r 1 iex-Bakkerij Vlug kwam aan 't Broersveld gereed mmm mm Peek&Cloppenburg DWS-dames verloren: de rest haalde winst niet tot winst komen HANDBAL Da ar ARCADE opgeknapt Gouden huwelijk AGENDA KORFBAL Schiedammers konden „De genadeloze wreker" uit Amerikaanse burgeroorlog „Schiedam" jubileert in het nu voltooide eigen honk Eerste winkel geo Wedvlucht van De Blauwe Doffer Plantage-concert van Gusto's Muziek OPENT VRIJDAG 30 SEPT. 12 UUR Uitvoering van de „Messiah' Huldigingsavond van de A.N.B. jonjensVhemden elke woensdag jongensmarkt PULLOVERS 1 Mr. W. Slagter tot rechter benoemd IN MONOPOLE: SCHIEDAM Koeriersters Dinsdag 27 september 1960 3 L S*** Het houw-complex van Bakkerij Ving Is, voor wat de achterzijde aan het Broersveld betreft, vrijwel gereed gekomen. Zoals men op de foto kan zien, heeft men daar In het In strakke, moderne lijnen op getrokken pand op de begane grond, onder een soort luifel, een viertal winkels met daar hoven over de ge hele gevellengte een blanke blinde muur, waarachter de bakkerij ver scholen ligt, met daarboven weer de lichtvoorziening \'an het bedrijf. Deze moderne vormgeving, op zich zelf beslist niet onaangenaam, steekt wat schril af tegen de rommelige en veelal heel oude gevels van het Broersveld, Het Is dan ook pas een voorbode voor het toekomstige nieu we „gezicht" van die straat,. Zoals we kortgeleden nog uitvoe rig hebben belicht, ligt het in de bedoeling van het gemeente-bestuur om Vanhet Broersveld, na de sa nering van die buurt, een. moderne winkelstraat te maken. Daarbij is gedacht een min of meer ononder broken rij van winkels of winkel galerijen met daarboven dan kanto ren, bedrijfspanden of huizen. Het 2al nog wel vele. jaren durén, voor dit grootse plan in uitvoering zal zijn gekomen, maar het eerste te ken is er dan nu al in het. pand van Bakkerij Vlug. In de nieuwe, juist-gereed geko men winkelgalerij is zelfs al de eer ste winkel geopend. Onder de naam. „De Steenbok" heeft de. Schiedam- se firma Brometa daar een filiaal in kunstnijverheids-artikelen ge opend; Deze winkel heeft, aange past aan de branche, een zeer mo derne maar ook heel artistieke In richting gekregen, waarbü druk ge-i bruik is gemaakt van moderne be timmeringen in blank hout en met. de aanwending van natuursteen en zelfs mozaïek. Een fraaie collectie producten van de kunstnijverheid uit vele landen ter wereld treft men daar aan. Zo zijn er uit Zweden glas en handbedrukte stoffen, uit Noorwegen stoffen en bestekken, Denemarken leverde evenals Fin land glaswerk, maar ook b.v. Ke nya en Haïti zijn vertegenwoordigd met houtsnijwerk. „De Steenbok" is dan ook wel een luxq-paardje in het Broersveld. Voor de Scbtedamse handbalteams is het beslist geen slecht weekend -geweest: alleen de dames van DWS verloren en de Wilton-dames haal- rden een verdienstelijk gelijkspel op Turnlust. Alle andere teams won nen, ook, tegen de verwachting in. dejDWS-heren. - 'Aan de Maaskant" leek het er op of de Turnlust dames Wilton zou den overspelen, want na drie mi nuten stonden zij 20 voor. Maar Wilton pakte het energiek aan. .Na dat een vrije worp niet werd be nut werd de tweede in een doel punt omgezet door Fr, de Raay. In de laatste vier minuten vor de rust (Advertentie LM.) Leuke coats voor Jongens en meisjes, capiton voering, capuchon met moucon. In pittige moderne kleuren diverse dessins Voor een Jasje leeftijd 4 jaar zou U graag f 30,- be talen. De prijs bedraagt echter slechts 23.50 kl. st. p. maat Wollen Jongens-pullovers met ronds of V-ncls. Allo 1 mode kleuren. 14.90 Leeftijd. 