Gemeentelijke onkosten zijn sterk gestegen (WV0*!, I mx&z fit SSIS1I Voor lonen en salarissen alleen al f 733.616 meer Kunst van Van Gogh is een sociale daad „Donderend geweld55 .Funny Face", prachtige parodistische musical Uit de begroting 1958 HOUTMAN PIANO'S - ORGELS Lezing in Stedelijk Museum 06? IN MONOPOLE: PASSAGE VERTOONT: Eikenbroek en Van Duyl in eindronde Padvinders-cabaret „Burg. v. Haaren" Artsen op zondag Demonstratie van D.O.K. VAN LOENEN VOOR LIJSTEN Oud-leraar T.S. overleden Nieuwjaars-visite van „Grano" „Geron" speelt in SG-toneelwedstrijd Burgerlijke stand NIEUWE FORDS 1958 Service vóór alles Radio-activiteit in aarde „opgesloten" Sarah Churchill krijgt boete SCHIEDAM Kapitein Rob EERSTE VERKOOPSTERS LEERLING administratieve kracht Balans- Restanten in BEDDEN Restanten in MEUBELEN Bedden en Meubelen Broersvest 6466 - Schiedam :S KOERIERSTERS sport bijlage Zaterdag 18 januari 1958 '3 In de begroting, zoals die elk personeel, een zeer belangrijke uit- jaar weer opnieuw aan de Ge- save-post. Daarvoor was in 1957 ift< meenteraad ter goedkeuring wordt voorgelegd, weerspiege len zich het beleid en de activi teiten van 't gemeentebestuur. Zowel een verantwoording van wat in het afgelopen jaar is ge daan als de ontvouwing van nieuwe plannen voor het jaar dat voor de boeg ligt. Maar op het ontwerp-Begroting voor 1958 heeft de Bestedingsbeper king wel een heel duidelyk stempel gezet. We missen dan ook in alle hoofdstukken, maar vooral bij Gemeente Werken de posten, die een aankondiging zijn voor de werken die het gemeente bestuur voornemens zijn. tot uitvoering te brengen. B. en W. hebben zich beperkt om in de geleide-brief een lijst af te drukken van die werken die uitgevoerd hadden kunnen worden, wanneer er geen be perking 20U zijn geweest. Daar blijft het dan bij. De begroting sluit met een tekort op de gewone dienst van iets meer dan een miljoei gulden, hebben we reeds gemeld. Het is eigenlijk nog een wonder dat het zo weirng is, wanneer men ziet hoe bij tal van posten de ramingen voor dit jaar hoger zijn dan voor 1957. Hogere lonen Neem bijvoorbeeld maar de lonen en salarissen van het gemeente- (Aüvertent'e l~M.) gave-post. Daarvoor was in 1957 iets meer dan 7 miljoen uitgetrokken. Voor dit jaar zouden deze kosten met 733-616 of meer dan 10% zijn gestegen. Maar dit nadeel hebben B. en W. kunnen maskeren door de post „onvoorziene uitgaven" met liefst 488.500 tot 89.500 te doen verminderen. Daar verder ook de restituties (van het Rijk en anderen) zijn verhoogd met 204.337,47, sluit de post Lonen en salarissen nu maar met een nadelig saldo van 41,168,53. Op de sociale lasten is aanzienlijk bezuinigd kunnen worden, nameïijk 122.937,85 bij een totaal raming van 715 820,22 voor 1958 De onderhoudskosten in gewone dienst zijn voor de onroerende goe- aeren en de goederen tot de bedrij ven behorende ook behoorlijk ge stegen met meer dan 106.000, waar tegenover het onderhoud van de roerende goederen gedaald is met ongeveer 16.000. Wat het verlenen van subsidies betreft is de gemeente zuinig ge bleven. Er zijn weinig veranderin gen in de toegekende bedragen. Een nieuwe post is hier een bijdrage aan de Gereformeerde Vereniging voor Ziekenzorg en Maatschappelijk Werk, die voortaan 3 250 per jaar krijgt. Bij de gemeentelijke belastingen is echter de schroei wat harder aan- gehaald, betgeen naar verwachting J 55.117,29 meer moet opbrengen (to taal opbrengst 998.915,29). Dit moet dan komen van de havengelden 20.009, loodsgelden 8.000, begra