„ROXY?... ROXY roken...! tot uitbreiding van Schiedam naar 't noorden Nieuw moderniseringsplan voor D Os. Jansen besprak „Jeugdproblemen Ook Kethel moet meer intensief bebouwd „De Beijer'' favoriet driebanden-toernooi Schijnwerpers op de Schiedamse sport C J Koeriersters WALDO RIJSCHOOL W 64.65.0 -m Weer revue in Vakantiefeest Diefstallen Emjiiabloem-cóllecte Herdenking Gevallenen m je hoort steeds vaker ja gpraa je ziet steeds meer MAXIMAAL 120.000 INWONERS! F 1.150.000 duurder, maar complex ook efficiënter Toneelavond Mob. Kruis vifi"-ifgea-u^oe£en' daarbij de T AGENDA St Jorisdag Plechtigheid in de Plantage en Warande NETTE WERKSTER \Vuensdag 23 april 1958 3 OUDERAVOND CÖMENIÜSSCHÖOL B Voor een geboeid luisterend pu bliek heeft ds. J. G. Jansen van de Ned. Herv. Gemeente gisteren in'ge bouw Irene tijdens een ouderavond van de Comenlusschool B een belang wekkende causerie gehouden over het onderwerp „Problemen v*n de hedendaagse jeugd". Incidenten langs de grenslijn tus sen de generaties zijn er natuurlijk al tijd geweest, maar de ielheid. waar mee deze nu optreden, !s de aandacht meer dan ooit waard. De spreker dacht hierbij aan de verschillende relletjes, die er in de. afgelopen tijd plaats vonden, ook in verhand met de Hongaarse revolutie in '56, De be schuldigingen over en weer zijn on verzoenlijker geworden en er wordt weinig meer vergoelijkt, Ds. Jansen zag als eén van de oor- taken van dit conflict, dat de oude ren nog een vóór-oorlogse moraal huldigen en daarmee ook eén positie hebben verworven, terwijl deze mo raal of traditie de jongeren niets meer zégt. Vanzelfsprekend zijn er ook ouderen die werkelijk „jeugdig" denken, en evenzeer jongeren, die nog helemaal vastgeroest zitten in vóór-oorlogse waarden. Een voor beeld hiervan vond de spreker in di uitstervende, jeugdbeweging. Van nature kritisch, - doorziet dt jeugd de schijnheiligheid van de ou derwetse moraal» dit laatste zeker ook in politie!- opzicht, waaruit de ongeïnteresseerdheid en de weigering zich verantwoordelijk te voelen ver klaard kan worden. Omdat men. zich dus op een normale wijze niet kan (Advertentie IM.) 29 april eerste auditie Het schUnt een traditie te zullen worden, want tydens de aanstaande Vakantie-feesten van de Schiedamse Gemeenschap zullen de amateurs, tveer gezamenlijk een revue, op de planken brengen. De laatste twee ja ren zjjn de revue's een succes ge weest, zodat nu wederom zo'n feest op het programma zal worden gezet. Het is ook, begrijpelijk, want een revue ïs nu eenmaal een evenement, geschikt om er alle secties van de S.G, in meé te laten werken. Dit maal is. de. regie gelegd in handen van dq heer Lou de Groot, terwijl de balletten zullen worden ingestudeerd door Phyllis Lightstone en het muzi kale gedeelte 2al staan onder leiding van de heer Van Seinen. De S.G. roept nu alle Schiedam mers, lid of. geen lid van een vereni ging, die toneel, zang, muziek of bal let beoefenen, om. zich op te 'geven ale medewerker. - De eerst* auditie-avond zal worden gehouden op dinsdag 29 april in Ar cade aanvang 8 uur. De repetities zullen voornamelijk plaats vinden op dinsdagavonden, te beginnen in mei. Van de heer A. J: N. 'is gister avond de bromfiets, ter waarde van 700 gulden, gestolen, die hij niet op slot Voor zijn-woning in de Nic. Beetsstraat had neergezet. Een ijzeren roeiboot is gisteren uit de Schie gastolen, van de ma chinefabriek Rietveld aan de Strik- ledewegi Van dé scholiere C.