwijl de gasten de inwendige mees verfristen, deden, de waterpolo-ploegen van ZIAN nit den Haag en SVH uit Hll- legersberg dit uitwendig, nJ. met een duik In hel nog zéér frisse wa ter. Onder luide aanmoedigingen van de zijde van het rustig gezeten pu bliek hebben zij een verwoede maar sportieve strijd gestreden, die in de meest bevredigende uitslag, ,1—1, eindigde. Gelukkig had de gemeente twee medailles beschikbaar gesteld, zodat hier geen moeilijkheden ont stonden. Vermeld mag wel worden dat bet lid van het Stichtings-be- stuur. het gemeenteraadslid J. J. van Woerkom de verdediging van het ZIAN-doel op zich genomen had. Tijdens zjjn toespraak by de opening van het Bad Groen oord heeft de inspecteur van de Volksgezondheid, de heer M. J. N, Schuursma, gewezen op de hoogst onbevredigende toestanden op het gebied van de zwembaden in de streek van de Nieuwe Waterweg. Vooral de situatie in Rotter dam vond hjj „bedroevend". Hlerby vertelde hy nog dat tijdens de oorlog zeer vele Rotterdammers naar Dor drecht trokken om daar te zwemmen, tot groot verdriet van de Dordtenaren, die zo niet meer aan bod kwamen. Hiermee stelde hy ook voor Bad Groenoord een Rotter damse invasie in liet vooruit zicht. „Niet dan over ons iyk" riep later burgemeester Peek ver woed uit, „Groenoord is van de Schiedammers en alleen als er plaats open is kunnen, de Rotterdammers hier te recht d" ■siubk want auEö^iiyffi rrcgna de Stichting Openïuchtbaden., kennen deze, .nu overwonnen moeilijkheden wèl. en zij hebben de bouwers dan ook veel lof toegezwaaid: wethouder Tb. J,. L. v. cL Berg eh directeur fr. J. v. d; Akker van Gemeente Wer ken en al de mannen van die dienst; ir. L. A, de Haas. de ontwerper van het Bad, bet Aannemingsbedrijf Ne- derhorst uit Gouda, tuin-architect J. J. Schippers en de veie adviseurs bij de bouw. Maar op deze feestelijke en vreug- dige bijeenkomst was geen plaats voor de sombere gedachten van hen (helaas 7-Un dit juist de deskundi gen) die menen dat de sponzige laagveen-bodem nog wel eens „wraak" zal kunnen nemen en moei- lykheden veroorzaken. Experimenteren is hierbij geboden. Dan het personeel, dat onder leiding van Dries Feute, de oud-bondstrai- ner van de K.N.Z.B.. -zeker de ui terste best zal doen om er iets van te maken. Voorts een zéér onbere kenbare factor, het weer, waarmee het bad zal staan of vallen en ten slotte het Schiedamse publiek, wiens medewerking onmisbaar is. Op onbekrompen wijze is ge bouwd, waarbij niet op de finan ciën is gelet (dit laatste zei mr. van Bochove enigszins wrang, want per slot is hij ook wethouder van finan ciën!) en dus is te verwachten dat de Schiedammers ook druk van hun nieuwe !Bad gebruik zullen willen maken. Mevrouw Kesper knipt het lint in de stedelijke, geel-zwarte klei ren door en opent zo officieel het nieuwe Bad Gtoenourd. Daarna verrichtte mevr. Kesper het openings-Titueel: zy knipte met een schaar, haar aangeboden door Elsje de Haas, het xwart-gele lint door dat die toegang tot het terras afsloot.'Te voren had mevr. Kesper haar bewon dering voor het mooie bad kenbaar gemaakt en daarbij vergelijkingen getrokken met de zwemplaatsen waar zy zelf vroeger gebruik van maakte: de vieze gracht van de ves ting Naarden o.a, Als vertegenwoordiger van de Mi nister vai Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft de heer M. J. N„ Schuursma, inspecteur van de volks gezondheid, gesproken. Uitvoerig zet te hy uiteen hoe de toestand in de oude baden, uit hygiënisch oogpunt, onhoudbaar was geworden en dat de bouw van een nieuw zwembad, on danks moeilijkheden, krap bouw-vo lume en bestedings-beperking, niet kon uitblijven Namens de K.N.Z.B, heeft de heer de Winter de gemeente gecomplimen teerd met het bezit van dit fraaie bad, een bezit dat vele steden Schie dam 2ullen