fenisrechten 6.400, heffingen op ge bruik van openbare gronden en wa teren 5.000, brug- en sluisgeld 1.000, marktgelden 359. vergun ningsrecht voor verkoop van sterke drank in het klein 2 000, enz. Merkwaardig is overigens dat ver. wacht wordt dat de vermakelijk heids-belasting 170 000 of 10.000 meer dan in 1937 zal opbrengen - en dat terwijl een ieder klaagt dat het bezoek aan toneel-voorstellingen en bioscopen zo afneemt! De bedrijven Wat de gemeentelijke bedrijven en openbare nutsinstellingen betreft zijn de geraamde onkosten met 313.865,82 gestegen tot 2.320 363.82. Opmerkelijk is dat het Gasbedrijf» dat in 1957 een winst van 183.900 zou moeten opleveren, nu genoteerd staat voor een nadeel van 5.676; ook het drink waterleidingbedrijf le vert bijna 80.000 minder op. Het elektriciteitsbedrijf daarentegen zou 416.111 winst moeten maken, ol bijna 213.000 meer. Het openbaar slachthuis is van een verlies- tot een winstpost geworden: 12.091,15. Het woningbedrijf gaat 13 000 meer kosten en het ziekenhuis zelfs 58.000 meer. Voor de dienst voor Sociale Zaken worden ook grotere uitgaven verwacht, hier een stijging met 212.024 tot 1.574.003. (Advertentie tJW Singel 1141*6 - Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres Voor hen, die rheumatisch zijn aangelegdof die 's nachts frt bed maar niet warm kunnen worden... be gint maandagmorgen om 9 uur lwij zijn ook *s maandags- morgens geopend) de Op ruimingsverkoop van scbuim- plastic warmte-bedplaten. Een za'n plaat op Uw matras onder Uw laken... en U weet dan wat U jaren ge mist hebt. Nu, in deze Opruiming, koopt U honderden van deze schuim plastic bedplaten voor een prijs „die alies overtreft", voor nog géén drie gulden. Maandagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze verwarmende bedplaten (w.o. met enkele kleine schoon heidsfoutjes), éénpersoons, 0.5 cm dik, in diverse fX kleuren, voor f In weepenoons Onder de titel „Vincent van Go^h. de ware leugen van de kunst", heeft de conservator van het Stedelijk Mu seum, de heer P. L. A. Janssen, gis teravond in de aula van het museum een interessante inleiding gehouden over het werk en het leven van deze kunstenaar. Een talrijk publiek heeft 1 van begin tot eind aandachtig de uiteenzetttingen van de conservator gevolgd en hoewel het betoog niet altijd eenvoudig was zoals de heer Janssen zelf opmerkte 2al het on getwijfeld verhelderend hebben ge werkt bij de belangstellenden, die daarna de tentoongestelde werken van Van Gogh in de expositiezaal hehben beschouwd. „Kenmerkend voor deze kunste naar." zo zei de heer Janssen, „is de spanning van de onzekerheid waarin hij leefde. Hij wist niet waar hij tenslotte met zijn kunst zou te rechtkomen. Ook het feit dat hij zelfmoord pleegde, moeten we m verband brengen met deze angst: hij wilde zijn kunst redden van een débaele". De conservator bediende zich tij dens zyn causerie van recente pu blicaties over de geestesgesteldheid van Van Gogh, die een grote mate van afhankelijkheid van zijn broer Theo Iaat opmerken. Geestelijke stoornissen bij Vincent hangen nauw samen met alarmerende berichten van Theo over zakelijke moeilijkhe den. ziekte, enz. Vincent voelt dat Zijn kunst bedreigd wordt als zyn De nasleep van de Amerikaanse Burgeroorlog, die vooral de veehou ders ernstige schade berokkende, vormt de achtergrond van de heftige gebeurtenissen in de film „Met don derend geweld" die tot en met maan dag in Monopole wordt vertoond. Een stel arme veehouders wil zijn kudden verkopen, maar dit lukt niet