- E. F. is gis termorgen de £iets gestolen, die zij, niet op slot, ineén zijgang van de Lange Nieuwctraat had neergezet. Geboren; Joseph.. J, A.z.v. A.J. J. Odijk en H. H. L. Thijssen; Mar- garetha C. d.v. G. S. Kleinekoort en A. C M. Kloos. Overleden; S. Houtman, 69 jr; C. W. Maassen, 70 jr.. In de loop der jaren is de Em- niabloem petoorden tot het sym- bool tan een actieue t.b.c.-bestry- ding. Haar succes is verheugend, j maar alleenmet. uw steun; kan. j rjj de bereikte resultaten beves- 1 tigen. Steunt haar daarom in de collecte, welke dezer dagen ge houden wordt, opdat haar activi teit behouden kan blijven. De Burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. PEEK, i onv/ikkelen. uit zich de jeugdige energie veelal in een afbrekende agressiviteit. Het hele verschijnsel wilde de spreker niet zien als een gril, maar als een symptoom van „aan de vruch- ten kent men de boom", hoewel dit met zozeer een aanklacht aan het adres an de ouderen behoeft te zijn, als wel een opdracht voor hen, uit respekt voor de jeugd. De heer A. Stouthande], voorzitter van de oudercommissle, die de avond ook geopend had, dankte ds. Jansen voor zjjn belangrijke causerie, en overhandigde hem als blijk van waar dering ee wandbord, met de afbeel ding van Comenlus. Tot besluit van deze drukbezochte ouderavond wer.". de speelfilm „Pau la" vertoond, die de aanwezigen.liet meeleven met de opofferingen die een vrouw zich getroost, om een door haar aangereden kind, óp. te voeden. Zaterdag 3 mei De Herdenking der Gevallenen in Schiedam zal dit Jaar op zaterdag 3 mei worden gehouden met een plechtigheid bj) het Bevrydings-mo- nument aan de Plantage. Hier zal de burgemeester van Schiedam een krans leggen namens het gemeente bestuur, terwijl ook familieleden, verenigingen, bonden én scholen een bloemenhulde kunnen bréngen. De deelnemers aan de stoet stellen zich om 6.45 uur op nabij de Grote Markt om zo gezamenUik naar het monument te marcheren, waar de stoet om 7.45 uur zal aankomen. Na deze plechtigheid is er om 8.30 uur een Herdenkingsbijeenkomst in de Grote Kerk, georganiseerd door de N.V.E.P.G. en het V.V.N. Men verzoekt ons mede te delen, dat deelname aan de „stille stoet", ter herdenking vande Gevallenen op zaterdag, 3 mei a,s., voor een ieder openstaat. Er zijn 'aan de regelmatig deelne- menden 'wel circulaires verzonden, doch ook'zij, die deze niet hebben ontvangen kunnen vanzelfsprekend deelnemen. Voor de goede órde is het echter wel gewenst hiervan uiterlijk 3D april as. bericht te zenden san de heer J. v; d. Brugge, Vondellaan 52b, teL 76406. In het uiterste geval kan men zich op 3 mei a.s. vóór 7 uur 's avonds melden by een der bestuursleden van de Ver. Nat Feest- en" Gedenkdagen, tijdens de opstelling van de stoet-in de: Boterstraat. Voor familie-leden van de geval lenen/die niét aan de stoet deelne men, is een afzonderlijke plaats ge reserveerd op het trottoir bij het mo nument aan de Gerrit Verboonstraat- Zij moeten dan zorgen uiterlijk half acht daar aanwezig te zijn. (Advertentie LM.) IY Het is in de grote ruimtelijke ordenings-pl3nnen van de laatste tyd reeds zo vaak en zo duidelijk gezegd: het gebied rond de Nieuwe Waterweg is bestemd om te worden tot éen groot werk-en-woongebied. Ook Schiedam kan niet ontkomen aan bet feit opgelost te worden in de vijftien kilometer brede strook van woonhuizen en industrieën, die zich van Vlaardingen tot Rotterdam zal uitstrekken. Ook onze gemeente wordt zo gedwongen de bebouwde kom uit te breiden naar het noorden, de enige plaats waar dat nog kan. Op