Overzicht huurverhoging van gemeente-woningen brinta -tarwe De elfde Clutenba is weer in volle gang Woede en verdriet voor groene tafel Zanger Wim Kroon debuteerde bij ONI Alleen krotten en nieuwste flats zijn vrijgesteld Gouden huwelijk AGENDA Vierde DES- winkel met zelfbediening Tentoonstelling „Vrijheid in Stedelijk Museum VOETBAL: veel aardige beker-wedstrij den Niemand de deur uit zonder een Brinta-ontbijt! Vijftig jaar bij De Eendracht Vechtpartij op Engels schip Burgerlijke stand Herdenking in Grote Kerk Schiedam telt 80.261 inwoners Gemeente-diensten op 30 april Voorz. Mob. Kruis onderscheiden HAL bestelt scliip bij Werf Gusto v FAAM ULEVELLEN de nieuwe gevulde vruchten-ulevellent fijjn FAA1¥3 fantastisch VOOR DE KANTONRECHTER Hoogstraat in feesttooi Nest uitgehaald Herd enkinsdienst in Sint Laurenskerk i- 7 A U II C C 1 COMPRESSOR K0ELKASTEH 135 lit. 498.- Dg MOL JANSEN Donderdag 28 april 1960 De algemene huurverhoging, die op 1 april j.I. is ingegaan heeft uiteraard ook gevolgen gehad voor de Gemeente Schiedam, zijnde grootste huls-eigenaar van Schie dam. De huurders van gemeente- woningen hebben reeds vóór 1 april persoonlijk bericht gehad of de huur van hun woning wel of niet is ver hoogd. Maar B. en W. hebben nu een overzicht van de pracüsche toe passing van de huurverhoging voor de gemeentewoningen voor de Ge meenteraad opgesteld. Hieraan ont lenen we de volgende gegevens, Wat de na 1945 gebouwde wo ningwet-woningen betreft, deze zijn alle in huur verhoogd, met uitzon dering dan van de vier nieuwste complexen van woningen In Kieuw- land, waarvan de huur reeds zó hoog lag dat deze ook bij de alge mene huurverhoging van augustus 1957 niet is verhoogd en nu we- fAdvertentie IJMJ i f--' Zó vit het pak 1 f in de borden! Voor de heer H, J. van der Boor en mevrouw M. M, van der Boor- Gudde zijn. vandaag de bruidsda gen ingegaan als voorbereiding op bet gouden huwelijksfeest dat op donderdag 12 mei gevierd zal worden jn hun woning aan de Van der Elststraat 1B, De bruidegom is 77 jaar en zijn vrouw 69 en hoewel de tijd niet geheel ongemerkt aan hen voorbij is gegaan wat de gezondheid betreft, zijn heiden nog opgewekt van hart, zodat het feest met vreug de gevierd ka* worden. Als het weer het maar even toelaat dan is de heer Van der Boor, die kraanma chinist bij Wilton-Fijenoord is ge weest, te vinden op het bankje in de zon bij de molen aan de Vlaar- dingerdijk. Het echtpaar heeft 21 kinderen ge had en nu 26 kleinkinderen terwijl er al drie achter-kleinkinderen zijn. Bij de N.V. Drukkerij „De Een dracht" zal maandag 2 mei de heer J. Kloos van Amstel worden^ ge huldigd. Als jongen kwam hij als leerling op de zetterij waar de nu 63-jarige jubilaris letterzetter is. Zijn collega's zullen hem een fees telijke viering bereiden. Bellen b|j ongeval: G.G en G.D., Tumiaan BQ. telefoon 6 92 90 Pohtie-alarmnummer 6 46 66 Apothekers nachtdienst: Evers, Lan ge Haven 81. R.-K Leeszaal en Bibliotheek, Dam- geopend iedere dag «behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en tedere avond «behalve woens dag en zaterdag) van 10 toj 2030 uur Zondags gesloten Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven'ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20 30 uur woensdag van 9 30 wt 16 30 uur. donderdag van 9 30 tot 1230 uur. vrijdag van 930 lot 16 3(1 en van 19 tot 2030 uur zaterdag van 9 30 tot 1630 uur Zondags gesloten BIOSCOPEN Passage, geen voorstelling. Monopole, 8 uur: „Roson fbr Bet- tina". DIVERSEN Passage, 8 uur: Haagse Comedie voor Kath. Kring. Dc Ark, 8 uur: DES-contactavond. Volksgebomv. 