RADION ;e Haven verliest een oud; pittoresk gebouwtje C D Duiven verstekeling op emigrantenschip Waterman'5 KNIPPERBOLLEN! EEN BRIL Eens n plaats voor lange sterke schippersverhalen Bedrijfsvoetbalcompetitie bij Wilton Uitstekende politie-film Geen gebrek aan water Jeugd Jolijt Koeriersters KUNSTWERK VOOR MUSEUM FIRMA A. VAN WOERKOM BESTAAT HALVE EEUW BRUGGE WA CHTERSHUISJE AAN APPELMARKTBRUG PUI Derby SVDPW- Hermes Burgerlijke stand Duivensport AGENDA Let op voetgangers, let op Wielrennen te Schiedam Wie heeft iets verloren? Nederlander zwaar gewond op weg naar Antwerpen Nederlanders slepen „Ioannis" naar Bremen Diefstallen On geluk met brommer TE KOOP Dinsdag 2 juli 1957 3 De firma Van Woerkom, speciaal zaak in haarden, kachels en sani tair, bestond gisteren vijftig jaar. De zaak is in 1907 opgericht door de heer A. van Woerkom, de vader van de huidige directeur. Hoewel het bedrijf een-reeks van moeilijke tij den heeft gekend, is de firma thans uitgegroeid tot een tweetal zaken, die in Schiedam grote bekendheid genieten. In de tijd van Schiedam bij gas licht begon de thans S3-jarige heer A. van Woerkom zijn loodgieters bedrijfje aan het Broersveld. Aan vankelijk hield hij zich alleen bezig met reperaties. Een van zijn eerste karweitjes was het repareren van een klomp door. het aanbrengen van een beugel. Ook de verkoop van gaskousjes bracht geld in het laatje. Het merkwaardige is, dat de firma de traditie gehandhaafd heeft en nog steeds gaskousjes verkoopt. Met dc steun van zijn vrouw wist de oprichter de' zaak geleidelijk aan tot. bloei .te brengen. Ir. 1942 nam zijn zoon, de heer J. J. „van Woer kom de leiding over. Er brak een seer moeilijke tijd aan voor de bran che van de firma. Met de grootste moeite oia.- door bodems onder pan nen te slaan en nood kacheltjes te repareren/kon men de zaak draaien de houden. Tegenwoordig heeft de filrma een winkel op het Broersveld oh een filiaal in .'de. Oranjestraat. De op richter, die slechts moeilijk van zijn lèvenswerk kan scheiden is nog da gelijks in de winkel te vinden. Receptie Voor de receptie gistermiddag in Musis Sacrum, bestond veel belang- - (Adverten tie LM.) Wim Sonne veld elke week voor Radio Luxemburg Wim Sonneveld nu als „De SiSï- liaan", dat is het nieuwe, verrassen de programma van Si-Si Vruchten limonade voor Radio Luxemburg. Om van te waaaatertande. Elke zondag vanaf 7 juli 11 uur 's morgens op 208 meter. De sloper heeft zijn handen gelegd op het houten brugge- wachtershuisje bij de Appel marktbrug. Het is er niet meer! Voor het steeds drukker wordende verkeer ïs het een verademing, maar de Lange Haven verliest er een ver trouwd plekje mee. stelling. Als geschenk van -het per soneel ontving de directie een fraaie wandtegel met de inscriptie 1907 1957. Van relaties waren er veel bloemen. De heer Van Woerkom had 2ijn relaties en bekenden verzocht geen cadeaus te geven, maar enveloppes met inhoud. Van het geld, dat op deze wijze bij elkaar is gebracht, zai de firma Van Woerkom als blijk van erkentelijkheid de gemeente Schiedam een kunstwerk aanbieden. Dit kunstwerk, dat in het Stedelijk Museum zal worden geplaatst; zal op advies van de conservator worden aangekocht. Een oud, lelijk maar zeer nuttig gebouwtje