het gemeentebestuur dus nu de taak deze uitbreiding goed voor te bereiden en daarom is aan de Gemeenteraad een nieuw uitbrei dingsplan aangeboden voor het gebied ten noorden van de geprojecteerde Rijksweg 20, van Rotterdam via Schiedam en Vlaardingen naar Hoek van Holland. de noord-zuid-verbinding die tussen Schiedam en Vlaardingen onder de Nieuwe Maas doordulkt, een typisch probleem. Deze z.g- „Benelux-weg" snijdt aan weerszijden delen van de gemeenten Schiedam en "Vlaardingen af, die voor dc uitbreiding Waarde loos dreigen té worden. In beginsel is daarom met de gemeente Vlaardin gen overeengekomen, om deze Rijks weg als toekomstige gemeente-grens tc nemen cn zo de „afsnijsels" onder ling te ruilen. Hiervoor zal dan een grenswijziging aanhangig gemaakt moeten worden. Hieruit blijkt dat Kethel het slacht offer zal worden van de uitbreiding. Lang heeft het gemeentebestuur nog gehoopt om Kethel „landelijk" te houden door het „open" te bebouwen maar thans is wel gebleken dat dit Voor de competitie groot-biljart drie banden zijn nu twee speel avonden achter de rag en alle deel nemende teams hebben zes partijen gespeeld. Gezien de behaalde resul taten van deze avonden, met nog één speelavond voor de boeg, 'ziet het er naar nli dat het team van de B.V. De Beijer als eerste zal eindigen. Doordat Scheffers van dit team gisteravond zijn party tegen Ruggenberg (Rembrandt B) verloor, Is er nog een hele kleine kans voor Rembrandt A, het team dat vol gende week tegen De Beijer moet uitkomen. De Beijer heeft uit 6gespeelde partijen- 10 punten behaald, terwijl Rembrandt A hét tot 6 heeft ge bracht. Mocht dit team op de laat ste speelavond erin slagen alle par tijen tegen De Beijer te winnen, dan zou Rembrandt A met 12 punten eindigen, tegen da Beijer met 10.. Gisteravond had Scheffers (Beij er) het niet gemakkelijk tegen Rug genberg (Rembrandt B), al was de stand na 25 beurten 10-—10. Hierna liep Ruggenberg uit en ha de 40e beurt had Scheffers pas 13 caram boles, waarna hij nog zeer vele ma len poedelde en Ruggenberg een behaalde voorsprong kon vergro ten. Kreuger (de Beijer) nam door 'n overwinning o-p Bouman (Rem brandt B) revanche, Tót'in do 20e beurt ging het spel gelijk op; elk 6 caramboles, doch hierna ging het met Bouman mis en in 'de 3Se beurt noteerde Kreuger 15 tegen 7. Hier na poedelde Kreuger 19 maal ach tereen, waardoor Bouman inliep tot 12. doch hierna vergrootte Kreuger zijn voorsprong en had in de 82e beurt met 26. een voorsprong van 10. De langste partij van de avond werd gespeeld tussen Vaikestein (Rembr.)Van Slootweg (Pleinz.). .103 beurten waren nodig voor een beslissing. Doordat Vaikestein 26 maal achtereen poedelde', kreeg zijn tegenstander een voorsprong, welke weliswaar geleidelijk door Vaike stein werd verkleind en In de 97e beurt was de stand 25—26. Na 6 beurten hadden beide spelers 28 ca ramboles en won Vaikestein na nog 5 beurten. De Beijer—Rembrandt B; Scheffers Ruggenberg De Jong Zwanenburg 30 17 62 3 0.278 0 30 30 62 4 0.483 2 30 30 97 3 0.309 2 30 20 97 3 0.208 0 30 30 98 2 0.306- 2 30 19 98 2 0.197 0 Pleinzicht—Rembrandt A: P Eikenbroek 30 17 56 3 0.339 0 30 30 56 4 0.585 2 van Duijl Van Diggelen Buitenhek 30 30 30 24 Slootweg 30 28 108 4 0.259 0 Vaikestein 30 30 108 3 0.277 2 De stand na twee speelavonden is: De Beijer 10 punten, Rembrandt A 6 punten, Rembrandt B 4 punten en Pleinzicht 2 punten. Reeds vele jaren bestaat het voornemen om het Gemeente lijke Ziekenhuis te Schiedam te vergroten en te