Dikke buizen worden in V laardingerdijk gelegd lm AUSTIN Int. muziekconcours gaat Schiedam voorbij Hoofd kleuterschool ontving „goud" Eerste stap voor de dijk- vernieuwing S VC start het seizoen AGENDA J- Pulleman, directeur TS, veertig jaar bij onderwijs Méér drinkimter voor Vlaardingen Arbeidsbureau ook 's avonds open "V ergadering K.v.K. Burgerlijke Stand Nieuwe exploitant Musis Sacrum tTHAUA OBK (60 jaar) ziet af van organisatie Collecte voor Kon. W ilhelmina-fonds Ibis shag - wat 'n shag I de halfzware shag om nooit te vergeten. - tijdens huldiging vanmorgen - SCHIEDAM Voor „ERRES" televisie en Radio RADIO Weekstaat Ned Bank Geldcirculatie nam toe Beursomzetten en -indices Dansschool Wesfhuis INSCHRIJVING NIEUWE LESSEN VERKOOPSTER ENIGE JONGEDAMES JONGEMAN NETTE VROUWEN en MEISJES GEVRAAGD Koeriersters Woensdag 31 augustus 1960 Aan de Vlaardingerdijk, de smalle verbindingsweg tossen Schiedam, is momenteel een groot werk In uit voering. Hoofdzakelijk ln de grond overigens. De kwestie is dat de wa tervoorziening van Vlaardingen ver beterd wordt, voor welk doel nieuwe en grotere buizen gelegd worden. Daar Vlaardingen steeds groter wordt en het aantal watergebruikers, om maar niet te spreken van de watervers IXn den de Industrie, toe neemt, ia te voorzien dat de nu nog in gebruik zijnde watertqevoer-bul- reit in de nabije toekomst niet groot genoeg meer z(jn om al het gevraag de water te kunnen leveren. Dit is thans nog geen urgent probleem, maar uit voorzorg gaat men de w(j- de buizen nu maar al vast leggen. Dit wordt dan het laatste deel van het buizennet op Schiedams grond gebied, daar reeds eerder nieuwe en grotere bulzen zijn gelegd van de Rotterdamsedijk tot aan de Juliana' laan. De nieuwe buizen nu worden ge legd naast de Vlaardingerdijk van het kruispunt met de Burg. van Haa- renlaan ai tot de Vij fsluize nbrug, een afstand van 380 meter. Daarna gaan de buizen langs de brug over de Poldervaart. Dit zal daar geen moei lijkheden geven, daar de Vijfslui- zenbrug toch een vaste brug is. Daar na zal de gemeente Vlaardingen ver der zelf moeten zorgdragen voor do vernieuwing van het buizennet op eigen gebied. De bovengenoemde voorzieningen zijn een voorloper van de wijzigin gen die in de toekomst aangebracht zullen worden aan de Vlaardinger dijk, Want zoals bekend zal ook deze dijk. die een waterkerende „zee dijk" is, opgehoogd moeten worden tot „Delta-niveau". Volgens de plan nen zal dan eindelijk de daarover lopende weg verbreed kunnen wor den. Door nu vast de waterleiding buizen te leggen naast de weg, zal voorkomen worden dat over enkele jaren de nieuwe weg weer opgebro ken moet worden. Deze nieuwe zeedijk zal in Schie dam een enigszins ander verloop krijgen en zo voor een deel over het terrein van Wilton Fijenoord lo pen, dat b-v. de ruimte van de fiet senstalling naast de westelijke in gang moet offeren. Daarom, maar ook om de Vlaardingerdijk als weg van het Wilton-verkeer te ontlasten zal de hoofdingang van Wilton-Fije- noord naar het oosten verlegd wor- Op vrijdag 2 september start de Schiedamse Volleybal Club weer met haar trainingslessen ter voorberei ding van de „NEVOBO" competitie. Hoewel er reeds nu een grote toe loop van leden valt te constateren is er voor eventuele volleybal en thousiasten altijd nog wel een plaats je over. jongens en meisjes vanaf 14 jaar zijn dan ook van harte welkom op de trainingsavonden, te weten: des maandags of vrijdags van 1.30—9.00 uur voor dames en van 9.0010,30 uur voor heren. Tevens begint SVC dit jaar met de training van jongens-junioren van 14 t/m 17 jaar, welke training vrijdagsavonds van 6.00-7 30 uur plaats vindt. Alle lessen worden ge geven in het gymnastieklokaal aan het Oude Kerkhof te Schiedam. den. In het Sterrebos (of liever: in het restant Sterrebos) is al een dijk- lichaam gestort, maar dit is niet pre cies de loop van de toekomstige Del- tadijk. Verder is er nog gedacht aan een groot verkeersplein op de kruizing van B-K.