Ton Fabrie grijpt naar hoogste honkbal-eer RANG wollen rokken 13. AUSTIN HBSS speelt op de nieuwe terreinen B E RVO ETS Naar Europese kampioen schappen te Barcelona irateriocK Voetbalterrein Havendijk wijkt voor flat-bouw G. Holm overleden J. G. Breve overleden de zonnige dit is Groot aantal gevallen van Planta-ziekte 25 rs in. ,«u fssel E N Als eerste Schiedammer. Herera .£45" r Wedvlucht van De Postduif Wie heeft iets verloren Burgerlijke Stand Bejaarde dame aangereden Twee kleine brandjes Adj.-directeur voor G.G.D. te benoemen Daarvan gaat Brilmij uit Motorfiets botst tegen auto Fiets gestolen Fortuna 2 deelt met Excelsior RANG de ttets/uipmtif. van Oefenwedstrijden voetbal Bromfietser verongelukt SCHIEDAM Koeriersters Rüssl- «it lower fr het ■tie in pe re. De If met yicht - am. i de blij. |at*de i ne- L2*-3» prim. I Nwj. visie ijymp. ►12-3S ÏÏ.I5 ami. 16.es dtiL 1 V. 'S. srdag e te ugen -uur ngen rads. voor huis 'Het iter- leest ■*'de pro- ende feten ond- lisch eden üoe- .ver voor zeer teals hol. lea- r en dat den, mist dat ■wel het van lag- nde ïurt 5UT- den liet ïge- hlf- isle, •est ruk R. rek on. Us- tig :elf öet de iet iet ag e- ed ilaamlaa 29 augustus 1960 Na dezer dagen aller aandacht rifih op de Olympische Spelen richt, waar onze stadgenote Cockle Gaste laars de eer van ons land verdedigt la de aandacht minder gericht op het grote gebeuren waar Nederland ongetwijfeld ook triomfen gaat vie ren: de Europese honkbalkampioen- scbappen In Barcelona. Er is ech ter Één Schiedammer die het gehele Jaar aan die komende kampioen schappen heeft gedacht: De 33-jari ge Ion Fabrie. Voor hem is het een Jaar vol spanning geweest. Met alle energie en met veel opoffering heeft Ton Fabrie zich aan het honkbal ge wijd. HU plaatste zich daardoor lus sen de groten als Han Urbanus, Beldschat e.d. HU oefende, hij streed met al zijn vermogen op het honk- b al veld en hU leefde geheel naar de grote honkbalgebeurtenis toe. Voor het eerst vertegenwoordigt een Schledamse honkbalintcrnatio- naal ons land bU de Europese kam pioenschappen. Ton Fabrie helft veel over voor zijn sport. Als hij strijdt 'dan be merkt men dat hij zich ten voüe Inzet. Op het voetbalveld was hij de gevreesde aanvaller die zich razend snel langs de verdedigingen werk te. Die geestdrift is Fabrie eigen. Bij zijn club, hoofdklasser Sparta, weet men dat Als openingsman, eer ste slagman, hanteert hij het hout met scherp élan. Hij is de gevaar lijke aanvaller, die de rust van het vijandelijk veld verstoort. Als all round honkballer is hij tevens een geschikt werper, maar nog meer ge liefd is hij bij het publiek door zijn uitstekende fielden. Met zijn goede concentratievermogen weet hij waar de ballen in het verre veld komen. Met een scherpe sprint schiet hij naar de juiste plaats om daar met spectaculaire en uiteraard atle tische duiken de honkslagen van de tegenstanders onschadelijk te ma ken. De honkbalcarrière van Fabrie is verbazingwekkend. Nog geen tien jaar geleden, toen hij uit Indonesië kwam, werd hij lid van RFC. Men deelde hem in het tweede team in, maar zijn enthousiasme trok direct de aandacht. Nog vrijwel ongeoe- Adv er ten tie fJVI.j nu... beduidend goedkoper Als het jasje uitgaat... of de overall... of