Scliiedam-zuid wordt van verlost de „waterzorgen D wijkt voor superieur spel van Politie in Oostenrijk waarschuwt toeristen Twaalfjarig jongetje wilde naar vader Koeriersters PRODENT DE WIJKDIE STEEDS DIEPER ZAKT „Bemalen nooduitlaaK kan .6.600 kub.m water per uur uit riolen verwijderen Verkeerde stroom Kurketrekkers A Drooggelegd WALDO-RIJSGHOOL 69915 AGENDA SW ELINKWIJK 3-0 Surinaams „show-voetbal v. d. Schilden en Mijnals de enige dam tegen de rood-groene aanval Schoolreis had slecht eind Discipline bij bergbeklimmen Toneelwedstrijd van SG begint in december Burgerlijke stand FS waarschuwen: Intrekking van paspoorten van China-reizigers Verstekeling op Zuiderkruis Oosteuropese wapens voor Jemen Excelsior: meer stootkracht SCHIEDAM flinke verkoopster leerL-verkoopster bij voordelige tube tandpasta van slechts 70 ct de mond fris en gezond de klok rond Woensdag 14 augustus 1937 3 55 Er is goed .nieuws voor de bewoners van Schledam-Zuid! Want per: 1 september a.s. zal de nieuwe „bemalen-nooduftlaat" Tan de riolering la deze zuidelijks stadswijk, ondergebracht in het nog in afbouw zUnde, van gele bakstenen opgetrokken, gebouwtje aan de Willemskade, In gebruik genomen kunnen worden, Dat betekent dat na die datum het niet meer ■ztal vo orkomen dat bü een zware regen, straten in dc buurt tussen de Jswe Maasstraat - en de Willemskadc gelegen onder water komen te staan. Het zal dan niet meer nodig zijn dat de bewoners bij dreigiug van onweer, maatregelen gaan nemen om hun kelder voor. onderlopen te be hoeden. Verlost zal men dan zjjn van de zich nogal eens voordoende „overstromingen" in die volkrijke buurt. De le september wordt dus eigen lijk wet een belangrijke datum in de geschiedenis van Schiedam-Zutd. Hoe komt het eigenlijk dat men in deze „Gorzen"-w3jk to'a last heeft van overstromingen na zware regens, terwijl men daar tn andere delen van de stad weinig of niets van bemerkt? Het antwoord klinkt wat fantastisch, doch is waar: de gehele wtfk zakt steeds verder in de bodem weg! £h wei in een vlot tempo. Zo'ri vijf en twintig jaar ge leden lag het laagste deel van de wijk nog een vijftien centimeter b;o ven .NAJ?.;": thans liggen de zelfde straten vyftien centimeter beneden N.A.F. De .wijk is dus in i*n>. kwart eeuw tüds een dertig centimeter gezakt; Dit «ïu is de oor zaak van alle moeilijkheden by de riolering. Desnelheid van. het verzakken kan men overigens duidelijk- ge demonstreerd zien aan de Rün. straat, waaraanhet wegdek al hoog boven de vloer van de aanliggende huizen ligt. En geregeld om de paar jaar komen dan de mannen.: van Gemeentewerken .om. de weg nog 'n beetje- hoger temaken.„De ge meente lijk wel gek," vinden de omwonenden,, „wij. kunnen haast niet meer over de weg heenkijken: Voor hen is het dan ook heel niet prettig, om tegen die verhoogde weg óp te kijken. Maar de gemeente is met gek,, dat ..ophogen is namelijk dringend noodzakelijk. Immers de Rijnstraat "(evenals overigensde Lekstraat) geldt als „waterkerende dijk", die er vaor moet waken dat het: water van- de Nieuwe Maas. ook bij' dé hóógste stand, niet iover kan vloeien. En".daar de .hele. wijk zakt,' móet de dijk omhoog gebracht ■worden, om het peil te kunnen handhaven. Erg onaangenaam, maar onvermijdelijk. Maar om op de riolering terug te komen:Vroeger werd Schiedam- zuid (en wordt in hoofdzaak nu