Kermis-rumoer klinkt weer öp langs Schiedams havens Beklim Schiedamse toren C 2 September Het was er erg volop die allereerste dag Sangerknaben gaven geslaagd concert HDVS-SW Koeriersters BETER DAN OOIT! De nieuwtjes Wie heeft er iets verloren? Dijkshoorn MODERN WONEN FRIS EN LEVENDIG Met gevarieerd programma Laatste strijd van Schiedam Wijkconcert Agent beledigd bij incident AGENDA Burgerlijke stand Ongevallen bij de kermis Bonte avonden in de Plantage HET IS NU TIJD WAAR DAT WIEL DRAAIT PTT bestellers flinke jongens Vrijdag 23 augustus 1957 3 Met veel geschetter van muriek en het kei-harde gegil door de verster ker-Installaties is gisteren de kermis In Schiedam begonnen. De kermis, die ondanks alle streven om het vermaak gedurende Vakantie-feesten cultureel op een hoger niveau te brengen, voor de doorsnee Schiedammer toch nog altijd, het attractieve centrum is van die feesten. Vooral de. jeugd heeft allang reikhalzend uitgezien naar de tijd dat de draaimolens weer gaan en dat er w'n gezellig geroezemoes heerst op de Westerkade en het begin van de Nieuwe Haven. Het was er gisteren, direct na de opening, dan ook reeds stampvol op het kermisterrein waartoe het prettige weer waarschijnlijk ook wel het nodige bijgedragen zal hebben. „Deze kermis Is beter dan ooit", zo vertelde ons een van organisato ren. Niet dat het groter is of dat er veel meer stands zijn, het pel! van de vermakelijkheden is beter. Er la wat meer variatie in de vermakelijk heden. Dit komt dan in de eerste plaats door het feit dat men in Schie dam zo gesteld schijnt te zyn op de eigen kermis en deze dan ook een succes is. In de eerste plaats wel financieel. Toen vorig jaar de kermis, op dringend verzoek van de omwonen den van Broersvest, overgebracht werd naar het huidige terrein, de Westerkade/Nwe Haven, hebben de standhouders erg bedenkelijk geke ken. De Broersvest had zo'r iedale plaats geleken (van het standpunt van de kermis-exploitanten uit ge zien althans) en. gevreesd werd dat een kermis op de andere plaats niet zou „pakken". Het 3s anders uitgevallen. Dé Schiedammers zijn, ondanks het slechte weer. in grote getale naar de kermis getrokken, die vorig jaar al groter was opgezet dan te voren. Het is dan oók een goede kermis gewor den voor de exploitanten en zo was er dit jaar meer belangstelling en meer aanbod. Vandaar dat er' een selectie mogelijk was. Niet dat dit zo héél veel uitmaakt, want de meeete standhouders zijn al „vaste klant" in Schiedam, Maar en kele „nieuwtjes" zijn er toch wel. Zo is ér een .Jachstudio" aan het, eind, by de Nieuwe Brug (waar vorig jaar de 8-bsan stond: dit leuke martel werktuig is echter verbrand) en je kan er inderdaad lachen.... en uit gelachen worden. Het is n.l. zo'n draaiende schijf waar je onmogelijk bovenop kunt blijven zitten. Er wor den nog allerlei spelletjes bij gedaan ook, waarvan vooral het voetballen zéér potsierlijk is. De „griezeltent" is uitgebreid en heeft een verdieping gekregen, zodat- je bij de griezel-rit nu nog „ge- rutscht" wordt ook. Een nieuwe ver schijning is verder het Vlaamse ma- riormetten-theater. Gelukkig maar dat het Poppentheater „Colomblne" in het Stedelijk Museum de poorten heeft gesloten, anders was het