De nieuwe spoorbanen zullen op 1 oktober 1958 in gebruik komen Hoogstraat Belangen" wil de Kermis op de Broersvest Bouw van station zal eerst later volgen Centraal trainings veld in gebruik Vleugellamme molen Niet alle bewoners zijn daar echter op gesteld Biljart- uitslagen Aanrijdingen Koeriersters SPOORWEGPLAN SCHIEDAM VORDERT GOED WALDO RIJSCHOOL W9- 64.65.0 -w Huisvrouwen praatje Voordeel voor Middenstand Lezend door Schiedam Onder alle weersomstandigheden kan daar worden gespeeld Flinke buit bij inbraak Auto in de sloot Burgerlijke stand u rr in MOP glK IWïïSaS Schipper stal uit lading Snip en Snap-revue weer in ,,Luxor'' Schip voor India te water Loterijkantoór in Overschie Afscheid beheerder Volksbondkantine HAL Statendam maakt reis om de wereld Mej. dr. Herfst legt predikantsambt neer Prinses Margriet is naar Nederland teruggekeerd Nieuwe exposities SCHIEDAM Woensdag 8 januari 1958 3 Het ie ra precies dri<; jaar geleden geweest, dat er een vrachtauto het terrein tussen de Parallelweg cn het toenmalige statlonsemplacemem op reed om er een lading rand te lossen: het begin van de uitvoering van - oorwegplan in Schiedam, Het waren ook de eerste van dc ruim 600.000 Ulo zand din ai* ïn itÏ0 rtrto tmwi nAEfrta* ,t. (Advertentie l.M.) imnm jr' "ff d!s die di't jarCT r.ecd' gestort zfln en van dc 750.000 nu die er totaal vereist worden voor de uitvoering van het plan. Hoe Staat het nu met het plan? Wanneer komt ht gereed? Deze vragen hebben we ook gesteld aan ir S. Noyon, hoofd van het bouwbureau in Botterdam van de Spoorwegopbouw N.V. „Op 1 juni 1059 rjjdt de eerste trein op de nieuwe baan naar Delft en op 1 oktober 1958 zal dit ook het geval zyn op de baan naar Hoek van Holland", zo verklaarde lr. Novon ons beslist. Deze laatste datum staat muur vast, want dan immers gaat de win* ierdüenst van de N.S. in en dan moeten de banen ookr" gereed zijn. Daar er bovendien geen vertraging in het werk is, men dus niet ach terstaat op het werkschema, is er ook geen reden om te twijfelen aan deze toezegging. Dit alles houdt echter niet in dat op die datum, 1 oktober 1958, .het gehele plan gereed zal zijn. O. neen want eerst daarna, dus in 1960, zal begonnen kunnen worden aan de bouw van het eigenlijke stations gebouw. „Eerst de banen gereed maken, opdat de treinen kunnen rijden en dan pas kan er gedacht worden aan dit station," zo ver klaarde, ir, Noyon, die dit gebouw kennelijk maar van secundair be lang achtte. Stations-bouw Men heeft dus ctf»g wel even de tUd om zich te beraden op dit sta tionsgebouw. Want het ia nog niet eens zeker waar dit zal komen te staan. Bjj het gemeentebestuur van Schiedam bestaat namelijk een plan om bovenop de huidige spoordijk, op de plaats van het bestaand pc-- ron (dat in elk geval zal verdwij nen) een grote weg aan te leggen, dtc aansluiting geeft, over de Schie, op de nog aan te leggen Burg. Van Haarenlaan in Nleuwland. Van het al dan niet aanleggen van deze weg zal het afhangen of het stationsge bouw boven op de nog te storten nieuwe (en hogere) spoordijk zal komen te liggen of lager op de be staande dijk. Maar in elk geval komt dit gebouw ten westen van hei bestaande perron te liggen, recht tegenover de Singel dus. Drie tunnels Maar dat zijn toekomstplannen, die nog niet geheel uitgedokterd zyn. Laat ons eerst terugkeren tot het heden en zien waar Spoorweg- opbouw nü mee bezig is. De mas sieve betonwerken die men thans kan zien, wanneer men op het per ron staat, worden de drie tunnels naar de perrons. Ze staan nu nog boven de grond, maar wanneer se get eed zijn, wat binnenkort het ge- val zal zijn, dan komt er zand overheen en dan kan begonnen wor den met de bouw van