8 uur: PvdA-Vrouwen. Lezing. Dtw- 7.30 tot 10 uur Clu- tenba. derom niet. Dit zijn dan de com plexen van 412, 265 en 318 wonin- gen. Wat het complex van 479 wo ningen in Nieuwland betreft daar is wel een huurverhoging op inge voerd, maar dan een van. slechts 2%. pet., omdat van deze woningen de huur iets lager ligt dan die van de oudere complexen (nu verhoogd) cn van de nieuwere (nu niet ver hoogd) Nu zijn er In Schiedam ook voor 5 mei 1945 woningwetwoningen ge bouwd. Voor zover de huur daarvan lag boven de 9 per week (22 wo ningen aan de Fultonstraat en aan grenzende straten) ging de verho ging automatisch in. Doch ook voor de huizen met een lagere huur dan 9 (36 In hot Van Marumstraat-complex, 34 aan de Parallelweg en 25 in het Fulton- straat-complex) wil het gemeente bestuur een huurverhoging van 20 pet. toepassen, daar de bedoelde wo ningen aan dc kwalitatieve eisen voldoen en goed onderhouden zijn Dit gaat echter niet automatisch, zodat B. en W. een verzoek bij de Huuradvies-commissie hebben inge diend om tot huurverhoging te mo gen overgaan. In afwachting van de goedkeuring is de hogere huur reeds opgehaald, waarbij echter met de huurders is afgesproken dat indien de verhoging niet toegestaan wordt, het teveel betaalde dan weer te ruggegeven zal v/orden. Deze rege ling heeft bevredigende resultaten opgeleverd, melden B. en W Torenflats niet Wat de premie-woningen betreft, daarvan zijn door de gemeente maar twee complexen gebouwd. De acht vrye woningen aan de Ruys de Beerenbroucklaan in Nieuwland krijgen nu een huurverhoging van 20 pet., doch de 288 woningen In de drie torenflats niet. In vergelijking met de woningen in de Grensflat Aan boord van het Engelse schip Tritonica, dat bij "Wilton Fijenoord ligt, gaf de derde stuurman gister avond een feestje. Het kwam hem duur te staan, want de eerste stuur man, die te veel gedronken had, gaf de derde stuurman een stomp in het gezicht, waardoor diens neusbeentje brak. De politie maakte een eind aan het vechten. De derde stuurman is later in het Gemeenteziekenhuis behandeld. GEBOREN: Johannes A. zv J. van der Heiden en 1?. Weïjgertze. Esther dv J. Bergkotte en D. J. A. van Witsen. Andrea E. dv A. A. J. de Groot en E. J. van den Berg. Anna M. dv *T. W. van Son en A. C. L. de Jonge. OVERLEDEN: C. Spruit, 62 jaar. A. Schumer wed. J. Spijker, 89 jaar. (het enige vergelijkbare object in Schiedam) z|jn de huren In de drie gemeentelijke torenflats reeds zo hoog dat een verdere verhoging niet juist wordt geacht. Maar van de gelegenheid maakt de gemeente ge bruik om de bijkomende kosten btf de exploitatie te verhogen met gemiddeld 0,75 per woning per week. Maar de gemeente heeft ook nog een groot aantal woningen in eigen dom of "beheer die geen woningwet- of premiewoning zijn. Voor zover de huur daarvan meer dan 9 per week bedroeg, volgt automatisch een verhoging van 20 pet. Dit zijn in totaal 205 woningen. Dan zijn er nog 174 woningen, aan de Bavendijk, de Rijnstraat en de Parallelweg waarvan de huur minder dan 9 bedraagt, maar waarvoor dc gemeente aan de Huur- commissie vergunning heeft gevraagd de huur toch met 20 pet. te mogen verhogen. Tenslotte nog de krotten of halve krotten, dat zijn er in totaal 442. Daar deze uiteraard niet aan de