mm ANMB huldigt reeks van zesenvijftig jubilarissen VOETBAL: te vele clubs zitten in gevaarlijke hoek Luchtrem werkt niet met een touwtje Orpheus en Excelsior brengen „Messiah 5 De vrouwen reikten de insignes uit Goede partijen in toernooi om 2e klasse libre titel DerbyMartinit-SVDPW Record bij Spaarbank Koeriersters VOOR DE KANTONRECHTER Volgende week de beslissing G. A. F. Gouka t Inbraken Voorbereiding kerstconcert Medewerking van velen nodig Jongenskoor Dief zoekt geld in scholen Gewond bij val Chr. kandidaten voor O.R. bij Wilton Oeeum. jeugddienst Spelregeltest junioren Jongeman stal horloges SCHIEDAM Voor „ERRES" televisie en Radio flinke adminislr. krachten Donderdag 11 februari 1960 Artfc op. wnbeerde jfrffenaiflg ■«tell en ftcr fein. ■J. die ft ■«'vierdr ■*- V^Oog; l»jP8r rfe I? froirr Kryalgd) §&T Ze waren woensdag met zUn drie- i geen dubbel werk doen. Daarom was en uit Purmerend gekomen om voor het kantongerecht In Schiedam eens gedegen over hun voertuig le pra ten. Het gesprek ging niet over het befaamde bcemeltje, maar over een truck ™et oplegger die beladen met kiezelstenen enkele maanden gele den iu Schiedam was gestrand. De kantonrechter had reeds in een vo rige zitting aandacht aan deze kwes tie besteed en b(j de voortgezette be handeling kwamen liefst drie ver dachten en de verbalisant II. van der F. ovev deze kwestie praten. Dc Chauffeur Van K. zou zonder het goede kentekenbewijs hebben gere den, er bestond gevaar voor het weg vallen der lading omdat de schotten te zwak waren, het laadvermogen was met 2500 kg. overschreden en dan was er tenslotte de kwestie van de rem. De politiemannen hadden ont dekt dat de rem niet goed fungeerde. Die remmen werkten op luchtdruk volgens het Westinghousesysteem. Nu verloor volgens de verbalisant Van der P. bet luchtdruksysteem, zo veel lucht dat de remmen niet kon- den werken. „Nee," zeiden de chauf feur, de expediteur en de fabrikant- verhuurder van de aanhangwagen „by zulk een systeem ontsnapt altijd wat lucht." „pe manometer stond op 6 atmo sfeer. helaas hebben we geen test koffer, ik moest dus maar aannemen dat die druk zo hoog was" zei de Schiedamse politieman „maar toen we de pomp uitschakelden verloor het systeem de druk binnen tien minuten en dat mag niet. We hebben toen nog met expediteur Van Z. en de eigenaar van de aanhangwagen L telefonische gesprekken gehad, waar. by wij voorstelden om een nieu we koppelingskop aan de luehtslan- gen te bevestigen, dan was het leed geleden, maar die heren zeiden: „Zet er maar een touwtje aan." Dat gaat natuurlijk niet, het is een gevaar op de weg en we kunnen die wagen niet naar Noord-Holland laten rijden op een verbinding met een touwtje. Daarom hebben we het vrachtje voorzichtig door de Lange Kerkstraat laten rijden en in het Groenweegje is de zaak gelost." Chauffeur Van K. vertelde nog dat hij gemerkt had dat men in Am sterdam wat te veel kiezel op de auto had gegooid, maar de werklui wilden (Advertentie 1M.) produfct hij maar vertrokken. „Nou, dan heb je geluk gehad in Amsterdam je bent mooi door de vijf maal acht getip peld" zei de agent, waarna hij nog maals verzekerde dat de koppeling in het remsysteem ondeugdelijk was. Dat had een expert hem eveneens verzekerd. Chauffeur Van K, werd hierna voor het ontbrekende kentekenbewijs, het verkeerd en te zwaar beladen en de ondeugdelijke rem veroordeeld tot een totale boete van 52,50 gulden of 21 dagen hechtenis; Expediteur Van Z. werd voor dezelfde feiten tot boe tes van dc in totaal 75 of 34 dagen hechtenis veroordeeld en de eigenaar van de aanhangwagen de heer L. be taalt -'oor de versleten koppelings kop 23 of tien dagen hechtenis. De twintigjarige Vlaardinger J. van K. had met zijn carrier op de Dam in Schiedam gereden toen enke le draden van de motor los geraak ten. Hij had ze weer vastgemaakt en daarna had hij zijn handen gerei nigd in een pand in de buurt Een Schiedamse politieman had de heer Van K.