Feestlichtjes en tal van attracties in Maasstad )tënnsBi In de lente lokt de natuur GEB neemt proef met verlichte boomgroepen DEZE WEEK: Taptoe op 2 mei Herdenking op 4 ;Vuk Schouwburginterieur wordt „onherkenbaar" Veel klein goed in de Rotterdamse raad Viering van Koninginnedag Zanghulde op de Coolsingel Bioscopen Voor heden Voor .morgen Wagenspel Volksdansen en volkszang Ruiters Puzzel rit en kanowedstrijd Wielerwedstrijd Vuurwerk Oranje-bal Dit jaar niet op Koninginnedag mei '.J5 Vorktruck-weclslrijd In de wijken Expositie Apotheken Bevrijdingsconcert SOAG speelde „Gri-Gri" Ook met uitbreiding kan men vermoedelijk spoedig beginnen Benoemingen Schiedammers voor rechter 1 1 ■mtaaiimaffl Vlaardingers bezweken voor verleiding Wederopbouwrit begiut 14 mei Vrijdag 24 april 1959 (Van een onzer verslaggevers) Dit jaar zullen er op Koninginnedag nog meer feestlichtjes in de Maasstad branden. Het GEB heeft medewerking verleend aan dit streven van het Comité ter Behartiging van Nationale Belangen en toegezegd een proef te nemen. De Westersingel en Coolsingel en voorts enkele boomgroepen in de stad zullen worden verlicht. Voldoet het experiment,, dan zal het G.E.B. in volgende jaren de verlichting geleidelijk uitbreiden. Ook in een aantal straten zal op Koninginnedag een feestverlichting bran den als onderdeel van een wedstrijd in straatversiering en feest verlichting. Het Comité Nationale Belangen heeft weer een uitgebreid feestpro gramma'. samengesteld voor de vie ring van Koninginnedag op 30 april. Behalve de grote evenementen in de binnenstad zijn er ook in de wijken als Fendreeht, Zuidwijk, Hoogvliet, Pernis. Hoek van Holland. Overschie. Schiebroek en de 110 Morgen tal van activiteiten. Omstreeks 10 uur beginnen de Arena, 2, 7, 0.30 uur: De geheimzin nige passagier. 14, j..- Capitol, 2, '7, 9.15 uur: Tarzan in New York. a.l. Centraal, 2, 7, 9.15 uur: Pijn en gijn, a.l. Cineac. 9. 11, 1.10, 3.15, 5.20. 7.30, 9.30 uur: Les tricheurs. 18 j. Colosseum, 2, 7, 9.15 uur: 7 broers zoeken 7 meisjes,, a.l. Harmonie. 2, 7, 9.15 uur: Meisjes op bestelling, 18 j. Lumicre, 2.15. 7. 9.30 uur: De hel van Tarawa, i4 j. Luiusca, 2.15, 7, 9.30 uur: Stefanie, 14 j. Luxor, 2, 7, 9.30 uur: De wanhoop van inspecteur Gideon, 14 j. Metro, 2, 7, 9.15 uur: I want to live. 18 jaar. Monopole, 2, 7, 9.15 uur: China Doli, 14 jaar. Passage, 2 en 8 uur: Quo Vadis, 14 j. Prinses. 2.15, 7. 9.30 uur: Het groene masker» 13 j. Rex. 2, 7, 9.15 uur: Invanhoe, 14 j, Thalia. 2.15, 7, 9.30 uur: Kanal, 18 j. 't Venster, 2/7, 9.13 uur: Een vroiiw wist teveel, 14 j. Victoria, 2 en 8 uur:. Operatie Am sterdam,- 14 j. Rotterdamse Schouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie De Lantaren, 20 uur: Rotterdamse Filmliga, „Das Tagebuch einer Verlorenen", Rlvièra-hal 20 uur: Kon. Chr. Orato riumvereniging Excelsior „Eine Messe des Lebens". Palace, 20 uur: Toneelgroep Vulcaan, „Het collier". Holbcinhuis, 20.15 uur: Rotterdamse Graan Studieclub, lezing. feestelijkheden voor het stadhuis op de Coolsingel. Duizenden kinderen zullen er samenstromen om van burgemeester mr. G. E. van Walsum de sleutel voor de speelstad „Tiere- Uëdam" te ontvangen. De burge meester en de voorzitter van het Co mité Nationale Belangen, dr. A. J. Teychiné Stakenburg, houden toe spraken/er is een zanghulde