m I mbbbbsA Roode Kruis trekt in zelf opgeknapt nieuw gebouw VOETBAL: moeilijke strijd met maar geringe kansen Hoofdstad-operette met „Wiener Blut Uit de eerste divisie Wel kleiner maar ook gezelliger Kampioen cocktail-mixer Bartenders-clob gekozen Strijd rond de korven Ziekte bij biljarters Het handbal programma Officicle opening door burg. Peek gezondheid D. Meyeren mot ..Desirée" op ieders lip! Voor Schiedamse Kunstkring- Wijziging in de groep bleek 'n verbetering vlaardingen schiedam Eindhoven bij SVV Hermes gaat naar HVC WALB0-TAXI 6,46.50 (3 lijnen) Uitvoering van St. Ambrosius Zeelui waren - baldadig Collecte voor de dieren Bromfiets beschadigd Burgerlijke Stand „De zaak M.P." geprolongeerd in Passage VOOR 79.1» Vrijdag 7 oktober 1960 .3 Apothekers-nachtdienst: Apo'veek Rembrandt. Rembrandüaan 5. Bellen bU ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80. telefoon 6 82 t'O. Folitie-alarmnummer De Schiedamse afdeling van het Nedcrlandsche Koodc Kruis heeft woensdag officieel 't nieuwe gebouw betrokken, dat gelegen is tn de Wa rande 95, vlak bij de Schoolstraat. Het oude, vertrouwde gebouw aan de Lange N'ieuwstraal waar men kort na de oorlog in getrokken Is, heeft bet Roode Kruis moeten verlaten, daar op die plaats een nieuw com plex gebouwen zal verryzen. Na lang 2oeken heeft het bestuur toen het nieuwe pand gevonden, een gewoon woonhuis, dal door de leden van de Boode Kruis-colonne zelf is opge knapt cn nieuw ingericht. Twee maanden hebben zy er op gezwoegd en gezweet tot op de laatste avond voor de opening toe, maar 't resultaat mag gezien worden: een kleurige cn heldere behuizing, netjes ingericht cn gezellig gemaakt door de fleurige gordijnen. .diet is wel kleiner dan het oude gebouw, maar daardoor ook gezelli ger." verklaarde dokter J. A. II. ven der Berg, de voorzitter van de afde ling, die als laatste taak voor zijn af treden de verhuizing heeft mogen leiden en gistermiddag de vele geno digden mocht ontvangen die getuige zijn geweest van de officiële in gebruikstelling door burgemeester mr. J. W. Peck. Met dankbaarheid heeft dokter Van der Berg gewag ge maakt van de vele hulp die van di. verse kanten is geboden voor de in richting van het nieuwe Roodo Kruis-gcbouw. In de eerste plaats gold dat de helpsters en helpers van de colonne dié de handen uit de mouwen heb-, ben weten te steken om „hun ge bouw", netjes aan te kleden, maar ook de leiding en leerlingen van de bedrijfsschool van Wilton Fijenoord, die met materiaal van de werf voor een. deel van het meubilair hebben gezorgd. Lofwaardig werk Burgemeester Peek gewaagde met bewondering van het vele en mooie werk dat door het Roode Kruis wordt verricht bij rampen in oor logstijd, maar oak in tijden van vre de, Werk dat alleen effectief kan worden aangepakt, wanneer dat in groot verband geschiedt. Doch de af deling Schiedam heeft in stilte veel lofwaardig werk verricht. „Ik hoop dat dit nieuwe gebouw daarbij de zelfde'! rol zal gaan spelen als het oude, dat helaas verlaten moest worden," Verder prees mr. Peek de verdiensten van dokter Van der Berg, die wei aangeduid wordt met „de kleine'1 (zulks ter onderschei ding van dokter Van der Berg „de grote", directeur van de G.G. en GJ).), maar dit kleine slaat heslist flf«t op zjjn activiteiten. Generaal H. G. van der Kroon, eerste ondervoorzitter van het Ned. Roode Kruis, die met de directeur, JHR. G. M. "Verspieck het hoofdbe stuur vertegenwoordigde, vond het huis „er machtig mooi uitzien" bood ter versiering portretten van Roode Kruis-coryieeën aan. Dokter J. Stevens, de nieuwe co lonne-commandant sprak namens de leden van de colonne en bood een grote stofzuiger aan, die in het ge bouw