Gouden St. Eloy recipieert onder grote belangstelling Huldiging Verkiezingsbrief van Duitse bisschoppen Geen fortuinlijke start bii Schiedamse zaterdagclubs HBSS mist stootkracht en „zelfmoord" bij GSS Timco SVV behaalt toch het kampioenschap Feestavond Brand in verfwinkel WF stelde teleur Koeriersters AGENDA Feitelijke steun aan CDU Excelsior wint de derby van DHS: 1-0 HES VOETLICHT OPENT 'T SEIZOEN MET „DE REBEL" 4 dagen Record-bezoek op Het Atoom Inlegoverschot bij Spaarbank W. M. Pranger overleden HONKBAL Nu nog promotiewedstrijden Wie heeft er iets verloren? Aardig toneel van Dilettant Velewaarderen.de toespraken Inentingen HBSS-TSB1—1 GTB-Vlaardingen GSS-H einenoord j_3 - WALD0-RIJSCH00L 69915 MFB-PPSC3—2 Drumband van WF haalt le prijs Uw wintergarderobe geheel gratis geheel gratis te kopen Poolse functionaris in Frankrijk gearresteerd Kano gestnlen Verboden visgebied Burgerlijke stand SCHIEDAM EHBO -cursussen van het Rode Kruis Maandag 9 september 1957 3 Uit de afdeling In het tijdvak van 5 september t/m 3 oktober 1957 stellen wij u in de gelegenheid Mocht u tot de .gelukkigen behoren, dan krijgt u tegen inlevering van uw cassabon het gehele door u bestede bedrag in contanten terug Herenmodemagazijn Broersvest 56 Dit geldt ook voor onze afdeling Confectie Secretaris damclub Personeel gevr. Te koop aemgeb. Permanent Wave Het vijftigjarig bestaan van de Nederlandse Katholieke Metaalbe ver kers bond St. Eloy in Schiedam is zaterdagmiddag met een receptie in gebouw Arcade waardig herdacht. Tientallen afgevaardigden uit eigen kring, maar ook van andere vakver enigingen en uit het bedrijfsleven hebben de receptie bijgewoond. De voorzitter van de feestcom missie, de heer T. H. R. Verschuren heeft de sprekers ingeleid. Als eers te sprak kapelaan ,J. Oudshoorn. Na mens het gemeentebestuur heeft wethouder M. J. M. van Kinderen de afgelopen periode geroemd. Hij zag de taak van een vakvereniging eerst volledig wanneer niet alleen de materiele, maar ook de gees telijke belangen worden gediend. Bondsvoorzitter P. J. Scheffévs, die vijfendertig jaar lid van de afdeling Schiedam is geweest, wist uiteraard heel wat te vertellen over de Schie- damse verhoudingen in de afgelo pen vijftig jaar. De algemeen adviseur Pater L. J. Burg brak een lans voor de strij ders van de Katholieke Metaalbe- werkersbond, want „nu wij feest vieren is het omdat zij zo hard heb ben gewerkt" en „er heerst,momen teel een crisis in het geloof, daarom is het goed dat ook in het bedrijfs leven de mensen op de bres staan". Het woord voeren heel wat sprekers en het bestuur heeft heel wat han den kunnen schudden. Daar waren nog de voorzitter van de KAB in Schiedam, de heer C. Meyer: de voorzitter van de afdeling Rotter dam, de heer J. W. Wykamp; de se cretaris van de Metaalbond, de heer Van Blom, die de vakbeweging de basis noemde voor de redelijkheid van de contacten tussen werkgevers en werknemers. - De oprichter en de oud-voorzitter, de heer P. H. Etman; sprak zijn waardering uit over de huidige gang van zaken. Algemeen voorzitter G. Huiskens dankte tot slot alle aan wezigen. De Schiedamse grote be drijven als WiltonFyenoord, Gus to, Swarttouw, Hoek, Scheffers wa ren alle vertegenwoordigd. Ook commissaris Krijpma was aanwezig evenals de heer J. Oostlander van Sociale zaken en vertegenwoordigers van het NW en het ""NV. De Schiedamse afdeling