daar een concurrent van geweest. Dan de ..sun devil"-show. een show van (naar men ons verzekerd) heus-ech- te Afrikaanse negers. Dit *jjn de meest opvallende vernfeuwingen. misschien *Un er meer, maar die zijn ons dan. in de bonte verscheidenheid niet opgeval len. Ook nu kan men zich op zeer veel wjjzen laten ronddraaien, tot men er draaierig van wordt, in bak jes en op paarden, in vliegmachines en ïn treinen. Zoek maar uit. Keus genoeg. Weer kan men ijzen bij het da verende geronk van de motoren tegen de steilwand op of zich laten schudden op de roltrappen van het Luna-park. Kortom, er zijn tal van mogelijkheden om zich te late mar telen op een hoogst plezierige wijze. Verder weer een keur van smijt-. schiet- en wérp-tenten en ook een heel grote verscheidenheid van „bumper"- en andere „gok"-tentjes. De snoeplU5tigen kunnen, als van buds, hun hart ophalen aan de ge bak- en wafelkramen, terwijl ook de grote poffertjes-tent niet op het appèl ontbreekt. Zo gezien zullen de liefhebber van het roezemoezige kermis-ver- maak ook dit jaar niets tekort ko men. Verkeersregeling De politie verzocht bekend te wil len maken dat voor de duur van de kermis, dus tot en met 31 augustus een een-richtings-verkeer is inge steld op de Nwe Haven (van de Schoolstraat af) en de Willemskade en. wel in aangegeven richting, In de middaguren zullen alleen voertuigen voor de daar gevestigde bedrijven worden doorgelaten, terwijl *s avonds het terrein voor alle ver keer wordt gesloten. Auto's kunnen geparkeerd worden ih de Warande, de Nassaulaan en de Stadhouders laan, Het zal tussen 2 en 12 uur 's avonds niet meer toegestaan worden dat fietsen het kermis-terrein op worden gebracht "of aan de hand meegevoerd. De fietsen kan men op het midden-gedeelte van de Waren de achtergelaten. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-12.39 en 2-6 uur: Te bevragen bij de vinders: voetbal. J. Koster. Esdoom'aan 13; autoped. J. v.d. Pligt, v. Dljtkstraat 15a; porte- monnale met inh.. J. v. Dyk. Vondel- laan. 44 a: portemonnaie met Inhoud, Mevr.' Stolk, Nassaulaan 23; rood kin- riertasje en popje; E. Wapenaar. Dal tonstraat 33; dameshandtasje, L. Her- mans, Ridderkérksestraat 45b; blauw regenkapje, H. v.d. Kraan, Vismarkt 9; windjack, sch eerapparaat en zwarte broek, v,d. Vlies, kiosk B.K.-laan; 1 p. damesschoenen. Th. Cïovaart, Alb, Thijmstraal 87; meisjesregen mantel, G. Haubel, L. Nieuwstraat 151a: meisjes- vestje, Winters, v- Dijckstraat 22a; rood kinderjoppertje, Mevr. Meijer. Burg. van Haaren laan 852. padvindersriem, C. Krabbendam, Rijnstraat 25a; capuchon met ceintuur, Prins, N5c. Beetsstraat 44: damessjaal, F. de Herder. Heren straat 45; witte nylon damesschoen, C. Wiese, Groenweegje 70a: blauwe ceintuur, W. KaijzeT, Rotierdamsedijk 225; motorbril, J. Fieggen, Ch. de Bourbonstraat 13: sleutel, Bekker, Bak kershaven 19; damespolshorloge. A. Po lak, Makkerstraat 1; rood-zwart kinder kettinkje, Kolmeijcr, v. Smaleveltstr. 