nóg) bemalen door. hét. rioolgemaal Westfrankenland, gelegen achter:, 't Julïanapark. Dat geschiedt via een' hoofdrioolleiding van het:centrum van de wijk uit- met; een duiker onder de Westerhaven (naast de Nieuwe Brug) naar de Julianalaan. Daarnaast waren ,;er echter nog een aantal nood-uitlatén, dié 'bij zware regenval het water 'rechtstreeks loosden in de kanalen die Schie-: dam-zuid aan alle kanten omge ven. Dit waren dus zo te zeggen de „veiligheidskleppen", _voor. de rio lering. :\L En juist deze nood-uitlaten kun nen momenteel geen dienst meer doen. Tenopzichte van het ver zinkende land ligt het omringende water '.te'hoog en bü het openen van deze „veiligheids-kleppen" zal het water juist naar binnen 1 stro men, in plaats van naar buiten. Om nu het water toch weg te kunnen kragen za.1 dus gebruik gemaakt moeten worden van de motor. Dit is dan gebeurd in de „be malen nooduitlaat'- aan de Willesbs- kadeL die vanaf september z'n nut tige' en eigenlijk onontbeerlijke werk. zal doen. Achteraan kan. men, in een open huis, de tweeenorme vijzels, kurketrekker-achtige instru menten,' zien die'tezamen het water met een snelheid van. 6600 kub. me ter, per uur uit. de: hoofdrioolleiding, die van de Groenelaan af komt, omhoog „schroeft", en uitslaat in de "Westerhaven. Zesduizend-zeshonderd kubieke meter per uur is héél wat, meer dan. er h« de hardste regenbui kan vallen. De verwachting is dan ook, dat, nu dit „hulpgemaal" er la, er zich geen overstromingen meer- zul len vobrdoen in Schledam-zuid. Overigens kan nog vermeld,. dat deze door. de fa. Spaans met me dewerking van de N.V. Elektro- Stoom geleverde..'installatie geheel automatisch werkt: bij een bepaal de (hoge) stand van het - watér in het riool begint-de motor te draai en, en wordt bet water uit de lei dingen „geschroefd". Er komt dus geen. mens aan -té pas,, al bestaat Nog is het gebouwtje niet gereed, maar na 1 september zal de „bemalen nooduitlaat" voor de riolering van Schie- dam-zuld kunnen functio neren en dan zal het niet meer voorkomen dat In deze stadswijk na zware regenval de laagstgelegen straten biank staan. Op de voorgrond ziet men hog net de, twee reus achtige „kurketrekkers" die elk 3.300 m3 water jper Uur T in de Westerhaven kunnen uitslaan. er natuurlijk de gebruikelijke con troleleiding naai- het huofdrioolge- maaj aan de Julianalaan. De ganleg van deze nooduitlaat is door omstandigheden wat ver traagd.. -Het heeft.'in -de;; bedoeling gelegen 'dat •■nog' deze 'zomer, vóór het optreden vanhet zomerse on weer, de installatie gereed zou. .zijn. Maar -het is versniet van gekomen. Daardoor heeft men van de. zomer in de Gorzen nog eens onder water gestaan, maar het zal wel de laatste keer zijn -dat het is gebéurd. Overigens is het gehele werk. van de verbetering van de riolering in de Gorzen -7nog, -niet-v voltooid.- De hoofdleiding in de Groenelaan moet. dog vergroot worden, maar de be stedingsbeperking heeft hier een stokje voor gestoken. Deze verbete ring zal er in de. toekomst ook wel: kómen. - Maar dal het voortaan „droog" zal blijven, daar staat de bemaling aan de Willemskade t-rg voor.. Een- gemaal dat overigens tien, hoogstens, twintig «-uur per, jaar zal: werken! Zó vaak valt er n.I. geen zware regen in Schiedam. Maar op die paar uur komt het juist aan. De be woners van Schiedam-zuld. vooral van de laagstgelegen delen, daar waar bij zware regen het water juist uit de rioolputtcn spuit, in plaats dat het er in verdwijnt, zul len dankbaar zijn dat de nteuwe rioolverbetering er nu eindelijk Is. HARJNGVASCSTBERICHTEN VL. 73. SD; \TL "9. 