Wijzigende belangstelling voor de Vakantie-feesten CoopvaertH De oude 1 or entjes or Schiedams Hoofdpoort Minder gericht op uitvoeringen, meer op 't zelf beleven C 3 Geniet dubbel Natuuropnamen zijn beter dan verhaal Landelijke omgeving slinkt voortdurend Duivensport Vanavond de 10.000ste in de Beurs Koeriersters 3 Successen van elk vrij ogenblik „DE MIJNEN VAN SALOMO De Postduif t De V rijheid lïBSS oefent tegen HVO Aan de slag voor hetere velden J ubileumcollecte van K.W.F. Douwe Egberts rri ?5 Hersenschudding in zwembad opgelopen Fietsen terecht Burgerlijke stand Wie heeft iets verloren? Amerikaan verdrinkt SCHIEDAM September NET MEISJE een jonge magazijnbediende een verkoopster een ieeriingverkoopsier Dinsdag 1.8 augustus 1959 De Schiedamse Gemeenschap heeft nu, de enkele „nabrandertjes" bulten beschouwing gelaten, het Ttende Vakantiefeest achter de rug. In één van de samenspraken in de Vakantie-revue Is er (terecht; met trots op ge wezen. dat het toch maar een prestatie Js, dat deze vakaniiefeesten zich hebben kunnen handhaven. „Als enige stad hier In -de omgeving" werd er by gezegd, waarmee nabuur Vlaardingcn (waar de soortgelijke feesten dit .jaar weer eens een groot succes waren, vooral ook wat de belangstel ling van de zijde van het publiek betreft) over het hoofd is gezien. Maar in grote lijnen 15 de opmerking wel juist: Schiedam <en Gaardingen) zijn uitzonderingen; m de meeste andere steden zyn de Vakantiefeesten, als vermaak voor hen die tijdens de Schoolvakanties „thuis" blijven, opge heven of m slechts rudimentaire vorm aanwezig. Het blijft zo een prestatie van de S.G. dat zij de belangstelling van het publiek en ook van de vele medewerkers heeft bunnen blijven trekken. Maar hier rjjst de vraag; is die publieke belangstelling wel onverflauwd aanwezig gebleven? Pierre Janssen weer eens de goede toon getroffen. Er zijn nu al rond zesduizend bezoekers en bezoeker- tjes geweest. Daar „Stoute kinderen, zoete kinderen" nog vele weken ge opend zat blijven, is het nu al te voorspellen dat het bezoek aan deze tentoonstelling dat van de zo uit bundig ingeslagen ..Poppendroom" van twee jaar geleden, zo niet zal overtreffen, dan toch niet ver daar bij achter zal blijven. Ook de CJ.V. mag met „Paris Schiedam", dat ruim vijfduizend be langstellenden naar de Are de Tri- omfc aan de Lange Haven heeft ge trokken, niet ontevreden zijn. Deze Franse noviteit heeft dus wel inge slagen. Maar naar ons gevoel het groot ste succes van het Vakantie-feest is Laten we nu eens een van de hoogtepunten in het programma ne men; de Vakantie-revue in de Pas sage. Bij geen van de vier voor stellingen is de zaal voor meer dan twee-derde gevuld geraakt. Op zich zelf nog niet zo slecht en de di rectie van de Rotterdamse schouw burg zou zich in de handen wrij ven bij zo'n percentage. Maar vo rig jaar en ook dc jaren daarvoor was de zaal drie van de vier op voeringen .practisch uitverkocht ge weest. Het succes is dit jaar dus duidelijk minder. De revue heeft dit jaar kennelijk niet „gepakt';'. Waar om niet? Wij zouden het niet we ten. Zonder nu te beweren dat het vermaak was van de bovenste plank dat op het hoogste culturele niveau staat, was het toch