aan de Lange Haven ïs giste ren verdwenen. In één dag zo maar afgebroken en weggehaald. We doelen hier op het houten bruggcwachtershuisje naast de Appelmarktbrug, waar- tegenaan een heren-toilet was aangebracht. Hoewel het gebouwtje niet op architectonische schoonheid kan bogen, sloot het toch wel schilderachtig aan bij de ook niet zo nieuwe Appelmarktbrug, Het vormde er 'n eenheid mee en vele Schiedammers zijn e.' in de loop der jaren vertrouwd mee geraakt. Onder de bomen gelegen bood het ook geen slechte aanblik. Maar aan het luchtje, dat er vooral op warme zomerdagen omheen hing, raakte niemand gewoon. Het huisje dan is gevallen als slachtoffer van het steeds groeiende verkeer. Het was een lelijke-sta-in- de-weg en maakte het vrij drukke kruispunt onoverzichtelijk. Als wachthuisje doet het bovendien te genwoordig geen dienst meer, zodat het opruimen voor de hand lag. De bruggewachters die nu nog, moei zaam, mét handkracht de Appel marktbrug opentrekken, hebben hun „home" elders gevonden, n.l. in het wachthuisje aan de Oude Sluis. Daar is de waarschuwende telefoon, die de bruggewachters eventueel oproept naar de Appelmarkt en op de fiets of te voet komen ze dan. Trefpunt Vroeger was dat anders: vroeger vervulde dit wachthuisje in zekere zin een sociale functie, Dat was in de tijd toen de mensen nog wat ge moedelijker waren en minder haas tig; toen het verkeer nog geen be hoefte had aan „uitzicht" om de bocht by dc Lange Haven. Dit ge bouwtje was toen een trefpunt. De bruggewachters, meest oude. schip pers kwamen hier keuvelen en hun lange en even sterke verhalen af steken. Meestal was er ook nog een borreltje bij ook, want de distil leerderijen lagen vlak bij de hand. Zij waren de beste maatjes met de omwonenden en in ruil vopr de bor reltjes en de- gebakken visjes,.die-.zij wisten te verschaffen, verrichtten zij dan weer kleine karweitjes, zoals het ruimen van sneeuw van dé stoe pen in de wintermaanden. Het thans verdwenen huisje was Siflill SS®1 overigens niet zo. héél erg oud, on geveer een halve eeuw geleden is het er neergezet in de plaats, van een rond gebouwtje dat' tot toilet diende en dat men toen al verouderd vond. Toen drukker Dat was dan een halve eeuw gele den; in de - tijd dat Rotterdam de Coolhaven groef en men toen, ook in Schiedam nog veel binnenscheep vaart vond. Schiedam heeft In die tijd ook gedacht aan een binnenha ven voor de beurtvaart, ongeiler op de plaats waar nu de nieuwe Spul- sluis is verrezen, 'Maar door gebrek aan geld is het er toen niét van ge komen. Hoe dan ook. de bruggewachters hadden het toen in de Lange Haven, die toen nog „haven" was, heel wat drukker dan nu. Zij zouden het let terlijk „op hun sloffen" afgekund hebben, wanneer niet de aanhouden de reeks van baggerschuiten, die de specie brengen van de "Wilhelmina- haven naar het nieuw op te spuiten industrie-gebied, hen aan het werk hield. Na-drie .weken begint -er emge tekening te komen in de bedrijfs voetbalcompetitie van Wilton Fijeru oorci. De wedstrijden trekken veel belangstelling waar het mooie weer ook wel zijn aandeel in heeft. In de afd. A gaat de Mach. Fabriek draaiers aan de kop met 7 punten uit 4 wedstrijden, doch ook het Geschut heeft dit zelfde aantal be