SPARTA overklast BW, doch komt slechts tot 3-1 score Homogeen FEIJENOORD geeft MVA geen schijn van kans lRotterdamse voorhoede weet van kansen geen gebruik te maken Sittardia-zege op Hermes geflatteerd Herboren Xerxes komt tegen Stormvogels stoom tekort Helmond herstelt zichmaar Zege voor EXCELSIOR door Damen binnen gesleept DFC neemt tactisch SVV beide punten af Wonder Maandag 10 februari 1958 Polo-resultaten in bekercompetitie KORFBAL Ready promoveert naar eerste klas Agnes Simon gaat voor Elan spelen - na spannende, sensationele strijd - WATERPOLO RZC wint en komt in volgende ronde V olleybaltoernooi van Hou Stand Feiienoord-BeerscliotPünt^ maar offerman naast; op 26 februari 7 J3V3UV1* itfr&AhM (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Sparta heeft met 3—1 het treffen niet BW gewonnen. Verder zou men over deze ontmoeting moeten zwijgen. De ontwikkeling van deze wedstrijd stond op een dermate laag niveau, dat zelfs de meest chauvinistische Spar taan zich afvroeg, wat hij nu eigenlijk op het Kasteel was komen doen. Het was allemaal even onverzorgd, wat zich op de grasmat afspeelde. Sparta overheerste in vele toonaarden, doch de afwerking van deze overmacht liet heel veel te wensen over. Ontelbare malen stond de man van het score-hord in de houding, maar evenzovele malen ging hij weer zitten, Sparta miste de meest eenvoudige kansen. En dit tegen een zo zwak BW, dat voor Sparta „in zn gewone doen" beslist geen partij zou zijn geweest. De resultaten in de waterpolo- bekercompetitie waren; ïe ronde dames; Doordat HVGB (uit) gelijk speelde, 3—3. tegen HZ PC, komen deze dames in de vol gende ronde. Ook Surae 1, dat (thuis) Brandenburg met 42 ver sloeg komt in de volgende ronde. De dames van Rotterdam 1 leden ir. Eindhoven tegen PSV een 42 nederlaag. 2e ronde dames; In Den Haag wonnen de dames van Zian 1 met 8—5 van Nept. Amersf. 1 Ook Het IJ komt in de volgende ronde door een J—0 overwinning op DWT. Nereus behaalde ook een overwinning en wel op Het Gooi 1. De cijfers hier waren 53. Ie ronde heren: De heren van Su rae konden niet hetzelfde resultaat boeken als hun vrouwelijke clubge noten. Zij moesten In DWT met 3—0 hun meerdere erkennen. De Futen bleven met 84 de baas over ZÏJV. Neplunus (Amersfoort) won met de cijfers 111 van ËZPC. Verloren zo wel de dames en heren van Rotter dam. Rotterdam 2 boekte een beter resultaat. Zij stuurden het tweede zevental van de Robben met een 5 nederlaag naar Hilversum terug. VZC uit Vlaardingen haalde de volle winst binnen door Wilskracht I een 3I nederlaag toe te brengen. DAW bleek met sterk genoeg voor NZC, zij verloren met 42. De Vest won met 64 van Brandenburg. GZC 2 "wist met 3—1 Zwemlust 2 de baas te blijven. Ook HZ PC 2 kon de overwinning vieren, door HZC met 52 te verslaan. DKR bleef in eigen huis met 3—3 de baas over ZCG. Zian 2 boekte een 91 overwinning op LZC. 2e ronde heren; Onze stadgenoten Rotterdam 1 moesten, hoewel zij de meerdere waren, toch een 32 ne derlaag incasseren tegen Neptunus (Arnhem). De andere Rotterdamse vereniging, die deze week speelde, was RZC. Zij wonnen van Sleutel- stad met 31. Zwemlust 1 gaat over naar de vol gende ronde door (uit) gelijk te spe len, 2—2, tegen het Eindhovense PSV. Onbegrijpelijk was het, dat het tot de 35ste minuut moest duren al vorens Sparta tot het eerste doelpunt kon komen. Daarvoor hebben Tonny van Ede en z'n vrienden zo dikwijls de gelegenheid gehad doelman Saris beteuterd te laten kijken, dat men zich aanvankelijk afvroeg „met hoe veel nul moet BW in de