over -ver Leegstaande flats bron van ergernis Melkactie Hoogbouw Vakantieregeling kappers in een warm Laurel en Hardy in dienst van de koning RBG komt bij SVV Prachtige natuuropnamen in nieuwe Tarzan-film Rode Kruis maakt zich op voor grote campagne RK-tehuis voor bejaarden Kath. Noodkerk in Kethel gebruik genomen Koeriersters VAN LOENEN VOOR LIJSTEN 'IN MONOPOLE: Boodschappen- liften in de belangstelling PASSAGE VERTOONT: STAND OP DE WEEKMARKT Artsendiensten Spanning.,, Vordering is geen oplossing Kampioenschap in Bespreking comité met Melkhandel Stemming voor gemeenteraad Afsluiting Klapbrug in Kethel KERKDIENSTEN Schoolkorfbal SCHIEDAM EEN JONGEDAME Zaterdag 24 mei 1958 De schaduwen van de aanstaande verkiezingen zijn vooruit gevallen over da gemeenteraadsvergadering die gisteravond is gehouden. Niet dat de ,<g«"0te" politiek in debat is gekomen (by onderlinge afspraak gebeurt dat nooit) maar op de laatste vergadering in deze samenstelling zijn heel wat interrupties met een politieke achtergrond gevallen. Vooral de V.V.D., ditmaal alleen vertegenwoordigd door mevrouw A. MollLips, heeft veel op- en aanmerkingen te incasseren gekregen. Belangrijke onderwerpen zijn er niet aan de" orde geweest overigens. Mr. H. B. Engelsman informeerde naar de huurovereenkomst inzake percelen aan de Scheepswerf „De Hoop" aan d- Schiekade, die b. en w. willen sluiten. Vroeger was er sprake geweest van onteigening en nu worden de terreinen weer in huur gegeven, Hoe zit dat? Wethouder Th. J. L. v, d. Berg heeft deze'oude kwestie uit de doe ken gedaan. Er zijn plannen geweest- om bedoelde werf te verhuizen naar het industrie-terrein en wel naar de insteek-haven die er bij zou komen, De haven is er echter nog steeds niet zodat .Werf De Hoop nu op eigen plaats gaat uitbreiden met een scheepshelling. - Het bedrijf is gevestigd op die wonderlijke Schiedamse enclave in hot Rotterdamse gebied en onze na- buurstad heeft veel interesse in een grondruil, met deze enclave als inzet. Rotterdam is dan ook steeds betrok ken geweest bij de plannen met Scheepswerf! De Hoop. Aangezien echter de Rotterdamse bedrijven aan de overkant van de Sehie er nog voor acht jaar zullen zitten, had de Maasstad er geen bezwaar tegen dat nu ook aan De Hoop percelen voor acht jaar in huur gegeven zullen worden. Salarissen De heer W.. Kok brak een lans voor een betere salariëring van het personeel van de openbare biblio theek, nu de directrice een salaris verhoging zal krijgen. Dat gaat niet. verklaarde .wethouder H, Sabel, om dat de gemeente afgaat op adviezen van de vereniging van beambten in de openbare leeszalen. Er was dus geen reden om andere personeels leden in een verhoging te betrekken. Overigens is het salaris van het la gere personeel beslist niet laag, ver geleken met die in andere vergelijk bare steden. Geen uitsluiting Een warm dispuut ontstond later tussen de heer Kok en de burgemees ter, mr. J. W. Peek. Over de tie-regeling by de winkelsluiting wel meer speciaal voor wat betreft de kappers. Zoals we reeds schreven bestaat er in deze categorie midden standers een :groep '.