van de Nederlandse Katholieke Metaalbe- werkersbond laat het gouden jubile um beslist niet ongemerkt voor de leden voorbij gaan. Zaterdagavond werd in Arcade een gezellige koffie maaltijd gehouden, waar een strijkje voor de welluidende en de toespra ken voor de loffelijke klanken zorgden, die de bijna 250 functiona rissen hebben gehoord. De oprichters F. van Harmeien, M. van Haasteren en H. J. Schef fers werden gehuldigd, terwijl de heer F. van Gerven, die vijftig jaar onafgebroken lid is en die dus alle insignes al heeft verdiend werd ver rast met een envelop met-inhoud. Het geschenk van de ieden ver vaardigd door een lid-koperslager een relief, werd onthuld Vierentwintig jubilarissen, waar van zeventien, die veertig jaar en zeven die vijfentwintig jaar lid zijn, werden gehuldigd Voor de leden, worden vijf feest avonden georganiseerd. Zondag werd de eerste avond in Arcade gehouden en de honderden belangstellenden hebben zich buitengewoon geamu seerd. Het programma was dan ook van klasse. De muzikale clown Fan- Dit is het huidige bestuur van de „gouden" St. Eloy, dat zaterdag recipieer de. Zittend van links naar rechts: W. v. d. Water, M. van Dijk, voorzitter G. Huyskens, J. Overdevest en C. Kemper. Staand: H. Koevermans, F. M. Verschure, H. Hegemann en H. de Groot. Apothekers nachtdienst: apotheek Rembrandt, Rembrandtïaan 5. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80. telefoon 69260. Politie-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandagf. van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve "donderdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten, KEULEN De rooms-katholieke bisschoppen In West-Duitsland heb ben zondag in 'n herderlijk schrijven, dat in alle kerken is voorgelezen, era ten de vraag of het waar is, dat I de genationaliseerde bondsspoor- wegen de kosten van de vorkie- zingstrein moetefi betalen. De perschef van de C.D.U. ver klaarde later, dat de wagon door de C.D.U. gehuurd is en dat iedereen hem huren kan. Hij wist niet of de wagon vroeger door Goering ge bruikt was. Wel wist hij, dat de wagon niet comfortabeler was dan een normaie. (Advertentie IM.) Stedelijk Museum: dagelijks geopend j gezegd, dat ieder by de verkiezin- j een - van 10 tot 5 uur; zondagen var> j gen van aanstaande zondag in. West- .In de steeds feller wordende ver- 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en -8 uur: „Kitty in de grote wereld". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Santiago" Op vrijdag 13 september 1957 be staat er gelegenheid tot kosteloze inenting voor kinderen beneden het jaar in het wijkcentrum Nieuw- land, Dr. Wibautplein 129. Duitsland moet stemmen volgenskiezingsstrijd was men het althans zijn geweten. „Maar het is duide- j over een ding eens: de jongste Rus- ïyk," aidus de brief, „dat de stem sische nota die zaterdag in Bonn van het geweten elke gelovige ka- werd overhandigd, biedt geen aan- tholiek gebiedt, zijn stem te geven knopingspunt. In deze, nota werd op- aan die kandidaat of lijst, die wer- nieuw gezegd, dat de hereniging al- kelijk voldoende waarborgen geeft I leen tot stand kan komen door on- voor de bescherming van de rechten i derhandelingen tussen Oost- van God, het gezin en de maat schappij." In sommige gevallen hebben de priesters de kiezers openlijk aange spoord, voor de christen-democrati sche partij van bondskanselier