wel goede diensten zal kunnen doen. Sergeant J, Boes, voorzitter van ,.de Vereniging van helpers en helpsters van het Roode Kruis, was kennelijk zeer trots op het nieuwe gebouw, dat mede door het werk van de leden van zijn vereniging zo net jes was ingericht en bood een prach tige Roode Kruis-vlag aan, die met-, en boven de-ingang werd gehesen en verder een nieuw naambord, te plaatsen naast de deur „dan weten de mensen tenminste waar zij het Rode Kruis kunnen vinden." Na deze toespraken hebben de aan- i wezigen het gebouw kunnen beky- was gisteren een kleine expositie i ken. Dit lelt drie etages. Beneden vindt men de bestuurs- en vergader- 1 zaal met een leslokaal en ruimten voor de administratie. Dé eerste ver dieping wordt geheel gebruikt voor het geven van lessen, wat ook ge schiedt op de bovenste verdieping, onder het dak, waar tevens de op slagruimte Js en een kamer voor de welfare-werksters, die de arbeids-thc- rapie toepassen op die patiënten die dat behoeven, In een benedenvertrek gericht van het fraaie werk dat bü die therapie is vervaardigd. Vermeldenswaard is ook dat de jaarlijkse bloedplasma-acties in dit nieuwe gebouw zullen plaatshebben <èr is speciaal rekening mee gehou den), maar dat de bloedtransfusie dienst, haar d~" Dr. Noletsfcichting is overgebracht waarimmers ar. Ta verne, het hoofd van deze dienst, aan verbonden is. Advertentie LM.) .'if (Advertentie LM.) tsaooo I gulden] Dit is beslist niet de. eerste keer dat U een „Duster" wordt aangeboden. Want deze House coats, zo handig en pracdsch in de huishouding of als peig noir, zijn a! aardig ingeburgerd. Maar dit is beslist wèl de eersce keer, dat U zo'n Duster die voor 12.95 nog goedkoop is, gemaakt van een johtkwaliteit in «neer-kleurige dessins, kunt kopen voor minder dan de halve prijs. Morgen gaat het gebeuren, want dan beginnen wij met de specia le verkoop van deze Dusters, in ruime modellen, met knoop- slulting en., ook met ceintuur te dragen, v"' nog géén zes gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze .moderne Dusters in diverse - kleuren en dessins, ir. de maten geschikt voor 33 c/m 'ii... Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19—20-30 uur. dinsdag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur, woensdag 9.30—16.30 uur, donderdag 9.3012.30 uur vrij dag 9.30—15.30 en 19—20.3"0 uur, zaterdag 9.3016.30 uur. V Zon dags gesloten. K.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19—21 uur, dinsdag 10-12, 141? etl 19—21 uur, woensdag 14-r-l7 en 19—21 uur, donderdag 10—12 uur, vrij dag 1417 en 19—21 uur, zater dag 1012 en 1417 uur. Fredelijk Museum. Tentoonstellingen „Kinderdroom" en „Parijs" en Groninger grafiek,. Werken van Krsto Hegedusic. BIOSCOPEN Passage, 14 en 20.15 uur: „De Zaak MR". Monopole, 2 uur „Aan de Rivièra" 7 en 9.15 uur „Vijf poorten naar de hel". DIVERSEN De Ark (Kethel) 8 uur Cefa. film. Wijkcentrum 8 uur P.v,d.A. bijeen komst. f Advertentie lAt.) 20 stuks f. 1.- Het wisselvallig spel van de Schle damse voetbalteams heeft de sup porters nog niet veel vertrouwen gegeven voor de toekomst. Ook voor bet komende weekeinde mag niet O 55 Gisteravond heeft de Schiedamse Kunstkring in het Passage-theater de première voor deze omgeving be leefd van de operette „Wiener Blut" die de Hoofdstad-operette voor dit jubileum-seizoen (de groep bestaat vijftien jaar) op het repertoire heeft genomen. En voor de Kunstkring- leden betekende dit de opening van het nieuwe seizoen. Nu is „Wie ner Bint", op de muziek van Johann Strauss, reeds eerder door de Hoofd stad-operette gebracht, doch dat is al weer vele jaren geleden geweest en bovendien heeft de groep zelf wijzigingen ondergaan. Het geldt