het colbert... altijd stellen Rotterdammers onberispelijk zittend ondergoed op prijs. Morgen begint er een $ped3te verkoop Heren Rib-mterlack ,'van helder witte, uitgekamde Peru-garens, sterk solide heren- si nglets en slips, méér dan een gulden goedkoper dan normaal. Singlets I Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Heren singlets en slips, jm Rib-mterlock Tff fff In de maten 6-7 ff pgjr per stuk voor De S.C.V. „De Postduif" nam met 508 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Gorinchem. een afstand van 38 km. Ge lost werd om 8.30 uur; eerste duif binnen 6 53 29 uur: laatste prljsduif 8.58 48 uur. Uitslag: "W. KerkhoH 1. 12, 31. 68. 84, 102. 116. 119; M. de Ruiter. 2. 99, 105, 118. 127; J. Verhaal 3, 11. 50, 05; H, v. d. Kant- Breuer 4, 28, 35, 55, 60, 73, 96, 113, 124; M. v. Ltngen 5; W. v, d. Kant-Sparta 97; W. v. Harmelen 7, 69; W. Verhae- n*i a; A. v. Gogh 9, 68, A. Vis 10; J. DOeJaaren 13, 18, 20, 22. 42, 59. 79. 111; X V. Harmelen it Co 14. 40. 49, 123: A. Smits 15; W. Poort 16. 35, 89. 115; W. v. Deurzen 17, 32. 57. 65, 105: H. Blonde 19, 72. diploma; C. du Chatenler 2L. 56; X de Waard 23. 45, 87; N. in 't Hol Co 24, 74; F. Etfkcnbroelc 25, 47, 82: W. Jansen 26. 39; J. V. d Beek Co 27; A. v. d. Grijp 29: A. Heeren 30, 44, 53, 71, 81. 114. 120; J. Brand 33: J- Wester- holt 34. 41. 63. 107. A. Westerholft 37: F. Koppenhagen 33, 61, 67, 77. 86. 121: M. Kouwenberg 43, 85; C. Vermeer 40. 70: P- Stap 48, 122; C. v. Tricht Co 51; C- Verboom 52. 58, 98, 108. 109; C. v. d. Grijp &Co 54: A. Karreman 62; D. Schipper 64; O. Bolkenbaas, 75: B. v. Smirren 76: L. v. d. Mefj 78; K. Ver meer 80; A. Hersbach 83. 110: H- Velt- man 88; H. v. Dijk 90; J. Koffieberg 91; X V. d. Meij 92. 103, 125: W. Poelman- Ark 83. 112; J. Ups 94. 100; A. V. Wag- tendonk 101; A. RJedUk 104; P. v. Os St Co 117; A. Delmotto 126. fend mocht hij enkele maanden later met een wedstrijd van het Rotter damse negental meedoen. Ook be kende Schiedamse sportslieden als Jacq Heyster en. Gemt van Pelt ston den daar in opgesteld. Fabrie speel de zich gelijk in dat selectieteam. Fel eu geestdriftig Tjjdens de Pinksterdagen bleek weer het karakter van Fabrie. Te gen België stond Fabrie gereed om aan slag te gaan. De helper van de coach Charles Urbanus deelde mee dat Nol Houtkamp de plaats van Fabrie zou innemen. „Ik kreeg de smoor in, twee honken vol, Keule- mans naar het eerste op vler-wUd en Ik zou niet aan slag mogen. Ze He ten me toch gaan en gelijk gaf Ik die bal een spetter, een driehonk- slag, drie punten en ik sprintte in een rush naar het derde honk..." Zo Is Fabrie, hiermee 'typeert hij zich. Met 2ljn felheid kan hij de matchwinner zijn. Kenmerkend is ook zijn discipline. Hij oefent waar hij maar kan. Geen oefenwedstrijd van de internatio naals geschiedt zonder Fabrie. Hij zit dan reeds voor zes uur in de trein en eerst om elf, twaalf uur is hij weer terug in Schiedam. Als arbeidsanalist bij Wilton Fyenoord krijgt hij van zijn baas uiteraard geen vrij om in Haarlem, "Utrecht of Amsterdam tegen Amerikanen te gaan honkballen. Dat hoeft ook niet. Zijn baas is zo welwillend om hem wel vroeger naar huis te zen den. De uren haalt hij wel in. Dan rinkelt de wekker 's morgens