UNIQUE 1 Katholieke Kring opent het seizoen met Kan-cabaret Ontvanger Meijer nam afscheid Hoogte punt in lustrum- programma llllltÉë^ Was afsluiten rookkanalen een onrechtmatige daad? mSÉESS R.K.-Politiebond „Sint Michael veertig jaar van der Leeden Strijd rond de korven Winst voor Spronkers en Meyer .tüooï do, Veertig jaar bij Cats-Neparofa vlaardingen schïec Alle bewoners van flatgebouw zonder (centrale) verwarming Burgerlijke Stand Scopulus-avond Propagandamars „Harmonie" Femina Brilmonturen v, d. AREND Collecte voor de Reclassering „DE ZAAK M.P. IN PASSAGE Revue-cabaret voor bejaarden Laatste wedvlucht De Postduif Entre-nous met „Een die niet geteld werd" Bedrijfs-klaverjas- competitie Onze specialiteit JUMPERS VESTEN ROKKEN KLEUTER- KLEDING Vergadering van HBSS Na halve eeuw gemeentedienst C. J. v. 't Hof-veertig jaar bij Duys Go. WALDO-TAXI 6.46.59 (3 lijnen) Koeken de buit van inbraak WINTERMODE 1960 Geesink ontmoet Michigami Vrijdag 30 september 1960 Vaor de openingsavond van. het nieuwe seizoen, dat het derde lus- truin-seizoen Is, heeft de Katholieke Kring het A.B.C.-Cabarct van YViru Kan eo Corrie Vonk uitgenodigd. Een goede keus, vinden wij en daar zullen de na afloop moegelachen be zoekers, die overigens de zaal ge heel vulden, het wel mee eens z(jn geweest. Het mag dan zijn dat het ge boden programma „Laat je niets wys maken" niet nieuw meer Is, daar het dateert uit het vorig seizoen, maar Wizn Kan zou de cabaretier-vakman niet zijn die hü is, als hij zyn con ference, die nog ajtjjd veruit het be langrijkste deel uitmaakt van het programma, niet was aajgepast aan de nieuwste ontwikkelingen. Boven dien Is het zo dat het scherpzinnige gewauwel van Kan ook nog kan boel en wanneer je het voor de tweedo maal lioort. Zijn intrede in de zaal deed hij na de pauze als de eindeloos in het wil de weg dazende brandweerman, die het na een vermakelijke ruzie door de telefoon, aan de stok krijgt met pianist Ru van Veen over het plaat sen van de piano in de orkestbak, die „een gevaar is voor het vluchten, de publiek". Ook wist Kan Schiedam ip zijn conference te betrekken: „ik ben blij hier te zijn, dan krijg je ten minste wat te drinken." Ons nieuwe station vond hij prachtig, „het is er nog wel niet, maar het is prachtig." Je werd er zo open ontvangen, met afgebroken huizen en opengebroken straten, vond hij. De laatste actualiteiten werden aangesneden: de Planla, die het „ge heime wapen" van de oud-minister van defensie Sydney van den Berg zou zijn; de gebeurtenissen in de Kongo, die de nieuwste dans heb ben opgeleverd, „de Locmoemba- wals, weet u wel, één stap vooruit en twee achteruit" en over Nieuw- Guinea „nog één cocktailparty en het hele probleem is opgelost'., Zijn optreden besloot Kan natuur lijk met zijn beroemd geworden lied op prof. De Quay „Hoger Jan". Een fraai slot voor zijn conference van flitsende humor en verborgen stekeligheden. Rond deze uit-stekende figuur kreeg de rest van het gezelschap nauwelijks een kansom een program ma op niveau op te bouwen. De ver- (Advertentic LM.) ELEKTR. KACHELS en R\jwielverlichllng TtFtelct\aatt~ Hooqstr. 