De Sociale in Schiedam Drie ruimen en van m.s. a" in lichter laaie C De eerste auto's gaan onder viaduct- in aanbouw door GROTE SCHEEPSBRAND J EEN BRIL Het aantal gesteunden en kosten in 1956 gestegen HONKBAL: strijd om de plaats in de klasse Koeriersters O van Woérkors 95 Prijsuitreiking Eureka Cup De finale van de Afval-serie Mulo-examens .Jan T." te water bij IJsselwerf Scliiedamse welpen op „Rimboe-jacht" Inbraak zonder buit Bromfietser verliest vingertop Emigrantenenz. Werkvoorziening Werkplaats Laatste strijd voor. SFC Anjer-collecte in Schiedam Vergadering en film van N.C.B.B. Burgerlijke stand ORANJEFESTIJN IN KETHEL BEGON MET GYMNASTIEK Adverteren doet verkopen L iiiitisiriiiiiiiiiiii Donderdag 27 juni 1957 Uit het uitvoerige, zeer gedetailleerde verslag over het jaar 1956 van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken blijkt dat de kosten van ondersteuning volgens de Armenwet, het aantal uitkeringen en ook het aantal personen, die voor een uitkering in aanmerking komen, een stijgende lijn vertonen. Aan ondersteuning is 6.358,17 meer uitgegeven en het aantal ondersteunden steeg met 72. De uitgaven aan brandstoffen- toeslag waren ƒ23.855,82 hoger dan vorig jaar en voor de kerstgave werd 482,05 moer uitgegeven. Morgen 'zullen de eerste auto's onder het viaduct aan dc Overschieseweg kunnen doorrijden. Althans onder écn van dc overspanningen daarvan. He kwestie is namelijk dat de overspanning aan de stations-zijde ge reed is gekomen, zodat nu liet werk voortgezet moet worden aan 't tweede deel dat over de nu nog in gebruik •zijnde weg komt te liggen. Daarom is de Overschiese- vveg „verlegd" onder het viaduct door. Daarna zal be gonnen worden aan de „overbrugging" van de Sclile. Van de zijde van de Ned. Spoorwegen vvordt ér echter op gewezen dat de maximum doorrijhoogte onder het viaduct nog maar 3.40 meter is. Dat vrachtwagen bestuurders hier op attent zijn. Wanneer het gehele viaduct gereed is, zal de' doorrijhoogte 4.20 meter worden,-daar de toekomstige weg nog 80 cm zal zakken. De werkzaamheden aan dit viaduct hebben een vlot verloop, hetgeen voor een groot deel is te danken aan de uitermate gunstige weersomstandigheden, gedurende de afgelopen winter. Volgens de hoofduitvoerder L. de Koning van de n.v. Bato betonmaatschappy uit Den Haag. zal hét viaduct nog vóór de komende winter gereed zijn. Vanaf half januari werkt de heer Be Koning met zijn ploeg van. vijftig man personeel aan: de twee werken het viaduct aan de Overscliieseweg en. het viaduct 's-t&ravenlandsedijkdie in opdracht van de N.S, worden uitgevoerd.' Onder het viaduct 's-Gravenlandsedijk komt een. weg te lopen, die het nieuwe .Schiedamse industriegebied met de Burg. van Haarenlaan zal verbinden. Door de vijftig man bouwpersoneel wordt hard ge werkt om de gunstige verhouding tot, het tijdschema te bewaren. De voorbijganger kan de bruin-gebrande arbeiders in blauwe overals met een rode zakdoek Op hei hoofd in de bouwputten zien staan. Zware beton molens bereiden het beton om het zodra de bekistingen klaar zijn te kunnen storten. Langarmige hijskranen verplaatsen grote lasten aan hout.: betonskelet of hei palen. Onder de voetstappen van de uitvoerders knarst het grint, terwijl ze de kaarten uitvouwen of met de waterpas controleren. De teamgeest onder het