Ade- De pokkeninenting zal geschieden 1 nauer te stemmen. De socialisten, tussen 15.30 en 16 uur; die tegen i die de grootste oppositiepartij vor- difterie, kinkhoest en tetanus tus- i men, hebben verklaard, dat sen 16.15 en 16.45 uur. Gelieve trouwboekje of geboorte bewijs mee te brengen. De start van de zaterdagclubs is niet geheel fortuinlijk geweest. Wel handhaafde HBSS zich keurig tegen het sterke TSB, maar PPSC verloor. Volgens de verwachting won GTB, maar GSS verloor, ook al doelpunt ten de Gust imannen driemaal, waar van twee keer in eigen doel. Drie winstpunten, drie verlicspuntcn is du. het matige saldo van deze eerste competitiedag.' Het debuut van HBSS in de derde klas is niet onbe vredigend, de nederlaag van PPSC is wel een teleurstelling, maar het verlies (32) is zo gering dat de verjongde ploeg met vertrouwen de toekomst tegemoet kan gaan. Vrijwel de gehele wedstrijd heeft j door goed samenspel maakte G. Boertje er vijf -minuten voor tijd nog 32 van. Het technisch superieure GTB heelt Vlaaröingen niet veel kans gegeven. Na een' kwartier gaf de middenvoor goed''voor: aan de rechts buiten, deze zette uitstekend voor en de-linksbinnen kopte in. Kort na de rust maakten de gasten gelijk. GTB hernam daarna het offensief. Een half uur voor tijd wérd het door een feilloos ingeschoten bal van de middenvoor na goed aangeven van de rechtsbinnen 21. Het werd 31 j HBSS een licht overwicht gehad. I na een goede combinatie de i Dit blijkt wel uit de hoekschoppen- 1 ml, ËjlY?01'.' de keeper het nakijken verhouding (123). De lichte en be- gaf; GTB, slaagde er "daarna gemak- weeglijke voorhoede -van HBSS mis- j lelijk in de voorsprong te behou- te echter nog stootkracht,, anders had HBSS de "wedstrijd zeker ge wonnen. Nu werd het in de 42ste minuut 10 door Van Bokkel, en vijf minuten voor tijd doelpuntte aanvoerder Chr. Scheffers voor HBSS. De spil was ver opgedrongen l en met zijn bekende vechtlust slaag 1 nog een voorsprong kreeg door een doorloopbal van Smit aan Van, Dijk I (1—0). Even'later schoot een speler tegen een achterspeler en de bal caramboleerde in het doel. Tien mi nuten voor tijd schoot de spil van GSS in eigen doel.. Heinenoord buit te het overwicht toch nog uit door een eigen doelpunt. De middenvoor sloot de stand af op 31 voorzet van Zwaluwen 2—GSS 2 1—5, HBSS 4 —PPSC 2 0—2,.PPSC3—GTB 3 1—2, MVV '27 3—PPSC 4 1—6, Vul- cyon/Zwaluwen 2-PPSC 5 .44, Vlaardingen 2—GTB 2 4—3, GTB 4 Zwaluwen V 8 43. geen enkele partij zich de enige christe lijke kan noemen. De Westduit.se sociaal-democrati sche partij heeft verklaard, dat hondskanselier Adenauer voor zijn verkiezings-campagne gebruik maakt van de: vroegere luxe spoor wagon van Goering. De wagon is op „ongewoon kost bare" wijze ingericht met dure tapij ten, panelen, luchtverversing en uitgebreide verlichting. De socialis ten stellen aan de christen-demo- In een opslagplaats achter de verf winkel van de heer M. G- aan de ,j „f i 1 i Vondellaan 65 is zaterdagmiddag omstreeks half twee brand geweest, de rechtsbuiten. ontstond in een vuilnisemmer, waarin vuile lappen, besmeurd met hoogst brandbare stoffen als cellu- loselak, tcrpetön en grondverf, wa ren gedeponeerd en voorts oud pa pier. Bij het sluiten van de winkel Is bovendien de inhoud van asbak ken in die emmer geworpen. Hoogst waarschijnlijk bevond zich daarbij nog een smeulende, peuk sigaret. "•Eén zwager van de heer. G.,- de heer A. van G., zag het vuur uit de emmer slaan en probeerde dit nog te stoppen door het deksel-op dë em mer te plaatsen. Dit mislukte even wel en de heèr Van G. verbrandde hierbij drie vingers.