de drie per rons daarboven, waarop de tunnels, elk 50 meter lang, aansluiting zul len geven. Meest westelijk komt dc eigenlijke reizigerstunnel van zes meter breed, daarnaast de bagage tunnel van vijf meter en tenslotte een z.g. „overstapturmel" van even eens zes meter breedte, bedoeld voor de reizigers die komende uit Iteift naar de Hoek willen, of om gekeerd. De reizigerstunnel zal in de toe komst, wanneer het stationsgebouw gereed is, rechtstreeks hierop aan sluiting geven. Zolang dit gebouw echter nog niet gereed is, kunnen de reizigers gebruik maken van. die „overstaptunnel", omdat deze zal uitkomen op het huidige perron, niet ver van de bestaande trap. en drie perrons Er komen drie perrons (en. niet twee, zoals aanvankelijk was ge dacht) van elk 300 meter tang, waarvan 150 meter overdekt. Per ron 1, het dichtst bij de Parallel, weg gelegen, is bedoeld -oor de reizigers naar Delft; perron 3. iets noordelijker van bet huidige per ron gelegen, ontvangt de reizigers uit de Hoek, Op perron 2, er tussen in, komen de reizigers uit Delft san en vertrekken die naar de Hoek. Tussen de twee lijnen naar Delft is echter ruimte open gehouden voot eventueel een derde baan. De ze perrons zullen in augustus van ait jaar gereedkomen. Perrons 1 en 2 krijgen elk een kleine restauratieruimte in het mid den, van hetzelfde type als in het Rotterdamse Centraal-station, Voor perron 3 komt de restauratie, gro ter boven op het stationsgebouw Hierbij moet aangetekend dat de komende perrons belangrijk hoger komen te liggen dan het huidige stations-emplacement; hoger ook dan de los- en laadinrichting aan de Parallelweg, die op de huidige hoog te gehandhaafd blijft. Dit dan wat het eigenlijke sta- tionsemplacement betreft, waar, on gerekend de goederenlïjnen, dus vier spoorlijnen naast elkaar komen te liggen. Geen wisselen van banen dus meer in de toekomst. Viaducten gereed Vat de andere kunstwerken in 't plaf, aangaa-t, kan gemeld dat het viaduct over de Overschiesewrg vrlt- wel gereed is. Dit geldt ook voor de viaducten over de {nog niet aange legde) 's- Gra venl andsek ad en de Laanslootseweg. Met het kleine via duct voor voetgangers en fietsers to bet verlengde van de Hogenbanwef, is het nog niet zover; het werk daar Is dan ook later aangevangen. Binnenkort begint het zandstorten bp de kunstwerken en de perrons weer op volle kracht en in maart van dit jaar zal de eerste trein over de nieuwe spoordijk rijden. Een werktrein overigens, bestemd voor de aanvoer van materialen, enz. De ze werktreinen moeten dan tevens de baan wat ..inrijden", hetgeen be langrijk is omdat het zandtichasm van de dijk zich nog moet 2etten. Van de wel zeer onstabiele grond heeft men overigens niet meer last gehsd, dan verwacht werd. Daar voor z«n dan ook zeer veie z.g „zandpalen" voor een verticale drai nering toegepast. Ander station „Is de uitvoering van dit Spoor wegplan nog beïnvloed door het, overigens nog zeer vage, plan van prof, Lange om ergens tussen Schiedam en Vlaardingen, bij de kruising van de lijn Hoek van HollandRotterdam en de komen de Benelux-spoorlijn een heel groot station neer te zetten?", hebben we ir. Noyon. nog ge vraagd. „In het geheel niet," was zyn bescheid. In het centrum van Schiedam moet tóch een station komen, ook al verrijst er eer gro ter station verderop. Tot slot gaf lr. Noyon neg een worden. Dit deze ogenschijnlijke bouw- chaos op het stations-emplace ment zullen nog dit jaar de drie tunnels te voorschijn komen, laatste waarschuwing. Denkt niet dat wanneer de treinen van 1 ok tober 1958 af uitsluitend over de viaducten rijden, dat dan alle moei lijkheden met de overweg In de Overschïeseweg voorbij