Nat. Muziekkorps Heils leger bezoekt Schiedam HBSS bedwingt koploper ÉSSBEggi C D „Ruimte55 5t werk (ex-AJC) is begonnen Tante Jutta uit Calcutta, klucht van t Voetlicht Co me die speelde Drijfzand Ruggenberg noteert volle winst, Van Duijl bijna Schiedam99 wint Tafeltennisver. NOAD Viert 10-jarig bestaan Rotterdams Muziekcollege gaf geslaagd concert Door burgemeester Peek on tvangen Concert van hoge kwaliteit Concert Inbreker vond de sleutel in het slot TIMG0 VOETBAL IN SCHIEDAM GIB 2 eerste kampioen HBSS-SHO 1.-1 Dansavond als inleiding VIERSPELENKAMP Finale vastgesteld WALDO RIJSCHOOL WW* 65.63.7 -^8 Aankoop en ruil van Geldlening EIIBO-diploma van hel Rode Kruis Ouderavond van de W. de Zwijgcr.-cbool CHJG vergadert Burgerlijke stand Inbraak in kantine IN STEDELIJK MUSEUM H SCHIEDAM AFSLAG v omzet Adverteert Maandag 20 april 1959 Dit weekeinde was liet Nationaal Muziekkorps van het Leger des Heils te gast in Schiedam. Het bezoek heeft ruime belangstelling getrokken. Za terdagmiddag hebben honderden de ontvangst aan het station te Schie dam bijgewoond. Daar werd het j korps opgewacht en verwelkomd door het muziekkorps van het Leger des Heils in Schiedam en de airbei- dcrsmuzïekvcreniging „Crescendo". St. Ambrosius die ook aan deze I muzikale ontvangst zou deelnemen, was verhinderd. De drie korpsen heb-, ben zaterdag een kleine mars door de stad gemaakt, daarbij beurtelings musicerend. Voor het stadhuis werd een aubade gebracht, die door bur gemeester mr. J. YV; Peek en de ge meentesecretaris uir. J. N. Post op het bordes werd aangehoord. j In de Raadszaal heeft de burge-1 meester het Nationaal Muziekkorps ontvangen. Dit korps wordt gevormd uit de kapelmeesters van het Leger des Heils in Nederland, gecomple teerd door enkele specialisten-muzi kanten uit het Leger des Heils. Op 2 mei vertrekt het Nationaal'Muziek korps voor een toerr.ee van een maand naar de Verenigde staten en Canada. Het bezoek aan Schiedam gold als afsluiting van de viering van het zestigjarig bestaan van het Schiedamse korps. Tevens is zater dagavond een afscheidsconcert in de Juiianakerk gehouden. Zondagmid dag werd geconcerteerd in de Plan tage en zondagavond werd medege werkt aan de bijéénkomst voor bui tenkerkelijken in de Juiianakerk. Burgemeester mr. J. W. Peek acht te het zaterdagmiddag een groot voorrecht deze gasten in zijn stad te- mogen verwelkomen. Men is thans meer ontvankelijk voor gees telijke-zaken en de boodschap van het evangelie. Schiedam is een plaats waar wat te bereiken is voor een geestelijke strijdmacht als dit korps. Het godsdienstig leven jn Schiedam Is beter dan in andere industrieste den. Mr. Peek hoopte dat het korps nuttig werk zou kunnen doen. Sprekende over het bezoek aan Amerika memoreerde burgemeester mr. J. W. Peek dat 350 jaar geleden de Hollanders 't N-Amerikaanse ge bied hebben ontdekt. De historische sentimenten leven daar nog sterk. Men verwijt de Hollanders weieens dat er teveel is gekoloniseerd met uitsluitend materleële bedoelingen. Daarom was het zo prettig dat dit korps een bezoek bracht met de be doeling te getuigen van het geeste lijke karakter. Het is van betekenis dat de banden tussen Nederland en Amerika worden versterkt. De leider van het gezelschap ma joor J. B. Hoevers heeft het gemeen tebestuur bedankt. Dé manier waar op het korps in Schiedam wordt ont vangen zal door het Leger des Heils niet licht worden