Oude Zakkendrag ersgilde leeft voort in verhalen WKSSfflSiïKÊ C Waar dobbelstenen over een karwei beslisten Rock n rollers vechten voor bestaansrecht HOUTMAN EersteHollandse nieuwe aan Vlaardingse afslag Korte vergadering Van de Gemeenteraad m NO AD 2 promoveert Hermes bij Excelsior Koeriersters „Vrijman" van Noort vertelt: Vlees verbrand IN PASSAGE: Vlucht naar PIANO'S - ORGELS Stedelijk schoon in 't geding i mi Gemeente leent f5 miljoen De straat-voetbal competitie Burgerlijke stand Artsen op zondag Rondleidingen in Sted. Museum Uitvoering van „Zingende Jeugd" KERKDIENSTEN Tegen zuil gereden igiïong SCHIEDAM JONGEDAME Zaterdag 23 mei 1957 hebberiji liet knutselen voer kin aeren en kleinkinderen. Dezelfde liefhebberij als die van hoofdman \an Tienen, die zoals hij nog pre cies weet ie vertellen:., „altijd op 1 november jarig was." Omstreeks kwart over' tien gister avond alarmeerden de bewoners van de bovenwoning van het pand B.K. laan 267 de brandweer. Uit de wo ning van de benedenburen, die niet thuis waren, kwamen grote rookwol ken. De brandweer, die'in korte tijd ter plaatse was, vond op het gasstel in de keuken een pan met vlees dat stond te .verbranden. Behoedzaam shut vrijman „Willëm" van Noort de bo vendeur van hei gildek uis. waaraan hij en nog enkele andere zakkendragers zoveel kostbare herinneringen bemu ren. Schiedam is een stad, die doelbewust naar modernisering en vooruitgang streeft» Er wordt een geheel nieuwe en uiterst moderne stadswijk bijgebouwd. Ei" komen industrie-terréirien en recreatie-oorden, voor zover dat mogelijk is. Schiedam is trots op de.-raddere industrieën die hier tot bloei komen. Toch is men het verleden nog niet vergeten, en menig moderne in dustrieel zal geamuseerd gedenken, dat het nog geen twintig jaar geleden is, dat inSchiedam het laatstegilde, dat der Zakkendragers, werd opgeheven. Ze zijn nog in Schiedam te vinden, die laatste leden van dit eertijds zo roemruchte Sint Anthonius-giJde. En het zijn nog levendige verhalen die over deze stoere werkers, met hun eigen karakter en eigen ge woonten, de ronde doen. ïlet heeft een beetje moeite ge kost de. heer W. A. van Noort aan het praten te kragen. De krasse oude baas ziet zijn naam liever niet in de krant Maar als we hem er op wijzen, dat het een eer Is tot de laatsten van liet beroemde zakken- dragersgilde te behoren, komen de verhalen los. Uit een stapel familie papieren vist hü een door hem zelf geschreven verhaal op over het Schïedamse gilde. Dit verhaal schreef h\j een jaar geleden, toen hij voor de radio over zijn vroeger beroep moest vertellen. Maar in de studio had hij het niet eens nodig, want het geheugen van de zeventigjarige nog opperbest. Misschien komt het, doordat de heer Van Noort de laatste jaren de .woord- on penvoerder met een handschrift, waar een kantoorklerk jaloers op zou zijn van de zakken dragers is, maar hij vertelt precies wat we willen horen, „Ach. ik heb al zo dikwijls over het gilde ver teld. dat ik-wel begrijp wat u be doelt.'' Bij gaat eens lekker gemak kelijk in zijn stoel zitten, in de ge zellige voorkamer van zijn woning aan de Broersvest en dan begint er een stukje Schiedamse geschiedenis voor ons te leven... Race om weekloon .