-laan, Burg. van Haarenlaan, Vlaardingerdijk en Julianalaan, maar de verwezenlijking daarvan ligt nog in de toekomst. Het leggen van nieuwe buizen langs de dijk is echter een teken „dat er aan gewerkt wordt". De Vlaardingerdyk wordt ver breed, zou men zeggen wanneer men deze overzichtsfoto ziet. Dat is ook wel zo, maar de automobilist zal het voorlopig toch nog met de smalle twee-baansweg moeten bly- ven doen. Langs de twee torenflats aan de Vlaardingerdijk is men nu aan het werk om de grote waterleiding buizen in de grond te leggen. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en apotheek Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 17. Bellen bU ongeval: G.G. en GJJ Tuiniaan 80. telefoon 69290. Politie-aJarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 2030 uur, woensdag van 9.30 tot 1630 uur, donderdag van 930 tot 1230 uur, vrijdag van 9 30 tot 1630 en van 19 tot 20.30 uur. zaterdag van 9.30 tot 1630 uur. Zondags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve maandag) van 930 tot 16 30 uui en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tol 2030 uur. 's Zondags gesloten. Sted. Museum Tentoonstellingen: „Kinderdroom" en „Parijs". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8-15 uur: „Simson en Delila". Monopolo, 2, 7 en 9.15 uur: „My gun is quick". DIVERSEN Grote Markt, 9 uur: Taptoe van Har monie. Met ingang van 31 augustus 1960 zal het Bureau Schiedam aan het Broersveld 144 van het Gewestelijke Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord iedere woensdagavond van 7 tot 8 uur geopend zijn voor vrouwe lijke werkzoekenden. Ook kunnen de personen, die zich voor emigratie willen melden, behalve op de ge wone uren overdag ook op woens dagavond tussen 7 en 8 uur terecht by genoemd bureau. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden-Maas be legt op vrijdag 2 september om half drie een vergadering in de Harmo nie, Schiedamseweg te Vlaardingen. Op de agenda staat o.a. de bespre king van een telefoongids voor Schiedam, het technisch onderwijs te Vlaardingen en de spoorbrug bij Maassluis. Verder is er een voorstel tot de benoeming van een bouw commissie voor de voorbereiding van het nieuwe gebouw voor de Kamer, Na afloop van de openbare zitting is er een besloten, vergadering. GEBOREN: Jenny, d,v, K. Pons en H. Schoenaker: Edward, z.v. Ch. van Rij en H. M. J. Schra; Irene, d.v. R. van Raalte en P. J. Coenradie; Fïm D., z.v. D. J. de Jong en D. Vos; Do nald F., z.v. A. D. Nuls en L, N. van Schuylenburch; Hilda, d.v. P. M, Korbijn en A. de Graag. OVERLEDEN: J. Hofwegen, 38 jr., echtg. van J. H. X. van Heekesen; E. J. Mientjes, 61 jr; J. C. Breve, 68 jaar. Aangezien met ingang van 1 augus tus de exploitatie van het feestza len-complex „Musis Sacrum" uit handen van de heer J. de Groot is overgegaan in die van de heer W. M. van der Most, zullen de heer en. me vrouw Van der Most recipiëren op vrijdagavond 2 september van 7.30 tot 9 uur. Na afloop van de receptie is er een gezellig samenzijn. Deze feestelijke bijeenkomst zal mede toegankelijk zijn voor de leden van de vier Schiedamse Jeugd-soeié- teiten, op vertoon van een. lidmaat schapskaart (Advertentie IJW.J VRIJDAG A.S. IN DE VERRUKKELIJKSTE ENGELSE .MISDAAD-COMEDIE" SINDS THE LADYKILLERS Morgen, 1 september, herdenkt de heet j. Pulleman, directeur van de Technische Pchool aan de Mgr. No- knslaan, het feit dat hy veertig jaar bü het technisch onderwijs