personeel is uitstekénd. Mede hierdoor heeft het werk een vlot verloop. Over tekort aan arbeiders heeft de n.v. Bato niet te klagen. Volgens de hoofduitvoerder heeft de bestedingsbeperking al een duidelijk merkbare'invloed op de arbeidsmarkt. De voornaamste oorzaken voor de gestegen uitgaven waren de extra- uitkeringen als gevolg van de stren ge vorst-periode in hét voorjaar. Bij de ondersteuning kwam toen twee maal een toeslag, wat 4.459,vor derde. Zesmaal werd een extra brandstoffen-toeslag verstrekt tot een totaalbedrag van 19.767,23. Per 1 oktober werden bovendien de steunnormen verhoogd, hetgeen ten gevolge had dat het aantal te steu nen personen steeg en zo ook het uitgekeerde bedrag. De kosten van deze ondersteunin gen beliepen 553.136,19 en het aan tal ondersteunden 1,268. Dc kosten van de brandstof toeslag kwam op 107.535,54. Zoals gebruikelijk werd een kerstgave verstrekt van 25% van het steunbedrag en van het ten. volle verrekende inkomeh. Dit kwam op 6.701,70. Voor de toekenning van kleding en schoeisel is de zelfde ge dragslijn gevolgd, alleen wérd d« waarde, van de verstrekte bonnen verdubbeld. Bij de geneeskundige armenver zorging is het bedrag van de ver- strekkir g van versterkende middelen met liefst 17%% gestegen en wel tot 30.536,80. Het aantal personen dat hiervoor in aanmerking kwam, bleef echter gelijk, nd. 196. Verstrekt wor den verschillende soorten melk, kaas, eieren en vlees en bijzondere diëten. Verder zijn in elf gevallen consen ten verstrekt voor genees- en ver loskundige hulp, terwijl voor een bedrag van f 10.214,24 aan genees- Vervolg van pag. 1 was met een reusachtig tochtgat, met een grote blaasbalg, die'het vuur aanwakkerde. Terwijl de brandweer uit alle macht .jyater in ruim 2 pompte, veel dal hel schip zwaar slagzij be gon te maken, loste havenpersoneel zo goed en zo kwaad als het ging een gedeelte van de lading. Twee enorme kranen werden gebruikt om in een roekeloos tempo vrachtauto's, bestelwagens en personenauto's vaa het trillende dek te tillen en op de kade, tussen de vuurrode brandweer wagens in, te plaatsen. Een vrij- groot aantal van deze auto's was reeds aan zienlijk door het vuur geteisterd. 52 TON WATER Tegen acht uur zonden de v-ijftig brandslangen die: gebruikt wer den en de pompen van de blusboten niet minder dan 52 ton water per mi- Inuut in het ruim. Het schip zakte, verzwaard door deze last, ziender ogen en rustte al spoedig met een ge deelte van de kiel op de rivierbodem. Maar het vuur bleef steeds nieuwe wegen vinden. Via hel tussendek en via door de hitte en de spanning be zweken schotten vrat hei zich voort naar ruim 3 en ruim 1 en vond daar nog meer kostbaar voedsel.: In ruim 1 ging een partij autobanden branden en verspreidde een gruwelijk smerige rook, in ruim 3 ging een partij stuk goed in de brand, enkele minuten na dat de brandweer als bommen zo ge vaarlijke flessen met ammoniak had verwijderd. Dodelijk vermoeide brandweerlie den vormden tegen elf uur ter hoog te van ruim 3 een barrière van wa ter oin te voorkomen, dat het vuur zou doordringen naar het achterschip, waar de machinekamer» de diesel motoren en de olievoorraad ten kos te van alles behouden moesten blij ven. Bovendeks werden met snijbranders gaten in het dek' gesneden om on gekende hoeveelheden water in de ruimen