„Als jongen van een jaar of twin tig nam ik mijn zak van een oud gildelid over. In mijn tijd kostte dat een hoop geld. Voor 125,verviel ik in de rechten en pUchten van het St. Anthoniusgilde, Joals men dat i we wSF«m zakken wTJ12 noemde. Andere zakkendragers be- - taalden nog meer dan ik, dikwijls, moestenze het geld voor hun zak eerst bij de „bank aan de Lange Haven" lenen. Iedereen, die een zak van het gilde had kon als hij de klok het gebouwtje hoorde luiden wanneer er werk was om kwart voor zeven, kwart voor twaalf en kwart voor zes 's-avonds naar het huisje rennen. Rennen meneer, want wie te laat kwam mocht niet meer meedobbelén om een karwei. En het ging om" een weekloon!" Mevrouw L. A, van Noort—Hersbach, zuster van de nog levende hoofdman H. Hersbach, weet er van mee te pra ten: „Als mijn man geen zak op zijn rug had. was er ook niets in de pot cn ^clat was wat met een huis vol kleine kinderen". Dobbelen Omdat de heer Van Noort vrijman was by de hrandcrü van Dc Koning, kwam dat In zfjn huls gelukkig niet vaak voor. De vrijman was degene, paardewage» zonder paard. Een van de zakkendragers liep tussen de bomen en trok de kar. Ik weet nog goed, dat we naar de Vijfsluizen moesten om kolen te lossen by het stoomgemaal. De machinist was een gepensioneerde van de marine en om de kolen te keuren liet hij eerst een paar-zakken van 70 kilo in het vuur smijten". ■■•-.- Als de zakkndragerx een kar wei ver buiten de stad hadden kwamen hun vrouwen eten bren gen. Opeens schiet Van Noort in de lach: „Na het eten was centje verschrikkelijk lollig geworden. Dat kan ook niet anders wanneer zijn vrouw een kip, gebraden in i de moutwijn als middagmaal j komt brengen!" j Lichte zak: 55 kilo Na hét werk was het de taak van de vrijman om het loonbriefje op te maken. Dat was een hele rekenerij, keung moesten de kolommetjes per geloste ton ingevuld worden. In 1933 bedroeg het loon voor een ton los sen ongeveer 95 cent. Als de zakken naar een zolder Op de tweede ver dieping van een branderij gebracht moesten worden, steeg het loon. „De zakken waren soms erg zwaar" ver telt Willem van Noort. Mevrouw Van Noort valt haai' man bij: ..Som's we] 120 kilo."- Vrijman Van Noort. die altyd erg eerlijk wil blijven corrigeert haar. „Nu niet overdrijven; in het pand Javz de gemeente op het Hoofd, hebben we wel eens zakken van 112 en 114 kilo naar binnen gedragen. Maai er waren ook wel I ichte zakken van oo kilo, als we die naar beneden droegen, gingen we met twee tre den tegelijk de trap af. Reken maar, dat je dan de volgende dag pijn in je kuiten had!" Feesten Het spreekt haast vanzelf, dat een zo oud gilde als dat van de zakken dragers nok feesten kende. Wanneer ecu hoofdman door de leden was ge kozen. gaf hy in „De Blauwe Druif" van Klaart je van der Horst een pint bier weg. Het was niet alleen een eer om tot hoofdman te worden gekozen, maar de hoofdlieden kre gen als tegemoetkoming voor de zorg over het gilde een hoger loon. De vier hoofdlieden hadden eik een verschillende sieutel van de brandkast, zodat ze zonder elkaar nooit bij het geid konden komen. „Op den duur ging die kas steeds slinken" vertelt ,de oude vrijman. Apothekers nachtdiénst:apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 17 en apotheek -C. Jansen. Swam- merdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D TumJaan 80. telefoon 69290. Politic-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandagvan 9.30 tol 4.30 uur en iedere avond (be halve -woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.E.. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.36 uur. Zondags gesloten, Stedelijk Museum: Dagelijksge opend van 10 tot 5 uur; zoöda- gen van 2 tot 5 uur Expositie „Michiel de Ruyter". Expositie, H; N. Werkman. BIOSCOPEN Passage, 2. 4,15, 7 en 9.15 uur: „Don't i knock the rock". i Monopoie, 3. 