kwalitatieve eisen voldoen en in een minder goede staat van onderhoud verkeren, zal van deze groep de huur ook niet verhoogd worden. Tenslotte de bedrijfspanden, waarvoor de huurprijs. Indien huur ders en verhuurders dit overeenko men, verhoogd roa'g worden met ten hoogste 15 pet. Daarvan heeft de gemeente er 465 in eigendom of in beheer. In de meeste gevallen zijn beide partij'en akkoord gegaan met de 15 pet. verhoging, met uitzonde ring o.a. van de garages en de onder woningen gebauwde bedrijfsruim ten, omdat deze naar het oordeel van B. en W. reeds een redelijk peil hebben bereikt. De Coöperatie D.E.S. heeft gister middag In de Westfrankenlandse- straat de vierde zelfbedieningswin kel geopend. De heer A. M. v.d. Wel, voorzitter van de coöperatie, zette tjjdens een bijeenkomst in de verbouwde winkel uiteen, dat de er varingen die men heeft opgedaan met de andere zelfbedleningswln- kels in Schiedam, zeer gunstig zijn. Dit nieuwe verkoop-systeem is uiteraard economisch verantwoord, maar ook het verenfglngsaspect van de D.ES. bl|Jkt hierdoor een stimu lans te krijgen. Tijdens een onlangs georganiseer de serie contactbijeenkomsten voor de leden bleek, dat juist in die wij ken, waar DES-zelfbedieningswmkels zijn, dc opkomst van de leden het grootste was. De coöperatie zal ook verder met haar tijd meegaan, zodat volgend jaar de vijfde van de negen winkels in Schiedam zal worden ver bouwd. Sinds 1918 is er in de Westfran- kenlandsestraat een DES-winkel ge vestigd. De verbouwing werd ont worpen door het architectenburau Bokkers en Kley. Ook de directeur van de Nederlandse Verbruikers Co öperaties, de heer Bekkering, was bij de opening aanwezig. In het Clubhuis St. Joris Doele is momenteel weer de Clutenba in volle gang. Gisteravond heeft ds. J. G. Jansen als voorzitter van de Stichting Clubhuiswerk voor onge organiseerde Jeugd te Schiedam de ze elfde CIubhuIs-TentoonsleJHng- bazaar officieel kunnen openen In aanwezigheid van de beer Vrlezen- ga als vertegenwoordiger van de landelijke vereniging voor het club huiswerk en de heer R, Goettsch, voorzitter van de Schiedamse Jeugd raad. De heer Karei Scholten, die deze Clutenba voor de laatste maai (voor zijn vertrek naar Utrecht) heeft voorbereid, kreeg met zijn naaste medewerkers een pluim op de hoed van ds.Jansen voor het resultaat van zijn arbeid in de afgelopen we ken. „Wij hebben het geld dat met deze Clutenba binnenkomt zo hard nodig voor het Clubhuis, dat in de loop der jaren een tehuis is ge worden voor 1200 meisjes en jon gens die hier kunnen spelen en er ook dingen kunnen maken, die nu op de tentoonstelling te bewonde ren 2ijn," Met een ruk aan het nieuwe mo del Rad van Avontuur heeft daar op ds. Jansen de Clutenba geopend, waarop direct de drommen jongens en meisjes die al luidruchtig voor de grote deur stonden te popelen, binnenstormden. In grote lijnen is deze Clutenba gelijk aan de voor- gaanden. met werp en trek-tenten, met hengelen en het grote Rad. Nieuw is echter de échte schiet tent (met buksen met pijltjes) die boven is ingericht en dan de daneing waar al direct belangstelling voor bestond. Gelegenheid genoeg dus voor de ouders cn belangstellenden en met te vergeten dc jeugd zelf om geld op een prettige manier kwijt te raken voor een goed doel. Op de kleine tentoonstelling is weer het werk van de kinderen, gemaakt op de gevarieerde cursussen, te zien- Plakwerk (waaronder maskers) van