we! een verant woorde en aantrekkelijke revue en zeker niet slechter dan de voor gaande jaren. Ook de Plantage-voorstellingen (eens de hoogtepunten in het pro gramma) hebben niet "veel publiek kunnen trekken, noch de Schotse dansers, noch de wagenspelen van Theater Arlequino. En dat, terwijl de toegang gratis was? Of is het juist ómdat het gratis was? Bij de sport-demonstraties ging het veel beter, hoewel het merkwaardig blijft dat de gymnastiekdemonstratie be gon met vijf toeschouwers en eindigde met duizend! Merkwaardig is ook dat het Na tionale Solisten-concours, waarvan zo veel verwacht werd, %vat de belang stelling betreft van de solisteö, is tegengevallen, zodat het aantal wed strijd-dagen van drie tot twe ete- rug gebracht moest worden. Het ho ge muzikale peil heeft echter veel vergoed. De „grote" avonden hebben over het algemeen wel goed gedaan, hoe wel bet met uitzondering van de operette-avond, geen uitverkochte zalen waren, niet bij het ballet en niet bij de Jazz-show in het kleine re Musis Sacrum. Zelfs niet bij het uitstekende Haagse studenten-caba ret: dc medewerkenden aan de re vue, die als dank voor hun zwoe gen, hiervoor uitgenodigd waren, hebben de zaal nog tot een behoor lijk peil kunnen vullen, anders was het hier tegengevallen. Er zijn echter ook programma punten te noemen, dié ronduit een succes zijn geworden. De (herhaal de^ Honden- tevens Costuumshow bijvoorbeeld. Het streven daarbij is aantrekkelijk en de uitvoering char mant. Ook voor de ruim gevari eerde Jeugd-voorstellingcr. in het Passage-theater bestond een bevre digende (en dus grote, toeloop. Dat was ook niet anders te verwachten. Ook de Zomertentoonstellmg in 't Sted. Museum zal wel een groot succes zijn. Voor deze populair ge houden expositie heeft conservator toch wel de tentoonstelling „Werk onzer handen" in de Beurs gewor den. Wie weet hoe gering de be langstelling in het begin is geweest en boe moeizaam' de voorbereidin gen zijn verlopen, kan niet anders dan respect hebben voor de orga nisatoren, met de heer Stouthamer op de ere-plaats, voor hetgeen zij uiteindelijk in de Beurs hebben be reikt. Een alleraardigst aangeklede expositie met ongemeen interessan. te onderdelen is het geworden. De inzenders en vooral de „demonstran ten" onder hen, hebben zich veel moeite getroost om er iets aantrek kelijks van te maken. Het relatief hoge bezoekersaantal wijst al uit dat „Werk onzer handen" is ingesla gen. Wanneer we dit schrijven hebben we de totale cijfers over het bezoek nog niet in handen, zodat we niet kunnen zeggen hoe het met de klei nere evenementen is gelopen. De cij fers zullen echter wel niet veel af wijken van die in de voorgaande jaren. Aan bet slot van dit summiere overzicht willen we terug komen op dc vraag in de aanhef: hoe stond het met de publieke belangstelling voor deze Tiende Vakantie-feesten? We geloven niet ver mis te tasten, wanneer we contateren, dat deze be langstelling er wel degelijk is, maar dat deze anders gericht is dan voor heen. Minder belangstelling voor het passief bijwonen van voorstellingen, meer aandacht voor die evenemen ten waarbij iets gedaan of althans iets nieuws beleefd kan worden. De amusement-markt biedt