Aan bouw noodbrug bij Vijisluizen is begonnen D Normaal doorgereden toch niet goed! en J. Helmich winnaar de DKC-zuil van Krachtpatsers heffen om ?n kampioenschap Tijdelijke brug van f325.000 DHS slaat Fortuna 2 Stemmige orgelbespeling in de Grote Kerk Koeriersters Einde van een verkeersprobleem VOOR DE KANTONRECHTER Gelijkspel bij Martinit-PPSC 60 jaar in het huwelijk Vijfkamp voor de Herrnes- pupillen Woningbouw bijenzwerm naar Soc. Zaken Ook al op 1 juli Ditmaal bij de sportSGHOOL Schiedam Nieuwe ijssalon op Appelmarkt Geslaagd Afscheid bij Gem. Techn. Bedrijven Oorkondes voor „klaar-overs" Tas gestolen Geslaagden bij MULO-examens Geen avondgebed in juli en augustus Burgerlijke stand B. Brussaard nam afscheid van gemeentewerken Drie Globetrotters in City Cen trum Knaapje uit 't water gehaald Auto sleurt fietser tien meter mee SCHIEDAM Sportschool BISHOFF Keihelstraat 27 - Schiedam JUDO en JIU-JtTSU Donderdag 26 juni 1958 W -p A Het wordt nu menens om de beruchte „botte-neck" in de verkeersweg tussen Schiedam en Vlaardingen op te heffen. Want gisteren is een begin ge maakt met de werkzaamheden voor de aanleg van de nood brug, over de Vijfsluizen. Er wordt spoed achter gezet en wanneer het weer niet al te erg tegen zit dan zal deze brug al in begin oktober in gebruik genomen kunnen worden. Deze brug wordt aangekondigd als een tijdelijke oplossing van het steeds groter wordende probleem in het verkeer Maar dit „tijdelijk"' moet men wel ruim nemen: mogelijk staat die brug er over vijften jaar nog. Het is overigens wel een lijdens geschiedenis geweest met deze brug' Jaren is er aan gedokterd om de" plannen voor elkaar te krijgen en toen alle betrokken instanties, dat zijn dan de gemeenten Schiedam en Vlaardingen, rijkswaterstaat en provinciale staten, het eindelijk eens waren, ook over de verdeling van de kosten, toen kwamen de plannen op losse schroeven te staan, doordat wegens de voorgenomen aanleg van- de Beneluxweg onder de. Nieuwe Maas door, de plaats voor de nieu we Vijfsltuzenbrug onzeker was ge worden. Voor het verkeer moest toen een andere oplossing gevonden worden: een noodbrug. En toen ook hier al les voor geregeld was, kivam de be. stedjngsbeperking de zaak uitstel len. Maar nu is het dan zover, dat de bouw kan beginnen. Deze noodbrug komt op de plaats waar aanvankelijk de definitieve was gedacht, zuidelijk van de be staande. Hierdoor komt een vrijwel rechtlijnige verbinding tot stand tussen de Vlaardingerdjjk bü Wilton Fijenoord en de weg op Vlaardings gebied. De bezwaren van de scher pe bocht komen zo te vervallen. Het ryverkeer maakt dan gebruik van de nieuwe brug, terwijl de oude dan bestemij kan worden voor de wielrijders en voetgangers van Schiedam richting "Vlaardingen. De rijbaan krijgt een breedte van negen meter, daarnaast een rijwielpad van 2,40 meter en een voetpad van 2,55 meter. De totale kosten worden ge raamd op 325.000,-. Gisteren is men begonnen met het verwijderen van de stenen glooiing, die voor elke sluis ligt om de kracht van het water te breken Het ber gingsbedrijf Van der Graaf en Mul ders uit 'Rotterdam heeft hiervoor een drijvende grijper in gebruik. Volgende week hoopt men te kun nen beginnen met het slaan van! de palen. Het aannemingsbedrijf Simon te Schiedam zal het werk uitvoeren. Met deze grijper vol bagger die uit de kolk bij de Vyfslui- zen wordt gehaald, is het werk ingezet voor de bouw van de „noocT-brug over de Vijf sluizen. Op de achtergrond de bestaa«de, reeds