pan wor- Het eerste doelpunt van Sparta. Linstee (rechts) trapt de bal, die van het lichaam ven de op de i grond liggende doelman Saris is teruggesprongen, in het onbe- 1 schermde doel, den gehakt". Maar Dré Saris was de man. die kon lachen en de Spartaan se aanvallers keken sip. Saris, die ondanks zyn veteranenleeftyd ber gen werk heeft verzet. Hij kreeg geen tijd om op adem te komen, zo snel rolden de aanvallen naar het Bossche doel. Maar het olaatsen van de Rotterdamse aanvallers was zo slecht, dat er altijd wel een been van een BW-er was om de bekende spaak in het wiel te steken. Een ieder haalde dan ook verlicht adem. toen linksbuiten Linstee na 35 minuten de, ven het lichaam van Saris terugstuitende bal (uit een hard schot van Verhoeven) in het r.ct kon deponeren (10). Nu zou het dan toch gaan gebeuren, want als er één schaap over de dam is, dan drie, minuten later aan de, voor Sparta, verkeerde kant. Middenvoor Berkelmans was doorgesprint op een dieptepass van Max van Beurden. De felle voorzet van de Bosschenaar verdween via de vuisten van de overigens voortreffelijk spelende doelman Andries van Dijk in het net (1—1). En zo v/as Sparta weer even ver als aan het begin. Er stapelden zich een goed kwartier na de rust zelfs donkere wolken boven de Kasteel transen op, want spil Terlouw, die na de hervatting met de flitsende uitvallen van BW plotseling alle moeite had, maakte honds en dat betekende een strafschop. Van O ver- beek was zo verrast door dit ge schenk, dat hij de bal meters naast het doel knalde. Inmiddels haalde de flegmatieke arbiter Klaas Schipper, die als een bokser het midden van de ring hield en zich nauwelijks inspande het duel van dichtbij te volgen, zich ieders toorn op de hals. Hij nam aanvecht bare beslissingen, omdat hij er niet „bij" was en dat het niet tot minder aangename daden is gekomen, is te danken aan de vriendschappelijke verhoudingen tussen de spelers. Intussen deed Sparta met een stormachtig overwicht vergeefse moeite het BW-doel te ondermij nen. Saris beheerste de situatie. Hij moest tenslotte capituleren voor een strafschop van Tinus Bosselaar (hands van Kerssens in de 25e mi nuut) en voor een schot van Tonny van Ede zeven minuten voor het einde. Er is in Zuid-Holland weer niet veel gekorfbald en van de weinige partijen vonden de meeste in Den Haag doorgang Voor de eerste klas ontmoetten Ons Eibernest en Quick elkaar en het lag in de lyn der ver wachtingen. dat de Haagse ploeg een fikse 111 overwinning boekte. De stand luidt thans: HKV 11 52 Ons Eibernest 10 11 Het Zuiden 3 10 Die Haghe 11 10 Deetos f, 9 Spangen 7 e Vïcus Orientis H H Regenboog 6 0 Quick b 0 In IIA wist Ready uit Den Haag beslag te leggen op de kampioensti tel, zodat deze ploeg in de volgende competitie in de eerste klas zal uit komen. (Van onze sport- eorrespondent) Ssttardia is er in ge slaagd, een ruime maar zeer ge flatteerde over winning te behalen op Hermes-DVS. In het eerste gedeelte van de strijd wogen beide ploe gen vrijwel tegen el kaar op. In de tweede helft be heersten de Schiedam- zodat de weinige kan- Stroucken erin het sen die haar gelaten tweede doelpunt voor werden door hem on- zijn rekening te nemen, schadelijk werden ge- Hermes kwam hierna maakt fel opzetten, maar .v. d. Burg. Jacobs en Boot Na 15 minuten kwam konden geen wijziging het eerste doelpunt van m de stand brengen, Sittardia tot stand. Hermes-DVS had na Linkshalf Gardier wist de hervatting een kleine een voorzet van Huis- veldmeerderheïd, doch man te benutten. Vlak het succes