omdat een bendeleider, die een mo nopolie inneemt, met bereid is er meer dan anderhalve dollar per stuk voor te betalen. Dezelfde schurk verhindert de vee houders ook om elders een nieuwe nederzetting te stichten. Enkele boe ren worden door de bende vermoord, terwijl het vee wordt losgelaten. Het draait tenslotte uit op een tweege vecht tussen de bendeleider, gespeeld door Anthony Caruso, en een vee boer, een rol van Alan Ladd. Weer zegeviert op het witte doek van Mo nopole het recht en ook de liefde, want de cowboy Alan Ladd en de boerendochter Virginia Mayo blijken het best met elkaar te kunnen vin den. Een aan lager wal geraakte archi tect die door Alan Ladd wordt ge nezen van zijn drankzucht, wordt verdienstelijk gespeeld door Edraond O'Brien. Ons aller Audrey Hepburn Is de dansende en zingende hoofdrol-speel ster In de parodistische musical „Fun ny Faee". De eerste helft is wel het sterkste en giappigste deel van de film. De pcisiflage op dö activiteiten van oen bijzonder energieke mode-komngm r buiten gewoon kottel ijk on do voor liet lel uko kleur en de muziek van Gcislnvrn loten het karakter van de musical goed tot zijn vecht komen. Het verhaaltje dat m Funny Face" a«m ood komt, heeft erg weinig om bet lijf Een boekverkoopstertje (Au- tU«y Hepburn» maakt een bliksem carrière els mode-fotomodel in Parijs, wanneer zy eenmaal door een foto» graaf (Fred Astaire) ontdekt is. Gees tig is de verfilming van een fotogra fische speurtocht door Parijs waar bij het boekverkoopstertje tegen de meest verrassende achtergronden moet poseren roet de nieuwste crea ties op mode-gebied. De musical herleeft weer ais Au di ev Hepburn in een artiestenkelder in de Lichtstad een dolkomisch dans- munmer ten beste geeft, waarin de draak wordt gestoken met sommige moderne choreografen. Fred Astaire kunnen we m deze film weer eens bewonderen in een ouderwetse tap-dance serenade. AI met al een amusementsfilm van de beste soort. laatste steun hem zou ontvallen. Le ven en werk zijn bij deze kunste naar nauw verbonden: nauwelijks is hu in Parijs bij zyn broer, of zijn doeken krijgen een lichtere kleur. Van Gogh is de eerste moderne schilder, mede omdat hij het schil deren zag als een sociale daad. Door zijn „abnormaal" gedrag als mens en als kunstenaar, miste hij het di recte contact met de buitenwereld en werd er daardoor toe gedreven, om m zijn kunst dit voor méér dan honderd procent te vergoeden. „Als we werkelijk m elk schilderij van Van Gogh datgene zouden kunnen zien wat er in zit," aldus de heer Janssen, „dan zouden we aan de vijf. tig tentoongestelde schilderijen écht wel teveel hebben. Alleen* omdat we bij* onze waarneming tekort schieten, menen we een dergelijke tentoonstelling in één keer te kun nen „doen". Deze lezing over Vincent van Gogh was de tweede in de serie „Ont moetingen met kunst". De Van Gogh tentoonstelling blijft tot 27 januari. Van de Water-toernooi In poule 2 van het toernooi om. de Van de Water-beker 2ijn de voor wedstrijden achter de rug. De drie laatste partijen hebben gisteravond een spannend verloop gehad. In de eerste partij won v, d. Water met een puntenverschil van slechts 4 zijn partij tegen Eikenbroek, welke speler in zijn volgende partij tegen Buitenbek beter op dreef bleek. De laatste partij tussen Van, Soe- len en v. d. Velre ging voor Van Soelen verloren. De stand in deze afdeling is nu zo. dat Van Duyl en Eikenbroek elk 7 punten op hun naam hebben staan; Buitenhek en v. d< Water eik 6, v. d. Velde 2 en Van Soelen geen enkel