o.l,v/N. Geursen metm edewerking van de Koninklijke Postharmonie, en drumbands geven demonstraties. De kinderen trekken hierna naar „Tiereliedam", welk stadje zal zijn opgebouwd op het parkeerterrein voor de Rotterdamse Schouwburg. Als tenminste het oranje-zonnetje niet verstek zal laten gaan. Regent het namelijk, dan zal „Tiereliedam" naar de Energiehal verhuizen. Natuurlijk wordt er een wagen spel opgevoerd. Het heet „De Prin selijke Wagenmaker", is geschreven door Anna Blaman en twee groe pen geven voorstellingen onder re gie van Willem van der Loos. De opvoeringen worden gegeven: om 11 uur op de Brink en in de 110 Mor gen (Minervalaan). om 1.30 uur in Pendrecht en op het Fijnackerplein, om 4 uur in Zuidwijk <voor de Mor- gensterkerk) en in Overschie en om 6.30 uur op het Bospolderplein en in de Bilderdijkstraat. Nu de taptoe dit jaar is verschoven naar 2 mei heeft het Comité beslo ten op Koninginnedag 's avonds om haifnegen op het bordes van het Beursgebouw een ander spectaculair evenement te brengen. Hiervoor koos men het optreden van de Franse volksdansgroep Auvemha Dansaïra en de Hongaar se groep Othon. Men treedt in folk loristische kostuums op. Ook de Rotterdamse volksdanskring o.l.v, J. Ch riste werkt mee. - De Franse en Hongaarse volksdan sers zullen 's. middags om uur bo- van de Rotterdamse haven hun be hendigheid tonen. De rulterdemonsiraties zijn het vorige jaar een groot succes ge weest. Ook dit jaar zijn er daarom demonstraties, waarbij ervaren rui ters zullen tonen wat de edele vier voeter: het paard, kan presteren. De. monstxaties worden gegeven van 12 tot 14 urn' op de Valkeniersweide en van 16 tot 18 uur op het terrein aan de Willem Ruyslaan. Er worden o.a. push ball-wedstrijden gespeeld, een balspel-te-paard. Ook dit jaar wordt ter gelegen heid van Koninginnedag een puzzel- rit voor motoren en scooters gehou den, De start vindt plaats om 13 Uur vanaf gebouw De Spil aan de Dordt- sestraatweg. De afstand is ongeveer 60 km. Opgaven voor de deelneming: tel. 33238. Op het parkeerterrein voor de Groote Schouwburg aan het Zuid plein is er 's middags om 2.30 uur een behendigheidswedstrijd, voor Vespa-rijders. Tn het Haagseveer worden 's mid dags om 4 uur de bekende kano wedstrijden. georganiseerd door de Kralingse kanoclub „Never Dry", gehouden. Om 9,30 uur 's morgens begint de bekende wielerwedstrijd voor ama teurs, georganiseerd door de R.C.C. Feijenoord langs het traject Maasha- van, Putselaan, HHledijk, Paul Kru- gerstraat. Bloemfonteinstraat en Maashaven. Het parcours, bedraagt 100 km totaal 40 ronden, 's Mid dags ora 2 uur is er een wieler wedstrijd voor geselecteerde ama teurs. Dit parcours bedraagt 125 km., io totaal 50 ronden. De feestelijke viering van Ko- i nin.ginr.edag wordt besloten, met het traditionele vuurwerk op het Prin- senhoofd. Het begint om 22.30 uur j en men verwacht tienduizenden be- langstellenden aan de oevers van de i rivier. Om 22 uur heeft Zuid zijn speciale vuurwerk, dat wordt afge stoken op het feestterrein bij de Enk. Om 20 uur is er een bijzonder feest- concert In de. Nieuwe Zuiderkerk aan de "Westzeedijk met o.a. Piet van den Kerkhoff. (Advertentie IM.) Op een afstand gaat het misschien nog wel... maar hoe staat het met dichtbij? Het komt vaak voor dat u dankbaar bent dat i*. zich geschoren hebt met