Meer woningen voor de „nieuwe" Schiedammers 1 GRANT de chocolademelk heet nu (weer) I VOETBAL: herstel na de malaise van vorige week I Schied. Kunstkring houdt zelfde koers PRINSES BRÜÏN8UA EN DE FLORIADE-KlNDERïiES 7 Weer protest in zaak Toonk. Muziekschool Eerst continu-contract deed de nood minderen Uitvoeringen op niveau In de Grote Kerk klonk hobo- en orgelspel naifzwaar DE MOL JANSEN In Sehiebroek wordt grote verkeersactie gehouden ETI-rapport over woningtoestand Wie heeft iets verloren Programma voor komend seizoen Automaat vernield Brommer gestolen Cursussen in Sted. Museum Actie-comité schrijft Gemeenteraad badkamer-verwarming Bejaarde man door gas gedood Donderdag 22 september 1960 „In 4e Jemeente Selliedim lal J,B< beleid voor wat betrelt het toewijzen -van woningen In de toekomst daarop gericht moeten ,yr. dat aan mensen van elders in ruimere mate dan lot nog toe het geval was, weningen be schikbaar worden gesteld. Gebeurt dit niet, dan aal de bevolking niet meer toenemen, hetgeen ertoe zou kunnen lelden, dat de economische groei In Schiedam zou worden algeremd' Bit is een van de conclusies die neer- igelegd zyn in het rapport dat door het Economisch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland, op verzoek van het gemeentebestuur, is gemaakt over ■„De ontwikkeling van do woningtoestand in Schiedam". In dit rapport wordt aandacht besteed aan de feitelijke woningproduktie sinds 1947 aan het woningtekort en aan het bevolkingsverloop. Zoveel mogelijk is de plaatselijke situatie vergeleken met die In Delft, Dordrecht en "Vlaardingen. tering voor Schiedam zelfs gunstiger geweest dan die voor Dordrecht en Vlaardingen alhoewel nog minder gunstig dan die voor Delft. Hoewel het rapport geen cijfers geeft uit de laatste jaren, mag toch aangenomen worden dat de woning situatie in Dordrecht en vooral Vlaardingen gunstiger is dan die :n Schiedam, In 3956 was de woningbe hoefte in Vlaardingen maar 5,8%, in -iiirt'BfJ de toewijzing van woningen Is •*bet Schicdamse beleid steeds geba kerd geweest op het standpunt, dat 7de nieuwbouw hoofdzakelijk moest ■worden toegewezen aan Schiedam mers. Dit vooral omdat in Schiedam als oude stad na 1950 veel aandacht -Js besteed aan de sanering. De men sen die vanwege deze sanering hun hub moesten verlaten, kregen uiter aard 7 vervangende woonruimte toe gewezen. Slechts aan een betrekke lijk klein aantal mensen van elders werd In Schiedam woonruimte ver schaft en dit waren meest „omnis- baren" als onderwijzers, gemeente ambtenaren, politie-personeel, enz., 'benevens werknemers in die nieu we bedrjjven die zich ten noorden van de spoorbaan vestigden. Vertrek-gemeenlc i Door dit toewijzingsbeleid is in .de afgelopen tien jaar de groei van de bevolking, van de vier genoemde vergelijkbare gemeenten, in Schie dam het kleinst geweest, In die tijd is Schiedam vrijwel steeds een „ver- fpek-gemeente" geweest, waarbij meer mensen de stad verlieten dan -dat er vestigingen van buiten waren, ^Hierdoor wordt de groei door het geboorte overschot geremd. Dit in tegenstelling met bv. Vlaardingen. In de periode van 1952 tot en met „1958 was er in Schiedam in totaal een vertxeksaldo van 2.253 personen; „pas in 1959 was er een klein vesti- gingsoverschot. -I-Met uitzondering van 1959 is het „provinciaal woningcontingent steeds over de gemeenten verdeeld naar verhouding van de plaatselijke wo- ningbehoef ten, waarbij rekening wordt gehouden met het woningte kort, de natuurlijke aanwas van de bevolking, de sanering, maar ook ■met de