reikt; beiden' hebben'één punt ver speeld aan bet team van de timmer lieden die 3é is- niet 5 punten uit evenzoveel wedstrijden. Aan de Poldervaart Donderdagavond om zeven1 uur wordt de eerste belangrijke voet balderby öp de nieuwe velden van Hermus DVS aan cle Poldervaart Het i$. de match s DVS voor de fina- srie van Boshoek- gelegenheid voor kennis te maken lortveiden aan de waarbij vanwege m beide teams, hek bij - HDVS en enthousiasme VDPtV. op aantrekkelijk voetbal worden gerekend. Dé néstor van de Schiedamse voetbalt auctionarissen, bondsconsul Chris van Dijk, dre reeds sedert vijl en veertig jaar actief deelneemt aan het voetballeven/ zal na afloop .de prijzen uitreiken. Dit zal dan tevens voorlopig de laatste'daad zijn van de. heer Van Dijk, omdat d^ze sympa thieke veteraan tijdelijk' uit de roula tie 2^1 «aan. Hy .moet namelijk voor een opeïéüe aan een knie in het.ge meentelijk ziekenhuis worden opge nomen. In de afd. B is het de IJzer- werkers Rotterdam, die de leiding heeft met 7 punten uit 4 wedstrij den, doch zij hebben 2 winstpunten, waar niet voor gespeeld is. de afd- Lassers kon deze week geen elftal op de been brengen en reglementair is deze wedstrijd nu met 50 door de IJzerwerkers gewonnen. De Bui tensjouwers die een aardig elftal op hebben gebracht neemt de twee de plaats in met 4 punten uit 3 wedstrijden. In dé afd. C gaat de Koperslagers aan de kop met 6 punten uit 4 wed strijden, gevolgd door de Onderhoud comb, dat 4 uit 3 wedstrijden heeft vergaard. De uitslagen 'van de afgelopen week zijn: Kantoor—Scholing 1—2, Electro—Geschut 12. IJzerwerkers R'damBranders-Kokers 21, Bank- wsrkevs N.B.:Onderhoud comb. 2 —3. TimmerliedenMach. Pers. SBL 1—1, Buitensjouwers—Mach. Hal AD 0—3, Bankwerkers rep.—Bedrijfs- school 12. Mach. Fabriek draaiers IJzerwerkers rep. 42, Mach. Fabriek reparatie—Plaatwerkers 0 0, Koperslagers—Kantoor 11, Electro—IJzerwerkers N.B. 1—2, IJzerwerkers R'damLassers 50, Bankwerkers N.B.Scholing 1-1, Geschut—Timmerlieden 1—1. GEBOREN: Pieter, z. v. J. A. Groeneweg en A. Landman; Karin, d. v. W. J. Mulder en H. A. Tjaden; Theodora G. J..d. v. J. T.^ v.. d. Heuvel en A. AT- S. "Wuisraan; Jentje, z. v. M, Dijkstra en E. C. van Rhïjn; Elisabeth C., d. v. M. Dijkstra en E. C. van Rhyn; Cora, d- v: A. Kalkhöven en H. Osse- waarde; Lsmbertus M., z. v, L. M, Hermans én A. vanOudheusden; Maarten W.. z. v. W. van Cappel- len' en E. Dijkgraaf: Elisabeth M., d- v. - R.- A. Dijkmans enE. H, W. Rouss; Peter/ z. vi K. A. Bosman en J. S. van Waarde. OVERLEDEN: L. A. van Fe]t. 70 jaar/ T. P. Roéters, 71 jaar; T. C- dazing; 80 jaar, wed. van J, P. Heijbeëk. De Schiedamse postduivenvereni ging „De Snelvliegers", aangesloten bij de Bond van Zaterdagvliegers, organiseerde een concours vanuit St, Denis, een afstand van 362 km. Door het warme weer had het concours een traag verloop. De uitslag was: 1, 3 P. J. van Ey.k; 2, 7 J. C. Konings; 4 A. Faas; 5, 6 H. J. Tjaden. Gelost werd om 9.30 uur; de eerste duif binnen om 14.35.02, de laatste om 16.51.45 uur. fClochemerle" Maar goed, hét wachthuisje is ver dwenen. Om plaats te makenvoor het verkeer. De Haven wordt er bre der en overzichtelijker, en daar in de buurt komt een fielsen-stalling ten gerieve van het