benijden. Ook de heer <J. H.A. Hardeman, de secretaris van de Bond van Badhuizen, open zwem inrichtingen en Zeebaden had lof voor het nieuwe bad. „Maar er zullen wel Zoals te verwachten was heeft DHS in Flakkee een enthousiaste tegen stander ontmoet. De Schiedammers hebben zich door het opportunistische Flakkee zelfs volkomen laten ver rassen, waardoor, twee kostbare pun ten voor DHS zün verloren gegaan. De start van deze eerste promo tiewedstrijd was matig. Beide ploe gen waren kennelijk, zenuwachtig en de eerste tien minuten bepaalden zij zich tot wat terrein verkennen. Daar na was DHS beduidend sterker, maar de achterhoede van Flakkee gaf geen krimp zodat er geen sco ringskansen ontstonden. Langzamer hand veroverde Flakkee zich in de stromende regen een meerderheid, toch ging de rust nog in met een blanke stand. heren een uttvaJspoging en bij deze doorbraak kon de middenvoor van Flakkee doelpunten. Enigszins tegen de verhouding in heeft Flakkee deze belangrijke wedstrijd met 2—0 ge wonnen. RozenburgGTB 10 De eerste promotiewedstrijd tas sen. Rozenburg en GTB voor een plaats in de eerste klasse is een" span nende strijd geworden. De zenuwen hebben de Schiedammers.parten ge speeld, want zij slaagden er niet in het technische overwicht uit te bui ten. Integendeel, GTB heeft tegen een Rozenburg op eigen terrein het hoofd moeten buigen.. Gesteund door De conservator van het Stedelijk museum, de heer P. Janssen, is be noemd tot lid van de commissie van beeldende kunst en bouwkunst van de Stichting Culturele Raad van Zuid-Holland. Overleden: J. J. v. d. Veen, vr, van A. G. Bruggeling. 59 jaar. Geboren: Willem E., z.v. M. Jurg en L. Visser; Johannes T.. z.v. J. J. Ozephius en J. M. I. Wolken; Alïda, d.v. M. H. Groen en N. P, Kool; Helena H.,. d.v. T. Kuypers en. A. Berkhout; Adriana L, M.. d.v, J. A. F. Bastiaanse en.M. Groenewegen; Benedictus, z. v, A. Gij sen en G. Sjoerdsma; Bemardus M„ z. v. B. M, Oorschot en S. v. d. Marei; Wïlhel- mina J.. d. v. P. L, Bokhorst en W. M. v. Troost; Arentje M,, d. v. D. Struijs en J. Pruim, Apothekers nachtdienst: apotbeek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen by ongeval: G,G. en G.D. Tulnlaan 80. telefoon 69290. Politie-alaramummer; 64666. Gemèenteiyke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot S.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Michiel de' Ruyter" en „Start". BIOSCOPEN Passage, Z en 8.15 uur: „Marcelino, brood en wijn". Monopole, Alleen 2 uur: „De Vluch teling van Guatura". DIVERSEN Irene, 8 uur: TBC-ver. Zonnegloren. Toneelavond. Monopole-theater, 7 en 9.15 uur: Kath. Flim-actie „Genevieve". Mrnus Sacrum, 2 en 7.30 uur: Ned. Thee-bureau. Demonstratie, De Zweedse zeeman H. P. A. is zaterdagavond omstreeks zeven uur door onoplettendheid tijdens het oversteken bij het stoplicht in de B.K.-laan onder een auto gekomen. De chauffeur A. F. C. V. uit Maas sluis trachtte nog door krachtig remmen een botsing te voorkomen. De Zweed brak de rechterkaak en is in het Gemeenteziekenhuis opge nomen. Tn de Lange Kerkstraat kwam zaterdag de 54-jarige voetganger J. H. uit de Zweedsestraat onder een auto. Hij kreeg een hersenschud ding en is door de G G. en G.D. naar het Coolsingelziekenhuis ver voerd. Op de Overschiet weg slipte zon dagavond de 30-jarige motorrijder A. J. van Ruit Rotterdam bij het nemen van een flauwe bocht. Hij kwam ongelukkig tegen een lan taarnpaal terecht en is met een rechterbovenbeenbreuk in het Berg wegziekenhuis opgenomen. Een listig opgestelde val heeft zaterdag een einde gemaakt aan een reeks diefstallen van flesjes bier uit een café aan de Broers- vest. Drie jongens van vijftien en zestien jaar liepen tegen een draad, die de eigenaar van het etablisse ment voor. zyn opslagplaats had gespannen. Op het moment dat de