Is. Daar de heer Pnlleman wars is van alle huldebetoon („ik huldig we! graag 'anderen, maar ben zelf niet graag het middelpunt"), zal dit jubileum alleen In kleine kring van leraren en bestuursleden worden herdacht. Nu heeft de heer Puileman het grootste deel van zijn lerarenloop- bazn doorgebracht op technische avondscholen, eerst aan de Teken- - school aan de Hudsonstraat in Rot- terdatn, terwijl hij daarna ook les heeft gegeven aan de Avondcursus- sen in de school aan de Tamboer- stT'-at en aan de academie. Want overdag was de beer Puileman werk zaam bij Wilton Fijenoord, waar hij tenslotte chef van de tekenkamer was. Hij heeft nog aan het bedrijf m Rotterdam gewerkt, maar na de fusie is hij naar Schiedam gekomen, toen Wilton Fijenoord zich daar ves tigde. In 1948 volgde zijn benoeming tot directeur van de Technische School in Schiedam, Eigenlijk had die 'be noeming al plaats in 1943, maar we gens zijn „negatieve gezindheid' te genover de bezetter, mocht die be noeming met gerealiseerd worden. In de afgelopen twaalf jaar heeft de heer Puileman zich een inspire rend schoolhoofd getoond, die met groot optimisme de vele moeilijkhe den die de enorme groei van de school noodzakelijkerwijs vergezel len, het hoofd biedt De grote plannen die het Schie damse Harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" heeft gehad om de viering van het zestig-jarig bestaan dit jaar meer kracht bU te zetten, zijn ln duigen gevallen. De Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfare ge zei schappen bestaat dit jaar een halve eeuw en in verband daarmee zou Nederland liet Interna tionale muziek-congres mogen orga niseren, O.E.K. nu had gevraagd om dit congres op 2, 3 en 4 september in Schiedam te mogen organiseren, zulks in verband met het diaman ten jubileum, maar ook gezien het feit dat het Schiedamse orkest niet alleen een van de oudste aangeslo ten organisaties is, maar ook een van de beste orkesten ln de federatie. Hoewel er al veel voorbereidend werk was verricht, heeft O.BK. uit eindelijk zich toch moeten terug trekken. Ook het internationale muziek concours dat ter afsluiting van het congres op, 4 september gehouden zou worden', heeft men moeten af zeggen. Zowel het congres als het concours worden nu in Wormerveer gehouden, in plaats van m Schie dam. En van de weeromstuit is nu ook het nationale concours aan Schie dams neus voorbij gegaan, daar de gezelschappen, die zich al hadden ingeschreven, zich teruggetrokken hebben, nu het grote concours in Wormerveer plaats heeft. De reden is dat O.BK. niet de medewerking heeft verkregen die verwacht werd, noch financieel noch anderszins. De gemeente had een subsidie van duizend gulden toegezegd, maar dit is bij lange na niet voldoende om de hoge kos ten te bestrijden. Ook het bedrijfs leven toonde zich niet scheutig. De huisvesting bood onoverkomelijke moeilijkheden. Voor de legering van de 6 a 700 muzikanten (er zou een Italiaans orkest komen van 108 man!) was gehoopt op terbeschikking stel len van openbare gebouwen, maar dat kon niet. De garnizoenscomman dant van Rotterdam kon ui de ka zernes wel een paar honderd man legeren, maar niet allen en zo kwam men in het gedrang. Het onderbren gen van de deelnemers in hotels zou veel te duur uitkomen, temeer daar er toch al gebrek san financiën was. Door het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding zal zaterdag 3 september een collecte in Schiedam worden gehouden. Collec tebussen kunnen -worden afgehaald aan het gebouw van het-Rode Kruis. Lange Nieuwstraat 197 en wel op vrijdag 2 september van 7 tot 9 uur 'en zaterdagmorgen vanaf 8 uur. Zo gaat een uniek concours, dat maar eens in de twaalf jaar in Ne derland gehouden