MMiKl t Stationsplein Aanleg van gaat beginnen in le fase CETALAC Koninginnedag moet n mooi feest worden Gezinnen op vlucht voor felle brand Nieuwland krijgt nog een toegangsweg SVV maakt zich op voor de verhuizing maastrichts Schuilkelders komen geheel ondergronds jMet tunnels, keerwand en oprit van laag naar hoog Diamanten huwelijk Volle winst voor Entre Nous-a ffrlTV: Duivensport Bijzonderheden over enkele evenementen Grond voor nieuwe RK-kerk Nieuwland Film in Monopole Burgerlijke stand Winkelsluiting op feestdagen In nauwe Goüvernedwarsstraat Oude staairiribunes gaan niet mee Winkelsluiting alleen op 5 meï Bevrijdin gskaar ten bij liet Rode Kruis Kind kwam onder groentewagen Diefstal aan boord Tijdens herdenking vlaghalfstok Proeftocht tanker Senegal SCHIEDAM Voor „ERRES" televisie en Radio RADIO NET WINKELMEISJE Koeriersters Woensdag 27 april 1960 3 Daar dc Ned. Spoorwegen binnen kort zullen beginnen met de bouw van het nieuwe station, zal ook de gemeente Schiedam zo langzamer hand moeten beginnen met het uit voeren van de werken die ïn ver band met de bouw nodig zyn. Zo als bekend is er een omvangrijk plan voor opgesteld, waarbij o.a. het gehele Stationsplein wordt gewijzigd terwijl ook de Burg. van Haaren. laan naar het station doorgetrokken wordt over een hoge brug over de schie. De uitvoering van het gehele plan isgedacht In vier fasen, waar van nu de eerste aan de orde komt. Dit eerste deel omvat om te be ginnen het maken van de beide voet- gangers- tunnels onder de Burg, van Haarenlaan door, die van het lage deel van het Stationsplein, toe gang geven tot het station en van een deel van de keerwand tussen het la ge en het hoge deel van het Sations- pleïn, met de bijbehorende trappen, Bij de ingang van de reizigerstun nels zijn twee winkels ontworpen, terwijl een grote luivei boven de ingang deze duidelijk zal markeren. Aan de keuze van de te gebruiken materialen en de afwerking zal de grootste zorg worden, besteed, zodat verwacht mag worden dat het een fraai geheel wordt. Dit werk is ontworpen en wordt uitgevoerd door de 1ST.S. uiteraard in nauwe samenwerking met de ge meente. De bouw van dc tunnels met de winkels kost 824.000 en daar moet de gemeente de helft van dragen. De bouw van de keerwand komt geheel voor rekening van de gemeente of wel 444.000; totaal /856.000. Dit is aanzienlijk meer dan de N.S. aanvankelijk hebben opge geven. yDe gemeente zelf zal zich kunnen bezig houden mot het inrichten van het gehele lage deel van het plein en van een gedeelte van het hoge plein, alsook met het maken van de oprit tussen laag en hoog, een niveau-verschil van twee tot vier meter. Deze oprit zal gedeeltelijk komen te liggen op de plaats van de Stationsstraat, die dan in de toe komst met een verkeerslus zal dood lopen op deze hoge oprit. Verder zal de gehele Spoorstraat komen te vervallen. Voor dit alles zal het nodig zijn dat de gemeente de beschikking krijgt over de be bouwde en onbebouwde eigendom men aan de Spoorstraat en de Sta tionsstraat, nabij het Stationsplein. Zo nodig zal tot onteigening overge gaan moeten worden. Het werk dat de gemeente ïn de eerste fase moet verrichten komt op j 615.000 te staan plus nog 305.000 voor de voorzieningen aan gas- wa ter- en elektriciteitskabels en bui zen. Aan de Raad wordt nu een krediet gevraagd van 1,776.000 voor de uitvoering van deze eerste fase. Nu Koninginnedag al weer dicht genaderd Is, hebben wy van ver schillende kanten verzoeken ontvan gen om wat nadruk te leggen op een aantal punten in het uitgebreide feestprogramma, opdat de gehele burgertf te" volle zal kunnen genie ten van de viering van deze jaarlük- hoogtijdag. Zo