te kunnen spuiten. Het blus water, dat daarin stond, kookte vajn de hitte toch waren er brand- wachts, die onbegrijpelijk ver tot de vuurzee doordrongen. Af en toe hoorde men explosies in het binnen ste van-het schip, dat dan trilde:en kreunde. Niemand wist .wat er ex plodeerde en maar weinigen trokken zich ér iets van aan. Kort na elf uur begon het water l« de Maas te stijgen. Dat betekende ook, dat er meer water in het op de bodem ruslende schip, stroomde en. dc brand aan lievigheid inboette. Het gevaar voor uitbreiding week. Menige brandweerman gunde zich toen pas de tijd om. wat te eten van portie goulash, die gedienstige zie. Ion uren tevoren hadden nltgereikt. Om kwart voor een, toen in ruim 3 het vuur ge-blust was, en in de rui men 1 en 2 het ergste leed was ge. Nadat dc laatste partijen ge* speeld waren tussen de ploegen van DKCa en Pleinzichtb heeft de wed strijdleider van het District Schie dam van de KNBB. de beerA. Snijders, de prijzen uitgereikt. De heer Snijders memoreerde dat het tournooi in een pjjima verhou ding isverlopen en aankte hier voor niet alleen de spelers, doch ook de 2aalhouder, de heer H. Boo- mert. Er kon rustig gebiljart worden, omdat de heer Booniert gedurende wedstrijden geen radio of muziek in de zaal toelaat. Hierna richtte de heer Snijders het woord tot de voorzitter van De Coufiance, de heer H. van Wjjk en complimenteerde hem en zijn ver eniging voor het behaalde succes. Na een klein resumé vanhet afgewerkte programma bóod de heer Snijders aan de heer Van Wijk de Eureka cup aan en wenste de vereniging een volgend seizoen met de cupwedstrijden eenzelfde succes. De tweede prijs kwam in het "bezit van DKC a. terwijl LEV de derde prijs verwierf. Pleinzicht b kwam tot slot in aanmerking voot de vierde prijs. Begrijpelijk bleven de spelers na set officiële gedeelte nog geruime tijd bijeen. De uitslagen van de laatste par tijen zijn als volgt: Pleinzicht b-~ DKC a: Ölootweg v. d. Velden Slootweg Heeze 66 66 26 9 3.69 132 96 26 22 3.59 61 53 5.1 7 1.03 68 68 51 5 1.33 66 65 39 7 1.76 30 80 39 7 2.05 40 23 32 5 0.71 50 50 32 19 1.56 Knips cheer Oostendorp Zaterdagmiddag wordt op de Bos- hoek de finale van de afvalserie van dc Boshoekclubs gespeeld. De strijd gaat tussen het team van Hermes-DVS en de ploeg van SV DPW. Een spannende strijd mag v/orden verwacht want SVPDW speelt nog al enthousiast, zodat kanshebber HDVS niet bij voorbaat verzekerd is van het bezit van de beker. Het 'zou 2eker niet' ver wonderlijk zijn wanneer SVDPW beslag legt op de eerste plaats om dat dg roodwitten goed' maken met volhouden wat zijin techniek te kort komen tegen de blauwwitten. Heel wat stadgenoten zullen dit bijzondere duel op de Boshoek dus mc« willen maken Voor het MULQ-examen, dat deze week in Irene wordt gehouden slaag den op maandag: Voor diploma A: B. Schoei uit Schie dam: M. v.d, Vlls; M. Zevenhuizen; A. v.d. Meer; C. v.d. Linden; M. Ver schoor: P. J. Hartman: H. Veenman; v. Steensel; A. "W. Ou wend ijk en P, v.d. Poel uit Vlaardingen. Voor diploma B: E. Punt: G. H. v. Straten: A. Wiegel; S. J. v, Scha ijk; W. Hocgec; H. Heidema; G. v.d. Voi le; J. v.d. Bijl; B. Ferwerda cn F. I>, Poort uit Schiedam; H. A. de Boes uit Botterdam. Op dinsdag voor diploma A: J. X>. Klapwijk; C. v. Konijnenburg; M. den Held: M. den