modemisé- ren en meerdere plannen zijn er reeds tot dat doei opgesteld. Maar tot een definitief pian is het nog steeds niet gekomen. Zo wordt aan de gemeenteraad gevraagd op de vergadering van vrijdag a.s. de goedkeuring te hechten aan een gewijzigd Plan, Opdat tot verdere uit werking kan worden overge gaan. In november 1956 heeft de Raad de goedkeuring gehecht aan het: ver- nieuwings- en uitbreidingsplan tot ongeveer 300 bedden en ook de mi nister van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft er in principe de goedkeuring aan gehecht. Maar toen de Rijks Ziekenhuis- commissie in januari van dit jaar een kykje kwam nemen, zijn er enkele opmerkingen gemaakt die B. en W. hebben doen besluiten het toen voor gestelde plan nog eens nader te be studeren. De vraag rees n.1. of men niet te zuinig is geweest, in dien zin dat men door een paar ton meer te investeren een veel beter en zeker efficiënter ziekenhuis zou krijgen. Beddenhuis lager Hierbij heeft men het idee om het bestaande hoofdgebouw in de huidi ge vorm te handhaven moeten losla ten. Ook"hier zullen dus vérdiepingen op gebouwd moeten worden. Het voordeel zal daarbij zijn. dat het nieuw op te trekken „beddenhuis" in plaats van zeven lagen slechts vijf zou hoeven te krijgen. Ook het „economie-gebouw", om vattende de keuken, de wasserij en de magazijnen, dat gedacht was op de plaats van de huidige keuken, zou een andere plaats moeten krijgen. Daardoor krijgt men een mooie „bin nenplaats" wat aan de patiënten ten goede zou komen. De' onderaardse tunnel' van economie-gebouw naar het centrale deel van het ziekenhuis kan dan komen te vervallen. De bouwkosten zoudendoor de nieuwe wijziging met ongeveer ƒ600.000 stijgen tot totaal ƒ9.000.000, maar het voordeel is onder meer dat de bouwtijd van 8 a 8% jaar met X a lVz jaar verkort kan worden. Bejaarden-afdeling Nu men toch aan het wijzigen is willen B. en W. nog een stap verder gaan en ook de kinder-afdeling, thans in een losstaand paviljoen on dergebracht overbrengen naar het nieuwe gebouw. Het kinder-pavil- joen zou dan omgebouwd kunnen worden voor de verpleging, behan deling en revalidatie van ouden van dagen. Dit zou dan een aanvaardbare oplossing worden voor het steeds ny- per wordende vraagstuk van de be jaarden-verzorging. Met het laatste deel van de uitbreiding zou dan weer niet meer gaat. Gedeelten van Kethel zullen er in de toekomst uitzien als Nieuwland nu, zy het dan ook wal minder intensief bebouwd. Prognoses Dit alles hangt af van de prognose betreffende de uitbreiding van Schie dam. Bij het uitbreidingsplan van 1944 ging men uit van de gedachte, dat de bevolking van Schiedam ten hoogste 90.000 a 100.000 zielen zou gaan tellen. Bij een gemiddelde be woning van 'n huis met 3,55 personen zouden W.Q00 huizen nodig zijn en bij de (meer gewenste) bezetting van 3.25 per woning, 28.000 huizen. Thans zijn aanwezig ruim 20.000 woningen, waaronder ook gerekend de krotten en verouderde huizen. Dé gemiddelde woningbezetting is nog steeds ongeveer 4. Bij de woningtel ling van 1956 is gebleken dat er toen in Schiedam een tekort was aan 2.100 woningen. Dit betekent dat de huidige bevolking goed gehuisvest zou zijn (gemiddeld 3,6 personen per woning) bij een woningbezit van 21.800, dit echter ongeacht de kwa liteit van de woningen s In 1954 stelde men de prognose dat Schiedam tot 1980 zal groeien tot 100.000 ,f J— Honderden belangstellenden heb ben dinsdag de toneelavond in Mu sis Sacrum bijgewoond, die is belegd door de Scbiedamse