30 nog 40 netten; VL. 35, 100: VL 172. 3; VL 216. 3; VL S7. 6B; VL 113. 140 nog 71) netten; VL 197, 40; VL 199. 68; VL 61, 20: VL 166. 70 halve vleet': VL' 56, 20: VL sa, 40; VL 112, 120 halve vleet; VL 132. 100; VL 153. 140 thuisvarend;VL 121. 14; VL ,131. 155.., Prijzen haring: trawl. haring klein 33.6013.90; groot 34.40—33.20, steur ha ring 24,80—29^0; vleetharing-klein 31.80 —34.60: groot 33.60^-35.20: steurharing 22.60—23.80.,,.. --. y., (Advertentie LM.) Apotheker» nachtdienst::: apotheek v, Van Wèstendórp, - Singel 81. Bellen bü ongeval: G.G. en GJ1 Tuinlaan 80 telefoon 6Ü290. Politie-alarmnummer: 64666, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; fGeopend', iedere 5 werkdag, (be halve maandag) van 9.30 tot 4 30 uur en 'iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van '7 tot 3.30 uur. Zondags ge- -.sloten- RJJL Leeszaal en Bibliotheek. Dam Geopend ieders dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8. SO uur Zondags gesleten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge. opend van'10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Tentoon stelling ..Poppendroom" (tra. 1 sept.) bovendien geopend woensdag- en zaterdagavond van 7 tot 10 uux., BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Carnaval-in Wien". Monopole, 2, 7, 9 uur: „De zeven bandieten van Silver-Springs". DIVERSEN Sted. Museum, 8 uur: Poppentheater Colombine. Grote Kerk: 8 uur: Orgel-concert. SCHIEDAM. Enkele duizenden Schiedammers hebben dinsdagavond gezien hoe een technisch superieur SVV met slechts 3—(I van een uiter mate teleurstellend Ellnkwjjk heeft gewonnen. Als SW een goede schutter In de voorhoede had gehad, was deze stand zeker al by de rust bereikt, nu moest de rechtshalf Hekman met enkele zuivere schoten de stoot tot de overwinning geven. Elinkwijk in deze vorm speelt beslist geen voetbal voor de eredivisie, terwijl SVV met vertrouwen de wedstrijden voor de eerste divisie mag tegemoet zien. De roodgroenen combineerden voor eigen publiek voortreffelijk. ElinkwUk kon daar weinig tegenover stellen en het is aan het voortdurend goede Ingrijpen van spil Humphrey Mijnals en doel man Van der Schilden te danken dat Elinkwijk niet met grote cijfers is geslagen. Könemann werd door Kilsdank nog net weggetrapt, In de laatste tien minuten, voor rust was- het plotseling gedaan: met het goede spel van SVV. Linksbuiten Mees kreeg de eerste kans, maar de ze zwakke vleugelspeler schoot een matig rollertje naar Tap. Het tweede schot van Mees werd door Wtnk tot hoekschop verwerkten hierna kreeg Elinkwijk zonder succes nog drie corners te nemen. Mees en Kruin werden in .de rust vervangen: Als linksbuiten speelde bijElinkwijk nü Van Beëk, links binnen Van "Norden env Wim - de Jongh werd middenvoor. Het .heeft Elinkwijk weinig mogen baten, want Elinkwijk"; slaagde er%niet' 'ïin'; een homogeen ■■team-te vórmen -kS - NA DE RUST Kpriemannen Maltha .stormden, reeds bij de aanvang op. het doel af en. Mijnals kon ër'nog. net een hoek schop .van maken. ;Even later moest Mijnals nét buiten, hetstrafschopge bied Köhemanh vasthouden.. Van