kwam van de daarop bewerkte rechts- andere kant, waar half Dieteren de bal Stroucken en Graysen mers geruime tijd het met de band in het be- de stand op 4—1 brach- middenveld, maar zij wuste gebied, en de ten. wisten daaruit geen strafschop, die hier het Van der Tuijn zorgde voordeel te trekken. De gevolg van was, werd er toen voor dot de ach- voorhoede van Hermes- door Van der Tuijn tn terstand werd terugge- DVS v/as deze middag een doelpunt omgezet bracht tot 4—2 en hoe- niet op schot en boven- (1—1). wel toen de Schiedamse dien stak doelman Nadat midvoor Eblen hoop herleefde, maakte Beersman v^an Sittardia enkele prachtkansen Stroucken aan deze II- w uitstekende vorm, had gemist, slaagde lusie een einde (5—2). (Van onze tafeltennlsmedewerker) De bekende Hongaarse speelster, I Agnes Simon, die in Stockholm bet i Xerxes startte met e«n totaal ge werd dkampioenschap damesduhbcl- i wijzigde voorhoede, waarbij het zelfs spel veroverde en sedert kort in de ..oude rot" Koers van stal had Rotterdam verblijft, zal gaan spelen gehaald. Villenus op de mtdvoor- voor de Rotterdamse tafeltennisver- j plaats had het al gauw heel zwaar eniging Elan. j op het gladde veld en tegen de ste- Elan komt uit in de eerste klassevige achterhoede van de Stormvo- _.i heeft m de eerste helft van de gels. Hij werd echter goed bijgestaan competitie zeer redelijke kansen ge- door De Rot en Hendriks, kregen op een kampioenschap. Dat I Spoedig bleek echter, dat de roch el eze kampioenskansen door het mee-tervleugei met De Boer en Janssen spelen van Agnes Simon thans zeer het gevaarlijkste deel van de Umni (Van één onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Hoewel het experiment van oefenmeester Meiboom van Xerxes niet voor de volle honderd procent Is geslaagd, hebben de circa 2000 toeschouwers zich zeker de ogen uitgewreven. Was dit hetzelfde Xerxes dat zovele weken de ergernis van z'n supporters opwekte? Met een elan en een vuur, alsof er nog een kampioenschap te verdienen was, speelden de Rotterdammers vooral vóór rust zó'n voortreffelijk spelletje, dat Stormvogels alle zeilen moest bijzetten om in de eerste helft de gelijke stand te consolideren. Het technisch betere Stormvogels kon de in oranje shirt gestoken Rotterdammers eerst in öe twintigste minuut van de tweede helft op de knieën krijgen door een kopstoot van De Groot Sr., die, nadat Hij tien minuten daarvoor de stand op 12 bracht, voor een 1—3 eindstand zorgde. hoog moeten worden aangeslagen Maar dat andere schaap kwam lijdt geen twijfel meer. (Van één onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Een doelpunt, gescoord door Slavenburg in de eerste minuut, opende voor Excelsior weidse perspectieven voor een mime zege. Dit gemakkelijk verkregen succes verleidde de Excelslor-voorhoede echter tot te solistisch spel en hierdoor kreeg de Helmond-verdediging, die aar zelend was begonnen de gelegenheid zich te herstellen. Eerst nadat rechts binnen Van Neerven een kwartier na rust de stand gelijk had gemaakt, wist Damen de overwinning voor Excelsior veilig te stellen. Excelsior ontketende een krachtig offensief dat onmiddellijk succes had. Een aanvai via Veldhuizen en Slui, bracht Slavenburg m ideale schiet positie en doelman van Reek kon de bal slechts uit het net vissen 1—0. Meteen was Excelsior weer terug maar nu wilde men het te mooi doen en werd vooral verzuimd de bal ty- dig af te geven. Nadat Corpeleyn nog eens de hele verdediging be halve doelman Van Reek was gepas seerd. moest aan de andere kant Den