de kleinsten en timmerwerk van de jongens van twaalf. Boetseerwerk Advertentie LM.) Door de Schiedamse afdelingen van de Ned. Ver. van Ex-Politieke Gevangenen en Voormalig "Verzet Nederland wordt op 4 mei des avonds een herdenkings-bijeenkomst georganiseerd in de Grote Kerk, aanvangende om 8.40 uur. Muzikale en vocale medewerking wordt daar bij verleend door de Harmonie Wil- ton-Fijenoord o.l.v. Joh. F- Palla, het Dames- en Mannenkoor Wilton- Fijenoord oJ.v. J. W. Lith. die de herdenkingscantate van Joh. F. Palla op tekst van L. Giphart ten- gehore zullen brengen, met Jacq. P. Bekkers aan het orgeL Gesproken wordt door pastoor C. C. J. v. d- Brekel O.P. en ds. J. B. Schouwink. en uiteraard veel tekeningen. De Moederkring toont veel naai- en brei werk, dat ook verkocht werd, maar ook de oudere meisjes weten de weg al op de naaimachine. De Clutenba is vanavond en mor genavond geopend na 7.30 uur en zaterdagmiddag- en -avond. De gemeente Schiedam telde aan het eind van de maand maart 80.261 inwoners, dat is 69 meer dan op 1 maart. Deze toename van het inwo nertal kwam tot stand door een ge boorte-overschot van 79 (140 geboor ten en 61 sterfgevallen) en een vesti gingstekort van 10 309 personen ves tigden zich hier, terwijl er 319 naar elders vertrokken). Er werden in maart 45 huwelijken gesloten. Elf jonge echtparen kon den een eigen, womng betrekken. De Gemeentelijke bureaus en diensten zullen op zaterdag, 30 april a.s. (Koninginnedag) voor het pu bliek gesloten zijn. De dienst van het Openbaar Slachthuis zal worden uitgevoerd, zoals op zon- en feestdagen. Huisvuil zal op die dag met wor den opgehaald. Ook de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek en de filia len zullen op 30 april voor het pu bliek gesloten zij a Op de zaterdag te Gouda gehou den jaarvergadering van de Neder landse Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatie-Kruis is aan de voorzitter van de Schie damse afdeling, de heer P. van Rijn, het Kruis van Verdienste in brons toegekend, wegens zijn enthousiaste werk voor de afdeling, in. het bij zonder in het verenigingsorgaan „Pen-Flits". De Holland Amerika L|jn heeft aan de Werf Gusto vJi. Firma A. F. Smulders N.V. te Schiedam opdracht gegeven tot de bouw van het zesde vrachtschip in de K-klasse, Het betreft hier een enkelschroef motorschip met een deadweight ton nage van 7.200 ton. Het zal van het open shelter-dek type z|jn met een lengte van ca. 140 m en een breedte van ca. 19 m. De 5 laadruimen zul len alle kunstmatig geventileerd worden. Twee tanks worden speciaal inge richt voor het vervoer van lading olie. De laadhoofden van het boven ste doorlopende dek zullen van sta len patent-luiken worden voorzien. Boven luik II zal een zware spier van 60 ton worden aangebracht- De motor, met een maximum vermo gen van 7.800 apk bij 119 omwente lingen per minuut wordt geleverd door de Koninklijke Machinefabrie ken Gebr. Stork en Co N.V. te Hen gelo. Alle hutten, messrooms, enz. van de officieren zowel als van de be manning, zullen worden voorzien van air-conditioning. De oplevering zal geschieden in september 1961. Advertentie IM.) n nieuw Ujn-FflAM-lanlaslisch succes! *n Nieuwe traktatie van De Faam. FAAM ULEVELLEN, nieuwe gevulde vruchten-ulevellen in verschillende delicieuze smaken. Proef.zo fris en zuiver. Op elk moment 'n heerlijke versnapering. Vraag naar de échte FAAM ULEVELLEN met de fijnste vruchten- vulling 