Schiedam in de greep van de Kon. Wilhelminamars Stretch heren ankiets SVV, gedegen op slag, gaf Laakkwartier geen kans Kleurig schouwspel rond de Plantage „Oranje wordt helaas minder gedragen HONKBAL AGENDA. - 3t Aantal deelnemers, 2600, viel tegen Shoiv-bund Mooi iveer De routes Uitslag Trein gemist: joy-riding Inbraak Bromf iet soa gel uk getuigen gevraagd J unioren- toernooi van Excelsior J Afscheid leraren Techn. School Paard gevonden Schiedam vocht vergeefs DRZ wint Demos-serie Diploma's kraam- verpleging Burgerlijke stand SCHIEDAM Inschrijving van nieuwe leerlingen MULQ-avondcursus voor ouderen EEN HUISKNECHT Koeriersters 1.95 60 Jlaandag 4 juli 1960 Kil s 1 1 2 Zaterdagmiddag om drie minuten over drie liet de tambour-maïlre van Gusto's Muziek Vereniging met een ruk zijn geheven staf zakken; de tam boers achter hem barsten in een wild geroffel uit en het korps zette zich Jn beweging, aan de kop van een kilometerslange stoel: 16e Kon. Wlihel- raina-mars van de Oranje Garde was begonnen. Schiedam heeft het wèl geweten dat deze halangrijkste wandelmars van het Jaar heeft plaatsge had, want het hele stads-ccntrum Is er voor op de kop gezet. Voor deze ene keer heeft het snel-verkeer het moeten afleggen tegen de wandelaars en hebben automobilisten moeten wachten op de voetgangers. Hetgeen ze met niet al te veel tegenzin gezien de feestelijke gebeurtenis, deden. Achter Gusto's Muziekkorps aan marcheerden al die wandelgroepen in twee rjjen de Lange Nieuwstraat af, waarby op hel kruispunt met de Oranjestraat Gerrit Verboondstraat de stoet wandelaars en de files auto's elkaar moesten kruisen. Een moeilijk punt, maar de Schiedamse verkeers-polltle heeft al elf maat een K.W.-mars meegemaakt en wist dus hoe met bet balije gehakt moest worden; de regeling was dan ook weer perfect. Om twintig minuten over driein het veling-gebouw) cn vandaar had de laatste wandelgroep dc om- j tussen de kassen door naar de oude geving van de Plantage (met uit- Molenweg, met een prachtig geziehl zondering van één groep treuze- j op de watermolens bij Oude Leede laars) verlaten en rond het Plan- i en de rustieke klapbruggetjes. Van tage-podium, viel, na dc gezellige i Oude Leede naar de provinciale weg, doch zéér roezemcesige drukte, een via de Achterdijksekade, een. karre- verademende stilte. In de langs het J spoor volgend door de weilanden plein opgeslagen kraampjes, konden langs de Achterdijkse plasjes, waar nu de inschrijvers aan het werk men nog verrukkelijke stukjes na gaan met het afsluiten van de tuurschoon heeft, lijsten. Al vroeg in de middag was het1 Alle groepen werden op de West- begonnen met de drukte, toen de vest weer ingehaald door de drum- eerste groepen, vaak van ver ko- s bands, terwijl zij daar ook een uit- Het défilé van de Kon. Withel- mi-Jia-mcrs voor het stadhuis. mend, zich kwamen aanmelden en een opstetplaats aangewezen kregen in of langs de Plantage. Tegen drie ■uur was het er een. bont gewemel van kleuren. Het is gewoon onge looflijk hoeveel kleuren men kan verwerken in uniformen voor wan delaars en hoeveel variaties er blijk baar mogelijk zijn op dat punt. In dit kleur- en fantasle-ryke ge heel vielen de drumbands nog extra op. Was Gusto's Muziek-vcr. nog In het correcte, stemmige uniform ge sloken, het zéér martiale Tamboer- en Trompetterkorps ,JP. J. Troelstra" ■uit Rotterdam viel danig op door de hard-rode dassen hoven de blau we hemden en donkere broeken. Fleurig wit met groen was het T.T. korps van A.V.S. nit Rotterdam cn artistiek het korps van het Vendel Utrecht van de Oranje Garde (met jaar het jongste korps in de fami lie) met dc pittige oranje veer In de zwarte baretten. De „show-prijs" moet echter be slist gaan naar de Jongens Garde uit Breda, gekleed in de gala-uniformen van de Gele Rijders met hoge zwarte berenmutsen, de zwaar met goud betresde rode jasjes en de hei-witte schoenkappen onder de blauwe broek. Een ontzaggelijk aardig groepje was dit en vermakelijk de ernst waarmee zij roffelden of blie zen op hun lange trompetten. Echte „veteranen" waren er bij met een lange rij medailles op de vergulde borst, ook al was de kleinste nauwe lijks een meter hoog. Het Vendel Schiedam van de Oran je Garde, die onder technische lei ding van vendel-commandant Ph. v. Oordt organisatorisch weer piek-fijn in orde had, had zeker niet te klagen over de entourage van deze Kon. Wilhelmir.a-mars. Ook 't weer was volmaakt, droog, niet te warm en niet te veel wind. Daarom is het jammer dat de be langstelling zo betrekkelijk gering was. Maar 2.612 deelnemers, terwijl het wel eens vierduizend Is geweest. ,Jk zou geen verklaring kunnen ge ven voor deze afname in de belang stelling," vertelde ons de heer Van Gordt. Maar de laatste jaren is over al ln westelijk Nederland de belang stelling voor wandelmarsen aan het teruglopen. Deze 2.600 lopers hebben even later keurig gedéfileerd voor Burgemees ter en mevrouw Peek, de leden van het hoofdbestuur van de Oranje Gar de en andere auloi-iteiten, die verza meld waren op het bordes voor het Stadhuis. Het muziekkorps van St. Ambrosius heeft daar de andere bands het zwijgen opgelegd bij het voorbij marcheren. In de Boterstraat achter het Stadhuis begonnen de groepen zich al te splitsen voor dc verschillende afstanden. Kethel was ditmaal het centrum van de mars, omdat daar de hoofd controlepost voor alle afstanden was gevestigd. De Kethelaren toonden grote belangstelling voor dit gebeu ren. De junioren op de 12 km kregen ook hun rust in het Pr. Beatrixpark en liepen vandaar met een omweg terug. De 15 km-route ging ook door Kethel vla het veer bij de Kandelaar en Overschie over de Polderweg en de Kerklaan terug. De 25 km-route voerde naar Rodenrijs (met de rust gebreide bloemenhulde ln ontvangst konden nemen. Het wachten na de afmelding in dc Plantage werd be kort door een feestprogramma dat op het Podium verzorgd werd door het Jeugdorkest van „Oefening Baart Kunst", de show-band van Jongens garde, de muziekgroep D.S.O, uit Overschie en de muziekgToep van W-J.K, uit Charlois, De leiders van de verschillende groepen, naar hun mening gevraagd, waren vol lof over de organisatie, over de prachtige parcourscn en over de regelingen die getroffen waren door de Oranje Garde, dc Schiedam se Politie en de E.H.B.O., dio met ruim dertig man in touw was en na afloop wei wat blaren, te verzorgen kreeg. Het aantal deelnemers was 2.612. Er waren 50 jeugdgroepen en 36 speeltuin- en schoolgroepen op de 12 km; 25 groepen op de 18 km en 15 groepen op 25 km; het aantal in dividueler was 320, De winnende groepen zijn: 25 kilometer: Militair: 1. Mllva. Kyk- duin 65)7, 2, Nat. Reserve, Distr. Rotter dam. 3. 422e v. Heutsz, Dordrecht. 4. Mariniers. Rotterdam, 5. R.AJ*. (Eng.), Hoek van Holland, 6. Onderzeedienst, Rotterdam. Semt-Mtl.i Res. Gem. Politie, Rotterdam 622, DeCüecrprijs Mariniers Rotterdam, Commandoprijs MUva Kijk duin. Burgergr.t 1. De Meeuwen, Rot terdam 704, 2. J.S.W., Rotterdam, 3. 5.DS., Rotterdam. B.B.Gr.: BH. Hemen- oord. ia kilometer: Senioren: 1. D.S.O., Overschie 715. Oranje Garde groepen: 1. Vendel Utrecht-Centrum 631. Jeugd groepen: 1. Meisjes Instituut Vredesledn, Rotterdam C87, 2. Volharding B., Over- schi, 3. De Waal A, Rotterdam, 4. Wan delvrienden, Sehiedairu 5. D.E.S., Den Haag. Scholen: 1. A.V.S., Rotterdam 635, 2. Pr. Irencschool. Schiedam, 12 kilometer: Jeugdgroepen: 1. Vol harding 2, Overschie 392, 2. Rotterdam Zuid, 3- Dockyard, Rotterdam, 4, AHJ. Boys, Rotterdam, 5. D.S.O., Overschie, 6. De Meeuwen, Rotterdam. 