12 jr. DE KLEREN MAKEN DE MAN EN HUISMAN MAAKT OE KLEREN KORTE HOOGSTRAAT IS f MIDDELLANDSTRAAT 98-100 WOLPHAERTSBOCHT 218-224 vielen er evenveel doelpunten, voor elk van de ploegen twee, 2odat met 34 werd gerust. Daarna werd het spel nog harder, maar scheidsrech ter K. Venlx had de touwtjes goed in handen. D. Boerde Keizer maak te gelijk cn Fr. de Raay zorgde voor een voorsprong, die echter weer verloren ging, In de laatclé minu ten vochten beide ploegen om de zege, maar *t bleef gelijk. In Sportpark Thurlede namen de DWS-dames al spoedig een 3—0 voorsprong (door B. Kouwenhove en N. Robart), maar toen maakte Animo er ernst van en nog voor do rust werd keepster A. Veldhoven viermaal gepasseerd. Na de thee ble ven de Haagse dames uitlopen, waar tegenover L. Robart maar éénmaal kon scoren. Eindstand 38 voor Animo. De dames van UVG zagen kans om thuis een verdienstelijke 4 overwinning te behalen op Oliveo. Dames 2 van DWS won met 61 van Actief 2 en de dames-reserves van Wilton moesten de winst (21} bij Victory in Dordrecht laten. De heren van Wilton speelden een aantrekkelijke wedstrijd tegen VODO. die met één man minder speelde doch al dra het eerste punt scoorde. Het spel ging mooi gelijk op, totdat de rust met 'n kleine 6—5 voorsprong inging (vier goals ;van H. v,d. Lugt, een van H. Over heid en J, Zonneveld). Na de rust brachten J. Foncke (2x) en C. Boer de stand op 95. Maar VODO haal de op tot 98, doch C. Boer stelde de zege met 11—8 veilig. De DWS-heren hadden Advendo op bezoek en keken al gauw tegen een 03 achterstand op. Maar het goede keeperswerk van H. Ouborg bracht hetvertrouwen in de ploeg terug, zodat het 33 werd en met 54 werd gerust. In de tweede helft werd Advendo'overspeeld. De DWS- voorhoede kon ..niet ophouden,, zo dat het een 137 zege werd. Bij UVGHermandad heren werd het een punten-stortbad: 26. Daar UVG het grootste deel opving, werd het een Schiedamse 1511 overwin ning, De DWS-réserves velden Rot terdam genadeloos met 14—3, maar de Wilton-reserves kwamen tegen Snelwiek2 niet tot winst: 13—7. Junioren: Dames DWSRODA 2—8: UVG—Activitas 6—3. Heren: DWS—RODA 6—9. Gebouw Arcade, de bekende feest zaal aan de Lange Haven, wordt opgeknapt en vernieuwd. In de foy er ls de modernisering reeds ge reed gekomen en deze maakt nu een veel prettiger en fleuriger indruk. De oude, bruine, houten tafels heb ben plaats moeten maken voor lich ter materiaal: moderne formica-ta- fels en lichte comfortabele .stoelen in vele kleuren. De houten vloer is nu onzichtbaar gemaakt" door twee-kleurig marmoleum. Dit alles wordt door een drietal „tros-lampen". verlicht. Door dit alles is .de foyer zodanig opgeknapt,- dat gérant Ja nus .de Veth er nu met trots in rond loopt. Maar ook de rest van het ge bouw zal zo zoetjes aanopgeknapt en gemoderniseerd worden.-Men ia nu nog bezig de jboven gelegen re petitie-zaal op "te schilderen in een andere tint en in de grote zaal be neden zullet in het begin van vol gend jaar nieuwe stoelen geplaatst worden. De vloer van deze zaal wordt onderhanden genomen en er komen ook nieuwe gordijnen. Tenslotte zal het gebouw ook aun de buitenkant een verfje krijgen. De P.V, „De Blauwe Doffer" nam deel aan de wedvlucht vanuit Ol- denzaal, een. afstand van 178 km. Gelost werd om 10.45 uur: eerste duif binnen om 12.43.12 uur; laatste prijsduif om 13.07.25 uur. Uitslég: 1 8 18 Sebrechts; 2. W. v. d. Hoeven: 3 8 9 Balvers; 4 5 10 14 19 Wenteler; 7 Ilmer; li 15 17 Neef; 12 16 20 B. van Gogk; 13 Vrauwdeunt; Simons diploma. (Advertentie I-Af.) radio en televisie "Joh. dc Heer OQSTZEEDUK J» - «OTTERDAM TEL 115235 Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Bellen bjj ongeval: G.G. en GD., Tuinlaan 60; telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer 6 4666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, woensdag van 9.30 tot 16.30 uur, donderdag van 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur/ zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. 