(elf van' de 65 kappers) die geen vakantie-regeling wil. Dit zijn vooral de dames-kappers die met meer personeel werken en zo aan. hun personeelgebonden zijn voor een vakantie-regeling. Zo zette de heer Kok het althans uiteen. Kunnen die dames-kappers nu niet buiten de regeling blijven? De burgemeester vond van niet. in welke opvatting hij gesteund werd dóór de heer P. Meyer. Bovendien geldt voor de kappers (als uitzonde ring) dat de regeling maar voor één jaar is vastgesteld. Daarna lean men verder zien. De heer Kpk wilde voet bij stuk houden, maar daar hy niet tot een 'ieuwe formulering van het inge diende voorstel kon komen, werden zijn bezwarenop formele grond af gewezen. Met slechts de heer Kok als tegenstemmer werd de regeling, door b. en w.. voorgesteld, aangeno men. Ook alle andere voorstellen, door ons reeds eerder gepubliceerd, wer den aangenomen. (Advertentie l.M.) Inlijsten - vart foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOON 66192 De moeilijkheden in Schiedam rond de melksanering speciaal voor wat betreft het niet meer be zorgen in de hoogbouw, is ook zij delings in de gemeenteraad ter spra ke gekomen. „Wanneer de gemeen te weer.woningen gaat bouwen, kun nen hier dan Uaodschappenliften in aangebracht worden?" Informeerde het lid B. E. Colle. Deze kwestie heeft de voortduren de aandacht van b. en w., verklaar de wethouder mr. M. J. M. van Kiti-: deren, die verder toezegde een on derzoek te zullen laten in stellen naar de mogelijkheden tot aanbrenging van boodschappenlifteii in nog te bouwen huizenblokken. Er is reeds een proef geweest naar het plaatsen van dergelijke liften in reeds ge reed gekomen blokken, maar de re sultaten waren teléurestellend. De be woners van de lagere etages hadden geen interesse, die van de boven-, etages wél, maar wilden de vrij hoge kosten van de inrichting niet alleen dragen.. De heer J. Slavenburg, voorman sodabe werker bij de Soda fabriek v/h Dury en Hammes, is onderscheiden met de eremedaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. Stan en Ollie maken het deze week weer bont in Monopole. Ze sluiten vriendschap met de jonge koning van het denkbeeldige land Orlandia, die 1 het verhaal speelt in 1944 in Amerika in ballingschap vertoeft. En alsof dat al "niet erg genoeg is, heeft de voogd van de jongeman, prins Saul, hei boze plan om de koning uit de weg te ruimen om zodoende zelf de troon te kunnen bestijgen. We begrijpen allemaal wel, dat on ze beide vrienden het zover niet la ten komen. Olivier, die voor deze ge legenheid eens als kok ten tonele ver schijnt, geassisteerd door butler Stan, verwisselt op het juiste moment het SW ontvangt op tweede Pinkster dag in de laatste thuiswedstrijd van deze competitie het Roozendaalse RBC. Deze ontmoeting kan nog een aantrekkelijk duel. opleveren, daar RBC de laatste weken bijzonder 'goed op dreef ïs en o.m. Volendam; De Graafschap en Excelsior de punten afhandig heeft gemaakt. De rood-groenen hebben in deze voor hen niet bepaald succesrijke competitie in de meeste wedstrij den technisch het beste spel in handen gehad, echter wisten zij dit niet in doelpunten en overwinnin gen om te zetten. Tegen RBC kan men in deze laatste wedstrijd het Schie damse voetbalpubliek tonen wat men in feite waard is. Reserves: SW 3 speelt maandagmorgen 10.30 uur. haar eerste promotiewedstrijd voor de reserve eerse klas KNVB tegen Neptunus 2, eveneens op het terrein aan de West Frankelandse- dijk. voor de koning bestemde slaatje, waarin de gifpil is gestopt. Waarna de boze prins ongewild zichzelf ver giftigt. De film zit vol grapjes en kolder scènes, die wel niet allemaal even origineel zyn, maar de lach spieren toch nog wei aan het werk zetten. En meer verlangen "we ook niet, als wé deze dagen Monopole een bezoek' brengen, „Niets dan pech" heet hét geval. Tuinlaan 80, telefoon 69290, Politie-alarmnunimer 64666. Apothekers nachtdienst: Pa. -Gouka. Hoogstraat 29. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9,30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19,tot 20.30 uiir. Zondags, gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (bel- alve maandag) van 9,30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van Ifi-tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17. uur,- zondagen van 12 tot 17 uur: Karei Appel op klein formaat, tot 27 mei. „Oude Japanse,volkskunst (tot 22 juni) BIOSCOPEN Passage, zaterdag en beide pinkster, dagen: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Tarzan en de verloren Safari". Monopole, zaterdag en beide pink sterdagen: 3, 5, 7 en 9 uur: „Niets dart pech". DIVERSEN Irene, 8 uur: Lutona voor Luth Jeugdorg. Congres. Musis Sacrum, 8 uur: Onderling Kunstgenot. Toneel. De Vriendschap (Keihei), 8 uur: St Radboud. Concert. Dc meisjès van de St. Jansschool hebben gisteravond in gebouw Ar cade hun ouders geamuseerd met en kele zangnummertjes en een vrolijk spek getiteld „Het Muizenbal": Voor al dit laatste viel door de originele aankleding by de ouders in de smaak, want getooid met een meer dan levensgrote muizenkop op hun hoofd, sprongen en dansten de kin deren als echte muizen over het to neel, en niet voor niets, want zij'wer den belaagd door Minet de kater, zo als dat meer gebeurt. Pater J. Aamink sprak in de loop van de avond over de opvoeding in het gezin en op school. Het hoofd van de school zuster Honoria heeft de avond geopend. De ouderavond was goed bezocht. Vijfhonderd Rode-Kruis-vIaggen zullen In de komende dagen wappe- Ten van de gevels van winkels en woonhuizen als duidelijk zichtbaar teken, dat ook de Schiedamse afde ling van het Rode Kruis zich op maakt voor de grote jaarlijkse cam pagne voor de geldinzameling. Woensdagavond is het eigenlijk al begonnen, want voor colonne Schie dam. ongeveer tachtig dames en heren werd er toen een proef- alarm gegeven, dat bijzonder goed slaagde. Toen had men alle medewer kers dus bij elkaar en daarna zijn ook de taken verdeeld voor de actie. Ongeveer twintigduizend folders met het bekende envelopje werden in de brievenbus gestopt en men mag hopen dat dit succes heeft en dat de mensen van de colonne die al dit werk belangeloos doen eer van hun werk hebben. Op vrijdag 30 mei en' vrijdag 6 juni zal er op de 'weekmarkt een Rode- Kruis-stand staan, waar dan ten bate van deze organisatie de bekende ar tikelen worden verkocht. Ook de be drijven zullen in deze dagen bezocht worden met een intekenlijst. Op za terdag 7 juni is de grote collecte-dag. 's Morgens rijdt er een geluidswagen door de stad, terwijl die middag de Rode Kruis-drumband uit Den Haag in de straten musiceert Het sluitstuk van de actie is een feestelijke avond voor alle medewerkers in gebouw Irene. Daar wordt de film „De laat ste brug" vertoond, terwijl aan ver- In spoedgevallen zijn met de Pink sterdagen de volgende artsen te raad plegen: J. van Buren, Buys Ballotsin- ge] 72-76, tel. 69661; D. Houthuysen jr.. Swammerdamsingel 43, tel. 68516 en G. in 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23, tel. 68599. De apotheek fa. Gouka, Hoogstraat 29 neemt de dienst waar vanaf hedenavond tot en met de tweede pinksterdag. Daarna wordt de nachtdienst waargenomen door fa. .Gouka en Co., Groenelaan 127. St. Radboud concerteert Het R.K. Harmonie Gezelschap .,St. Radboud'- geeft vanavond om acht uur een concert op de buitenplaats van het café-restaurant „De Vriend schap", Kerklaan 6 in Kethel. Dit in verband met de onbruikbaarheid van de Muziektent. Dirigent is de heer C. u van Beurden, schillende donors de Landsteiner- penning wordt uitgereikt. Voor de collecte zou men .graag nog enkele medewerkers hebben; dege nen die zich willen opgeven kunnen dat doen op het bureau van het Rode Kruis, Lange Nieuwstraat 197. Er is een nieuwe Tarzanfïguur op het doek verschenen. Zijn naam is Gordon Scott en in „Tarzan en de verloren Safari" maakt hij zijn de buut. Evenals "zyn vele voorgangers is ook hy een.