willen we nogmaals bet ver zoek van het bestuur van de vjn. Oranje-vereniging (nu V.N.F.G.) aan de burgery herbalen, om de stad op die dag een feestelijk aan schijn te geven. Door de gemeente zullen enkele gebouwen verlicht worden en er komt een feestelijke vlaggemast midden op het Koe marktplein, maar het zou zo leuk zijn wanneer men, naast het uitste ken van de vlag, nog voor een andere •ersicrlng, van straten en pleinen, gevels van woningen, winkels en panden zou willen zorgen. Al was het alleen maar het plaatsen van een rijtje lichtjes in de vensterbank! Door de Oranje.verenigingen zijn hiervoor geldprijzen beschikbaar ge steld, maar dan moet men wel even het bestuur waarschuwen, dat men tot verslering is overgegaan, b.v. de heer P. J. Drenth, tel. 63838. Carillon-klanken "Vermeld mag ook wel worden dat op het feest tussen 11 en 12 uur de stodsbeiaardier Cor Don het caril lon in de toren van de Grote Kerk zal bespelen. Het is een prestatie op zich zelf dat de heer Don nog tel kens kans ziet aan dit gebrekkige carillon, waar zo veel aan. man keert en waar zoveel aan kapot is, nog herkenbare melodieën te ontlok ken. Het is een. uitvoerig program ma dat hij ten gehore zal brengen: na het "Wilhelmus volgen vier bieren dansjes en drie liederen uit Valerius Gedenck Clanck, dan drie echt Hol landse liedjes en drie wijzen van Theo Luysterburg met tot besluit een thema met variaties van Staf Nees, Deze feestelijke canLIon-klan- ken zullen een typische noot geven aan de stemming in de stad. Volleybal In de middaguren zal de Schie damse Volleybal CInb op de speel weide aan de Vlaardingerdijk de monstratie wedstrijden spelen. Daarmee zullen voor het eerst se dert lange tijd de Schiedaime volley ballers in het openbaar verschijnen, Om 2.30 uur speelt het eerste da mes-zestal van SVC tegen een team van het gerenomeerde Rotterdamse ZVC, dat uitkomt In de hoofd klasse van de Nevobo. De Schie- damse meisjes zullen alles op alles moeten zetten om een dragelijk re sultaat te behalen. Om 5.30 uur volgt een interessante wedstrijd tussen het eerste heren-team van SVC tegen de zes sterkste spelers Hit de overige Schiedamse verenigingen. Dit combinatie-team zal de eer wil len opeisen om het sterke SVC-team, een van de sterkste in de eerste klas te slaan. Dit worden aardige wedstrijden, die het aankijken waard zijn. Iedereen kan er gratis van meegenieten. Lampioaoptoebt Dan de "Lampion-optocht voor kin deren, op de vooravond van de feest dag, dus donderdagavond. De kin deren (en ook de deelnemende ver enigingen) moeten zich aanmelden op de hoek van de Galvanistraat en de Swammerdamsïnge] en zich daar na opstellen in de Marconistraat en evntueel de Rotterdamsedük. De aanmelding moet geschieden vóór half negen, liefst vroeger. Daar wor den ook oranje-mutsen of -petjes uitgereikt aan de deelnemertjes. Do kinderen die tegen geredueeer- j dc prijs een lampion hebben gekocht bij „Het Masker" Broersveld, krij gen daar een kaartje voor 7.0'n muts. Zij, die zelf een lampion hebben ge maakt of elders gekocht hebben krij gen ook een kaartje, maar dan moe ten zij er vroeg bij zijn. Voor do mooiste of meest originele zelfge maakte lampions zijn er twintig met Elisabeth Muller, Willi Birgel, prijsjes, terwijl er ook twintig prijs- en Ivan Desny. Regie G. W. Pabst, t jes zijn die uitgereikt worden _vol- Aanvang acht uur. 1 gens de nummers op de kaartjes. Op 9 mei aanstaande hopen de heer J. J. Post en mevrouw j. Post- Schot het opmerkelijke feit ie her denken dat zzestig jaar geleden in het huwelijk z(jn getreden. De diamanten-bruidegom zal in mei 85 jaar worden en zijn vrouw wordt in juni 83 jaar. Belden