1 19 ct per rol •k Op elke wikkel slaan grappige rijmpjes afgedruktGeestig A Het spotduiveltje heeft rare stsre- het einde van de rechtszitting plotsc- ken. Vf|3 lang hebben de bezoekers van het kantongerecht In Schiedam woensdagmorgen gedocht dat men slechts in het monumentale verblijf kon komen om er de bedragen van de boetes te horen noemen. Dat dit niet geheel zo Is bleek toen er tegen De avond voor Koninginnedag opent burgemeester mr. J. W. Peek in het Stedelijk; Museum te Schie dam de tentoonstelling „Vrijheid" die gewijd is san de bezettingsjaren en dc bevrijding van ons land. Dank zij de medewerking van de ambassades van Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Canada cn voorts door de medewerking van vele instanties in ons eigen land, is het mogelijk gebleken met deze ten toonstelling een zeer veelzijdig beeLd te geven van de oorlogsjaren. De vervolging van de Jaden, de strijd van de illegaliteit, de concen tratiekampen, de honger, Grote foto's, de meesten onder vuur geno men tonen de invasie cn dc bevrij- ding van Nederland. Talloze docu menten vullen het beeld aan. Bovendien worden er in een af zonderlijke zaal regelmatig voorstel lingen gegeven van de Canadese ge luidsfilm met Nederl, tekst „Over winning in Nederland" en van een door de museumstaf samengesteld klankbeeld begeleid door lichtbeel den waarin in grote lijnen het ver haal van de oorlog wordt verteld en waarin vele authentieke opnamen zijn verwerkt van redevoeringen van Hitier, Goebbels, Mussoline, Stalin, Churchill en Roosevelt. De tentoonstelling die tot 29 mei duurt is vrij toegankelijk, ook de filmvoorstellingen. In de bevrij- dingsweek is het museum ook 7s avonds geopend. Zonder aan de prestaties van het mandoline-gezelschap OJs'J. iets af te doen, kunnen we toch wel zeg gen, dat op de jubileumfeestavond die gisteren in gebouw Arcade werd gegeven, het hoogtepunt gevormd werd door het optreden van bet zangdao mevr. R. Hakkert-Kroon en de heer W, H. Kroon. Afgewisseld door aardige ballet jes van de O-NJ.-baUetgroep onder leiding van mevr, Steynen, zong het duo een programma van Weense operette-melodieën. Voor het talrij ke publiek in de zaal was zeker het optreden van "Wim Kroon een verrassing. Hij beschikt over een heldere, goed klinkende tenor-stem en daarbij een prachtig volume. Hoewel deze operette-melodieën voor hem iels te laag liggen, kwa men zij goed tot hun recht. Zijn zuster mevr. R. Hakkert-Kroon, heeft eveneens een goede stem, maar hier was een zeker tekort aan scholing merkbaar vooral wat betreft de ademhalingstechniek. Het beste m hun optreden was ongetwijfeld het duet „Niemand llebt dich so wie ich", dat een enthousiast applaus ontving. In november zingt Wim Kroon de rol van Faust in de opera „Mefis- tofele" van Boito, en in februari 1961 de rol van Manrico in „II Trovaton:" van Verdi, in beide gevallen met de Haagse opera onder leiding van Cocn Ruivenkamp, in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag. Ook het optreden van O.N.I. vond een gunstig onthaal, want, zoals ge woonlijk, musiceerde dit gezelschap op vlotte wijze. Zeer mooi was „La Null au Val d'Enfer" van F. Jol- llan. Na de pauze voerden de leden van O.N.L een aardig toneelstukje op. Als voorloper op de actie ter vie ring van het 12 (4-jarig bestaan van de Vereniging „Hoogstraatbelangcn" zal tijdens de komende feestdagen de Hoogstraat in een feesttooi wor den gestoken. Niet