immers al een overvloed van op- en uitvoe ringen. het hele jaar door, zonder dat bij de Vakantie-weken er nog een schepje op gelegd hoeft te wor den. Maar deze wijzigende belang-, stelling maakt het voor de orga-' nïserende Schiedamse Gemeenschap wel erg moeilijk, om nog een aan trekkelijk programma te bunnen bieden. Bellen b$l ongeval: G.G. en GD rumlaan 00. telefoon &929U. Politie-aiarmnummer: Ö466Ö. Apothekers nachtdienst: fa. A. Gou- ka. Hoogstraat 29. KJL Leeszaal en Bibliotheek- Dam geopend iedere dag (behalve maandag) vao y.3u tot 16,30 uur en iedere avund cbehalve wueiia dag en zaterdag) van 19 tot 20.3b uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal er Bibliotheek Lange Haven, ge openti tedere werkdag Deösdv* maandag) van ü.3ü tot 16.30 uil) en iedere avond f behalve woens dag en zaterdag) van I9toi20.3t uur: zondags gesloten. Stedelijk Museum: „Stoute kinde ren, zoete kinderen"; dagelijks 10—17 uur; woensdag en zater- dag ook 19—22 uur. Zondag 12—17 uur. j BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Liefdesro- j man van een koningin". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „De mij nen van koning Salomo". DIVERSEN Beurs. 25 uur en .7.30—10.30 uur: Werk onzer handen". Be üers bergen, 8 uur: reisver. „De Volkstuinders". Verg. en film. Julianapark, 7.30 tot 11 uur: Licht- festijn. (Advertentie LM.) - V> Rustig, onbezorgd 2j in gezelschap van een fijne pijp tabak. De SCV „De Postduif' heeft met 600 duiven deelgenomen aan de wed vlucht vanuit Bastogne. Gelost werd om 7.50 uur; eerste duif binnen om 11.10 uur, laatste om 11.36 uur. De uitslag is: 1, 25, 35, 38, 50. 68 H. Blondé; 2, 5, 11, 20, 21, 78, 88, 108, 113 C. Verboom: 3, 64, 92 J. Koogje; 4,15, 39. 122, 126 J. Doejaaren; 6, 14, 36, 56, 84, 100: A. Heeren 7, 77, 115, 124,125; M. de Ruiter 8, 10, 37; W. Verhaeren 9. 31, 136, 137; A. Smits 29, 95, 96 L. v. d. Meij; 12, 107, 128; H. v. d. Kant en Co.; 13, 41, 86, 91 J. v, d. Beek; 16, 34 A. v. Gogh en Co.; 17, 23, 52, 53. 55 G. Vermeer en Zn.; 18, 83, 93 .T. Tweeboom; 19, 60, 79 C. du Chartcnier; 22, 106. 317 J. Koffieberg; 24, 32, 112 Jo Brand; 27, 45, 48. 75. 89 H. Crama; 28. 134 J. Verhaal; 30. 66 C. v. d. Grijp en Co.; 33, 40, 135 A. Vis; 26, U9 L. Crama; 42, 74, 101, 120 P. van Os en Co.; 43 J. Lips; 44, 90 L. Vis; 46, 73, 86 O. Balkenbaas; 47, 70, 129 A. Delmotte; 49. 130 W. van Harmeien; 5.1, 127 J. Westerholt; 54, 57, 59, 61, 62, 63 J. de Waard; 58 W. van Deurzen; 65 A, v. Wagten- donk: 67 A. v. d. Tuijn; 72 J. Velt- man; 71 C. Verlinde; 74, 131, 132 J. v. Hamielen en Co.; 30, 104 C. van Tricht; 81, W, van Beuren en Co.; 82 Th. Jansen; 85 J. Opijnen: 94 F. Koppenhage: 97, 111 C. de Graaf; 98, 89 A. Houtsma; 102 H. Eijkenbroek; 103 A. Westerholt: 105, 110 W. Poort; 109 W. Jansen. 114 E. v. d. Tuün; 116 K. Loop ik en Zn.; 118, 123 A. Moog; 121 J. Ka?.cn broot. Met 225 duiven heeft „De Vrijheid" deelgenomen aan een vlucht vanuit Pont St. Maxence. Gelost werd om 6.05 uur; eerste duif binnen om 10.52.01 uur, laatste om 11.48.49 uur De uitslag js: 1, 3, 19, 30 D. C. Bakker; 2. 6, 9, 10. 14, 41, 45, 48. 54 L. J. Wijnen: 4 H. Hagen; 5, 15 M Stuart; 7, 11. 29, 46. 55^W. Vermeer; 8, 27. 