genieten, ondanks hun hoge ouderdom, nog een goede gezondheid en zullen daar om het huwelijksfeest met opgewekt heid kunnen vieren. Het zijn beide geboren en getogen Schiedammers, zij de laatste twinitg jaar in Ketbel, aan de Schiedamsc- weg 173 zijn gaan wonen. De heer Rost heeft (hoe kan je anders ver wachten!) in zijn jongejaren In de branderijen gewerkt, maar is daar na in de Rotterdamse havens arbeid zaam geweest. Pas op hogere leef tijd is hij schillen-ophalcr geworden, welk werk hij eerst vijf jaar gele- den heeft gestaakt. Het Kerkbestuur van de Parochie OX.Vrouvve Visitatie te Schiedam heeft aan 'tgemeentebestmnrgevraagd om 'n stuk terrein In erfpacht te mo gen ontvangen, gelegen, aan de Dr. Schaepmanslngel naast dc bestaan.' de r.k. Dominlco Savlo-school, ten einde daarop een kerkgebouw met bijbehorende ruimten en opstallen te bouwen. B. en W. zijn bereid de gevraag de grond, groot 3.000 m2, in erfpacht te geven, tegen een canon van 1,08 per m2 per jaar, hetgeen de helft is van de gebruikelijke prijs. Wij herinneren de lezers er aan, dat de 4e avond in de serie „Kunst geschiedenis in vogelvlucht" 14 da gen is uitgesteld, dus tot woensdag 11 mei a.s. in het Stedelijk Museum. Mdpertenttc I.M.J Verf met gemak en.-.- Tan Ceta Bever Donderdagavond vertoont het Mo- nopole-theater de balielfilm „Rosen für Bettina" (Dans om het noodlot) Men moet er nu, bij het gure weer van deze laatste april-dagen, niet aan denken, maar op zaterdag 14 mei gaat om 630 uur in de erg vroege och tend, het Bad Groenoord open! Een koude duik voor afi iiejnebocrs op die dag. Maar nu reeds is het werk in volle gang om de zwembaden tn orde te brengen en zo 'iet men hier twee leden van het personeel bezig dc ondiepe bak eens goed schoon te maken. Vertrokken wordt tussen 8.45 en 9 uur, terwijl de optocht maar drie kwartier of hoogstens een uur zal duren. De route is als volgt: Mar conistraat, Lange Singelstraat, Sin gel, Emmaplein, Broersvest (een maal rond). Hoogstraat, Korte Dam, Lange Haven (even zijde), Appel- marktbrug, 'Lange Haven (oneven zijde), Griffioenstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven, St. Lïduinastraat en ontbinding op het St. Liduinaplcin. Nog enkele adviezen: neem een re- serva kaarsje mee, anders lopen de kinderen met gedoofde lampions. Kleedt de kinderen goed warm aan. Parkeer geen auto's op de Lange Haven waar gelopen wordt en het publiek wordt verzocht aan de over kant van dc haven te blijven staan. Het Singelkwartier deelt mede zo veel mogelijk kinderen pp te roepen, zodat met een grote groep wordt deelgenomen aan de optocht. Opgave voor deelname kan geschieden bij de secretaris. Halleystraat 19B, waar ook tegen betaling van 40 cent een lam pion plus kaarsen en stok en ook 'n kaartje te krygen is. Maar opgave kan voor het begin ook geschieden op het verzamelpunt voor de Pt Beatrix-school. Driebandentoemooi Dinsdagavond bij de voortzetting van de driebanden-competitie van het blljartdlstrlct Schiedam noteer de het a-team van Entre Nous weer drie winstpartijen (en won aldus met 69 van de Karseboom). Het team gaat daardoor In z(jn poule met 12 winstpartijeo aan het hoofd van de ranglijst. Rembrandt b volgt met 8 punten op de tweede plaats. Karseboom noteert thans 4 punten en De Beyer b slechts Z. Het is daardoor vrijw-1 zeker, dat Entrc Nous-a winnaar van deze poule wordt. Volgende week zou Entre Nous-a alle partijen moeten verlie zen en Rembraodt-b alle winnen om gelijk te eindigen. Zou dat laatste wellicht mogelijk zijn, wanneer Rembrandt-b tegen Korseboom moet spelen, niet aangenomen mag wor den, dat Entre Nous-a geen enkele partij zou winnen van De Beycr-b, het team, dat tot op heden slechts twee matchpunten verzamelde. In de ontmoeting Entre Nous-a» Karseboom was het verschil in twee ROTTERDAM Bellen bij ongeval: G.G, en G.D., Tulnlaan 80, telefoon 69290. Pohtie-alarmnumnier 646 66. Apothekers nachtdienst: Evers, Lan ge Haven 81. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve ivoens- dag en zaterdagj van 10 tot 20.20 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 2050 uur, woensdag van 950 tot 16.30 uur, donderdag van 950 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 1650 en van 19 tot 2030 uur, zaterdag van 9 30 tot 1650 uur. Zondags gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Sapphire, het meisje uit de Tulip-bar". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur; „Song af Saheherzade". DIVERSEN Musts Sacrum, 8 uur: Vegla. Cabaret St. Joris Doele, 7.30 uur: Opening Clutenba. Arcade, 7.30 uur: ONI. Uitvoering. Wijkcentrum, 8.15 uur: Alg. Foto kring. Amstelbron, 8 uur: Coöp, DES. Con- tactavond. Geref. jeugdhuis, 8 uur: NCVB-cen- trum. Ledenvergadering. Wijkcentrum, 8 uur: Geref. Kerk. Wijkavond. Volksgebouw, 8 uur: ANMB. Verga dering. GEBOREN: Caroline, d. v. K. Hoogstad en K. Verberk; Robert, z. v. K. Hoogstad en K. Verberk; Wilma, d. v. E- Wapenaar en L. P. Roeters; José, d. v. A, Kalkhoven en H. Ossewaardc; Leendert, z. v. L. Oosterman en W, H. van Gogh; Cor nells, z. v. P. M. van der Vlugt en P. F. van Zomeren; Cornells W.. z. v. W. Brinkman en P. Goudzwaard; Ro bert, z. v. J, F. Gosling en C. Dou- deijns; Wlllemina A. F., d. v. H. J. Scholte en J. C, M. van den Eïjndcn; Mattheus, z. v. G. Verwaal en M. Meulstee; Laura I., d. v. L, van Klin ken en X* J. de Laat. OVERLEDEN: H. Blom, 52 jaar. De gezamenlijke levensmiddelen- bedrijven, grootwinkelbedrijven en coöperaties te Rotterdam sluiten hun zaken op Koninginnedag 's middags om één uur. Op 5 mei zijn deze za ken de hele dag gesloten. Op woens dag 4 mei daarentegen gaan de win kels pas om zes uur dicht. In de nauwe doodlopende Gouver-, nedwarsstraat moesten gisteravond vier gezinnen van een dubbelpahd ijlings een goed heenkomen zoeken toen boven hen een werkzolder in brand raakte en de vlammen het donkere straatje het verlichtten en grote opschudding veroorzaakten. De kreet „brand" zaaide grote pa niek en een enorme verwarring in deze dichtbevolkte buurt. Vlak onder de werkzolder woonde de familie Daar het deel van de Oudedyk ten vervallen, dat dit gebied opgespoten noorden van de spoorbaan naar Delft i zal worden om daarna In gebruik te binnen afzienbare tijd zal komen te komen als industrieterrein, wordt j het zaak om een nieuwe verbinding partijen slechts gering, maar uitein delijk betekenden ze toch vier winst punten voor EN" (door Heinsbroek en Weeland). Eggelmeijer was uit stekend op dreef en bereikte een moyenne van 0.434, veel te hoog voor Seger. Derhalve 60 voor Entrc Nous-a. Hoewel in alle partyen in de ont moeting Rembrandt-b De Beyer b de spelers meer dan honderd beur ten nodig hadden, zegevierden de Rembrandt-spelers toch allen met vrij duidelijk verschil, waaruit als volgt, dat de moyennes van de spe lers van De Beyer aan de lage kant waren. Voor Rembrandt wonnen Ruggenberg en Zwanenburg (twee maal). Het bestuur van de Schiedamse sportvereniging SW is van voor- Advertentie LM.