om half vijf want Fabrie moet om half zes aan het werk. Dat heeft hij over voor zijn sport, Tot zijn teleurstelling komt dit tijdschema niet altijd zijn conditie ten goede. Hij had in Eindhoven ge speeld met de selee beploeg, om kwart voor een ging hij naar bed, om half vuf stapte hij uit zijn bed, 's avonds speelde hij in Amster dam. Nuchter zei hij tegen coach Ron Fraser: „Het is niet zo best met me, hé?" „No", „Nou, dat komt om dat ik amateur ben en de ver baasde Amerikaan hoorde het ver haal van de honkballer die van heel vroeg tot de namiddag werkt om daarna uren aan treinreizen en honkbalwedstrijden te kunnen beste den. Lastig Zevenmaal heeft Ton Fabrie nu in het Nederlandse negental ge speeld, eenmaal [n de officleuse lan- denwedstrljd tegen België en hU maakte vele selectie- en oefenwed strijden mee. Fabrie is één van Ne derlands troeven voor Barcelona. Coach Ron Fraser kent de kracht van deze Schiedammer. Hij zal hem ais rechtshandig slagman tegen linkse werpers inzetten. „Dat is lastig", zegt Fabrie „de curvebal bU links komt naar je toe, je ziet dat niet goed. Klaus Heimig van Duitsland gooit zo. Dat zal mijn tegenstander wel zijn en die Spanjaarden hebben ook zo'n pitcher." Op 17 september gaat Ton Fabrie met het vliegtuig naar Barcelona. Hij heeft voor dit grote gebeuren zijn vakantie gespaard, hoewel hij niet wist of hij bij de uitverkorenen zou behoren. Nu weet hij het, daar om traint hij dinsdagavonds in Rot terdam en 's woensdags in Haarlem nog intensiever. Op 18 september komt het vlieg tuig met supporters. Dat is ook een Schiedamse aangelegenheid. Als reis leider van de honkballers gaat mee bondsbestuurder A. A. Fisser, lid van de s.v. h.v. „Schiedam," De supportersreis werd georganiseerd door de Schiedammer J, M. Mazee. Honkbalpropagandist J. Ebben en zun echtgenote (dm vakkundig scorekaarten bijhoudt) behoren o.a. tot de Spanjegangers. Fabne zal zich gesteund weten door dit (kleine) le gioen, In het winterseizoen zal hij overi gens niet gaan stilzitten. Deze be kwame voetballer, die tot voor kort in Martinit 1 voetbalde, zal dan lou ter om „in beweging te blijven" voet ballen in Sparta 14 of 13. Sparta heeft enkele voetbalelftallen louter geformeerd uit cricketers of uit bas ketbalspelers. Er komt nu een voet balteam gevormd uit honkballers bij en Ton Fabrie zal daarvan de motor zijn. Het voetbalterrein aan de Haven- dijk Is voor sportbeoefening afge schreven. De voorbereidingen zijn zover gevorderd dat de bouwwerk zaamheden voor de flats op het sportterrein spoedig gaan beginnen. Daarom zullen GTB en Schledamse Boys, die gedurende enkele Jaren het terrein aan de Havendijk hebben bespeeld, met ingang van deze week op andere terreinen worden onder gebracht. Een gelukkige bijkomstigheid is dat gebleken is dat het terrein Spienngshoek nog even beschikbaar Te bevragen aan het Hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9—1230 uur en 2—6 uur. Borduurkleedje; rubber laars <K); autostep, stuk touw. Te bevragen bij de vinders: Zeildoeken, fietstas met inhoud. H. v. Schie. Vlaardingseweg 21. Kethel; bad tas met Inhoud, W. Bos, Mariastraat 49b; zwarte portemonnaie, H. van Bakstel. Lange Haven 107; kinderbeurs je met inhoud. Klop, Buys