minder dan 500 vlaggen, van verschillende landen zullen aan de gevels van de winkels wapperen. Bovendien worden aan het begin en het eind van. de Hoog straat hoge vlaggemasten geplaatst, met bloembakken versierd. Dergelij ke masten komen ook op de Dam, hoek Vla ardin gerstraat te staan Baevndien zal met behulp van luidsprekers muziek ten gehore worden gebracht. De bloemversie- ring wordt verzorgd door de ge zamenlijke Hoogstraat-bloemisten. Onbekenden hebben een bijzonder laffe streek uitgehaald door uit hel zwanennest in de Stadhouderslaan zes eieren weg te halen. )ing enkelen kwamen die op luid ruchtige w|jze hun afkeuring over het recht kenbaar maakten. De Rotterdamse winkelstoffeerder J. A. M. G. was de eerste die de steun van de geluidsfactor nodig had. Hij ontkende niet dat hij op 27 janu ari dronken op de Westhavenplaats in Vlaardingen was aangetroffen, maar zijn woede werd gewekt toen de kantonrechter ock nog meende dat hij op 28 januari dronken in Vlaardingen zou zijn geweest. „Ik ben maar één keer in dat stadje ge weest" zei verdachte. „Nu, ja om half vier 's middags op 27 januari en om nul uur twintig, dat was dus 28 janu ari nog eens" zei mr. Cos toegeeflijk. „Ja, ik heb verleden jaar nog een paar ruiten in Rotterdam ook inge gooid" zei de heer G. daarop met stemverheffing „tel alles maar op. Ik ben wezen wandelen, in. Vlaardingen in de nacht, nou goed. En boetes hoef gevangenis". De kantonrechter onder gevangen is". De kantonrechter onder brak de tirade van de gebelgde G. om te verklaren dat de openbare dronkenschap met twee boetes van ƒ25,— of tien dagen hechtenis was afgedaan, maar G. riep nog soepel het woord „schandalig" het lucht ruim in voordat hij de deur fors dichtknalde. Ook de arbeider E. J. zocht het recht met een krachtige intonatie. H|j was op de Vlaardingse Hoogstraat in „kennelijke toestand" aangetroffen. Een beroep op de moeilijkheden in zijn gezin bleek zonder effect, zodat J. het eveneens met een „schandalig" en het hoorbaar sluiten van de deur afdeed. Vijftien gulden boete of zes dagen hechtenis. De glimlach van het begrijpen over dit misbaar tekende bij voorgaande zaken de gelaten, maar in de behan deling van de zaak tegen do vroege re eigenaar van een taxionderneraing in Vlaardingen, de heer J.K., werden de aanwezigen naast veel rumoer ge confronteerd met veel leed. De heer K. had. vorig jaar taxichauffeurs in dienst, die de werkboekjes niet goed hebben Ingevuld. De Schiedamse politieagent J. F. T. verklaarde als getuige dat hij wijzi gingen in de werkboekjes had ge zien en ook had hij de chauffeur H. H. op 19 april, 15 augustus e,d, zien rijden en dan bleek er later een vrije dog in het boekje vermeld te staan. De chauffeur H, H. gaf als getuige Op de morgen van de 5e mei opent het programma van de Be vrijdingsdag met een herdenkings samenkomst in de Sint Laurenskerk, die om 9 uur aanvangt. Sprekers zijn mevrouw E. Tas— Callo, pater Bijloos, ds. Dijkstra en Opperrabijn Vorst. De heer Jac. van Elsaeker declameert De Konink lijke Zangvereniging Rotte's Man nenkoor zingt. Het orgel zal bespeeld worden door de organist van de Sint Laurenskerk, de heer George Stam. Toegangsbewijzen voor deze sa menkomst zijn van vrijdag 29 april af, gedurende de normale kantoor tijden, gratis verkrijgbaar aan het Kerkekantoor, Grote Kerkplein 9. Per persoon worden niet meer dan. vier plaatsbewijzen uitgereikt. De uitreiking