5, 7 en 9 uur; „Vlucht I naar Hongkong". DIVERSEN Parochie Rynstraat, 8 u.: Jubileum Pastoor Regeer, i KAJ-gebonw, 7.30 uur, KAJ-Fancy. Fair. Musis Sacrum, 8 uur: Hermes-DVS, feest Arcade, 8 uur: Comedia, toneel. Irene, 8 uur; Mondaccordeon ver. VIOS, muziek en.toneel. Ti vol 1, 8 uur: SFCj feestavond. Volksgebouw, 8 uur: Amicitia, to neel Zondagmiddag om 2 uur speelt SW 2 aan de bosrand de competi tiewedstrijd tegen DHC 2. DHC be schikt over een jeugdig en- pittig reserveteam, waaraan de SW-reser- ves.hun handen vol zullen hébben. Als. we de boodschap van de film „Don't knoek the rock", goed heb ben begrepen, dan moést de ge knechte Jeugd van Amerika, in een vreugdeloos bestaan zuchtend onder de knoet van een conservatieve oudere generatie, voor haar onder drukte levenslust wel een uitweg vinden in die gezonde, heilzame, veilige rock 'n roll! Ook deze „quickie", met haastige spoed ge maakt om .van de gunstige, rock'- wind te profiteren, probeert weer een schijnheilige rechtvaardiging te vinden voor een dansrage, diéniets meer is, dan dat, maar dank zij de inmenging van geestelijke herders, hooggeleerde heren en uitgekookte amusements-zakenlui opgeblazen werd tot een „sociaal verschijnsel" van de eerste orde. In dit amateuristische filmpje, door Fred. S. Sears in elkaar ge timmerd, wordt ons meelijden op gewekt voor een troepje gefrus treerde rock and roJl-artïesten, die door de tegenwerking van een „machtig" journaliste en een ouder wetse burgemeester de jeugd niet van hun muzikale rijkdommen kun nen laten genieten. Maar tenslotte weten de zanger Alan Dale, de rock and roll-organisator Alan Freed, Bill Haley and his Comets e.t.q. de ouderen te winnen voor het (ooit bedreigde?), bestaansrecht: van de roll. Het mt—.kale gedeelte is ditmaal niet slecht, al gaat het ritme op de duur nogal vervelen en valt de stijve, 'ouderwetse pre sentatie vooral bij de vocalisten op. De kleine Indiaanse oerwoud- schreeuwer Little Richard is van alle rock' specialisten, in dit filmpje nog de minst onnatuurlijke, zijn optreden is beslist wel vermakelijk en niet zo stompzinnig als het ove rige. Rock' n' roll, ons best, maar alsjeblieft zonder valse rechtvaar diging, en gemoraliseer! INMÖNÖPOLE Advertentie IM.) Singel 114—1.16 - Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres w* gemeenteraad van Schiedam waarbij geheel buiten beschouwing ;r-" r~ ;-u—r „Want legen de elevators, die er in die aaci de hoofdman kwam vertel- een dag gemakkelijk 125 ton uit- len, dat er een schip met kolen of graan „voor de kant lag". Omdat de vrijman, tegenwoordig zouden voorman zeggen, ook belast was met bet uitbetalen van de Ionen, boefde hij niet race te dobbelen om werk. De anderen smeten in een houten bak met ivoren stenen. Iedereen lette op, wat zijn voorganger gooi de. Het ging immers om het dage lijks brood! Vóór Willem van Noort vrijman was smeet hij ook mee. „En dan was het opletten hoeveel ogen de man voor mij gooide en als je met zo'n man of vijf en twintig om de bak stond, was het dubbel uitkij ken". Heel zelden kwam het voor, dat eeri zakkendrager zijn maats bedroog. Dat zou hij een volgende keer wel uit zijn hoofd laten, want voor straf mocht de boosdonener twee dagen niet meedingen naar een plaats in de los- of laadploeg. Kip in moutwijn .,ln een kleinere bak of in de grote dobbelden we daarna, wie de ladder uit het Iaadhok moest halen. Voor een gulden of vier huurden we een „Kijk, in dit bakje lagen de ivoren dobbelstenen, waar mee we om een karwei gooi den", vertelt de heer Van Noort. Over sijn arm hangt een kapzak, die de dragers bij het sjouwen van kolen ge bruikten. knepen, konden wij met onze- i 70 ton toch niet op.