- stoere knaap, die altijd opduikt op plaatsen, waar mensen zich in nood bevinden* En natuurlijk staat hij zyn mannetje "als hij het. ge heel alleen moet opnemen, tegen een wilde .negerstam,die op het punt staat vijf blanken te doden.; En het zou Tarzan niet zijn als hij ergens in de film geen kans zag een knap meisje te Vedden, dat het slachtoffer dreigt te worden van een vraatzuch tige krokodil. Soms vloeit er bloed in deze film en men kan goed zien dat het'bloed is. Want in felle kleu ren en in CinemaScope wordt dit de toeschouwer op realistische wijze duidelijk gemaakt. Er zit actie en spanning in dit nieuwe Tarzan ver haal, dat zich afspeelt tegen een ach tergrond van natuurschoon in donker Afrika. Het camerawerk is uitstekend verzorgd, men heeft grote aandacht besteed aan de talloze dieren, die in dit werelddeel voorkomen. Er bestaan plannen om aan de Nieuwe Haven een groot roomska- tholiek Bejaarden-tehuis te bouwen, in zeven woonlagen, plaats biedend aan 312 bejaarden. Dit tehuis zal dan gedeeltelijk in de plaats moeten ko men van de bestaande Huize St. Ll- duina, alleen komt er plaats voor ongeveer 100 personen meer. Deze plannen voor verbouwing en uitbrei ding zjjn thans in voorbereiding en zullen naar men hoopt reeds over een jaar in uitvoering komen. Voorts omvat het plan de bouw van veertien flats voor zelfstandige bewoning aan de St. Lïduinastraat. Er is ook aan gedacht om 64 plaatsen in te ruimenvoor hulpbehoevende of chronische zieke bejaarden. Van het huidige complex zullen slechts het pensionhuis, de kapel en het zusterhuis gehandhaafd blijven; de rest wordt gesloopt evenais waar schijnlijk een aantal aangrenzende panden. In de Pemissestraat is gistermiddag de 55-jarige mevrouw C. J. d. V. gestruikeld engevallen, terwijl 2e een fles bleekwater droeg. Zij kreeg snijwonden aan haar linkerhand en enkele lichtere verwondingen-De G.G. en GJ3. heeft haar naar de Dr. Nolet Stichting gebracht, van waar. zij. na behandeld te zijn, naar huis kon terugkeren. Advertentie AM maS nier leiden ,01 md verfrissende itfap.™™ n.,c j d pepermunt! Geef dc King.ro] een plsarsie uw innwjssat ten 1 „De -tachlig leegstaande flats aan de Burg. van Haarenl&an, bij de Vlaardingerdijk. zijn een bron van grote ergenis voor de Schiedammers, vooral voor hen die tevergeefs een eigen woning zoeken", zo vertelde het raadslid B. E. CoIIé gisteravond in de Raad. „Kan de gemeente er nu niets aan doen en deze mooie wonin gen uitgeven aan woningzoekenden?" De bouwers zijn niet aansprakelijk voor deze toestand, zo stelde wethou der mr. M. J. M. van Kinderen uit drukkelijk vast. Hij had zelfs respect voor de bouwers, omdat zij een groot ondernemers-risico hebben durven dragen, door zonder ook maar enige steun van overheidswege te bouwen. De narigheid voor hen is, dat de plan nen zijn. uitgevoerd in een tijd van oplopende kosten, zodat de woningen gereed kwamen toen de bouwkosten op z'n hoogst waren. Dit heeft een funeste invloed gehad op de koop prijs van de woningen, waarvoor nu geen kopers gevonden kunnen wor den. Inderdaad bestaat er een mogelijk heid dat de gemeente via de Woon- ruimtewet tot vordering van de leeg staande panden, overgaat om ze daar na uit te geven. Maar dit geeft geen oplossing voor. de volkshuisvesting. De laatste ronde om het persoon lijk kampioenschap van Schiedam heeft nog geen kampioen aangewe zen, want zowel de heer Onink aJs' de heer De Wilde wonnen hun