Uijl; E. Verhagen; T. v. Walsum; H, E. T. de Rooij; J. P. Se- meljnr J. Stam; D. Aaldijk; E. Vyfvin- kel uit Schiedam: E. H. Dossin; T. S. Zuidmeev; D. A. Verhagen: J. B. Prin sen uit Vlaardingen; M. Westerduin uit Rotterdam. Voor. diploma B: 33. de Bruijn, G. Hoojjmeiier; B. Komaat: H. N. Dos sin; M. Riedijk; E. T. Snell uit Vlaar dingen. Op woensdag voor diploma A; M. F. Splessens; S. C. v.d. Tempel; C. P. Verkaik; L, v. Wolfswinkel; J. v. Til- borg; R; JE. Uitl; J. Zuidgeest; Av.d. berg uit Schiedam: J. Pattje; E. Snell; «T. Verkade; A. C. W. Goumare: L. JVX. Verhagen: T. N. v.d. Linden: M. v.d.' Merwe; K. Noordhoek: H, Rodenburg; uit VJaardingen: P. M. Baak uit Rot terdam; P. de Jong uit 's Gravenzande en J. E. Beekenkamp uit Hoek van HoUand. Voor diploma B: F, v. Egsnondt A. Jansen; F. v. Veen uit Schiedam: J. J. Bronwasser en K. M. Verburgh uit Vlaardingen. Bij-de N.V. IJsselwerf in Kralingse Veer vond dinsdagmiddag de tewa terlating plaats van het motorvracht schip ,.Jan T". dat gebouwd wordt in opdracht van de rederij Holland. Het was de echtgenote van de directeur van de N.V. IJsselwerf en van de re derij Holland, mevr. M. Teeuwen- Buys. die de doopplechtigheid ver richtte. Het motorvrachtschip „Jan T' meet 870 ton dwt.. en heeft een lengte van 52 meter, breedte van 9a 0 meter en een holte van_ 4 m. De voortstuwing van het schip, dat tot het gladdek-type behoort, zal ge schieden door een 600 pk Industrie- dieselmotor, die het schip een dienst- snelheid zal geven .van 10% knoop. Er wordt naar gestreefd het schip in september op te leveren. Deze tewaterlating is. een familie- aangelegenheid. zei de directeur, de heer G. Teeuwen. In de naam „Jan T" worden de vader en'de grootvader van J. Teeuwen geëerd. Mevrouw Teeuwen ontving van de scheeps bouwers een zilveren zeilschip. Op de vrijgekomen helling werd de kiel ge legd voor een shelterdeck motor- vrachtschip, eveneens bestemd voor de rederij Holland. Dit schip zal 1.000 ton dwfc. meten Het is het grootste schip, dat tot nu toe op de werf is. gebouwd. Apothekers nachtdienst: apotheek Van Wessendorp, Singel 81. Bellen by ongeval; G.G. en G.D, Tuinlaau 80. telefoon 69290. Politie-alarmntonmer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; Geopend iédere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot S.30 uur. Zondags ge sloten. RJt. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk - Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN 'assage, 2 en 8.15 uur: „Voorbij Mombassa dreigt de dood". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „De bende van Walter Black". DIVERSEN lvcthel, 7.30 uur; Oranjefeest, Schle- ruiters. Het vijftig jarig bestaan van de padvinders-beweging in Nederland zal in de diverse districten gevierd worden, met. o.a. ..rimboe-jachten" voor de welpen. Voor het onder district Schiedam van de N.P.V, wordt deze jacht gehouden op za terdag 29 juni en wel in Hoek van Holland op het terrein van de Hoekse verkennerstroep, De leiding van deze '„Afrikaanse jacht" zal berusten bij de oudste akela van Nederland, E. N. Schneller. De Schiedamse welpen verzamelen zichzaterdagsmiddag bij het pos kantoor om vandaar per bus naar de Hoek te gaan. Ongeveer half negen worden zij weerterug ver wacht in de Plantage waar zij bij het podium voor de belangstellenden