afdeling van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Drager® van het Mobilisatiekruia. Voorzitter F,van Rijn. was in zijn welkomstwoord trots op de leden van de afdeling, die in zulk een grote getale naar Musis waren ge- GEMEENTE SCHIEDAM (OFFICIEEL NIEUWS't Gemeenteraadsverkiezing De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad maakt bekend, dat van het hoofdstembu reau de mededeling is ontvangen, welke geldige kandidatenlijsten voor die verkiezing zijn ingeleverd. Binnen vier dagen na heden kun nen een. of meer zitting hebbende raadsleden bij het Centraal Stembu reau lijsten voor een voorkeurmun- mer aanbevelen. Formulieren hier. voor zijn ter gemeente-secretarie (Afd. Alg. Zaken Stadhuis) ver krijgbaar. Op maandag 28 april a.s. om 17 uur zal het Centraal Stembureau in een openbare zitting, te. houden ten Stadnuize, tot nummering van de lijsten overgaan.. Schiedam, 23 april 1958. De Voorzitter voornoemd J. W. PEEK- komen. „In deze tijd wordt geklaagd dat de zalen zo moeilijk vol te krij gen zijn. maar bij ons is dat niet het geval, want de binding is goed". Daarna heeft Schiedamse Toneel het bekende stuk „Het hoedje van Marius" opgevoerd. Schiedamse To neel maakte er weer een goede ver toning van, zij het dat dc handeling wat traag was. De aanwezigen heb ben met een dankbaar applaus hun waardering voor het. gebodene ge. toond. Voor de aanvang en tussen de bedrijven speelde het Entr'act ensemble :o.Lv. Chris van der .Toorn, dat voor het podium was geïnstal leerd. senii-klassieke en', andere mu ziek. Aan het slot van dè avond heeft de grote dansband van J. van der. Heuvel voor populaire muziek ge zorgd. aandacht is gewoonlijk op de stan daardteams gevestigd en voor de nnr. - r.-- knapen, die de eer van de club moe- n?rlmwo'?erS| j n ten ophouden, is het spelen in het 000 resp. 30.000 womngen zouden hoogste team dikwijls een nerveuze behoeven. bedoening. In de lagere elftallen heb- ben de voetballers daarvan gewoon- HET MEESTE pleizier beleeft de en zoiets siert niet alleen een sports- voetballer in de lagere elftallen. De man. Thans gaat men uit van een ander standpunt, n.L welk deel van Schie dam nog bebouwd kan worden. Hier- by heeft men dan als noordgrens ge nomen het verlengde van de Doenka de in Rotterdam, dat is in Schiedam ongeveer ter hoogte van Kethcl- noord. Hiér zouden 10.000 hulzen kun nen verrijzen, bij een bebomv'ngs- dichtheld van 70 woningen per ha op bet gebied ten westen van de provin ciale weg (die van Den Haag langs Tuindorp Kethel naar Schiedam zal lopen) en van 40 a 50 woningen in 't gehieU ten oosten daarvan. Ter ver gelijking de bebouwingsdichtheid In Nieuwland Is ongeveer 100 woningen per ha. In dit Kethelse gebied zullen, dan nog ongeveer 36.000 personen gehuis vest kunnen worden, zodat in het Schiedamse grondgebied in totaal 120.000 a 125.000 personen kunnen wo nen. Althans volgens de huidige op vattingen. Hoogbouw Het reeds eerder bekend gemaakte plan voor de bouw van 400 woningen door twee wonïngbouw-verenigingen zal het begin zijn voor een intensie vere bebouwing van Kethel. Het is niet mogelijk gebleken in verband met de huren (die toch betaalbaar moeten blijven) om in de woning- bouw-sector uitsluitend lage een-ge- zins woningen neer te zetten. Deze bouwverenigingen zullen dan ook in hoofdzaak portiekbouw in drie of nodigde winkels en gat ages en °°k, betekent dat de oude crack Van der ter aanvulling van de behoefte, klei- poe[ >n geduchte concurrentie krijgt, ne