Hertog snel uitlopen om Spierings een scoringskans te ontnemen. Steeds beter raakte nu de Hel mond-verdediging ingespeeld en vooral doelman Van Reek en rechts achter Lambooy vormden voor de Excelslor-voorhoede de grootste :ikeiblokken. al dient gezegd dat tie Excelsior a nen wel wat al te ro yaal met de kansen omsprongen. Ook na de rust behield Excelsior het beste van het spel maar ook nu misten de aanvallen het raffine ment en de snelheid om doelman Van Reek die naar een prima vorm groeide, tot capitulatie te dwingen. De aanvallen van Helmond werden niet alleen talrijker maar ook ge vaarlijker en vooral Advocaat kreeg het tegen de snelle linksbuiten Van Leeuwen steeds moeilijker. Een kwartier na rust was het deze spe ler die langs Advocaat glipte en een prachtige voorzet losliet, waaruit linksbinnen Van Neerven. die op rechts was gekomen met een magni fieke kopbal de stand op 1—1 bracht. Even leek het erop of Excelsior het initiatief, dat het bijna voortdurend had, zou moeten prijsgeven, maar ge steund door de middenlinie waarin het goede spel van Delwel en v. d, Polder opviel, hervonden de rcod-j broeken zich Nadat een vliegend schot van Corpeleyn door de Hel mond-doelman tot hoekschop was verwerkt, was het dezelfde speler die even later Damen een fraaie schietkans bood welke deze dank baar accepteerde 2—1. Noch Excelsior, noch Helmond konden hierna tot imponerende da den komen en nadat 'n doelpunt van van Leeuwen wegens buitenspel was geannuleerd, moest aan de andere r.----- - -l- kant doelman Van Reek nog enkele «g rast de leiding geno- malen handelend optreden hetgeen men. maar Hijshouwen miste deze hem echter prima afging. dense ploeg was en dit zou de onder gang voor de Rotterdammers wor den. omdat Valk kennelyk niet zijn dag had. Reeds na zes minuten, toen Ver meer al handelend had moeten op treden bij een kopbal van De Groot Jr, en een schuiver van Janssen jr.. het dezelfde Janssen een schot los dat Vermeer te machtig bleek (0—1) Dit doelpunt luidde een periode van groot overwicht voor de Rotter dammers m Zwoegend en vechtend zetten spil Groeneveld en rechtshalf Lebbink de voorhoede aan het werk en het was ®er. lust te zien hoe Vil lenus en Hendriks probeerden, uit moeilijke posities, met felle schoten de balans in hun voordeel te doen overslaan. De IJtnuidenaren trokken zich iets terug en probeerden alleen nog met enkele uitvallen succes te boeken Bijna had Janssen jr. succes, maar zijn schot ketste op de staander af. Totdat het zwoegen der Rotter dammers in de 25e minuut beloond werd De Rot moest een hoekschop nemen en bracht de bal hoog voor het Stormvogelsdoel, Het was Hen driks die door een woud van benen j schoot en de stand op gelijke voet bracht. j Bijna hadden de Rotterdammers ..geheide" kans door hoog over te knallen. Ook in de eerste fase van de twee de helft bleek het enthousiasme van <le gastheren nog niet geblust te zijn Maar de vermoeidheid ging vooral by de oudere spelers, een woordje open aanvallen op de veste der Rot terdammers af en dat het nog niet direct tot doelpunten kwam. was voor een groot deel aan het'voor treffelijke werk van doelman Ver meer te danken. Eerst m de tiende minuut gelukte het De Groot sr. door een goede kop stoot. uit een hoekschop van Brom, de tweede treffer te plaatsen (1—2). De gasten speelden gemakkelijker en v/aren technisch tot goede dingen in staat. De Groot sr kreeg in de 15e minuut de bal toegespeeld en snelde met het leder aan de voet op Vermeer af; deze wist echter de bal van zijn voet te plukken