vergeten. Na de thee zongen de leden van het korps nog een gevoelvol religieus lied. Welk een grote kwaliteiten dit korps heeft werd zaterdagavond be wezen in de dienst in de Juiianakerk. Bier kan nauwelijks van een fan farekorps gesproken worden want 't koperensemble vertolkte telkenmale een schier symphonische fanfaremu ziek: Met vloeiende accoorden beeft het gezelschap in een tiental num mers steeds weer op perfecte wijze een meeslepende samenklank doen horen. De musici zijn ook goede zangers. Tweemaal vormden zij een koor om religieuze en oud-Nederlandse liede ren te zingen. Naast deze gedragen melodieën liet het orkest een virtuo ze compositie van kapelmeester Ber nard Verkaaik horen. In deze mars „Je mairytiendrai" zijn Nederlandse liederen verwerkt. Majoor Hoevers, die de toelichting verzorgde, meende dat deze comppositie in het bijzonder bij ,de emigranten weerklank zal vin den. Met een gedurfde dynamiek speelden de musici levendige, bijna- Bellen bij ongeval: g.G. en Tumlaan 80, telefoon 6929 Politie-alarmnummer: 6466' Apothekers nachtdienst: fa. Westendorp, Singel 81, R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam: i geopend Iedere - dag (behalve G.D. Van Grote consternatie bracht de komst (Tante Jutta. een goéde robvan me- j van Tante Jutta teweeg in huize vrouw Sloof. In deze klucht hebben (Advertentie 1M.) ook de andere medespelenden braaf cn verdienstelijk voor gek gespeeld, vooral de heer Van Katwijk ali vriend, die tot- vrouw werd getra vesteerd. maandag) van 9.30 tot 16.30 uur i Hanneman, waar deze zeer bemld- en iedere avond (behalve woens- delde tante niet bepaald welkom is. dag en zaterdag) van 18 tot 20-30 Hit is de inleiding tot liet toneelstuk uur; zondags gesloten. „Barend Ossekop", dat zaterdag- Gemeentelyke Openbare Leeszaal eo avond door het toneelgezelschap Bibliotheek, Lange Haven; ge-,.Het Voetliclit" in het Volksgebotiw opend iedere; werkdag (behalve Ms opgevoerd. Het is een klucht ge- maandag) van 9.30 tot 16.30 uur schreven door de regisseur Peter en iedere avond (behalve woens- i Burg. dag en zaterdag) van I9tot2ö.30! De titel.-figuur is een zwendelaar uur: zondags gesloten. en zakkenroller, die prachtig gehol- St edel ijk Museum: degelijks ge-Pen is door de advocaat Hans Han- opend van 10 tot 17 uur, zondags J neman, die-Berend nu onverwacht van 12 tot 17 uur; tentoonstelling zelf moet gaan helpen. Want vrij- „Ach 'tijd waar ben je gebleven" t gozel Hans zit diep in.de geldzorgen en „Moderne expressionisten" i?'"1 daarom heeft hij zijn rijke tante Foto-eSposïtie: van Ed, van der Jutta uit Calcutta wilde verhalen deur werd ingedrukt, waarna de m* Elsken Uot 18 msu). j over zijn fnietbestaande) gezin, datbrekervde sleutel._dicMn het'slot stak BIOSCOPEN |zo duur in onderhoud is. op de J 1 J sa ze, 2 en 8,15 uu,r: „Rivalen zien '.nwww gespeld, waarop Tante flink niet om". heeft betaald. Monopole, 2, 7 en 9.15 uur; „Kerels Wanneer tante onverwachts op b'e- kogèle". :zoek komt. krog je de situatie .van DIVERSEN de beroemde „Tante van Charley" en Irene, 8 uur: PPSC. Filmavond. a31e vrienden van Hansi.moeten hei- De Ark (Kethel), Groene Kruis; i pen b«. elkaar een gezin te voi; Tijdens afwezigheid van dé bewo ners is in de. nacht van zaterdag op zondag ingebroken bij de familie J. T. J. K. in de Sonderdanckstraat 2, Een glas-in-lood ruitje in de achter- Jaarvergadering en film. Kantine YViltcn, 