Ballotsingel 6G: rode damesportemonnaie, J. Jeup, Strijensestraat 36; akten tas met Inhoud, Meerkerk, Polderweg 118, Kethelfoto toestel, J. Dingenouts, Verheijstraat 115. Vlaardingco: schroevedraaier, A. Bone faas, Polderweg 28, Kethel: grijs poesje, Nieuwland Apotheek, Dr. WlbautpJein 17: geldsbedrag, de Boer, Edisonstraat 10b; damespalshorloge. Lelieveld, P. J. Troelstralaan 26; kinderringetje, v. d. Llenden, Molensingel 11. Kethel; wan delmedaille, Kramer Freher, P Pot terstraat 27a; kettinkje met kruisje, Vollebregt. Marconistraat 55b; 2 wieJig houten stcpje, Boon, Huijsmansstraat 78; driewielg kinderfietsje, de Ruytcr. Van Karnebeekstraat 2: autoped. Blom. Schnperlaan 60; blauw jongensjasje, p. Bastiaanse, Rlbeslaan 28, Kethel; blauw kinderjasje. P. Schoenmakers. Alb. Thijmstraat 40b: grijs jasje. Kooij. Mid- delharnissestraat 32b; zwrt jongensjasje, v. Hasset. Bellstraat 9a; gekleurde shawl, W. Verhoef-v. d. Gaag. Aleida- straat 152; plastic tafellaken, W. v. Pelt, Lekstraat 24a: 3. plastic pennen in etui. H. Ruts. St, Üduinastraat 40b; lipssleu- tel. W. Lagerwaard, Frans Halsplein S; bril in etui, Klaassen, Ou do Sluis I3b. Esperanto-agendo Merkredon, Ia 31 au de auguslo estos la lasta feria tago en septem- bro ni denove kunvenos. Post la ripoz-tempo certe ciny vizitos Ia kunvenojn regule. Geboren: Adrianus M. P. z.v. J. 3. C. Landsbergen en C. M, van den Nieuwendijk; Hendnkus W. J. z.v. H. W. J. Tobé en J. C. Mulder; Petrus j. 3VÏ. z.v. L, C. M. van Heijmngen en M. J. 'van der Meule. OVERLEDEN: G. Groen, 79 jr. blijft voor sportbeoefeningen, Demos en Ursus zullen nu gezamenlijk de twee terreinen bij het gemeentelijk sportlokaal gaan gebruiken zoals in de vorige seizoenen HBSS en Ur sus gebruik maakten van deze ter reinen en het gebouw. De eersteklasser GTB uit het za terdagvoetbal zal in het nieuwe seizoen gebruik gaan maken van het terrein Spieringshoek. Op zondag blijft het terrein Spieringshoek voor lopig vrij omdat het veld in slechte conditie is. Voor Schiedamse Boys wofdt speelgelegenheid gecreëerd op de terreinen in sportpark Harga. (Advertentie IM.J PIETERSEN A SCHIEDAM Personenwagens v.a. 4.990.- Bedrijfiwagens van 250 kg-12 ton Op elke Austin wordil jaar garantie gegeven, ongeacht het aantal km. Nv/. Mathenesserstraat 79 Tel. 010-64880 Apothekers-nacht dl enst; Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en apotheek Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 17. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D Tumlaan 80, telefoon 69290. Pohtie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 930 tot 16.30 en van 19 tot 20 30 uur, woensdag van 9.30 tot 16.30 uur, donderdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 930 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur. zaterdag van 9 30 tot 16.30 uur Zondags gesloten. K.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 9-30 tot 10.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tol 20.30 uur. 's Zondags gesloten. Sted. Museum Tentoonstellingen: Kinderdroom" en „Parijs". bioscopen Passage, 2 cn 8.15 uur: „Simson en Delila". Monopolo, 2, 7 en 9.15 uur; „My gun is quick". BU het oversteken van de Lange Nieuwstraat bij het kruispunt met de Oranjestraat heeft de bejaarde me vrouw A. L. D.