7. SJD.S-, Den Haag. 8. Trekvogels, Blaakschendyk. Oranje Gardegroepen: 1. Vendel Utrecht- Centrum 342. Padvinders: 1. Ph. van Yuternessegroep, Rotterdam 309, 2. Groep 30 N.P.V., Rotterdam. Speeltuingr. 1. Hoogvliet 301, 2. De Waal, Rotterdam, 3. Hoogvliet C., 4. Nieuw Leven, Over schie. Schoolgroepen: 1. Bethelschool, Rotterdam 312. 2, Ds. v. Haeringen- school. Rotterdam, 3. Kon. Juliana- seftoo], Kethel. 4. Pr. Willemschool, Rot terdam. 5. Ds. v. Haeringcnschool, Rot terdam. 6. Pr. Julianasehool klas 5, Vlaardingcn. Drie jongens uit Den Haag Voorburg, een 18-jarige broodbezor ger, een 17-jarige tuinder en een 15-jarige scholier, hebben zich in Schiedam schuldig gemaakt aan een merkwaardig geval van joy-riding De jongens zijn zaterdag naar Hoek van Holland geweest, maar misten bij terugkomst in Schiedam de aan sluiting op de laatste trein naar den Haag. Daarop hebben zij in de Twee de Tuinstraat een bromfiets, eigen dom van de heer J. van J, wegge pakt, zijn er met rijn drieën opge klommen en wilden zó naar Den Haag rijden. De'Vlaardingsa politie echter vond drie man op een brom fiets „zo 's avonds Iaat erg merkwaar dig en heeft de jongens aangehou den, die het meepakken van de bromfiets bekenden. Esperanto-agendo Merkredon, la 6an de julio Klub- vespero Parolkaskado cc kdo Men- ningh Gr. Markt 4. Venu multope, vi estas bonvena. „Maak die knoop eens vast", wijst de grote trom de kleine trom te- recht. Het zijn beide leden van de alleraardigste „shotö-band" van de Jongens Garde uit Breda, die gestoken tra de (miniatuur) gala- uniformen van de roemrijke Gele Rijders, het schilderachtigste mu ziekkorps waren bij de Kon, Wil helminamars, Btf de firma Wijbo, in koeltechnl- sche appara turen, aan de Couwen- hovenstraat te Schiedam werd van morgen ontdekt, dat er gedurende het weekeinde in het pand Is Inge broken. De politie is nog bezig met het onderzoek. Naar schatting wordt een bedrag van ongeveer 1000 gul den vermist. Zaterdagmiddag om kwart over twaalf is op de B.K.-laan tussen de Bosboomlaan cn het Rubensplem de bankwerker H. M. v. d,_ A. uit Rot terdam met zijn bromfiets gevallen omdat hij krachtig moest remmen toen een onbekend gebleven voet gangster plotseling overstak. De heer v. d. A. reed door, maar merkte la ter, dat hij zijn linkerpols niet kon bewegen, zodat hij zich in Rotterdam bij de politie heeft gemeld. Hij is voor observatie ïn het Zuiderzieken huis "ogenomen. De politie van Schiedam verzoekt nu do onbekend gebleven voetgang ster of andere getuigen van het on geval, zich bij de politie te willen melden. De C-junioren van Excelsior '20 hebben zaterdagmiddag een restantje van de jubileumwedstrijden afge werkt. Een maand geleden zouden de A-, B- en C-teams van Excelsior '20 een volkomen sportuitwisseling met VVP nebben op de Schiedamse ter reinen maar wegens dc slechte weersomstandigheden kwamen de jongste voetballers toen niet op het veld. Zaterdag werden de twaalf wedstrijden alsnog gespeeld. Hiervan won VVP het merendeel zodat de gasten de beker veroverden. Burg. Peek huldigt Oranje Garde „Hoewel de liefde van ons volk r school gemaakt, want de belangstel- voor het Vorstenhuis niet vermindert, ling voor de oude traditionele sport integendeel nog toeneemt, zien wij van het wandelen is in Schiedam na toch de kleur van het Vorsten- de oorlog sterk gestegen. Jammer nu, huis, het oranje, steeds meer verdwij- i dat dit jaar de belangstelling wat (Advertentie l.MJ er midden in! vanaf 15 JuH In ROTTERDAM .WESTBLAAK