migratie. Hoewel het billijk is dat bewoners van de eigen ge meente in het algemeen voorrang hebben bij de toewijzing van woon ruimte, is het toch ook denkbaar dat door een ruimere toewijzing aan mensen van elders, hetgeen kan lei- den tot een vestigings-saldo, het wo ning-contingent verhoogd zou kun nen worden. Zelfs is het denkbaar, zo wordt in het rapport gezegd, dat de verhoging van het contingent groter is, dan de toewijzing van wo ningen van xueuw-gekomenen, zodat d£,e(gen,„ bevolking cr ook van kan profiteren. In 1956 verbetering In dit rapport komt het ETI tot de conclusie dat in het tijdperk 1547195S in Schiedam de woning nood groter is geworden, in plaats van af te nemen en dat eerst In de perlade van 1956 tot en met 1959 de woning-situatie Is verbeterd. Tot de ze verbetering heeft het continu-con- tract voor de woningbouw, waardoor grotere aantallen woningen gebouwd en afgeleverd zijn kunnen worden, zeer belangrijk bijgedragen. Voor de toekomst Is een voortzetting van enigerlei vorm van woningbouw op grote schaal onmisbaar. Temeer daar door de industriële ontwikkeling In het Waterweggebied de werkgelegen heid gestadig groter wordt, hetgeen tot een „woondrak", ook in Schiedam, zal leiden. In 1947 waren er in Schiedam 16.230 woningen en de woning- be hoefte was 18.202; een wonmg-tekoi i dus van 1.972 of wel 12,2%. In 1956 waren er 19.007 woningen, maar de woningbehoefte steeg tot 21.235. De behoefte mag dan afgenomen zijn tot 11,4%, het woningtekort was ech ter groter geworden, n.L 2.228. Hier mee kwam Schiedam van de vier steden wel het slechtst uit de hus. Doordat na 1956 het Vijf-jaren plan vruchten begon af te werpen, begon de woningvoorraad sterker te stijgen dan de woning behoefte, zodat eerst toen sprake was van een afne men van de woningnood. In deze laatste jaren is de ingezette verbe- f Advertentie LM.) Schouwburgagenda Te bevragen aan het Hoofdbu reau van Politie te Schiedam tussen 9-12.30 uur en 2-6 uur: Portemon nee met inhoud; welpenpet; grijze shawl; autoped; grijs wandelwagen tje. Te bevragen bij de vinders: Pias tic hoes voor strijkplank, Staat, Wi* bautplein 7; lipsleutel. Schoonbeek, L. de Collïgnystraat 32; ring met sleutels, T. Korteland, Westfranke- iandsestraat 46; sleutel H- Plam- beck, Grofbaan 49; etui met zon nebril, P. van Os, v. Ruysdaellaan 12 a; autoped, C. J. Koster v. d. Tempelstraat 38; plastic auto, A. v. Rixoort, Leliestraat 41; autoped, Els- hof, Dam 40; 1 p rolschaatsen, fili aal Jamrn, Wibautplein; zilveren armbandje. Schoonbeek L. de Col lïgnystraat 32; armband, Vierboom, TJsselmondestraat 47 a; gouden ring, A. Lugten,1 Café Spinnewiel, Grote Markt; rood gestreept truitje, Kor- peraal, Alb". Thijmstraat 71; d. grijs jongensjasje He'jblom, Prof. Kee- somstraat 14 e; zwart-wit kinder- schoentje (R), v. d. "Waard, Schie- damseweg 29, ICethel; gebloemd shawltje, Kraaienbrink, Prof. Ka- merlingh Onneslaan 168 b; blauw kinderjasje, KorpeL, Mgr. Nolenslaan 321; wit truitje, F H, Klein, Heren pad 4; portemonnee met' inhoud, C. WiLiems, Grofbaan 19/10; akten- tas, concierge, W. de Zwijgerschool, St. Liduinastraat 35; tas met in houd, A. v: Mil, Schiedamseweg 181 Kethel; tasje met inhoud, J, Quadt, Galliloislraat" 85 7 c. Dordrecht 9,3% en «i Schiedam nog 11,4%. Delft was nog ongunstiger met 14%. Goedkope woningen Wanneer van de woningzoekenden een (grove) indeling wordt gemaakt, dan bljjkt dat ln Schiedam 63% van de woningzoekenden handarbeiders zjjn. Daar ook nog een deel van de groep ambtenaren, employe's en winkeliers (die