-K., 73 jaar oud en wonende aan de VJaardingerdyk, te weinig acht geslagen op het verkeer met het gevolg, dat zij door een mo torfiets, bestuurd door J. W. de N., aangereden werd. Zij kreeg een diepe vleeswonld en bovendien een spataderlijke bloe ding. Door de G.G. GD. is zij naar 't gemeenteziekenhuis gebracht, maar kon na behandeling weer naar huis. Geheel onverwacht is op 58-jarige leeftijd overleden de heer C. Holm, ontvanger van de directe belastin gen In Schiedam. De heer Holm ver toefde met vakantie bij zij» zuster in zün geboortestad Zierikzee; daar Is hy in de nacht van vrijdag op zaterdag overleden. In het culturele leven van Schie dam heeft de heer Holm een rol van betekenis gespeeld. Hij was vele jaren penningmeester van de Schie damse afdeling van Toonkunst en ook secretaris van de Schiedamse Kunstkring. De begrafenis 2al woensdag plaats hebben. Op 66-jarige leeftijd is na een lang ziekbed overleden de heer J. C. Breve, eigenaar van een steenhou- wersbedrUf, gevestigd aan de Over- schiesestraat. In de katholieke gemeenschap van Schiedam genoot de heer Breve groot aanzien, door zijn ijveren op kerkelijk-sociaal gebied. Zo was hy voorzitter van het R.K.-armbestuur en lid van de kerkeraad van de parochie van O.L. Vrouwe van de H. Rozenkrans. Zijn verdiensten zijn erkend door Z.H. de Paus met de toekenning van het Ridderschap in de Orde van de H. Gregorius de Grote. De begrafenis zal woensdag om 11.45 uur plaats vinden op de R.K. begraafplaats aan de Vlaardinger- dijk. VermoedelUk doordat er een bran dend sigarettenpeukje op is gewor pen, is zaterdavaond om kwart over tien het dekzeil van een oplegger, die aan de Maasdijk geparkeerd stond, aan het branden geraakt. Door omwonenden werd de chauffeur K. W. M-, die in de Eendrachlstraat woont, gewaarschuwd. Met eigen mid delen heeft de chauffeur 't vuur ge blust, Er bleven twee brandgaten in het zeil over. De bromfiets van de heer E. Z. uit Vlaardingen is zaterdagavond om kwart voor elf in brand geraakt, door een. storing in de carburateur. De brommer stond voor de garage Unique aan de B.K.-laan; het gara- gepersoneel heeft met een schuim- blusser het vuur gedoofd, In geen van beide gevallen is de brandweer er aan te pas hoeven te komen. Voor de benoeming tot adjunct-di recteur van de GG en GD te Rot terdam dragen b. en w. voor: 1. de heer W. J. de Vries, controlerend geneesheer bij deze dienst, en 2. dr. J. F. de Wijn te Zoeterwoude. (Advertentie LM.) wat u zich zelf had voorgesteld voor een bril te willen en te kunnen besteden, daarvan gaat Brilmij uit. is er om u te dienen. 0 KRUISKADE 73. (BIJ DE LIJNBAAN) ROTTERDAM. TELEFOON 135054 Zondagmiddag om kwart voor vier is de motorrijder 3. V. uit Rotterdam op de Rotterdamsedijk tegenover het Boerhaveplein tegen een auto, be stuurd door de heer A. A. v. Z. uit 's-Hertogenbosch, opgebotst. Beide achter elkaar rijdende voertuigen remden, maar op het door de regen gladde wegdek slipte de motor en botste van achter tegen de auto op. De heer V. kreeg een gekneusde schouder en zijn echtgenote op de duo een kneuzing aan de enkeL Door de G.G. en G.D. zijn ze ter plaatse verbonden, waarop ze weer naar huis konden. Beide voertuigen