's Zondags gesloten R.-K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag van 19 tot 21 uur, dinsdag van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur, woensdag van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur, donderdag van. 10 tot 12 uur, vrijdag van 14 tof 17 en van 19-tot 21 uur, zaterdag van 10 tot 12 en.van 14 tot 17 uur Stedelijk Museum. Tentoonstellingen „Kinderdroom" en „Parijs" en Groninger grafiek. Werken van Krsto Hegedusic. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Als het bloed kookt". Monopole, 2, 7 en .9.15 f uur: *Drie Franse katjes". DIVERSEN Opstandingskcrk, 8 uur: Herv. Vrou wendienst. Vergadering, j Malson West buis, 8 uur: Huisvrou- wenver. Dia-avond. Gusto's Muziekvereniging geeft onder leiding van dirigent B. Boer man op woensdag 28 september een concert in de Plantage, aanvang 8 uur. Het programma luidt: Defilcer- mars (met drumband) van W. F. Sprink; Symfonie in één beweging, van Li. E. Jadin; J. A.. Hasse-suite, van A. den Arend; Versmade liefde (wals) van Paul Linekc; Manoeu vremars (met drumband) van P, A. Stenz en Imperial Echoes van A. Safroni. GEBOREN: Catharina M., d. van J. J. A. van Winden en W. C. Ph. van Mil; Rudy, z. van J. van Schijn- del en A. Heus; Susanna A., cL van J. Th. de Raaij en E. Volk; Gerrit, z. van M. Verwaal en G. Sterren- berg; Lambertus L., z. van L. L. *t Hout en M. J. C. Tomasini. OVERLEDEN: F. van Zomeren, 70 jaar, wed. van W. B. Scholten; C. Kleinherenbrink, 56 jaar, echtg. van W. Endenburg; C. J. Bels, 79 jaar, wed. van J, J. M.WoIsky. (Advertentie I.M.) BEURS V0QR MODE EN HUISHOUDING Vrydap 30 september herdenken de heer L. Hagestein (74 jaar) en mevrouw J. Hagestein-Van Kampen (72)het heuglijk feit dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Dat is nog in Schiedam ge beurd, want al zijn de gouden ech telieden op het eiland Putten ge borenzo rond de eeuwswisseling kwamen zij naar, ome veste. De heer Hagestein heeft nog het voor Schiedam ongewone beroep van boswachter vervuld, dat was toen het Sterrebos nog „bos" wasdaarna is hij bü de gemeente politie werk zaam geweest Het echtpaar Hagestein, dat nu rustig in de bejaarden-flat Nieuio- land woont, heeft zes kinderen, vijf tien kleinkinderen en ook al twee achter-kleinkinderen. Voor hen is het natuurlijk vrijdag ook feest en omdat het flatje deze toeloop niet kan bergen, zal het gouden feest in een zaaltje worden gevierd. AHOY' GEBOUW t/m 12 Oct. In de grootse plannen van het Kom Schiedams mannenkoor „Or pheus" en de Arbeiders zangvereni ging „Excelsior" om op 26 december een. kerstconcert te geven, waarbij de Messiah van G. F. Handel zal worden opgevoerd, is een wijziging gekomen. De Nederlandse zanger Arnold van Mill zal niet optreden, omdat de besprekingen zijn afge sprongen op het honorarium. Geëngageerd zijn nu de Engelse sopraan Jennifer Vyvyan en voor de altpartij Sybille Raaphorst, die ook met het jeugdorkest is opge treden. Verder de tenor Cornells Kalkman en de bas Léon Combé, beiden bekend van de radio. De or gelmuziek zal worden verzorgd door Mcindert Boekei en Adri Slootma- ker bespeelt het klavecimbel. Welk orkest zal optreden is nog niet be kend. De afdeling Schiedam van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond organi seert op zaterdag 1 oktober een bij eenkomst in het Volksgebouw, aan vang 8 uur. Daarbij zal een aantal leden worden gehuldigd in. verband met hun 25- en 40-jarig lidmaat schap. Onder leiding van Bernard Barends wordt daarna een cabaret programma