veel te nauw geworden brug. In nederlaag-serie De doelpunten zijn duur in de Ne derlaagserie van Martini t. Ook PP SC heeft woensdagavond geen grote overwinning kunnen behalen. Toch heeft de in dit seizoen gedegradeer de zateriiagclub verdienstelijk ge speeld tegen de vierde klasser Mar- tlnit. Voor rust kreeg PPSC met mpole aanvallen vele kansen, maar de jon ge voorhoede ontbeerde schutters. Aanvoerder Nelis Kalden kreeg de kans te scoren toen Broere de jeug dige Ravens te hard aanviel. F''den schoot de strafschop echter hoog over. In de tweede helft daalde het peil' van de match aanzierlijk. Er werd weinig groots gevoetbald. Uit een van de weinige aanvallen maakte linksbinnen Degeling een kwartier voor .het einde op fraaie wijze een doelpunt. Martinit kwam daarna fel in het offensief. Het was stopper George Schrumpf die zich ver naar voren waagde waardoor I geheel Martinit voor het doel van r krachtsverhouding overigens wel PP kwam. Vlak voor 'tijd ontstond weer. Door dit resultaat blijft i daardoor een doelpunt voor de gast- j SVDPW met een 21 zege aan de f heren flli. De uitsla? ceeft de leidine in deze serie. Soms staat een kantonrechter voor de taak een ,.,vrij normale fout", waarbij gesproken wordt van een „formele ten laste legging" te be rechten. Ook de plaatsvervangend kantonrechter, de griffier rar. O. Sip- kes moest dit vdoen woensdagmor gen. In Vlaardingen was de 28-jarige chauffeur "A. van der B. door de Jo- han de Wittstraat naar de Primula- straat gereden. Hij had onvoldoen de rechts gehouden, waardoor een scooter tegen zijn bus was gereden bij de kruising. „Een lelijk ongeluk" zei rar. Sipkes. Een hersenschud ding voor de duopassagier en een scbedelbasisfractuur voor de scoo terrijder. Twee geneeskundige ver klaringen werden getoond. De offi cier van justitie mr. R. A. Schimmel meende dat de schuldvraag hier ge ring is. Alles is een gevolg van de ongelukkige stratenaanleg. De stra ten liggen niet in eikaars verlengde, er is zelfs een aanmerkelijk verschil in breedte. Vijfentwintig gulden boete vroeg mr. Schimmel. De raadsman van verdachte vroeg zich af waarom zijn cliënt zou wor den veroordeeld als deze de gebrui kelijke koers had gereden. Het rijden van Van de B. was door de om standigheden gerechtvaardigd De scooter had te snel gereden en hij meende dat zijn cliënt niet verant woordelijk kon worden gesteld voor de aanrijding. Mr. Schimmel deelde mee dat dit feit daarom ook niet ten. laste was gelegd. De gevraagde vrijspraak werd met uitgesproken, want ondanks het gedocumenteerde betoog van de verdediger meende mr. Sipkes dat het gerechtvaardigd was geweest bij deze gevaarlijke hoek m-aer rechts te rijden. De chauffeur werd voor het rijden van de normale koers veroordeeld tot een boete van vijftien gulden of zes dagen hechtenis. De vijftigjarige opperman S. den B. had op 26 maart 's nachts om half een twee jongens beneden veertien jaar een advertentieblad in Schie dam huis aan huis laten bezorgen. De kinderen Van D. wilden geld verdie nen voor hun fiets en de opperman meende dat er wel meer soortgelijke feiten gebeuren. Anders bezorgde zijn vrouw deze periodiek, maar zij kon het niet doen. Bovendien bieden zoveel kinderen zich aan om het ad- Bellen bij ongeval; G,G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 89290, Poütie-aiarmnummer 64066. Apothekers nachtdienst: Rembrandt. apotheek, RembrandtJaan 5. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; -ge opend iedere werkdag Cbehalve maandag) van 0.30 tot 1,30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam; geopend Iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 1 .30 uur e-* iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten- Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, zondagen van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De Mau Mau slaat toe." Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Mogambo". DIVERSEN Buys Ballotsingel, 7 uur: Jeugd Jolijt. Gecost. optocht. In de tweede wedstrijd van de nederlaagserie van DHS heeft het reserveteam van het Vlaardingse Fortuna een slechter resultaat be haald dan Hermes DVS 2. DHS speel de woensdagavond uitstekend. Met 6—2 werd Fortuna geslagen. Wel liep Fortuna hard van stapel. Binnen twee minuten had de Vlaar dingse middenvoor na een prachtige aanval een doelpunt gemaakt. DHS nam echter geleidelijk het initiatief. In de tiende minuut scoorde Krom menhoek uit een through pass. Zes minuten later gaf Krommenhoek zijn club de leiding en nog voor rust liet deze speler de hattrick noteren. Ook in de tweede helft liet DHS het beste spel zien. In de zeventiende minuut doelpuntte Van Bockom en na een half uur bracht de jeugdige De Ja ger de stand op 51. Kort daarop slaagde de rechtsbinnen van Fortuna er in de stand op 52 te brengen. Het was echter weer Krommenhoek, die met een goed schot op duidelijke wijze het overwicht van DHS aan- toonde (6—2). vertentiekrantje in de bus te stop pen, De kantonrechter en de offi cier gaven de heer Den B. daarna een uitgebreid overzicht van wat onder kinderarbeid wordt verstaan. De Schiedammer zal tweemaal drie gulden moeten betalen of vier dagen in hechtenis genomen worden. De rechte weg is de beste dacht de Hagenaar W. J. van M. Hij stak daarom in Vlaardingen het verbo den gedeelte van het stationsempla cement aan de Parallelweg over. „In Den Haag doen ze het allemaal," zei verdachte „ik had toch eeu week kaart en bovendien is er nooit con trole." „U mag er niet zijn, ook al heeft u haast dan loopt u maar om, die ingang is er niet voor niets, men zou wel zonder spoorkaartje op die manier het station kunnen verlaten" waren de replieken en dat beteken de voor de haastige Hagenaar een vonnis van ƒ7,50 of drie dagen hech tenis. Met een sterk'argument kwam de vijftigjarige Rotterdamse vertegen woordiger woensdagmorgen voor de Schiedamse kantonrechter. Hij was bewust door het rode stoplicht bij de overweg aan de Oversehiesestraat in Schiedam gereden. „Ik was dicht by de soorweg, en het was gevaar lijk om te stoppen, ik reed veertig kilometer per uur en ik ben daarom maar snel die enkele meters dooi-- belangstellenden gisteravond de or- Zondag hopen de heer W. van Ra vens- en mevr. H. van Ravens-v.d. Hoeven de dag te herdenken, dat zij zestig jaar geleden in het huwe lijk traden. Het echtpaar, thans wo nende Boerhavelaan 37, is altijd in Schiedam woonachtig geweest. De heer Van Ravens, evenals zijn vrouw 82 jaar oud, heeft de tijd nog meegemaakt, dat er in Schiedam ha- ringloggers kwamen; hij was toen kuiper, in welk vak hij begon bij Houtman in de Hagastraat, Het echtpaar geniet nog een goede gezondheid en zal volgende week zondag in zaal Beatrix recipieren van half vier tot vijf uur. Op het hoofdterrein hebben de pupillen van Hermes-DVS woens dagavond een geanimeerde vyfkamp gehouden. Er bestond gTote belang stelling voor deze vaardigheidswed- stryden onder de jeugd beneden twaalf jaar. Honderdlwintlg jongens