7.30 uur; Schaak toernooi. Esperanto-agendo Jaudori, la 23an de aprilo. Klub- vespero Pa.rolkaskado ce fam. Men- ftingh. Gr. Markt 7. Venu al Espe- rantujo. Het Nationale Muziekkorps van het Leger des Heils is zaterdagmiddag bij aankomst op het station o.a» begroet door de heer J. Lansbergen van „Crescendo", tevens voorzitter van de sectie Muziek van de S.G. die hier kapelmeester Bernard Verkaaik verwelkomt, terwijl majoor J. B. Hoe- vers toekijkt: Geheel rechts de heer J. van Gvltk, kapelmeester in Schie dam, die in het nationale korps eerste trompettist is. jazzaccoorden. Ook in „De oude bron- wel" van E. Ball werd. van fantasie getuigd. Hiér zong het koper in een symphonische fanfare. Het korps heeft in trombonist Wim Drost en Bram Hopman, met euphonium, goe de solisten. Vloeiend werd het „Ver lost",, van Marshall gespeeld. Het toondicht „De overwinning van het licht" van Verkaaik kreeg een dmkwekkende dynamische en ka raktervolle verklanking. Tweemaal heeft het orkest een toegift gegeven. (■Advertentie l.M.) Herenmodes In de S.G.-toneeïwecIstrijd 1956 1957 speelde het Schiedamse toneel gezelschap „Comedia" het toneelspel in drie bedrijven „Drijfzand" van Mare Fontenel en Oscar Ferket, en zaterdagavond werd dit stuk weer eens voor 'de dag gehaald bij een opvoering in gebouw Tivoli. Destijds werd al gewezen op het drakerige en dilettantische van dit stuk. De rolverdeling was bij twee jaar geleden vergeleken, wel enigszins gewijzigd, maar in hoofdzaken de zelfde gebleven. Het beste spel za gen we vari.de dames Blauw en Le- nie Suvaal, terwijl bij de heren J. van der Brug, P. Blauw en M. Gor dijn hun best deden. De regie be rustte bij de heer J. van der Brug sr. Namens het bestuur sprak de héér C. van der Meulen een kort woord bij de aanvang van de avond. Na afloop bleef men geruime tijd gezel lig bijeen om te dansen. het zatcrdagmiddagvoetbal heeft HBSS een formidabele presta tie geleverd. Koploper SHO kwam. tegen een hersteld HBSS niet verder dan 11. GTB 2 werd in Vlaardingen kampioen met een 60 zege op DVO' 32/3. GSS speelde gelijk tegen Energie Boys. Met Mulder, Duivenbode en Sleeu- wenhoek was HBSS weer op oor logssterkte. Tevens was veteraan An- dries Storm weer in de oranjegéle- deren teruggekeerd én wat dat be tekent heeft leider SHO ondervon den. De bekwame aanval van HBSS had weer stootkracht^De bezoekers waren ervan overtuigd een gemak kelijke overwinning te kunnen b,eha- Ien. Ondanks een felle wind in het voordeel kwam SHO niet verder dan een 01 voorsprong bij de rust. In het eerste gedeelte had SHO een overwicht, maar defensief hield HBSS goed stand. In de twaalfde minuut scoorde de rechtsbuiten van. SHO en Zaterdag 18 april zal een belang rijke dag blijven voor de afd. Schie dam van „Ruimte". Op deze datum namelijk werd de eerste stap gezet Voor een bijzondere verrassing juist kunnen redden, hoewel ook in heeft zaterdag de Kembrandt-speler Ruggenberg gezorgd door de sterke Entre Nous-speler Van Soelen in alle vier partijen te verslaan, en dus de volle winst op zijn. naam kreeg. Deze enkele regels typeren reeds het feit, dat Van Soelen een volkomen „off-day" had. Dit bleek reeds in de libre-partij, waarin zijn hoogste serie 30 was, terwijl hij dezer dagen nog een serie van 140 m'aakte! Veertien maal poe delen in 30 beurten is wat veel. Ruggenberg, die vooral na zijn 15e beurt een prima partij speelde, be antwoordde de