16a; zakje met wisselgeld, C. Hcrs- bach, Oosterstraat 35; armbandje, Buursma, Burg. v. Haarenïaan -90S; koplamp met gloeilamp van auto, L. Bouman, Alex. Numanstraat 18a: spat bord (sierkap van auto). M. Mes, Rot- terdamsedijk 249a: zwarte herenhand schoen, J, Hoornweg, v. Marumstraat 17: zwart glacé dameshandschoen, v.d. Zouwen, v. Buijsdaeilaan 3a. Het Oral Roberts comité ver toont zaterdagavond om 8 uur op het Elandsplein in Kralingseveer de kleurenfilm „Venture into faith" van de Amerikaanse opwekkingsprediker Oral Roberts. (Advertentie Mi.) O—l dowawdtg «fi'i»» zorgt dat U tu« o-z» (m-wsM eoB (ui)* Mt montourti» d«t U UmlM mI pi*zi*r opticien St. 1 - Til. 67649 SdUedem' 30 aug. vertrokken; VL 197 K. Rog; VL 79 J. de Jong. 21 aug.; VL a», M. v. d. Snoek; VL 132 HL Blugge; VL 112 A. Bot; VL 216 K. van Rooft; VL 97 F. Verschoor. 21 aug. binnen: VL 115. Sf. de Niet, 30 last. 230 kst. verse haring. 22 aug. binnen: VL 51 J. Pronk, 37 last. VL 70 2: VL 79 8; VL 172 17 nog 30 netten; VL 203 4; VL 208 2; VL 216 3; VL 97 34; VL 114 6B; VL 142 50: VL 190 170; .VL 199 6: VL 71 S kantjes per net; VL 82 2; VL 156 4; VL 14 34 nog 25 net- 3en; VL 5e 60; VL 09 40: VL 112 17; VL 132 10; VL 153 250 kantjes. De prijs: trSwlharing gToen 87; vleet haring groen 87—91. (Advertentie Mi.) behoeft niet duur te zijn! Als u het geluk hebt. kamers toe gewezen te krijgen, waaronder een eet-zitkamer van normale afmetin gen, dan kunnen wij u daarvoor leveren: Vier eetkamerstoelen met rood óf groen plastic bekleed a 32.50. een blanke ronde of vierkante tafel a S 45.en een élégant bergmeubel 4 210.— dus bij elkaar 385.—. Voor het zithoekje vindt u by ons een soliede driezitsbank met twee fauteuils a 200.— en de bijbeho rende vijf stel interieurkussens a 33.50. Daarbij past een salontafel a 40 Alles bij elkaar nog geen 800 gulden! De bijbehorende vloerbedekking, hét karpet, de gordijnen, het tafel kleed etc.. hebben wij in grote sor tering voorhanden en komen be slist niet duurder dan in de tradi tionele uitvoering. Als u overweegt, meubelen te ko- pèn, kunnen wij u vol vertrouwen voorspellen: TT slaagt zeker by DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS LANGE HAVEN 95 TEL. 68611 "IHsal: Groen elaan 199 Door de Sangerknaben vom Wie- nerwald" te laten optreden in het Passage-theater in het kader van de Vakantie-weken, heeft het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap ze~ ker geen slechte greep gedaan. Niet alleen dat het concert op een goed peil stond en een artistiek volkomen verantwoord karakter droeg, maar de koorzang van die jongens schijnt een zekere aantrekking te hebben op het publiek. Dit laatste bleek teel uit het feit dat de zaal zeer goed bezet was met een auditorium dat bereid, bleek om. de jeugdige execu tanten hartelijk \oe te juichen. Nu vormen deze Sangerknaben ook een koor dat voor de beste en sembles op het gebied van de jon genskoorzang niet behoeft onder te doen en bij het tournee dat dit ge zelschap enkele jaren geleden reeds door ons land maakte, was er aller- wege belangstelling en een goede beoordeling. Hoewel de muzikale leider Hel- jmut Richter zijn jongens goed onder j discipline heeft, bij koorzang een eerste vereiste, heeft hij aan de an dere kant de fout weten te vermij- I den. die aan zovele jongenskoren i aanklceft, n.l. de gemaniëreerdheid, die licht in aanstellerigheid ontaardt. waardoor de spontaniteit uit het op- treden verdwijnt. Deze Sangerkna- ben uit het Weense