52 J. Aret: 12, 43 F. Grandia; 13. 18 ,39 J. Schrumpf: 16, 31. 35 M. Putters: 17. 28, 51. 56 Gebr. v. d. Windt: 20. 34, 42 A. van Limborgh; 2! W. van Heiten: 22. 49 A. v, d. Schalk. K'dam; 23 J. Rost: 24 H. J. v. d. Steen; 25 E. dc Potter: 26. 37. j 47 C. Middendorp sr.: 33. 33. 44 Adr. Pronk, Vlaardingnn; 36 G. Barzilaij; 40, 50 C, den Tuinder: 53 P. van Haaster; 57 G. v. d. Hoff. Dat er in Rider Haggard's be faaxnde verhaal „De mijnen van Ko ning Salomo" stof te over zit voor een boeiende avonturenfilm Is lang voor de oorlog al eens bewezen. Die eerste rolprent is nu wel zowat vergeten, zodat het een lonende on- dernemine werd om het geheugen op te frissen, nu in kleuren. En zo zijn de regisseurs Compton Bennett en Andrew Marton met hun toch bepaald niet gemakkelijke han teerbare technicolorcamera's de Afrikaanse wildernis ingetrokken en hebben daar ten tweede male het relaas in beeld gebracht van de stoe re oerwoud-gids (Stewart Granger) die tegen zijn zin met een jonge, niet van haar plan, doch wel van haar stuk te brengen, vrouw (De borah Kerr) in nog onbekend ge bied op zoek gaat naar haar ondeug delijke en op een expeditie verdwe nen echtgenoot. Om dat verhaal van die gids, die steeds beter went aan zijn, aanvankelijk weinig ge waardeerd, vrouwelijk gezelschap zo zelfs dat de ontdekking van het verscheiden van de voortvluch tige echtgenoot hem zeer gelegen komt hoeft u de film niet te gaan zien, want het biedt niets ver rassends. Wel geeft deze rolprent eèn boei end beeld van een zwerftocht door „Werk onzer handen" haalt de tien duizend. Gisteravond waren er bij de sluiting al 9386 bezoekers geweest. Vanavond wordt nu de tienduizend ste verwacht, op de laatste avond dus. De voorzitter van de Schiedam se Gemeenschap, de heer M. HoII, zal waarschijnlijk de tentoonstelling sluiten. Bij de vele kontakten die de deel nemers onderling reeds gelegd heb ben zijn weer vele nieuwe te melden. De interesse voor eikaars werk komt wederom tot uiting in het verzoek, dat de heer Hans van Velzen van de zijde van velschillende jeugdorgani saties kreeg om jongeren in de ge heimen van het „beeldjesgieten" en ander werk in te wijden. De heer A. v. cL Slot, die het wakend oog houdt op de stand van het Neder landse sanatorium DA VOS heeft toe gezegd verschillende jeugdverenigin gen van advies te dienen bij het ver vaardigen van draadfiguren. Dan zijn er de maskermaker Jan Wolfers en Sjef Henderickx, die van de jeugdorganisatie van ,het NVV het verzoek kregen de jongeren te hel pen met boetseren en maskers ma ken, waaraan zij natuurlijk volde den. De medewerkers aan „"Werk onzer handen" hebben woensdagavond een besloten bijeenkomst, waar het on derling kontakt wordt verstevigd. Met enkele invallers heeft HBSS op eigen terrein een oefenwedstrijd tegen het Vlaardingse HVO gespeeld. De Schiedammers toonden zich in deze aantrekkelijke wedstrijd met 52 de sterksten. Hoewel Van Oos ten eerst voor HVO scoorde gaven Groen en Muider htm club bij uit vallen de leiding. Voor rust kon Van Oosten de stand weer in evenwicht brengen. De stadgenoten voetbalden echter een klasse beter, waardoor HVO ge leidelijk in het defensief werd ge drongen. Meuldijk, Groen en Droge