69-67 SCHIEDAM De heer D, J. Geill is zaterdag veertig jaar m dienst bij Cats-Nepa rofa, een papier-, film- en foliën- verwerkende Industrie en groothan del te Schiedam. De jubilaris kwam op 1 oktober f20 als jongste bediende bij dit bedrijf en is thans werkzaam als boekhou der voor de buitenlandse boekhou ding. Morgenochtend wordt de heer Geill door dc burgemeester van Schiedam ten stadhuize ontvangen. Daarna is er een huldigingsbijeenkomst in de kantine van het bedrijf. (Advertentie LM.) [50.000 gulden j Tientallen guldens tegelijk kunt U verdienen door zaterdag eens op onze beddenafdeling te neu zen. want in geen enkele andere aanbieding waren onze prijzen zo grondig verlaagd, als in deze 50.000 gulden actie. Zaterdag verkopen wij twee persoons Jumbo binnenveer- matrassen met ga ran tie 1 nierieur, opgebouwd tilt veren van extra gehard draad, omvat door s taaiband. De bekende Jumbo binnenveer- matras afgedekt met enne, gestept op jute. waarover een dubbele wattenlaag, catalogus prijs 320/D van 105 gulden, koopt U nü voor nog géén zeventig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze 1/3-2/3 twee-persoons binnenveer ma trassen. over trokken meteen mooie damast, nu voor Ook in eén-perzoonx. wachtingen waren bij voorbaat al zo hoog gespannen dat het gebodene voor de pauze wel lichtelijk moest tegenvallen. Het was wel aardig, maar wat vlak en bij Wim Kan ver geleken wat zouteloos. Corry Vonk kreeg nog haar beste kans in het dwaze nummer van de treurende ka merlinde, terwijl ook haar Zetfou ten-duiveltje zeer te appreciëren was. Sant Heyermans bleek een waardige vervangster van Maya Bouma en excelleerde naar onr ge- voel in de kolder van de beklim ming van Zijpenberg en in de Strip tease, die eigenlijk een persiflage was op zo'n vertoning. De resterende le den van de groep konden we nog het best waarderen in het intelligente nummer „Het wordt 20 vol!" (in Ne derland). Het hoogtepunt van bet programma voor de pauze was het optreden van de eminente gooche laar Fred Kaps, die niet Üleen ver bluffende staaltjes laat zien, maar ook zijn kunsten zo prettig weet te verkopen. Zijn grote kaarten-truc heeft hij nu vervangen door het ma nipuleren met Chinese stokjes. Daar het een opening van een ju bileum-seizoen betrof, heeft de voor zitter N. J. van Baarle in een kort openingswoord nog even het jubile um gememoreerd en een terugblik geslagen op de ontwikkelfng van de Katholieke Kring. Hij wees op de teruggang van het ledental onder in vloed van de televisie, maar kon toch ook verheugend melden dat voor-het nieuwe seizoen 150 nieuwe leden zich gemeld hadden. De volgende uitvoering heeft op 27 oktober plaats: Rotterdams To neel met „Gliapont U ook,..?" (Advertentie LM.) AtU T O M O B I E L B E D ft IJ - F OFFICIEEL AGENT Ged. Biersloot 37 - Telef. 01898-6450' BUjÜB* Kiiajipertlaan ^.Telif. 010-64500 (Van een onzer verslaggevers! De Vereniging van Eigenaren van de Mr. Kcsperflat te Vlaardingen vroeg gisteren de president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Rcuder, te gelasten, dat de afsluiting van de rookkanalen onmiddellijk wordt opgeheven, zodat de centrale vervvarmlngsinstallatle normaal kan worden ontstoken en de 68 gezinnen niet in de kou behoeven te zitten. Daartoe was gedaagd de heer 3. v. «L Ende, één van de bewoners, die de rookkanalen In de door zijn woning gebouwde schoorsteen had afgeslo ten, omdat de schoorsteen zou lekken j en het gevaar van bedwelming en/of verstikking derhalve niet denkbeel dig zou zijn, wanneer zon worden gestookt. Met veel geduld heeft mr, Reuder de (korte) toelichting op dc eis van de Vereniging van Eigenaren door mr. J. Buskop, waarin hij nadrukke lijk ontkende dat er van enige lek kage sprake zou zijn, en het uitvoe rige pleidooi van mr. P. van Bocbove aangehoord. De laatste ging eerst uitvoerig in op de voorgeschiedenis. Door de verwarmingsinstallatie, die in twee garages is gebouwd, werd in de voorgaande stookscizoenen zo veel geluidsbinder veroorzaakt, dat een aantal bewoners naar hotels moest vluchten. Of