slechts enkele personen, maar de in vloed was toch wel duidelijk merk- r. De sleur waarin de groep gevallen was ïs verbroken geworden Diepzinnig staarden een aantal stil le mannen donderdagmiddag In de ontvangstzaal van de N.V. Distilleer derij v/h Simon Rijnbende Zonen te Schiedam in een rijtje gevulde glazen. Zjj roken er eens aan, keken naar het kleuren-scale cn nipten dan hecï bedachtzaam aan de vloeistof fen. Dit magische ritueel, dat. ruim drie uur duurde, behoorde tot het werk van de jury-leden die de be kwaamheden van de deelnemers aan de eerste competitie voor adspirant- ledcn van de Nederlandse Bartenders Club met zorg hebben getest. De N.B.C. is een select gezelschap van honderd professionals die er naar streven het peil van hun beroep to verhogen. Lid kunnen slechts zij wor den die een jarenlange ervaring en een goede kennis van het vak heb ben. Het duurt dan ook vrij lang voor de adspirant-leden mogen toetreden als werkende leden. Om de kandi daten in de gelegenheid te stellen hun bekwaamheden te tonen is nu een competitie voor adspirant-leden in het leven geroepen. Tien deelnemers hadden vooraf hun eigen receptuur voor het ver vaardigen van cocktails ingezonden. Donderdagmiddag hebben 2ij in een afval-competitie vele malen hun eigen cocktails gemixed. Tenslotte kon de voorzitter van de N.B.C., de heer L. F.. Nota aan. de Amsterdammer D. Meyeren de bekers uitreiken. Hij had de eerste prijs en Rijnbende's Nieuw Rood-prijs ge wonnen mee zijn cocktail „Desirée". Hij mag zich nu de eerste nationale kampioen kandidaatlid NB.C. noe men. Voor de liefhebbers: „Desirée" wordt gemaakt uit tien gram onge zoete bessenjenever, vijftien gram triple sec, tien gram marasquino en 25 gram gin. Het zal er zondag om gaan, wie de voorlopige lantaarndrager wordt, want dan staat de wedstrijd Schie dam—Velox op het programma. We durven ons niet aan een voorspelling te wagen. Velox zal enkele jongere krachten vervangen door oudere ge routineerde, want de Rotterdammers zijn van plan om de winst binnen te halen. In de afdeling van Succes staan de blauwwitten geheid onderaan, al heb ben ze dan nog maar twee wedstrij den gespeeld. Mogelijkheden om an deren voorbij te streven zijn er nog voldoende. Maar dan is het zaak om de wedstrijd in Leiden tegen Cres cendo ten minste één winstpunt bin nen te halen. ODI heeft de gevaarlijke zone al een beetje achter zich gelaten en heeft alle kans om zich verder naar boven te werken. De komende wed strijd 2al tegen TOP in Rotterdam gaan. Deze club heeft vier punten uit drie wedstrijden. De behaalde over winningen zijn niet erg overtuigend, zodat we ODI een goede kans geven om de volle buit binnen te halen. In het verdere programma zijn opgenomen: Charlois 3—-Schiedam 2, ODI 2KOAG 2,-junioren Spangen 2—Succes, aspiranten ODI aNIO b, Hillegersberg a—Schiedam a. Suc ces aHet Zuiden c en Spanen d Schiedam b. CEFA-FILM IN „DE ARK" De Cefa, de Chr. Film-actie, in Schiedam start het nieuwe seizoen met de vertoning van de kleuren film .Dertien ezels". Daar het be- bestuur besloten heeft voor de ver toningen ook de. Ark in Kethel ia ta schakelen, zal deze film het eerst in Kethel vertoond worden en wel op vrijdagavond a.s. Op zaterdag volgt dan de vertoning, in zaal Irene. (Advertentie LM.) OFFICIEEL AGENT Ged. BJersloct 37 V Telef, 01898-E45D Burg. Kriappertlaan 2 - Telef. 