bjjna 24% Is), aan gewezen is op woningen met een huur vah ten hoogste 17 per week, blijkt bei wel dat er in Schiedam vooral behoefte Is aan goedkope wo ningen. Dil zijn nog steeds de wo ningwetwoningen, zodat ook hier weer het belang van het contlnn- contract blijkt. In Schiedam zijn drastische sane ringen nodig, constateert het ETI- rapport. Er wordt dan ook op gere kend dat bi de komende drie jaar ongeveer 500 woningen afgebroken zullen worden. Maar vooral in het centrum Is de „verkrotting" sterk. Omdat men weet dat de hulzen op geruimd zullen worden, wordt er ook weinig aan het onderhond ge daan, zodat de oude woningen snel vervallen. (Adueuentïe LM.) dorstlessende melkchocola Ondanks de concurrentie van de televisie heeft de Schiedamse Kunst kring toch een goed jaar achter de rug. De ledenlijst bleef volledig be zet en wordt bepaald door het aan tal aanwezige plaatsen ln het Pas sage-theater. Gebleken is ook dat het verloop in het afgelopen jaar niet groter is geweest dan in de an dere jaren. „Het bestuur ziet dan ook geen redenen aanwezig om de koers waarop de Schicdamse Kunst kring vaart voor het komende jaar te gaan wijzigen," heeft de heer D- J. Schoonhoven, voorzitter van de Schiedamse Kunstkring ons mede gedeeld. Dit betekent dus dat naar een zo hoog mogelijk niveau van voorstellingen wordt gestreefd, waarvoor de beste gezelschappen van Nederland geëngageerd worden. Dit is lang niet zo eenvoudig als het lijkt, want juist bij de goede toneelgezelschappen in Nederland be staat er maar een geringe bereid heid om „in de provincie" te gaan spelen en ook het feit dat Schiedam geen schouwburg heeft, met een pas sende accomodatie, werkt niet sti mulerend op die bereidheid. Toch is het bestuur van de Schied. Kunst kring er wederom in geslaagd een aantrekkelijk programma voor el kaar te krijgen. Het Kunstkring-seizoen wordt op 6 oktober geopend met een voorstel ling door de Hoofdstad-operette, die dit seizoen het 15-jarig bestaan viert en daarvoor een jubileum-stuk op het repertoir heeft gezet, n.L Wie ner Blut. Het gezelschap heeft overi gens wel enige wijzigingen onder gaan. Zo is Fritz Steiner uitgetreden en vervangen door een jongere kracht, die in de laatste voorstellin gen van „Sissy" getoond heeft over komische capaciteiten te beschikken. Ook zijn voor dit jubileum-seizoen twee dames-solisten uit Weenen aan getrokken, Van dit Wiener Blut in nieuwe zetting krijgt de Kunstkring de première voor Rotterdam en omgeving. Wat de verdere voorstellingen be- treft is 3e Haagse Comedie geënga geerd voor 10 november; het Hot- tarda ms Toneel treedt ber 00 De eerste opvoering in het nieuwe' jaar, op 25 januariwordt verzorgd door het gezelschap En semble dat aanmerkelijk is versterkt en waarvan dit seizoen veel ver; wacht wordt. Op 23 iebruari komt de toneelgroep Theater in Passage en het gezelschap Puck op 6 aPr«- Het Rotterdams Toneel zal de reeks on 27 april besluiten. Welke stukken door deze geze - schappen gebracht zuilen nog niet vastgesteld, daar hct Kuma kringbestuur de nog komende pre niières wil afwachten, voordat een keus wordt gedaan, „Maar verwacht mag worden dat het peil van de stuk ken hoger zal liggen dan vorig jaar" zo meende de heer Schoonhoven. Een snoepautomaat, die de heer L. J. voor zijn winkel aan de Snel- liussmgel had hangen, is gisteren vermeld. De voorzijde van de auto maat werd verbrijzeld en er zijn 10 a 12 rollen drop gestolen. Mej. E. P. B. deed aangifte van de diefstal van haar bromfiets, die zij vijf minuten onbeheerd voor een huis aan het Klein Eendracht had neergezet. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St. Liduinastraat 58. Bellen bij ongeval: G.G. en GJD. Tumlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 2030 uur, woens dag van 9.30 tot 16.30 uur, don derdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9,30 tot 16.30 en van 19 tot 20,30 uur, zaterdag vaD 9.30 tot 16.30 uur. 's Zondags ge sloten. K.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 7-9 uur; dins dag 10-12 uur, 2-5 en 7-9 uur; woensdag 2-5 en 7-9 uur; don derdag 10-12 uur; vrijdag 2-5 en 7-9 uur; zaterdag 10-12 en 2-5 uur. Steö. Museum. Tentoonstellingen* .Kinderdroom" en „Parijs" en Groninger Grafiek. BIOSCOPEN Passage, Alleen 2 uur: „De kinder rechter". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Een engel in Brooklyn". DIVERSEN Passage-theater, 8 uur VARA. Caba ret-avond. GEBOREN: Karin, d. van J. van der Kraan en N. M. van Pelt; Jac queline, d. van J. Holswilder en W. L. Plooi)Adrianus, z. van H. J. Verdoes en J. J, A. van Loosbroek; Johanna M,, d. van W. Post en J. G. Magieïse; Marguerite M., d. van R. Smulders en 'E A. M. van Loon; Judith S. J., d. van A. A. L. Steg- mann en A. C. van der Velden. OVERLEDEN: L. de Roo, 43 jaar; W. Roozen. 67 jaar, i HET is merkwaardig, te bedenken, hoe weinig de muzikale uitdruk kingswijze voor bepaalde affecten zich gedurende vele componistenge neraties heeft gewijzigd. Smartelijk heid is al sinds onheuglijke tijden weergegeven met behulp van. halve toonschreden en ook de koraalbe werking „Ach Gott! erhör mein Seuf- zen", van Krebs, waarmee Jacq, P. Bekkers gisteravond zijn veertien daagse orgelbespeling in de Grote Kerk opende, ontleent het klaaglijke karakter aan de veelvuldige chroma tiek en. de schrijnende samenklank, overmatige sext genaamd. Het is een sfeervol stuk, door Bekkers rustig en met mooie registratie gespeeld en een fraai tegenwicht vormend voor de op het jubelkoraal „"k Wil U, o God, mijn dank betalen" berustende slotimprovisatie. Deze inspireerde de organist echter tot wat gezochte har monieën en een canonische verwer king, waartoe de melodie zich niet bijster goed bleek te lenen. Hare Koninklijke Hoogheid Marij ke, prinses van Druiven-Westland, bracht woensdagmiddag een siaat- siebezoek aan de Floriade. Vooraf gegaan door een vlucht bevallige majorettes en een harmoniecorps bezichtigde mejuffrouw Marijke Bruinsma uit Naaldwijk onder meer de boeiende inzendingen van haar geboortegewest op de binnen- expositie ,Jierfstglorie". Alvorens het gezelschap het fruit- pakhuis, waar tevens een ont vangst werd gehouden, bereikte inspecteerde prinses Marijke Bruinsma de Floriade-kinderbe- waarplaats. De kleuters vonden het hoge bezoek bar interessant Met de museum-avonden is weer een aanvang gemaakt. Voor de bei de cursussen „Verkenningen, vai kunst" cn „Kunstgeschiedenis in vo gelvlucht", georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap «n het Schiedams Museum samen, komt een verheugend aantal Inschrijvingen binnen. Bovendien komen tal van vereni gingen in eigen kring. Zo ontvangt het museum in oktober o.a. de Za ken Studiekring, de Vereniging Oost en West en begint de Vrijzinnig Christelijke Jongeren Gemeenschap aan de eerste van vier „ronde tafel conferenties" over de kunstgeschie denis. Ook met de scholen bestaat een levendig contact. In het vorig seizoen is bij wijze van experiment een enkele maal een grammofoonplatenconcert voor de komende en gaande museumbezoe ker gehouden, een soort „Museum- prom." Dit zal worden voortgezet