} Waar da brede stroom der Mau Dc rivier, waaraan Maastricht rija naam dankt, stroomt „zachtjes zee waarts". Maar naar alle windstreken „stroomt" het modern Maastrichts Aardewerk van de n.v. Koninklijke Sphiox- Ccraraique. Hec wordt overal met vreugde ontvangen door moderne mensen, die prijs stellen op gave vor men, blijde kleuren, frisse decoraties en volwaardige kwaliteit. Wie echt Maastrichts aardewerk bezit weet: aardewerk Is waardewerk klïlfl ml" <1*3 ruiuurhjk Vla de N.V. KOHIHKLUKE STH1NX «RAHlQUt V/R PETRUS REGOtir MAASTRICHT. nemen nog dit voorjaar te beginnen met de bouw van een clubhuls In het Sportpark Harga. Daarbtf Is het nodig dat de op de korte oostzij de van het hoofd veld gelegen aarden wal verdwijnt, maar dat er juist langs de lange noordzijde een aar den wal wordt gemaakt, die dan gebruikt kan worden voor de aanleg van een staan-tribune, zoals Hermes- DVS ook heeft. Hiermee heeft SW afgezien van het oorspronkelijke plan om de grote demontabele staan-tribune, die aan wezig is op het huidige hoofdveld aan de Westfrankenlandscdijk, over te brengen naar het Sportpark Har- ga. Als daar dan een aarden wal aan wezig zal zijn, dan zal het niet nodig worden om een onderheide funde ring te maken voor de staantrï- bune. Door SW wordt nu een beroep gedaan op de gemeente voor de aan leg van bedoelde aarden wal langs de langezijde en het opruimen van de wal langs de korte zijde. Door Gemeentewerken is berekend dat wanneer de aarde van de af te bre ken wal wordt gebruikt voor de te storten wal er dan nog een belang rijke hoeveelheid grond of zand moet worden aangekocht. Een en ander wordt geraamd op ƒ15.000 B. en W. achten inwilliging van het verzoek van SVV billijk, te meer daar door de gewijzigde plan nen het in *t vooruitzicht gestelde renteloze voorschot van ƒ30 a ƒ35,000, nodig voor het heiwerk, niet meer nodig zal zijn. De S.C.V. „De Postduif nam met 400 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Sittard, een afstand van 140 km. Door de koude wind en de re gen kwamen de vogels traag afzet ten. zodat het concours ruim drie kwartier openstond. Winnaars zijn: 1, 5, 19 Kant en Breur; 2 J. de Waard; 3 C. Verlinde; 4, 6 J. Doejaaren; 7, 13, 24 A, Heeren; 8, 10 C, Tricht en Co; 9 C. v. d. Grijp en Co; 11, 23 J. Veltman; 12 A. Brökling; 14 W. v. Harmeien; 15, 25 J. v. Leeuwen en Co; 16 W. Jansen; 17 E. v. Sraïrren; 18 C. Verboom; 20 J. v. Harmeien en Co; 21, 22 J_ Verhaal. te scheppen 'tussen Nieuwland en Ketbel met de Overschieseweg. Dit strookt dan met de plannen voor de verdere „openlegging" van Nieuw land. B, en W. stellen daarom de Gemeenteraad voor de Burg. van Haarenlaan door te trekken tot aan de lcruizing met de 's Gravenlandse- weg en om daarna dat stuk van de 's Gr*venlandsewg aan te leggen dat ligt tussen die kruizlng met de Burg, van Haarenlaan en het viaduct on der de beide spoorbanen, ten westen ■an de Schie. Door de Directie Wegen van Rijks waterstaat wordt dan weer de weg onder de tunnel geschikt gemaakt voor het rij verkeer en de weg door getrokken naar de Nieuwpoortweg in het industrie-terrein Zoals bekend deze 's Gravenlandseweg het ver lengde van de Broersvest, over de toekomstige Proveniersbrug heen. Het bedoelde viaduct krijgt een doorrij hoogte van 4,20 meter en er komen vier openingen in: twee voor het rijverkeer van elk 9.50 meter breed en twee voor voetgangers en fietsers van elk 6.50 meter breed. De kosten van dc aanleg van de twee bedoelde weggedeelten worden geraamd op ƒ190.000 plus nog een bedrag van ƒ178.000 gulden voor de leidingen van gas, water en licht cn dc straatverlichting. Aan de Raad worden kredieten gevraagd voor ge noemde bedragen. Het ligt in de be doeling dat deze nieuwe verbinding nog dit jaar tot stand komt. De Schiedamse Middenstandscen- trale adviseert de winkeliers hun zaken op 5 mei tc sluiten. Op Ko ninginnedag zullen de winkels ge opend blijven. De bekende Bevrïjdingskaarten. zijn thans ook verkrijgbaar op het Bu reau van het Nederlandsche Roode Kruis, Lange Nieuwstraat 197 Ctelef. 