Ih N l JSSI NBLNO-Schiedam herdacht het vijftig-jarig bestaan Ook fietspad kan de vrijheid beperken laborant Receptie en feestavond Veelbelovend orgelspel van Aad van der Hoeven ■ijfp DoorgetrokkenR'damsedijk zit verstopt met auto's TIJDELIJK J. v. Driel sprak over teenagers-probleem Spaarbank in april DE MOL JANSEN BEll Een van de oudste afdelingen ■mm f>ëtm WEEK van de FOTOGRAFIE „FLITSPICCQLO" CADEAU 2 tuben van -ï^voor Ouderavond W. de Zwijger-ulo VOOR DE KANTONRECHTER Wedvlucht van „De Vrijheid" Opendeur-dienst B. A. Seijes over „Dui tse bezetting' B loemen'koopm an: viel naast zijn schuit in het water ,De hemelbestormer in Monopoie SCHIEDAM NETTE BEZORGER(STER) DAGMEISJE koninklijke hoil&ntfla DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS VRIJBANK OPENBAAR SLACHTHUIS Koeriersters COMPRESSOR KOELKASTEN 135 lit. 498.- lei I960 Donderdag 12 mei 1960 a aoea* o niet 8^ s 3 d,"* rosen ble» fc altijd F J*al ft, Is v innen 't 5e Eid je, li«; l itrouwoj ■der?» bè? s fctwoord,<S r n h De afdeling Schiedam van de Ned. Bond van lieerkrachten by het Ny. verheids-ouderwUs bestaat vüftlg jaar. Ter herdenking van dit gou den jubileum hebben voorzitter P. 11 Sneek en zyn medebestuursleden, onderwUzers aan de Technische school en onderwijzeressen aan de Huishoudschool, gistermiddag in de ontvangstzaal van de Huishoudschool aan de Prins Mauritsstraat gereci pieerd. Vele onderwys-autoriteiten alsook directeuren van nijverheids scholen en bestuursleden van zuster verenigingen op het gebied van het onderwijs zynhen daar komen geluk wensen. In de vroiyk met veel bloemstuk ken opgesierde bovenzaal van hfct Wijkcentrum Nienwland is daarop 's avonds In de eigen kring van le den dit jubileum nog eens feesteiyk gevierd. Voorzitter F.H. Sneek, die verheugd was dat hjj zoveel leden aanwezig zag en ditmaal nog wel vergezeld van de echtgenoten, heeft daar zjjn jubileum-toespraak gehou den. Hij heeft daarbij de Schiedamso afdeling een levenskrachtige en ook vruchtbare afdeling genoemd. "Want met alleen dat deze afdeling een van de oudste is in de bond, uit deze groepering is ook, in oktober 1915 de Rotterdamse afdeling voortgekomen. Dit is eveneens het geval met de Viaardingse afdeling, die pas in 1S58 is ontstaan, daar de Viaardingse vak-onderwijzers en -onderwijzeres sen tot dat jaar lid waren van de Schiedamse afdeling. Maar in de eerste plaats heeft de heer Sneek een ere-saluut gebracht aan de zes pioniers (zijnde alle vak onderwijzers van de toenmalige Schiedamse Ambachtsschool) die in 1910 gekomen zijn tot de oprichting van de afdeling. „Een moedige daad, want in die tijd was het stichten van een eigen vak-organisatie nog een roeien tegen de stroom op," zo ver klaarde hij. Het was echter wel no dig want men stond toen aan de voor avond van de reorganisatie van het vak-onderwijs en de onderwijzers wensten ook toen al hun stem te la ten horen. Dat de rechts-positie van de vak-onderwijzer toen nog veel te wensen overliet, toonde de voorzitter aan met een schrijnend voorbeeld. Met trots kon de heer Sneek ver melden dat de afd, Schiedam in 1912 een voorzitter van het Bondbestuur kon opleveren, n.l. de heer Van Heek, terwijl in 1935 wederom een Schiedammer, de heer Van Ooster hout, jn het hoofdbestuur zitting kreeg. Veie jaarverslagen heeft de heer Sneek doorgesnuffeld voor het ver- krygen van gegevens voor riln ju- büeum-rede. „Veel van wat