- De emmer is toén door een ruit naar buiten op straat geworpen, maar het vuur had reeds de houten stellage met de voor raden verf enz. aangetast. De brandweer heeft met de nevel spuit het vuur kunnen bedwingen. Het; pand zelf is gelukkig, niet in brand geraakt. De omvang van de schade is nog niet te taxeren, maat wordt docr verzekering gedekt. West-Duitsland. De leider van de socialisten Ollen- hauer, keerde zich zondag op een persconferentie tegen de vorming van een federatie van beide Duits- landen, overeenkomstig bet voorstel van, de Oostduitse regering. De scheiding van Duitsland blijft dan bestaan maar tegelijkertijd zou Rusland erkend worden. Op een vergadering van de CDU in Godesberg. verklaarde president Adenauer, dat Moskou met de nota de bedeoling heeft de sociaal-demo craten le steunen. De Russische nota. aldus Adenauer, komt dicht bij het socialistische denkbeeld van een ontmanteling van de N.A.V.O. (Advertentie LM.) Zoals, te verwachten was - ..heeft GSS het tegen kanshebber Heinen de wTdstrij^geweest^rijï'aan^spanniiTg! strijd. De verdedigingen hielden de w"t?ncn en WF> dat als kanshebber die echter vanwege het middelmati- stand in evenwicht. Daarna-veran- derde de situatie, hoewel GSS eerst de - voetbalclubs 1b I Jongen met fiets in jtoprlnm te qn<lniui De start van de afdeling Rotterdam is anders met ziin bekende vechtlust «laag-i GSS "et tegen kanshebber Heinen-a, **lue,8 JVUllEraa, ,s anaers -j- TT "I hij erin een heffer in het Vlaa?-j oord niet kunnen bolwerken. Voor i ^'«lopen dan ™wacht k™w»r- Lange HaVCn gCreddl gsJe doel te plaatsen. Het is een was het een gel«kopgaande -««.De taeta b ge voetbal niet geheel heeft kunnen bevredigen. Als debuut in de derde klas tegen het gevreesde TSB schept dit verdiende gelijkspel echter ze ker voldoening. MFB was. bij de aanvang iets ster ker en in de twintigste minuut straf ten de .gastheren een fout in de achterhoede af. Ook na rust was MFB voortdurend in de aanval. In de Vijfde minuut vergrootten zijde voorsprong. PPSC kon zich herstel- Advertentie LM.) tasio heeft met zijn fratsen (die ook len en T. van der Ende plaatste al in het komend programma der KRO, spoedig de eerste treffer (2—1). Met zullen worden vertoond) de zaal j nog vijftien minuten spelen kreeg doen schudden van liet lachen. De MFB een vrije trap toegewezen om- Spelbrekers kregen de bezoekers wei mee met hun vlotte liedjes. Jane John spelen bekwaam accordeon. Eddie Schuyer bracht allen in ver bazing met zijn goocheltoeren. Lim burger Harry Bordon liet ieder lachen met zijn mopjes en in zijn repertoire kon het niet uitblijven of allen zongen: ~,3ij oens. bij oens Joop Schroder zorgde voor de mu zikale, omlijsting. Op 10, 12, 13 en 17 september wor den de overige avonden gehouden voor de ruim 1200 leden en'hun huis genoten en de gasten waaronder de collega's van het NW en CNV van andere organisaties. Als speciale attractie wordt voor de jonge leden op 20 september een dansavond be legd. Op het Westlandse druivencon- cours voor drumbands heeft de drumband van de Harmonie Wilton Fyenoord zaterdag een le prijs be haald/ Aan dit concours namen op de laatste