^ een proces verbaal gegeven wegens het overtreden van het par keerverbod. De kantonrechter mr, P. B. Cos wilde rekening houden met de omstandigheden. Hij veroor deelde de heer Van K. tot een boete van 2,50 of een dag hechtenis. (Advertentie IJVf.) De uitslagen van de gisteravond ge speelde partijen om de Van. de Water beker zijn: P. Eikenbroek 180 180 24 34 7.50 M, Kooij 310 162 24 28 6.75 B. van Soelcn 400 400 32 61 12.50 W. Stigter 160 103 32 15 3.21 P. v. d. Water 170 170 25 23 6.80 C.v. Duikeren 184 85 25 32 3.44 Volgende week zal het spannen op de laatste speelavond. De spelers P. v. d. Water en B. v. Soelen hebben elk 5 partijen gespeeld en 8 punten behaald. Dezer dagen is ue een kortstondige ziekte vrij onverwacht overleden de heer C. A. F. Gouka. werd 71 jaar. De heer Gouka was m biljartkrin gen een geziene figuur. Het* is de heer Gouka geweest, die het initiatief nam tot oprichting van het district Schiedam van de Kon. Ned. Biljart Bond. Tevens was hij betrokken bij het oprichten van de B.V. „Entre Nous", waarvan de overledene erelid was. In alle stilte is de heer Gouka gis teren op de R.K. Begraafplaats te Schiedam ter aarde besteld. Namens het cüstrictsbestuur was de heer J. H, "GA „Jarig zyn, dat is geen verdienste. Maar als je jubileert, omdat je een lange tyd lid bent geweest van een organisatie dan zegt dat veel meer. Vooral wanneer het gaat om het lid maatschap van een vakvereniging, want dan ben je begonnen met het brengen van offers. Offers, in het belang van je zelf maar ook van de collega's en van de gehele vakbewe ging", Zo heeft dc heer H. van Eer de, bondsbestuurder van de Algem. Ned. Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en Elektronische Indus trie (A.N-M.B.) het gisteravond ge steld tfjdens de fmldigings-avond die door de Schiedamse afdeling van die bond In Arcade is gehouden. Het'waren overigens heel wat le den die gehuldigd moesten worden, n.3. 44 wegens hun veertig-jarig lid maatschap en elf omdat zij 25 jaar lid van de bond zyn. De kroon wordt echter wel gespannen door de an kersmid, de heer J. Klepke, die al een halve eeuw deel uitmaakt van de vak-organisatie en daarmee een van de aller-oudste leden van de bond is. Daar het vrijwel ondoenlijk is en in elk geval erg tijdrovend om 56 personen persoonlijk te huldigen en elk de jubileums-insigne van het NW op te spelden, heeft de heer Van Eerde dit maar symbolisch bij drie personen gedaan. Daarbij was uiteraard de heer Klepke een klasse apart, maar deze jubilaris heeft er van Du ijl aanwezig, terwijl de heer De Boer de biljartvereniging Entre Nous vertegenwoordigde. De vierde ronde van het toernooi om het tweede klasse llbre kam pioenschap leverde drie vlotte winst- partyen op, terwjjl één ontmoeting In remise eindigde. Het spel van De Koning, die als DKC-er in eigen home speelde en het biljart dus door en door kent, viel wel enigszins tegen met 9 poedels in de eerste 20 beurten. Hij noteerde weliswaar toen 65 caramboles tegen v. d. Does, die zijn kampioenstitel verdedigt, 51. Hierna ging het spel gelijk op met standen als 127-131, 135 148,148-149 en tenslotte 150-150. Het was remise. De Koning 150 40 22 3.75 v. d. Does 150 40 20 3.75 De Confiance-speler Tan Rees heeft niet veel moeite gehad om de OBK-er Hartog te slaan. Deze spe