de geluidshinder afdoende is verholpen, zal nog moe ten blijken, maar daarbij zijn nu de lekkages gekomen, hetgeen o.a. zou blijken uit routplckken. Mr. Van Bochove verweet de Vereniging van Eigenaren niet tijdig afdoende maat regelen te hebben genomen om het geconstateerde euvel te verhelpen en achtte de handelswijze van zijn cli ënt in de gegeven omstandigheden aanvaardbaar. Na een langdurige schorsing van de zitting om de partijen gelegen heid te geven tot overeenstemming te komen, bleek er zoveel „oud zeer" te zitten, dat een gentlemen's agree ment niet mogelijk was. De president bepaalde daarop zijn uitspraak op dinsdag 4 oktober. Ondertussen zal nog wel warden gepoogd onderling tot overeenstemming te komen en de belemmeringen - de schoorsteen is opengebroken en. door de rook kanalen zjjn ijzeren platen gestoken op technisch verantwoorde wijze te verwijderen. (Advertentie LM.) BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING GEBOREN: Arend M„ zv J. 3. van Zwieten en. A. Verschoor; Hersilia F. H., dv M. van der Ven en A. van den Hoek; Jolande, dv P. Noorlan- der en L. Mourik. ONDERTROUWD: G, Bouwmees ter, SI jr. en M. Rodenburg, 29 jr.; A. J. Braak, 29 jr. en A. E Cam- been, 27 jr.; H. J. van Dooren, 18 jr. en T. J. Steigenga, 17 jr.; A. H. Met ers, 31 jr. en H. de Wit, 20 jr.; Th. Netten, 23 jr. en C. A. Overkleeft, 17 jr.; G. dc Roode, 22 jr. en J. Veen- man, 23 jr.; S. Rorije, 24 jr. en J. Hoppe, 22 jr.; P. van Rij, 24 jr. en J. E. Gijssen, 23 jr.; L. Stolk, 22 jr. en S. W. Donker, 19 jr.; A. J. Vrede- bregt, 35 jr. en A. M. Th. Krebbers, 32 jr., A. P. Zonne, 23 jr. en H. Snik kers, 22 jr.; C. C. Kentin, 23 jr. en K. E. van Dinter, 19 jr. GEHUWD: F. H. J. de Leede, 27 jr. en A. A. A. Janse, 24 jr.; C. J. van Gemerden, 28 jr. en A. P. Hordijk, 28 jr.; J. Sanders, 22 jr. en M, de Swart, 16 jr.; M. J. W. Buch, 40 jr. en K. K. Wlosmewsky, 43 jr.; W. Til- lekens, 23 jr. en S. M. Levering, 20 jr.; G. M. van de Liefvoort, 20 jr. en F. M. van den Berg, 16 jr.; A. L. Si mon, 26 jr. en M. J. C. L. Wuisman, 21 jr.; J. M, Spits, 25 jr. en P. Ver waal, 21 jr.; C. Boomsluiter, 26 jr. en H. van der Most, 23 jr.; G. van Noordennen, 26 jr. en J. Vis, 22 jr. OVERLEDEN: A. Schilt, 59 jaar. De Schiedamse Jeugdsociëteit Sco- pulus houdt op zondag 2 oktober in Musis Sacrum een avond in de „wijnsfeer", waarbij de muziek ver zorgd zal worden door het kwintet van Jan v. d. Wel. Gehoopt wordt op deze avond, die om 8 uur begint, het 400e lid te kunnen begroeten. D«. vakbeurs voor fust gexfn I de beurs met vel© attracties j MODESHOW Elk© avond 22.30 uur cadeau- I uitreiking door TV-omroepster 1 Karin Kraaykamp of Ans van j Brandenberg Geopend van 10-17 en 19-23 u j Zondags gesloten AHOY' GEBOUW ROTTERDAM Urn 1 Z OCT. (Advertentie IM-) EXCLUSIVITEIT EN ELEGANCE gepaard gaande met het allernieuwste op 't gebied der BRILLENMODE fjl. DE BRUIN Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Bellen bjj ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend maandag van 19 tot 20.30 uur, dinsdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, woensdag van 9-30 tot 1630 uur, donderdag van 930 tot 12.30 uur, vrijdag van 9.30 tot 16.30 en van 19 tot 20.30 uur, zaterdag van 9,30 tot 16.30 uur. 's Zondags gesloten R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend maandag van 19 tot 21 uur, dinsdag van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur, woensdag van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur, donderdag van 10 tot 12 uur, vrijdag van 14 tot 37 cn van 19 tot 21 uur, zaterdag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur Stedelijk Museum. Tentoonstellingen „Kinderdroom" en „Parijs" en Groninger grafiek. Werken van Krsto Hegedusie. BIOSCOPEN Tassage, 2 en 8.15 uur: „De zaak M. P. 