zijn. Want juist eerst daarna kan begonnen werden met de aanleg van de bre dere wegen onder het viaduct door Ook dit is nog een groot werk, daar de overweg hoog is gelegen en de weg eerst afgegraven moet Voor de leden van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen af deling Schiedam heeft de heer J Raadsen. hoofdvertegenwoordiger van de N.V. Nutricia gistermiddag in gebouw Irene een causerie ge houden over dit bekende bedrijf.' Aandachtig hebben de dames de heldere uiteenzettingen van de heer Raadsen gevolgd en konden daar na een film zien als toelichting op het gesproken woord Behalve de bekende melkprodukten worden in dit bedrijf ook zuiver medische Drodukten vervaardigd, hetgeen niet verwonderlijk is als men bedenkt dat de N.V, Nutricia in 1901 werd opgericht na een medisch congres m Berlijn over kindervoeding. Na de pauze, waarin de dames gezellig een kopje thee dronken, werd de amusementsfilm „Geluk oer stuk" vertoond. Waar zal de Schiedamse kermis In 1958 worden gehouden? Weer op de Westerkade en de Nieuwe Haven waar h(j ook de laatste twee jaren is gehouden, of zal de kermis terugko men op de Broersvest? Men zal zïch nog herinneren dat het gemeentebe stuur, gehoor gevende aan de pro testen van een aantal bewoners aan de Broersvest omdat uit recreatie centrum gedurende de VakantSe-fees- ten voor hun deur werd neergezet, in 1956 de kermis hebben verwezen naar de Westerkade./Nleuwe Haven. Maar momenteel wordt door „Hoog- straat Belangen", de vereniging van winkeliers in de Hoogstraat, een actie gevoerd om de kennis weer terug te krjjgen op de Broervest. Daartoe heeft „Hoogstraat Belan gen" een uitgebreid opinie-onderzoek gehouden onder de neringdoende middenstanders in het stads-centrum, de winkeliers dus in de Hoogstraat, Broersvest, Rotterdamsedjjk, Broers- veld. Lange Kerkstraat en zelfs de Dam. Daarbij is gebleken, zo ver klaarde de heer G. P. Verhulsdonk, secretaris van de H.B. ons. dat twee derde deel van de ge-enquetteerden er vóór zijn om de kermis op de Broersvest te houden. Hij vertelde er ook bij dat de tegenstanders worden gevormd door hen die om principiële redenen tegen elke kermis zijn en door neringdoenden die geen belang hebben in een kermis. De „echte*1 tegenstanders vindt men echter onder de bewoners aan de Broersvest. Die wensen de herrie en de drukte, die met elke kermis ge paard gaat, niet voor de deur te heb* ben. Toch, zó verklaarde de heer Ver- hulstdonk, is nog altUd de meerder heid van de winkeliers aan de Broers vest vóór het daar houden van het vermaak. Winkeliers, goed te begrjj pen de enquete heeft zich niet uit gestrekt tot andere bewoners van die straat. Waarom men het vermaaks-centrum tijdens de Vakantiefeesten zo graag op „de Vest" heeft Omdat het ker mis-vermaak de Schiedammers uit verder-afgelegen wijken naar. 't cen trum trekt en daar zitten vele „ko pers" onder. Dit geldt niet alleen voor de consumptie-bedrijven, maar even goed voor de zaken met duurzame ar tikelen. De verkoop-statistieken heb ben aangetoond (uit de jaren voor 1956) dat tydens de kermis-tijd er zelfs in de slappe zom er-maan den 'n verkoop-piek is te constateren. Deze „piek" nu is vervallen in de twee overdag de weg afgesloten voor alle verkeer, 's avonds een barstende her rie met een opdringende mensen massa, puien en winkelramen be krassend een uitweg zoekend naar loopruimte, al naar de wens van de Hoogstraat-buren Tot middernacht het spectakel van knallende, schietende uitgelatenheid. Brommende motoren met diesel-aan- dryvinp, dat horen en zien je ver gaat (als je tenminste op de Broers vest woontmet ais gevolg een sla peloze nacht voor de vele geztnnen met kinderen en