Pelt kogeldeouderwetsnaast; Mijnals kreeg het heel druk, maar. hij toonde van goede klasse té zijn. Dedebuterende; linksbuiten Van der; Vol verwachting hebben heel wat Schiedammers de tocht naar de Westfrankelandsedijk .ondernomen, om de vier Surinaamse „goochelaars" aan het werk té zien, maar het voet bal van deze aanwinsten van Elink wijk is wel een bijzondere teleurstel ling geworden. Slechts spil' Bumprey Mijnals kon een voldoende behalen. Middenvoor. Kruin faalde volkomen, zelfs zijn afgeven "was uitermate zwak en géén moment heeft hij spil Van Kampen in verlegenheid kun nen brengen. In de rust werd Kruin vervangen. Zeer actief was - rechts binnen. Marbach;' voortdurend- dook hij tussen de SW-ers op, op het mid denveld was- bij- dikwijls- de meer dere, maar zijn.' zwoegen bleek- wei nig produktiéf. Geheel Elinkwijk plaatste slecht. VOORSPRONG Met góede combinaties nam SW al direct ria de aftrap de helft van Elinkwijk in bezit. Maltha kreeg de eerste kans. maar voor doel stapte hit over de bal. Er werd.in een hoog tëmpo gespeeld en ook :EIinkwijk scheen. warm te draaien. Marbach jaf goed voor aan Frank Mijnals en deze gaf Kruin een kans, .maar Kruin liet beduusd hetleer - voarbijrollen. Na deze Surinaamse combinatie was het gevaar wel geweken voor Schie dam. T '4"iV'V" Reeds in de vierde minuut nam SVV een voorsprong. Rechtsbuiten Van Pelt speelde naar binnen, gaf voor aan rechtsbinnen Maltha en de ze liet de eer met een kort tikje aan rechtshalf Hekman. Deze schoot kei hard tegen de rechterpaal, waarna de bal onhoudbaar voor Van der Schilden in het doel ketste. De voorhoede van de Utrechters kreeg nog enkelekansen. Kruin bleek evenwél machteloos. Bij SW verrasten Könemann en Van Pelt voortdurend. De zwakke schoten, wa ren voor Van der Schilden een'ge makkelijke prooi. Linkshalf Westers gaf' nog het enige goede Utrechtse schot recht in handenvan keeper Tap. Metuitstékend spel begon SW daarna aan een schuttersfeest.. Köne mann gaf Van Pelt. een kans, de bal belandde tegen de lat en Van Hees schoot de terugspringende bal tegen de doelman. "Vlak voor doei stapte Van Pelt .even later over het leer. Enkele malen greep,Van dér Schil den goed ir. na .combinaties tussen Könemann. die zeer'goed op dreef was als aanvalsleider. Van Pelt en Van dér Gaag; Een fraaie omhaal van Könemann jn. de doelmcnd ging naast. Ook Van der Gaag knalde naast. 'Rechtsback "Romein dreef daarna de bal ..ver op,'het schot van Gaag kreeg geen kans bij deze tak- tische spil-- Hóewei De Jongh nog- over délat schoot, was SW. toch overwegend in dé aanval. Van der ^Schilden plukte telkenmale de bal weg. wat .Van Pelt en Könemann ook probeerden. Even nog kreeg SW eéri inzinking en vol komen tegen de verhouding in kreeg Van Beek de kans ie scoren. ,Zyn schot mislukte evenals de poging van' Marbach op 'nog geen -tien meter. Voortdurend moesten Mijnals en. Van der Schilden daarna -redding bren gen en SVV kreeg een -.serie hoek schoppen te nemen. Vjjf minuten voor tijd was het weer Hekman die na goed aangeven van Van der Gaag beheerst in de rechterbenedenhoek schoot (2—4). Directeur en concierge bij ongeluk gemond Het schoolreisje dat door 29 leer lingen van de, Texhnische Scliool In Schiedam is gemaakt, waarbij een week In de omgeving van Dinant is gekampeerd, heeft een tragische, afloop gehad. Want