dag 9 drumbands deel, uit alle delen van het land. De band van Wilton Fyenoord die 21 man sterk is en onder leiding staat van tam boer maitre de heer Van Veen wist 84 li punt te behalen, ruim voldoen de voor een le prijs. dat een van de spelers ten val was gebracht. Het werd daardoor 31, De belangrijke derby voor de der de klassers is in het voordeel van Excelsior '20 beslist. De zwartwitten zijn op wat gelukkige wijze aan het enige doelpunt gekomen. In de ne gende minuut scoorde middenvoor Th. Bierhuizen met een ogenschijn lijk ongevaarlijk schot. Excelsior was voor de rust iets sterker, maar in de tweede helft was DHS voortdurend in de meerderheid. DHS heeft mo menteel echter een improduktieve voorhoede, met de enkele schoten wist Heesbeen in goede conditie wel raad. Een keihard schot van Gudde tegen de deklat had beter lot verdiend. Geheel bevredigend is deze wedstrijd ovèrigens niet verlopen, de betere techniek die Excelsior '20 dik wijls demonstreerde is in zoverre de lichtzijde van deze eerste competitie wedstrijd dat Excelsior met meer vertrouwen dan. vorig seizoen de competitie in kan gaan. Met het ene doelpunt heeft Excelsior toch meer gekregen dan verdiend is in deze ge- lijkopgaande strijd. Een parade van alle medespelen den, woeste Siciliaanse rovers, aan doenlijke ouders, politiemannen, enz. heeft de opvoering ingeleid, die door de Schiedamse toneelvereniging „Het Voetlicht" zaterdagavond in het Volksgebouw is gegeven. Dit was een aardig idee van de heer G. Lan- ser_ die de door ziekte verhinderde regisseur J. Nijs voor deze opvoering verving. voor deze eerste voorstelling van het seizoen had Het Voetlicht een dramatisch spel, .Dë Rebel", van de Vlaardingse auteur A. van der Lugt tellozen en het is verdienstelijk ver tolkt. Het zwaar-dramatische verhaal loopt als volgt: De Siciliaanse bende bij de operatie zelf blind. Getroffen door deze opoffering besluit de rebel zich bij de politie aan te geven. De ouders van Guiello, die afkerig wa ren van zijn gewelddadig optreden tegen de groot-grondbezitters, wer den prachtig gespeeld door -mevr. C. VosMeiv..gel en de heer D. de Jong. De robuste figuur van de rebel werd vertolkt door Jan Kars. Het noemen van deze namen wil echter niet zeggen, dat de andere spelers minder goed waren. Ook zij hebben verdienstelijk werk verricht, temeer daar enkele spelers pas enige malen op de planken hebben, ge staan Voorzitter M. Polderdijk, die met een pittige toespraak de avond had leider Guiello verliest in een gevecht geopend, vertelde ons nog dat het met de politizijn beide ogen. Zijn in de bedoeling ligt dat he't jonge moeder schenkt hem het vlies van gezelschap dit seizoen vier stukken een van haar eigen ogen, maar wordtzal brengen. geldt, verloor. Demos deed het uitstekend door het moeilijke' bezoek aan 'Belvedère, zij het na zware strijd, te winnen met 43. De voorhoede is weer vanouds, snel en schotvaardig. De roodzwarten hadden nog de herin nering aan vorig seizoen toen Bel vedère net boven Demos kon uit komen en Demos daardoor in de dègradatiehbek drukte. Nu namen de stadgenoten geen risico, in een spannende strijd bewezen ze ten slotte hun meerderheid. Ursus deed het ook ai niet slecht. Het sterke Hurricanes moest op ei gen terrein het loodje leggen tegen een enthousiaste Schiedamse ploeg. :Het werd na felle ^strijd/een klei ne, maar verdiende overwinning (2—1). WF stelde teleur. Het bezoek aan TOGB bracht geen winst. De an ders zo schietgrage 'voorhoede van de scheepsbouwers kon niet op toe ren komen en tegen het ene doel- puntje van de stadgenoten stelden de gastheren er twee. Geen goed begin dus, deze 2—1 nederlaag. Schiedamse Boys kwam aan de Havendijk onder protest van WOH tot een 11 gelijk spel. AMSTERDAM Dc tentoonstel ling „Het Atoom" op Schiphol heeft zondag het record aantal van 17.331 bezoekers getrokken, waarmee het totaal dicht tot de 650.000 is geko men. De vorige recorddag was 15 augus tus, toen 15.300 personen de exposi tie bezochten. PARIJS. Witold Chomentowsky, een hoge Poolse functionaris, is op het ogenblik dat hij op het vliegveld Le Bourget naar Nederland zou ver. trekken gearresteerd. Dit geschiedde op grond van het feit, dat hij in juni 1945 door een Franse rechtbank wg- gens heulen met de vijand tot levens lange dwangarbeid werd veroordeeld. Chomentowsky moest voor zijn re. gering: de mogelijkheden bestuderen van een contract met bepaalde Fran se firma's voor de levering van ma teriaal voor de bouw van verschei dene televisiezenders. Hij zou naar Rotterdam gaan bm contact op te ne men met vertegenwoordigers van een J Nederlandse firma. Voor en tijdens de tweede wereldoorlog was hii lange j tijd in Frankrijk. Dit is een aanbieding voor onze huismoeders, die zich door de telkens terugkerende woorden als bestedings beperking - huurverhoging - devaluatie - en sterk ge stegen wolprijzen niet van de wijs laten brengen. Zij gaan gewoon door.... kopen wat zij nodig heb benmaar betalen beslist niet meer dan strikt nood zakelijk is. En voor hen is deze aanbie ding wol bedoeld. Summum jaegerwol, voor sokken, kousen en ondergoed. Summum sokkenwol voor ijzersterke degelijke sokken. Twee soorten, die het vorige wolseizoen nog voor 1.85 per knot verkocht werden, koopt U nu, ondanks de ver hoogde wolprijs, bijna 30 procent goedkoper. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van Summum Jaegerwol en Summum Sokkenwol in de kleuren donkerbeige, lichtbeige, grijs en zwart, beide soorten in knotten van 100 gram, voor •Jan K„ 13 jaar oud, deed aangif te bij de politie, dat zijn eenper soons-kano. die hij in de Polder vaart- had gemeerd, is gestolen. r De 16-jarige H. de J. is zaterdag middag omstreeks vijf uur met zijn fiets in het -water van de Lange Haven gereden, naast de Appel- marktbrug. Hij moest uitwijken voor een auto en reed toen tegen een paaltje op. waardoor hij de macht over het stuur verloor en in het water viel. Enkele omstan ders brachten hem op het droge. Hij hadgeen kwade gevolgen van het bad. maar de inhoud van het kistje dat hij achterop zijn fiets had, ging verloren. Tegen een aantal personen, dat aan het hengelen was in het re creatieoord tussen Kethel en Schie dam is proces-verbaal opgemaakt, omdatmen niet in het bezit was van de vergunningen, die vereist worden door het voor het vissen op die plaats. GEBOREN: Johannes, z. van A. van Eijk en M. J. van Gooi; Jaco bus W. F., z. van A. T. Geeve en A. van der Stel; Miranda A. A.. d. van A. de Jager en A. M. Klos; Johannes B. M„ z. van W. *J. van Rhijn en J. J. J. de Groot; Arnold, z. van H. C. Aartse en R. Knaapen: Heribertus J„ z, van J. van der Tol en T. Weitenberg. OVERLEDEN: J. E. Rombouts, 74 jaar. Bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam werdook in de maand