partij resp. tegen de heren Sleeuwenhoek en Struik. Beiden hebben nu II pun- 'ten zodat is besloten dat ze samen in een ronde van 3 partijen moeten uitmaken wie de uiteindelijke kam pioen 1958 zal worden. De derde plaats wordt ingenomen door de heer A. W. Blokland, die zijn partij won van zijn vader de heer J. Blok land en daardoor 10 punten behaal-, de. De partij van de heer v. d. Moer tegen de heer v. Otterlóo kon' we gens verhindering van eerstgenoem de niet plaats vinden. De voorlopige einduitslag luidt nu: 1. en 2, J. de- Wilde en J. C. Onink: 3., A. W. Blokland; 4. J. Blokland; 5. A. v. d. Moer; 6. A. Struik: 7. A. v. Otterloo; 8. C. W. Sleeuwenhoek. De clubavonden van de Damclub ,;Sch'ieda'm" worden mét ingang van' 5 juni gehouden in het wijkgebouw. aan de Nieuwe Maasstraat. Van de betrokken zijde ontvin gen wij inzake het niet-bezorgen van In Kethel is gisteravond de zo pas gereed gekomen Katholieke Nood kerk in gebruik genomen. Tot de laatste dag is er hard aan gewerkt en nu levert ze een aantrekkelijke aanblik en daar het geheel in hout is opgetrokken past de kerk uit stekend in de landelijke omgeving rondom de boerderij Croehoord, Het interieur is uitgevoerd in een lichtkleurig parana-pine met mooie donkere vlammen en: de kerk biedt plaats aan ongeveer 300 personen terwijl drie oliekachels in het koude jaargetijde het gebouwtje zullen ver warmen. De parochianen hebben in hun vrije Een gericht op het interieur van de pas gereed gekomen Katholieke Noodkerk in Kethel. langs het weggetje dat naar de in gang leidt, zodat men van koeien op het naast de kerk geplande parkeer- pleintje in de toekomst geen last zal hebben. Het bedoelde pad wordt in de toekomst een openbare weg. De inwijding van deze nieuwe noodkerk heeft gisteravond plaats, gehad op de dichtbij gelegen boer derij van de heer Lansbergen en ge schiedde door pastoor P. van Kampen uit Kethel. die geassisteerd werd tijd een prikkeldraadhaag aangelegd 1 door „bouwpastoor" Wuyster en ka- GEMEEHTE ffiSfosCHiEDAM t OFFICIEErNTËOws! De burgemeester van Schiedam brengt ter ooenbare kennis, dat op woensdag 28:mei 1958 van. des mor géns acht tot des avonds zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal plaats hebben. Hij herinnert aan de verplichting bedoeld in artikel I 9. der kieswet: Ieder, die volgens het kiezersre- gister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. Voorts wijst hij op het bepaalde in artikel 138 van het wetboek van strafrecht: Hy die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uit geschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Sluiting gemeentelijke bureaus Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat, met het oog op de aan staande verkiezing, de bureaus van de gemeente-secretarie, gevestigd ten Stadhuize en. Nieuwstraat 26, als mede hét: kantoor jvah de Gemeente- Ontvanger, op woensdag 28 mei a.s. voor het publiekgesloten zullen zijn. De afdeling Bevolking en Burger lijke Stand (Nieuwstraat 26) zal die dag echter wel geopend zijn voor za ken betreffende de Burgerlijke Stand van 8.30—12 uur en van 13.30—14.30 uur en voor verkiezingsaangelegen heden van 819 uur. De Klapbrug over de Polderwate ring zal vanaf donderdag 29 roei a.s. gedurende een tiental dagen afgeslo ten zijn voor alle rij- en scheep vaartverkeer. pelaan Van den -Akker, die vroeger in Kethel heeft gestaan. Na dé korte' religieuzeplechtigheid hebben de talrijke aanwezigen de nieuwe kerk bekeken. Ook de bisschop en de de ken %'an Rotterdam, mgr. Jansen en kanunnik Hemming zijn gisteroch tend een kijkje komen nemen; melk in de hoogbouw het volgende