hebben onder het kritisch oog vao ouders en andere belangstellenden laten zien hoe goed dat ze om paal tjes kunnen dribbelen, hoe snel ?e kunnen rennen en ook hoe ver ze kunnen schieten. Er ging steeds een hoeraatje on als een knaap een vak met een hoog cijfer had getroffen. Uiteraard waren er ook jongens die by dit strafschoppen nemen de roos misten, De bal ging hoog over of naast, of de bal verdween zo gemakkelijk in het doel dat een vak met een laag cijfer in het midden van de gcal werd geraakt Na afloop van de wedstrijden, voortreffelijk georganiseerd door de juniorencommissie met als anima tor de heer W. van der Most, heeft voorzitter A. Stouthandel de prij zen uitgereikt. Shirtjes, beenbe schermers e.d. waren de kostbare beloningen. Voor het eerst was er ook een fraaie beker voor de be kwaamste pupil. Winnaars waren: 1. J. Beyer, 5Si punten: 2. J. van Duyn. 561 puntert; 3 T. Maagdenberg, 549 punten; 4. V/. Bravenboer, 548 punten; 5. T. Pansier, 540 punten. Op woensdagavond 9 juli wordt de vijfkamp voor de junioren ge organiseerd. De jeugd van 12 tot 18 jaar legt dan de vaardigheidsproe- ven af in de groepen A, B en C. GEMEESTEs sSCHHEDAM Het college van b. en w. van Schiedam vraagt aan de gemeente raad voor de verdere bouw van een complex van 318 woningen eau aanvullend krediet van f 1.000.000. De financiering zou kunnen geschie den uit de opbrengst van de „gro te contracten" met institutionele be leggers, die door bemiddeling van de minister van Financiën tot stand zijn gekomen. Bedoelde woningen zijn een onderdeel van het vijfjaren- contract met Muijs en De Winter. Het voorbereidende werk voor de bouw van ca. 200 woningen door de woningbouwvereniging „Volks huisvesting" en „Onze Woning" vraagt meer dan de t 20.000, dis door de raad reeds zijn toegewezen. B. en w. willen het verleende kre- die-; met f 35.000 aanvullen en. vra gen de raad om goedkeuring. Een zwerm bijen heeft gistermid dag een. bezoek gebracht aan het kantoor voor Sociale Zaken aan het Broersveld. Het personeel heeft on middellijk de imker Kievit uit de Jacob. Catslaan gewaarschuwd, die de zwerm meenam naar zijn korf. (""OFFICIEEL. NIEUWS") Afsluiting Joppelaan en Kerklaan De Joppelaan vanaf de Kerkweg to; de spoorwegovergang Schiedam- Delft en de Kerklaan vanaf de Pol derweg tot de Poldervaart zullen ingaande 27 juni e.k. t.m, 11 juli d.a.v, of zoveel langer of korter als nodig mocht blijken zij: af gesloten voor alle rijverkeer. uit gezonderd rijwielen, zulks i.v.m. de verbreding c.a. van de overweg Kerklaan-J oppelaan. gereden." Een nuchtere officier O.M. constateerde dat het verboden is een spoorwegoverweg te naderen met een snelheid boven twintig kilome ter per uur. „Het is een ernstige overtreding." zei de kantonrechter. Vijfentwintig gulden of tien dagen. PlIJKENS de rustige waarmee een vrij groot aantal gelbespeling door 'Jacques Bekkers in de Grote Kerk beluisterde, voor ziet het veertiendaagse uur muziek in het immense, de sfeer van een ver verleden ademend kerkgewelf nog steeds in een behoefte. Mis schien is het alleen reeds de ge- heren (1—1). De uitslag geeft de 1 leiding in deze serie. Op 1 juli op dezelfde dag dat het „Sport-centrum Schiedam" va.