m de loop van oktober, op een vaste zondag in de maand met een van te voren aangekondigd programma van bijzondere platen. Een aparte entree wordt daarbij niet geheven. De moeilijke kwesties rond de Schicdamse Toonkunst Muziekschool zjjn blijkbaar nog niet opgelost met het verlenen van ontslag aan de di recteur, de heer C. Backers. Want naar aanleiding van de uiteenzetting van het college van B. en W. aan de Gemeenteraad, zoals die ook door ons blad Is gepubliceerd, Is de commissie ad hoe, gevormd uit de leraren, ouders van leerlingen en meerder jarige leerlingen, weer In het ge weer gekomen. Vooral ook omdat het verzoek van de commissie aan de Raad om een onderzoek In te stel len, door B. en W. van. de hand Is ge wezen. Door de heer H. W. Metaal Is namens de commissie op 19 sep tember wederom een brief aan de Gemeenteraad gericht, waaraan, vy het volgende ontlenen: „ln de bedoelde uiteenzetting wordt melding gemaakt van. het feit, dat het College van Burgemeester en Wet houders niet ingaat op het adres, dat door een commissie van leraren, ouders en meerderjarige leerlingen van de muziekschool, betreffende de ontslagkwestie tot het Gemeentebe stuur is gericht, daar dit door de fei ten is achterhaald." Verder zou het college in zyïi schrijven u medegedeeld hebben „dat de kantonrechter zich rJet heeft uit gesproken over de schuldvraag." Mocht dit persbericht juist zijn, dan wijzen zij er beleefd op, dat het nu jufst deze schuldvraag is die hen er toe bracht een onderzoek te vra gen en zij vinden dat indien hun verzoek zó behandeld gaat worden, als door B.&W. wordt voorgestaan, dit neer zou komen op een „zeer goedkope handelwijze." Als b.v. over een half jaar het be stuur van Toonkunst-Muziekschool besluit om de per 1 oktober optreden de Heer Hillen als directeur, te be danken voor zijn bewezen diensten, wat gezien de verhoudingen op de school en de ervaringen met dit be stuur helemaal niet uitgesloten is, omdat er geen of onvoldoende ver trouwen is, ook dan zal waarschijn lijk de Kantonrechter de arbeids overeenkomst ontbinden omdat „een redelijke samenwerking niet meer mogelijk Is." Maar.ook dan zal de Kantonrechter zich niet over de schuldvraag uitspreken, (Misschien kost het de Gemeente dan weer ƒ5000,—). Voorts zouden zij zich voor kunnen stellen dat informaties Uwer zijds naar het gevoerde beleid van dit bestuur, mede gezien het feiten materiaal in hun verzoekschrift van 25 juli 11 aangevoerd, van groot nut kunnen zijn voor de verdere ontwik keling van de Toonkunst-Muziek school. Tenslotte zijn zij van mening dat de schuld van „het gebrek aan ver trouwen" voor het overgrote deel bij het huidige bestuur ligt. Het is om al deze redenen dat zij het ten zeerste zouden betreuren wanneer TJw Raad als onafhankelijk bestuursorgaan der Gemeente hun verzoek zou afwijzen met het argu ment; „deze kwestie is door de feiten achterhaald." Moge het grote goed der democra tie t.w. haar openbaarheid van hande len, weer eens groots en. onbevangen getoond worden. De tanende interesse voor het open baar bestuur der Gemeente kan er wél by varen." Aldus het schrijven van de heer H. W. Metaal, namens de commissie ad hoe. Tussen deze beide vertolkte Bek kers twee prachtige werken uit de orgelliteratuur: Bachs F-dur Toccata en Mozarts Fantasie in f-molL In deze over-akoestische ruimte zou Bachs Toccata erbij gewonnen heb ben, wanneer de beide hoofdelemen ten, n.l. de drieklankfiguur en de ak koordcadens scherper gearticuleerd waren uitgevoerd. Eveneens terwille van de duidelijkheid