moeFje aangek in Bealrixpark Uit de eerste divisie Keet uitgebrand op terrein van Gusto Het handbal programma Veel winst voor SVC v. d. Vlerk WASSEN WALDO RIJSCHOOL haifzwaar Volkskerstzang in Ahoy-hal TAFELTENNIS RAP blijft aan kop door gelijkspel tegen Everest 6.90-8,95 TIM CO Verkeerszuil omver Collectie Straat in Sted. Museum Nieuw programma voor „Ruimte" Volop MOHAIR SHAWLS vanaf6J0 NVV- V rouwen en Bosbeheer Oude rivalen: Hermes-DFC naar Diefstallen Dienstmeisje bestal Duitse consul Kerst-concours klaverjassen Sleeds Vooruit-feest Vrijdag Id november 1959 (Advertentie LM.) (Advertentie IM Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Pólitie-alarmnumxner 64666. Apotheker nachtdienst: Fa. Gouka en Co., Groenelaan '127 R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tót 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend maandag, van 19—20.30 uur; dinsdag van 9-3016.30 uur en van 19—20.30 uur: woensdag van 9.3016.30 uur; donderdag van 9.3012.30 uur: vrijdag van 9.30—16.30 uur en 19—20.30 uur; zaterdag "van 9.30—16.30 uur. Zondags gestolen. Stedelijk Museum: „Lucebert" en „Nederlandse kunst na 1900". Dagelijks 10—17 uur, woensdag en zaterdag ook 1922 uur. Zon dag 12—17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en. 8.15 uur: „De hond van Baskervilles". Monopol e, -2, 7 en 9.15 uur: ,.St. Louis blues1'. dié is het toch maar! Ook ïn Virginia en American DE „eeuwige driehoek" in de lief desverhoudingen, die later zelfs uitvloeit tot. een onregelmatige veel hoek, is de 'grondslag van het kluch tige blijspel „Nina" van André Rous- sin, dat gisteravond voor de Schie- damse Kunstkring een geroutineerde uïtbeeldjng kreeg door leden van de Nederlandse Comedie. Maar deze Evenals in vele andere plaatsen in ons land zal ook dit jaar in Rotter dam weer volkskerstzang worden gehouden. Vórig jaar was ereen dermate grote belangstelling, dat nu besloten, is de grote Ahoy-bal. te huren. Dese volkskerstzang zal aan de vooravond van het Kerstfeest wor den gehouden op donderdag 24 de cern ber om 8 uur. De organisatie be rust bij het gezamenlijk overlég voor Evangelisch Jeugdwerk te Rotter dam, dat bestaat" uit vertegenwoor digers van de I. J, E., J. en E. en Yuoth for Christ - Rotterdam. Om de kosten te dekken, worden gaarne giften tegemoetgezien op gi rorekening 65378 t.n.v. P. W. Wesselsy penningmeester van het Comité Volkskerstzang Rotterdam. (Advertentie l.M.) DIVERSEN in diverse kleuren Clir. Soc-1 Bel. avond. uur: (Advertentie LM.) Herenmode magazijn Reeds1 vanaf brengen wij een keurcollectie MARY Dresselhuys was volko men in haar element als de ontembare .Nina, die met een grap pig frans accent met mannenharten jongleert. Zij beheerste niet. allt.n het verhaal maar. ook het toneel en volkomen verdiend heeft zij na af loop het leeuwendeel van het har telijke applaus en ook een ruiker in ontvangst mogen nemen. Maar zeer goed was ook het spel van Henk Rigters als de van verboden, amourettes dromende echtgenoten, die het echter moet doen met één vrouw, die bovendien niet eens he lemaal van hem is. Guus Oster speelde de vermoeide verleider, die omdat hij van Nina niet doodgeschoten mag worden, dan naar Mexico wil. In de bijrollen zagen wij Pierre Muin en Ton van Beek. Johan de Meester heeft dit vermaak zeer bekwaam geregisseerd en gezorgd voor een soepele verto ning, waarin de flitsende dialogen- alles en nog meer kregen dan hun toekwam.! s Voorzitter D. J. Schoonhoven heeft in rijn openingswoord met genoegen geconstateerd dat de zaal weer eens stampvol leden zat, een teken dat de ledenlijst volgeboekt is. De heer K. J. Heyboer heeft als voorzitter van de jubileum-commissie de aan dacht gevestigd op het speciale fonds, waaruit geput 2al kunnen wor den voor speciale uitvoeringen. 