punt. Dinsdag 21 januari worden voor poule I de laatste party en gespeeld tussen Van Duikeren en Broekhui zen en Stigter en v. Stigt Thans, Van Stigt Thans heeft 7 punten. Stigter 5 punten: Van Duikeren 5 punten en Broekhuizen 6 punten. De uitslagen van deze twee par tijen kunnen dus nog verrassingen brengen. De uitslagen zijn: v. d. Water 140 140 26 16 5.37 Ei ken broek 15U 146 26 23 5.40 Eikenbroek 150 150 18 Buiten hek 240 144 13 27 8.00 v. d. Velde 150 150 17 29 60 van Soelen 330 278 17 15.12 „Burgemeester van Haaren", Groep 4. van het Nederlands Padvinders Verbond houdt zaterdag 25 januari een cabaret-avond in Musis Sacrum. Het feest begint om kwart voor acht Zaal open kwart over zeven uur. In spoedgevallen zijn dit weekein de de volgende artsen te raadplegen: W. H F. Meijer, Swammerdamsïngel 43» tel. 69696; F, Jurtgerius, Jacob Catslaan 8. tel, 67355: P. J. W, Beu kers, B.K.-Laan 76, tel. 68004 en G. Pet. Tuinlaan 38, tel. 66898. Geopend is apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81, die ook ge durende de volgende week de nacht dienst waarneemt. Wegens omstandigheden waren een aantal clubhuisleden uit het bevrien de clubhuis in Den Haag vrijdag avond verhinderd om naar Schiedam te komen waar in de St. Joris Doele een stedenkamp tussen vertegen woordigers van de clubhuizen uit Schiedam en Den Haag zou worden gehouden in het spelen van tafel- tenis-, dam- en badmintonwed- strijden. Deze wedstrijden zullen nu vrijdagavond 24 januari worden ge houden. Bellen bij ongeval; G G en U4J. Tuin- laao 86 telefoon 6929Ü Poiitae-alarmnummei 64666 Apothekers nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers. Lange Haven 81. Gemceiilelyke Openbare Leeszaal en Bibliotheek Lange Haven. Ge opend iedere werkdag ibehalve maandag) van 9.30 tot 4,30 uur en iedere avond tbeh'aive woensdag en zaterdag) van 7 tot 830 uur Zondags gesloten. R.-k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend iedere dag tbehalve maandag) van 930 tot 430 uur en iedere avond «behalve woensdag - en zaterdag) van 7 tot 830 uur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur Tot 27 jan.: Vin cent van Gogh-tentoonstelling Woensdagavond opeD van 7-lt) uur. BIOSCOPEN Passage, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: „Fun ny Face". Monopole, 3. 5, 7 en 9 uur: „Met donderend geweld", DIVERSEN Arcade, 8 uur: Ballet door Rott. Balletschool, Sportfondsenbad» 7.30 uur: Zwem- ver. WF tegen CWP. Irene, 8 uur: Toneel door „Ket Zui den" fcg.v. 10-j. bestaan. Volksgebouw, 8 uur: Contactavond SMHV Vriendenkring. Musis Sacrum, 8 uur: ROMI, Feest avond. Chr. Soc. Bel., 730 uur: CJMV en CJVF Prema. Jaarfeest. Met handicaps In het wijkcentrum Nleuwland heeft de Christelijke gymnastiekver eniging DOK vrijdagavond gedemon- streerd hoe DOK turnt. Onder lei ding van de heer F. E. Koelman en een aantal instructeurs hebben tien tallen jonge en oudere leden de nor male-, gevarieerde-oefenstof behan deld. Rondom zaten, de belangstellenden, meest ouders van aspirant-ledca. en in het centrum van de bovenzaal werd op de lange mat gesprongen, over de bokken geklommen en ge sprongen of op de brug een vaardig- heidsproef afgelegd. Voorzitter F. E Koelman heeft vooraf een korte in leiding gehouden, waarna een groep kleuters toonde onvervaard een aan tal oefeningen te kunnen uitvoeren. Het lag in de bedoeling tijdens de diverse onderdelen van het program ma een explicatie te geven, maar de microfoon weigerde. De avond is met geheel geslaagd want de belangstelling