en thematische profilering had een beter gescan deerd ritme Mozarts Fantasie boei ender kunnen maken, vooral in het Franse ouverture-achiige begin van dit stuk. Veel meer benutte Bekkers het staccato spel in zijn begeleidingen van de hobö-soli, daarmee de lichte, speelse klank van dit instrument voortreffelijk completerend. Het was trouwens in elk opzicht prettig, te luisteren naar Gijs de Graafs mooie toonvorming, die terstond frappeerde in de frisse sonate van Santo Lapis. Het tweede stuk was een concert in G, dat van Domenico Scarlatti heette te zijn, maar dan toch wel een ge duchte bewerking moet hebben on dergaan om zo weinig van diens stijl kenmerken meer te bezitten. Des ondanks is het de moeite van het spelen alleszins waard, evenals dat het geval is met de Gavotte en Gigue van Boyse, waarmee Gijs de Graaf zijn zeer waardeerbare aandeel in dit programma besloot ELLY SALOMÉ (Advertentie LM.) lekkere Na de malaise van het vorige weekeinde staan de Schiedamse ama teurs nu voor de taak het herstel te bewerkstelligen. Ook ln het komende weekeinde zijn de teams niet kans loos, maar gebleken is, dat kaliber alléén niet voldoende is om tot winst te komeu. Op papier zyn de stan- daardteams weer sterker dan vorige seizoenen, maar homogeniteit en vol doende doorzettingsvermogen ont breken nog. Wij geloven echter, dat de resultaten spoedig zullen volgen en dan gaan de Schiedammers onge twijfeld weer naar het front van de voorste rijen. Lager KNVB Thuis ontvangt Excelsior '20 het gerenommeerde Neptunus. Wij zien onze tweedeklassers niet als over winnaars uit de strijd komen. Wél favoriteit is Martïnit, dat voldoende kracht heeft om in het Volkspark het Haagse PDK te slaan. Ook Ursus is kanshebber in de uitwedstrijd tegen RA VA. Op de Boshoek houdt SFG de strijd tegen het Noorden in even wicht. Schiedam moet in sportpark Harga van Gouderak kunnen win nen. SVDPW gaat in Dirksland een moeilijke strijd tegemoet tegen dp stoere club van die naam. De reserves: DHS 2—Emma 3: EDS 2Excelsior '20 2; CW 4—DHS 3; Excelsior '20 3Nado/Vooruitgang 2; De Musschen 3Schiedam 2. Afd. Rotterdam Het ongeslagen Demos brengt een bezoek aan de oude rivaal Belvedère. In vorige seizoenen streden de teams tegen 'elkaar om uit de ouurt van de onderste plaats te blijven, nu gaat Demos naar Rotterdam om gedeci deerd de eerste plaats te grijpen. Tweedeklasser Wilton Fyenoord wint thuis van Pechvogels. In Rotterdam behaalt Schiedamse Boys de derde overwinning. Ditmaal woTdt Croos- wijk geslagen. Lagere teams: Feijenoord 5—Her mes DVS 5; SW 5Neptunus 4; SVV GFeijenoord 6; Martïnit 2— Sparta 3: DRZ 2—SVDPW 2; SFC 2 —Het Noorden 3; Martïnit 3—DDC 3; Fortuna 4—SVV 7; Sparta 11—Excel sior '20 4; Ursus 2—Spaxta 12; DHS 4 Coal 5; Schiedam 3—Musschen 6; DRZ 3—SVDPW 3; Hillegersberg 3— SFC 3; SFC 4—Schiedam 4; Demos 2 HWD 3; WF 2—SCR 2; DCV 5— Excelsior "20 5; Hennes DVS 7—SW SW 9Musschen 7: Spartaan '20 7—Excelsior ^0 7; VFC 4—SW 10; Excelsior '20 1Musschen 8; DHS 5— Transvalia 6; EDS 5—SVDPW 4; LMO 4Martïnit 4; Schiedam 5— EDS 6; Hillesluïs aSFC 5; Demos 3 —Belvedère 4; Schiedamse Boys 2— (Advertentie Z.M.J AEG - INVENTUM - DAALDEROP - PHILIPS vanaf 41.50 L. Kerkstraat 66 - Schiedam - Tel. 6 85 70' TSB 2; SW 11—Sehiebroek 5; Her mes DVS 8—Excelsior R. 11; CW 11 Herraes DVS 10; Hermes DVS 9— VDL 4; VFC 0—Excelsior '20 8; Ex celsior '20 9-RKWIK 5; DHS 6— Sehiebroek 7; Ursus 3—Poortugaal 3; De Hollandiaan 6DRZ 4; Trans valia 7—Ursus 4; DHS 7—RKWIK 6; Musschen 11SVDPW 5; NRC 5 Martïnit 5; Tediro 5SVDPW 