010-64500 SVV ontvangt zondag aan de Bos rand Eindhoven voor een interes sant voetbal-duel, daar ontmoetingen tussen deze twee ploegen zich altijd gekenmerkt hebben door goed en spannend, voetbal. De club uit de lichtstad beschikt over een totaal vernieuwd en verjongd elftal, dat reeds opmerkelijkeresultaten heeft bereikt. De rood-groenen zijn gehandicapt door het gemis van rechtsback Piet Komijn, die in La Courtine zijn mili taire plicht vervult, maar de jonge Sparta-speler Van Leeuwen is een veelbelovende vervanger. De opstelling zal zijn: doel: Tap: achter: Van Elderen en H. Hekman; midden: Van, Leeuwen, A. v. Kam pen en H. Wink;voor: Kentie, De Graaf, Herwig, Van Pelt en G. Sla venburg. SVV 2 moet zondag op het kasteel een lastige klip omzeilen tegen Sparta 2, Op Harga speelt SVV 3 om 10 uur tegen Xerxes 3 en SW 4 gaat op bezoek by Overmaas 2. Hermes-DVS trekt zondag naar Amersfoort om HVC te bekampen en waarschijnlijk zullen vele sup porters meetrekken. De Amersfoor- ters, waarmee de laatste jaren steeds rekening gehouden moest worden, hebben dit seizoen nog niet veel ge. presteerd, maar zullen nu voor ei gen publiek goed voor de dag wil len komen. De blairw-witten hebben met acht punten Uit vijf wedstrij den een stevige basis en kunnen de strijd met vertrouwen tegemoet treden. Hermes 2 ontvangt zaterdagmid dag om 2 uur Feyenoord 2, een pri ma ploeg met vele technische capa citeiten. Maar vorig jaar kregen de stadionners toch met 5-0 klop. Een tegenvallend derde team ontvangt zondag om 10 uur in Harga RFC 4 en zal moeten winnen, om niet al te veel veld te verliezen. Het vier de elftal heeft een zware opgaaf aan de uitwedstrijd tegen DHZ 2. (Advertentie LM.) Het r.k. harmonie-orkest St. Am brosius geeft op zaterdagavond 8 ok tober een feestavond in Arcade, waarvan de aanvang is gesteld op 7.30 uur. De medewerkende orkesten aan deze avond zijn het Harmonie orkest en het Jcugd-orkest, beide onder leiding van dirigent C. L. van Beurden en het Tamboers-korps o.l.v. tambour-maïtre A'. v. Hees. De nieuwe aanwinst, de Boerenkapel speelt entre-act-miiziek en verder zal de avond gevuld worden mét bet optreden van de r.k. toneelvereni ging „Alberdingk Thijm", die de klucht „Rare gevallen" op de plan ken zal bréngen. The Evergreens zorgen daarna voor de dansmuziek. Doordat de finalisten A. Spronkers en J v. d. End wegens ziekte verstek moesten laten gaan. verliep de eind strijd in de vijfde klasse libre niet zo vlot als vorige week. Een afwe ging van de kansen heeft thans daar door weinig zin; wij volstaan daarom met de uitslagen: Meyer d. Roest d. Roest Verhey v, d. Roest v. d. Most Verhey Meyer Brussaard v. d. Most De Waard v. d Most De Waard Brussaard 50 50 4 29 50 3 50. 28 5 45 28 6 50 34 8 7 34 2 50 38 5 40 38 4 50 68 7 34 68 5 50 44 6 20. 44 2 50 27 8 27 27 5 en het optreden leek ons veel frisser en ook charmanter. De montage was, als van ouds, weer groots opgezet, met royale de cors en vooral een overdaad aan fraaie, bonte costuums en toiletjes. Deze costumering alleen al kost zo'n slordige zeventig, duizend gulden Voegt men bij dit glinsterende kla tergoud nog da meeslepende muziek van Johann Strauss, dan ligt daar al een basis voor succes. En dit succes is gisteravond dan ook wel geoogst. Er waren meerdere malen open doekjes en bisseringen. Belangrijk is verder ook dat de vocale prestaties merkbaar verbe terd zijn. Moeilijk te zeggen waar het in lag. want bij de solisten was eigenlijk de enige wijziging het op treden als gast van Lilo Wollner uit Wenen, die de vrij ondankbare rol van de bedrogen gravin vervulde. Maar wij konden haar echt niet de beste soliste vinden. Mogelijk waren de oudere leden, van het gezelschap bijzonder op dreef. Dit gold beslist voor de jeune-premier Jan Hander- scn, die goed bij stem was, en boven dien minder stijf in het acteren; hij vervulde de rol van de amoureuse graaf, die van het ene naar het an dere vrouwtje zweeft. Rosy Parrish, charmanter dan ooit, hood hem als de kittige Franzi