68013), geopend 's morgens van 9—1 uur. Deze kaarten, waarvan de prijs vijf cent per stuk is, kunnen gefran keerd met vluchtclingenpostzegel(s) vóór 5 mei aan Hare Majesteit de Koningin, Paleis Soestdijk worden gezonden. De volle waarde komt ten goede aan het Nederlands Comité Vluchtelingen jaar. Koningin Juliana maakt het resultaat zelf bekend. De 4-jarïge Gerardus Bongaars is gistermiddag omstreeks vier uur in de Van der Duyn van Maasdamstraat ander de driewielige carrier van de groentehandelaar M. D. terecht ge komen. Het kind liep plotseling het trottoir af en botste tegen de zijkant van de „ijzeren hond", die net op gang kwam. Het kind kwam klem te liggen tussen de onderkant vön de wagen en de rijbaan. De G.G. en G.D. heeft het jongetje, dat klaagde over buikpijn naar de Dr. Naletstichting gebracht. De Duitse dekjongen B. H. deed aangifte van diefstal van dertig gul den uit zijn hut aan boord van zijn. schip, dat bij Wilton Fijenoord ligt. Dc nauwe Goüvernedwarsstraat gaf de brandweer veel moeite bty de blussing. Niettemin was de brand snel onder de knie. Tukker, een gezin met negen kinde ren. De leden van het gezin renden de trap af, inderhaast de een. etage lager wonende familie Post waar schuwend. Het twaalfjarige meisje Lcnie Post pakte kordaat haar vier jarig broertje Kees op en verliet het huis, een ander lid van het gezin herinnerde zich, dat er zich nog zeven postduiven op de zolder be vonden, Hij wist de dieren nog te redden. Op de zolder bleek de brand te zijn ontstaan in een werkhok, dat nauwelijks meer dan 2 bij 2 meter mat en als knutselhok word gebruikt. De kleine ruimte lag volgepropt met oude bromfietsmotoren, onderdelen va n fietsen, lorren, pakken papier, zeil etc, etc. In al dit brandbare materiaal von den de vlammen gretig voedsel. Ter wijl de gezinnen Tukker en Post en de twee gezinnen, die de andere helft van het dubbelpand bewoonden, bij buren aan de overzijde van de straat werden ondergebracht pakte de brandweer het vuur aan met nevel- stralen, Brandweerlieden begaven zich op het dak met behulp van dc machinale ladderen trachtten 't vuur zoveel mogelijk te verstikken. Toen dc vlammen waTcn gedoofd ontruim- Op woensdagavond 4 mei zal tegen 6 uur van alle openbare gebouwen de vlag halfstok zijn uitgestoken en aldus blijven hangen tot z-onsonder- gang. Van zes tot negen uur moeten dc openbare dansmnchtingen gesloten zijn en alle gebouwen, waarin open bare vermakelijkheden kunnen wor den gehouden, tenzy de burgemees ter in een zeer speciaal geval, In verband met de voorstelling, onthef fing van het verbod heeft verleend. In inrichtingen tot het verbruiken van eet- of drinkwaren mag van zes tot negen uur alleen muziek worden gemaakt door middel van radio-ont vangtoestellen. waarbij uitsluitend programma's ten gehore mogen wor den gebracht, die op dat tijdstip door de Nederlandse zenders Hilver sum 1 en II worden uitgezonden. Familiefeesten, jubilea en strikt be sloten bijeenkomsten van verenigin gen kunnen doorgang vinden; straat muzikanten mogen na zes uur hun beroep met uitoefenen. Op maandag 25 cn dinsdag 26 april j.l. vond op de Noordzee de techni sche proefvaart plaats van het mo- tortankschip „Senegal", door da Verolme Verenigde Seheepwerven N.V. gebouwd op haar werf te Heus» den voor de N.V. Nederlands-Franse Scheepvaart Maatschappij te Rotter dam Het draagvermogen bedraagt ca. 2263 ton. Het schip is geclassificeerd bij Lloyds Register of Shipping in de klasse 4- 100 A. 1 (Oil tanker) en is voorzien van een trunkdek met een trunkhoogte van 2,25 meter. De machinekamer bevindt zich in het achterschip; de