ler was niet in vorm en noteerde in zijn 19e beurt na een serie van 10, pas 47 caramboles toen Van Rees er reeds 88 had. De beurten van Har tog bleven ditmaal laag en pas in zijn 29e beurt scoorde hij een serie van 12, waardoor hij op 83 kwam, doch Van Hees had er toen reeds 140 verzameld. Deze speler had nog 4 beurten no dig om zijn 350 vol te maken; Hartog bracht het tot slechts 97. Van Rees 150 33 26 4.54 Hartog 97 33 12 2.93 De Tonegido-speler v. d. Veer is, blijkbaar „uit de rails". Zyn vierde partij, tegen Weeland, bracht hem, evenmin als de vorige partijen, geen enkel puntje op. Bracht hij het maan dag tegen Van Rees nog tot 101. gis teravond kwam hij slechts tot 87 ca ramboles. Weeland daarentegen speelde een prima partij en poedelde in zijn 31 beurten slechts driemaal, waardoor hij een keurig moyenne van 4.83 noteerde. Weeland 150 31 26 4.83 v. d. Veer 87 31 20 2.80 Het spel van Leyte, gisteravond tegen Van Reeven, is heel wat beter geweest dan maandag jL tegen De Koning. Tot in de 13e beurt ging het spel gelijk op (53-52), waarna Leyte een serie van 23 maakte en op 76 kwam tegen Van Reeven 53. Doch deze speler hield vol en kwam in de 24e beurt, na een serie van 10, met 96 caramboles gelijk. Doch hier na toonde Leyte zijn kunnen: met een serie van 30 kwam hij op 131 tegen Van Reeven 99. Vier beurten later^maakte Leyte met een serie van 10 zijn 150 voL Leyte 150 30 30 5.00 v. Reeven. 106 30 14 3.53 De stand is thans na vier partijen: 1. H. v. d. Does (kamp. 1959) 7 pnt.; 2. H. van Rees 6 pnt.; 3. J. de Ko ning 5 pnt.; 4. A. Weeland 4 pnt,; 5. M, Leyte 4 pnt.; 6. N. Hartog 4 pnt,; 7. C. van Reeven 2 pnt.; 8. H. v. d. Veer 0 punten. de voorkeur aan gegeven niet op het podium te komen. Voor zijn groep van zilveren-jubilarissen nam de heer Beerman de hulde in ontvangst, terwijl de grote groep van veertig jarigen vertegenwoordigd was door vader en zoon, de heren J. Kas- dorp senior en junior, beiden even- lang in de organisatie, wat wel een hoge uitzondering is. Hoe dat zo kwam? „Ik werd toen door myn va der gedwongen" vertelde de reeds grijzende junior, „maar ik was toen pas achttien". „Wat een verschil met nu nu kun je geen jongens meer dwingen", verzuchtte de beer Van Eerde, die de drie vertegenwoordi gers hartelijk gelukwenste. Op zijn uitnodiging kregen alle andere aan wezige jubilarissen het gouden of zilveren insigne daarop door hun echtgenotes opgespeld. Ook deze vrouwen kregen van de heer Van Eerde een pluimpje. Want zij zijn het geweest die in de moei lijke tijden van weleer het brengen van het offer van het lidmaatschap het ergst hebben gevoeld n.l. in de huishoudkas. Verder heeft de bondbestuurder nog uitvoerig gewezen op het be lang van de vak-orgamsatie in d*e strijd tegen de ontrechting van de mens op sociaal en economisch ge bied en op het belang van de gelei de loonpolitiek voor de werknemer. .Maar wij zijn nu van deze recht vaardige weg teruggekomen op die van de vrijere loonvorming, waar door maar een deel van de werkers profiteert van de loonsverhogingen." De afdelingsvoorzitter A. Tecrds heeft de bijeenkomst geopend en vreugde uitgesproken over de grote opkomst. Voor de strijd van Jonge Strijd voor eigen clubhuizen, vroeg hij dc aandacht, speciaal voor De heer J. Klepke, ankersmit, was na een lidmaatschap uan vijftig jaar het oudste ANMB-lid dat gis teravond gehuldiod werd. Zijn vrouw spelt hem hier het NVV- itwigne op. de lepeltjes-verkoop, die overigens in Schiedam beter verloopt dan waar ook in Nederland. Het feest-programma van de avond is op vrolijke wijze verzorgd door het cabaret-gezelschap ,,'t Weerhuis- je', onder