'Monopole, 2 uur: „Teenager-melodie" 7 en 9.15 uur. .Paspoort der Schande". DIVERSEN Wijkcentrum, 8 uur Schied. Gym nasiasten-bond. Feestavond. Op zaterdagmiddag 1 oktober houdt het Tamboers- en Pijperskorps Har monie in de nieuwe vorm als drum band een propagandamars door de stad. Er is plaats voor hoornblazers en tamboers en indien er belangstel ling is ook voor mars-fluitisten. 2ij die zich nu opgeven kunnen reeds volgend voorjaar mee naar buiten. Oud-leden zijn ook van harte wel kom. Bezoek vrijblijvend de repeti ties die 's zaterdagsavonds gehouden worden van 6 uur tot haif acht in het repetitielokaal in de School aan de Dwarsstraat no. 4 (zuiden) in gang. Voor verdere inlichtingen secre tariaat De Wildestraat 15, teL 64189, Morgenmiddag zal op de banen van de Schiedamse Lawntennis Vereni ging aan de Stadhouderslaan de jaar lijkse tenniswedstrijd gespeeld wor den tussen de ploegen van gemeente ambtenaren. van Schiedam en Vlaar dingen en hunne dames. De wed strijden vangen aan om 11 uur des morgens. Woensdagavond is in Musis Sa crum in eigen kring, maar daarom niet minder feestelijk, het veertig jarig beslaan gevierd van de plaat selijke afdeling van de Rooms Ka tholieke Politiebond „Sint Michael". Van half zeven tot half acht heeft het bestuur gerecipieerd in de fees telijk versierde zaal. Daarna heeft het amusementsorkest en de caba retgroep van de Rotterdamse Politie een gezellig programma van sketch, zang en muziek verzorgd. Hierna hebben de Rhytm Aces onder leiding van Jos Tepel voor de dansmuziek gezorgd. Commissaris K. Kijpma beklem toonde de goede verstandhou ding met bestuur en leden. Hij merk te op dat de afgevaardigden voor de CPO, de commissie personeelsover- leg, steeds met zorg zijn uitgekozen. „Het verheugt me dat ik me "altijd gesteund weet door uw bestuur". Burgemeester mr. J. W. Peek bood daarna zijn felicitaties aan. Hij merk te op dat de bond van betekenis is voor de verbondenheid in het korps. Met waardering sprak hij van. het goede werk van St. Michael. Hoofd inspecteur C. van der Haaien, bood namens de sportvereniging, de mu ziekvereniging en de twee zuster,- bonden (chr. en alg.) een onmisbaar „stuk decorum" aan, nl. een voorzit tershamer. Voorzitter M. J. Fracs- sen heeft de sprekers dank gezegd. De receptie werd bezocht door ver tegenwoordigers van andere korpsen en van diverse organisaties uit Schie dam. Bij de aanvang van het feest voor de leden en hun echtgenoten heeft de voorzitter van het hoofd bestuur, de heer J. Kümen de wens uitgesproken dat de afdeling Schie dam het streven van het hoofdbe stuur bfj de verbeteringen van de posities zal blijven steunen en dat niet tot eigen acties zal worden over- (Advertentie LM.) bij HOOGSTRAAT 91 - SCHIEDAM Erkend zïekenfondsleverancier Door de samenwerkende Herlas- serings-instellingen in Schiedam, waarvan de grootste zijn het Ned. Genootschap tot zedelijke verbete ring van gevangenen, de R.K. Reclas- serïngsver,, het Leger des Heils en de Prot. Chr Reclasseringsver., orga niseren ook dit jaar weer een Reclas- seringsdag. Dit werk kost veel geld, daarom doet het organiserende Comité een beroep op de offervaardigheid van de burgerij om dit belangrijke werk te steunen. Dat kan men doen door een bedrag te storten op giro 174091, ten name van de penningmeester H. W. Metaal, Johan de Wittsingcl 215; door in te tekenen op de door