Hoogstraat-publiek. Ook het toilet heeft een andere plaats gekregen. Daarover is ér in dertijd nogal wat gezegd in de Ge meenteraad/vooral toen li. en w. dit „nuttige huisje" voor de Havenkerk wilden plaatsen. De vergelijking met „Clochemerle" (liet Franse dorpje waar een opstand uitbrak, toen. er voor de kerk een urinoir kwam) lag toen voor de hand. Het toilet is niet voor de kerk gekomen, maar bij de i Vismarkt, als afstuiting van de Wal- vlsstraat. Een rond, kunst-granieten i bouwsel, dat nogal hevig detoneert met de omgeving. Maar nuttig is het wel. IN MONOPOLE „Politie zonder wapens" (The long arm) is nü eens één van die zeldzame films, die de werkelijk heid zeer nabij komen. Geen inge wikkelde intrige, geen romantische onwaarschijnlijkheden, geen zwart wit tekening van de brave politie man eb de gewetenloze misdadiger, alleen maar het verhaal van een Inbraak, zoals deze door een, in telligente „kraker", die in het be zit is van. de sleutels .van een be paald merk brandkasten wordt op touw gezet. Deze film geeft een verhelderen de indruk van de politiemethoden om inbrekers op te sporen, van het geduldig vergaren van informaties, bijzonderheden, bezwarend mate riaal. van de mate van hersenwerk die er bij te pas komt, van" de combinaties die worden getrokken, tbt dé recherche voetje voor voetje de oplossing nadert en dank zy'een val, die uit de beschikbare gege vens kan worden geconstrueerd, de hand weet te leggen op de daders. Er wordt geen. schot gelost en met geen revolver gedreigd, en zelfs de woeste ren met auto's op het hoog tepunt is binnen reële perken ge houden. Jack Hawkins" speelt de rustige eri zakelijke rechercheur in- wier? handen de affaire is gelegd; hij wordt bijgestaan, door eën groot aantal personen, die goede type ringen leveren. Charles Trend, de maker van De Wrede Zee, voerde od bekwame wijze de regie van deze in verschillende opzichten uit stekende en zeer beheerste film. Apothekers nachtdienst: apotheek Nieuwland, Ds. W. Wibautplein 17, apotheek C. Jansen. Swam- merdamsingel 41. Bellen bijongeval: G.G. en G.D. Tui'rüaan 80. telefoon "69290, PoIitje-alarmD.umj.ner: 6466S. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9-30 tot 4.30 uür en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge slote». E.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) .van 2 tot. 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7-tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge- opend van 10 tot-S uur; zonda- gen van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2. 8 uur: ;,De ondergang van dé Graf Spee", Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Politie zon der wapens". DIVERSEN Arcade» 8 uur: Toonkunst Muziek school-concert. Jeugd JolUt, 7 uur: Stadhauderslaan, wielrennen.. Hagerstraat, 7 uur: autdpedweds'trijden/- Burgemees ter Verveenschool, 7 uur: ge kostumeerde optocht in Kethel. Irene, 3 uur: Willem de Zwijger- school, ouderavond, Esperanto-ageudo Jaudon. la '4an' de julio. 'Klubvës- pero Pendas sur-la muro kaj -tike- takas ce gek. v. Gink, Ploegstxaat 19. Venu car la cambro havas agrablan temperaturen. 'A'.