Woud echter to nen zich bescheiden en hun uitvoe ring is fris en levendig. En heel plezierig. In een zevental composities van „meesters van de Barok", \vaaronder het moeilijk te zingen „Herr Gott Vater, 'mein. starker Held" uit de cantate nr. 37 van Johann Sebastian Bach cu Handels „O, hatte ich Ju- bals Harf' kwamen de verschillen de kwaliteiten van het koor zeer aantrekkelijk tot hun recht. Zuiver heid. technische precisie en een le vendige, doch beheerste muzikale voordracht, een voordracht dus. die vrij is van vocale gemaniëreerdheden, kenmerkte de uitvoering op geluk kige wijze. Öp de programma stond verder het hoogst romantische zangspel „De Meikoningin'* op muziek van Chr. W. v. Gluck, dat door de jongens ver tolkt werd in de vrolijke, kleurige kledij van een romantischer periode. Dat het spel. in tegenstelling met de zang. de jongens niet zó vlot afging en ook dat het wat potsierlijk aan deed om strenge vaders met hoge kinderstemmen te horen zingen, dééd niet af aan het feit, dat het een al leraardigste en charmante vertoning is geworden, waarin eveneens uit stekende ensemblezang en menig mooi gezongen, solo of duet viel te beluisteren. Na de pauze zijn diverse volks- liederen uit Salzburg, Tirol, Stiermar ken en Karinthië met veel „schwung" door de jongens Jen gehore ge bracht en 't kon uiteraard niet uit- blijven dat besloten werd met de vlotte, makkelijk in het gehoor lig gende „Wiener Lieder" van Johann Strauss en Carl Zeiler, Haast van zelfsprekend ook de oude. onverslijt- bare ,Ad der schonen blauen Do- nau". Och. daar is het tenslotte ook een koor uit het „Wicnerwald" voor. HONKBAL Het honkbalprogramma voor het komende weekeinde js zeer klein om dat aan de top van de ranglijst enige verschillen in het aantal gespeelde wedstrijden zijn ontstaan. SVV is zon. dag vrij en kandidaat FSV speelt te gen Laakkwartier. Daarna moeten SVV. en PSV beiden de laatste wed strijd spelen zodat in de eindfase pas kan worden bezien wie kampioen kan worden, Schiedam speelt zondagmiddag de laatste wedstrijd tegen De Hazen- kamp 2. Deze ontmoeting is van geen belang meer, maar Schiedam is ver plicht deze match tegen het zwakke De Hazenkamp 2 te winnen, vooral ook omdat het de laatste tijd weer zo goed gaat bij de zwartwitten. De wedstrijd DVH—Schiedam 2 is van belang voor een eventuele degra datie van het reservenegental.- de zwartwitten zijn wel in staat te win nen en het gevaar is dan zo goed ais geweken. Het muziekgezelschap St. Ambro ses zal op ma'andag 26 augustus om 8 uur 's avonds onder leiding van de heer C. L. van Beurden een Wijk concert geven en wel op de Buys BaUotsingei. Het programma daar voor luidt: 1. Arromanches, Mars, A. E. Kelly. 2. De Vogelkoopman. Selection, C. Zeiler, arr. S. P. van Leeuwen. 3. La Housarde, Wals, L- Ganne,- arr. P. Kelsen. 4. Le Trouvere, Fantaisie. G. Verdr, arr. J. Bougel. 