6; EDS 7SFC 6; Schiedam 6—Zuider ster 6; SFC 7—SVDPW 7; Demos 4— Swift Boys 3; WF 3Steeds Hooger 4; DZB 5—Demos 5; Nestoro 4 Demos 6; ASB 4Demos 7. Zaterdagvoetbal Ook de clubs in het zaterdagvoet- bal hebben meer kwaliteiten dan hun plaatsen op de ranglijst en de resultaten doen uitkomen. Van HBSS mag zaterdagmiddag in sportpark Harga een goede overwin ning worden verwacht op Capelle. Als de oranjehemden de punten ver overen, plaatsen zij zich (voorlopig) bij de koplopers. Eveneens in Harga voetbalt GSS tegen GOZ met de be doeling de onnodige nederlaag van vorige week te doen vergeten. In Stad aan *t Haringvliet poogt GTB tegen SNS een puntendeling te be werkstelligen en kanshebber PPSC gaat een examen doen. bij DVO '32. Deze tegenstander speelt technisch een goede partij, zodat het gewijzig de PP met vaardig voetbal het over wicht kan gaan tonen. De overigen: Monster 2HBSS 2; PPSC 3—Sunlight 2; Zuidland 2 HBSS 3; DVO ^2 3—GSS 2; PPSC 4 HPV 2; GTB 3—GSS 3; HBSS 5— Vlaardingen 4; Sunlight 3—PPSC 5; HBSS 6GGK 2; SW al—ADO al. Organisatoren hielden rekening niet alle leeftijdsgroepen Sehiebroek zal van 24 september tot cn met 1 oktober in het teken staan van een groots opgezette Vei lig Verkeersactie, waaraan diverse instanties, zoals Vereniging voor Veilig Verkeer, de politie, de Stich ting Schiebroekse Gemeenschap e.a. medewerking verlenen. Als promotor van deze actie kan worden beschouwd mevrouw J. F. Greive-Willebrand, 2e secretaresse van de Vereniging voor Veilig Ver keer, die in overleg met de organi satoren een programma heeft sa mengesteld, waarbij met alle leef tijdsgroepen rekening Is gehouden. Zo 2ullen er verschillende ver- keersspelen voor de lagere school jeugd plaats vinden, er zal een vciligverkeersrally voor de jeugd rati 10 jaar en ouder 2ijn, voor au tomobilisten, een puzzlerit en voor bromfietsers een behendigheidswed strijd. Voorts is het mogelijk met de meeste moderne apparatuur bromfietsen' en auto's te laten tes ten. De winkeliers hebben een etala gewedstrijd georganiseerd en bijeen inlichtingenstand in een tent op het Rhododendronplein worden alle vra gen over veilig verkeer beantwoord. De politie zal aanwezig zijn met een geluidswagen, om de grote en kleine verkeerszonden, die de weg gebruikers dagelijks begaan op pret tige wijze» onder hun aandacht te brengen. i De Vereniging voor Veilig" Ver keer is van mening, dat liet initia tief van de Schiebroekenaren na volging verdient. De ervaring heeft geleerd, dat bij dergelijke acties in woonwijken meer resultaten worden bereikt dan bij acties uitgesmeerd over de gehele gemeente, die zeer veel geld kosten en in vele geval len met of nauwelijks tot haar recht komen. (Van onze correspondent) SLIEDRECHT. Woensdagmor gen omstreeks elf uur is de 78- jarïge weduwnaar Hendrik de Bruin te Sliedrecht dood in zijn woning aangetroffen, Het bleek, dat de gas slang van het gasstel los was. De politie heeft nog geprobeerd met een zuurstofapparaat de levensgees ten op te wekken, doch zonder re sultaat. De man was alleenwonend. Nieuw winkelcentrum in Krimpen KRIMPEN a. d. IJSSEL. Gis- termiddag heeft burgemeester JiAal- bers van Krimpen ,a. d. Ussel het nieuwe winkelcentrum aan het Raad huisplein officieel geopend, nadat de heer K. van de Wetering het object aan de huurders had o vér- gedragen. Dertien bedrijven, waar onder een groot aantal van buiten de gemeente, hebben de twintig een heden keurig ingericht en vandaag hun deuren, voor het publiek ge opend.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1