gegeven, waaraan ver der medewerken Les Gertos, Martin Vinjje, Klaas Hoornen, het trio Ria Verde en Jan Staats! (Advertentie TM.) Dijckhorra "Wekelijks Buitenkansje ^jperk Die mooie jongena- hemden zijn. perfect afgewerkt, met inge naaide boordbalei- nen. De prima kwa liteit flanel biedt de beste bescherming tegen herfstwind en winterkou. En die sterke stof is krimp- vrij! De prijs vormt een extra verrassing. Normaal is die resp. f. 0,5O f. 7.SO i. 8,50 nu, 7 dagen lang, BO 4- 7 jr. «*•- e- ao 8 tl jr. S9m ©no ROTTERDAM: Hoogstaat KcizcrsTtis&t CAdvertentie f-AfJ zuiver wol, zware kwaliteit, dubbele boorden;'' sjjortieve kléürën. speciale J.M. prijs 7 jaar (kleine stijging per maat Onze eerder uitgesproken vrees, dat onze korfballers een moeilijk seizoen zullen doormaken, ls door de ditmaal behaalde resultaten be waarheid. Geen van de drie eerste twaalftallen kon tot winst komen. O .DJ., dat we voor de zwaarste opgave zagen gesteld, heeft het er in feite nog het beste afgebracht. Verzwakt door twee invallers moest men tegen K.OAG, aantreden en dat de thuisclub slechts met 8—6 beeft gewonnen duidt er op, dat het a priori geen verloren partij zou zijn geworden, als onze stad genoten volledig hadden kunnen uit komen. Bij Schiedam-De Spartaan is het ook anders gelopen dan we ver wacht hebben. Het lag namelijk be slist niet in de lijn, dat De Spar taan zijn wil aan de roodzwarten zou opleggen. En dat is in de eerste helft toch gebeurd. Weliswaar kon K. Tettelaar spoedig 11 maken en Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot rechter eau de Arrondissements rechtbank te Rotterdam mr, W J Slagter, advocaat en procureur te Rotterdam en waarnemend-griffier bij het gerechtshof te Den Haag. OVER de wel interessante figuur van bendeleider Qnantrill heeft Edward Berads een film gemaakt die „De genadeloze wreker" heet. Het is een hard verhaal uit de Amerikaanse burgeroorlog en het werd in de voor zulke gevallen Voor de Schiedamse voethal-, honkbal cn softbal vereniging „Schie dam" zullen binnenkort belangrijke werkzaamheden worden afgesloten. De bouw van kleedlokalen en kan tine ls dan met de ingebruikneming van de elektrische verlichting vol tooid. Tevens lijn andere voorzie ningen gereed gekomen. Daarom zal het vijftigjarige „Schiedam" op vrij dagavond 14 oktober In de kantine van deze vereniging in sportpark „Harga" recipiëren. De voorzitter van de KNVB de heer A. L. M. Schroder zal op deze bijeenkomst aanwezig zijn als de wethouder van sportzaken in Schie dam de heer mr. P. van Bochove overeenkomstig een vorig jaar ge dane belofte de elektrische klok in de kantine in gebruik 2al stellen. Vele sportvrienden en vertegenwoor digers van diverse organisaties zul len. op deze receptie vertegenwoor digd ztfn. Eregast is die avond bonds- consul Chris van Dijk, die dan als 65-jarige gedurende een halve eeuw voor de sport heeft gewerkt. De- nes tor van de Schiedamse voetbalwe reld heeft zijn club „Schiedam" sinds zijn jeugd gediend, hij was voor zitter in de moeilijke jaren van zijn „Schiedam" dat, in jaren na HDVS en SVV komt. onontbeerlijk geachte entourage op het doek gebracht. Spanning en avontuur z|jn daarom altijd ver bonden. Het accent valt op het doen en laten van een kapitein Westcott, die als officier van de Noordelijken naar Zuidelijk gebied wordt ge stuurd om contact te zoeken met Quantrill, een vrijbuiter die de Noordelijken veelal helpt om zijn eigen zak te kunnen spekken. Steve Cochran is die Westcott, hij vindt Quantrill en zijn bende en deelt hem het bevel mee om in de zui delijke plaats Lawrence het arse naal te verwoesten. Maar de stad mag daarbij niet gebrandschat wor den. Quantrill (Leo