hoogste serie van Van Soelen met 29, waardoor hjj zijn 200 vol maakte. In de cadre-partij had Van Soe len op papier met 89 punten nog wel een voorsprong op Ruggenberg, doch hierna ging het weer ^mis en maakte Ruggenberg met prima se ries zijn laO vol; Van Soelen bracht het tot 121. In de één-band-partij nam Ruggenberg na de 11e beurt de leiding, welke hij niet meer kwijt raakte en in 19 beurten won. In de driebandenpartij ging het met Van Soelen wel iets beter; hij had in. de 3Be beurt met 16 caramboles een voorsprong van 2, doch hierna poedelde Van Soelen vijfmaal, waar van Ruggenberg dankbaar gebruik maakte om ook deze partij te win nen. Libre: 275 131 "30 30 200 200 30 27 Cadre: 200 121 38 19 150 150 38 16 Eénband: 30 12 19 2 30 30 19 9 Driebanden: Van ..Soelen 20'. 16 43 4 Ruggenberg -20' 20-43 3 Buijtenhek heeft in de avondpartij tegen Van Duijl door het winnen .van de éènbandparty de eer nog Van Soelen Ruggenberg Van Soelen Ruggenberg Van Soelen Ruggenberg 4.36 6.66 3.18 3.94 0.631 1.578 0.372 0.464 deze partij het erop ging lijken, dit Van Duijl winnaar zou worden, aan gezien hij met 15 caramboles reeds een voorsprong van 10 had. Doch Buijtenhek herstelde zich en sublieme beurten van 13 en 9 brach ten hem met 28 op een voorsprong van 10 caramboles. Twee beurten later was hij uit. In de driebanden partij werd ook Van Duijl .winnaar. Buijtenhek speelde onfortuinlijk. Hij bleef op 2 staan... Libre: 375/ 375 27 55 275 185 27 27 Cadre: 250 250 20 48 200 183 20 21 Eénband: Van Duijl Buijtenhek Van Duijl Buijtenhek 13.88 6,85 12.40 9.15 op de weg die moet voeren tot een organisatie waar de Schiedamse jeugd elkaar gaat ontmoeten om el- kaars standpunten te leren kennen en (liefst) waarderen, Men heeft èen serie avonden in gezet met een dansavond, omdat de ervaring heeft geleerd dat dit de beste manier is om een eerste con tact te leggen met de jeugd. Dit „Ruimte" wil overigens bewust iets anders zijn dan de organisatie waar het uit voortgekomen is: de A.J.C. Deze had namelijk als doelstelling het propageren van de socialistische ideeën onder de jeugd. „Ruimte" daarentegen wil een volkomen vrije meningsvorming; het wil jongeren uit alle standen, onverschillig van welke levensbeschouwing of politie ke overtuiging, tot elkaar brengen. Dat Ruimte levensvatbaarheid be zit is reeds in Dordrecht gebleken. Vóór 1 maart had men daar ca, 20 leden, nu, na de omzetting, zijn het er .al 150. Ruimte wil niet in de eerste plaats de jongeren bepaalde vormen van recreatie bieden, doch het wil de ge legenheid scheppen deze ontspanning zelf te creëren. Men geeft richtlij nen en ook een gelegenheid. Er is een zeer behoorlijk zaaltje in het voor malige AJ.C.-gebouw, waarmee veel te bereiken is. Ruimte is onderverdeeld ln drie groepen: Kindervriendenwerk (8—12 jaar), Jeugdstad (12—16 jaar) en Be gin (1623 jaar). Het was „Begin" dat zaterdag het beginsignaal heeft gegeven voor het werk van „Ruim te". Van Duijl Buijtenhek Van Duijl Buijtenhek 19 16 30 30 16 Driebanden: 20 20 25 20 2 25 13 1.250 1.875 0.800 0.