en voor kwam een zekere treffer. In de 20e minuut kregen de Rot terdammers de genadeslag door een goede kopstoot van de voortreffelijk meespreken. Stormvogels trok met spelende De Groot sr. (1—3), I Slaue*burg (op de foto niet j zichtbaar) paf in. de eerste vii- nuut van de ontmoeting Excel siorHelmond de Woudesteiners de lei-ding. Doelman Van Reek, die een uitstekende wedstrijd zou spelen, ligt bij de eerste aanval geslagen op de grond. Toen de dame won gaan zitten, bleek ze rijkelijk te laat, zodat men begon te vitten, ja, de mensen werden kwaad, want het spel tussen de lijnen, joeg de spanning huizenhoog en dat is nu juist het fijne: dedryoor had men enkel oog. Onteurcden 20cht de dame naar een plaats, dat was niet gek, doch ik moet direct beamen.; ze kwam geenszins aan haar trek; somber keek ze war de mensen, stevig om haar saamgepakt en dat ze een plaats zou wensen zei ze niet bepaald met tact. Iedereen keek fel gespannen naar hef- voetbal in het veld, waarop vele voetbalmannen zwoegden in sportief geweld en de dame speurde nijver naar een plaats, het tans fè dol, geen succes bekroond' haar ijver, want 't was uitverkocht, tjokvol! Ze kou rich bijna niet wenden ook al wrong 2e jrenetiek, ze 2at diep tn de ellende vastgeklemd tussen 't publiek; ar men schimpte, schold en morde: Mens, d'r kan geen muismeer bij! En haast overleed de orde toen de juf, iets gortigs zei... Tot opeens de thuisclub scoorde, waardoor veel tumult ontstond, mensen tierden zonder woorden toül men zulks geweldig vond en toen na de bijvalskreten plots de juf een plaatsje had en zelfs prima was gezeten- kijk, toen zei niet één meer wat! PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden) (Van onze waterpolo-m edewerker) Ter afwisseling van het diploma- zwemmen der leerlingen van het Sportfondsenbad, werd de beker wedstrijd RZCSleutelstad gespeeld, die de Rotterdammers met 31 won nen. Van het begin af was RZC de meerdere van de Leidenaren, doch zij konden dit niet best in doelpun ten uitdrukken. Even leek het er op, dat RZC direct een voorsprong zou nemen. Tman Smaling schiep met een van zyn snelle rushes groot ge vaar in de achterhoede van Sleutel stad, Jan Sonne veld schoot de keurig aangegeven bal hoog over. Jan Sonneveld kreeg nog een op gelegde kans ,doch nu ketste zyn schot af op de paal. Een fout van de Rotterdamse keeper kostte RZC bijna een doelpunt, doch ook hier bracht het houtwerk redding. Zo ging de rust in met een blanco stand. Vreemd genoeg werd er in de rust van deze wedstrijd nog gedeeltelijk diploma gezwommen, doch het was goed getimed. Al spoedig na dit intermezzo bracht Sonneveld verandering m de blanco stand. Een goed genomen boogbal betekende 1—0 voor RZC. Wim van Zijl wist met een hard en onver wacht schot keeper Van Zuljlen het nakijken te geven, en daarmee gelijk te maken. Doch Smaling gaf met een hard schot RZC wederom de leiding. Toen de Rotterdamse midvoor v. d. Schouw werd vastgehouden, wees scheidsrechter Brogt hem een straf- worp toe. v. d. Schouw faalde niet en onhoudbaal belandde de bal in het net (31), Met deze stand kwam ook het einde. RZC komt dus in de volgende ronde en speelt dan tegen j DJK of AZ PC. Nadat gistermorgen het bestour van de N.C.S. besprekingen had ge voerd met diverse volleybal-vereni gingen betreffende het organiseren van toernooien, en waarin ook het plan werd voorgelegd om deel te nemen aan het grote Internationale sportfestijn dat in Brussel ter ge legenheid van de Wereldtentoonstel ling zal georganiseerd worden, zön in