water, zeep en Blauwe Gillette. Zte enige manier tm a werkelijk goed le scheren at c heerlijk fris en schom te veekn. De Marinierskapel zal de traditio nele taptoe dit jaar op 2 mei geven en wel om 21 uur voor iel stadhuis. Elk jaar wordt de taptoe gege ven op Koninginnedag. De Mariniers- kapel gaat dit jaar echter naar Soest- dijk. Om de Rotterdammers niet te leur ie stellen is besloten de taptoe op zaterdagavond 2 mei te geven. Kapitein-directeur H. C. van Lijn schoten heeft de leiding. Uiteraard zal de 50ste verjaardag van de koningin ook door de in het garnizoen gelegerde militairen op eigen wijze worden gevierd. Er zul len vlaggenparades en militaire plechtigheden worden gehouden in vendien optreden in Zuidwijk^ voor de verschillende kazernes en kam- ,Kr..n<51PB21I1Bpn nil npT ™n,imeF,r de R.K.-kerk. aan de Stinge. Elders pementen. Er is daarna „dienst als =aS de Oostzeediik te KraHneen in de stad zijn ook diverse volks- „p zondag". In.dc RMor.-hal.za! om de KoÓrdfin-' gel en plechtigheden bij de monu- De herdenking der gevallenen op maandag 4 mei begint in Rotterdam, nadat om 18 uur de vlaggen half stok zyn gehesen, om 19,49 uur met een ontvangst ten stadhuize van de nabestaanden der in de bezettings jaren 19401945 gevallenen. De Marinierskapel speelt treurmu ziek voor het stadhuis. Om 8 uur vol gen twee minuten stilte ter herden king van de gevallenen. De burge meester van Rotterdam, de generaal- majoor der Mariniers en de voor zitter van het Comité Nationale Be langen leggen daarna kransen bij het monument op het Stadhuisplein. Om 20.15 uur volgt de stille tocht naar de Willemsbrug. Er zijn voorts kransleggingen bij het monument Men komt hen weer tegen in de bossen en op de stranden: de na tuurliefhebbers, die het voorjaar Hef hebben, omdat het zo veel schoons biedt, zo veel onbegrijpelijks, zo veel jong leven. Veel van deze mensen zijn lid van de Koninklijke Ne derland sche Natuur historische Vereniging. De Rotterdamse afde ling daarvan gaat nu een bijzonder drukke tijd tegemoet. (Van een onzer' verslaggevers Rotterdamse afdeling van de Koninklijke Ne- derlandse Natuurhistorische Vereniging bestaat 42 jaar. Zij telt ongeveer 250 leden en omschrijft haar doel als: Mei verspreiden van kennis van en liefde tot de natuur onder haar leden en daarbuiten." Het gehele jaar door is de vereniging actief, maar in het voorjaar is deze activiteit op zijn grootst. Dat ligt voor de hand, omdat de lente voor de natuur- historicus het boeiendste seizoen is. De leden van de Rotterdamse afdeling van de ver eniging zijn mensen van allerlei rang en stand. Er zijn 'artsen, biologenrechtsgeleerden bij, óók haven arbeiders en timmerlieden. Ze hebben oliemaat kun liefde voor de natuur gemeen. De secretaris, de heer J. Korbee, een bedrijfs- ingenieur, vertelde ons deze week iets meer over' de leden. ,JTet zijn, over het algemeen, wat oudere men sen, veel echtparen vooral", zei hij. ,J5r is 'm Rotter dam een Jeugdbond voor Natuurstudie, die leden IN HUM MR Ut TU? heeft van twaalf tot drie-en-tivintig jaar. Wy accep teren alleen leden, die ouder zijn dan 23. Nu is het zo, dat jongelui, die de Jeugdbond hebben verlaten, meestal niet direct naar ons toe komen., omdat zij andere interesses of verplichtingen hebben gekre gen, óf omdat zij rich te jong vinden roor ons. Een