Ö80 De vcorwedstrijden ln het drieban- dentoemooi om het BliekendaaJbiljart zijn achter dc rug. De zeven hoogstgeplaatsten. die in de eindstrijd zullen uitkomen, zijn: 1. H. Vermeulen 12 180 357 6 0.404 2. A. Weeland 11 130 387 5 0.453 3. H. Seger 10 239 402 6 0.594 4. G. Broekhuizen 10 173 380 4 0.455 5. C. BtfgeJmeijer 10 177 421 5 0.420 6. J. van Duiji 3 263 384 0.697 7. G. Walda 8 165 421 5 0.392 De eindwedstrijden vinden plaats bij de B.V. R.2.S. in café Thalia te Schie dam en worden op 21, 24 en 28 april en 1 mei gespeeld. Alle spelers rullen per avond twee partijen moeten spelen. Dinsdag 21 april staaiï de volgende wedstrijden op het pcograuuna: Ver meulen—Walda. Eggelmeijer—Weeland. Van Duijl—Seger, HijnekampBroek huizen, Van DuijlHijnekamp. Seger— Broekhuizen, Walda—Weeland. Vermeu lenEggelmejjer. Dc heer G. Hijnekamp van de B.V. R.E.S.. winnaar van vorig jaar, moet'do wisselprijs verdedigen. Schiedam is op de tweede plaats gekomen achter stadgenoot DRZ. Ge makkelijk is dit echter niet gegaan want in een bijzonder spannende strijd hebben de zwartwitlen zondag middag op het nippertje gewonnen van het bezoekende Hekelingen. Er bestond voor deze strijd in het sportpark Harga goede belangstel ling. Hekelingen speelde zeer fel op de man en dat gaf in het Schiedam- kamp nogal last. In de vijfde minuut hadden de felle gasten een voor sprong. Hierna heeft Schiedam voort durend het offensief «gehad. Eerst na de rust kwam Schiedam tot doelpun ten. In de derde minuut werd een goede voorzet van linksbuiten Oomen door Henny Lupker ingeschoten. Twee minuten later had Schiedam bijna weer een achterstand. Een draaibal belandde tegen de arm van spil De Koning in het stxafschopge- vijf minuten later redde Chris Schef- fers op de doellijn. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Ferry Groeneweg gesel de in de 25e minuut de lat van het SHO-doel én vlak daarop kopte hij in op 'n hoekschop, (11). HBSS behield de meerderheid. Toch kwaip SHO bijna aan de.winst toen bij een uitval in de 37e minuut de bal via de staander ih de handen van doel man Aaldijkketste. Nico Mulder moest geblesseerd het veld .verlaten. SHO waszo sportief ook een speler uit het spel te nemen. Later kwam Mulder, weer terug, maar tegen het einde móest hij zich toch laten ver vangen door De Geus. Zo groot was het Schiedamse overwicht na rust dat HBSS zes hoekschoppen kreeg te ne men tegen SHO; een enkele, slechts de gelijkmaker .ontstond uit deze veldmeerderheid. DVO'32/2-GTB 2 0-6 -Bij de rust had GTB een 2—0 voorsprong. In de tweede helft scoor den de stadgenoten nog viermaal. GTB 2 werd kampioen van de res. 2e klas C na zestien wedstrijden, waarvan slechts een werd verloren, driemaal gelijk gespeelden twaalf wedstrijden werden gewonnen. Energie Boys-GSS 0-0 Dit 'werd een wedstrijd, die beid* partijen wel gauw willen, vergeten Beide teams speelden ongeïnspi reerd. De Verdedigingen hadden geen moeite met de weke aanvallen Aan beide kanten werden dan ook de kansen, gemist' De wedstrijd ein digde zoals hij begonnen was. (Advertentie l.M.) men, hetgeen weer vete fraaie si tuaties oplevert. Alles komt goed te recht dank zij de sportiviteit van GEMEENTE SCHIEDAM f OFFICIEEL WIEUWSl Het hoofd van het gemeentebe stuur van Schiedam maakt ter vol doening aan het bepaalde in art- 10 van de Woningwet bekend, dat het ontwerp van een besluit to.t vast stelling van voorgevelróoilijnen voor een gedeelte van de Overschiese- straat, de Emmastraat en de Singel in verband met de voorgenomen bouw van een nieuw stadhuis heden voor de tijd van dertig dagen ter gemeente-secretarie (afd. Algemene Zaken, stadhuis) voor een ieder ter inzage is gelegd. Gedurende de termijn van dertig dagen kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indie nen..