tekenden in de tweede helft het j Schiedamse overwicht met doelpun- I ten aan. Tegen het einde kregen de Vlaardingers nog enkele kansen, maar HBSS hield de verdiende winst i in handen. een fascinerend land. Interessant en fraai zijn al die natuuropnamen en beelden van de dierenwereld en van de schaarse maar soms heel merk waardige bevolking en haar gebrui ken. Bi.jzonder knap zijn de opnamen van kudden van duizenden buffels, antilopen, zebra's, giraffen enz. op wilde vlucht voor een grote brand. Ruim 25 leden'van de voetbalver enigingen PPSC en SFC, die geza menlijk het sportcomplex Boshoek bespelen, hebben in de afgelopen da gen een voortreffelijk staaltje van zelfwerkzaamheid en activiteit ge toond. Toen de voetballers bemerk ten dat de Plantsoenendienst een aantal afgekeurde graszoden van het bijveld zou halen hebben vertegen woordigers van die clubs gevraagd of zij die graszoden mochten gebrui ken om de voetbalvelden op Bos hoek te repareren. De Plantsoenendienst was daarop zo welwillend om 800 m2 nieuwe graszoden af te staan en daarna heb ben leden van SFC en PPSC enkele avonden achtereen broederlijk hard gewerkt aan de verbetering van het speelterrein in het sportcomplex Boshoek. Bij de doelen werd al het oude gras weggestoken en werd een gehele nieuwe mat ingelegd. Ook alle andere kale plekken werden, ge restaureerd. Tevens werd het gras besproeid, vastgeduwd en werden alle andere werkzaamheden verricht waardoor de voetballers hopen dat Boshoek ook in het komende seizoen weer een geschikt gebied voor de sportbeoefening zal zijn. 1959 is voor het Koningin Wil helm ina Fonds een belangrijk jaar. Op 13 juni heeft deze ver eniging namelijk haar 10-jarig bestaan herdacht. Tien jaar ge organiseerde kankerbestrijding in Nederland, gedragen door het particulier initiatief. In de loop van deze tien jaren is zeer fveel bereikt en heeft men de bestrij ding van kanker op een zeer breed front kunner. organiseren. Dc strya tegen kanker is zeer kostbaar. Het. Koningin Wilhel- viina Fonds staat roor de enorme taak. hiervoor iedt.r jaar onge veer 2 miljoen gulden bijeen te brengen. Helpt mee en geeft met gulle hand wanneer ie7>umd u een 1/jst of collectebus voorhoudt. Kt is dringend behoefte aan collectanten die befeid zijn met een intekenlijst tussen 24 augus tus en 6 september geld iit te za melen; of om ie collecteren met een bits op zaterdag 5 septem ber. Aanmeldingen gaarne bij de leidster der collecte: mevrouw J. C. van Woerkom-Witte. Graaf Florisstraat 79, Schiedam, telef. 6SS01. in handigs plastic tabakszak De 5-jarige Loesje P. van de Rot- terdamsedijk is gisteren in Bad Groenoord met haar hoofd gevallen op de betonnen rand van het kinder bad. Ze liep waarschijnlijk een lichte hersenschudding op en is door de GG en GD naar het Gemeentezie kenhuis gebracht. De politie heeft gisteren vier fiet sen onbeheerd aangetroffen, die on langs waren gestolen. Op dezelfde dag werden van de 13-jarige Harry W. In de Schoolstraat en van de heer F. v. d. S. in de Havensteeg de fiets gestolen. PPSC speelt bij SV '35 De voetbalvereniging PPSC zal za terdagmiddag met twee elftallen te gast zijn bij de S.V, '35 in Den Haag. Om twee uur wordt vertrokken