14 karaat De automobilist J. T. uit Dordrecht heeft gisteren in de B.K.-laan bij het inhalen een. verkeerszuiltje omver gereden. De auto werd vrij ernstig beschadigd. in half massief en massief: Echte stenen als: Onix - Carnoiijn Jaspis - Blauwe Lagen steen. Alle maten. Schriftelijke garantie. HORLOGEE - JUWELIER EDELSTEE.NKUNDIGE ROTTERD.DMK 268 SCHIEDAM (Advertentie l.M.) Van vrijdagavond 20 november tot en met 13 december zal in het Ste delijk Museum te Schiedam geëxpo seerd worden de kunstcollectie van. de heer H. L. Straat, chirurg te Leeuwarden. Deze collectie bestaat uit oude Nederlandse kunst, Chinese grafplastieken en ook moderne Ne derlandse kunst, waarvan - vooral stukken van Gerrit Benner. De expositie wordt vrijdagavond 20 no vember geopend om 8.15 uur. agent (Advertentie tM.) De Jongerenorganisatie „Ruimte" heeft voor de zaterdagse bijeen komst op morgen een nieuw pro gramma vastgesteld. Het wordt, met een wat groot woord, een cabaret dansant, waarbij dus de dansavond versierd wordt met wat conferences, terwijl ook het bandje ,J3c Kolpa's" uit Vlaardingen. zal optreden. Deze uitbreiding van het program ma is bedacht om de wekelijkse avonden wat attractiever te maken en de jongelui weer naar het clubhuis aan de Stadhouderslaan (tegenover no. 100) te brengen. Overigens be staat er voor de volksdansafdeling, die op donderdagavonden bijeen komt, een aardige belangstelling Binnenkort komt er nog een foto hobby-club bij, terwijl er verder nog plannen zijn voor een kampeerclub en een jazz-studie-club- f Advertentie l.M.) Volslanke figuren vragen bijzonder verzorgde coupe en extra aandacht voor de keuze van stoffen en gar nering, De grote-maten-speeïalis ten van "Wassen" komen weer mét verrassingen in hun ook dit jaar ölles overtreffende collectie. Voor de leden'van de Vrouwen groep NW in Schiedam hebben functionarissen van het Staatsbosbe heer donderdagavond in de grote zaaL van het Volksgebouw een uit eenzetting gegeven van de beteke nis van het Staatsbosbeheer voor ons land. In een korte causerie heeft een der ambtenaren eerst verteld hoe Ne derland er vroeger uitzag en hoe het zal worden. Hij noemde Nederland een uniek gebied in de wereld. Het wordt in wezen omringd door na tuurlijke begrenzingen. Staatsbosbe heer heeft tot taak de verzorging en bescherming van het groen in ons land te vervuilen, maar daar naast. zorgt het ook voor de bebos singen langs wagen en op nieuwe gronden. Verder worden zoveel mo- i gelijk adviezen gegeven. Na de in- leieng werden tal van fraaie dia- j positieven over het werk van Staats- j bosbeheer en de schoonheid van ons j land vertoond. De voorzitster mevrouw A. Brand- Dijkhoffz heeft deze leerzame bij- j eenkomst geopend. Zij wees op de zeep-actie, die nog op gang is maar j die zeker een succes wordt en op de komende St. Nicolaasavond. Voor de aanvang werd een minuut stilte in acht genomen wegens het verlies van twee trouwe leden, die onlangs zijn overleden. SCHIEDAM Advertentie LM.) ken door grote overwinningen. De ze ploeg in opmars kan nu