tijdens de te rugreis op maandag heeft de direc teur, J. Pulleman, die met zijn auto voor de bus met.de jongens uit reed, een ernstig ongeluk gehad op de weg tussen Namen en Brussel. De wagen werd door een Belgi sche, auto. die geen voorrang ver leende, geramd. De vier. inzittenden werden eruit geslingerd, -terwijl de heer. Pulleman achter het stuur be klemd raakte en een - paar ribben brak. Van- de vier inzittenden liepen de heer A. J. de Roon. concierge van de ;school en zijn.schoonzoon, de heerP; C. de Geer, een lichte hersenschudding op,, terwijltwee meerijdende dames uit Brugge een arm en een been braken. De- gewonden rijn in een kliniek te Gem-blcrnx opgenomen. We ver nemen, dat de hëer Pulleman zo: ernstig is 'gewond, -dat hij nog wel enige; tijd. in het ziekenhuis zal moe ten verblijven.,-. De heer DeRóon wordt' echter over.' enigè dagen in de stad terug verwacht. Dit: ongeluk heeft'natuurlijk een domper gezet opde vakantiestem- mmg van de ..jongens, die van een heel plezierige trip .hebben, genoten. Zij waren .allén - diep onder de--'in druk van het gebéuren. Een keihard schot van Van Pelt had beter lot verdiend. Van der Schilden stompte de bal echter op voortreffe- ïyke wijze uit het doel. Het over wicht van.SW kwam in de laatste minuten wel duidelijk tot uitdruk king toen Van der Gaag en Van Hees tot op twee meter van de doellijn genaderd waren en Van Hees., kei hard inknalde. SVV had verdiend met 3—0 ge wonnen j maar indien alle kansen wa ren bénut was de. overwinning gro ter geweest. De roodgroenenvorm den aanvallend. ;zowel: als verdedi-- gend één goed' geheel. ;Het elftal van Elinkwijk rammelde 'eir slechts Van der Schilden. Hum prey Mijnals. Westers en Marbach hebben voldoen de partij gegeven. Wink liet zich te gen het einde vervangen door C. van Schijndel. De opstelb'ngen: SW; Tap; Ro mein. Van Kampen. Van de Oever; Hekman, 'Wink'; Van" Pelt. TVIaltha. Könemann, Van Hees en Van der Gaajz. Elinkwijk: Van der Schilden; Kils- rinnk. H. Mijnals. Theuwis; Hillegers. Westers; Er. Mijnals, Marbach. Kruin De Jongh'en Mees. INNSBRUCK. De Oostenrijkse politie 'waarschuwt vakantiegangers die de bergsport beoefenen met na druk, de gevaren van deze sport niet te onderschatten. De Oostenrijkse politie eist meer discipline van de mensen, diede bergen in trekken, omdat het merendeel der ongeluk ken Is. te wijten aan .zorgeloosheid- Het aantal dodelijke ongevallen in het. Oostenrijkse Alpengebied over schrijdt dit seizoen de 54. Het zijn merendeels buitenlanders. De politie verzoekt alle bergbe klimmers te zorgen voor een goede uitrusting en e:st van onervaren klimmers dat zij nimmer zonder gidsen de bergen in gaan. De eige naars van bergpensions en -hotels wordt aangeraden hun gasten te verzoeken om een reisplan in het hotel achter te laten en een geschat tijdstip van terugkomst, opdat even tuele reddings-expedities sneller en effectiever hun werk zullen kunnen doen. In vele gevallen werd het verdwij nen of verongelukken var» toeristen veel te laat bemerkt, aldus de politie. Niet alleen in Oostenrijk is deze waarschuwing op zijn plaats. Dat blijkt uit het aantal ongevallen in de andere Alpengebieden. De red dingsploeg. die dinsdag uit Chamo- nix (Frankrijk) vertrok om te zoe ken naar zes alpinisten, die vermist waren, heeft drie van hen terug gevonden op een piek van het