was zo groot dat de te kleine bovenzaal vlug gevuldwas en de gymnasten daar door met gemakkelijk uit de voeten konden. Het transport van de toe stellen tijdens het programma had ook geen voordelige invloed op de vlotheid van de afwerking. Een gym nastiekzaal was echter in Nieuwland in de avonduren niet beschikbaar en daarom hebben belangstellenden en turners en turnsters de handicaps moeten accepteren. Overigens heeft de bijeenkomst aan de opzet wel be antwoord, want er werden een aan tal nieuwe leden ingeschreven en dat was de bedoeling van deze propa- ganda-avond. f A avert entte i m Inlijsten van foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOONT66192 KKKKIllKiNSTON Ned. Herv. Gemeente. Grote kerk. 16 uur ds A. Hoffman (H. Avondmaal5 uur ds. A. Hoffman. Bethelkerk, 10 uur os. J. A. Hebly, 5 uur ds Timmer, Woerden. Opstandingskerk, 10 uur ds. H. W. Hemmes: 7 uur ds. A. J. Plug. Vredeskerk, S en 1Ö45 uur ds. J. G Jansen (H. Avondmaal):7 uur ds. J. G. Jansen, Ketbei, 10 uur ds. Brummel- kamp. Voorbereiding H, Avondmaal; Uur ds. Brummelkamp. jeugdpreek. Ned. HerV. Geref. Evsng Gebouw Irene, 10 uur en Bethelkerk, S uur ds. J. J Timmer. Woerden. Eva ng, Lulh. Gemeente, 10 uur ds. S, G var» der Haagen. Ned. Prot. Bond. Westvest 92. 10.30 uur ds. G. S. van. Westerouen van Meeleren. Rem, pred. te Wassenaar. Jehovah's Getuigen. Volksgebouw. 2 uur Wachttorenstudie, onderwerp- ..Een. volharding geJyk Job in de tijd van het einde". Woensdag 1.36 uur dienstver ga- der mg en theocratische bediemngs- school Oud-Kath. Kerk. Dam 28. 10 uur Hoog mis. Chr. Geref Kerk. Kerkgebouw Wa rande, hoek B K. J-aan, 10 en 5 uur prof. dr. B. J. Oosterhoff van Apeldoorn. Chr. Geref. Gemeente. Volksgebouw, 10 en 4 uur ds. M J- Middelkoop. Oud-Geref. Kerk. Jeugdhuis Lange Haven 97. 10 en 5 uur ds. F. Luytjes. Baptisten-gemeente. Kerkzaal Lange Haven 59, 10 uur ds. J. Segaar. Leger des Heils. Lange Haven 27, lö uur heiligingssamenkomst en 7.30 uur verlossingssamenkomst. Gerat Verboon- straat 6.30 uur ooenluchtsamenkomst o.I v. mevr. en majoor J. H. Drentje. Zsekendienst Gemeenteziekenhuis. 7 uur ds. H. W. Hemmes. Geref Kerk. Oosterkerk. 10 uur ds. E» J. Oomkes: 5 uur ds. J. Nawijn. Plantagekerk, 3 30 uur ds. G. Brtnfcman: 4 30 uur ds 3. Oomkes. Jullanakerk, 10 uur ds. J. Nawijp; 5 uur ds- G. Brinkman. Kethel „De Ark". 9 30 uur ds. J Lever van VJaardlngen; 2.30 uur ds. G. Brinkman. In Futten is op 80-jarige leeftijd overleden de heer Taeke Joustra, die iange tijd m Schiedam leraar aan de Technische Schooi is geweest en i 20 vele Schiedammers heeft gehol pen in de vakopleiding. In Leeuwarden geboren op 17 april 1877 deed hij in 1906 2ijn intrede in het nijverheidsonderwijs in Oud- Beyerland om zich daarop in 1910 in Schiedam te vestigen als leraar schil deren en vaktekenen aan de toen- malige ambachtsschool. Dit is hij ge- bleven tot zijn pensionering in 1942. Daarnaast was de heer Joustra nog directeur van de Avond-Vakteken- school in Chariois, Na de intrede van het nieuwe jaar wil ook de Groningse vereni ging „Gruno" niet achterblijven en organiseert op zaterdagavond 25 ja nuari in de Amstelbron *n „Neyoars. verziede". Voor deze bijeenkomst die om 8 uur begint, is een plezie rig programma opgesteld: het twin tig-jaar oude koortje „De Liesters" zingt weer onder leiding van mej. D Vennik, en Jan Zijl uit Den Haag houdt een praatje. Na afloop een gezellig baL De gerei amateur-toneelgroep „Geron" geeft vrijdag in Musis Sa crum een voorstelling van het blij spel ..Zij kregen wat zij wilden". Dit spel wordt opgevoerd in het kadei van de toneelwedstrijd die is uitgeschreven door de sectie To neel van de Schjedamse Gemeen schap. De voorstelling begint om acht uur. De C.J.M.V. Mondaccordeonver- eniging „Bravo" geeft a.s. zaterdag in gebouw Arcade een concert o.