de kracht bewijzen door Gouda 3 te kloppen in sportpark Harga. Hermes 4 is vrij maar gaat vriendschappelijk thuis spelen, tegen Schiedam '2, aan vang 10 uur. Vijftig duizend gulden gaat er deze maand van onze prijzen af. In tientallen aanbiedingen zult U zien wat dat betekent Zorg er voor dat oak U Uw aandeel krijgt,., door nu tt kopen. Zondag komt om 2 uur een oude bekende aan de Damlaan spelen: In tientallen wedstrijden is tussen bei de ruim 75 jaar oude clubs 'n traditie gegroeid van prettige, spannende wedstrijden, die altijd mogen reke nen op een ruime publieke belang stelling. DFC en Hérmes nemen op de ranglijst ongeveer de zelfde po sitie in, hetgeen wijst, op ploegen van gelijke kracht. Toch zal men geneigd zijn de kansen van de stad genoten, die in de laatste drie moei lijke wedstrijden vijf punten heb ben verzameld, hoger aan te slaan, nog afgezien van het terrein-voor deel. Een overwinning nu kan een opmars betekenen naar de kopploeg in het klassement. Ook het 2e elftal speelt legen DFC maar dan in Dordrecht. De blauw- witten hebben de rode lantaarn net overgegeven aan de Dordtenaren, zo dat het een verbeten strijd kan wor den. Hermes 3 doet van zich spre- Vijftig duizend gulden gaat er deze maand van onze prijzen af. In tientallen aanbiedingen zult U zien wat dat betekent. Zorg er voor dat oolc U Uw aandeel krijgt... door nu te kopen. Kocht U al eerder deze Nylon kousen, 60 gauge, 15 denier, van 2.75 per paar? Dan weet U dat U de beste kousen kocht die voor 2.75 te koop waren. Maar morgen koopt U diezelfde kousen, in deze 50.000 gulden actie, voor een prijs bijna de helft van de normale. SVV gaat zondag naar Amersfoort j waar hen een zware strijd tegen t HVC wacht. De stand op de ranglijst maakt het voor de roodgroenen wel dringend noodzakelijk om weer eens wat puntjes te veroveren en deze zitten er toch wel in, mits de wed strijd op de juiste wijze wordt aan gepakt. Het duel tegen leider GVAV werd wel is waar verloren, maar met één doelpunt verschil, zodat aan genomen mag worden dat de rood groenen best tot iets. in staat zijn. SW 2 gaat eveneens een moei lijke opgave tegemoet tegen Rapid J.C. in Heerlen. SW 3 gaat op be zoek bij CVV 2. Het vierde elftal van SVV ontvangt aan de Polder vaart om 10 uur Neptunus 2. De heer W. v. L. uit Rotterdam deed aangifte van vermissing van een zwart leren jas uit een keet op het terrein van "Wilton Fijenoord. Enige weken geleden werd van hem bij de N.V. Tanker Cleaning een leren jekker gestolen. Van de heer L. K. is gistermiddag de fiets gestolen. Deze stond op slot bij de Dr. Noletsticbting. ...en koop er minstens één van deze Valentino No-Jron Struc tuur overhemden... vanavond wassen, morgenvroeg onberis pelijk zittend aantrekken, niet strijken... wit de serie van 12.95. Oe meest gevraagde Valentino overhemden uit de duurdere series... fU kunt kiezen uit ve/e dessins, hoofdzakelijk wit) koopt U morgen, tijdens deze 50.000 gulden actie, voor nog géén zeven gulden. ROTTERDAM Gecomb. straf geëist Het grote Kerstconcours van de Schiedamse Bedrijfs-Klaverjascom- petitie wordt op 21 december in de kantine van N.V. Excelsior aan de Buitenhavenweg gehouden. Aan dit concours kan elke Schiedammer deelnemen tegen een inschrijfprijs van 1 per koppel. Aanmelden van af maandag 16 november aan het secretariaat in de Jacob van Lennep- straat 30A. Aangezien de Excelsior- kantïne slechts voor één avond be