communiqué: In de vergadering die het Actie comité Melkbezorging Hoogbouw vrijdag heeft gehad met vertegen woordigers van de Melkhandel, heeft zij meegedeeld, met de sanering in grote lijnen akkoord te kunnen gaan, maar overwegende bezwaren te heb ben tegen de wijze waarop de melk handel het nieuwe systeem van be zorgen heeft ingevoerd. Daaruit voortvloeiende heeft het Actie-comité aan de Melkhandel ver zocht de oude service te herstellen en onmiddellijk daarna een ronde-ta felconferentie te beleggen over het opheffen van de wederzijdse moei lijkheden die er momenteel zijn. De vertegenwoordigers van de Melkhandel hebben toegezegd deze zaak intern te zullen behandelen, en hun standpunt in deze binnenkort schriftelijk aan 't actie-comité Melk bezorging hoogbouw kenbaar te ma ken. Ned. Herv. Gemeente, eerste Pinkster dag: Grote Kerk, 10 uur ds. A. Hoffman en 5 uur ds. W. H. Beekenkamp. Delft «Jeugddienst). Bethelkcrk, 10 uur ds. J. D. Smlds en 5 uur ds. J. G. Jansen. Opstandlngskerk, 10 uur ds. J. Gras cn 7 uur ds. A. Hoffman. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. G. Jansen, en 7 mu ds. E, C. B. Kok, Rotterdam (Opendeur- dienst). Tweede Pinksterdag: Grote Kerk, 10 uur ds. H. W. Hemmes. Kethel, alleen eerste Pinksterdag 10 uur cn 7 uur ds. Brummelkamp. Ned. Herv. Gerer. Evang., eerste Pink sterdag-, gebouw Irene. 10 uur ds. H. Stolk,, Scheveningen. LutherseKerk," 4. uur ds. J. J. Timmer, Woerden. Tweede Pinksterdag, 10 uur Irene, ds. J. J. Tim mer. Evang. Luth. Gemeente, 10 uur ds. S. G- v. d. Haagen, kerkkoor. Luth. Kerk, zaterdagavond 7.30 uur avondgbed. Ned. Prot. Bond. Westvest 92. 10.30 uur ds. J. B. Schouwtok, Wijkcentrum Nieuwland, 7 uur ds. J. B. Schouwink. Jehovah's Getuigen. Volksgebouw, 6.30 uur wachttorenstudie, onderwerp: „De tijd om het nieuwe lied te zingen", woensdag 7.30 uur dienstvergadering en theocratische bedieningssehool. Oud-Kath. Kerk, Dam 28, eerste Pink. sterdag: 10 uur hoogmis en 7 uur ves pers. Tweede Pinksterdag; 9.30 Uur H. Dienst. Chr. Geref. Kerk. Kerkgebouw Wa rande," hoek B.K.-Laan. Perste Pinkster dag: 10. uur leesdlenst en 3 uur ds. J. Drerith,-Overschie. Tweede Pinksterdag: 8.45 vin. ds. H- C- v, d. Ent, Rotterdam. chr. Geref. Gemeente. Volksgebouw, 10 en 4 uur ds- M. J. Middelkoop. Oud-Geref. Kerk. Jeugdhuis Lange Haven 97, 10 en 5 uur da. F. Luytjes. Baptistengemeente. Lange Haven 59. 10 uur Br. Bakker en 7 uur ds. J. Rei- ling. Leger des H*Us. Lange Haven 27. 10 uur helligingssamenkomst en 7-30 uur verlossingssamenkomst. Gerrit.Verboon- straat. 6.30 uur openluchtsamenkomst o.l.v. brigadier J. J. Kerkman. £iekendienst Gemeenteziekenhuis, 7 uur ds. Brinkman. Geref. Kerk. Oosterkerk. 10 uur ds. W. A. Krijger en 5 uur ds. G. Brink- man. PJantagekerk, 9.30 uur ds. E. J. Oomkes en 4-30 uur ds, W. A. Krijger. Jullanakerk. 10 uur ds. G. Brinkman en 5 uur ds. E. J. Oomkes. Kethel „De Ark". 9,30 uur ds. Lever, Vlaaxdihgen en 2 30 uur ds. E. J. Oomkes. GEBOREN: Maria J. L.. d. v, K. F, v. d. Meer en A. G.'L. Wutster: Wij- nanda, d. v. J. S. v. d. Post en H. Groenendijk; Lucia J., d. v> A. W, M. de Groot en A. Meyers. J Want zelfs ais alleen de bouwkos ten en de rente (dus niet de winst) doorberekend worden in de buur, zou deze zo hoog komen te liggen, dat er geen gegadigden als huurders te vinden zouden zijn. De wethouder zag dan ook geen noodzaak voor de gemeente om nu iri te grijpen. „Geef de bouwers nog een kans"_ zo pleitte hij; „misschien ko men er nog kopers opdagen". Deze week heeft de aanbesteding plaats gehad van de bouw van de nieuwe openbare u,l.o.