zieken. Wij gunnen u van harte DE KER M/S, maar dan voor uw EIGEN deur. Ziet u graag brand, dan bij uzelf. Houdt u van walgelijke stank, van pahng, zure bommen en diesel-olie neem DE KERMIS voor je eigen laatste jaren, toen het vermaak zich deur. naar elders verplaatste. Het is dus weg, neem wat u tvilt op de het belang van een groot deel van Hoogstraat, toy gunnen u alies wat R. v. Stigt Thans 225 225 20 84 11.25 J. Broekhuizen 120 94 20 16 4 70 Om de Rembrandt L*br« Beker war den gespeeld in poule 1, in het vereni gingslokaal van ÖBK te VJaardingen - d. End 43 39 6 l.lö Brederveld 41 40 39 7 1.02 A. de Romph 40 36 35 5 1,02 A. Kentie 40 40 35 5 3.14 Voor poule 2 speelden in het vereni gingslokaal van „Coniiance" te Vlaar dingen: C. Bolle 40 32 9 1.25 v, Genderen 40 31 32 5 0.96 rerheij 42 42 38 4 1.07 Scbra SO 29 50 4 0.58 Hl v. d. Meijden 45 45 50 6 0 90 In poule C werden in het verenigings lokaal van DKC slechts twee partijen gespeeld; het waren; Schaap 40 34 43 6 0.79 Schwagerman 20 20 43 3 0.48 de middenstand in het stads-centrum, dat de kermis weer naar de Broers vest komt. Uitbreiding De heer Verhulsdonk wilde zelfs 't kermis-terrein nog uitgebreid zien naar de Lange Kerkstraat en het Broersveid. opdat er (in het belang van de Hoogstraat) een zekere cirkel loop onder het publiek zou komen. Mogelijk dat dan de Hoogstraat Be langen tot verhoging van het feeste. lijke aanzien van de stad zou kunnen bijdragen met een versiering van de straat en een muziekje. Daarnaast wijst de heer Verhuls donk er echter ook op dat een kermis aan de Westerkade /Nieuwe Haven de echte sfeer mist. Een mening die onderschreven is door mr. H. M. Jan vier, de coördinator van de Schie- j damse kermis. Verder is er nog een financieel belang, meer speciaal voor de Schiedamse Gemeenschap: na de teleurstellende resultaten van de ker mis van vorig jaar is met te ver wachten dat de kenms-exploitanten weer die hoge pachtsommen zullen willen betalen voor een standplaats i aan de Westerkade. Ook voor hen is de Broersvest, als centrum van de stad, veel aantrekkelijker. 1 Andere belangen Het laatste en beslissende woord in deze kwestie is aan het gemeente bestuur. Binnenkort zal Hoogstraat Belan gen een ruim van argumenten voor zien request sturen aan b. en w. Maar of dit college, dat per slot niet alleen de belangen van de middenstand, maar ook van de andere bewoners in aanmerking moet nemen, op dit ver zoek zal ingaan? Het afsluiten van de Broersvest is voor het verkeer een ellende. En een ellende is de kermis ook voor de be- woners-niet-middenstanders aan de i Broersvest. Hun bezwaren worden 't best weergegeven in de „hartekreet" van een Broersvest-bewoner, die we (verkort) hieronder weergeven: Voor eigen deur svp Uit luelks hersenfirinke ling is dit lumineuze idee geboren? Werkelijk' mijn compliment, althans voor hen die op de Hoogstraat wonen en niet op de Broersvest. Fantastisch, niet direct sympathiek, maar zakelijk wel goed doordacht: b(j je buren de uuite, stinkende troep, Het stijgend aantal uitgeleende boeken bij de Gemeentelijke Open bare Leeszaal en Bibliotheek is vooral opvallend bü de filialen Dwarsstraat en Dr. Wibautplein, In december 1957 werden er in de Dwarsstraat in totaa] 1572 romans, studieboeken en jeugdboeken uitge- Ieend, tegen 479 in dezelfde maand van het vorig jaar. Bij het filiaal Dr. Wibautplein steeg dit aantal van 2463 tot 3802. In totaal werden er door de bi bliotheek in december 22612 boeken uitgeleend, dat is 2302 méér dan. in dezelfde maand van het jaar daar voor. Bellen btf ongeval: G G. en G-D„ Tuin- laan 80. telefoon 69290 Politie-alarmnummer 84668. Apothekers nachtdienst: Apotheek F. H. Backer. St. Liduinastraat 58, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 830 uur Zondags gesloten Jt.