de diverse gymnastieklokalen van de school aan de van Lennepslraat volleybalwedstrijden gehouden. Zowel by de dames als heren Het de msehry ving mets te wensen over, zodat vrijwel de gehele dag in de beide lokalen de fluitjes van de scheidsrechters gehoord zijn. Het was dan ook ruim 5 uur toen de laat ste partij gespeeld was en de resul taten bekend gemaakt konden wor- I den. I Bij de dames werden het hoogst geklasseerd: Hou Stand 1 met 8 pun- I ten en 2. Hou Stand 2 en IJmmden 1, elk met 4 punten. Bij de heren: afd. A: 1. Hou Stand j 3 met 8 punten en IJmmden 1 met 5 punten; bij de heren B: Umuiden 2 met 10 punten e;.t Hou Stand 2 met 7 punten. Bij de beginnelingen behaalde Hou Stand 3 de Parool-Prys, terwijl Pie- ter Jelle de tweede prijs kreeg. (Van een onzer verslaggevers) I SCHIEDAM, Spanning en sen- salie hebben de wedstrijd SW—DFC gekenmerkt. De spanning ontstond door het goede voetbal van beide teams en de sensatie werd veroor zaakt door de zwakke leiding van scheidsrechter «T. N. Mondeel, die een talent heeft om Spaanse tafere Icn te kweken. Er werden vtff doel punten gescoord, waaronder enkele op vreemde en verrassende wjjze. maar een gelijke stand had de krachtsverhouding beter weergege ven. Nu won DFC door een taktfscb doelpunt zeven minuten voor het einde, hoewel een energiek SW de Dordtse ploeg juist murw had ge speeld en de Schiedammers vooral het laatste kwartier de winst slechts voor het Incasseren hadden. Vooal voor rust heeft de snelle aanval van DFC de defensie van SVV voor onoplosbare problemen gesteld en het was slechts de ge routineerde Van Schijndel. die de rust in de Schiedamse achterhoede kon handhaven. De jeugdige Ro mein was geheel van slag af en deze rechtsachter is er voor een groot deel debet aan, dat de voorhoede van DFC zo gevaarlijk kon arran geren. Telkens werd de bal in de vrije ruimte gespeeld en daar had linksbuiten Heybeek of een der I Henk Tapde doelman van SVV j duikt vergeefs naar de bali die j 1 uit een strafschop wordt inge- i schoten. Het betekende reeds na j enkele minuten een doelpunt i voor DFC. j MAASTRICHT. Het is een feit, dat Feijenoord, na een glanzende eerste helft, waarin een 2—0 voorsprong werd be reikt, geruime tijd met de rug tegen de muur heeft gestaan, maar het was nog veel meer zeggend, dat de Rotterdamse voorwaartsen in dezelfde helft erin slaagden hun slagvaardig heid te illustreren met nog twee doelpunten, als vrucht van het toeslaan op elk geschikt moment. Er zat vaart, glans en charme in het spel der Rotterdammers, dat gebaseerd was op pure snelheid, variatie en vlijmscherpe passes, waarin vooral Kees Rijvers zich weer meester toonde. Hij scoorde bovendien op fraaie wijze het laatste doelpunt. Van het begin al aan was het dui- Meerman door een dieptepass van delyk, dat MW het kwaad jou krij- I Steenbergen het volle pond geëist J~ 1 *-•' 1 van doelman Vryhoff en slechts drie minuten later oogstte Meyers de triomf van een prachtige pass van Rijvers (02). Ook in het verdere verloop van de eerste helft toonde Feijenoord zich superieur, maar slaagde er toch een met de homogeniteit van Rotterdamse ploeg, die op het Maas trichtse veld in een exhibitie zat van techniek en tactiek en nn elf minu ten reeds een morele en brillante ruggesteun kreeg door een 2—0 voorsprong. Na acht minuten had niet meer in te doelpunten, omdat Ryvers twee kansen door slecht richten verloren zag gaan, waarna ook Steenbergen nog een zeer fraaie kans miste. Men schoten van Meijers en Van der Gyp werd doelman Vrij haf! aan