draad door de binnendringende jon gens werd verbroken, gaf een vér- dekt opgestelde geluidsinstallatie 'n signaal. De knapen zijn door de caféhouder gegrepen en aan de po- litir overgegeven. Tijdens een wedstrijd tussen de reserve-elftallen van SVV en Spar ta zondagmiddag op het bij terrein van SVV. kwam bij een botsing tussen twee spelers de 44-jarige H. Wessel zo ongelukkig te vallen, dat hij het rechterbeen brak. Met een ambulance is ft Ij naar het Gemeen teziekenhuis gebracht. ROTTERDAM. Drie supertan kers van 47.000 dwt. elk zyn door de Standard Oil Company (New Jersey) by Verolme's Verenigde Scheepswerven besteld. De werf bad reeds een order van een supertanker voor de redery van Esso-Nederland. Dit schip, eveneens 47.000 ton, is tn aanbouw. Van deze vier tankers zal er een Nederlandse vlag varen, twee zijn bestemd voor de Panamese dochter onderneming van Standard, de Pana ma Transport Corporation. De be stemming van het vierde schip is nog niet zeker. De bouw van het viertal zal binnen zes jaar klaar moeten zijn. (Advertentie Mij (Advertentie IM.} Ook de aanvang van de t\ >eede het talrijke eigen publiek kon Ro- Ook het honkbal beeft veel last ondervonden van de stromende regen. Schiedam, dat tegen de Ha- zenkamp 2 met 30 voorstond, heeft die voorsprong weer prijs kunnen geven, want in de derde gelijkma kende inning werd de strijd wegens zware regenval gestaakt, Deze wed strijd moei dus worden overge speeld. De eerste wedstrijd voor SVV is een groot succes geworden, want het zwakke Laakkwartier werd vol komen overspeeld. LaakkwartierSVV 015 De ruime overwinning van de SVV-ers is te danken aan het goede veldwerk en ook aan slag hadden de roodgroenen er zin in. Reeds in de eerste inning werd het 3—0, waar Laakkwartier geen antwoord op had. Werper De Lange verkeerde in een goede vorm. hij wierp twee man uit op drie slag, waarna de derde op het eerste honk uitging door een goede aangooi van Nic Kolmcyrr. In de 2e inning vergrootte SVV de voorsprong met een punt door dat De Haas door vier wijd op het honk kwam waarna een slag van Heshof voldoende was, De Hagenaars kwa men niet op de honken wat zij ook probeerden. Verwisseling van wer per had bij Laakkwartier gee suc ces, want de SVV-ers hielden met verre tikken het buitenveld bezig. In de zesde innings werd. het pleit beslecht, SW kreeg zes punten, o.a. door een goed tweehonkslag van Van der Gaag. De stand was toen 140, Laakkwartier was bedwongen. Het leek er zelfs op of het een no-run- zege zou wwüeti, Werper De Lange, die een groot aandeel had in deze overwinning, moest echter nog één houtslag toestaan. Laakkwartier OOflOOOOO SVV 31202610 Werper De Lange 12 maal 3-slag; 1 honkslag tegen. Werper De Koning (L.kw.) 7 maal 3-slag; 5 maal 4 wijd: 8 honkslagen tegen. Werper Charïté drie maal drie slag, 1 maal vier wijd, 10 honk slagen tegen. helft was ;n het voordeel van LHS, maar in de twaalfde minuut werd het team van de stadgenoten primeerd door een foutje van rechts half Krommenhoek, die onnodig hands maakte. De penalty werd in geschoten (10). Flakkee moest zich daarna op het eigen gebied terug trekken, maar de thuisclub luide aan gemoedigd door het duizendkoppige publiek hield stand. Twintig minu ten lang zochten de geelzwarten naar een opening in de veste van Flakkee. Het te verwachten doelpunt viel echter aan de andere zijde, waardoor tevens de beslissing viel. Zeven minu ten voor tijd ondernamen de gast- De leden van de korfbalclub Schiedam toonden zaterdagavond in het Volksgebouw det zij een goed toneelprogramma kunnen verzorgen. Op de contactavond beten de ju nioren met een openingslied de spits af. Enkele schetsjes en een aantal muzikale nummers volgden daarna. Aan het slot zorgden de vier man van het orkestje „Billy Bird" voor de dansmuziek. Vier