wer den echter vrij ernstig beschadigd. Van de kok H. M. J. P. is de bromfiets gestolen, die hij niet op slot voor café-restaurant Europoort had neergezet. VLAARDINGEN Fortuna 2 en Excelsior'20, Schiedam speelden za terdagmiddag aan de Floreslaan een oefemvedstrUd, die in 3—3 eindigde. Over het algemeen genomen bleef het peil van de ontmoeting bene den onze verwachting. Somstij ds werden wel aardige staaltjes voet bal gedemonstreerd, maar het aan tal fouten en missers was te groot. Om beurten scoorden beide ploegen: 1—0 door J. v. d. Hoek, 1—1 door Van Buitenen, 2—1 door Stegeman, rust, 2—2 door Van Buitenen. In de strijd om het winnende^ doelpunt leek Fortuna 2 te zegevieren toen Brouwer uit een voorzet Fortuna voor de derde maal de leiding gaf. Vlak voor het einde egaliseerde Ex celsiors rechtsbinnen evenwel de stand (3—3), volgens velen uit bui tenspelpositie. fA du er ten tie LM.) Ook In het afgelopen weekeinde hebben weer een aantal Schiedamse voetbalteams geoefend ter voorbe reiding voor dc komende competitie. DaarbU werden lal van nieuwe of jeugdige krachten beproefd. Voor HBSS had de oefenwedstrijd HBSS —Zwaluwen een feestelijk tintje, doordat HBSS voor het eerst ge bruik kon maken van de twee nieu we velden tussen Hol land laan en Schiedam in sportpark Harga. Wel iswaar is het nieuwe kleedlokaal en de kantine nog niet geheel ge reed, maar bijna duizend bezoekers zagen hoe HBSS in hei bezit is ge komen van een bljconder mooie ac commodatie. Deze week zal het sa nitair en de kantine gereed tvorden gemaakt. Voor ditmaal heeft het gastvrije „Schiedam" de buren nog van water voorzien. Ter gelegen heid van deze opening heeft voor zitter K. J. Eibers van HBSS een kort woord gesproken. Hij getuigde van de goede samen werking met de zustervereniging Zwaluwen, waarbij hij de afspraak van organisatorische medewerking voor het komende seizoen ïn her innering bracht Wel konden degas- ten nog niet worden ontvangen zo als het betaamt, maar hU hoopte dat er desondanks prettig en spor tief zal worden gestreden. Een ver tegenwoordiger van Zwaluwen bood bloemen, aan. Het zag er naar uit, dat de2e eer ste wedstrijd voor HBSS tot een debacle zou voeren, want met groot overwicht speelde Zwaluwen zich in De oude spoordijk van de baan Schiedam - VlaarcHnpen, reeds uan de rails ontdaan is momenteel geworden tot een openlucht dro gerij waarheen luchtje aan hangt. Hier liggen en lagen al een tijdje duizenden zakken, meest met grote brandplekken. Ze züh- °f~ komstig uit de in brand geraakte zakkenr-handel achter de Noord- vestsingelEr is nog een liefheb ber voor deze beschadigde zakken op komen dagen en daarom ivorden de zakken, nog vochtig van het bluswater, gedroogdwat overigens niet olot gaat met het huidige veranderlijke weer, ROTTERDAM Met 50 km snelheid botste gister avond de zestienjarige kantoorbe diende J. A. v. d. Vorst uit de Para dijslaan, die met zijn bromfiets mid den op de Bergse Linker Rottekade reed, tegen een auto, die uit de te genovergestelde richting kwam. De jongeman was op slag dood. Het heeft uren geduurd voordat de politie erm slaagde het stoffelijk overschot, dat ernstig verminkt was, te identificeren. In het nieuwe concertseizoen tre den voor de