per touringcar vanaf hét postkantoor in Schiedam. GEBOREN: Mildred J. M., d.v. C* de Kok, en G. C. M. Meyer; Neeltje, d.v. A. den Hartog en H. van Zuu- ren; Adriane C., d.v. A. Doelman en C. J. Krabbendam: Wilhelmus H„ z.v. H. PJugge en E. van Gogh: Ar ie, z.v. C. Sla, en H. de Jager; Renê A. W., z.v. F. J. L. Bosch en M. C. van der Sluijs: Franciscus H. A. M.. z.v. J. W. G. Huihoven en J. A. M. Heg man s; Robert J.. z.v. N. J. M. Oos- trum en M. van Gink. OVERLEDEN: J. A. Soesbergen, 10 jr; A. G. van 't Zelfde. 56 jr; C. Tenwolde. 33 jr: M. van Randeraat, echtgen. H. B. Meijer, 74 jr: J. Swa- neveld, echtgen. J. 't Lam, 58 jr. Wie zich thans door de Gerrit Verboonstraat gebouwen uitsteekt. Deze molen stond vroeger op spoedt naar de trant van deze moderne -jachtige tijd, da plek. waar thans hetkruispunt ligt bij de Lu- heeft er misschien in het geheel geen vermoeden, therse kerkbij het begin van de Oranjestraat. Het uan dat op deze plek eens een van de fraaiste stads- grote gebouw op de achtergrond is na ingrijpende poorten stondZoals zovele van.de andere poorten, wijzigingen ingericht tot postkantoor. Vele oudere is ook de op deze, naar. een oude prent vervaardigde Schiedammers zullen zich dit kantoor nog herin tekening, voorkomende Hoofdpoort omstreeks de helft van de vorige eeuw afgebroken. In de volks mond heette de poort „de Torentjes" hetgeen geen bevreemding hoeft te wekken. Om de juiste plaats van de poort te bepalen heb ik in vereniging met de gemeente-archivaris van Schiedam nog enige span nende momenten meegemaakt. Ais in een echt meeslepend detective-verhaal heb ben we moeten deduceren en combineren om tot een goede slotsom te komen. Aanhankelijk hebben we de molen op de tekening aangezien voor ,JDe Meiboom", die heeft gestaan naast de politie-post aan de Buüenhavenweg. Door deze molen als uit- neren. De Hoofdpoort deed al, ten.tijde dat de oude prent vervaardigd werd, geen dienst meer ats poort. Men had het aardige gebouwtje volgemezscld met allerlei accessoireszoals de tekening duidelijk laat zien. Op de uiterste rechterzijde ziet men het gebouwtje dat, thans in gewijzigde vorm, nog bestaat als het café van Piet van Httrmelen op de hoek van de Lange Haven. Het linker vóórterrein is de plaats waar thans de H.A.V.-kunk staat. En om zoveel mogelijk de strikt juiste plaats van de Hoofdpoort aan te duiden, moet ik eerst de aandacht vestigen op het feit dat vroeger gangspunt te nemen, pasten echter de andere delen de KoemarktbruQ vlak bij het hoekhuis van de ran de puzzel niet in elkaar. Totdat u*tj met behulp rTf van een oude plattegrond te toeten kwamen, dat het kleine poortje met de deuren, links op de te Jee. ning, toegang gaf tot de Tuinlaan. Wè moesten ons dus omdraaien. Toen werd ons verder ook duidelijk dat de ge tekende molen „dc Hoop" is, die zijn kop boven de Lamge Haven lag, zodat men tot de slotsom moet komen dat de poort stond op de plek vóór de boek handel in de H.A.V.