- Schiedam. 20 april. 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, J..W. .PEEK. In verband met de sanering van de binnenstad willen B, en W. weer een aantal panden .kopen. Dit zjjn dan de onbewoonbaar verklaarde wo ning: Herenstraat 41/2 en het pand Frinsenstceg 30, dat ha nog bewoond is maar dat spoedig ontruimd zal moeten worden, tezamen voor ƒ1.600. Deze panden zullen geblindeerd of afgebroken worden. Verder de woning Prinsensteeg 22 en de bedrijfsruimte Achter de Teerstool 23, tezamen voor 3.500. Deze panden zijn nog bruikbaar en zullen, eventueel na herstel, weer verhuurd worden, totdat zij ge sloopt moeten worden. In het belang van het onteige ningsplan „Groenoord" dient ook de woning inet erf en de wagenmakerij mei timmerbedrijf van de heer G. J- Beekenkamp aan de Vlaardingse- weg 27. aangekocht te worden. De eigenaar was slechts bereid de ze percelen af te staan, indien hij een vervangend terrein kon krijgen. Dit is gevonden aan de Kerklaan. Bo vendien betaalt de gemeente een toegift, van ƒ30.500. B. en W. stellen de Raad voor bij de N, V Bank voor Nederlandse Gemeenten *n vaste geldlening aan te gaan, groot ƒ351.075 ter financie ring van de aankoop van vrachtwa gens, de ophoging van een terrein naast hot gemeente-ziekenhuis, de aankoop van percelen grond bij „Landvreugd", het ophalen van een gedeelte van de riolering in Oud- Mathenesse en de voltooiing van de sportvelden in .het Park Harga. De koers is 99 1/8 Vc, de looptijd 30 jaar en de rente 4 Va kon omdraaien. De inhoud van een schrijfbureau werd over de vloer ge gooid, maar er wordt niets vermist. Door liet Ned. Rode Kruis afd, Schiedam zijn vorige week in het eigen gebouw examens afgenomen voor het EHBO-diploma van het Ro de kruis," Docent bij deze cursus, die september vorig jaar is gestart, was dokter. G. Sterk van de Weg, com mandant van de colonne met als instructeurs de heren M, Ossewaar- de en H. Soeters. Alle cursisten zijn geslaagd, tewe- ten de dames: G. Jaarsma. C. Ver kerk, W. Kats, Bouw, Luyendijk/M. Bennis, C. J, Kou venhoven, G. F. Hoogland, M. Sprong, Sprong-Klei- berg en de heren C. v, Vendelö. A. v. Eyk, L. v.d. Land en D. v.d. Lin den. Door de Willem; de Zwijgerschool voor ulo zal op woensdag 22 april in Irene een Ouderavond worden ge houden, aanvang 8 uur. Een lerares van het Voorlichtingsbureau voor do voeding zal een lezing houden over „De voeding tussen 12 en 20", waar bij ook een film wordt vertoond. De C.H. Jongeren afd. Schiedam beleggen op maandag 27 april in'ge bouw Irene een openbare vergade ring. De heer F; Goudzwaard, lid van' de voorlichtingscommissie der C.H.J.G., zal een inleiding houden over christ. hist, beginselen. Aan vang acht uur. GEBOREN: Kriria C. d- v. L. PlOoij en K. C. van der Meulen; Hendrik W. z. v. M. G. Wapenaar en H. L Klos; Vera d; v. J. Sterénborg en L Habermehl; Arie z~ 'v. B. Korpel en J. J. Vermeulen. OVERLEDEN: H. C. Bubbers, 73 jr echtg. van P. J._ van der Velden. Uw. hoge tegoed bij de Spaar bank ziet niemand, maar dat U de mooiste vitrage gordijnen die denkbaar zijn voor de ramen hebt, ziet de hcie buurt,. Daaróm ,fSp*ar. door nu t» kopen". Richelieu marquisette, de droom van elke huisvrouw- opgenomen gordijnen met echte broderierand (maar doorgaanr niet te beta/enj.: Dit is een aanbieding van derelf de Richelieu marquisette, die normaal voor- 4.98 verkocht wordt...