Kaxnermuziekvereeni- ging te Rotterdam vier kwartetten en één kwintet op. Het zijn: het Boecherini Kwintet, het Haydn Kwartet, het Nederlands Strijkkwar tet, het Smetana Kwartet en het Fine Arts Quartet. De tien concerten worden op dinsdag en zondag gegeven jn de aula van het Museum Boymans- van Beuningen. Elk ensemble treedt tweemaal met hetzelfde program ma op. VLAARDINGEN Aan het einde van dc vorige week is het aantal Rjders aan Planta- ziekte we gebruiken maar deze algemeen gebruikte benaming, hoe wel voor zover ons bekend niet defi nitief vaststaat, dat alleen het ge bruik van dit merk margarine de „blaasjes" veroorzaakt in Vlaar dingen zeer aanzienlijk toegenomen. De ziekte draagt tot op beden, zei ons een In Vlaardingen zeer bekend en geaebt medicus, een goedaardig karakter. Er zjjn maar enkele pa tiënten. die koorts hebben; de mees ten alleen maar een heel vervelende jeuk. de eerste helft naar een 03 voor sprong. In de tweede helft had HBSS het goede wapen tegen de Vlaardmgers gevonden. Na een half uur scoorde Vermeulen met een kopbal. In de 33e minuut schoot Van Walsum uit een hoekschop het tweede doelpunt in. In de laatste minuut kwam HBSS door mooi sa menspel via linksbuiten Vermeulen naast Zwaluwen (33). Op het tweede veld speelde HBSS 2 tegen Zwaluwen V 2. Het werd een 41 overwinning voor de Schie dammers. Voor de aanvang van de ze wedstrijden hebben juniörteams van HBSS tegen teams van Uni cum gespeeld. Oefeningen SFC is met Invallers ruar Nieu- werkerk gegaan. De blauwzwarten moesten het zonder de bekwame Jan van Bnytenen en Ab Grims, die geblesseerd zUm doen. In een goede wedstrijd scoorde de aanwinst Jan tje Offerman (ex-SW) tweemaal en goalgetter Rlnus Schell voegde er ook twee doelpunten aan toe. ïn sportpark Harga bekampten SVDPW en Ursus elkaar. De gewij zigde formaties gaven elkaar weimg toe. Het werd een puntenverdeling 33. SVDPW 2 won met 4—2 van Ursus 2 en Ursus 3 won met 42 van SVDPW 3. Op de Boshoek kwam PPSC met louter jonge spelers tegen DOS '32 in het veld. Afwezig was de ge blesseerde spil Zuydwegt (ex-De Musschen), die vervangen was door junior Hans de Mos. Verder deed Jongeneel (ex-SW) en de jeugdi gen Jongerius en. Krommenhoek mee. Met goede combinaties toon den de stadgenoten zich de meer deren. Na tien minuten gaf Krom menhoek zyn club de leiding. Een half uur voor tijd werd het 2—0 door Jongeneel en een kwartier daarna bracht Hans de Mos de stand op 3—0. De goede doelverdediger van DOS '32 voorkwam een grotere nederlaag. Te hoop aangeboden Schrijfbureaus 58.met brandvrijblad en 3 laden (KES-zegels). Plate to. stad huis, Grote Markt 19—21, Schiedam. 2 pandjes te koop in de oude binnenstad. Leeg te aanvaar den, 1500.— per stuk. Te lefoon 6716' Personeel In kleoin gezin zeer zelf standige hulp gevraagd, liefst ex-verpleeghulp, even tueel intern geen zwaar werk. Tel. 43 38, Vlaardin- enn. Woningruil Woningruil. Een 3-kam.flat omg, VI.-Oost voor ben.wo ning 3 kam. Br. no. U3 6602, bur. van d3t blad. Permanent wave Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter. Lange Kerkstraat 13, Permanent vanaf 8.com pleet Telefoon 6 6833. Prlnco-de-GnlIes ruiten B herfsttinten maten 38-48

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1