jaar of wat later, ja. dan komen ze toch meestal wel 'bij ons op de ledenlijst." De Koninklijke Nederlandsche Natuurhistorische Vereniging heeft voor de oorlog betere tijden ge keild. „Als we nu een excursie maken, dan hebben we een groep van twintig man. Toen waren dat ar veel meer. Ónze lezingen en vergaderingeiï worden- minder druk bezocht dan vroeger. Dat komt viet alleen, door televisie en radio. In een vereniging als de onze is toch ook duidelijk merkbaar, dat de men sen nu reel meer dc mogelijkheid hebben, er alleen. Het Kralingse Bos is een ideaal werkterrein voor leden van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging. Vooral nu bet jonge groen er is, bloemen er beginnen te bloeien en de Vogels er al weer het hoogste lied zingen, kan de natuurliefhebber er zijn hart ophalen. op uit fe trekken. Ze hebben een auto, een. scooter of een bromfiets. Ee gaan er dus wel op utt, geluk" kig, maar niet meer zo vaak in een grote groep." De Rotterdamse afdeling beschikt over een jeugd- groep, die als onderafdeling werkt en een eigen bestuur heeft. Deze jeugdgroep organiseert óók ex cursies, die meestal echter wat vermoeiender zijn dan die van de onderen. Toch gaan er elke keer heef wat ouderen met de jongelui mee", zei cle heer Korbee Waar gaan de leden van de Natuurhistorische Ver eniging naar toe, in het voor jaar? De heer Korbee las voor uit zijn agenda: „Op 15 maart waren tce in Willemstad, daar zy?i veel ganzen. Op 21 maart had den we een excursie naar het Kralingse Bos, u-aar we alle mogelijke steun van de gemeente kregen. Op 12 april gingen we naar de Kijfhoek, op 19 april naar de Vlaardinger Vlietlanden. op 3 mei is er een geiuestelyfce, geologische excursie naar de Utrechtse Heuvelrug." Ook van de zomer komt er nog een drukke tijd voor de Vereniging. Er bestaat dan gelegenheid deel te nemen dan excursies, die door de landelijke orga nisaties worden georganiseerd, de jeugd kan naar een kamp in Nunspeet, de Rotterdamse .afdeling trekt er drie zondagen in de maand op uit. „Vroeger", zei ingenieur Korbee, „vroeger waren onze leden mensen, die met botaniseertrommels lie pen. Weet n, dat die dingen op het ogenblik zelfs niet meer ivorden ge-maakt? Tegenwoordig fotografeert men, kleurenopnamen van bloemen en insecten kun nen prachtig zyrc en hebben bovendien het voordeel, dat planten en bloemen niet meer geplukt/behoe- ven te worden." Foor wie meer van de Rotterdatnse afdeling van deze vereniging, die voor natuur liefhebbers byzon- Aer nuttig en leerzaam werk doet, wil weten: voor zitter is dr. A.. B. van Deinse, oxid-leraar biologie; penningmeester de heer G, P. Meyer; natuurhisto risch secretaris drs. L. van Leeuwen en verenigings- secretaris ing. J. Korbee, Van Borselenstraat 8 b, Rotterdam. 20.30 uur een Oranje-bal worden ge organiseerd, waaraan het Rotterdam. dans- eri. volkszanguurtjes. Het traditionele volkszanguur op de trappen van het Beursgebouw o.l.v. de heer Jan Visser begint otn 3.30 uur. Oranje-bal bijwonen. Inlichtingen omtrent deelname: tel. 35591 (garni- i zoensbureau). Koninginnedag brengt dit jaar ook ceu vorktruck-wedstr|jd in Rot terdam eu wel de finale van de Europoort-vnrktruckwcdstrjjden. Om Rotterdamse Schouwt,^, uur: j r£' kampen om de stote Europoort-™,- j raI,d „"het Ziirtin geselecteerd uit grote groe- I sportpark, in Zuidmjk treden 's mtd- J Sf. JiVT -! rn 21 aoril «iags boevenkapellen op. om 14 uur pen mdo*. veftrdrt er een boerenbruiloft van de Vredeskerk aan de Leede in Zuid, &nnHri>.flmV!SPmpnt^orkèVt''pT'eon I menten op het Zuidplein, en aan de /^jUen^ me^v^ken EwT aam i Beukendaal. In diverse kerken wor- tal Franse marine-officieren zal het den herdenkingsdiensten gehouden. In vrijwel alle wijken worden „Va. Dansschool Corrie Hartong kantiepret". 