geschiedt zolang de voor raad strekt Op 30 april wordt in de Noor- derkerk (Jac. Catsstraat) een Oranje-avond belegd, waar ds. M. J. C. Visser te Rotterdam hoopt tc spreken over: „De Geest van ons volkslied". onder ede weinig aanvaardbare ver klaringen, De kantonrechter mr. P. B. Cos wees hem er dan ook enkele malen op dat hij verplicht was de waarheid te zeggen. De heer H. gaf toe veranderingen in het boekje te hebben aangebracht. Toen schreeuwde de Vlaardinger J. K. het uit: „De Schiedamse politie zit achter me aan om de zaak kapot te maken. In een jaar krijg ik voor 3000, —bekeuringen. Ik heb de zaak moeten verkopen. V|j£ jaar heb ik voor Koningin en Vaderland gevoch ten. Ik was bij de Koningin, ik liet de „Westerdam" zinken en nu heeft die politie roe brodeloos gemaakt. Ik ben 100 invalide, de Gestapo heeft me gemarteld, nu kan ik naar Soci ale Zaken gaan, Mr. Cos moest de herdachte op de gang laten zetten waar hü onafgebro ken zijn verdriet liet horen. Later poogde mr. Cos de verdachte te ver tellen dat ook oorlogsslachtoffers nu eenmaal moeten voldoen aan de eisen die de maatschappij stelt, maar ver dachte zag zich belaagd door de po litie in Schiedam. „Met verrekijkers volgen ze onze auto's" zei een van de andere chauffeurs, die waren mee gekomen om te vertellen dat de heer J. K. een voorbeeldige chef was. Ook dat hielp niet. Voor tien overtredin gen zal de heer K. tienmaal 7.50 of drie dagen hechtenis moeten voldoen. Het voetbal programma voor het komende weekeinde biedt niet veel belangrfyke, maar wel enkele aan trekkelijke weristryden. De KNVB- ers komen weer voor de dlstrlctsbe- ker in het veld, GTK moet trachten in de eerste klas van de afdeling Rot- lerdam te blijven en Schiedamse Boys begeeft zich op de lange promo- lleweg naar de tweede klas van de afd. Rotterdam van de KNVB. Voor dc distnetsbeker speelt SVD PW tegen het sterke DCV. dat onder oefenmeester Rinus Terlouw zulke triomfen behaalde. SVDPW is kans loos te noemen. DRZ kan winnen van het Rotterdamse DDC. Ursus is de mindere van Hollandiaan, hoewel 'n gelijkspel tot de mogelijkheden be hoort. Excelsior '20 moet kunnen winnen van Westlandïa. Voor Marti- nït behoeven de Postduiven uit Loos- duinen geen hoogvliegende tegenstan ders te zijn. SFC kan zich tegen het Vlaardingse RKW1K handhaven en hoewel het Vlaardingse VFC sterker geacht kan worden dan derde klas- ser DHS verwachten we ook hier een puntendelmg na pittige Strijd. Schiedamse Boys vervolgt op het terrein van RFC de strijd voor »de promotie naar de tweede klas tegen SCR. De Boys komen tegen een ster ke tegenstander tn het veld, maar kansloos zijn de stadgenoten niet. Martinit 4 speelt een beslissingswed strijd voor het kampioenschap van 2 F tegen Dmduna 4 op het terrein van HWD. U'. Reserves: Musschen 11—Excelsior '20/9; Spartaan '20/13—DHS 6; Spar taan '20/14—Ursus 3; CW 13—SVD PW 5; Spartaan '20/15—Demos 5. Bij de zaterdagvoethallexs kan Wei nig enerverends gebeuren. GTB moet trachten winst te behalen bij DVQ-'32 Het ziet er niet naar uit dat de geel zwarten de competitie met winst kunnen besluiten tegen een DVO '32 dat tot voor kort kampioenskandi daat was. - ,t De overige: GTB 2Ba ren dr echtr2 De Zwervers 3—HBSS 4; GTB 3 Zwaluwen 6: RSM 3HBSS 6- (Advertentie LM.) L BA rl U <J I Verder: Bosch - Castor - Sigma - Liebherr enz. Lange Kerkstraat 66 - Tel. 6 85 70

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1