kan worden aan Schiedam voorbij. De Federatie, ook in moeilijkheden gekomen door het afzeggen van O.B.K., heeft daar op als plaats van congres en con cours Wormerveer moeten aanwij zen, waar een grotere bereidheid be staat tot medewerking en ook meer vergader- en speel-ruimte is. Het concert dat O.B.K. zaterdag in Plantage geeft, met medewerking van een Rotterdams en een Dordts orkest (ca 150 man), is bet enige wat nog overblijft van de grote plannen. Maar OB.K. hoopt volgend jaar toch nog in Schiedam een na tionaal concours te organiseren, maar hiervan staat nog niets vast. (Advertentie IM„) PIETERSE N A SCHIEDAM Personenwagens v.a. 4.990.- Bedrijhwagens van 250 kg«12 ton Op elke Austin wordt 1 jaar garantie gegeven, ongeacht het aantal km. Nw. Mathenesserslraal 79 Tel. 010-64880 (Advertentie LM.) OOBBELMANN VLAARDINGEN Het hoogtepunt op de afscheids bijeenkomst van mej. v. d. Windt als hoofd van de Nutskleuterschool, van morgen ln het schoolgebouw aan de Binnensingel, was de komst van lo co-burgemeester H. K. van Minnen, die haar mededeling deed van de haar toegekende eremedaille, ver honden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud. De heer Van Min nen reikte vervolgens de mej. Van der Windt verleende koninklijke onderscheiding uit. Op B juli dit jaar nam mej. Fe- tronella van der Windt, die ruim 47 jaren aan de Nutskleuterschool ver bonden is geweest, afscheid van haar klas, de andere kleuters en de ouders. Bij die gelegenheid - waaraan ook in ons blad ruime aandacht werd besteed bleek ook reeds over duidelijk de grote waarderihg, die algemeen heerst voor het werk van de scheidende functionaris, die op 4 augustus dit jaar 65 jaar werd. Vanmorgen vond het officiële af scheid plaats in aanwezigheid van bestuursleden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, van com missieleden voor de Nutskleuter school, bekende figuren uit de (kleu ter onderwijswereldcollega's en oud-collega's, etc. Haar levensloop werd uiteraard ook nog een geschetst. Op 18 januari 1913 begon mej. P. v. d, Wmdt als helpster haar loopbaan op de kleu terschool van het Departement Vlaardingen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, die op 12 no vember 1906 in gebruik was geno men. In 1923 volgde haar aanstelling tot onderwijzeres en op 1 oktober 1928 werd zij benoemd tot hoofd. Er zjjn thans vijf leerkrachten aan de school verbonden. Deze wosdt door ruim tweehonderd kinderen bezocht Haar grote liefde voor het verzor gen van kleuters heeft haar in de richting van het kleuteronderwijs gedreven. Toen zij als helpster in dienst trad, was haar beloning maar zeer matig: ƒ4,per maand. Ook de salariëring van het personeel was in vroeger dagen van dien aard, dat alleen zij, die roeping gevoelden voor het vak van kleuterleidster, deze richting kozen. Toen in de dertiger jaren de gemeentelijke uitgaven sterk be snoeid moesten worden, werd de toen reeds niet hoge subsidie ge halveerd, met het gevolg, dat ook de lage salarissen gehal veerd moesten worden, wilde de school in bedrijf gehouden kun nen worden. Dank zij de liefde, die mej, van der Windt en haar personeel voor hun werk en voor de school hadden, lieten zdj ach noodgedrongen deze aderlating ondergaan. Gelukkig kon de gemeente spoe dig de subsidies geleidelijk opvoe ren. waardoor de salarissen konden stijgen. Door de sinds enige jaren bestaande rijksregeling voor het reikt. kleuteronderwijs zijn gelukkig de sa larissen voor het kleuterschoolper- soneel thans op een behoorlijk peil, Mej. Van der Windt heeft steeds met grote opgewektheid haar functie aan de Nutskleuterschool vervuld. Z(j kan met groot geduld de kleine pro blemen van de kleuters aanhoren en tevens een