Gordon) denkt daar anders over en als plots het arse naal wordt leeggehaald en Quan trill wordt bevolen de wapens bui ten de stad Lawrence buit te ma ken, weigert hij zyn plan te wij zigen. .Westcott snelt naar Lawren ce om de bevolking te waarschu wen dat Quantrill op komst is, de aanval wordt afgeslagen.. Quantrill gedood en Westcott, die toch altijd een, zij hét nobele, noordeling is, komt in het gevang. Daarna wacht hem de vrijheid en Diane Brew ster, die als Sue zijn hart stal. verkleinde H. Verschoor de opgelo pen achterstand later tot 24, maar de eerste helft werd toch met 26 in het voordeel van de Rotterdam mers afgesloten. Na de rust werd de voorsprong zelfs tot 2—7 ver hoogd, maar inmiddels had Schie dam laten zien, dat men zich' niet bij de situatie wilde neerleggen/Het oude vuur kwam weer terug en de resultaten bleven niet uit. Door J. v.d. Tuuk, H. Verschoor" (2x), D. Vermeulenen mej. N. Winkelman kwam de score weer op gelijke voet, maar met een minder gelukkig doel punt kon De Spartaan weer voor komen,: gevolgd door een treffer van beter gehalte, waardoor men teslotte met 7—9 woel Succes heeft tegen K.LO.D. een zeer slechte wedstrijd gespeeld. De Hagenaars bleken helemaal niet zo sterk te zijn, maar de blauwwitten brachten er niets van terecht .Het plaatsen en schieten bleef de gehele wedstrijd beneden de maat én daar door viel het de thuisclub niet al te zwaar om in de eerste helft met 30 voor te komen en daarna mét 5—0. Mej. R. van Krogten redde tenslotte de eer, waardoor de nederlaag tot 51 beperkt bleef. Een aantal van de overige wed strijden vond door verschillende om standigheden. geen doorgang. De overige leverden de volgende re sultaten op: De Nationale-Schiedani 2 11, junioren Het Zuiden 2—Suc ces 5—3, aspiranten Schiedam a O verkanters a 22, Ons Huis e— Schiedam b 1—1.. Permanent wave Permanent. Dames voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13, Permanent vanaf 8.—com pleet Telefoon .668 33 Te huurgevraagd Heer, bii.b.h. vraagt gemeu- bileerde of ongemeubileerde zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer, omgeving sta tion of nieuwe wijk. Brieven met prijsopgaaf onder nr. S 814 bur. van dit blad. Te koop aangeboden Te koop: Philips radio gram mofoon, Philips radio met bandspreiding en extra luid speaker. Tevens: 2 Mobylet- tes i.z.g.st. te.a.b., eventueel met kinderzitjes. Graaf Flo- risstraat 33, Schiedam. Na 8 uur. GROTE voordelen voor mannen! i 'n Stoere Parkaco&t met capuchon l Voering wat- tlne/teddy. Voor 2/3 jaar. in tinneroy 29.95 Inxlbcotelé 26.75 klant ershawls in alle Meuren 2.65 Leuke, warme melton. broek, ruit of atreep, op gestikte zakken, 2/3 jaar 3.00 Tinneroy pet met oor kleppon, alle maten 6.25 Gevoerd wollen kinder- jasje, capuchon met Teddy voering. Effen, streep- of rnltdeBsIn.' 2 jaar 20,90 Melton kleuterbroek met voorschoot en galgjes, 3 zakken! 2/3Jaar 6.95 Ruit of streepdes- sin, wattine vo e- ring, capuchon met krulteddy - 4jaar 32;50 v Mooie flannelbroak, smalle pijpen. Ook iacotelè 2/3 jaar 6.95 Wollen flanschï Schuine zakken en strikceintuur of gesp. 'n Préchtjasl 6 jaar 37,00 Sportief: pantalon in Princode-Galles- rultl Met ceintuur en rits. c 6/7 jaar 14,30 Da wérine kleuter regenjas! Poplin mot teddy-voering. Oókin de capuchon l ljaar 21.50 Wevanit pantalons in vele kleuren. Oók Delana en Tweka! 8.90 Wevenit pet met tricot oorkleppen, alle maten 6.75 Stoeisterke Hazewind coats! Wat- tine gevoerd, capuchon teddy I M tinneroy grof en fijnrib «jaar 38.50 - In katoen ribhotelé 8 Jaar 35,9 Q Moderne gBruwde spijkerbroek, warm en IJzersterk, vlotte Meuren ,y:.. -ejaar 10.25

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1