- Een ragfijn weefset van 100% katoenen garens in eénZwitserse ecru kleur, met een rijk gebor duurde broderie rand, koopt U nu per meter voor nog géén rijksdaalder. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Richelieu Marquisette, J 90 cm breed. éffj per meter £r voor In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in de kantine van het SVV-terrcin aan de Westfran- kenlandsedijk. Dé buitendeur werd geforceerd- Een trektafel; én een juke-box wer den opengebroken en het geld dat er in zat is verdwenen. In de kleedkamer van het SW- terreinin het sportpark Harga is zaterdagmiddag veertien gulden ge stolen uit de kléding van de Ifi-jange C. V. ET Rotterdams Muziekcollege, een strijk-ensemble bestaande uit elf amateursmusici, heeft zater dagavond voor de Vrienden Van Het Stedelijk Museum Schiedam onder leiding van Frans Moonen gedebu teerd op een wijze, die stellig de aan dacht trok. Uit de musiceertrant bleek, dat men rich ernstig had voorbereid want er werd uitstekend op de intenties van de dirigent gereageerd. Boven dien bezat de klank over het geheel genomen de nodige doorzichtigheid, een zeer goede intonatie en toonde een dynamiek, die terecht sober werd gehouden, zonder dat daarbij het spel aan muzikale spontaneïteit inboette. Het voorbeeldig samengestelde pro gramma bevatte behalve weinig, of niet meer (ten onrechte!) gespeelde werken van Mozart, Pureell, Schein en Haydn o.a. ook nog het Concerto in d (Madrigalesco) van Antonio Vi valdi, dat men nog niet eerder in de concertzaal hoorde. Intussen een ont dekking, want ook dit warm en spon taan klinkende werk beluisterde men geboeid. En dit nog temeer, daar hierin wel zeer levendig en gaaf werd gemusiceerd. Ook de kleine maar charmante symphonïe van Mo zart (een jeugdwerk) die de avond al direct succesvol opende, werd zeer aantrekkelijk gespeeld, doordat de reeds geschetste eigenschappen van het Muziekcollege hierin éven- eens volkomen tot hun recht kwamen Intussen was dit musiceren in ver houding veel positiever, dan dat van de solisten in de uitvoering van het vierde Brandenburgse Concert van bied. De penalty werd echter naast geschoten. In de 25e minuut had Schiedam de begeerde en kostbare winst. Een voor zet over links werd door raidden- voort Huct beheerst afgewerkt (2-1). Tien minuten later brak Cockie Rey- nierse vlot door de vijandelijke li nies. Vlak bij het doel werd hij ten val gebracht. Tot verbazing van een ieder werd ook deze strafschop ge mist. Het bestuur pan het jubilerende NOAD. Van links naar rechts zittend C. J. Blommestcyn, mevr. J. NagtzaamWierinpa en voorzitter C. Ma- rijnen. Staand: J. Hendrikx en J. Nagtzaam. Bach. Want de viool-solist Wil Eisma had in dé snelle passages nog al eens met de zuiverheid en trefzekerheid te kampen, terwijl zijn te snel vibra to zich eigenlijk ook minder leende voor het rustige en statige karakter van deze barokmuziek. De alt-blokfluitisten Jeanette van Wingerden en Jan Degenaar bliezen hun partijen dikwijls op een prijzens waardige manier, maar in het eerste deel van dit prachtige, doch moeilijk te realiseren werk, was de juiste in tonatie meer dan eens zoek en klon ken verschillende passages ten gevol ge van een niet strak genoeg gehou den tempo ook wel onduidelijk. In het schone Andante echter bereikte het solistisch team een klankeenheid, die alle waardering afdwong, zodat al met al de grote bijval van de zeer talrijke