leiding van de zeer be kwame goochelaar Eddy Schuyex, met medewerking van Jacqueline, de goed-gekke Cora Ville en de ac cordeon virtuozen The Snapshots, met muzikale omlijsting van Theo Waas. Gisteravond is ingebroken in de gemeente-bibliotheek aan de Lange Haven. In diverse zalen werden bu reaus opengebroken. Uit een daar van is 12.30 gestolen. De inbreker probeerde de deur van de kamer van de directrice te forceren met een breekijzer, maar dit is hem met gelukt. Ook is er ingebroken in de distil leerderij N.V. Bitter in de Elzen- steeg, bij de zakkencentrale aan de Overschieseheweg en in de DES- winkel in de Westfrankenlandse- straat. Do politie heeft deze zaken nog in onderzoek. De scholier A. P. S. deed aangifte van diefstal van zyn fiets die m de Korte Singelstraat stond. Van de student J. H. H. is de fiets gestolen, die voor zijn woning op de Rotter- damsedijk stond. Hoewel de kansen van de Schie damse voetbalteams steeds meer ver. minderen en enkele teams zelfs in moeilijke posities zijn geraakt kun nen voor het komende weekeinde weer tal van aantrekkelijke wed strijden worden verwacht. Zo gelei delijk is het competitieschema naar bet laatste kwart van de' wedstrijden gekropen en daarom wordt het voor Ursus, DHS en Excelsior '20 tyd om uit de gevaarlijke zone te gaan. Ook Wilton Fyenocrd moet pogen om de laatste gelegenheid om in de eerste klas van de afdeling te blijven te be nutten, Voor Demos is een overwin ningenreeks van groot belang omdat de roodzwarten nog in aanmerking komen voor promotie als ze de twee de plaats bezetten. Lager KNVB Thuis ontvangt Excelsior '20. dat op de voorlaatste plaats staat, uet roemrijke HBS uit Den Haag, dat met twee punten meer in de midden groep verblijft. In sportpark Thur- lede kan Excelsior '20 de punten veroveren en zo een verschuiving op de ranglijst teweeg brengen. Ook DHS staat nog maar een enkel phnt van de onderste plaats at. Of VDL in Kethel kan worden geslagen moet worden betwijfeld. Zij is momenteel de club die er het beste voor staat m 3 C. Ook in 4C raken Martinit en SVDPW in nood. Zondag wordt in het Volkspark de derby Martinit— SVDPW gespeeld. Martinit is als sterke derbyfighter favoriet, maar daar beide stadgenoten nog slechts één en twee punten van hekkesluiter Velo verwijderd zijn mag een felle strijd worden verwacht. In Waddlnxveen kan DRZ haar po- sisitie met een zege*op de club van die naam verbeteren. Het wordt dringend tijd dat Schiedam en SFC hun beloften gaan inlossen. De stad genoten moeten echter tegen staart- clubs in het veld. Op de Boshoek zal SFC het Rotterdamse The Rising Hope wel in bedwang kunnen hou den, maar Schiedam delft het onder spit op Voorne tegen het forse Roe kan) e. De reserves: DHS 2Slikkerveer 2- Hillesluis 2—DHS 3; Excelsior '20 2—ODS 2; Tediro 2—Excelsior ^0 3 Afd. Rotterdam Met nog vier wedstrijden te spelen heeft Demos een heel miniem kansje om de tweede plaats te veroveren. Voor degradatie bestaat geen gevaar omdat het lot van VND bezegeld is. Op Spieringshoek kan Demos zondag van TOGB winnen, LAGERE ELFTALLEN; Sparta 5—Excelsior '20 4; DJS 2— Wilton Fyenoord 2; SVDPW 3Pro gress 3; DRZ 3-EDS 3; Spartaan '20 6— Hermes DVS 7; Spartaan '20 7— Excelsior '20 6; EDS 5—Martinit 4; SVDPW 4—The Rising Hope 4; Ex celsior '20 8—Hermes DVS 9; ODI 5 —Excelsior '20 9; DCV 6—DHS 6; LMO 4DRZ 4; Martinit 5Steeds Volharden 5; Schiedam 6LMO 5; SVDPW 5—CW 13; DRZ 5—St. Bo dewijk 4; Demos 4Wilton Fyen oord 4; SVDPW 6—Voorwaarts 4; Demos 5—Spartaan '20 15; Pechvo gels 3—Demos 6; DHZ 8DHS 8; Overmaas 10—Hermes DVS 10. Zaterdagvoetbal Voor HBSS staan geen belangen