hei comité aangeboden lijsten en door op zaterdag 1 oktober een offer te laten vallen in de collectebussen. Men kan verder medewerken door zich als collectant te melden. De bus sen kunnen worden afgehaald in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen, en wel vrijdag tussen 7-9 uur en zater dagmorgen vanaf 8 uur. 75 Vanaf vandaag wordt ook in het Passage-theater de Nederlandse film „De Zaak M.P." van Bert Haanstra gedraaid, zodat ook Schiedam de pre mière zal beleven van deze nieuwe rolprent. Er is wat extra-werk ge maakt van deze vertoning, waarbij men in de hal van het theater het beroemde manneke van Brussel in naakten lijve kan aanschouwen. Gis teren plaatsten wij reeds een be schouwing over dit nieuwste pro duct van Haanstra. De Alg. Bond van .Ouden van Da gen, afd. Schiedam, biedt op maan dag 10 oktober de leden een cabaret revue-optreden aan door het Amstel- cabaret, waaraan ook de Schiedam mer W. Scholten meewerkt. Het op treden heeft zowel 's middags om 2 uur als 's avonds om 8 uur in Mu sis Sacrum plaats. Op vertoon van hun contributiekaart kunnen de le den op woensdag 5 oktober de pro gramma's afhalen aan het Blauwe Huis aan de Lange Nieuwstraat en wel 's morgens van 9 tot 12 uur en 's middags van 2 tot 4 uur. Een bij drage van 25 ct. wordt gevraagd, waarvoor de bejaarden een gratis consumptie krijgen. De SCV De Postduif vloog met 200 duiven de laatste wedvlucht vanuit Oldenzaal. Gelost werd om 10.15 uur; eerste duif binnen 12.47; laatste prijs- duif 13.03 uur. Uitslag: 1 12 30 J Doejaaren; 2 J. Bats; 3 11 13 15 26 35 W. v. Kerkhof; 4 16 37 48 J. v. d. Waard; 5 31 Harmelen en Vol; 6 W. van Deurzen; 9 W. v. Harmelen; 7 W. Verhaeren; 8 H. Blonde; 19 25 F. Koppenhagen; 14 18 24 28 v. d. Kant en Ereur; 17 A. Westerholt; 19 42 C. Verboom: 20 27 33 46 N. in 't Hol en Co; 26 47 P. van Os; 22 32 J, v. d. Beek en Co; 23 H. Vermeer; 36 F. Eijkenbroek; 38 40 41 43 45 A. Hee- ren; 39 A, v. d. Grijp; 44 I. v, d Tuyn. Het RK. Toneelgezelschap Entre- nous presenteert op zaterdagavond 1 oktober het toneelstuk „Een die niet geteld werd" van Jan Grosfeld en Joh. van Ekelen in gebouw Irene. Na afloop een gezellig samenzijn. In de derde ronde van de Schie damse Bedrijfs Klaverjas-competi- tie werden de volgende uitslagen, ge boekt: Standaart A-Standaart B 3-3; VGB A-Excëlsior A 4-2; Yincent- OGW 3-3; OVD-Excelsior B 4-2; GW B-VD B 3-3; GW A-VGB B 3-3. Na de derde ronde staat Standaart B met 12 punten aan de kop, gevolgd door Standaart A en GW A elk met 11 punten. VGB A en VGB B hebben elk 10 punten. Excelsior, de houder van de beker, heeft pas zeven pun ten verzameld. (Adverteritie LM.) DAMES Alles in ongekende sortering BROERSVEST 4 We wachten nog steeds op de eerste winstpunten van de korfballers, maar als we mogen afgaan op de standen van het ogenblik lijkt er een redelijke kans te bestaan, dat deze in de komende wedstrijden wor den binnengehaald. Schiedam moet namelijk aan treden tegen K-N.S.. dat zijn eerste twee partijen verloor, maar wonder lijk genoeg j.L zondag won van DK.C. Erg veel mogelijkheden schijnen er dus voor de roodzwarten niet te be staan, doch. zonder geluk vaart nie mand wel. Succes krijgt A.L.C. op bezoek, dat tegen Chariois gelijk speelde, verloor van T. O. V. en won van Uni cum. Ook hier is het geen opgelegd pandoer, maar het terreinvoordeel kan erg belangrijk zijn. De meeste kansen heeft ditmaal OD.I., dat Vriendenschaar 2 ont vangt. De Hardinxvelders zijn ook nog puntloos, maar het moet toch vreemd lopen als O D. I. dat na za terdag nog is. In het verdere programma zijn op genomen