ï.v. de heer T. J. Krommenhoek. Me dewerking aan het programma ver leent het Schiedams Chr. Mannen koor oJ.v. Jan v. d. Ree. Het con cert begint om acht uur. het populaire oud-hoo/d wan de Christelijke dr. De Socornin Lofimcm.- school, de heer if. Gorink, is gisteravond in zijn oude school weer eens gehuldigd. Toen hij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef~ tijd afscheid moest nemen van het onderwijs heeft het bestuur van het Christelijk onderunjs hem reeds duchtig „in het zonnetje" gezet, maar gisteravond hebben zijn oud-leeringen het nog eens dunnetjes over gedaan. E'. kele dames hadden een actie ingezet om. de oud-teerlingen bijeen, te brengen en zo waren er dan ongeveer honderd part de voormalige pupil len bijeen om van hun genegenheid voor de oude meester te laten blijken. Dit geschiedde met veel huldigende woorden, maar er was ook een stoffe lijk. blijk: namens de oud-leerlingen heejj d«» heer J. de Waard het oude schoolhoofd een prachtige piek up-grammofoon-combmatie kunnen aan bieden. Dat er verder op die bijeenkomst heei mat oude schoolherinnerin gen zijn opgehaald, spreekt ioei vanzelf. GEBOREN: Hennerietus, z. van H. Croenew&gen van der Weijden en A. van Zeliem; Hendrika P., d. van M. van Dijk en G. EJberse; Ca roline G. G., d, van W. M. Eg- bers en G. A. M. L. Baumüllér: Liduina M„ d. van J. F. Kamp en A. Kosten. OVERLEDEN: M. H. van Wierin. gen 89 jaar, wed. van J, C, van Hoek. Buit twintig mille Strenge eisen voor diefstallen van textiehvaren ASSEN Voor de rechtbank in Assen hadden zteh vrijdag te ver antwoorden de 22-jarige Duitser H. J. S. en de 25-jarige J. uit de B uit Amsterdam die beide reeds sinds juni 1957 in voorarrest zitten we gens diefstal van textielgoederen te Smilde, Bameveld en Bodegraven. (Advertentie IM (Zie elders in dit blad) voorzien van radio en verwar ming heden, in verhuur bij AUTOVERHUURBEDRIJF LOS ANGELES Dr. Willard Libby, lid van de Amerikaanse com missie voor Atoomenergie, heeft verklaard, dat btj de laatste on" dergroudse Amerikaanse atoom- proef gebleken is dat de radio-ac tieve "werking beperkt kan worden. Ds buit had aan "totale waarde ran I p's. d« V<*MS he< r,adj?- ƒ20.000. 1 ?ctlev® centrum van deze proef, dia Op 11 mei hadden de verdachten voor een bedrag van ƒ4.000,-— aan manufacturen gehaald uit een auto die in eeo garage te Barneveld stond. Deze buit hebben ze weg moeten gooien omdat ze door de politie waren aangehouden. Vier da gen later waren ze in Bodegraven waar bij een manufacturier werd ingebroken. De buit was ƒ7500» In de nacht van 6 juni bezochten ze Smilde. 's Nachts om 2 uur werd een raampje van een manufacturen zaak ingeslagen. De buit bestond uit leven jassen, 40 herencostuums en zestig japonnen. De eis tegen S. luidde 5 Jaar én tegen Uit de B. 3 jaar gevaügenis- .straf. Uitspraak over 14 dagen. Regering: geen standpunt over subsidie kerkbouw DEN HAAG De regering heeft nog geen standpunt bepaald over de subsidiëring van de kerkenbouw. Dit wordt meegedeeld in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de algemene politieke be schouwingen, De minister van Bin nenlandse Zaken heeft het rapport „Regeling Bijdragen Kerkenbouw" toegezonden aan dertien kerkgenoot schappen