nog een „neger-dans" zullen uit voeren. Bij het koelhuis-,ijsfabriek- en diepvriesbedcijf „De Maas" N.V, aan de Hoofdstraat is in de afgelopen nacht ingebroken. Door het ver nielen van een zijruit van het kan toor, heeft men zich toegang ver- schaft tot deze ruimte,- diegeheel is: doorzocht. Er wordt echter niets vermist leden, kon hoofdman Boone hel be richt „Brand meester, nablusstng be gonnen" naar de centrale laten door geven. Kapitein Schulze stond toen op de geblakerde brug van zijn schip en staarde verdrietig naar de ruïne be neden. Verzekeringsmensen reken den al met tal van getallen vol nul len en gisten naar de oorzaak van de brand, waarover niemand overigens iets ,met zekerheid kon: zeggén. Brandmeester G. H. Spek had toen nog de handen vol om de mannen, die de nablussing verzorgden, gere geld van volle zuurstofcilinders te voorzien, want er was tot diep in de nacht veel rookontwikkeling. De na blussing duurde vanmorgen nog voort. De „Tanga" zou op 28 juni uit Rotterdam zijn vertrokken.. Het leeg pompen van het schip, het lossen en het herstel van de schade zal even wel nog geruime tüd vergen. De brand van gisteren en vannacht is o.m, geruime iyd gade geslagen, door de hoofdcommissaris van poli tie, de heer H. M, C. A. Staal, de di recteur van de brandweer, Ir. K. Dijkshoorn en de president-hoofd. man van de brandweer, de heer J. J. Oster jr. Op de Stenenbrug in de Schie- damseweg te Ketbel is de 55-jarige» bromfietsrijder C. H. R. aangereden door een voor een tegenligger te ver naar rechts uitwijkende auto. De heep R kreeg schaafwonden aan hoofd, handen en benen, terwijl ook het topje van zijn linker middel vinger werd afgesneden. Dokter Van der Kuy heeft eerste hulp ver leend. daarna is het slachtoffer naar het Gemeenteziekenhuis overge bracht voor verdere behandeling. kundige hulpmiddelen als brillen, prothesen, steunzolen, gehoorappara ten, enz. is verstrekt. Aan 412 man nen, vrouwen en kinderen is finan ciële hulp (f 255.827,39) geboden voor verpleging in ziekenhuizen, sanatoria, enz. Maar cle taak van .de gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken omvat meer dan de hulp aan de onvermo gende medeburgers. Zo is aan zes emigranten-gezinnen met weinig financiële draagkracht een tegemoet koming verstrekt in de aanloopkos ten, Voor zes minder-valide Schie dammers. die buiten onze gemeente in G.S.W.-verband werkzaam wa ren, worden de onkosten vergoed. 56 oorlogsslachtoffers (waaronder 5 invaliden) werden, voor zover nódig, verzorgd, evenals lf oud-evacuees. Het aantalIndisjh-gerepatriear- den, dat in de zorg is opgenomen, nam nog toe. In* deze groep hebben overigens veel mutaties plaats, In vele gevallen bleef de bemoeiing be perk1- tot het verstrekken van een voorschot bij het inrichten van de woning. Wat de werkvoorziening betreft, bleven voor de handarbeiders twee objecten,gehandhaafd, nl. het Volks park en Nieuwland. waar de werk lozen gebruikt werden voor aanleg en onderhoud van plantsoenen, we gen, e.d. Het aantal varieerde van 27 in de zomer tot 45 in. februari, toen wegens de heersende koude vele straat-kooplieden niet meer op de gebruikelijke wijze in hun onder- boud konden voorzien. De werkloze hoofdarbeiders .wer den op gebruikelijke wijze te werk gesteld, bij verschillende overheids instellingen