De Spartaan 2-Schiedam 2, Succes 2-Het Zuiden 6. N. I. O. 2- O. D. I. 3, junioren Succes-Unicum 2, adspiranten T. O- P. b-O. D. I. a. O.D. I. b-Spïrit b, Unicum a-Schie- dam a. Trekvogels b-Succes a en Rozenburg d-Schiedam b. De najaarsledenvergadering van HBSS, in De Jeugdhaven gehouden, heeft geen moeilijkheden opgeleverd. Het aftredende bestuurslid de heer A. Schot droeg zijn functie, commis saris van materiaal over aan de heer J. de Hoop. Bij de rondvraag kwa men de tongen los. Nu HBSS over eigen accommodaties kan beschik ken is er aan veel materiaal als bal len- en nettenkast, nieuwe ballen- stokken, banken, spiegels e.d. be hoefte. Het bestuur zal de aanschaf van deze materialen bezien. Besloten werd de clubavonden in het vervolg na de training op de donderdagavon den te houden. De vraag is nog waar er getraind moet worden, omdat de halfverharde velden in het sportpark Harga nog niet gebruikt kunnen worden. Een half jaar nadat hij in de raadszaal van het Stadhuis gehul digd is voor het gouden dienst- jnblleum, heeft de heer F. J. AL MeQer, ontvanger van de gemeente Schiedam, gistermiddag in dezelfde Raadszaal afscheid genomen, omdat hy de dienst gaat verlaten wegens het bereiken van dc pensioengerechtigde leeftüd. Ook ditmaal was de te klei ne zaal geheel gevuld met leden van het college van Burgemeester en Wethouders, met hoofden van diens ten en met het personeel van de ge meente-secretarie. Voor het laatst heeft de Gemeente-ontvanger mogen ontvangen: woorden van lof en dank baarheid. „Ik kan mij voorstellen dat u met lood in uw schoenen naar deze bij eenkomst bent gekomen," merkte burgemeester mr. J. W. Peek in zijn afscheidsrede op, „want u was met hart en ziel verbonden aan uw werk kring, die gij altijd tot volle waar dering van een ieder hebt vervuld. Nu komt de moeilijke omschakeling naar een nieuw leven." Maar mr. Peek was er van overtuigd dat deze omschakeling de heer Meijer niet al te moeilijk zou vallen, gezien zijn grote vitaliteit. Bovendien zou hij zich nu geheel kunnen wijden aan het werk op onderwijs- en charitatief ge bied, waarmee de scheidende ge meente-ontvanger zich al decennia lang heeft bezig gehouden. „Aan uw persoon en aan het door u verrichte werk, behouden wij een prettige her innering." De gemeente-secretaris, mr. N. J. Post, die in het verre verleden nog naast de heer Meijer op de afd. Al gemene Zaken heeft gewerkt, zag in de vele hobbies van de heer Meijer een mogelijkheid om de overgang naar de rustige oude dag mogelijk te maken. Had hij bij zijn gouden dïenst-ju- bileum een pïck-up met platen ge kregen, nu bood mr. Post namens het personeel van de gemeente-se cretarie in ruime zin een foto-toestel aan „om zelf prentbriefkaarten te vervaardigen die hij zo graag verza melt." Ir. S. Moesker, directeur van Ge meentewerken, sprekende namens de hoofden van gemeentelijke diensten, dankte de heer Meijer voor de pret tige samenwerking en bood een boe- kenbon aan. Namens de afd. Schie dam van de Ned. Bond van Gemeen te-ambtenaren (tot de oprichting waarvan de heer Meijer als „jonge heethoofd" de stoot had gegeven, zo als hij zelf verklapte) bood de heer T. P. van der Laan Bouma de beste wensen en een geschenk aan. „Deze zware dag is voor mij toch ook een dag van grote dankbaarheid" verklaarde de heer Meijer, die woor den van dank richtte aan het ge meentebestuur en de hoofden van diensten voor de prettige samenwer king, doch ook aan zijn naaste me dewerkers en assistenten, voor de hem geboden steun. Na dit officiële afscheid van het gemeente-bestuur hebben de heer en mevrouw