toen in de hond leefde, leeft nu nog," kon hü daarbij constateren. Al In 1915 werd betreurd dat er zo weinig contact bestond met de schoolbesturen «o In 1917 werd al gesproken over een „salaris-kwestie." In die begin-pe- riode is er gevraagd ora de slechte leerlingen, die op school toch niet mee kunnen, te mogen verwijde ren en het nut van openbare lessen werd ook toen al in twijfel getrok ken. Daarnaast heeft de heer Sneek zUn overzicht uit de vergeelde jaar verslagen kunnen kruiden met een aantal vroiyk noten. Aan het slot van zijn rede heeft voorzitter Sneek de leden een op dracht voor de toekomst willen mee geven. Met het houden van gezellige avondjes alleen wordt niets bereikt. "Wij moeten op de bres blijven staan voor de behartiging van de belan- gen van het onderwijs en van de be langen van de vak-onderwijzers- Een grotere samenwerking is ook nodig. „De Bond zal nog veel van ons vra gen; laten wij bereid zijn om de steun te geven," zo besloot hij. De rest van de avond is gevuld met het optreden van de toneelver eniging „Brederode" die een opvoe ring gaf van 't toneelstuk „Ninotch- ka", terwijl aan het slot het Bird- 3and-kwartet voor dansmuziek zorg de. Het bestuur van de gouden afde ling Schiedam van de Ned. Bond van Leerkrachten bij het Nijver heids-onderwijs. Van links naar rechts zittend de dames me}. R. E. Luchïe, mej. Th. Vis, pen- ningmeesteresse en mej. A. Stef- felaar, tweede voorzitster. Staan de de heren: jVf. Vane, W. Goettsch, G. van Marion, P. H. Sneek, voorzitter en IV. Groe nendijk, secretaris. MEN kan er zich oprecht over verheugen, dat steeds meer kerkbesturen er de noodzaak van in zien, bekwame organisten ter muzi kale opluistering van hun eredien sten aan te stellen. Met alle respect voor de handigheid, waarmee som mige amateurs zich van hun bege leid erstaak kweten en in vele ker ken nog kwijten dient toch te wor den erkend, dat deze organisten in speeltechnisch en improvisatorisch opzicht tekort schieten, om nog maar te zwygen over de onmogelijkheid van het geven van orgelconcerten. Hoeveel verstandiger blijkt het om, zoals in de Kerk der Neder. PrDt. Bond aan de "Westvest is ge schied, een jonge muziekstudent met onmiskenbaar talent als organist te [Advertentie I.M.) In deze een (VERNUFTIGE FUTSBEUGEL VOOR REFLECTIE-FLITS) Yraag er om bij uw fotohandelear Enige tijd geleden is er bö de Hogenbanwegen een verbinding tot stand gebracht tussen de beneden- dyks gelegen rijwegen, de Rotter- damsedijk op Schiedams gebied en de Schledam.seweg op Rotterdams terrein. Dit was een prettige maat regel voor de bewoners aan die we gen, die voorheen eigenlijk op vreemde wüze doodliepen op de Ho genbanwegen. Gebleken is nu dat het verkeer in die straat aanmerkelijk veel druk ker is geworden. Vele automobilisten maken gebruik van deze nieuwe doorgaande verbinding tussen Rot terdam en Schiedam, om zo de druk ke weg bovendijks, die vooral bij re gen en sneeuw niet zo prettig te be rijden is, te vermijden. Maar niet al leen de bestuurders van personen auto's doen dit, doch ook de chauf feurs .van vrachtwagens en grote be- stel-auto's. Dit geeft wel eens aanlei ding tot opstoppingen van het ver keer, vooral op de spitsuren en dat temeer doordat er nogal wat auto's in die woonstraat geparkeerd staan, liefst aan beide zijden van de weg Dit is het beeld var» veel gepar keerde auto's waarlangs andere auto's moeizaam een