verblijven voor kapitein, officieren en bemanning zijn In dc kampanje en de dekhui zen ondergebracht. Het schip zal worden gebruikt voor het vervoer van minerale oliën, eetbare olicn en wyn. Er zyn tweo ladmgpompcn geïnstalleerd, die als elkanders icserve kunnen dienen: één der beide pompen is bestemd voor het verpompen van eetbare olicn, terwijl met de andere pomp gelijktijdig de zijtanks door middel van een afzonderlijke leiding gebal last kunnen worden. Alle verblijven zijn uitgerust met airconditioning; de motorkamer is voorzien van mechanische ventilatie en van verwarming door middel van radiatoren. Op demiddenladingtanks, dc zijtanks en de motorkamer is een C02-brandblusinstallatie aangeslo ten. De voortstuwingsinstallatie bestaat uit een 8-cil. enkelwerkende 4-tact „Dcutz''-5chcepsdieselmotor met een vermogen van 1700 pk bij n 265 omwentelingen per minuut; tüdens de proeftocht werd een snelheid van ruim 12 mijl in geladen conditie be reikt. De overdracht van dit schip zal plaatsvinden op zaterdag 30 april a.s. om 11.00 uur aan de kade van de "Verolme Dok en Scheepsbouw Maat schappij op het eiland Rozenburg. de men het werkhok. De smeulende restanten werden op straat gewor pen, waar men er nog eens een lage- drukstraal oprichtte. De onder de werkzolder gelegen woningen liepen betrekkelijk weinig schade op. Hoofdman A, X. Boone had de leiding by de blussing. Hoofdcommissaris H. M. C. A. Staal en commissaris K. Muller wa ren op het terrein van de brand aan wezig. De brand werd geblust met drie nevelstralen en een lagedruk- straal. Aanwezig waren de blus- eenheden 311 en 312, de G 4, de A 9 en de L 4. Het besluit van B. en W, om aan de Bescherming Bevolking twee per celen grond in Schiedam te verhu ren voor de bouw van schuilkelders, is door Gedeputeerde Staten goed gekeurd. Er zullen nu voorlopig twee schuilkelders gebouwd worden, op bet Rozenburgerplein en op het kruispunt van de Vlaardingerdijk en de Burg. Van Haarenlaan. Beide schuilkelders worden ge heel ondergronds gebouwd, en niet ,,half verzonken", zoals eerder het plan was, en zoals er ook verschei dene zijn gebouwd in Rotterdam. Op het Rozenburgerplein zal dc speelplaats voor de kinderen dus niet verdwijnen er kan in de toe komst gerolschaatst worden op het dak van een schuilkelder. Dc tweede schuilkelder, in de huurt van dc scheepswerf Wilton- Fijenoord, moest wel ondergronds gebouwd worden, wilde de hele om geving niet ontsierd worden. Over de plannen voor schuilkel- derbouw in andere delen van de stad kan nog niets met zekerheid, worden gezegd, omdat het stadsbeeld zich nog teveel in ontwikkeling bevindt. natuurlijk naar PIEKFIJNE SERVICE Hembrandtlaan hoek Mesdaglaan Schiedam TeK 65734 GEVRAAGD: een Prettige werkkring. Goed loon. Levensmiddelcnbedrijf A. BIJL, Noordeindo I Ketbel, telefoon 6 65 39. Permanent wove Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige bedtenmg: kapsalon J. de Ruiter. Lange Kerkstraat 13 Permanent vanaf ƒ8.com pleet. Telefoon 6 68 33 Fotografie Ontwikkelen van colfilms, *s morgens gebracht 's avonds klaar. K. van Vuuren, Hoog straat 106, Schiedam. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 108, te lefoon 6 67 20, in spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Te koop aangeboden Te koop: Scooter (ZUndapp Bella), als nieuw. Compleet met zijtassen en bagegerek, 1.00O.Te bevragen na 18 uur: v. Leeuwen, Rott.diik 445, Personeel gevraagd Flinke werkster gevraagd voor 1 dag of 2 ochtenden p. week voor huishouding en voor kantoor. Tijd nader overeen te komen. Mevr. v. Gerven, Willem de Zwijger- laan 25.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1