Meijer nog gerecipieerd voor de vele relaties en vrienden bui ten de ambtelijke kring. BILJARTEN In de finale om het persoonlijk kampioenschap 5e klasse libre van het biljartdistrict Schiedam zijn Spronkers en Meyer met de volle winst uit twee partyen gestart. Spronkers' resultaat was iets beter dan dat van Meyer, omdat hy In totaal minder beurten nodig had. Hoewel na twee ronden nog weinig te voorspellen valt, kan worden aan genomen dat Brussaard en v. d. Most, beiden met twee verliespartijen, al kansloos zijn. Verhey met één gewonnen en één remise-partij volgt de koplopers met één matchpunt achterstand. De uitslagen waren: Spronkers 50 50 38 S De Waard 50 30 38 -b v. d. Hoest 50 50 44, S Brussaard 50 31 44 3 De Waard 50 37 v. d. Roest 50 47 37 8 Spronkers 50 50 34 Brussaard 50 31 34 4 Meyer 50 50 45 5 v. d. End 50 45 45 3 Verhey 50 50 40 v. d. Most 50 13 40 3 Meyer 50 50 53 v. d. Most 50 22 53 3 Verhey 50 50 52 V. d. End 50 50 52 7 Morgen, herdenkt de heer C. J, van 't Hof, procuratiehouder van de Dis- stilleerderijen Duys Co. N.V. het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trxd bij genoemde N.V, De jubilaris zal zaterdagmiddag 1 oktober van 12.30 tot 23.30 uur recipiëren in Musis Sacrum, Van de heer P. M. A. 'v. D. is de fiets gestolen, die niet op slot aan het Broersveld stond en uit de stalling van de Technische School aan de Mgr. Nolenslaan zijn de fietsen van de leerlingen C. V. M. en G. K. ver dwenen. (Advertentie LM.) Vannacht is er in de Machine fabriek Bavo aan de Gustoweg in gebroken. Door het forceren van een deur heeft men toegang gekregen tot het gebouw en via de tekenkamer zjjn de inbrekers uiteindelijk in het bazenkantoor doorgedrongen. De buit was erg mager. Uit een niet gesloten kast werden koekjes weggehaald en ter plaatse genuttigd, terwijl het busje met de opbrengst van de ver koop van die koeken werd leegge maakt Verder wordt er niets ver mist. (Advertentie ÏM.) Nieuwe kleuren Nieuwe modellen HEREN Najaarsjassen v.a. 79.50 Kostuums prima kamgarens v.a. 119.— Terlenka Pantalonsv.a. 26.50 Wollen Pullovers en vesten v,a. 19.75 DAMES Mantels met en zonder bont v.a. ƒ79,50 Winterjaponnen zuiver wol v.a, 45.— Wollen en Terlenka rokken v.a, ƒ15.90 Ruime sortering pullovers en vesten v.a. ƒ14.75 In het Sport Centrum Schiedam van Reinier Hulsker hebben zondag 2 oktober speciale traininge-bijeen- komsten plaats. Haku Michigami, 7e dan» geeft van 11 uur af een lan delijke judo-training, waarbij ook de bruine en zwarte banden-eens ken nis kunnen maken met zijn trai ningsmethoden. Verschillende kata'x worden gedemonstreerd en toege licht door de Japanse meester. Hij zal daarbij op de mat ontmoe ten Anton Geesink, 5e dan en vele malen Europees kampioen, die de eerste vrije training op zondag in het S.C.S. zal leiden. (Advertentie 1M 50.000 gulden Vijftig duizend gulden gaat er deze maand van onze prijzen af. In tientallen aan biedingen zult U zien wat dat betekent. Zorg er voor dat ook l) Uw aandeel krijgt.... door nü te kopen. Wie na morgen nog te iaat komt en terecht de schuld aan de wekker moet geven, heeft deze advertentie beslist niet gelezen. Want morgen verkopen wij wekkers die beslist op tijd af lopen... met een gegarandeerd goed lopend uurwerk.... ,en lichtgevende cijfers en wijzers. en Sterke veer en koperen uurwerk. Wekkers van 4.50, met een heldere bel, worden - morgen verkocht met een jaar garantie voor nog géén vier gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze wekkers in ver schillende mooie kleuren. Voor

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1