meer op het spel mits de stadgeno ten nog twee punten veroveren uit de resterende drie wedstrijden. Die twee punten kan HBSS zaterdag reeds mee brengen na het bezoek aan Sportlust '46. HBSS 2 ontvangt Omas 2. In de eerste klas moet GTB kans hebber Barendrecht op eigen terrein bestrijden. Wij geloven niet dat GTB zich van deze sterke rivaal zal kun nen ontdoen. GSS heeft elke punt nodig om in de laatste vijf wedstrijden als triom fator uit de nek-aan-nekrace met Rhoon en NBSVV te komen. De Gus- tomannen kunnen in sportpark Har- ga van Sunlight winnen, maar de Vlaardingers voelen de greep van de degradatie zodat zij de Schiedamse scheepsbouwers wel eens konden doen uitglijden. De overige teams: GTB 2Capelle 3; Zuïdland 2HBSS 3; NBSW 2 GSS 2; HBSS 4—DOTO 4; TOGR 5 —GTB 3; PPSC 4—MW' 27 3: Rh 2—HBSS 6; Hermes DVS al—Feyen- oord al; SVV al—Fortuna VI. al. Gjjsbert Nieuwland, dirigent van het Koninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus' heeft het initiatief ge nomen voor een bijzonder artistiek evenement in Schiedam met Kerst mis. Inderdaad, het is nog wat vroeg om nu al over de Kerstbijeenkom sten te schrijven, maar de voorberei dingen vragen zoveel werk en me dewerking van anderen, dat men nu al moet beginnen met hieraan be kendheid te geven. Het Kerstconcert van „Orpheus" is een traditie geworden, maar ditmaal zal men dit samenorganiseren met de Arbeiders Zangvereniging „Ex celsior". Financiële overwegingen hebben hierbij ook wel een rol ge speeld, mdar in de eerste plaats komt dit door de aard ven het uit te voeren werk, nL de „Messiah" van Handel, een werk dat nog niet eer der in Schiedam ten gehore is ge bracht. Het slagen van dit concert kan een grote propaganda betekenen voor de koorzang in. het algemeen. Men hoopt dan ook dat binnenkort nog Schiedammers lid willen worden van een van. de beide koren. De heer Nieuwland had graag het Kunstmaand-orkest geëngageerd, maar jammer genoeg bleek dit al bezet te zijn. Maar men zal in elk geval een beroeps-orkest tot zijn beschikking hebben. Voor de tenor partij denkt Gijsbert Nieuwland aan de Engelsman Peter Pears, maar ook in dit opzicht zullen de financiën nog een hartig woordje meespreken. De organiserende verenigingen zullen zich om subsidie wenden tot de ge meente Schiedam en het is te hopen, dat men bereid is dit bijzondere evenement te steunen. Volgende week beginnen de repe tities voor de „Messiah" in bet ge bouw Arcade, het verenigingslokaal van „Orpheus". De beide koren zul len wekelijks zelfstandig repeteren, maar geleidelijk aan steeds meer sa men, zodat Gijsbert Nieuwland er van op aan kan, dat hij tenslotte één koor dirigent. Zijn. er inderdaad nog Schiedam mers die graag lid willen worden van één van de koren, dan" kan men zich voor „Orpheus" opgeven bij de heer J. de Koster, Rotterdamse- dijk 222c, of op de repetieavond, a.s. woensdag van acht tot tien uur aan gebouw Arcade. Excelsior" repeteert maandagavond van acht tot tien uur in het Volksgebouw. De uitvoering van de „Messiah" is in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. „Orpheus" heeft nu ook een jon genskoor opgericht, dat op de woens dagavonden zal gaan repeteren van half zeven, tot half acht, eveneens in gebouw Arcade, en onderleiding van de heer Gijsbert Nieuwland. Woens dagavond a.s. is er een auditie. Men heeft circulaires verstuurd aan de ouders van leerlingen van scholen, waar het onderwijzend personeel be langstelling toonde voor dit initiatief. Ook voor dit jongenskoor kan men zich uiteraard nog opgeven. De con tributie bedraagt twintig cent per kind vijftien cent voor het tweede