reeksen bejaarden-woningen in ;Er blyven krachten naar GTB stro men, aanwinsten zijn weer Sebel (Excelsior "20/WK en Ballijns voetballen niet ernstig genomen wordt. Zo strijden bijvoorbeeld Schiedam 2 en SVDPW- 2 nek-aan- nek de laatste tijd, maar ja, deze teams hebben de opdracht het kader van de club in de KNVB te verster ken en een promotie stelt hoge eisen. Bij het vierde van PPSC steekt men de draak met de ernst. De groep bestaat uit veteranen, die getooid gaan met rugnummers. Het is een zeldzaam lager team, dat ech ter voortreffelijk voetbal speelt en behoorlijk vinnig kan zijn. Secreta ris Jo van der Berg is een van de zwoegers in dit team en schier on- passeerbaar staat Nico Qnderdelin- den onder de doellat. Vorig jaar ver liet hij zijn plaats in het eerste en nu is hij "in „het oude groepje" heel wat mans. „Ach. soms laten we wat van die oude knarren in een lager elftal spelen dat het niet zo goed doet en die oudjes geven dan met hun routi ne het goede voorbeeld" zegt de erva ren secretaris van SW voor de afde ling, de heer Van der Burg. Een be wijs al weer dat ook het voetballen in de lagere teams van onze Schie damse clubs een ernstige zaak is. Excelsior '20/6 is het beste voor beeld: dertien wedstrijden gespeeld, zesentwintig punten; 109 goals voor en slechts elf tegen. Als middenvoor staat opgesteld E. Michawitz, die het tegen Mussehen 9 presteerde elf doel punten te maken. DOELMAN Van der Berg van SVDPW zal op korte térmijnover- schrijving krijgen naar Schiedam, dat twee lagen. Langs de zuidelijke rand dan nog, ter differentiatie enige een- gezins woningen. Toch zal Kethel, zoals gezegd, niét zo dicht worden bebouwd als Niemv- land. Dit komt voordeliger uit voor wat betreft de straataanlcg, de riole ring, enz. cn ook voor dc aanleg (DHS). EXCELSIOR '20 heeft de training op de zandvlakte (voorlopig) ge staakt. Op de velden aan dc Oude- dijk wordt nu weer iedere donder- hinnenterreinen die niet opgehoogd j getraind, hoeven te worden en zoveel mogelijk-i IN HET wijklokaal aan de Nieuwe in de natuurlijke staat gehouden. Maasstraat zal HBSS vrijdagavond Wat deze huizenbouw betreft die leen algemene ledenvergadering hou- zal naar verwachting voor 50 "S door I den. Op de agenda staan als belang de gemeente in woningtvetbouw wor- i'ijke punten: verkiezingen leden be den uitgevoerd, de andere helft door f stuur en commissies. Bovendien zal woningbouw-verenigingen en parti- over de komende verhuizing naar de culieren. Het is dus zaak voo de [velden langs de Poldervaart gespro- gemeente zich hierop voor te bereir I ken worden. den óm de continuïteit te kunnen j GOEDE SPORTSLUI zijn sportief, handhaven. Heel autocratisch werd vorig seizoen Nieuwland zal over twee a drie jaar de heer L. van Sijli van de lijst van volge! ouwd zijn. De overige terrei-afdelingsadviseurs afgevoerd. Vorige tien zijn nog niet beschikbaar (we-' gens de uitvoering van spoorwegwer- ken. bv.) of te klein van omvang. De 2e laatste terreinen worden aange wezen voor particuliere bouw. Bij al deze plannen geeft de aan- week is hij weer in deze .functie aan gesteld en met dit gebaar heeft het bestuur van de afdeling Rotterdam van de KNVB een verdienstelijk functionaris in ere hersteld. Het afde lingsbestuur toont door dit gebaar 'n bedrag gemoeid zijn van 550.O00. 