de tand gevoeld. Vlak voor de thee vielen Aaa Bak en Toennaer (van MW) uit. Na de rust waren zij vervangen door resp, Brilleman ea Hecht. De Rotterdamse defensie bleek door de mutatie (Brilleman werd linksach ter. Osterholt linkshalf) uit haar evenwicht gebracht. Twintig minu ten lang moest het trio Briüeman— v. d- Hoek—Kerkum zich met assis tentie van Osterhoit en Steenbergen door een lawine van Maastrichtse aanvallen heen slaan. De MW-ers slaagden er niet in schade aan te richten. Veel meer gevaar bleef er uitgaan van de Rotterdamse voorhoede. Hoe wel MW prat mocht gaan op een veldmeerderheïd, bleek het voor Cor v. d. Gijp geen bezwaar om met een voorzet aan Meyers een nieuwe sco ringskans te geven (0—3). In de laatste minuut bezorgde Rijvers de Maastrichtse verdediging een nieuwe desillusie door de bal over te nemen van Meerman, zich vrij te spelen, om met een harde droge knal het laatste doelpunt te scoren (0—4). switchende Dordtenaren de gelegen heid het Schiedamse doel te bela gen. Maar ook Frans van der Oever leed zij het in mindere mate aan hetzelfde euvel als Romein, Ook hy gaf de vleugelspeler te veel vrijheid. Reeds in de derde minuut schooi de actieve linksbinnen De Groot de bal naar de vrystaande Heijbeek. Rechtsachter Romein trachtte met een ongeoorloofde sliding zijn dek- kmgsfout goed te maken. De Groot schoot de toegekende strafschop in. SW het rnch niet ontmoedigen. In een snelle en aantrekkelijke par tij kregen beide teams daarna vol doende kansen. Wink belette Heij beek het scoren en Tap verrichtte uitstekende saves op schoten van De Jager en De Groot. Vooral het schot van De Groot werd op formidabele wijze gestopt. In de achtentwintig ste minuut passeerde rechtsbuiten Offerman linksachter Mookhoek en zijn voorzet belandde in handen van doelman Van der Bergb, Deze trachtte de aanstormende Kónemann te ontwijken en daarbij kwam hij met de bal achter de doellijn. On danks de protesten van de DFC-ers werd het op aanwijzing van de grensrechter 1. De bezoekers schuwden hard spel niet, maar de specialist voor de vrije trappen Ger- nt van Pelt had pech. Zyn eerste knal kwam tegen de lat en de ove rige gingen over het doel. DEC kwam vlak voor rust dichtbij een doelpunt. Hekman redde op de doellijn, SW had na rust de aftrap. De bal kwam over rechts in üe doel- mond. Daar misten Van Bruggen en stopper Schaap en linksbinnen Kö- nemann kon op eenvoudige wijze inschieten (2—1). Tap behoedde SW maar net voor het tegenpunt. Na een goede attaque van Lindhout doelpuntte de sprintende Corbeau, maar de scheidsrechter keuTde dit doelpunt wegens, buitenspel af. Vlak daarna werd middenvoor Meeusen in de zestiende minuut op rechts gelanceerd (2—2). Onder veel spanning kwam SVV 1 daarna dichtbij het verdiende doel. J ^bctsuiUL een hard schot van Könemann werd Woensdag 26 februari 's avonds om acht uur speelt Feyenoord in het stadion voor de Benelux-wisselbeker een lichtwedstrijd tegen Beerschot. Een datum voor de ontmoeting met Red Boys (Luxemburg), die inder tijd wegens de slechte weersomstan- °Ye^, getikt en daarna kon Lindhout de bal voor het doel niet onder controle krijgen. Juist toen de Dordtenaren het verzet gingen beëindigen ontstond onverwacht het winnende doelpunt, waardoor DFC iets te veel kreeg. De zesduizend toeschouwers heb ben zich niet onbetuigd gelaten, vooral niet na aanvechtbare beslis- vastee^e!d?'ird UitSesteid," is no6 niet j singen en de weifelend. hmSS vastgesteld. van peer MondeeL

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 4