weg vinden, dat de Rotterdamsedijk (beneden- dijks) in Schiedam bü de Hogen- banweg biedt. De diensten van gemeentewerken zowel van Rotterdam als van Schie dam zijn momenteel nog bezig om, nadat de weg gereed is gekomen, de glooiing van de dijk af te werken tot aan de straat toe. Dat- wordt wel een mooi gezicht, vooral wanneer het gras, dat nu door de droogte wat ver schroeid is, welig gaat groeien. Er zijn echter bewoners die zich afvragen of, nu er nog ruimte is op de vlakte langs de dijk, de weg niet wat bre der gemaakt had kunnen worden voor het ryverkeer. Of dat er parkeer havens aangelegd worden. Dat zou de veiligheid van het verkeer in die wat te nauw geworden straat wel ten goede komen, menen zij. Het is thans vaak maar een passen en meten om langs de geparkeerd staande -•uto's te komen. benoemen, van wie met zekerheid kan worden verwacht, dat zijn ar tistieke inzichten zich gestadig zul len verdiepen en zijn muzikale ken nis voortdurend wordt verrijkt. Naar de helaas niet zeer vele toehoorders gisteravond tijdens het bijzonder consciëntieuze orgelconcert door Aad van der Hoeven hebben kun nen constateren, kan deze jonge mu sicus reeds veel verheugende ver worvenheden demonstreren en zijn toekomstmogelijkheden lijken ons veelbelovend. Aad van der Hoeven bezit thans al een grote mate van zekerheid en voor zover de innerlijke rust in sommige vertolkingen blijkens een enkele ge haaste passage even verloren dreig de te gaan, bleek hij toch over vol doende concentratie te beschikken om het geheel wel degelijk „in de hand" te houden. Om trouwens een smaak vol maar lang met eerivoudig pro gramma als het onderhavige zonder merkbare vermoeidheid te kunnen uitvoeren, moet men het hoofd wel koel kunnen houden. Als voornaam ste toetssteen voor Aad v. d. Hoe- vens capaciteiten zouden wij Bachs Fantasie en Fuga in c wilien be schouwen. De problemen van deze fuga bleken grondig te zijn bestu deerd en als vrijwel enige niet ge- Advertentie Of.) Bestrijdt Voor parelwitte tanden De heer J. van Drie], de bekende secretaris van de Raad voor de Li chamelijke Oefening in Rotterdam, heeft woensdagavond In een boelend betoog op de ouderavond van de Willem de ZwUger-TJLO in Irene ge- sproken over de „teenagers". Zo en thousiast sprak de heer Van Driel, dat geen der aanwezigen op je tyd lette. Rustig overschreed de heer Van Driel dan ook de tydsllmiet om na zUn uiteenzetting een overweldi gend applaus te ontvangen. Voor de aanvang van deze causerie werd een korte huishoudelijke vergadering gehouden, die door het hoofd der school, de heer M. P. Heyboer, vlot werd geleid. „De jeugd van vandaag bestaat niet" zei de heer Van Driel. „Geen kind is gelijk, er zijn tientallen soorten kinderen en daarom deugt die opmerking niet. Ze hebben mis schien iets gemeenschappelijks en dat is de kloof tussen de volwasse nen en de jongeren. Nu zijn er al tijd spanningen geweest, maar de huidige contrasten zijn dieper. De huidige jeygd leeft in een onover- heel vervulde wens noemen wij de frasering die ook m Pachelbels Prelude, fuga en chaconne in d geprononceerder had kunnen zijn. Een uitstekend voorbeeld van door dachte registratie was Sweehncks Echo-fantasie. Ingetogen klonk Bachs koraalvoorspel „Ich ruf zu dir" en stijlvol-gevarieerd het charmante Prelude, air en gavotte van Wesley. Met Francks Andante cantabile en Alains Litanies tenslotte bewees Aad v. d. Hoeven, ook