schikbaar is, kan het in 't vooruit zicht gestelde dames-concours niet doorgaan. De uitslagen van de in deze week gespeelde wedstrijden in. de be- drljfs-competitie luiden als volgt: Standaard A—GWA 33; Vlug Excelsior A 4—2: BWFUnique 6—0; Excelsior B—Vincent A 1—-5; Standaard B—Vincent B 42; STW GWB 3—3. De Nut- en Ontspanningsver. „Steeds Vooruit" houdt op zaterdag 14 november het jaarfeest in Arcade, waaraan medewerken Marry Borden. Gino Manelli. Frans Busschoten. Jacktim, de Corita's, met muzikale omlijsting van Gillis Pirotte. Na af- loop bal- De eerste de beste dag, dat de 22- jarige A. W. v. d. W. als hulp in de huishouding in dienst was bij de Duitse consul in Rotterdam, stal zij een portemonnaie met 160,De- volgende dag pakte ze haar boeltje, deed er nog een pettycoat van haar mevrouw bjj en ging toen naar de familie van haar verloofde. Het spreekt vanzelf dat het niet lang duurde of de poHtie belde bü haar aan. Gistermiddag stond de jonge vrouw voor de Rotterdamse recht bank terecht. Ze vertelde dat ze. van het .gastolen geld ƒ135,— aan haar tante had gegeven en ƒ25.— aan rookartikelen èn versnaperingen had opgemaakt. Het reclasseri n gsrapp ort gaf een somber relaas van haar levensloop. Er waren steeds moeilijkheden die voornamelijk te wijten zouden zijn geweest aan ongunstige milieufacto ren. Dc psychiater acht de. vrouw verminderd toerekeningsvatbaar. De officier van justitie .vorderde een gevangenisstraf van zeven maan den met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk mefc een proef tijd van -drie. jaar. De raadsman vroeg om onmiddellijke invrijheid stelling van de verdachte. Dit ver zoek werd door de rechtbank afge wezen. Uitspraak op 26 november. Charmante, gezellige japon in zui ver wollen kamgaren - struktuur. Slankafkledend model met jeugdi ge grote kraag. Pas hem eens en zie hoe deze japon U écht elegant kleedt. U hebt keuze uit de kleu ren Ulo, paar» en olijf. De prijs heen ffe J 5 sensatie: (slechts *J> [_MaterMö^Ti48Tj Door nog onbekende oorzaak is de brandweer gewaarschuwd, die gisteravond brand uitgebroken in onder leiding-van. commandant -D. een keet op het terrein van de de Jager met. groot materiaal arri- scheepswerf Gusto aan de Maasdijk, veerde. Met acht stralen begon het De keet werd geheel vernield door blussingswerk, dat tien minuten het vuur, terwijl ook vete waarde- duurde, volle materialen, die er in waren op- De nablussing duurde tot acht uur. geslagen, verloren zijn gegaan. De keet, eigendom van de electro- De elektricien M. de Graaf ont- technische fabriek N.V. A. de Hoop dekte'- de brand omstreeks tien over uit Rotterdam, werd geheel ver- half zeven. Hij kon dc keet niet bin- nield. Hij -vertegenwoordigde een nenkomen, sloeg daarom een ruit in waarde van ƒ10.000. Het opgeslagen en bestreed het vuur met 'n schuim- I materiaal, dat een waarde had- van blusser. Onmiddellijk daarop werd 1 40.000, ging grotendeels verloren. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze No-lron Struc- - tuur overhem- jf* den van 12.95, in alle maten, -4*. voor Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Nylon middagkousen, 60 denier, in alle maten en -jfir jf% jy najaarstinten per paar voor WN* Lr ROTTERDAM: "City Centrum* Btnnenweg,. tel. 139315 - Dorpsweg hk, Katendrechue Ugedijk, 'tel,74259 DEN HAAG; Spul. Wc. KalvertnaikC tel-182148.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2