augustus meer ingelegd dan terug betaald. De inleg bedroeg namelijk 692.362,02 en de terugbetaling 653.939,70. Een resultaat dat, ge zien het feit dat in augustus door gaans veel geld wordt opgenomen voor vakantiedoeleinden, gunstig ge noemd mag worden. Tot en met augustus werd in 1957 bij deze spaarbankingelegd 6.533.532.93 en terugbetaald 5.147.396,74. Een inleg-overschot dus van 1.386.136.19. Tot nu -toe overtrof in 1957 in alle maanden het totaal van de inlagen dat van de terugbetalingen. In de nacht van zaterdag op zon dag is in de jeugdige leeftijdvan 25 jaar plotseling overleden de heer W. M. Pranger, die een zeer voor aanstaande plaats in het damleven van Schiedam heeft ingenomen als secretaris van de .Damclub Schie dam' heeft hij vele toernooien ge organiseerd en zo belangrijk bijge dragen tot het tot bloei brengen van deze denksport in onze stad. Het feit, dat de „Damclub" kort geleden naar de eerste klasse pro moveerde getuigt hiervan. Zelf was hij een uitstekend dammer en be haalde vorig jaar het kampioen schap van Schiedam. Met zijn heengaan heeft de damwereld een gevoelig verlies geleden. SW is toch nog honkbalkampioen van Cees v. d. Gaag deed Cor Bras van de tweede klasse geworden. In - Uithoorn werd met goed spel van DOS gewonnen. Werper Je Lange was in een ongenaakbare vorm. Met deze verdiende zege hebben de SVV-ers misschien met enig geluk de titel behaald, maar: met meer vertrouwen dan de kampioen van vorig jaar (Schiedam) kunnen zü de promotiewedstryden tegemoet zien omdat deze competitie bewezen heeft dat het spelpeil de goede kant op gaat. SW speelt een halve com petitie om twee plaatsen in de over gangsklasse tegen Sp. Haarlem 2, TIW 2, TIW 3. SW heeft een goede kans op promotie,, want de tegen standers ziln niet sterker te noemen dan de Schiedamse kampioen. DOS bereikte een 10 voorsprong in de eerste inning. De Kleijn gaf een tik, die foutief door Gomrnel werd behandeld, waardoor hij het le honk kon bereiken, Op hits/van Westbrpek en Wethiey kon hij bin nenkomen. In de 4é inning liepen alle honken vol. C. Bras plaatste een honkslag en .werper De. Lange sloeg een tweehonkslag. Verzijlberg en Kooy bereikten echter op korte tik ken het eerste honk niet. De Haas kreeg 4 wijd. De kortgéslagen bal Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30- uur en 215 uur: Fortemonnaie met inhoud. Te bevragen bij de vinders: Tang, Slavenburg, Boerhavelaan 46; duimstok, C. Gosens, Nassaulaan 15b; autopedband, v. Enden, Buijs BallotsingeT 3a; 1 kg gewicht, C. van Veen, Sav. Lohmanlaan 4; onderge bit, A. H. v. Waas, Gordonstraat 50; rieten kindermandje, v. Otterloo, Prof. Aalberselaan 62; dekzeil, A. v. Riksoord, directïekeet kath. begraaf plaats, Vlaardingerdijk; 1 baal lom pen, v. Gend en Loos, Celsiusstraat 4; plastic kindertasje. J. Geertsma, L. Nieuwstraat 15b; kinderportemon- naie. L. Maagdenburg, Villastraat 1; fietstas, brugwachter Hoofdbrug; portemonnaie met inhoud, Heindijk, Broekweg 162b, Vlaardingen; porte monnaie met inhoud. Piek, Rem brandtïaan 79; portemonnaie met inhoud. Schoonakker, Rotterdamse- dijk 180c: regenkap en meisjeshand schoen, Soeters, Korte Achterweg 3; kinderlakentje. Schrumf, Wattstraat 60a; rood kinderjasje, W. deRoo. Beierlandsestraat 43a; blauwgrijs de thuisplaat passeren. Heshof ging I kinrierjasje, Keizer. Groeneln. 