Mont Blanc-massief. De mannen waren zondag door een sneeuwstorm over vallen. Men is nog op zoek naar de andere drie man. Twee Zxvitserse We vernemen -dat de Toneelwed strijd, die ook in het komende sei zoen georganiseerd zal worden door de-.sectie Toneel van-de.'Schiedam- seGemeenschap, eerst medio de cember zal aanvangen. De deelne mende,: toneelverenigingen hebben, er nl. bezwaar tegen gemaakt om reeds zo direct bij het begin van. het seizoen in een 'wedstrijd op te komen. Ingeschreven hebben tot ;nog- toe vijf 'verenigingen,' Lw.;Bre- derode,' Kunst- Na Arbeid, de Schie- damse Onderwijzers Toneelvereni ging, Tot Steun" in den Strijd, en Utile Duld, "welke laatste vereni gingen de rij van opvoeringen zal openen. Mogelijk dat nog één of meerdere fverenigingen.' zich zullen, inschrijven.' .- GEBOREN: Martin J. z. V. W. 'L'. Meijer en 'J.' A; van' Diejie; Willem S.riT$;z- v- C; J.' v. Pligt en J. vissers; Wilhelmus J," z.'" v. H. A* Gerrits énE- S. Barvoets; Elsje, d, v. H. F. Zwarts en A. Hamer slag: Rob, z, V; L. J. v. d- Brink en P. Wiegel: Monica E. M., d- v, •J. .F. - v. d.- Valk en: C. M. J. Vee- lenturf, bergbeklimmers worden in hetzelfde, gebied vermist. In de omgeving van San Martino di Castrozza in'dé Dolomieten- wer den drie. Duitse bergbeklimmers te ruggevonden.. Sedert zaterdag .is naar hen gezocht.; Ten'oosten van-Grindelwald is een 42-jarige Zwitser, employé vari een automobielschappij, die met jzijn vrouw een bergtocht had onderno men, doodgevallen. Sen veertienjarige jongen, uit ttgart, in West-Duitsland, heeft een dodelijke val gemaakt in het Oostenrijkse berggebied van Hoch Blocksattel. AMSTERDAM. Met.Ingang van 1 septem ber is Ton Lutz verbonden aan de Academie voor Dramatische Kunst -Toneelschool" "in Am-, sterdam, in het bijzonder als do cent voor het versdrama: MOSKOU Het Amerikaans* ministerie van Buitenlandse Zaken heeft 46 Amerikaanse jongelui dl» van plan zijn een reis door commu nistisch China te maken doen we ten, dat hun paspoorten afgenomen zullen worden als zü dit doen. In een brief van staatssecretaris Herter, die aan alle Amerikanen dia de uitnodiging van communistisch. China aangenomen hebben werd htm meegedeeld, dat dit een over treding kan zijo van „De wet op handel met de vijand". De Amerikaanse jongelui hebbea het communistisch wereld-jeugdfes» tiva] bijgewoond. De Amerikaanse paspoortbepahn- gen verbieden het reizen naar com munistisch China, dat door Ameri ka niet erkend wordt. Het totale aantal jongelui dat.vah plan was naar China te gaan is vaa 46 tot 43 teruggelopen. KAAPSTAD. Een groot avon tuur is geëindigd voor de 12 jaar oude Leon Stuyt, toen hij gisteren aan land werd gezet !n Walvis Baai door het Nederlandse emigranten- schip Zuiderkruis. Hij had zich zon dagmiddag verstopt aan boord om naar zjjn vader in Nederland te gaan. Leon kwam in juli 1954 met zijn ouders, drie broers en een zuster naar Zuid-Afrika. Zijn vader keerde naar Nederland terug vóór een me dische behandeling, maar de lange afwezigheid van zijn vader bleek te veel voor Leoh te zijn. Zaterdag vertelde hij zijn moeder, dat hij het weekeinde, zou doorbren gen bij een: vriend. Met' een gulden, op zak ging hij. met zijn regenjas en een aktentas de deur uit.: Maandagmorgen hoorde zijn moe-. ADEN. In Aden is dinsdag offi cieel bekendgemaakt, dat er in de Jemenitische