-k, Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend Iedere dag (behalve maandag) van 9 30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur Tot 27 jan.: Vin cent van Gogh-tentoonstelling. Woensdagavond open van 7-10 uur. ultureel Contact Centrum: Geopend op werkdagen van 10 tot 5 uur, 's maandags gesloten. Tot en met 9 januari tentoonstelling beeld houwwerk en schilderijen van P van S$uyvenberg BIOSCOPEN Passage, 2 en 8-15 u.: „Monpti". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Mexi caans goud". Beurs, 8 uur, T.S.F Tafeltennis- kampioenschappen. Irene, S uur. Chr. Bedr. Gr. Cen trale, Bijeenkomst. De 75-jarige wielrijder Th. de V. kwam gisteravond omstreeks zes uur in botsing met de personenauto van de fotograaf C. J. B., toen hy met zyn fiets plotseling linksaf sloeg op de Mareomeweg, De heer de V. liep lichte verwondingen op en is door de L.G. en G.D, ter plaat se verbonden. Hij is daarna op eigen gelegenheid naar huis gegaan. In de Marconiestraat kwamen gisteravond om zes uur de auto van de heer B.B.O. uit Rotterdam en een bromfiets, bestuurd door de heer P. J. H, uit Schiedam met elkaar in botsing. Het ongeval gebeurde toen de bestuurders elkaar door het slechte zicht te laten zagen. De bromfietser kreeg een gekneus de linkerarm en is door de G.G. en G.D. behandeld waarna hij naar huis kon terugkeren. Op het kruis punt B.K.-3aan-Aleidastraat botste de heer J. F. uit Rotterdam gister avond om half zeven met zijn scoo ter tegen de auto van de heer M. D„ toen deze uit de AJeidastraat kwam om de B.K.-laan over te steken. De heer F, liep een hersenschudding en een gebroken neusbeen op. Door de G.G. en G.D. is hij naar het Ge meenteziekenhuis te Schiedam ge bracht, waar hy ter observatie is op genomen. De duo-passagïere van de scooter mej, W. C. R. werd licht gewond aan haar linkerbeen. Beide 'motor rijtuigen werden ernstig beschadigd. Sinds dinsdagavond Is een langge koesterde wens van de beer J. van der Touw, voorzitter van de s.v. en h.v. „Schiedam", in veivulling ge gaan. Enkele jaren geleden deed hij het voorstel om een gezamenlijk trainingsveld voor de voetbalclubs in te richten op de zandvlakte om zodoende de terreinen te kunnen sparen. Enkele weken geleden heeft de gemeente dit plan kunnen verwe zenlijken en gisteravond zijn de be taalde voetballers van Hermes DVS geatart. Er zyn twee terreinen beiden met aparte verlichting aangelegd. De velden zijn vrij te betreden zodat overdag de jeugd gebruik kan blij ven maken van de speelgelegenheid. De verlichting van het ene veld is eigendom van HDVS. De semi-prof- club gebruikt de trainingsgelegen heid dinsdag-, woensdag-, donderdag en vrijdagavond. Dinsdag en don derdag trainen de betaalde voetbal lers. De verlichting voor het andere terrein wordt door drie clubs ge huurd van de gemeente. Dinsdag avond traint HBSS, de woensdag is voor Schiedam gereserveerd en op donderdagavond oefenen de 'tden van Excelsior '20. Alle spelers ver kleden zich in het clubgebouw op Boshoek. In de kantme is dus behal ve op maandag iedere avond een gezellige sportverbroedering en bij elke training is ook de nodige be- langstelling. De start dinsdag was nog niet groots, het is blijkbaar nog niet be kend dat onder alle weersomstan digheden kan worden getraind op dit zandveld. Van de zwaarste regen val heeft het terrein geen last en be schadiging van het veld kan by'na niet voorkomen. Vermoedelijk uit onbekendheid met dit feit en gezien de slechte weersomstandigheden van de laatste dagen waren slechts weinige HBSS-ers naar da Boshoek