20 uur: Rotterdams Toneel „Sui ker". Maseumaula, 20 uur: Rott. Kamer muziekgezelschap o.l.v. Will Eis- ma,-concert. Nieuwe Zuiderkerk. 20 uur: Rotte's Chr. Gcm. -Koor „Die Schöp- fung" Groote Schouwburg-Zuid, 20 uur: Havenstad Operette /Het model van Montpamasse". Industriegebouw, 20 uur: Solisten- concours Ned. Accordeon Asso ciatie. Gebouw Concordia, 20 uur: Feest van de Vrijwillige Brandweer. Arbeiderspers, 10—17 en 19—22 uur: Reizen en trekken in uw vakan tie. Bouwcentrum. 1017 uur: Europoort Een Schakel: afbeeldingen werken van de Amerikaanse ar chitect Mies v. d. Rohe, Gemeentearchief, 10—17 uur: Het circus'van vroeger. Groothandelsgebouw, 1017 uur: Houtreïiëfs. constructies gouaches van V. Hoithe. Museuro Boymans-Van Beunlngen, 1017 uur: Schilderijen van MonuceiU Mus, Ouders-Opvoeders, 1017 uur: Pop en SpeL Mus. Land- en Volkenkunde, 1017 uur: Souq. een markt in Ma rokko. De Pijp, 10—01 uur. Schilderijen van Th J Legierse. Mus. Schiedam, 1017 uur: Foto's van Ed. van der Elsken, t Venster, 1U— 22 uur: Tekeningen van Chris van Voorst School Hillevliet 96, zaterdaavond 7—11 uur: Werk van Rotter damse architecten. Rechter Maasoever: Beker Co. Zo- merhofstr. 4. teL 43478; Cohen, Schxedamseweg 183, tel. 32110; Gorcum, W. de Withstraat 74, tel. 135583; v. d. Hoek-Geili, Oudedijk 40, tel. 122782; Dr. de Keuning Bergselaan 275, tel. 44710; Kruil, Burg. Meiaeszlaan 57. tel. 30477; Lansberg Zn., W. Kruiskade 73, tel. 125546; Overschiese Apoth., Rott. Rij weg 42, tel. 87090; Schravesande, Engelsestraat 72, tel. 38830; Wa genaar, Boezemsingel 69, telef. 136495. H'berg-Schiebroek: H'bergsé Apoth. Straatweg 31, tel. 41090, Linker Maasoever: Charloise Apoth. Wolphaertsbocht 105, tel. 73496; Overmaas Apotheek, Reineveld 6. tel. 74555; Rond, Dordtselaan 165, tel. 70781: De Vüzel. Rose- straat 4. tel. 71278. Hoogvliet, Pernis, Tnindorp-Hey- plaat: pernis, Burg. v. Esstraat 25. tel. 723B7; Heypiaat, Cour- zandseweg 49, tel. 73241. den zullen rijden op dezelfde plaats. Het belooft èen interessant kijkspel te worden, waarop de vaklieden (Advertentie l.MJ Weinig ruimte... gebrek aan kasten om Uw winterkleren in op te bergen Dan is dit een aanbieding voor U. Moctenzakken, motdicht, stof- dicht, vochtdicht voor Uw mantels, japonnen, rokken, wol len dekens enz. Geen korte, maar lange motten- zakken, waar Uw mantels en jassen ruim in kunnen. Zaterdag koopt plastic mot- tenzakken. waarin 2 mantels of 4 rokken (en gaat U maar door,..) mot- en stofdicht kunt opbergen voor nog géén veertig cent. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van dezesterke, soepele plastic mottenzakken, Overschie zijn op het Saeore- damplein de gehele dag tentjes met attracties, die door jongelui worden bediend, en in het oude Noorden be gint reeds om 8.30 uur 's morgens een grote vlaggenoptocht en is er 's middags ora 2.30 uur een turn en gymnastiekdemonstratie door Ulysses" op het Pijnackerplein. Op Bevrijdingsdag dinsdag 5 mei wordt 's avonds om 8.15 uur in de Ahoy'-hal het traditionele bevrij dingsconcert gegeven door het Rot- terdamsch Fhiiharmonisch Orkest o.l.v. Editard Flipse. Het program ma vermeldt o.m. de Negende Sym- phonie m d opus 100 van Ludwig von Beethoven. Het Rotterdams operettegezel schap „SOAG" heeft gisteravond in de Groote Schouwburg wederom het bewijs geleverd, dat een amateurge zelschap ook op het gebied van bet operettewerk tot zeer goede presta ties kan komen. De bekende operette „Gri Gri" van Paul Lincke stond ditmaal op het programma. De hoofdrollen mochten zich ver heugen in een perfecte bezetting: Theo Poley (als de Franse consul), Gerrit van Kiev (een bewonderens waardige vertolking van de rol van koning Magawewe) en Leo van Schaick (de slimme Poivre) speel den en zongen correct. Laatstgenoem de had wellicht de meest dankbare rol en hij maakte van dat voorrecht dan ook heel goed gebruik. De titelrol kwam voor rekening van Rita Nicolaij en ook zij oogst te succes. Treffend was het, dat ook de bijrollen een goede vertolking kregen; van zwakke momentjes was nagenoeg geen sprake en dat was toch zeker een compliment voor re gisseur Jo Brinkman. De vernieuwing van het interieur van de Rotterdamse Schouwburg gaat 1» elk geval door- Reeds voor de tijdelijke sluiting op 14 juli be gint nien met de werkzaamheden. In de zaal zat men dit o.m. kunnen merken, aan fle afscherming van het achterste gedeelte in verband met acotistische voorzieningen. Tijdens een persbijeenkomst, waar mededelingen werden verstrekt over het programma van hét Holland Fes tival te Rotterdam, zei de directeur van de Rotterdamse Kunststichting, drs "W. Hofman voorts, dat er „ne gentig procent kans bestaat", dat ook de plannen, voor de nieuwe foyer en voor de repetitieruimten van Rot terdams Toneel uitgevoerd zullen kunnen worden, zij het da» met een maand of meer vertraging. Zoals men weet, kwam deze uit breiding van de Schouwburg nog niet voor op de lijst van bouwwer ken. waarvoor dezer dagen rijksgoed keuring is verleend. Op vrijdag 18 september wordt de „onherkenbaar veranderde" Schouw burgzaal in gebruik genomen met een voorstelling door Rotterdams To neel. Het staat wel vast, dat het werk aan de uitbreiding ook aange nomen dat de goedkeuring alsnog spoedig afkomt, op dit tijdstip nog niet voltooid zal zijn. De Schouwburgzaal krijgt ten be hoeve van een beter zicht op het to neel een grotere helling en in ver- Twee uren had de Rotterdamse ge meenteraad gistermiddag nodig om door een agenda van 63 punten heen te komen. De communistische frac tie van twee man sterk voerde bij negen punten het woord en stemde tegen vier voorstellen. Dat kostte de raad dan ook precies een uur werk. De communisten stemden tegen het huren van lokaliteit ten behoeve van de huisvesting van de administratie van het geneeskundig schooltoezicht, tegen het conserveren van in het magazijn aanwezige spanten, die tij delijk ter beschikking werden ge steld voor de paviljoens op de E'55 tegen het wijzigen van de statuten van de Stichting tot exploitatie van het Ahoy-gebouw, tegen het voor stel inzake de financiering van de woning wetbouw. En de raad was geduldig. Bij het voorstel tot aankoop van het pand