kind, zodat de financiële zijde moei lijk een bezwaar genoemd kan wor den. Dir. Gijsbert Nieuwland wil te zijner tijd „beslagen ten ijs ko men" met het jongenskoor, zodat het koor waarschijnlijk niet zal me dewerken aan het Kerstconcert, Een jongeman kwam gistermiddag aanbellen bij de St. Aloysiusschool. Hij moest de loodgieter of de mon teur spreken, die in de school zou den werken. Het schoolhoofd wist dat er niemand aan. het werk was in de school en liet de jongeman niet binnen. Later waarschuwde hij de politie omdat bekend was, dat enige tijd geleden een jongeman ook op deze wijze in een school was binnen gedrongen .waarna hij er geld bad gestolen. De jongeman was zeventien a achttien jaar oud, had zwart sluik haar en reed op een groene dames fiets. Op de hoek van de BK-laan en de Jan van Avennestraat is mejuffrouw C, J. L. gistermiddag geslipt en ge vallen met haar bromfiets. Zij liep een wond op boven haar linkeroog, die ter plaatse door de GG en GD is verbonden. Bellen bjj ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80, telefoon 69290. Poli'tie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst; Evers, Lan ge Haven 81, RJf. Leeszaal en Bibliotheek. Dam geopend iedere dag (behalve maandag) van 9-30 tot lu.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.38 uur: zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal ev Bibliotheek. Lange Haven: ge opend maandag van 1920 SP uur; dinsdag van 9.3016.30 uur en van IS—20.30 uur: woensdag van 9.30—16.30 uur; donderdag van 9.30—12.30 uur; vrijdag van 9.30—16.30 uur en 1920.30 uur. zaterdag van 9.3016.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum, dagelijks geopend van 10 tot 17 uur en zondags van 12 tot 17 uur. „Schiedammers to nen hun kunstbezit". BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „De man die verdwijnen moest". Monopole. Geen voorstellingen. DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: WF, Journaal en operette. Passage. 8 uur p.v. Gust». Toneel. Irene. Gr. v. PrinSterer. Jaarverg. Wijkcentrum, 8 uur. Hum. Verbond, Lezing. Volksgebouw, 8 uur. De Wachttoien. Film. Wijkcentrum, 8 uur. Coöp. DES. Contact. Westfr-straat 40, 9 uur J. en E, Kof- fiesoos. Onder leiding van de districtsbe stuurders de heren D. Sprong en B J. NieuwLand zijn woensdagavond op een bijeenkomst voor de leden van de Christelijke Metaalbedrijfsbond uit het district, die werkzaam zijn bij Wilton-Fyenoord, de kandidaten voor de Ondernemingsraad vastge steld. Uit de vergadering, die in ge bouw Christelijk Sociale Belangen in Schiedam werd gehouden, kwam enig verzet tegen het stellen van kandidaten. Men meende dat dit wei nig zin heeft, omdat het stelsel van evenredige vertegenwoordiging niet wordt toegepast. De districtsbestuur ders drongen aan op het stellen van kandidaten uit principiële overwe gingen en bovendien hadden zij het idee dat cr spoedig een wijziging in bet kiesstelsel zal komen. In het kader van een programma van. oecumenische jeugdopvoeding, waartoe de Oecumenische raad van kerken alhier onlangs het initiatief heeft genomen en waartoe in over leg met dc jeugdpredikanten en -lei ders is besloten, zal op zondag 14 februari des avonds om 7 uur in de Opstandtngskerk een oecumenische jeugddienst worden gehouden. Als gastpredikant is uitgenodigd ds. A. H. v. d. Heuvel, secretaris van de landelijke Oecumenische jeugdraad te Utrecht, die onlangs is aangezocht voor secretaris van bet jeugddepar- tement van de Wereldraad van ker ken te Genêve. Als liturg is aan gezocht ds. J. Couvee, Gereformeerd predikant alhier. Voor deze dienst zullen in overleg met de