toehoorders, die de aula van het Stedelijk Museum tot in alle uithoeken dermate talrijk bezetten, dat nog in allerijl stoelen elders moesten worden,gecharterd, toch wel verdiend was. r H. VAN BORN Vergadering Voorafgaande aan dit geslaagde concert vond de algemene ledenver gadering plaats. Mejuffrouw Ir. C. M. Jansen en de heer G, A. Venveij, die volgens het rooster aftredend waren, doch 2ich voor hun bestuursfunctie' opnieuw herkiesbaar hadden gesteld, werden met algemene stemmen her benoemd. De vice-voorzitter Dr. S. Blankers kon in zijn slotwoord een optimis tisch geluid doen horen, daar het ledenaantal nog steeds groeiende is. Bovendien had #le Vereniging het Stedelijk Museum een Schilderij „Fi guur en Vogels" van Gerrit Benner ten geschenke kunnen geven en be langrijke financiële steun kunnen verlenen bij het aanschaffen van het Beeld „Waarschuwing" van de beeld houwer Wessel Couzijn. Ook memo reerde de hëer Blankers o^a. nog het feit. dat er het afgelopen jaar ver- schillende belangrijke concerten, o.a. een geheel gewijd aan werken i van Bartok werden gegeven. Op feestelijke wfjze beeft de ta feltennisvereniging NOAD zaterdag avond het tienjarig bestaan gevierd. Op de receptie van het bestuur in de voor de tafeltennissers zo beken de Korenbeurs hebben vele vereni gingen van hun belangstelling doen blijken terwjjl ook velen hun per soonlijke gelukwensen kwamen aan bieden. Namens de Sportraad en de SBLO sprak dc heer N. Spithoven. Hij wees er op dat NOAD een van de oudste tafeltennis-verenïgingcn in Schiedam is en deze tak van sport in de afge lopen tien jaar op uitstekende wijze, heeft gepropageerd. Dit blijkt o.at' uit het feit dat deze vereniging als enige in Schiedam in de overgangs klasse speelt. Spreker meonde ver der dat ook in de toekomst voor NOAD een taak is weggelegd, nX wanneer bij een verkorting van de werkweek er meer tijd overblijft voor actieve recreatie. De heer van Grieken bood namens Service een vaantje aan. 2oals an deren hun gcljikwensen door bloem stukken vergezeld hadden laten gaan. Van het hoofdbestuur van dc NTTE was er een telegram met gelukwen sen. Voorzitter C. Marijncn. die voor de belangstelling had bedankt werd daarna samen met zijn echtgenote, in het zonnetje gezet. Hij, omdat hij tien jaar lang voorzitter is geweest, terwijl mevrouw Manjnen-Hendrikx die acht jaar de penningen heeft be heerd, tot ere-lid werd benoemd. Het jubileum-cadeau, een prachti ge nieuwe speeltafel werd op die avond ingespeeld met een demon stratie tussen Nico Ailmendinger en Henk Aben. door de eerste gewon nen met 21—16, 18—21, 17—21, 21—9. 21—13. op VRIJDAG 24 APRIL 1959 VOORMIDDAG 11 UUR in gebouw „Arcade", Lange Haven 71, Schiedam, van: 1. het pand Voltastraat no. 28, Schiedam in trekgeld op 7.500. 2. het pand Oude Kerkhof no. 20, Schiedam in trekgeld op 6.400. Nog te bezichtigen 0P donderdag 23 april a.s. van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Notarissen H. A_ W, Zeylmans van Emratichoven, Rotter- dam en A. Hoek, Schiedam. Personeel gevraagd Uw vergroten? dan in oris blad V At Wij vragen enkele nette jon- gens, niet ouder dan 18 jaar, voor alle voorkomende werk zaamheden in kokosmatten- fabriek in Spaanse Polder, gemeente Schiedam, Schoon, droog en gezellig werk. Aan melden dagelijks of heden avond van 6,30 tot 8.30 uur. Fa. M. Presseisen Schieka- de 114.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2