voor de kleuters te hegTU- pen en afdoend advies geven. Haar geduld in deze Is groot. Gedurende de tijd van haar ver blijf aan de school heeft zij een grote verandering ln het kleuteronderwijs meegemaakt en heeft zij zich soepel aan deze wijzigingen kunnen aanpas sen. Tijdens de huldigingsbijeenkomst, waarop we morgen nog nader zul len terugkomen, werd mej. v. d. Windt ook de draagmedaille uitge- natuurlijk naar AMSTERDAM Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 29 augustus kan men de nadering van de ultimo aflezen.' De cfaartale circu latie, welke op 22 augustus j.h 4552 min bedroeg, Is gestegen tot 4708 min, derhalve met 156 min. Hier mede is zeer waarschijnlijk het groot, ste gedeelte van de uitzetting bestre- den. Daar het betalingsverkeer tussen de banken en de schatkist in de afge lopen verslagweek sloot met een voordelig saldo voor de banken van ruim 140 mla, hebben de banken niet veel op hun saldo behoeven in te teren. Wel vloeide nog 21 min, af naar de post „andere ingezetenen" en werd nog voor 9 min schatkistpa pier bij de Nederlandsche Bank af- genomeu. Uiteindelijk daalde het te goed van de banken bij de Neder landsche Bank met 41 min van 636 min tot ,595 min. De schatkist zag haar saldo dalen van 308 min tot 166 min. Hierin zat de aflossing van 84 min schat kistpapier verwerkt. De deviezen voorraad nam met 3 min toe. De goudvoorraad bleef ongewijzigd op 4733 min, zodat de totale goud- en deviezenvoorraad thans 5497 min bedraagt De ultimo-on «rekkingen waren op de geldmarkt niet merk-, baar, hetgeen op de sterke positie van de banken wijst. De daggeld rente bleef op lVt procent gehand haafd. AMSTERDAM De vier grote internationale concerns hadden in de week van 22 t/m 26 augustus (5 beursdagen) een gezamenlijke om zet aan de Amsterdamse effecten beurs van (in duizenden guldens) nominaal 5073 en reëel 50345, ofwel circa 61,2 pet van de totale reële omzet van die fondsen, waarop in beginsel de ANP-CBS beursindex- cijfers (1953 100) zijn gebaseerd. Hiervan had AKU een omzet resp. van 876 en 4689, Philips 2180 en 29178. Unilever 1231 en 11262, Kon. Olie 786 en 5216. In de voorgaande week (5 beursdagen) was de geza- melijke omzet resp. 4431 en 41888, ofwel 63,3 pet De omzetten van de overige betrokken groepen waren: industrie (25 fondsen) nominaal 4797, reëel 24565, scheepvaart (4) 955 en 1694. banken (4) 847 en 2947, cultu res enz. (IC) 1330 en 2694. Alle vjjf groepen tezamen (47 fondsen) had den een omzet van nominaal 13002 en reëel 32245 (v.w. resp. 10435 en 66210). De cijfers zijn inclusief de omzet ten van de voorbeurs-, nabeurs- en avondhandeL PIEKFIJNE SERVICE Rembrandilaan boek Mesdaglaan Scbledam Tel. 65734 WARANDE 207 Telef. 6 8211 SCHOENMAGAZIJNEN N.V. vraagt voor haar filiaal Winkel centrum, Liesveld 18, Vlaardingen: met verkoopervaring. Bekendheid met het schoenvak niet noodzakelijk van 16 jaar of ouder, die zich in korte tijd tot verkoopster kunnen bekwamen. ter opleiding in het schoenvak. Persoonlijk aanmelden: dagelijks v. 9 tot 6 uur of na telefonische af spraak (01898) 36 94. Conservenfabrieken COLUMBIA en FLAMINGO Parallelweg 4 - Vlaardingen Te hoop aangeboden Slaapkamers: ƒ30.-— compl. Mooie stalen slaapkamers. Komt zien op de 3e verdien ping. Plate, Grote Markt 19- 21, Schiedam. Fotografie Uw pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tel. 6 67 20. In één dag gereed. Permanent wave Permanent. Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.— com pleet. Telefoon 6 68 33. Rol films vergetenT Auto maat slaat voor u klaai Alle soorten films Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Adverteren doet verkopen

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1