- Advertentie IJtf.) BOTTERDAM. Toen. het emigrantenschap' Waterman in beheer bij de Rotterdamsche Lloyd dezer dagen in het Engelse Kanaal; voer, op, weg naar Halifax, kwamen op een morgen zeven postduiven aan boord vliegen, -• die döormpe bleken te zijn. Zij lieten zich door de bemanning van het schip gemakkelijk vangen en werden aan boord op een rus tig plekje gedeponeerd om op verhaal te kunnen komen De gezagvoerder, kapitein J. C. Flach, besloot de dieren *s avonds, als ze wat waren (uitgerust en. bij- gevoederd waren, bij het passeren van de Scilly-eilanden los te laten. Dit gebeurde en men zag de die ren in de richting van de eilanden koersen. Maar in dé loop van de dag zaten er weer zes van de zeven aan dék van de „Waterman". Ze -schenen er zich behaaglijk te voelen. Kapitein Flach heeft ze toen maai' als verste keling van onbekende nationaliteit Nu ook Schie dam het novum beleeft van de beschermde oversteekplaat sen met de .knipperbollen', Iykt het ons dienstig het pu bliek, zowel de voetganger als de automobilist vertrouwd te maken met het gebruik er van, Temeer daar er hier nog zwaar tegen gezondigd wordt. Een voetgan ger heeft bijzon dere bescher ming op een voetgangers oversteekplaats als deze wordt aan geduid door de bekende zebra-stre pen met aan weerszijden een oranje bol. die aan- en uitknippert. Bestuurders van voertuigen mogen deze zebra-oversteekplaatsen alleen met matige snelheid naderen en wel zo. dat ze als het nodig is, kunnen stoppen. Ze mogen dé oversteek plaats alleen passeren, als ze de voet- OP AL ONZE AFDELINGEN HALVE PRIJZEN ganger, die er gebruik van maakt, niet hinderen. Stilstaan op 'n zebra- oversteekplaats is voor 't rijver keer verboden. Voetgangers moéten zo veel mogelijk, rechtshouden en in groepjes oversteken. MAAR: de zebra-oversteekplaats is alleen dan „beschermd", walmeer er knipperende knipperbollen bij staan! Op het parcours Nwé. Mathenes- serstraat is er zondagmorgen nog een clubontmoeting geweest van de wielrennevsverenigingen B.C. Apol lo, R.C. Rotterdam, De Coureur en de Rennersclub Schiedam- Ondanks de hitte zijn er nog goede tijden genoteerd. In de A-klasse, 50 km in 1 uur én 20 minuten was de uitslag: 1. R. Roret t'A.). .2. P, Zijlmans (R.). 3. H. Veldhoven (S.), 4. H- Leyner (A.) en 5: J. Hamburg <A.). B-klasse. 40 km in 1 uur, 6 mini: I. Koevermans (CJ, 2. J. Franken (C.). 3; W. de Jong (5.). 4. F, Heinig (R.) en 5. J. Verspeek (A.). A-junioren: 20 km in 38 minuten: 1. R, Liebregts (C.). 2. M, Hekman (S.), 3. J. Nijhuis lR.), 4- C. Neeile i (A.) en 5. M. Dekker (A.). B-junioren, lö'kni in 31 minuten: 1. H. de Brtlin (R.), 2. H.; v. d. Vaart (C.), 3. H. v. d,. Heiden fS.), 4. W. Lepolder (S.) en 5- J.Hof- mans (S-). - Te bevragen aan hét hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 12-30 en 2—6 uur: Bruine akten- tas met inhoud; leesbril; jongens trui; muntbiljet; vulpen. Te bevragen bij dé vinders:'. Be lichtingsmeter voor fotografie, R. Knoops/v, Marumstraat 21; heren polshorloge, J. Marbus, Abben- broeksestraat 15b; bedrag aan geld, v. Rijn, Potgieterstraat 19; rood kindervestje. A. Droge, Hoogstraat 24b; padvindersriem, P. den Hartog, Nassaulaan 70; regenjas, C. van Kampen, Rotterdamsedijk 154a; grijs jongensjasje, H.. Haas. Mariastraat 75a: zwarte sjaal, v. d/ Veer, Ant. Héinsiusstr- 8, Vlaardingen: blauw grijs jongensjasje, Wetsteijn, Ridder- kerksestraat 16b;beige - houtje touwtje jas, v. d. Elzen, Zwarte- waalsestraat 42b; grijs jongensvest, P. Rooyers, P/Potterstraat 18; grijs damesvest. Putters, Hooidstr. 