betrokken De B-junioren zijn blijkbaar niet zo knap als hun jongere sportvrien den. maar ook ditmaal Is op de spel- regeiavond van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging door de jonge leden van de Schiedamse voet balclubs felle strijd geleverd in de kennis van de voetbalthcorie. De jeugd van Hermes/DVS plaatste zich eerste. "Uiteraard steeg in de eigen gast vrije H/DVS-kantine in sportpark Harga, waar de spelregeltestwed- strijden voor het eerst worden ge houden. een gejuich op over deze prestatie. Met gering verschil werd de jeugd van PPSC tweede, maar ook de favorieten van vorige week, SFC en SVDPW, leverden goede prestaties. Voor de totaalprijs gaan SFC en SVDPW, die vorige week het maximum aantal punten behaal den, nog aan de kop. De uitslagen van woensdagavond zijn: 1. Hermes/DVS, 79 punten; 2. PPSC, 77 punten; 3. SFC, 75 punten; 4. SVDPW, 74 punten: 5. Schiedam, 58 punten; 6. SW, 53 punten; 7. HBSS, 47 punten; 8. Excelsior '20, 41 punten. De 19-jarige R. C. B., zonder be roep te Schiedam, is gisteren aange houden, verdacht van diefstal van twee horloges bij de horloger B. al hier. Maandag kwam hij kijken om een ring te kopen en stal toen een horloge; de volgende dag herhaalde hij het spelletje. De horloges had hij bij de arrestatie nog bij zich. Konden wjj twee jaren geleden melden dat in januari voor het eerst In de geschiedenis van de Spaarbank anno 3820 te Schiedam het maand cijfer der Inlagen het miljoen gulden had overschreden, in de afgelopen januarimaand werd met een inleg- cijfer van bijna 1,3 miljoen gulden opnieuw een record bereikt. Ook het inlegoverschot van bijna 0,5 miljoen gulden is ongekend hoog. Het aantal spaarders steeg in ja nuari 1969 met 160 tot 47.227, Het aantal deelnemers aan het sparen In gevolge de Jeugdspaarivet nam in deze maand toe tot 1297, met een gezamenlijk tegoed van ƒ282.875,86 Geboren: Johannes G. J., z, v. L. L. J. van de "Water en E. Kleïjheeg; Tjitske M., d. v. P. A. Baartmans en J. Anema; Tessa, d. v. S. S. Elzinga en M. .Bodingius. predikanten in het bijzonder worden uitgenodigd de catechesanten, die dit jaar belijdenis van hun geloof hopen af te leggen. De Oecumenische raad heeft verder de medewerking weten te verkrijgen van het Interkerkelijk Jeugd Evangelisatiekoor alhier. natuurlijk naar PIEKFIJNE SERVICE RembrandMaan hoek Mesdaglaan Schiedam Tel. 65734 n» De L N.V. Assurantie Mg, Nieuwe HAV Bank te Schiedam zoekt (MNL. OF VRL) voor haar afdelingen brand/inbraak en varia, Kantoorervaring vereist. Schoolopleiding h.b.s. of u.Lo. Assurantiediploma strekt tot aanbeveling. Bij gebleken geschiktheid, goede vooruitzichten. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan het hoofdkantoor, afdeling secre tariaat, Gerxit Verboonstraat 14, Schiedam. Foto, film, optiek Rolfilms vergeten Auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Te koop aangeboden "U neemt er iets van meel, Zuiver wollen damesjapon nen 24.75, maat 40 t.m, 48. W. v. Burg, damesmodes. Lange Kerkstraat 19, S'dam. tel 6 6135. U neemt er iets van mee! Ja pon m. jasje in wevenit en wol 34.75. maat 40 tm. 50. W. v. d. Kerkstr. 19, Schie dam. Telefoon 6 6135. Te huur aangeboden Een goed verzorgde biblio theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven heeft lees bibliotheek kantoorboekhan del „Modem", Boerhaavelaan 124, telef. 68415. Schiedam. Permanent wave Permanent. Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.com pleet Telefoon 66833. Diversen Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragees 1.98. Bij apotheek en drogist

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1