gitaristen speel den en zongen. Grappig was de schets „De min naar". Veel succes oogsten zeven Schiedammers met de opvoering van het blijspel in één bedrijf „Toen Karei dood was". Een parodie op de opera met zang en de bijbehorende costuums in het spel „Eulalia" werd vaardig voorgedragen. Twee heren als negerinnen leverden aan het slot een goede bijdrage door hun versie van Rock en Roll te later) horen. Korfballend Schiedam heeft zich buitengewoon geamuseerd met dit toneelwerk van de confraters uit Schiedam. Ab van 't Zelfde verdient lof voor de regie. De buurtvereniging van Leeuwen hoekstraat heeft zaterdagavond in Tivoli opgewekt het twaalfde jaar feest gevierd. Het bekende cabaret gezelschap De Confetti's verzorgde op geroutineerde wijze het program ma. Na afloop werd er gedanst op muziek van The Confetti Stars. Een grote tombola leverde de gelden zenburg in de beslissende fase van de strijd het enige doelpunt maken. GTB moet nu nog in Schiedam tegen Rozenburg spelen, wint GTB deze wedstrijd niet dan is de kans ver keken. anders wordt een beslissings wedstrijd op neutraal terrein noodza kelijk, - De wandelclub „Fit" van de St Bernardusschoien heeft zaterdag e Rotterdam onder leiding van Broe der Egbinus met een groep van 40 jongens bij de jubileum wandel tochten van „O.Z.O." de medaille ge wonnen beschikbaar gesteld door „Het Rotterdamsch Parool". Als sluitstuk voor dit seizoen heeft de toneelvereniging „De Dilettant" een ernstiger stuk gekozen. In Musis Sacrum werd zaterdagavond het dra ma ,J)e Vluchtelinge" van C. van der Linden opgevoerd. Zoals voor zitter J. de BondJ in zün bondige inleiding opmerkte^ is in dit stuk weinig humor verwekt. Misschien juist daarom pleit 't voor de spelers, dat ze het talrijke publiek met dit moeilijke stuk een avond gezonde ontspanning hebben bezorgd. De vluchtelinge is een lief en char- ment weesmeisje, dat door haar voogd veel te weinig vrij wordt ge laten. De pleegvader, die al eens met de politie in aanraking is geweest, heelt het eigen'.Jk alleen maar op het i'eld van zijn stiefdochter voor zien. Langs allerlei listige wegen tracht hij de buit binnen te halen. Maar dank zij een sympathieke fa milie, c'ie het overspannen meisje Wist U dat er méér dan de hefft van de Hollandsche ge zinnen plastic ontbijtlakens gebruikt? En dat deze gezinnen ér graag het hogere aanschaffingsbe drag voor over hebben... om zonder te wassen tóch bij iedere maaltijd «en brandschoon laken te kunnen gebruiken? Wat praten wij over hoge aanschaffingsfcosten ja, tot nu toe ..maar nü niet, want morgen koopt U zo'n plastic tafelkleed méér dan zestig cent goedkoper» voor nog géén anderhalve gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur" begint de verkoop van deze gebloemde plastic ontbljtfa- kens fn een leuk fris dessin, 110x125 cm, liefderijk opneemt en een kordate politicarts loopt de slechte vader ach teloos in een handig opgesteld val- letje. Zo krijgt het ernstige stuk j damse clubhuis, en ir. J, E. Woltjer toch neg een gelukkig einde- Het van Wilton-Fijenoord, brachten, daar- Op het Wilton-terrein Het dochtertje ran de leider rati het .«Missions to Seamen"-clubhcis op t terrein van WHton-Fyenoord, bood zaterdagmiddag met een diepe bui ging mëvronw B. Wilton een grote bos gele rozen aan. Daarmee was het verbouwde clubhuls officieel her opend. Tevoren h3d mevrouw Wil ton. leider A. Janes gecomplimen teerd met de modernisering ran dit toevluchtsoord voor zeelieden. Vele genodigden, waaronder direc teur ir. B wilton, reverend W. Pop ham Hosfcrd, leider van het Rotter- leuke weesmeisje is verlost van haar boze voogd. De aardige familie haalt opgelucht adem. Einde. Onder regie van de heer J. Kolde- wijn is het stuk vaardig ten tonele gevoerd. De heer J. de Bondt als va der Huizing