en aan zijn ambtgenoten die bij de kwestie in het bijzonder betrokken. in september genomen werd, gevon den. Prot Titterton van de nationa le universiteit van Canberra beeft vrijdag verklaard, dat deskundigen bet er over eens zyn, dat de gene tische schade, die veroorzaakt kan zijn door de radio-activiteit va» de gehouden kernproeven veei minder is dan de door een gewoon licht gevend horloge veroorzaakte schade. MALIBU California). Rechter Woodmansee In Malibu heeft don derdag Sarah Churchill een boete opgelegd van 50 dollar. „Hoewel gijf een dochter zijt van de grootste staatsman van deze ttfd willen wjj ow geval volkomen onpartijdig be oordelen," zei hij. De actrice Sarah Churchill xmerde ter verdediging aan. meer ziek dan dronken geweest te zyn. ,Jk was al leen thuis en leerde mijn rol voor de televisie. Ik beb moeiüjke ogen blikken gekend. Ik erken, dat mijn handelingen verkeerd opgevat kon den worden en betreur bet, bet pu bliek en allen van wie ik houd ia verlegenheid gebracht te hebben." Op 13 januari j.L overleed tot onze diepe droefheid onze lieve, zorgzame man en vader, de heer TAEKE JOUSTRA oud-leraar T.S. oud-directeur N.V.T. in de ouderdom van 30 j. Putten (Vel.) v. Eeghenlaan 9 E. J. Joustra. Verkade T. Joustra Den Haag: E. J. Joustra De begrafenis heeft in middels te Putten plaats gehad. De boekje» met de Avonturen kosten nog steeds slechts 75 ct p, deel Wij vragen voor direct: voor onze afdeling „MANTELS" of JAPONNEN", liefst met het vak bekend. I Dames, welke over goede verkoopkracht beschikken, een goed salaris en een pret tige werkkring verlangen, gelieven te sol liciteren. Tevens een gevraagd. Aanmelden dagelyks van 9 tot uur of na telefonische afspraak (nr. 68428} na 6 uur nr. 67485). DAMES- EN KINDERKLEDINGMAGAZIJN HERMAN BUL Hoogstraat 58 - Schiedam Het Districts Consultatiebureau Stadhouderslaan 98, Schiedam vraagt een tevens assistente op de spreekuren. Vereisten! Diploma mulo of een daaraan ge lijkstaande opleiding. Bij voorkeur diploma stenografie en typen. Salaris- volgens rijksregeling. Uitv. solL te richten tot de geneesheer-directeur. banki I dress binnenveer-matrassen, kapok-matrassen, divanbedden, spreien, dekens, enz. enz. bankstellen, eefhoeken, slaapkamers, dressoirs, fauteuils, enz. enz. Te koop aangeboden Bureaus vanaf 73.50, alleen nu met 10% korting. Plate. Grote Markt 19—21, Schie dam. Naaimachines koopt u by de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen. Hoogstraat 62, te lefoon 65783. Reparaties on der garantie. Betaling in; overleg. Permanent wave Hëlène Permanent met toe stel, bet beste wat er is, com pleet ƒ5.—; stroomloos 7.50 Op vertoon van deze adver tentie ƒ1— korting! Dames, en herenkapsaion „Hélène", Rembrandtlaan 22, telefoon 67170, Foto, film, optiek Voor pasfoto's naar K. van Vuuren. Hoogstraat 108, tele foon 66720, In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. RoUllms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. van Vuu ren. Hoogstraat 106. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap- of kan- tol lied. Prima afwerking als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal Ia (Broersveldpad),tel,67023 (na 6 uur telef. 66789). Ledi kanten, matrassen, opklap- bedden, hutledikanten, kam peer bed den enz. Kom eens praten. Alles op het gebied van glas in lood. Aa-Ve Glas-in-lood. bedrijf. West Frankelandse- straat 16, telefoon 66280. Onze uitstekend verzorgde verschijnt iedere maandag f

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2