*i Rei- nler Hulsker officieel geopend wordt gaat de „Sport-school Schiedam", waarvan de leiding berust bij de rijks-gediplomeerde sportleiders Berry Jansen en Dries Peute (en waaraan Wout Bishoff medewerking verleent) het seizoen sluiten met een grote sport-demonstratie. DU heeft dan 's avonds plaats om acht uur in de school aan de Nieuwstraat Daarvoor wordt „zwaar geschut" in bet veld gebracht, het zwaarste dat voorhanden is: Bram Cbarité, Neder- ren (maar dan meer voor de show) I te pas komen. Van dit „gespierde" optreden ma- j ken de organisatoren dan meteen I gebruik om wedstrijden gewichthef- I fen om het „Open kampioenschap van Schiedam" uit te schrijven. Iedere krachtig gebouwde Schie- dammer wordt uitgenodigd om mee te doen en mee te dingen naar de titel. De winnaar kan, om weer op j adem te komen, gedurende een j maand gebruik maken van het gere- I oommeerde Sauna-bad dat in de i Sportschool Schiedam staat, de eni- i ge ter plaatse. I Verder wordt de avond opgevuld met demonstratie-lessen, onder lei- ding van de sportleiders zelf. Enke- le partijen boksen tussen leerlingen, i waarbij Luc van Dam, oud-Neder- i lands kampioen middengewicht als referee zal optreden. Geen wedstrijd dus, gev/oon „sparren". I Ook een demonstratie conditie training, waarbij vooral getoond wordt dat deze speciaal gericht kan aandacbl r dachte, zich op bepaalde zomeravon- den zonder enige verplichting te kunnen scharen onder hen voor wie het omgeven-zijn door de wijding van orgelklanken eveneens een oase van rust betekent. Vermoedelijk ook heeft zich daarbij gevoegd een be paalde reputatie van de organist omtrent spel, programmakeuze en dosering van louter orgelwerken en stukken, waarbij het orgel zich als secunderend instrument voegt naar een soloviool, hobo of wat dies meer zij. Woensdag omvatte de reeks wer ken verschillende stijlen die in twee groepen gescheiden door een goe de improvisatie over „Leer mij naar uw wil te hand'len" waren te ver delen. De eerste groep behelsde orgel- werken van Bachs voorloper Bux- tehude en de grote Johann Sebastian zelf, benevens het frisse a-moll viool concert van Vivaldi en een Adagio in E van Mozart voor viool en or- gel. De tweede begon met de Aria in A (viool eh orgel) van Reger en bracht vervolgens de orgelpartita ,,Nun komm der Heiden Heiland" van Hugo Distier. Buxtehude's zeer eigene orgel stijl en die van Bach vonden in Jac ques Bekkers een zorgvuldig vertol ker, wiens registraties zich zo goed mogelijk richtten, naar de speciale eisen van dit soort muziek en hef nogal weerbarstige orgel, waarop men toch eigenlijk liever een stuk als dat van Distier hoort. ïn het pas- sagespel van diens Partita zou mis schien 'n grotere duidelijkheid winst hebben kunnen betekenen. Overigens kon men toch weer zeer geboeid luisteren naar de dwingende episo den uit het persoonlijke werk vca deze moderne Duitser. De violist Piet 't Hart gaf met de voor deze avond gekozen stukken blijk, eigen kundigheden en grenzen te kennen. In de toemvormmg viel veel te waarderen. Op het gebied van de intonatie waren er wensen, die wellicht na verdere goede studie kunnen worden vervuld. ELLY SALOMé Nadat gisterenavond de laatste twee partijen, om de DKC-zuil wa ren gespeeld, bleek de Volksgebouw- speler, de heer J. Helmich uit Vlaar dingen als overwinnaar uit het tour- nooi gekomen te zijn. De wedstrijdleider van het district Schiedam van de Kon. Ned. Biljart Bond, de heer H. Snijders, memo reerde bij de prijsuitreiking, dat er fel is gestreden om in het bezit te komen van deze mooie prijs beschik baar gesteld door de heer A. van Rynderhof. Nu de wedstrijden om de Dirks Vrienden-beker tot het verleden be horen* is het afgelopen toernooi een J. Helmich (links), winnaar van het D.K.C.