*' Weemoed Even later gaan we samen op weg naar het zakkendragershuisje de trap af. "Willem van Noort doet dit nog altijd achteruit. „Ja. in ons vak wen je je dat aan", zegt liij veront schuldigend. In het zakkendragers huisje wijst hij alles nog eens pre cies: „Dat was de dobbelbak en die lessenaar daar was van de com missaris Thomas Kudders, die zo'n beetje de administratie bijhield en hier heeft u nog een echte knapzak, die we over ons hoofd trokken" HeU zakkendragershuisje is icort voor de oorlog door de laatste leden van het gilde aan de gemeente ver- kocht voor zegge en schrijve: ƒ1350,—. Naar zyn gezicht te oordelen gaat het <ïe oude baas aan het hart als hij in de bak,, waarmee eens over een weekloon werd beslist, glas scherven ziet. Een beetje weemoe dig strijkt hij over de stoffige werk bank, waar eens hoofdman J. van Tienen de gescheurde zakken her stelde. „Ach meneer, ze wilden er een museum van maken cn Ik had nog graag by de opening geweest". Als alle foto's genomen zijn, sluit vrijman Wilhelmus Antonius van Noort heel voorzichtig de deur van het huisje, waaraan hij en met hem nog enkele andere zakkendragers, zulke mooie herinneringen bewaart. Hij gaat terug naar de Broersvest, naar zijn familie en naar zijn lief heeft op de gisteravond gehouden vergadering dn de recordtijd van twintig minuten de agenda afge werkt, die dan ook weinig omvang- rUk was. Daarna is in een besloten bijeenkomst gesproken over de uit breidingsplannen van de gemeente, aan de hand van een toelichting van de stcdebotiwkundige, de heer J. M. Horvarth, Over de voorstellen van b. en w„ die we reeds eerder min of meer uitvoerig vermeld hebben, was er dan ook weinig discussie. Ze-zijn zonder hoofdelijke stemming alle aangenomen. Slechts had de anti-revolutionair jr. K. J. J. Dominicus bezwaar te gen het voornemen om een nieuw industrieterrein in te richten, di rect aan de Schie gelegen. De Over. schieseweg zou hierdoor een ande re er een meer kronkelige loop krijgen, terwijl er ook afbreuk gedaan zou worden aan. het „stede lijk schoon"'. Ir. Dominicus wenste, evenals de heer H. Kornfeld aante kening te hebben tegengestemd. De heren W. Kok en J. J. van Woerkom waren het niet eens met het voorstel van de advies-commis sie bij de Bouwverordening, om het beroep van de N-V, P. Korsten en Zoon's Bouwbedrijf, die de pui van een tot winkel ingericht woon huis aan de RembrandUaan wilde veranderen, te verwerpen. Zij meen. den dat, waar de woning reeds tot winkel was ingericht voor het vast stellen van de Bouwverordening 1944. het bedrijf geen moeilijk-heden in de weg gelegd moest worden voor de uitbreiding.; De verandering van de pul vonden zij verder niet zo'n groot bezwaar.'- Mr. H. B. Engelsman, voorzitter vah bedoelde commissie wees er op dat hun bezwaren eigenlijk builen de orde waren. De commissie beeft op strict formele gronden de wijzi ging van de pui moeten afkeuren. gelaten moest worden of de Bouw voorschriften nog wel aan de nu gangbare opvattingen voldoen. Een inwendige verbouwing van 't pand. zonder aantasting van de pui, zal dan ook wel aanvaardbaar kunnen zijn. Vanochtend om kwart over zes kwam de eerste party „Hollandse Nieuwe" in Vlaar dingen aan. Het waren 31 kantjes zeebanket, af komstig van het motorloggerschip VL 27, „Burgemeester Heusdens", - Er was veer belangstelling voor dit goed, dat overwegend klein van stuk was, en wel circa 1200 stuks per kantje. De burgemeester, mr. Heusdens, stelde er prijs op het eerste kantje van het schip dat zijn naam draagt, persoonlijk aan de afslag te bren gen, Hij .wenste reders en hande laren hierbij veel succes toe voor het komende seizoen en liet ver volgens het mijntoestei draaien. Het .kleine goed, te weten de 27 kantjes met circa 1200 stuks in houd, bracht van 691 tot 778 gulden op. (per kantje), en vier grotere, namelijk 750 stuks inhoud, werden gemijnd voor 455 lot 516 gulden per kantje. Gelukkig hebben in de afgelopen nacht ook de