en ook bij het Jeugd- onderzoek, 1956 was ook het laatste jaar dat de commissie voor onderzoek bij de Noodwet Ouderdoms-voorziening nog dienst hoefde te doen. Er kwa men nog 242 aanvragen voor een uitkering binnen, waarvan 19 ver worpen werden. Door het sociaal advies-bureau voor gezins-moeilijkheden werd wederom nuttig werk verricht. Er werden 120 rapporten opgesteld en 1.159 huisbezoeken afgelegd bij a-sociale, zwak-sociale en andere ge zinnen. Waar nodig werd door socia le werksters en gezinshulpen hulp geboden. Voor het eerst wordt in het jaar verslag melding gemaakt van de „beschutte werkplaats", waar min- der-validen aan nuttig werk worden gezet, In januari 1958 werd deze werkplaats ingericht in een voor malig schoolgebouw in de St. Anna Zusterstraat. In loonopdracht van diverse bedrijven worden hier een voudige werkjes verricht, als het plakken van dozen, sorteren van schroeven, etiketteren van flessen, het verpakken van artikelen, enz. In 1956 werden 39. mannen en 7 vrouwen geplaatst, terwijl eind van het jaar er nog 26 mannen en. 6 vrouwen over waren. Zo mogelijk worden deze minder-validen na hun opleiding in de beschutte werkplaats weer terug gevoerd naar. zorgvuldig uitgezochte bedrijven. De winst- en verliesrekening van deze dienst sluit voor 1956 op een bedrag van f 1.461.053,36, waarvan het nadelig saldo van f lj254.413.09 door de gemeente Schiedam met een subsidie werd gedekt. Het is du wel duidelijk geworden, dat de twee Schiedamse honkbal teams in tegenstelling tot vorig jaar met een bescheiden positie in de tweede kl. C genoegen moeten nemen. TVel verblijven zowel Schie dam als SVV nog in de kopgroep, maar nu dc helft van de competitie achter de rug is bedraagt de achter stand »ip PSV en DOS toch al drie en vier punten. Het komende weekeinde Ju-ij gen de stadgenoten het weer bijzonder moeilijk. Vermoedelijk is leider PSV in. deze groep het sterkst en na het echec op het hoofd veld aan de Wést- frankeiandsedijk mag SW dus nu gaan proberen óf op het terrein van de Philipsmensen in Eindhoven be tere resultaten kunnen worden be reikt. Het is een goedegelegenheid voor SVV om te bewijzen dat zon dag tegen DOS thuis ten onrechte werd verloren, maar of de SW-ers tegen het sterke PSV een beter re sultaat zullen behalen, betwijfelen we. PSV zal namelijk niet kunnen gedogen dat DOS alleen aan de lei ding komt, bovendien wordt SVV SFC geniét de eer de laatste wed strijd van de lange en verlengde voetbalcompetitie 1958'57 te mogen spelen. Tegen Het Noorden wordt uit om het kampioenschap van de afdeling Rotterdam gespeeld. SFC heeft in de strijd met de twee kam pioenen volledig gefaald. Het is zglfs een grote teleurstelling geworden en hetwordt werkelijk tijd dat de blauwzwarten laten zien dat zij le- •echtvierde klasser zijn^ geworden. Tegen Hei Noorden is nog de enige kans. Wel is er geen kans meer op de gouden plak, maar SFC moet uit deze kampioenswedstrijden toch enige winst kunnen behalen. Bovendien belekent winst voor Het Noorden dat deze club naast Heke lingen eindigt en dat er dan tussen deze twee een beslissingswedstrijd om de eretitel moet worden ge speeld. Het zou dus goed zijn, wan neer SFC liet merken ook nog te kunnen voetballen. door een nederlaag bijna uitgescha keld. Factoren, die voor beide teams een extra stimulans zullen beteke nen. Schiedam ontvangt Laakkwartier, dat revanche gaat nemen voor de 8—4-nederlaag.