gekomen. De junioren van HBSS, die van zeven tot acht uur oefenen, hadden uiteraard verstek laten gaan. Van acht tot negen uur trainen de se nioren onder leiding van de heer J. Molendijk, maar ook hier waren slechts enkele voetballers aanwe zig, zodat het bestuur hoopt dat volgende week alle leden in de kan tine van Boshoek aanwezig zullen zfjn. Een twintigtal betaalde voetbal lers van Hermes DVS heeft van ze ven tot negen uur onder leiding van de heer M. van der Fyl grondig ge traind. Op het veld stonden geen plassen en slechte aan de rand van het terrein was enig water zicht baar, maar dat verdween in de loop van de avond. Op dit veld, ruimer dan dat waarover HDVS eerst be schikte, kunnen meer en betere oefeningen worden gemaakt. Ook de oefeningen met de bal kunnen nu beter worden uitgevoerd. Het lopen op het veld is met gemakkelijk. „Nogal zwaar", zei de sympathiek# tramer van HDVS en dat was ook wel te zien aan de blauwwitte fa vorieten. want deze waren na afloop vermoeid. De publieke belangstel ling was nog niet groot, maar de mogelijkheden van de aanwinst zija nog met bekend Tinus van der Pijl was overigens enthousiast over de vooruitgang. Op het kleine veldje in het Sterrebo# was sinds lang niet meer te oefe nen. Er stond geen grasspriet en het geheel bestond slechts uit vette bag ger. Een geldkistje met ƒ400.— «a kostbare sieraden worden er ver mist bij de heer J. C. in de B.K.- laan. nadat onbekenden er in d# nacht van maandag op dinsdag heb ben ingebroken. De inbrekers kwa men binnen, door een ruit vsn d# keukendeur te vernielen. In de slaapkamer werd de linnenkast opengebroken waaruit de buit werd weggehaald. De bewoners waren die nacht afwezig. Een vrachtauto van de Verenigd# Glasfabrieken, bestuurd door -d« heer N. A. uit Bodegraven slipt# gistermorgen in de Laan van Bolnes en kwam daardoor gedeeltelijk in de berm en in de sloot terecht. Met een kraanwagen is de auto later op de weg gezet. GEBOREN: Emilie. d. van A, Moritz en F. Lucas; Mana C. H„ d. van A. van der Meer en E. L. van ^09ilZt°"i!r T I* i 1, van J. P. T. van der Boer ROTTERDAM Vorige week donderdagavond zag een wachtsman een schipper met eer* bus olie uit het ruim van een schip komen. Hij vermoedde, dat de schipper de olie van de lading af getapt had en waarschuwde de po litie. De volgende dag werd de schipper gearresteerd. Hij bekende reeds enige malen spijsolie uit de ladmg te hebben gestolen, Bij hem thuis vond men een voorraadje van tientallen liters olie en een bus met vet Broerswest. Bewoners van Broer "vest, wensen géén kermis. Een zoeker naar Boersvest- belangen, J. v. d. HULST, Broersvest 85. P. J. Oostveen. OVERLEDEN; W. C. M. L. Jan sen, 32 jaar, wed. van I. T. M. No- let; R. Otten, 7 maanden; A. Hoo- gensteger, 86 jaar, wed. van L. Rei gersberg; J. van der Graaf, 65 jaar. Donderdag 16 januari aA geeft René Sleeswijk's Nederlandse revue m het Luxor Theater te Rotterdam de eerste opvoering alhier van de nieuwe Snip en Snap-revue „Daar zit muziek in... al twintig jaar!", met Willie Watden en Piet Muyse- laai, terzijde gestaan door Teddy Scholten, Aase Rasmussen, Henk Schol ten, Bert van Dongen en Joop Vischer. Verder werken mede: „The IP London Starlets" en de drie in- ternationale attracties: Capricho Es- panoie. Tamara en Orloff en Eetsy Ross Het revue-orkest staat onder 'eiding van Bill Stanford. De douane-patrouilleboot Subhaa. die bij de werf De Noord te Alblas- serdam wordt gebouwd voor de re gering van India, zal zaterdag om negen uur te water worden gela ten. De collectrice van de staatslote rij te Overschie, mevrouw W. E. Cormane heeft een nieuw kantoor betrokken. Het is het pand Dorps straat 