drijfnetvissers succes gehad, zodat er aanstaande De gemeenteraad van Schiedam heeft een lening ten bedrage van 5.059.200.aanvaard van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Het is een lening met een looptijd van 30 jaar en tegen een rente van 4!'4 7», Dit geld is door de bedoelde bank verkregen, van een aantal in stitutionele beleggers', die op ver zoek van de regering, gelden ter beschikking hebben gesteld voor de woningbouw in 1957 en 1953. De gemeente zal de helft van het geleende bedrag moeten aanwenden voor consolidatie en lopende finan ciering, terwijl de andere helft moet worden bestemd voor de in dit jaar aan te vangen bouw van woningwet-woningen. De straatvoetbal-compétitie in Schiedam begint maandagavond a.s. Gespeeld wordt op een veld achter de D/W.S.-terreineii aan de Oude- dijk in het recreatie-oord Kethel. Het programma voor de komende week is als volgt: Maandag 27 mei: Afdeling A: St. Joris Doele - Rowallenhuis. aanvang 7.30 uur: Afdeling C; -D"W - Rode Duivels, aanvang 7.00 uur. Dinsdag 28 mei: Afdeling B: DGB - Piet Hein. aanvang 7.30 uur; Af deling C: DVW -..KMD, aanvang 7.00 uur. Woensdag 29 mei: Afdeling A: Piet Hein - F. C. Juvente. aanvang 7.30 uur; Afdeling C: DDB - Piet Hein (a). aanvang 7.30 uur. Vrijdag 31 mei: Afdeling A: Rapid - Eldos, aanvang 7.30 uur; Afdeling C: WW - Piet Hein (b), aanvang 7.30 uur. GEBOREN: Arrióldus B. M„ z. v. H. A. 'Winkel en A. W. M. v. d. Stam, Sylvia, d. vv. M. .Slavenburg en E, A. J. Plomp: Anne M., d, v. W. Kor- teland. en K. C. v. Doorn; Patricia C. J. M.. d. v. F. B. A. Bosman en B. E. M. T. Benken. OVERLEDEN: A. D. Httijzer. 75 jaar. J. van Dalen. 73 jaar, vr. van J. Wassenaar, M. v. Vries, 101 p., wed. v. P. M. Vogelaar, F. Zoun, S3 j. In spoedgevallen zijn dit weekein de de volgende artsen te raadplegen: P:,J. "W. Beukers. Burg. Knappert- laan 76. tel. 680C4: L'. B. E. van Hno- genhuy2e, Nassaulaan 59. tel. 68067 en W. 'A. de Ridder. Stadhouders laan 40. tel. 67390. Geopend zijn de apotheken „Nieuwland" dr, Wibautpleih 17en C. Jansen. Swammerdamsingel 41, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarnemen. In verband met het zeer bijzonder karakter van de nieuwe tentoonstel ling gewijd aan schilderijen druksel en- tekeningen van Hendrik Werk man die tot 24 juni geopend blijft, wordt het Stedelijk museum op vier woensdagavonden, resp. op 29 mei, 5 juni. 12 juni en 19 juni gratis opengesteld van 7.30 tot 10.00 uur. Op deze avonden is telkens de ge legenheid over de tentoonstelling te worden rondgeleid door de conser vator. In verband met andere ver plichtingen is het helaas niet moge lijk,. de Werkman-ten toon stelling, de tweede grote in óns land sedert 1945. langer, dan tot 24 juni in Schiedam te houden. In Musis Sacrum beeft de R.K.- zangvereniging „Zingende Jeugd" tot groot genoegen van talrijke fa milieleden vrijdagavond een uitvoe ring gegeven. Twee zang- en dans spelletjes in fleurige kledij stonden op het programma. Voor de pauze speelden de jonge leden het ver haaltje van „Anita's .Droom", het meisje dat op een bank gaat slapen en dan met de kabouters wonder lijke gebeurtenissen beleeft. Dit spel in drie bedrijven werd door het publiek enthousiast ontvangen, even als het spel in vier bedrijven, dat na de pauze .werd gespeeld. De grote meisjes dansten en zongen toen de schets van „Mariska, het zigeunermeisje". Re*hi. Geref. Gemeente en NPB, Hof- laan, -7-ondag vm. 10 uur: d$. J. G. J. vart Iterson. Ned, Hen,'; Kerk. Grote Kerk, zater dagavond 8 uur Avondwijding. Bethei- kerk. zaterdagavond7,30—8.13 uur Avondgebed. ZONDAG 26 "MES 1937 WIJXGEMEENTE I EN H. Grote Kerk, zondag vm. 10 uur ds. H. van der Vloed: zondag nam. 3 uur ds. J. C. Brokken, pred. te Rlioon. WIXKGEMEENTE III. „Mararsatha-Zaal" (Prinses Wilhelm!