de nieuwere or- gelnchtingen zeer wel te kunnen rea liseren, al schoot in deze composities de helderheid van de orgelklank als zodanig wel iets tekort. ELLY SALOMÉ De overheid bevordert de aanleg van fietspaden om uit veiligheids overwegingen een scheiding tussen snelverkeer en tweewlelers en voet gangers te maken. Dat is loffelijk, maar soms kunnen er Situaties ont staan waardoor het Iflkt of de fiets paden er zUn als onoverkomelijke barrières. Dat meenden de Schiedam se dame, die moeiiykheden had met de hygiëne van haar hond en de Schiedammer die zyn woning niet kon bereiken, Beiden wezen woens dagmorgen voor het kantongerecht In Schiedam het fietspad als euvel De hond van mej. M. S. loopt immer keurig aan de Ijjn. Dat moet in Schiedam, Loslopende honden ont vangen processen verbaal. De hond deponeerde wat er te deponeren valt keurig langs de stoeprand. Die ene keer deed die hond dat niet en dat kwam door het fietspad. „Ik mag niet op het fietspad lopen om mijn hond langs de kant van de rijweg te laten zitten" zei de eigenaresse van het dier, maar de officier van justi tie liet horen dat men „zelf moet zien hoe het moet, maar nimmer op het trottoir." Het werd ƒ2,50 of een dag. De heer A. H. moest immer op zijn motor door het rode stoplicht bij de Gemt Verboonstraat en daarna over het rijwielpad rijden anders kon hij zijn woning in de Oranjestraat met bereiken. De verbalisant C. van V. zag geen moeilijkheden. Verdachte H. weL Als hij niet door het rode licht reed had hij last van bet ove rige verkeer en hij moest met zijn motor over het fietspad rijden an ders kon hij nimmer bij zijn woning komen. De Schiedamse politie be greep dat ook. De heer H. had daar om een soort privilege verworven, maa»- r-* 'ie ene agent nam het niet. De van justitie gaf de raad „idere manier van thuisko mt verzinnen", „misschien een garage of zoiets". De kantonrechter mr. P. B. Cos veroordeelde dc heer A. H. tot tweemaal tien gulden boete of vier dagen hechtenis. Trein 2103 was op 2 december over de Govert Wijnkade jn Maassluis ge daverd zonder dat de bomen van de overweg gesloten waren. Een politie man had het verkeer fluks geregeld anders waren er ongelukken gebeurd. Dit vertelde een verbolgen officier van justitie in de zaal van het kan tongerecht in Schiedam en de nala tige overwegwachter verklaarde slechts dat hij niet begreep hoe het verzuim ontstaan was. „Mag nooit voorkomen" zei dc officier en „zeker zitten suffen" merkte de kantonrech ter begrijpend op. De verdachte R van E. was reeds een maand disci plinair gestraft door de N.S. Mr. P B. Cos liet als vonnis zestig gulden boete of 24 dagen hechtenis horen. Zand heeft vele soortelijke gewich ten. Telkens als de chauffeurs van de heer V. uit Rotterdam te zwaar zand vervoerden greep de Schiedam se politie in. De heer V. vertelde dat zijn chauffeurs ook wel licht zand vervoerden, maar dat meldde die politie niet aan het gerecht. Op 23 februari en 3 maart had de chauf feur G. P. met te zwaar beladen auto's gereden. Het was wel meer ge beurd. De officier beluisterde het ver haal over zand van verschillend ge wicht met scepsis. „Tot 49 te zwaar, dat lijkt me vreemd" zei hij en de di recteur van het vervoersbedrijf ver telde nog eens over het vuile en scho ne zand uit Dinteloord en de goede auto's en sociale voorwaarden bij zijn bedrijf. Directeur V., werd veroor deeld tot een totale boete