22. waarin voorheen het kan toortje van de Spaarbank was ge vestigd. De beheerder van de kantine van de Volksbond aan de Wilhelmina- kade. de heer W, Martïnot. heeft gisteren in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen In de re creatiezaal van de industrieflat aan de Goudsesingel is hij gisteravond toegesproken door vrienden en re laties. Talrijke geschenken getuig den van de waardering, die de heer Martinot zich heeft verworven De Statendam van de H.A.L. is dezer dagen uit New York vertrok ken voor een reis om de wereld in 130 dagen. Aan boord van het schip bevinden zich reizigers uit de V.S.. Canada. Mexico. Venezuela. Brazi lië, Nederland. Duitsland en Frank rijk. De reisroute loopt via de Kaap Verdische Eilanden, Sierra Leone, Angola, Zuid-West Afrika, Zanzi bar, India, Ceylon. Malakka, Thai land. Phi lippijn en, Formosa, Ryu- kyu Eilanden, Japan. Hawaii, Mexi co en de Kanaalzone. Voor kapitein Haagmans, de ge^ zagvoerder van de Statendam is deze reis het besluit van zyn zeemans loopbaan. Bij zijn terugkeer zal hij het commando wegens het bereiken van pensioengerechtigde Ieeftyd neerleggen. HAARLEM. Mejuffrouw dr. J. W. Herfst, die de morgenwijdingen op donderdag voor de V.P.R.O. ver zorgt, is voornemens na Pasen we gens haar aanstaand huwelijk, haar ambt als predikante bij de Remon strants Gereformeerde Gemeente te Haarlem neer te leggen. Zij is ruim 26 jaar predikante geweest, zowel bij afdelingen van de Nederlands# Protestantenbond als bü de Remon strantse Broederschap. BREGENZ Prinseg Margriet is uit Lech in Oostenrijk, waar zij haar vakantie heeft doorgebracht naar Nederland teruggekeerd. Prinses Irene zal nog tot 11 januari blijven. Hoewe] er in de Oostenrijkse Alpen gisteren een hevige wind stond, heb ben prinses Irene en de vriendinnen, die haar vergezellen hun dagelijkse ski-les genomen. Vrijdag 10 januari a s. wordt in lange ü'zerett'batïc maorop ëen stel wieken is gemonteerd^ loas namelyk stlchtina^en een aroot aat ontstaan daor shitnae. zodat, molenaar P. van Voorden het s ...5-1.j_ ,.f .?,eop.enö De molen ,J3e drie koombloemen" op de Vellevest, zal er enige tijd wat onevenwichtig uitzien; één stel mie ken is er n.l. afgehaald, In de meters lange (jzereJi balk macrop ëen stel inteken is gemonteerd, toas namely ïc een groot gat ontstaan door slijtage, zodat molenaar P. van Voorden het niet verantwoord achtte om op die manier door te draaien. Het gevaar dat een wiek by het draaien zou afknappen vms hier niet denkbeeldig. Zolang het defect-ie wiekenpaar in repartie is, zal het ander stel normaal kunnen doordraaien om met een elektrische hulpkracht de produktie tiart voedergraan op gang te houden. De molen zelf. die dateert uan 2 770 en be schermd wordt door Monumentenzorg, verkeert nog in goede staat en het is te hopen dat zij binnen niet al te lange tyd. weer ongekortrniekt 't stads beeld kan verfrau.ie.ii. van werken van de kiïnsteiiaars Nico Boers. Emiel Voeten en. Adr Corneüs. Duur van deze expositie tot en met 26 januari. In 't Venster wordt op zaterdag 11 januari een- tentoonstelling ge opend van etsen en droge naald gravures van Harry op de Laak. Deze duurt tot 31 januari. Prima le KAPSTER GEVRAAGD met het gehele vak be kend. Telefonische afspraak tussen 7 en 9 uur. Tele foon 68416. Fete, film, optiek Voor pasfoto's naar K, van Vnuren, Hoogstraat 106. tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. RollHms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. van Vuu- ren. Koogstraat 106. j Te hoop nan gab, j Te koop blauwe herenregen- jas tn goede.staat, 8. Kon. Emmaflat 70. Schiedam 5e etage lift,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2