- naschool. Floreslaan), zondag -vm, 10.45 uur ds. W. J. Schouten. WI.TKGE7MEENTE IV. Gehouw „Eltheto" (School Thorbecke- straat), zondag vm. 10 uur ds. P. Zijl stra. WIJKGEMEENTE V. Bethelkerfc. zondag vm. 10 uur ds. J. van Noort, Bediening Heilige Doop; zon dag nam. 7 uur ds. C. A. Korevaar, pred. te Rotterdam. "WIJKGEMEENTE VI. ïmtnanuejkerk, zondag vm. 10 uur ds. \V. J. Kot-kert: zondag nam. 7 uur d$. S. van den. Bos. Heidclb, Cat, zondag 17. WDKGEMEENTE VII BN.VTIl. Nieuwe Kerk, zondag vm. 10 uur de heer J. van Lam balgen, hulpprediker; zondag nam. 5. uur ds/J. Bouterse, Hei de] b. Cat. zondag 17. Rusthuis Emma- straat. -dinsdag 10,30 uur: Uitzending korie kerkdienst vla de kerktelefoon. HEMELVAARTSDAG 30 MEI 1957 Grote Kerk. donderdag 10 uur ds. M. J. ten Bruggenkate. pred.. te R'dam-Z, Bethelkerk, donderdag 10 uur ds. S. van den Bos. NAPELS. Een 15-jarige leerling beeft vrijdag in de klas een revolver getrokken en zijn wiskundeierares, die hem een berisping gaf omdat hU gespijbeld had. (Joht gewond. De jongen, Armando Pisacane. vluchtte nadat hij enkele schoten ge lost had. Volgens de politie werd de 30-jarige Maria Gregori in de hand gewond en moest zij met een zenuw schok in het ziekenhuis opgenomen worden. .Pisacane was de slechtste leerling van de klas. maandag in Vluardingen drie sche pen aan de markt zullen komen met de eerste maatjesharing, ge vangen in de drijfnetten. TAFELTENNIS Het afgelopen seizoen is voor de verenigingen Wilton en NOAD gun stig geweest. De drie kampioenen, die elk van déze verenigingen oplever den, hebben in de promotiecompeli- tie.goed gespeeld. Bij twee teams is de promotie al een feit. Nu NOAD 1 de eerste klas heeft verlaten en het nieuwe seizoen in de hoofdklasse gaat uitkomen, is het NOAD 2. dat de plaats in de le klas inneemt, NOAD 2 is in de promotiecompetitie onge slagen gebleven, alleen tegen stadge noot Wilton' werden de punten ge deeld 5—5. Wilton, in dezelfde poule, zal het ook wel halen. Het is zo, dat door het verlies vsn een le kiasser (TCK) en het promoveren van NOAD 1, twee andere teams de plaat sen innemen. Dit zijn Wilton 1 en NOAD 2. Voor de promotie naar de tweede klas hebben zich weer twee teams van Wilton en NOAD aangemeld. Wilton 2 en NOAD 5 hebben het kampioenschap 3e klas behaald en moeten dus via promotiewedstrijden trachten de tweede klas te bereiken. Wilton 2 is bier inmiddels in ge slaagd. NOAD 5, dat in een andere poule is ingedeeld, heeft thans, uit drie wedstrijden 4 punten. Zij moeten nog een uilwedstrijd spelen tegen Eendracht 4, dat uit drie wedstrijden 2 punten vergaarde. Als NOAD 5 deze wedstrijd wint, promoveert dit team naar de tweede klas. Door een onjuiste manoeuvre van de bestuurder reed gisterochtend 'n personenauto in de Aleidastraat te gen een verkeerszuil. De zuil raakte van het voetstuk en de wagen werd licht beschadigd/ De chauffeur bleef ongedeerd. Een avonturenfilm van het bete re soort is „Flight to Hongkong" (Vlucht naar Hongkong). Men wordt geconfronteerd met een uiterst ge raffineerd in. elkaar, gezet misda- digerssyndicaat, dat zich bezig houdt met smokkelenen het ple gen van - roofovervallen. Aan het camerawerk is grote 2org besteed. Spannende en sensationele gebeur tenissen, die zich afspelen in Hong kong. Macao, Tokio. Honolulu en. San Francisco, zijn daar ter plaatse opgenomen. RoryCalhoun speelt vlot de gangster, om wie het ver baal in deze film draait Goed spel zien we van de Chinese actrice Soo Yong als Mama Lin, Te midden van de louche smok kelaars en bandieten vindt gangster Rory Calhoun toch