- Laakkwartier is één van de grillige clubs. Nu de Hage naar weer in de opmars zijn en door een overwinning naast SVV en Schiedam kunnen komen kan het in deze ontmoeting op de Boshoek wel eens bijzonder gaan spannen. De reserves: Schiedam 2ADO; Schiedam 3—Feijenoord 2; RFC 2 SW 3. Ook "in Schiedam zal deze week gewerkt worden aan de' „Anjer- eyllecté" en wel op 'de volgende wijze: 1. Tot 29 juni is er' een iijsten- collecte bij de Schiedamse bedrijven- 2. Vandaag zullen 5 muziekkorpsen door de stad trekken vergezeld van een aantal collectanten, die huis aan huis zullen collecteren.- 3. Zaterdag, 29 juni zal er op verscheidene plaatsen in de stad worden gecollecteerd Uit de opbrengst van de Anjer collecte ontvangen toneelverenigin gen, muziekkorpsen; zangverenigin gen en andere instellingen, die een. verantwoorde vrijetijdsbesteding na streven; een uitkering. In het ver leden hebben reeds diverse Schie- damse verenigingen van deze steun kunnen profileren. Van de óffer vaardigheid van het1 publiek zal het afhangen of detalrijke clubs en gezelschappen in onze gemeente hun bijdrage aan het gemeenschapsleven zullen kunnen blijven leveren. De Schiedamse afdeling van de Ned. Christelijke Beambten Bond heeft gisteravond in het gebouw voor Chr.. Soc. Belangen een leden vergadering gehouden, gevolgd door een filmvertoning. De bijeenkomst was goed bezocht. Door de ..heer A. H. Nieuwenhuis, voorzitter van de Chr Besturen Bond te Schiedam is er een korte causerie gehouden over „Evangelie en Industrie", waarbij hij verkon digde dat vooral in het groot-bedrijf nog een speciale taak i3 voor het uitdragen van het Evangelie. Bij de bestuurs-verkiezing werdende aan de beurt van altreden zijnde leden, de heren J. Olieman en L. van Pelt herkozen. Daarna is de opera-film „De Glazen Berg" in Schiedam wel eer der vertoond, gedraaid; voorafge gaan'door korte films, o.a. „Holland- ïeriteweelde", GEBOREN: Josephus Hl, z.v. D. Hartman en M. van Hees; Antonius A., z.v. W. H. Haesakkers en G. G. Beke; Petrus J. J., z-v. P. J. J. van Mil en W, M. de Vette: Johanna M„ ckv. T. Sabel en W. H. v. d. Geer. OVERLEDEN: B. H. M. de Raay, 56 j; M. A. Merks, 75 j. Laatste avondgebed op 29 juni Het laatste avondgebed, dat Öit seizoen in de Lutherse kerk wordt gehouden, zal plaatsvinden a.s. za terdag 29 juni des avond om half acht. Voorganger is ds. J. Nawijn, Geref. predikant. In dé maanden juli en augustus wordt geen avond gebed gehouden. BURGEMEESTER Hl ELD OPENINGSREDE „Het gaat er niet om wannéér we vele oudere toeschouwers. Vooral de dc verjaardag van de Koningin vie ren, als we dit feest maar zo uitbun dig mogelijk onder de gunstigste omstandigheden beleven." Met deze woorden opende gisteravond, op het terrein achter de Dr, Sauerlaan in KetheJ, burgemeester mr. J. W. Peek, de traditionele Oranjefeesten van de Kethelse Oranjevereniging „Wilhel- mina". Daar de voorzitter van de organiserende vereniging verhinderd was, zijn de talryke aanwezigen waaronder vertegenwoordigers van He Schiedamse Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen welkom geheten Hoor waarnemend voorzit ter J. Vlugman. Na het officiële gedeelte gaven de gymnastiekverenigingen D.