5. Suite de Ballet Marion. S. Vies- ring, B. Kozakken-Patrouille, L. Knipper, arr. P. Molenaar- 7. Tableaux Des Vosges. M. BoekeL 8. Trafalgar, Mars, W, Zehle. Vanaf vandaag is het weer moge lijk om de toren van de St. Jans of Grote Kerk te beklimmen en wel van twee tot vier uur. Langs de hoge wenteltrap bovengekomen, krijgt men een ongedacht fraai uitzicht op de stad en de omgeving; waarvan boven staande foto een deel laat zien (ge nomen langs het Zakkendragershuis- je). Beiaardier Cor Don zal in die tijd het (gebrekkige) klokkenspel bespe len. Opvallend is. dat er elk jaar. weer zo'n grote belangstelling bestaat om die toren te beklimmen, zodat dit een punt blijft uitmaken van het pro gramma van de Vakantiefeesten. (Advertentie I.M.) In verband met de opvoering van de Vakantie-revue en kindervoorsteL lingen overdag, zullen in het Pgssa- ge-theater van maandag 26 tot en met donderdag 29 augustus geen film voorstellingen gegeven worden. Tot en met zondag zal de film „J« komt er wel uit" blijven draaien. Dit ïs een ongekende aan bieding voor ai die Rotter damse jongens en meisjes die weer naar school gaan en in aanmerking komen voor een nieuwe schooltas. Denk U eensin... morgen beginnen wij met dever'-oop van enige honderden school tassen van speciaal gelooid spaltleder schooltassen met twee voorzakken, halve riem en laddersloten, in een practische bruine kleur. Heus, al heeft U ze eerder gekocht voor 11.50, dan be taalde U beslist geen cent te veel, maar dit is een extra verkoop en daarom koopt U ze no voor nog géén zeven gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van -deze lederen school tassen. met voor- zakken, voor (Advertentie IM.) Ik rook maar een paar siga retten per dag. Maar dan wil ik ook de beste hebben: die heerlijk-zachte Essex filter sigaretten. Myn vrouw gaf me op Vader dag Essex filter. En daarna heb ik nooit meer een ander merk gekocht. Essex filter bevalt me opperbest- Mijn sigaretten-winkelier schuift mjj altijd vanzelfspre kend een pakje Essex filter toe. En zulke vaste „Essex- klanten" heeft hü veel. Ik geloofde niet in filter-siga retten, maar sinds ik Essex filter rook, zeg ik: „Eindelek een lekkere filter-sigaret!" «a 2757 Twee voetbalderby's Van de talrijke vriendschappelijke voetbalwedstrijden zai de wapen schouw Hermes-DVS—SW zondag middag de meeste belangstelling trek. ken omdat deze derby voor de Schie dammers een kennismaking met de kracht van. dè nieuwe elftallen is. SVDPW speelt zondagmorgen voor de wedstrijden om de" „Zilveren Gor- delwegbal" tegen HIÖN, Op het derde veld; in Kethel wordt zaterdagavond de derby DRZDHS gespeeld. In Hoogvliet gaat HBSS zaterdag middag proberen een grote overwin ning te behalen op Hoogvliet in de nederlaagserie van deze club. De la gere teams van HBSS spelen op het terrein Spieringhoek onderlinge wed. strijden, Op de Boshoek speelt PPSC zater dagmiddag met enkele elftallen oefenwedstrijden. Op het Herenpacï bij de Broers- vest heeft zich gisteravond laat een incidentje voorgedaan, waarbij een agent van politie werd beledigd. De- zè hield omstreeks elf uur een vijf tienjarige jongen aan, die zonder licht reed (op de fiets). De jongen stopte echter niet op dé sommatie, waarop de agent de bagagedrager greep om de fiets tot stilstand te brengen. De jongen viel, en de agent met hem. Direct kwam er een twintigtal mensen omheen staan, die een zeer onwelwillende houding aannamen tegenover de agent, die niets dan zijn plicht had gedaan. Een van hen. de 27-jarige kantoorbediende H. K. uil: Vlaardingen. bezigde zelfs bele digende/woorden. Hij is daarop aan gehouden en naar de post Buitenha venweg overgebracht, waarbij hij nog tegenstand bood ook. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. De jongen echter, oorzaak van het incident, is door een kalm gebleven toeschouwer naar een dokter ge bracht, die geen kwetsuren kon con stateren. in de Plantage, de cabaxet-revue- variéte van Gerard Walden en Ber ry Kievits „Van dit en dat - van alles .wat". Verdere medespelenden zijn Harry Boda, Harry Woodson, de man met de lachende benen, het Majoco-trio, de acrobaten de Broytons, het danspaar Francis Capi en de sccordeonnisten de Pico's, Apothekers nachtdienst: apotheek Gouka Co.. Groenelaan 127. Bellen bU ongeval: G.G. en G.D* TuinJaan 80. telefoon 69290. Politie-alarmnummer; 64658. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve, maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdags en zaterdags) van 7. tot 8,30 uur. Zondags gesloten. R.-K. Leestaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 urn; ieder# avond (behalve - donderdag en zaterdag) van 7 tot 8-39 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 2 tot 5 uur. In augustus boven dien geopend op werkdagen van 7 ;tot 10 uur 's avonds. Tentoonstelling Poppendroom (to# en met 1 september). BIOSCOPEN Passage, 2 en. 8.15 uur: „Je komt «3? wel uit". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „De grot® Buit". DIVERSEN /Westerkade-Nwe Haven 2-12 uur. Kermis. Plantage, 8 uur: Bonte avond mei Malando's orkest. GEBOREN: Cornelia A. J. d. v» J. C. Blom en J. F, Hogen; Maria W. d. v. J. Baartman en M. C. de Vries; Elisabeth, d*. v. J, v, Harg en C. Prins; Johannes W. J.. z. v. J. W. J. Lansman en F. C. K. Steketee- ONDERTROUWD: J. Schriek. 25 j. en B. M. B. van Schaick, 22 jaar; C. Bakker, 27 j. en C- J. van Ber gen Walraven. 22 j.; S. v -.d. Berg, 27 j, en C. E. Nuiten. 19 j.; R. K, Detwel, 27 j. en P. T. van Kasto ren. 20 j.; M. G- Dorré, 25 j. én E- M. Brehm. 19 j.; L. v. Eek, 31 j. en L. M. Mast, 27 j.; A. v. d. Ende, 24 j- 'en L. L. Swaerdens. 23 j,: J. Esschendal, 31 j. en J. A. v. Waar de, 24 j.; A. Groeneveld, 21 j. en H Meulstee, 20- j.; C. J. Hertog. 23 j. en C, G. Groenewegen. 24 j.; G. H. F. Kats, 23 j: en M, J. v. d. Stel, 23 j.; F. Kieboom, 23 j. en M. H. A. Veerkamp, 23 j.; W. F. •Kmoors. 28 j. en W, J. v.-d- Brugge» 23 j. A. P. J. W, Kroon, 29 j. en H. L. post, 24 j.; C. plug, 30 j. en D. Sommer, 22 j.; J. M. Sebel,. 18 jaar en C. J, van Puffelen! 20 jaar. GEHUWD: K. J. J. Dominicus, 54 j. en Z. Pot, 45 j; J. W. C» Scheffers. 24 j. en C. F._ A, Wille* brand. 19 j.; W. Hogeweij, 24 j. en B. J. de Boer, 22 j„' J. v. Schaften. 26 j. en A. v. Laarhoven, 21 j.; A. Flik. 23 j. en H. C. M. Smidh, 20 j.; A. C v- Duijn, 26 j. en C. J, Heinsbroek, 28 j.; A. H. Van - Vliet. 27 j. en M v. Pelt: 22 j.: J. C. Hess, 28 j. en H- Focke, 21 j; A. C. v. Pelt, 23 j. en H. C. Kok, 25 jaar. OVERLEDEN: L. R. A. V. Lïngea 2'jaren. SCHIEDAM - Hóewei de kermis in. Schiedam er pas één dag staat hebben zich er toch al een paar ongevallen voorge daan. Bij de grote griezelbaan raakte de 45-jarige G. V. uit Rotter dam, sinds kort werkzaam bij dit bedrijf, bij het verplaatsen van lor- riee met zijn vinger beklemd tussen tweelorries. Door de mannen van de EHBO is hij geholpen, waarna hij voor verdere behandeling naar de Dy Noletstichting is gebracht. 