'leg van de toekomstigeRijksweg 15,sgemaakte fouten te durven erkennen HET „SPORT verbroedert" is helaas te dikwijls fictie. Daarom doet het ge baar van de actieve secretaresse van de gymnastiekver. ODO, mej. J. M.G. van der Heiden, zo sympathiek aan, die naast haar werk voor ODO tijd vindt voor de leden van ANIMO in Kethel. Zij steunt hierdoor het hard- groeiende ANIMO, maar liever dan het enge clubbelang te laten prevale ren dient zij de sportbeoefening. ongeval: G.G. en G-D., n 80. telefoon 69290. Bellen by Tuinlaan Politie-alarmnummer 64665. Apothekers nachtdienst: M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Gemeentelijke Openbare LeeezaxI en Bibliotheek. Lange Haven: ge opend tedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur on iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20,30 uur. Zondags gesloten R.-K Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend Iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur. en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Stedeiyk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur zondagen van 12 tot 17 uur. Kavel Appel op klein formaat." tot 27 mei Wer ken uit eigen bezit tot 13 mei. BIOSCOPEN Passage, 14 en. 20.15: uur: „Het kind van een ander". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „De vlam en -de pijl", DIVERSEN Irene, 8 uur: Chr, Geheelonth. Film, Musis Sacrum, 8 uur: W/F. Cabaret. Wijkcentrum, 8.15 uur- Alg. Foto kring. Dia-avond. Arcade, 8 uur: O.D.O. Uitvoering, Chr. Soc, Bel., 8 uur: Ned. Chr. B»- ambtenbond. Vergadering en to- necL 23 AprilSt. Jorisdageen be langrijke dag in het leuen van dc padutnders, die op deze naamdag van hun schutspatroon zich verdie pen in de idealen van de padvin derij. De dag is voor padvinders van de NPV in Schiedam begonnen met een plechtigheid in de Plantage, waar aan veie voortrekkers, verkenners, welpen en .waterscouts hebben deel genomen, De vlag is officieel gehe sen, waarna de assistent-districtscom missaris de heer A. M. Sunderman. de St. Joris boodschap van het hoofdkwartier voorlas. Daarna zijn de .beloften herhaald en, het padvin derslied gezongen. Tot slot werden traditioneel de rode tulpen uitge reikt. De "Katholieke Verkenners hebben de H. Mis bijgewoond, in de kerk aan de Lange Haven, terwjjl door hen daarna de vlag is gehesen in d« Warande. Vanavond zullen op vel* plaatsen de kampvuren branden. SCHIEDAM Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze innig geliefde Zuster,- CORNELIA WILHELMINA MAASSEN, Uit aller naam:* A. M. MAASSEN Schiedam, 21 april 1958. Tuinlaan 68 a. Rozenkransbidden dinsdag- en woensdagavond te 7 uur. in de Kapel van de Dr. Noletstichting. Bezoekuur van 7—8 uur. De H.H. Uitvaartdiensten 2uUcn gehouden worden op donderdag 24 april a.s., in de Parochiekerk van de H. Liduina. Nieuwe Haven 119. De stille H.H. Missen zijn te 7.45 en 8.15 uur en de gezongen H. Mis va» Requiem te 10 uur, waarr.8 de begrafenis zal geschieden van uit de Kerk op de R.K. Begraaf plaats te Schiedam. Gevraagd voor direct 1.25 per uur. STEINAS Hoogstraat 88 te Schiedam Personeel aangeboden Bieden zich aan 2 nette werkstere voor part. trap. huizen, omgeving Schiedam. Br. no. S 650 bur. v. d. blad. Te koop aangeb. Te koop: Renault 4 in prima conditie 850.-—. Rembrandt- laan 104 B Schiedam. Bankstellen 435.1 bank, 2 clubs in de nieuwste lever kleur. Zie onze Toonzalen boven bij Plate. Grote Markt 19-21, Schiedam. Foto, film, optiek kolfilms veraten? Automaat staat voor u klaar Alle soor ten films Foto K van Vuu- ren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar EL van Vuuren Hoogstraat 106, tele foon 66720, In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2