ia hel enige Iheafer /n heet Nederland CINERAMA kan en zal verinnen Voorverkoop van heden af Kassa geopend van 10 uur v.m, tot IQ uur n.m. U kunt ook telefonisch bespreken (010) 115300 nen op de hoogtijdagen," zo beeft burgemeester mr. J. W. Peek gecon stateerd in de toespraak, die hjj richtte tot de leden van het hoofd bestuur van de Oranje Garde, die in de raadszaal van het stadhuis bijeen gekomen waren na afloop van het défilé van de deelnemers aan de Kon. Wilhelminamars. Het aantal kinderen dat met oran je-sjerpen of -mutsen, wordt uitge dost op Koninginnedag neemt zien-- derogen af, het voeren van de oran je-wimpel bij de nationale vlag raakt in onbruik en het wordt steeds moei lijker om belangstelling te trekken voor de oranje-feesten in het alge meen. Dit is een tendenz die mr. Peek zeer betreurde. Daarom had hij zoveel waardering voor het streven, van de Bond van Chr. Oranje Jeugd verenigingen „Oranje Garde" die dit jaar 25 jaar bestaat, om de band tus sen het Oranjehuis en het Nederland se volk te versterken. De bestuursleden van de Oranje Garde bood hij de gelukwensen aan met dit zilveren jubileum van de bond maar ook met het welslagen van deze zestiende Kon. Wilhelmina mars, die voor nu voor dc elfde maal in Schiedam is gehouden. „Een zeer belangrijke gebeurtenis in het leven in de stad," vond de burgemeester. Daarmee heeft de Oranje Garde Na meer dan 40 jaar als leraar aan de Technische School voor Schiedam cn Omstreken verbonden te zijn geweest, zullen de heren J, W. N. Boot en W, Goettseh, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de school gaan verla ten. Tijdens een feest in interne kring in de schoolkantine op don derdagavond 7 juli, zullen de heren afscheid nemen. Ook de heer Van Marion zal zijn functie neerleggen om dezelfde reden, maar hij heeft de wens te kennen gegeven niet op het afscheid aanwezig te zijn. Vannacht om 1.15 uur merkte de politie een loslopend paard op in de Westvest. Het dier, een bruine ruin, is naar het baatoir gebracht, waar het door de eigenaar kan worden afgehaald. Van de Schiedamse honkbalteams Is het slechts SVV dat weer gedegen op slag is geraakt. De roodgroenen hebben er op bet eigen terrein in Harga het hout op gelegd met 3ls gevolg dat hei overigens wel sterke Laakkwartier met 13—1 werd over speeld, Naast SW vocht Schiedam in Harga verbeten voor de winst. Tot de zevende Inning bleef Schiedam {7—7) naast het Amsterdamse T1W maar toen grepen de bezoekers na een strfjd van drie uur via 'n home run de winst. Ook de jonge honk balvereniging DRZ en DHS bogen het hoofd. DHS verloor met 15—16 van Odino 2 en The Hawks sloeg DRZ met 105. SW-Laakkwartier 13-1 De slagploeg van SVV heeft de topvorm weer bereikt. Ditmaal werd Laakkwartier het slachtoffer. Boven dien was het veldwerk van de stad genoten van kwaliteit. Slechts in de zesde inning kwam Heinze op de honken door vicr-wijd waarna hij door Pappe werd binnengeslagen. Gerard Gammel stapte voor SW op de plaat om prompt met een home run de score te openen. Daarna kwa men Cor Bras, Wout van Meeteren, Manus Lange en Koos de Haas door vier-wijds achter elkaar op dc hon ken maar het was slechts Cor Bras die naar het vierde honk mocht wan delen. Cor Bras en Van Meeteren verhoogden de voorsprong in de tweede en in de derde inning werd het 8—0 door Koos de Maas, Hans de Lange, Kees van der Gaag en Gerard Gommel. Met twee man aan de kant kreeg SW in de vijfde in ning weer vat op de werper Van Hal. Gerard Gommel werd door Van i in een gelijkwaardige strijd. Meeteren ingeslagen, Nico Kolmeyer sloeg een driehonkslag voor de pun ten van Van Meeteren en Cor Bras waarna hij zelf naar de plaat glipte door