Westzeedijk 25 vroeg de heer Den Adel (PvdA) wat er nu met de huurder-ondernemer van dat pand zal gebéuren. De heer Platen- burg ~IVP) sprak in dezelfde geest. Wethouder Bavinck gaf toe dat er voor dergelijke gevallen in Rotter dam een zeer bescheiden regeling be staat. Er is nu een wetsontwerp in gediend die deze materie landelijk wil regelen. De kans is groot ö'ot het wetsontwerp nog dit jaar in be handeling zal komen, In elk geval zal de wethouder contact opnemen zodra er een nieuw ministerie is. De heer De Kwaadsteniet (A.R,) had het getroffen dat in het vo' r- stel om de statuten te wijzigen van de Stichting die het Ahoy'-gebouw exploiteert elke toelichting ontbrak. Waarom, zo vroeg hij, moet er in de plaats van het vroegere ambte lijke lid een directeur komen? Uit het antwoord van wethouder Langerak bleek dat een bepaalde brief, die op deze zaak. betrekking had, per abuis niet bij de stukken was gevoegd. Hij zette uiteen, waar om men geporteerd was voor de be noeming van een directeur. Bij de kostenverhoging speelt dit een ge ringe rol, omdat ook het a2iibtelijke lid gehonoreerd werd. De heer De Kwaadsteniet kon het antwoord niet helemaal bevredigen. Hij toonde zich bevreesd dat het later nodig zou blij ken naast de directeur een admini strateur te benoemen. Misschien speelde hem daarbij de wet van Par kinson door bet hoofd. De heer Bliek (PvdA) was zeer verheugd dat nu eindelijk de Schelp- weg in Hoek van Holland zal wor den verbeterd. Hij hoopte dat ook de resterende wegen met spoed on der handen zouden worden genomen. De wethouder antwoordde dat hij de belangen van Hoek van Holland zal bevorderen voorzover dit tech nisch en financieel mogelijk zal zijn, Wij tekenden voorts uit de mond vaii wethouder Bavinck op dat er binnenkort een voorstel is te ver wachten over het gebruik van het vroegere fabrieksgebouw van Jamin. De Rotterdamse raad benoemde mevr, Ir. M, C. Eitdert-Baylé tot gedelegeerd lid van de gemeente in het bestuur van de Vereniging voor nijverheidsonderwijs voor meisjes; dc heer K. Hoornstra tot geneesheer, hoofd ener afdeling bij de gemeenteziekenhuizen: de heer A. J. Duncker tot leraar in tijd. dienst in de Engelse taal aan de gem. Zeevaart school; de heer A. Versluis tot hoofd aan de openbare „Marten Dijkhuis- school": mevr. de wed. A. toe Water van Cumster tot onderwijzeres (Oplei dingsschool de Zonnebloem); mej. K. A. M. van Duyn (Opleidingsschool Star- renburg): de heer T. C. F. Keulemans (De Vonk); de heer W. A. Verhoef (Prins Willem van Oranjeschool); de heer W. Borsje (Vredehofschool voor jongens); de heer D. A. "W. de Wilde (De Ptjjer); de heer J. Frlssel (Jan Prinsensehool): mej. W. Pru3'ssers tot hoofdleidster aan de openb. kleuter school ..De Kien terhof"; de heer M. Dragt lot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim. band daarmee een nieuwe vloer. Ten gevolge van de acoustische voorzie ningen wordt de wuil ook korter; het aamtaj zitplaatsen zal met 100 ver minderen tot 1050. De balconrand, één van de belang rijkste acoustische hinderpalen, krijgt een achteroverhellend verloop; ook de achterwand van de zaaL en het bovenste plafond worden onderhan den genomen; De gele en. blauwe zij foyers wor den uitgebroken en in afwachting van het overhTeidsfiat worden hier alvast de wenteltrappen gebouwd, die naar