van ƒ70,- of 28 dagen. En dezelfde straf hoor de de chauffeur P. tegen zich uit spreken. Een lange rij getuigen kreeg ge durende een uur de aandacht van de balie in Schiedam, Op 11 januari had een chauffeur van de HET met zijn autobus vol passagiers getracht een personenauto, bestuurd door de 23-jarige Vlaardinger J. A. N., te pas seren op een spiegelgladde Vlaardin ger dijk bij de afrit naar de tunnel onder het spoorwegviaduct bij Vlaar dingen. Zeven getuigen vertelden om standig dat de RET-bus sneller reed dan anderen. Die anderen durfden niet te rijden. Het wegdek was glad van ijs, ijzel en sneeuw. Die andere weggebruikers gleden en slingerden ondanks een tempo van 510 km per uur. De 64-jarige verdachte B. V. had geen last gehad van de gladheid. Er zou niets aan de hand zijn geweest. De heer N. had slecht gemanoeu vreerd. De zware bus kon gemakke lijk rijden. De verdediger mr. Steen bergen voegde hier aan toe dat bus chauffeurs wel verplicht zijn binnen het verplichte tijdsschema te rijden. De olficier vond het rijden gevaar lijk. De veroorzaakte botsing vroeg om ontzegging van het rijbewijs. De kantonrechter wilde het blanco straf register in acht nemen, maar veertig kilometer per uur noemde hij te snel op een gladde weg. Het werd veertig gulden boete of zestien dagen hechtenis. zichtelij-ke en moeilijke gemeen schap. Er is overal lawaai, nergens is Tust en ruimte. De jeugd weet zich geen deel van de gemeenschap. Er is altijd spektakel en we moeten altijd alles, de parolen stormen op ons af. De hele wereld komt op die jeugd af dankzij techniek en moder ne communicatiemiddelen. De jeugd sluit zich el van die wereld. Die jeugd vraagt zich af of er voor hen nog wel een morgen, komt. De jon geren hebben het gevoel dat er mis standen zijn waaraan zij niets kun nen doen. Een van de meest tragi sche dingen is dat de jeugd leeft in een wereld waarin de volwassenen hun woord nooit gestand doen. De volwassene leeft anders, dan hij zegt te moeten doen. De wereld is een chaos van macht, wantrouwen, egoisme, dreiging met atoomwapens. Het belangrijkste, de grote warme mensenliefde is schaars. De heer Van Driel kwam tot de conclusie dat de jeugd van tegen woordig wel degelijk karaktervol is. Dat is gebleken in 1953, bij de wa tersnood, in 1956, tijdens Hongarije en onlangs bij hun vele enthousiaste werk voor „Doe open". Die jeugd verdient dan ook belangstelling, ge loof en vertrouwen, geen. betweterij. „Wie weet" aldus de heer Van Driel .hoeveel hunkering er achter hun lawaai, hun opschik en pose ver borgen gaat?". Spreker meende dat die jeugd wel voor idealen en doel stellingen voelt, maar dan moet ze zich gesteld zien voor een concreet doel. Met nadruk stelde de heer Van Driel dat de ouderen de plicht heb ben die jeugd hun aandacht en. ver trouwen te geven. De P.V. „De Vrijheid" nam met 539 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Sint Ghislam, België, een af stand van 130 km. Gelost werd om 7.10 uur; eerste prijsduif binnen om 9.42.16 uur; laatste prijsduif om 10.23.59 uur. De uitslag Is; 1 3 37 40 42 56 63 67 82 110 122 131 Gebr. v. d. Windt; 2 21 W. Vermeer; 4 69 132 Joh. Christen; 5 11 48 E. de Potter; 6 10 125 C. Wolthuis; 7 41 101 108 118 130 C. Zantboer; 8 111 P. Morra; 9 62 102 107 C. Middendorp; 12 G. van den Hoff; 13 18 46 J. Aret; 14 83 90 G, Barzilaij; 15 34 35 61 B. J. v. d. Steen; 16 F. Grandia; 17 20 22 71 