-sehooï, die aan de Sint Liduinastraat op de plaats van de oude ambachtsschool zal ver rijzen. De firma D. Baron uit Schiedam was met 617.000,de laagste in schrijver en zal het werk uitvoeren. Op het Boshoek-sportveldencom» plex begint dinsdagmorgen om kwart voor tien de school-korfbalcompeti- tie. De deelnemende twaalftallen zijn: Afd. ULO: Rehobotbschool; Pr, Ire- neschool: W. de Zwijgersehool; Huis- houd-Tech. school. Afd. VGLO/ ULO; Rehobothschool 2; Pr. Irene- school 2: W. de Zwygerséhool 2; VGLO school. L.O. A; Oranje Nas- sauschool; Kon. Juiianaschool; Claes de Vrïesschool; Th. Thijssenschool; Pr. Dr. Kohnstammschool. L.O. B: Comeniusscbool B; Kon. Vrilheimina- school:- Pr, Beatrixsehool; Jan Ligt- hartschool A: Jan Ligbthartschool B. L.O. 2: Pr. Dr. Kohnstammschool 2; Th. Thïjssenschool 2: Kon. Wilhelmi- naschool 2; Kon. Juiianaschool 2; Oranje Nassauschool 2. SAN FRANCISCO. Bij ontplof fingen in een olieraffinaderij te Long Beach in Californië. zijn donderdag nacht twee mensen om het leven ge komen en zes gewond. Hallo! hier... YUNG CHOW CHIN. IND, RESTAURANT Rotterdamsedijk 441 B Tel. «7360 GROTE DRUKKERIJ heeft plaats voor ter assistentie bij de voorbereiding en ad ministratie van drukwerk-opdrachten. Geboden wordt een zelfstandige werkkring, waarbij; accuratesse een eerste vereiste is. Brieven onder nr. 9169 aan bureau van dit blad. BOTTELO N.V., Erkende bottelaars «tOÏP. MANOEfSMMk - VAN DEVENTERSTRAAT 28 SCHIEDAM vraagt voor direct EXPEDiTIECHEF Reflectant moet m het bezit zijn van rijbewijs en Ir* staaf zijn de voorraden te administreren. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk te richten aan bovenstaand adres. A.S. MAANDAG, 2e Pinksterdag, zal de MELKBEZORGING gewoon doorgang vinden! Op woensdag 4 juni zal er echter GEEN MELK bezorgd worden en zullen de melkwinkels ook gesloten zyn. Wegens vakantie van mevr. Schade-Van Westeren, Willem de Zwijgerlaan 11, zal het Secretariaat van de "Vertrouwensraad voor alleen de week van 24/5 tot 31/5 gevestigd zijn bij mevr. Schroot, Rotter- damsedijk 211 c. DE SCHIEDAMSE MELKHANDELAKEN. T® koop aangeboden Een bijzondere sortering an sichtkaarten en boekjes voor verjaardag, huwelijk enz. heeft kantoorboekhandel - Leesbibliotheek Modem, Boerhaavelaan 124» tel. 68415, Schiedam. Merlin vulpenhouders met gouden pen en 1 jaar garan tie f 3.95, Ook diverse ande re merken. Vele soorten bal pennen bij kantoorboekhan del Leesbibliotheek Mo dern, Boerhaavelaan 124, te lefoon 68415, Schiedam, Naaimachines koopt u bij de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen, Hoogstraat 62, te lefoon 65783. Reparaties tan- der garantie. Bet in overleg. Te huur aangeboden Te huur aangeboden: zaal yan 18 x 7 meter, overname inventaris 2.500.—. Brieven onder no. S 659 aan het bur. van dit blad. Foto, film, optiek Rolfilms vergeten? Automa.- staat voor u klaar. Alle soot ten films. Foto K, van Vuu- ren. Hoogstraat 106, Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Hélène Permanent met toe stel, het beste wat er is, com pleet.i 5.—; stroomloos 7.50 Op vertoon van deze adver tentie 1,korting! Dames- en he ren kapsalon Hélène", Rembrandtlaan 22, telefoon 67170. Diversen Alles op het gebied van glas in lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedrijf. West Frankelandse- straat 16, telefoon 66280. Laat uw spiraal, vermaken tot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking als nieuw terug. Het goedkoop- t es ÖUK, Groenendal Ia (Broersveldpad).tel 67026 (na 6 uur telef. 66789). Ledi kanten. hutledikantën, kam- P eer bedden enz. Kom eens praten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2