-bank-galerij, met dien verstande dat hier de tegenwoordige drukke asfaltbatm wordt bedoeld. Octave DeConinck De landelijke omgeving van Schiedam, slinkt voortdurend. Langs de Overschieseweg troffen u:e het droevige beeld, waarvan dc foto een indruk geeft. Eens stond hier de boerderij „Halfweg" op. dit ogen- blik is er nog slechtshet inrijhek en een paar kale bomen van over- gebleven, mant alles is gedoemd om te verdwijnen. Op dit punt wordt nl. de Overschieseweg enigszins verlegd, Voor het verkeer (dat na het verdwijnen - van de overweg bij het station zeer waarschijnlijk zal toenemen) betekent één en ander on getwijfeld een verbetering, maar als wandelweg heeft de Overschiesc- 1 weg dan wel helemaal afgedaan. Vooral op zondagen kon het hier vroeger gezellig wandelen zijn en vele Schiedammers trokken er dan vaak op uit, want in deze omgeving zat men al gauw in het polderland Tc bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 12.30 uur en 2—6 uur: autoped. Te bevragen bij de vinders: bruine herenhandschoen <L'i, A. Aigra. Bm. van Haarenlaart 864; duimstok, W. v. Noort. Buys Ballotsingel 41; parkiet. Hoogmoed. Thomas a Kempisstraat 8; witzwarte hond, Smit, Meeuwen- singel 7; zonnebril in etui. W. Zee man. Boerhaveplein lla; kinderdrie- wieler. Van Tienen, Bm. van Haa- renlaan 935; plastic pop. Flier. Vlaar- dingerdijk 155b; houten stcpje, Son- nemans, Nwe. Datnlaan 617; 3-wielrg stepje. v. Oyen, Jdenburgstraat 86: filmrolletje. Harte. Lekstraat 67c: steekwagen, Belfi, ijssalon, Passage; witte damestas. A. Doeieman. Ben- ningerstraat 16, Overschie; reistas, Gerrits, Aleidastraat 134b; baddoek en zwembroek, S. Sorber, Nic. Beets- straat 46b; 1 pr. voetbalkoiisen, v. d. Brink. Pendrechtsestraat 17; alpino pet, Kleinekoort, Aleidastraat 62a: regenbroek, v. d. Kamp. Rijnstraat 8b; armbandje. Suvaal, Waranda 2a. AMSTERDAM. Gisteren is in Amsterdam de 14-jarige scholier George Berentsen in de Amstel ver dronken. De jongen, die niet kon zwemmen, was onder een vlot ge raakt van het gemeentelijk botenhuis bij de Berlagebvug. LOOSDRECHT, Een Ameri kaans militair, gelegerd in Duitsland bij de Amerikaanse strijdkrachten, is zondag tijdens het zwemmen in de Loosdrechtse plassen verdronken De militair was gaan zeilen in ge zelschap van enkele Duitse kennis sen. Hij ging tijdens deze zeiltocht zwemmen. De man stond bekend als een goed zwemmer. Aangenomen wordt dat hij kramp heeft gekregen. Kikvorsmannen van de Koninklijke Marin© zoeken naar het stoffelijk overschot Aanvang nieuwe dnbs SECRETARESSE Corresp.Stenotypiste) Talen-Stenotypist(e) TYPEN Blind cn Rythmlseh STENO Ned. «n vreemde Talen BOEKHOUDEN TALEN rtrairrmstteal Beginners Hand.corr. en ConversatieCe vorderden Opl. PraKtökexamens MIDDENSTANDS CURSUS Znschryping dagel. Koopt bij onze adverteerders gevraagd voor de huis houding in gezin zonder kinderen, boven 16 jaar. Donderdag- en zaterdagmid dag en de hele zondag vrij. Mevr. van Roon, Hoogstraat 73. Schiedam, tel. 67665. Te koop Linnenkast 85.—. Massief eiken met drie planken, en. iade, 125 breed. Kan ver maakt worden als hangkast. Meubelmakerij - Schie 15 bij Post de hoï af. Personeel gevraagd Gevraagd net winkelmeisje. Vredenbregt, Dr. Wibaut- plein 3L „COÖPERATIE D-E.S." - Schiedam vraagt; voor kruideniersbedrljf: voor opleiding in het kruideniersvak. met wLakelervaring. Aanmelden dagelijks Kethelstraat 10.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2