-hiljarttoernooiont vangt uit handen van de heer H. Snijders, de wedstrijdleider, de fraaie D.K.C.-zuil, die dit jaar voor het eerst is uitgeloofd. de tweede prijs in aanmerking kwam. Spreker hoopte dat een volgend jaar de deelneming voor dit toernooi weer even groot zal zijn, Hierna overhandigde spreker de heer Helmich de fraaie prijs en hoop te dat hij een volgend jaar deze prijs zou komen verdedigen, Ais persoon- lijke prijs ontving hij' een mooie be- waardige vervanging geworden. Ditker. Ook de overige prijswinnaars is wel gebleken uit de grote inschrij- werden toegesproken en ontvingen lands k^pioên gewi^thrfïcn de op' de eigen uitverkoren zwaargewicht klasse die tiidens de sP°rt- Berry Janse zal laten zien hoe cüvü?SiSq "J t "L™ alles de leden van het Nederlandse heeft laten gaan. ving door 32 spelers. De spelers die in het eindtoernooi zyn geplaatst geweest zullen hier geen spijt van hebben, omdat ook de laatste beslissingspartijen naar wens zijn verlopen. Jammer vond spreker het. dat de H.V.O. speler R. Post in de eindwedstrijden 4 maal verstek Olympische Spelen 1948 in Londen de bronzen medaille veroverde komt, vergezeld van een aantal leden van 2ijn vereniging enkele staaltjes van krachtpatserij vertonen. Zij gaan na een dankwoord hun prijs. Be uitslagen van de laatste twee partijen zijn als volgt: van Vliet 90 90 70 63 100 100 85 71 van Wijk Heeze Quanjel 18' 2.57 9 1.80 14 2.43 11 1.73 elftal in conditie hield. De heer Snijders complimenteerde Iedereen is welkom op dit sport- i de heer Helmich, die in 7 partijen j festijn en de toegang Is vrij voor met 10 punten 95,97 van de ver- j iedereen boven de veertien jaar, O eiste caramboles had gemaakt. Door nnmm^lHlr iwar? «-wi-hten heffen 3a- belangstellenden voor de ti- dit hoge percentage was hij winnaar ,-ma tel van kampiasngewichthef for van 'geworden, aangezien de heer J. Heeze j X^ f?.3?* Xï* ;,m T. - - VT een demonstratie Body "building" 1 Schïedam kunnen zich elke avond van de B.V. Het Zjuiden ook met 10 172 6Ö f40) VL 180 12_ 'vL 197 15.' VL aemonsnaiie ,.noay ouuaing meiden (tot en met maandag) aan i punten was geemdigd, doch een per- 199 35, vl 203 40 (40). VL 208 40 (40). Ook al iets waaraan nogal*wat spie-de sportschool, Nieuwstraat 22. I centage had van 98,42 en dus voor 1 Binnen: VL 14 A. Visser met 33 last. Harmgyangstbericliten I Vangstberlchten uit zee van heden; i VL 56 14 kantjes. VL 70 70 (nog 20 net ten). VL 78 thuisvarend. VL 79 50 f40). 1 70. VL 97 12, VL 112 5 De directie van het Monopole-thea ter opent zaterdag op de Appel markt een kleine, maar aantrekke lijk ingerichte ijssalon, waar men dank zij een zeer moderne installatie per uur zo'n.34 liter ijs kan produ ceren. De ijsbereïd-machine staat op wiel tjes zodat men bii bijzonder grote drukte op het trottoir kan gaan staan, om een ieder snel zijn afkoe- lertje te bezorgen. Het aannemings bedrijf D. Baron heeft in een korte tijd een achter het Monopole-thea- ter gelegen bergplaats omgebouwd tot deze ijssalon, terwijl het schil dersbedrijf F. Baron zorgde voor een modem helder schilderwerk. Mevr Aarsen gaat de scepter zwaaien in de zaak. Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen is geslaagd voor het kandi daatsexamen psychologie H. J. Adri- aanse uit Schiedam. Zaterdag zal het personeel van de Gemeentelijke Technische Be drijven afscheid kunnen nemen, van twee collega's, die de dienst_ met pensioen gaan verlaten. Het 2ijn de heren: W. J, Schut, technisch amb tenaar A. bij de afdeling electro, die ruim een halve eeuw bij de G.T.B. heeft gewerkt en A, Wig mans, machinedrijver. Om elf uur heeft officieel het afscheid plaats, waarna de twee vertrekken den om twaalf uur in de kantine van de G.TH. zullen reci piëren. In gebouw Christ. Soc. Belangen hebben gisteren acht en tachtig „klaar-overs" een gezellige fiimmid- dag gehad als beloninz voor d.e in het afgelopen schooljaar verrichte diensten. Inspecteur H. Willems van Beveren sprak de jongens en meis jes toe, waarna een aantal leuke en leerzame filmpjes van het Rïjks- zuivelbureau werd vertoond. De „klaar-overs" kregen tenslotte een souvenir en een oorkonde. De middag was georganiseerd door de Verenigde Schiedamse Melkhandela ren. Mej. H. C. de B. heeft bij de po litie aangifte gedaan van diefstal van een plastic handtas, waarin haar paspoort een aantal papieren en een bedrag aan geld zaten. Zij had de tas aan haar fiets laten hangen, toen zij in de telefooncel op de Koemarkt stond. Van de 12-jarige Francisca B. ïs gistermiddag de fiets gestolen die zij niet op slot bij de Hema-flat had neergezet. Ook de 12-jarige A. de V. is zijn fiets kwijt. Deze stond niet op slot op de Lange Haven. Bij de gisteren gehouden examens voor het MULO-dipIoma B slaag den: F. van Duffelen (VI.), A. van Heijst (VI.). P. A. C. Bergeman. (VI.), G. van Wijk (VI.), I. G. E Radema (VI.). Voor het diploma-A slaagden: W Th. Freeman (VL), J. H. Lankestet (VI.), H, Hollïek (met aantekening Middenstandsdiploma). H. W. van Nieuwenburg (met MD), P. Kuiper, J. Steehouwer (Maassluis), R. P. v. d. Akker (VI. met MD) en J. K. Boomert (VI. met MD). Verder de Schiedanuners: W, J. Woermeijer (met MD), B. Zuide rent (met MD), J. Abbink, J. J. Beijer en A. H. Bosman. Afgewezen werden tien kandida ten. In verband met de vakanties der predikanten zal in de maanden juli en augustus geen avondgebed in de Lutherse kerk plaatshebben. Het laatste avondgebed, wordt der halve gehouden a.s- zaterdag 28 juni om half acht. Voorganger is ds. J. A. Hebly. GEBOREN: Maria F. dv J. M. Nij- man en J. Flipse; Johannes C. zv J. Groeneweg en M. A. de Reu ver. OVERLEDEN: C. Donker, 81 jr. wed. -van J. H, Woudenberg. ROTTERDAM „Het zuurdesem van de afdeling Bestrating" noemde de hoofddirec teur van Gemeentewerken, it*. J. A. C Tillema, eens de heer B. Brus saard. Gistermiddag werd dit nog eens herhaald tijdens het afscheid van de heer Brussaard. iechnisch- hoofdambtenaar en afdelingschef bij Gemeentewerken, in de koffiekamer aan de Veemarkt, Diverse sprekers richtten loffelij ke woorden tot de scheidende, die wegens het bereiken van de pen- sirengerechtigde leeftyd de gemeen tedienst verlaat. Overal is hij op zijn plaats, zei de directeur van Gemeentewerken, jr. J. D. Quak, die er op wees hoe de heer Brus saard de afdeling asfalt had opge bouwd. Ook de chef van de afde ling Bestrating, ir. N. J. van Ros- sum, roemde zijn grote verdiensten bij deze derde keer, dat hij afscheid van de heer Brussaard nam. Na mens de afdeling overhandigde hij een cadeau onder couvert. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer P, C. de Visser, namens zijn collega's van de Be strating, die een. oorkonde overhan digde; de heer Hoeksema, die de dank van de straatmakersleerlingen en de personeelsvereniging Tediro vertolkte; de heer J. den Hertog, Voorzitter van het jubileumfonds, die een polshorloge cn bloemen voor mevrouw Brussaard aanbood; de beer J. L. Spierenburg namens de straatmakers; de heer J. C. Stum- phius namens de Stichting Bevor dering Wegenbouw en de heer Ve- luwenkamp van de A.B.V.A. Tot slot dankte de heer Brussaard voor de hem toegezwaaide lol Drie leden van het beroemde Ame rikaanse basketballteam Harlem Glo betrotters, dat vrijdagavond aan staande op het terrein van Sparta „optreedt", zijn gistermiddag reeds in Rotterdam geweest. Zij zijn hier ont vangen in het City Centrum, waar honderden mensen de drie reusach tige Amerikaanse atleten (alle drie ruim twee meter lang) van pure blijdschap zagen manipuleren meteen bal, die 2y van het City Centrum ten geschenke kregen. De bal was voor zien van de handtekeningen van Fanny Blankers Koen, Cocky Gaste laars, Arïe van Vliet, Piet van de Pol, Faas Wilkes, Hana van Dalium, Car du Buy en Luc van 'Dam. Peter Knegjens had er voor de microfoon een vraaggesprek je met de leider van de Harlem Globetrotters, Abe Saper- stein, die een indruk gaf van hetgeen de toeschouwers vrijdagavond zullen zien: een boeiend schouwspel van sport en, show. De drie basketbaïlar- tiesten zijn gistermiddag, na de ont vangst in Rotterdam, weer naar Brus sel vertrokken, waar zij vanavond nog spelen. Na de Harlem Globetrotters ont ving het City Centrum nog een gast, namelijk Rens van Dorth, die deze zomer weer geruime tijd met zijn ge zelschap in Rotterdam optreedt. De acht-jarige Jacques van Vliet uit de Almondestraat is gistermid dag toen hij* op de Linker Rotte- kade naar een hangelaar stond te kijken zo geschrokken toen er een vxs werd opgehaald, dat hij voor over in het water viel. De 19-jarige M- van 't Sant die op de Linker Hottekade woont, begaf zich tot zijn nuddel ,in het water en bracht het drenkelmgetje op het droge. Op het Burg. Menteszplein is gis- teravond de 62-jarige J. O. Schoot» uit de Mc. Zasstraat tegen een auto gereden, die hij te Iaat opmerkte. Hy werd tien meter meegesleurd cn moest met verwondingen aan 't hoofd en knieën en kneuzingen aan de borst naar het Coolsingelzieken- nuis worden gebracht. De Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Over- scbie Vooruit" declareert over 1957 een dividend van 10% uit (v.j. 8V0). Weer gevestigd; Diversen Toeristenkaarten van Ne derland, Duitsland, Frank rijk enz. Speciale bromfiets- kaart van Nederland bij kantoorboekhandel .Modem', Boerhaavelaan 124, tel. 68415 Schiedam. Vermager zonder dieet met Graeial, 50 dragees f L98. Bij apotheek en drogist To koop Te koop: 2-pers. opklapbed met bovenplank en rails en gordijnen, 50,-. J. Boon, Hallcystraat 47, Schiedam. Meubelen, woningtextiel enz. op gemakkelijke betaling Betaling binnen 1 jaar geen. rente of kosten. Betaling over 18 mnd. slechts rente over 6 mnd. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder no S 660 bur. van dit blad of tel. K 1S36—2197. Een goed verzorgde biblio theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven heeft Lees bibliotheek-Kantoorboekhan del .Modern'. Boerhaavelaan 124, tel. 6B415, Schiedam. Merlin vulpenhouders met gouden pen en 1 jaar garan tie 3.95. Ook diverse ande re merken. Vele soorten bal pennen bij kantoorboekhan del - Leesbibliotheek Mo dem, Boerhaavelaan 124, te- lefoon 68415, Schiedam. Foto, film, optiek Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K .van Vuu- ren, Hoogstraat 106. Personeel gevraagd Japonnenhuis Steinas, Hoog straat 88, vraa.gt voor direct bekwame japonnennaaisters cn leerlingen. Hoog loon en prettige werkkring.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2