95 117 C. den Tuinder; 19 43 60 119 123 Th. van Duivenbode; 23 45 59 72 115 Rommerskirchen; 24 (cn éérste overduif diploma) Jac. Duijmel; 25 89 121 J. Rost; 26 27 A. P, de Rouw; 28 129 M, Putters; 29 3 6 39 65 66 D. C. Bakker; 30 87 J. Benningshof; 31 92 M. Stuart; 32 K. van Muilwijk; 33 A. V. d. Tuin; 38 51 105 H. Hagen; 44 47 76 79 134 Adr. Pronk (Vlaar- dingen); 49 120 J. Schrumpf; 50 P. Verlinde; 52 75 99 109 116 P. Pols (R'dam); 53 Jac. Doornheim (R'dam) 54 84 98 127 D. G, v. <L Schalk (R'dam); 55 64 93 Kazenbrood; 57 126 H. Dik; 58 A. van limborgh; 68 70 86 J. v. d. Ent; 73 135 P. Wijzenbroek; 74 80 94 128 W. H, de Winter; 77 W. de Vries jr.; 81 P. Haak; 83 P. Steen bergen; 5 132 Gebr. Doejaaren jr.; 91 J. A. van Bodegom (Vlaardingen); 93 J. Mackaij; 97 C. van Rysewjjk; 100 103 Zonneveld; 104 W. van Buë- ren; 106 D. Ram; 114 L. J. Wijnen; 133 Th. Willems, Door de Evangelisatie-commissie van de Ned. Hervormde Gemeente zal op zondag 15 mei om 7 uur mm. m de Grote Kerk 'n Opendeurdienst worden gehouden. Ds. H. J, ter Haar Rpmeney, gewezen predikant te Ban doeng zal spreken over „Een nieuwe wereld op komst?" .'7 In het kader van de Bevrijdings tentoonstelling „Vrijheid" die mo menteel in het Sted. Museum wordt gehouden, zal op maandag 16 mei, aanvang om 9 uur, voor de Ver. Vrienden van het Sted. Museum de heer B. A. Sijes, wetenschappelijk medewerker van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie te Amster dam een causerie houden over „De Duitse bezetting". Daarbij zal be handeld worden hoe de Duitsers er nimmer in zijn geslaagd het gehele maatschappelijk en geestelijk le ven in Nederland dienstbaar te ma ken aan hun economische, politieke en ideologische doeleinden. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De toegang is gratis.. Bij zijn bloemenschuit, die in de Nieuwe Haven ligt, ter hoogte van de kruising met de Burg. Knappert- laan, heeft de 68-jarige heer J. de Jong gistermiddag om een uur een nat pak gehaald. Hij viel namelijk van de losliggende loopplank af en kwam naast de schuit in het water terecht. Zwemmend werkte hij zich naar een laag gedeelte van de schuit toe, waar hij verder uit het water is geholpen door de heer C. A. van Oudenaarde, bediende van het dicht bijgelegen benzinestation, die al vele drenkelingen uit de Nieuwe Haven heeft gehaald. De heer De Jong, die door de politie naar zijn woning in de Wattstraat is gebracht, had geen nadelige gevolgen van het onverwachte natte pak. Alleen is hij ongeveer tien gulden kwijtgeraakt uit zijn jas. Hoewel bij de Spaarbank Anno 1820 te Schiedam in de eerste helft van april terdege te merken was dat er in de schoonmaaktijd door de spaarders veel uitgaven worden gedaan, eindigde deze maand toch 'nog met een zeer behoorlijk inleg- overschot nl. van ƒ262.688,60. Door inlagen in april tot een be drag van 1.147.401,51 en terugbeta lingen tot een totaal van ƒ884.712,91 kwam het tegoed van inleggers per 30 april 1960 op ƒ28.687.536,83 (30 april 1959 25.033.827,44). Het aantal spaarders steeg in april tot 47.709 (30 april 1959 46.193). Het aantal deelnemers aan liet sparen krachtens de Jeugdspaarwet was op 30 april 1960 1381 tegen 978 op 30 april 1959. Bellen by ongeval: G.G. en GJD. Tuïnlaan 80, telefoon 6S290. Politie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: Backer, St Liduin ast raat 58. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam-" geopend iedere dag (behalve maandag) van 9B0 tot 16.80 uur en ïedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. *s Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; geopend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van SBO tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur. woensdag van 9.30 tot 16.30 uur, donderdag van 9B0 tot 12-30 uur. vrijdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, zater dag van 9.30 tot 16.30'u. '«Zon dags gesloten, Sted. Museum: Tentoonstellingen „R, M. v. d. Spoel" en „Vrijheid" (tot 29 mei). BIOSCOPEN Passage. Alleen 2 -uur: „On the beach". Monopoie, 8 uur: „Reach for the sky". DIVERSEN Passage-theater, 8 uur: Kath. Filra- actie „Het dal van de vi .«de". Wykcentrum, 8 uur: Alg. Fotokring, Dia-avond, In de cyclus van bijzondere films wordt vanavond in het Monopole- theater vertoond „De hemelbestor mer" (Reach for the sky), het ver haal van de legendarische corlogs- vlieger zonder benen, Douglas Ba der. De film is geschikt voor perso nen boven de veertien jaar. Geboren: Paulina M. dv J. Th. Ha gendoorn en C- M. Kleiss; Johannes A. zv W. Klein en A. G. v. d. Zande; Raoul Ch. zv D, S. A. Hagenbeek en C. H. J. Melchers; Theodor zv A. Zonneveld en B. A. de Vos; Petra C. M. dv A. P. Neerhout en H. A. van Maarseveen. Overleden: J. Pappers, 92 jaar. DE SCHIEDAMMER (Het Rotterdamsch Parool) vraagt voor Schiedam. Leeftijd boven. 16 jaar. Aanmelden Lange Haven 103, Tel. 6 7279 Gevraagd voor direct van 9 tot 6 uur, met ervaring in de huishouding, voor verzorging van baby en hond, tevens onder houd van 4-kamer flat Geen zwaar werk, mogelijkheid om van tijd tot tijd K te overnachten als oppas tijdens afwezigheid van. de bewoners. Enige kennis van Engels of Italiaans noodzakelijk. Goed loon. E. K. PLANCON, Mr. Kesperweg 37 D, Vlaardingen, Aanmelden van 8 tot 9 u. non. of telefonisch (02898) 78 37 voor afspraak. f ABRIEKEN VAN MEIXPRODUKTEN EN VOEDINGSMIDDELEN N.V. VLAARDINGEN Ter uitbreiding van het fabrlekslaboratorium vragen wij een De voorkeur gaat uit naar een kracht, dt« instaat is zelfstandig de voorkomende onder zoekingen te verrichten.^ Leeftijd tenminste 20 jaar. Sollicitaties aan de fabrleksdirectie, Oosthaven kade 42 te Vlaardingen. U kijkt U vergelijkt U koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, tel. 68611 SCHIEDAM Vrijdag 13 mei vanaf 2 uur grote voorraad vers rund- en kalfsvlees a 1.50, ƒ2.-, ƒ2.50 en 3.- per kilo. Fotografie RoUilms vergeten? Auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuien, Hoogstraat 106. Te koop aangeboden Bankstellen 298.Bank stellen en teakhout Deens- Zweeds by Plate, Meubel- magazijnen, Markt 19—21, Schiedam. Permanent wave Permanent. Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.— com pleet. Telefoon 66833. We vragen een verkoopster of leerling-verkoopster in luxe en huishoudelijke arti kelen. B. v. Doom, Broers- veld 156, Schiedam, telefoon 6 7979. Diversen Een goed verzorgde biblio theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven heeft lees bibliotheek kantoorboekhan del „Modern", Boerhaave- a 124, telefoon 6 8415 te Schiedam. Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragées 1.98. Bij apotheek en drogist, (Advertentie i-Af.j 1 Verder: Bosch - Castor - Sigma - Liebherr enz. Lange Kerkstraat 66 - Tel. 68570 -wl» V&4* T.-k'

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1