Ö.K. en Excelsior turndemonstratïes. In keu rig sporttenue voorafgegaan door hun eigen muziekkorps marcheerden de gymnasten het weiland op, dat dreunde onder de voetstappen op de maat van de muziek. Slechts met moeite lukte het de politie de geest driftige kinderen buiten de afzet ting te houden. In de hoeken zaten de kleuters met de vingertjes in de mond van de demonstraties op de beug te genietën, Aan het eind van ieder gymnastiekonderdeel klapte en joelde de jeugd, nog harder dan de oefeningen aan de ringen oogstten veler bewondering. Dat er af en toe weieens een enkele deelneemster of deelnemer een steekje liet vallen zal niemand D,O.K. en Excelsior kwa lijk hebben genomen. Na afloop van de vlotie furnde- monstréities brachten de Kethelaars en andere belangstellenden een be zoek aan de kleine, maar zeer ge zellige kermis. Vrijwel alle onderdelen van dit oude, echt Hollandse volksvermaak staan gedurende de vier dagen, dat het Kethelse. oranjefeest duurt, ach ter de Dr. Sauerlaan opgesteld. Kin deren kunnen hun hart ophalen in de draai- of zweefmolen en de vol wassenen krijgen gelegenheid hun schuttei-scapaciteiten te toetsen. Vro lijke muziek en een fleurige ver siering dragen bij tot de juiste sfeer. Vanavond zijn er in het kader van de Oranjefeesten ruiterdemonstra- ties door de Schïeruiters. Morgen avond is er een iampionnenoptocht, die om 9.15 uur begint. Zaterdag om 3 uur is dc start van de puzzelrst voor bromfietsen en motoren en des avonds om 7 uur spelen twee ploe gen een gekostumeerde voetbal wedstrijd. SCHIEDAM Met leedwezen geven wij kennis van het onver wacht overlijden van de heer B. H. M. DE ROOY, die gedurende 40 jaar zijn beste krachten aan ons bedrijf heeft gewijd, waarvan de laatste 12 jaar als hoofd var. de boekhouding. Wij verliezen in hem een toegewijd medewerker en trouwe collega, wiens nagedachtenis door ons in hoge. ere zal wor den gehouden. Directie en gezamenlijk personeel van de N.V. Maatschappij Oxygcnium. HERENMODEZAAK vraagt LEERLING- EN AANKOMEND VERKOOPSTER Zomervakantie kan nog geregeld .worden, JANSE HERENMODES, Hoogstraat 93 Schiedam Telefoon 67619 D. DE BRUIN Oranjestraat 3 Schiedam - TeL 66431 Fotografie Ontwikkelen van rolfilms, des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam. Diversen Voor vakantie-"of weekend- reizen to cri stenkaar ten van Nederland, België, Duitsland, Frankrijk enz. Speciale bromfietskaarten van Neder land. Kantoorboekhandel Mo dern, Boerhaavelaan 124, te lefoon 63415, ln*laliaii«- «n loodgleiarsbedvyf. Verwarmingsapparaten, kookapparaten, sanitair en «lectriïche huishoudelijke apparaten, Ter gelegenheid van ons jubileum houden wij receptie of> maandag 1 juliaj,van 14.30-17*30 uur in Gebouw „Musis Sacrum", Lange Haven 111-115 te Schiedam. Onze zaken zijn wegens feestelijkheden op maandag 1 en woensdag 3 juli a.s. gesloten. BROERSVELD 137-139 ORANJESTRAAT 13 TELEFOON 67736 TELEFOON 65673 SCHIEDAM Te koop aemgeb. Te koop tandem, grijs-groen, met hulpmotor, z.g.ajn. Rot- terdamsedijk 207 A, Schie dam. Te huur gevraagd Heer b,b.h.h„ zoekt te Schie dam gem. zit-slaapkamer, zonder pension. Brieven on der nl*- 6622 bur. v. d. blad. Numraerbrleven die naar ons oordeel niet bonafide op de inhoud der advertenties reage ren worden niet doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2