een doorgeschoten bal. (12—0) Weer kwam Gommel door vier-wijd op de honken in de zevende inmng en een tik van Bras bracht daarna dc score op 13—1. Wel plaatste Nico Kolmeyer nog een honkslag in de laatste mning, maar succes bleef ver der uit. Werpersresultaten: Hans de Lange (SW): I2x3-slag, 7x4-wijd en 2 honkslagen tegen; Van Hal (Laak kwartier): 8x3-s!ag, 8x4-wijd en 11 honkslagen tegen. Scliiedam-Tnr 9-12 Hoewel de Schiedammers meer honkslagen hebben geplaatst dan de tegenstanders kwamen er minder Schiedamse punten doordat de bal op de verkeerde plaats in het veld werd gezonden. De tegenstand.;',", sloegen in de aanvang zelfs geen bal raak, maar rij maakten gebruik van de vier- wijds. Door Jan van der Kooy kwam Schiedam in de vierde inning aan het eerste punt. TIW scoorde toen viermaal (17). Jan van der Kooy, Eddy Young, Piet Tcttelaar en Schol verkleinden de achterstand en in de zesde Inning kwam Schiedam naast TIW doordat Eddy Young een twee- hongslag plaatste waardoor Jo van der Touw en Piet van Ruiven naar de thuisplaat konden sprinten. De standgenoten hadden pech, In de achtste inning kwam TIW aan twee* punten en Bleyboom besloot de in nings met een homerun die ook twee punten opleverde. Verbeten hield Schiedam voL Wel scoorden Piet Tettelaar en Piet Cambeen in de ge lijkmakende slagbeurt, maar ook TIW had nog eenmaal gescoord zo dat Schiedam na lange strijd en on der veel spanning met 912 verloor Werpersresultaten: B. Wak (TIW): llx3-slag, 7x4-wijd en 8 honkslagen tegen: E. Young en P. Tettelaar (Schiedam): 13x3-slag, 10x4-wijd en 2 honkslagen tegen. DHS-Oiiiliiia 15-16 Met klein verschil verloor DHS doordat de werpers Kerssemeyer en Krommenhoek twintig maal vier- wijd gooiden. Aan slag was DHS de beste ploeg. Vooral D. Ozephius heeft er goed het hout op gelegd. In de laatste inning kwam DHS dicht bij de winst, drie honken waren bezet maar de tegenstander verwees het verzet naar de banken. Scorever loop: Ondina: 2, 4, II, 1, 0; DHS: 3, 3, 8, 1. Werpersresultaten: Breek (Ondina 2): 7x3-slag; 13x4-wijd en 8 honk slagen tegen; Kerssemeyer en Krom menhoek (DHS): 7x3-slag, 20x4-wijd en 3 honkslagen tegen. The Hawks-DRZ 10-5 Hoewel het vooruitgang vertoont maal geen vat op de nieuwe, snelle werper Simmons. De Surinamer ver wees de Schiedammers steeds snel naar de kant. DRZ slaagde er in vijf man Uit te vangen en vijf tegenstan ders op de honken onschadelijk te maken. Scoreverloop: The Hawks: 0, 0, 3, 3, 1, 3; DRZ: I, 0, 0, 0, 1. 2, 1; Werpersresultaten: Grunneweg (DRZ): 7x3-slag, 10x4-wijd en 6 honkslagen tegen; Simmons (The Hawks): 14x3-slag, 6x4-wijd en geen honkslagen tegen. Bij de reserves verloor Schiedam 2 in Den Haag met 7II van Cele- ritas, in Vlaardmgen sloeg Schie dam 3 VFC 3 met 8—21. SW 2 kwam in Leiden door een 312 zege op Sikkens aan de kop naast ADO 2. Volgens verwachting verloor SW 3 thuis van Storks 2 met 4—14. veldspel van DRZ rtoont kreeg DRZ dit- tegenvalt ,Dat nemen wij sportief op, een terugval in deelnemers Is niet zo erg voor een keer," vond de heer J. H. F. v. d. Brugge, de voorzitter van de Schiedamse afdeling, die verder de burgemeester een K.W.-mars-tegel aanbood en een bon voor een gram mofoonplaat. „De tegel krijgt een mooie plaats naast de vele herinne ringen die ik aan de K.W.