103a; hierna uit op een korte tik. DOS meisjes pyjamabroek. Vos. Burg. van nam in de 6e inning een voorsprong (2—1). Westbroek sloeg een honk slag en bereikte het 2e honk door gewaagd stelen. Door een foutieve aangooi van achter vanger De Haas naar het derde hotik, kon hij binnen komen. SVV diende fel van repliek in de 7e inning. Heshof en Gommel sneuvelden op het le honk. Toen tegden de S' V^ers het slaghout er Haarenlaan 936; windjack. Poort vliet, Rotterdanised. 62 (tel. 66526); overall, P. C. Koster, Lorentzplein 8a; damesarmbandje, M. v. d. Pil, Nassaulaan 75; bedelketting, M. v. d. Schee, St, Liduinastraat 7"0b; speel goedauto, Adams. B.K.-laan 243b; 4- kleurenpotlood, G. Domini, Gordon straat 15a; ring met. sleutels, J. Rij ken. Mathenesserstraat 70b, Rotter- Als opening van het nieuwe sei zoen heeft de algemene Schiedamse toneelvereniging „De Dilettant" za- terdagayond in Musis Sacrum in Schiedam „De geest van de Olmen hoeve" van Joh. Tromp ten tonele gebracht onder regie van de heer Job Koldewijn. In dit nogal sentimentele stuk, dat zich afspeelt op een boerderij in Friesland, werd vooral de moeilijk te spelen rol van weduwe Beukers— Hannema op voortreffelijke wijze vertolkt door Mary WillemsOver- heul. De heer Johan de Bondt en Haar tje Klepke respectievelijk in de rol len van boer Wouter Beukers en diens tweede vrouw Willy lieten eveneens aardig spel zien. De vereniging, die zeer te kam pen heeft met te weinig leden, kan dan ook zeer zeker op een geslaagde avond terug zien. Een gezellig bal met muziek van de band van Maarten Slavenburg besloot deze avond. Plotseling werd uit ons midden weggenomen on ze beste vriend en se cretaris der Damclub „Schiedam", de heer IV. M. PRANGER Met grote waardering denken wij aan alles wat hij voor onze vereniging heeft gedaan. Bestuur en leden dei Damclub „Schiedam" op. Kolmeyer, Bras, Kooy, De Haas dam: ring met sleutels. W. v. Eden, en v. d. Gaag plaatsten honkslagen en Verzijiberg en De Lange kregen 4 wijd. In deze dubbele inning liep de score op tot 5—2. DOS weerde zich nog '.vel, doch de. roodgroenen roken nu het kampioenschap. Door het goede werpen en prima veldwerk kwamen in de 7e, 8e en 9e inning de Utrechters niet meer op het eerste honk. De SW-ers voerden daarentegen de score in de 9e inning nog op tot 8—2, zodat DOS een ge slagen ploeg - was. In deze inning werd bij DOS nog van werper ver wisseld. doch ook dit baatte niet. A.s. zaterdag wordt op het hoofd terrein van SW de wedstrijd SW —Sp, Haarlem 2 gespeeld. Aanvang 4 uur. Broersvest 161; mesje, C. Kap, Prm- sensteeg 12. Ook bij het Ned. Rode Kjruis, afd. Schiedam wordt een begin gemaakt met de nieuwe cursussen voor de EHBO en wel op woensdagavond 7.30 uur in het Rode Kruis-gebouw aan de Lange Nieuwstraat. Aanmel ding kan op die avond geschieden: Ook de R.K.-colonne komt dan bij elkaar. Gevr. een flink meisje van 85 uur, Zaterdagsmiddags en zondags vrij. Mevr. Borst, Nassau Dillenburgstr. 17,' Schiedam. Te koop aangeboden! scooter merk Bella 1954. 200 cc. in goede staat. Tel. 66402, na 6 uur Tel, 66543. Dames kapsalon W. N. v. Krk, speciaal adres voor perma nent wave, compleet 6. Broersvest 115. tel 67237. Permanent wave „Tiède" t 12.50. Natuurlijke golf, prettige behandel. Stroom- permanent f 8.— en 10. Oliepermanent 11.—, Kap salon van der Kruit, Singel 195 (nabjj station),-tel 895^1.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2