de toekomstige bovenfoyer zullen leiden en aldus een aantrek kelijk wandelcircuit mogelijk maken. Huis binnengeklommen (Van een onzer verslaggevers) Een poging tot inbraak in een woning aan de Broers vest in Schie dam door de 27-jarige chauffeur G. H, en de 26-jarige varensgezel P. J. H. is op 22 februari mislukt, doordat één hunner tegen een vuil nisvat opliep. De bewoner van het huis werd gealarmeerd door het la waai. Om de aandacht van voorbij gangers te trekken sloeg hij een ruit in. De beide mannen konden wor den gepakt en gistermiddag stonden ze voor de Rotterdamse rechtbank, De chauffeur was nog nimmer met de strafrechter in aanraking ge weest, maar zijn collega had ai éér der in hetzelfde huis ingebroken en was daarvoor veroordeeld. De chauffeur hoorde een gevangenis straf van zes maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaarde lijk tegen zich eisen. Tegen de va rensgezel vorderde de officier een straf van negen maanden met af trek. Beide mannen hadden op de avond van de inbraak teveel ge dronken. Het huis waren ze binnen gekomen via een platje en een zol derraam, De rechtbank wijst op 28 april vonnis. (Advertentie l.M.) m Laaf nu uw bontmantel repareren en yernieu- wen op eigen ateliers! Sne* - Goed - Voordelig ALS NIEUW TERUG! lUlflf Rotterdam, Burg. Heineszlaan 89b, (bij H«mraadssingel) tel. 39118 1 1 i JWSTERPAM-HAASLEM-DEH KflAS-HOTTERDAH (Van één onzer verslaggevers) Twee Vlaardingers. de 44-jarige havenarbeider 1*. van V. en diens broer, de 36-jarige fabrieksarbeider A. van V., moesten gistermiddag voor de rechtbank te Rotterdam verschijnen, omdat z}j beiden een aanzienlek bedrag aan Duitse mar ken hadden gestolen van een vrouw, die bij 1'. van V. inwoonde. De vrouw had haai* geld aan P. van V. in bewaring gegeven. Deze verkeerde zelf in financiële moei lijkheden en is toen op een gegeven (Advertentie l.M.) Nauwelijks heeft Parijs zijn ge heimen bekend gemaakt en zijn de laatste modebladen versche nen, of U kunc al te kust en te keur de nieuwste zomer stoffen uitzoeken voor een prijs, die U nauwelijks op het eind van seizoen kunt ver wachten, Italiaanse zomerstoffen, hon derden verschillende dessins in nappen, strepen, fancasiedesslns en bloem patronen koopt U nu voor minder dan de halve prijs. Zaterdagmorgen om 9 uur be» gint de verkoop van deze Italiaanse zomerstoffen voor modieuze japonnen - rokken en blouses, voor hen die hun garderobe tijdig goed en bedui dend goedkoper willen uit» breiden. Eer» ongekende aanbieding Sarina voor Uvoor at onze klanten. Op 14 mei wordt weer een begin gemaakt met de. Rondrit "Wederop bouw Rotterdam. De passagiers zien de voorbereidende werkzaamheden aan Flor iade en Euromast, de rivier en het beurtvaartcentrum. Daarna Kralingea en Hillegersbqrg, de uit breidingen van Schiebroek en Over- schie. Het is weer een rit die elk wat wils biedt. De prijs/bedraagt evenals het vorig jaar 1.25 per persoon. ogenblik voor de verleiding bezwe ken, Hij nam 10ÜD D.M. weg. ter wijl zijn broer zich 800 D.M.' toe eigende. De officier, van Justitie eiste tegen de oudste verdachte negen maanden met aftrek/ waarvan drie maanden en tegen de ander zeven maanden, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. De rechtbank wijst op 28 «Drii vonnis.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 4