-mars al heb," beloofde de burgemeester. Ook werd door de heer C. H. Sma ling namens de Ned. Chr. Wandel sport Bond het woord gevoerd. ,Jk ben de hele week bang geweest voor slecht weer, maar we mogen nu echt niet klagen," vond hij. Demos heeft de jubileumwedstrij den ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan besloten, tegen een Hermes DVS-combinatie. In een prettige wedstrijd deelden rood zwarten en blauwwitten met 4—4 de punten. Hoewel Hermes DVS met een sterk team met als aanvalsleider Putters naar Demos kwam, slaagden de roodzwarten er weer in ongesla gen te blijven. Demos nam 2elfs een 20 voorsprong door een mooie in zet van linksbuiten Falandt cn een schot van middenvoor C. Tetteroo. Het werd 2—2 voor rust en in de tweede helft gaf linkshalf H. WahJ de bezoekers de voorsprong door een scbot in eigen doel, maar Demos kwam via C. Tetteroo aan een 4i gelijke stand. Donderdagavond zullen in het clublokaal ,,'t Raadhuis" de prijzen worden uitgereikt DZR veroverde bij de standaardteams als enige win naar (3—2) de eerste prijs, Schie damse Boys werd in afdeling 2 eer ste, door een 31 zege als de gun stigste stand werd Martinit 4 win naar in groep 3, verder in 4: GSS 2, in 5: DHS 6 en door een 9—1 zege op Demos 6, de grootste overwinning van het geheel veroverde DRZ 4 de prijs. Bellen bü ongeval: G.G. en GJ). Tuinlaan 80, telefoon 69290, Politie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: Nieuwland- apotheek, Dr. Wibautpleïn 17 en Jansen, Swammerdamsingel 4L R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. 's Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, geopend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur. woensdag van 9110 tot 18.30 uur. donderdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, zater. dag van 9.30 tot 18.30 u. 's Zon dags gesloten. Sted. Museum: Tentoonstellingen ,J3. M. v. d. Spoel", „Vrijheid" en „Willem Reyers". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De laatste trein uit Gun HiE". Monopole, 2 en 8 uur: „Ds jonge leeuwen". DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Toonkunst. Uitvoering. Amstelbron, 8 uur: Aqua Fauna. Vergadering en. film. Jeugd Jolijt, 7.15 uur: SVDPW Ge kostumeerde optocht. Opstandingskerk, 7 uur: Jan Ligt- hartschool. Ouderavond. Plantage, 8 uur: Politie Muziek. Con cert. In het Gemeenteziekenhuis te Schiedam slaagden voor het op- 30 juni 1960 gehouden examen voor de aantekening kxaamverplegïng de zusters: W. van der Zanden, T. Zwart, F. Surksum, G. Jonge Vos, K. de Jong, A. Eeuwijk, E. Sanstra. GEBOREN: Wiepke, d. van J. T. Voorbach en W. G. Faatz; Madelei ne d. van P. F. van der Ploeg en J. van .Dijk; Petrus z. van C. van Schaften en C. van Schajik; Robert F„ z. van A. F. Deurman en A. Romeijn. GEMEENTELIJKE MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL MET 5-JARIGE CURSUS maandag 11 en dinsdag 12 juli as. van 78 uur 's avonds in het schoolgebouw St. Lidufnastr. 35 TOELATING tot alle klasse naar genoten vooropleiding. Bezitters van het mulo-diploma kunnen in de 4e klasse geplaatst worden. Er wordt les gegeven in: Boekhouden Handelsrekenen Handelskennis Bedrijfsleer Recht Na het met goed gevolg afleggen van het eindexamen wordt een RIJKSDIPLOMA uitgereikt. Nederlandse Duitse Handelstaal Engelse MULO-school Grote Visserijstraat 38, Rotterdam-W. Boeken in bruikleen. Opleiding Rijksdiploma A eventueel met Middenstandsdiploma. Inlichtingen: G. E, OVERWEG, B. Meineszlaan 79b, Rotterdam, telefoon 5 35 42. GEMEENTE SCHIEDAM In het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam kan worden geplaatst: o.a. belast met 't mechanisch schoonmaken van de vloeren. Salaris: van ƒ61.49 tun. ƒ80.16 (vgïs. leeftijd), exclusief huurcompensatie. Sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur. Permanent wave Permanent: Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter. Lange Kerkstraat 13 Permanent vanaf f 8.— com-' pleet Telefoon 6 68 35. (VWWWlMrVWWWVrt Adverteren doet verkopen Per 1 per 2 paar

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1