en de heer D. van Dam. als de nare stiefvader toonden te hebben begrepen, wat er van hun rollen gemaakt moest worden. Ook de andere toneelspelers dikten hun rol len nergens te veel aan. Jammer w; na een bezoek aan de typisch Engelse „bring and buy stall". De verbou wing is uitgevoerd door personeel van de werf onder leiding van ir. J. E. Woltjer. Een muur is wegge broken. terwijl het interieur aan de eisen des tijds is aangepast.Dat het in 1948 gestichte clubhuis in een be hoefte voorziet, blijkt wel uit het bezoekcijfer van vorig jaar: 16.500. Daar men sinds kort is overgegaan tot de verkoop ran bier, verwacht het dat de heer T. Klepke in het i men dat dit bezoekcijfer dit jaar nog aardige bijrolletje van brigadier tel- veel hoger zal liggen. „The Flying kens iets te zacht sprak. Al met al Angel"-club Schiedam heeft boven- een geslaagde voorstelling. dien de beschikking gekregen over Na afloop is er gezellig gedanst op een televisietoestel, dat ook de bui- muziek van Maarten Slavenburg^' tenlandse zenders uitstekend ont- orkestje. vangt. "Óverige negentallen: Feyenoord 1 j voor de reisjes van de kinderen uit -Schiedam 2 2115; Celeritas 1- SW 2 19—9; RFC 2—Schiedam 17—3; USC 2—SW 3 21—3. de Leeuwenhoekstraat deze zomer. Voorzitter C. de Vries sprak een kort welkomstwoord. 500 gr. harstkarbonade, cnm^n 7 ft9 500 gr. doorregen varkenslappen ÏBm,!n 500 gr. prima gehakt runder en 500 gr. doorregen varkenslappen SOIHfiü 2.18 500 gr. kalfslappen crimen 7 70 250 gr. mag. doorn varkenslappen. 500 gr. prima verse worst cnmpn 7 1 ft 500 gr. doorregen varkenslappen somen Tel. 34138 - Grote Visserijstraat 38 - Rotterdam (West) G. E. Overweg. B. Meineszlaan 79 B, telefoon 53542 C. J. v. d. Bos, Schonebergerweg 104 B, Telefoon 54077 .arts tuinl?an 38 NIEUW TELEFOONNUMMER Gevraagd een Waar veel valt te leren: SLAGERIJ P. VAN ZWET Groenelaan 191 - Schiedam Gerookt spek 0.791 Soepstukjes 1.09 Alles per 500 gram Lange Kerkstraat 25 Tevens hebben wij plaats voor Hoog loon J AU70-\ RUSCHOOtX TELEF. 6S547\ Permanentwave „Tiède* 12,50. Natuurlijke golf. prettige behandel Stroom- permanent 8.— eo f 10-— Oliepermanent 11.—, Kap salon van der Kruit, Singel 195 (nabij station), tel 88841 Passplegels 120x30 geplaatst f 12.75. 120x36 f 14.75 80 rond 17.—. geslepen ruiten voor suitedeuren schuïfglas autoruit '-' enz. levert u Loo- pik's glasindustrie. Botersti 39. Schiedam, telefoon 68945 Bij het OPENBAAR LAGER ONDERWIJS kunnen worden geplaatst Jaarwedde van 2.622.3.816.(1 jaarl, verh. van 180.en 6 jaarl. verh. van 169.—)een en ander exclusief de toeslagen van 6 procent en 5.5 procent. Kinderbijslag volgens rijksregeling. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan burgemeester en wethouders en binnen 10 dagen na verschijning van dit blad in te zenden aan de ge meentelijk inspecteur van het onderwijs, Hoogstraat 200 te Schiedam. Hoog loon, voor flinke naai sters, plat- en kettingsteek- borduursters hébben wjj een prettige werkkring (geen Ligstoelen, Liberty kussens 33.50. Grote keus in kussens. Plate meubelmagazijn. Grote Markt 1921, Schiedam. bandwerki. Meisjes tot 20 jaar worden met behoud van. loon in dit nuttige en vrou welijke vak opgeleid. Tevens kunnen wij nette en onge schoolde krachten plaatsen voor diverse controle-werk zaamheden. Bel nr. f17907 voor een afspraak of inlich tingen, of kom eens praten bij Textielindustrie Andriesse N.V., IJsclubstr. 13, Kra lingen. Ca meskapsalon W N v Erk speciaal adres voor perma nent wave. compleel f 5.— Broersvest 115 tel 97237 Gevraagd zelfstandige hulp in de huishouding, 's Dins dagsmiddags en zondag vrij. Tel. 68416. Mevr. Rijkuiter. St, Liduinastraat 42 b. Schie- dam. Poppenkleding, plastic ca. pen, pruiken, enz. heelt Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2