's Avonds om half tien reed de kennisexploitant M. F. W. met zijn achter een vrachtauto gehaakte aan. hangwagen tegen een lantaarnpaal op de Westerkade aan. die afteiapte. Hij had de paal niet gezien. Zijdelings is ten slotte de ker mis betrokken bij het volgende bin nenbrandje: mevrouw Van E„ van het Broersveld,. was gistermiddag met haar kinderen naar de kermis gegaan, zonder eraan te denken dat cie'soep nog op het vuur stond. De l'inn kookte droog en er ontstond zo'n rookontwikkeling, dat de brandweer werd gewaarschuwd. De ze hoefde geen dienst te doen, daar pen buurvrouw intussen het gas- kraantje had dichtgedraaid. Wij brengen in herinnering dat vanavond in de Plantage, aanvang 8 uur, een muzikale Bonte Avond gegeven zal worden waarvan het orkest van Malando de hoofdtoon zal aangeven. Verder zal men Cor Steyn aan het Hammond-orgel ho ren. de kunstfluiter Jan Tromp, terwijl Christine Spierenburg en Bert ïtobbe zullen ringen. Morgenavond ie er, eveneens Aanvang nieuwe club» SECRETARESSE Correip.-S tenoty plstui Talen-stenotypiste) wat blind en rhythm. STENO-ÏÏPIST(E) BOEK», li™"* «eoeru SS: 3 sept 3 Sept 3 Sept. .3 Sept 2 en 3 Sept 2 sept. 3 Sept FRAJIS 3 Sept 5 s^pt 4 Sept 4 Sept s sept 3 Sept. 4 Sept -beginners cotresp- beginners corresp. EISELS en 5 Sept Middenstandscursus 2 en 6 September Inschr^t'inp dapel. <*00* BETER tfnoBfAii SINGEL 73 TEL. MM SCHIEDAM less» Bonds Autorijschool v. Eke- Ifnburg lest met Ford Tau* nus a 6„— per Ies. Rotter- damsedijk 79 b, Schiedam, te lefoon 63141. Personeel gevr. Bjjverdienste! U hangt biljet voor 't raam en geeft aan vragers een boekje. Wij doen de rest en betalen goed voor uw bemiddeling. Alleen be nedenwoningen. Ned. Talen Instituut, Rotterdam (nader adres overbodig). Bas v. d. Heyden-Zelfbedie ning vraagt nette verkoop sters. Prettige werkkring. Hoog loon. Aanmelden filiaal Broersvest 16. IMverxen (Jntboadi een ding. VW uw pantalons „De Broei* smfco- ning" Hoogstraat 88 Permanent Wow Dames: Bü ons stevig houd bare permanent 4.— met de bekende toestellen. Geen kroes. Malson ^yklna", Broersveld 99. teief 66938. voor het nazlèn van nw rijwiel verlichting. Wij hebben een pracht dynamo voor 6.50 en mooie koper-vernikkelde sportkop voor 2,95. Vraagt ook de bekende Lucia lampen, on geëvenaarde lichtsterkte. Wij hebben lampsnoeren, compleet, voor 12 ct„ achter IS ct. Verder alle soorten rijwiellampjer in alia voltages. Kom eens even kijken HOOGSTRAAT 67—69 Telefoon 68436 POST- EN TELEGRAAFKANTOOR SCHIEDAM vraagt •Salaris volgens Rijksregeling. Op 25-jarige leeftijd bedraagt dit f78,72 bruto per week. Huur compensatie niet inbegrepen. Voor be paalde onregelmatige diensten geldt een toeslagregeling. Bij gebleken geschiktheid volgt na één jaar. aanstelling in vaste dienafc als besteller, mits de leeftijd van 21 jaar is bereikt. Ook worden enige gevraagd, leeftijd IS tot 17 jaar, vóór bet bestellen van telegrammen. Aanmelden bij de directeur van het Roet en Telegraafkantoor Schiedam. Tuinlaan 114 te Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2