153b; blauw meisjesve5t. Riethof, Hek bootstraat 3b: ring met sleutels, v. d. Meulen. Rotterdamsedijk,.. 429b; ring met sleutels, P. Spithoven. Noordvest 9a; ring met sleutels. Vink. Lekstraat 62b; ring met sleu tels, J: Huisman. Jac. van Lennep- straat 20: rode damesportemonnaie, Breman. Graaf Florisstraat 39; bood. schappentas met inhoud, W. Phi- lipse, Grofbaan 105; aktentas met inhoud, D. van Mazijk, Grofbaan. 33: rode damesportemonnaie met ihhoud. Baris, .Oosterstraat13: pa rapluhoes, J. van Veen. Hoogstraat 48; rode schooletui, Wijzenbroek, Eoylestraat 29a: aktentas met inh., H .Houtman. Doedesstraat 72. Rot terdam; nikkelen wieldop, A. Kok, Boerhavelaan 72b; claxon. P. Maas dam,. Oostsingel 33: 3 bossen las- elektroden, G. de Kramer. Maria straat 12a; 1 pak oud ijzer, Ijzer handel Van G-eldéren» Raam. Ondanks groter verbruik Gedurende de hitte van de laatste dagen en vooral tijdens de „hitte golf" van het weekeinde hebben de Schiedammers uiteraard veel meer leidingwater verbruikt dan normaal: 1 om de folterende dorst te lessen maar ook voor „afkoelmgsdoelein- den". Vooral dat laatste eist nogal wat water. Toch heeft de Waterleldirigsdicnst van de Schiedamse GTB geen. „pijn" gehad van dit gestegen verbruik. Eerstens al omdat het leidingwater geleverd wordt door Rotterdam, zo dat als er-al „pijn" ie geleden dit in Rotterdam viel, maar ook omdat de hittegolf gelukkig {voor de water- leidingdicnst althans) in het week-, einde viel. Vele waterverslinrlende industrieën draaien dan niet en het water kan gebruikt worden voor „huishoudelijke" doeleinden. Er is dan ook geen stagnatie ge weest en zelfs de waterdruk.was niet of nauwelijks, minder. Wel. zyn er enkele automatische pompen extra ingezet, maar daar is hef dan ook bij gebleven. We brengen in herinnering dat ér. vanavond in het kader van de Jeugd Jolijt weer wielerwedstrijden worden gehouden op het parcours Stadhou derslaan. Dit maal voor jongens van 16 tot 21 jaar. Was de belangstelling vorige week onder de kleinere jon gens maar slecht, 'voor de organisa tor, de rennerclub Schiedam, hopen we maar dat. vele" enthousiaste „Tour"-kandidaten zich nu opgeven. De startbei gaat om 7 uur. Verder zijn er; vanavond in de Hagastraat, eveneens om 7 uur. auto pedwedstrijden voor 68-jarigen. Volgende week komen de ouderen hier aan de beurt. In Kethel wordt, een gekostumeer de optocht gehouden. Opstellen om 7 uur bij de openbare Burg. Ver veenschool aan de Meeuwensingel. Door heel Tuindorp trekt de stoet naar het eindpunt: de muziektent. beschouwd. Ze behoefden geen cor vee te doen, zoals' gebruikelijk, er» hij liét zelfs twee comfortabele hok ken voor hen oouwen. Bij aankomst in. Halifax ging de kapitein de wal op om zelf het beste duivenvoer te gaaninslaan. Zo leeft het zestal sindsdien vorstelijk. Bij terugkeer van de „Watêrman" te Rotterdam zal een vertegenwoor diger van de Rotterdamse postdui- venhoudersbond de dieren in ont vangst nemen en, er voor zorg dragen, dat zijbij hun rechtmatige eigenaars belanden. Uit de vermeldingen op de ringen, die de duiven om e'éh poot hebben, meent de secretaris van deze bond, te mogen afleiden, dat het Engelse postduiven zijn, die op de terugweg waren van Frankrijk of Spanje. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Op de ■grote verkeersweg van Nederland naar Antwerpen - is maandagavond op het kruispunt Noorderlaan-IJze- ren Laan onder Merksem een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan de Ne derlander. de 52-jarige A. van Daa- len uit Rijswijk slachtoffer is ge worden. Öp genoemd, kruispunt kwam de heer Van Daal'en in bot sing met een truck met oplegger, waarbij zijn - auto totaal werd ver nield. Hijzelf werd in zorgwekkende toestand naar het Stuivenberggast- huis vervoerd. Men vreest voor zijtx leven. De truck kantelde en ver sperde het verkeer. BREST De Griekse .vrachtvaar der „Ioannis",. die een aanvaring heeft gehad -met .'de Amerikaanse tankboot -„Stony Point"; is, gesleept door de Nederlandse sleepboten .Barentszee", „Noordzee" en „Witte Zee", vanochtend uit de haven van Brest naar Bremen vertrokken. Tn de Hema is gistermiddag een vrouw aangehouden die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van eèn portemonnaié met inhoud. In het zwembad Groenoord te Kethel zijn zondag een aantal krui meldiefstallen gepleegd. De garde robejuffrouw miste 85 cent uit een busje in de materia alkast. Uit de herengarderobe verdween een geld buidel met vijf gulden, Een hoffelijke, dief had eerst het fietssleuteltje „uit de portemonnaie van een badgast gehaald en bij diens kleding gelegd, alvorens hij, zich met een bedrag van ƒ1.75 uit: de voeten maakte. Op 't SW-terréin is een inbraak-: je gepleegd in de kantine. De chef' maakte zich meester van enig snoepgoed. Bij-, de Oranjebrug reed gister-, avond_ de koopman P. S. met zijn bromfiets tegen de trottoirband. De man. die licht onder de invloed van..: sterke drank was, kwam met zijn hoofd tegen een paaltje terecht. Na aoor de GG en GD te zijn verbon den/kon hij naar. zijn woonschip terugkeren. SCHIEDAM een goed spelende RADIO, waar niets aan mankeert, merk Philips, prijs 30. Zo goed als nieuw. Te be zichtigen; vóór 8 uur L. J. van Kopper,: Kei-kweg 49, Kethel. Gewaagd nette hulp voor L halve dagen per week. Mevr, v. Putten, Hargsingel 1, Tuindorp-Ketbel, tel, 63782, D. DE BRUIN Oranjestraat 9 edam - TeL 66431 Te koop aangeb. Te koop aangeboden half Engelse kinderwagen. Adres A. P. Nugteren, Goeman Borge5tuslaan 36, Schiedam. Personeel gevr. Enkele werksters gevraagd voor het. schoonhoudenvan kantoren in Schiedam. In de ochtend- en/ofavonduren. Aanmelden tussen 12-4 uur bij mevr. Lindërs, B.K.laan 323, Schiedam. Alles op het gebied van glaa In lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedryf, West Fr&nkelandse- straat 16. telefoon S62S0 Uw mes of schaar' bot? „So- l In gen" slijpt en knapt ze op. Slijperij en Staalwaren- handel „Solingen", Broers- vest 57. Telefoon 55193. Wie écht kiezen wil, hééft geen keus. Die moetiiaar „Solingen". Scharen, messen, Gero specialist, Broersvest 57, Telefoon 55193. Nummerbrieven die naar ons oordeel niet bonafide op de inhoud der advertenties- reage ren worden niet doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2