haven Satff weer een Russisch schip met wapens Is aange komen. Het Is de zevende zending wapens uit communistische landen die Jemen bereikt. Behalve wapens heeft Oost-Europa tot op heden ook een vijftigtal tech nici en adviseuirs, o.w. piloten, ge leverd. Men gelooft, dat de wapens geleverd worden ingevolge een over eenkomst die de kroonprins van .Je men vorig jaar tijdens een bezoek aan Tsjecho-Slowakije sloot. De eremedaille in 2ilver, verbon den aan de orde van Oranje Nassau, is toegekend aan de heer D. A. van der Plas, -fabriekscbef bij- de NV Glimfabriek, té Rotterdam. - der van de Nederlandse consul-gene raal. dat Leon ontdekt was als ver stekeling. nadat de Zuiderkruis uit Kaapstad vertrokken was. De consul- generaal. dr. Slotemaker de Bruine, liet weten, dat Leon wel verder mee mocht, als zijn moeder de passage betaalde, maar zoveel geld had mevr. Stuyt niet. Bovendien zou haar man toch geen tijd voor Leon hebben, om dat hij reeds er.ige tijd op de Wester- dam van de Holland Amerika lijn vaart. Tegen Fortuna (22) (Van onze sportredactie) Excelsior's nieuwe voorhoede met Piet Slui (ex-DCV). Ben van Oort (ex-ADO), Arie Delwel (ex-Trans- valia), Lou Corpelyn en de 16-jari ge jnnior Ben Damen heeft meer stootkracht dan het vorig seizoen. Dit bleek gisteravond tydens de oefenwedstrijd, die de rood-zwarten in Vlaardlngen tegen Fortnna speel den. Ed werd lustig geschoten. De trefzekerheid was echter nog niet groot. De Rotterdammers hebben twee keer een voorsprong gehad. In de eerste helft schoot Damen een strafschop langs Henk van der Bijl. die het komende seizoen voor Fortuna zal uitkomen. Kort daarna maakte Swaneveld gelijk. Van Oort gaf Excelsior, na de rust wederom de leiding, maar Fortuna. dat goed partij gaf, kwam kort voor het einde door Van den Berg toch no£ gelijk. Zondag speelt Excelsior op Woudestein een oefenwedstrijd te-- gen ADO, dat vorig seizoen naar de ere-divisie promoveerde. Wol-en Handwerkhuis „MONDAM" vraagt 'dtTi't-eu' Aanmelden na :6 »uur Rot- -térdamsedijk- 439, Schiedam. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vutiren.-Hoogstraat 106, tele foon- 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. van Vuu- ren, Hoogstraat 108. Te koop aangeb. Kapstokken 18.59 lang keus in 60, 70, 30, 90 en 1 meter, in modern en gotisch. Groot ste keus hier ter stede. Plate, t.o. Stadhuis, Schiedam., Personeel geer. Gevraagd jóngen voor aan leg 'en onderhoud van tui nen, tevens voor licht bestel- wefkr: Aanmelden -bij ';v. d. Kraan-v. .Voorén, Loren te- laan 2. te Schiedam: Hallo Huisgenoot Elke dag Is hij er weer. 300 dagen in het Jaar zegt U „hallo" tegen hem - Uw dagblad, die trouwe huiBgenoot U zoudt hem niet graag missen. Niét graag missen zijn nieuw» uit binnen- en buitenland, zijn sportpagina, zijn moderubriek en zoveel meer. Lézen wilt U dat alles, want lezen is weten. Sla bij dat lezen vooral de advertenties niet over. Die vertellen U ook nieuws (altijd prettig nieuws) over hoe en waai U Uw geld het besté besteden kunt Advertenties zijn de moeite van het lezen tyaard! Zchng de vcerrsed strekt. in 4 kleuren: rood geel groen blauw leder kan z'n eigen kleur kiezen. Vraag het vandaag; nog aan uw winkelier. Prodent tandpasta hebt u toch nodig en dit bekertje komt elke dag goed van pas.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2