tyd voor ont spanning. De knappe boef zit zelfs bijzonder goed in zijn vriendinnen. Aanvankelijk is er een meisje met donker haar, waarvoor hij met zijn collega's-misdadigers wil breken. Na een halve wereldreis voor deze schoonheid gemaakt te hebben, ver klaart de juffrouw doodleuk, dat ze hem niet meer wil hebben. Maar in Hongkong wacht nog een blon dine, die desmokkelaar met open armen opvangt. Het le elftal van Hermes-DVS gaat zaterdagavond om 7 uur op bezoek bij Excelsior in Rotterdam en zal daar trachten de 2 punten binnen te ■halen. Excelsior zeer sterk in gelij ke spelen, zal daartegenover probe ren de nederlaag in Schiedam te wreken. Een faire en aantrekkelijke wedstrijd is te verwachten. Het 2e elftal ontvangt zondag ochtend om half twaalf aan de Dam- laan het leidende RCH 2. Hermes moet nog enkele punten binnenhalen om geheel zeker te zijn van promo tie en het zal daarom alles op alles zetten om te winnen. Officieel is bericht binnengeko men, dat het 3e elftal bet voJgend seizoen zal uitkomen in de reserve- Ie klas van de amateursafdeling. Hét eindigde n.L met Feijenoord 3 samen op de 3e en 4e plaats, wat promotie betekende. Inderdaad een mooi succes. Cricket Het le elftal is nog vrij. Het 2e elftal gaat aan de Oudedijk bij Excelsior '20 2 op bezoek. Op het terrein aan de Poldervaart ontvangt het 3e elftal Roggenwoning 1, Concert in Kethel Op maandag 27 mei 1957, geeft het Sehiedamsch Politie Muziekgezel schap, o.l.v. de heer M. BrilJeman een concert in tuindorp Kethel. Aanvang 7.15 uur. Het programma luidt: Trafalgar mars, W. Zehle; Pace e Lavoro, ouverture, G. B. Mantegazzi; Cephale et Procris, suite, Grety- Moerenhout;' Arlequin et Colombine, G. de Roeck; Image de France,' suite, Albert Thiry: Wiener Biirger, wals, Ziehrer- Mol en De Gladiator, mars Sousa arr. P. J. Molenaar. Nederlandse Handelsonderneming v.fa. Junker Ruh G ustoweg 57 Rotterdam, vraagt Voor lichte administratieve werkzaam heden. Leeftijd 16L7 jaar. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties schriftelijk of mondeling. Te koop cxcDigeb. Plastic teilen, emmers enz., aluminium en emaille pan nen, los verkrijgbaar bij Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Naaimachines koopt U bij de vakman. Voor' Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen, Hoogstraat 62, te lefoon 65783. Reparaties on der garantie. Betaling in overleg. Te haar aangeb. Voer uw feesten geen stoelen lenen bij de buren maar bij ons kunt u ze huren. H. J. Stentler stoffeerderijmeu belmakerij. annex reparatiën W. Frankelandsestraat 79, telefoon 69974. Fotografie Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. v, Vuu- ren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106. tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Permanent Wave Hëlène Permanent met toe stel. het beste wat er is, com pleet 5.stroomloos 7.50 Op vertoon van deze adver tentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtplein 22, telefoon 67170. S!r«n«s Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap- ofkan- teibed. Prima afwerking als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal la (Broersveldpad), tel67028 (na 6 uur telef. 66789). Ledi kanten, matrassen, opklap- bedden. hutledikanten, kam- peerbedden enz. Kom eens prateo. Alles op het gebied van gUa in lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedrijf. West Frankelandse straat 16. telefoon 66280 Personeel gevr. Voor geroutineerde mach. stlksters hebben wij een prettige werkkring. Goede sociale voorzieningen, geen bandwerk. Textielindustrie Andriesse N.V., IJsclubstraat 13, Kralingen, teL 117907.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2