goed tegenspel en nog beter samenzang. Maar voor ons heeft Lizzl Schöffmann als de co quette mannequin Pepi de show ge stolen, meer door haar acteren dan wel door haar zang. Heel begrijpelijk dat zij meerdere malen moest bisseren. Haar tegenspeler in de liefdes-tafere len, Rudolf Vogler als de kamerdie naar Jozef, was haar een goede steun. Een heel ingrijpende wijziging was ook, dat Fritz Steiner, traditioneel met Otto Aurich het komieken- paar, plaats heeft gemaakt voor Her man Valsner, in de rol van dieren arts-koetsier. Vaisner mist de acro- batische lolligheid van Steïner, maar is in zijn. meer beheerste uitbeelding toch een goede partner van Aurich en samen waren ze een kostelijk duo dwazen, Karl Frey en Dolores Ja-- nowskaje in de kleine rollen en het koor van acht steunden verdienste lijk. Kunstkring-voorzitter D. J. Schoon hoven heelt de avond met een hoven heeft dea vond met een kort woord geopend. Hij herdacht in tref fende woorden de overleden penning meester van het bestuur de heer C. Holm, en het publiek nam staande een minuut stilte in acht. Verder zyn de nieuwe leden welkom gehe ten en de heer Schoonhoven wekte de aanwezigen op voor de nog open staande plaatsen nieuwe leden te werven. Twee Noorse zeelui, onder invloed van sterke drank, zjjn vannacht ora drie uur op stap geweest in Schie dam, waarbij zij zich als vandalen gedroegen. In de Jacob Catslaan werd van, een geparkeerd staande auto het achteruitkijkspiegeltje vernield en in de telefooncel in de Van Ostadelaan werd de hoorn losgerukt. Verder hadden zij nog belangstelling voor de langs de huizen staande fietsen, maar die werden tenminste niet be schadigd. Door de politie zijn de zeelui naar bet hoofdbureau ge bracht Hun kapitein was er goed voor de schade van 35 gulden te ver meer dan vijftig procent winst wor den verwacht. Het wordt echter tijd dat onze stadgenoten aan de opmars gaan beginnen, omdatanders de af standen naar de kopgroepen onover brugbaar worden. Meer energie en enthousiasme is naast de toepassing van het aanwezige voetbal technische vermogen dan ook een harde nood zaak. Lager KNVB Ook op eigen terrein is Excelsior '20 niet favoriet tegen de bekende Musschen. Een puntenverdeling is al een goed resultaat. Thuis moet DHS van Wilhelmus kunnen winnen. TJr- sus kan zich in Haga naar de mid denmoot van 4C trekken met een overwinning op het Haagse Quick Steps. Voor Martinit staat de aan sluiting met de top op het spel. Wij geloven dat de enthousiaste rood- witten de extra stimulans aanvat ten om Cromvliet op eigen terrein te slaan. Voor SFC zal het bezoek van bet stugge Waddinxveen geen genoegen zijn, maar de blauwzwar ten kunnen met winst enkele plaat sen klimmen. DRZ houdt de strijd tegen de oude sportbondrivaal, het gedegradeerde ODI in Rotterdam in evenwicht. Verder: CW 3—DHS 2; Excelsior 20 2—DCV 4: DHS 3—Coal 2; Hille gersberg 2Schiedam 2. Afdeling Rotterdam Voor Demos worden de wedstrij den, steeds moeilijker omdat de te- Zaterdag 8 oktober houdt de Schie damse afdeling van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren de jaarlijkse straatcollecte onder het motto „Die ren kijken u aan De opbrengst Is bestemd voor het Dierentehuis in Schiedam. De plicht om te zorgen, voor onze medeschepselen, de dieren, wordt nog niet door een ieder verstaan. Daarom blijft een organisatie als de „Dieren bescherming" noodzakelijk om de nog steeds voorkomende ergerlijke geval len van verwaarlozing en mishande ling tegen te gaan. Daarnaast is de Dierenbescher ming nodig om de" mensen behulp zaam te zijn bij de verzorging van het dier. In het Schiedamse Dierentehuis is een polikliniek en daar werden vo rig jaar in totaal 541 dieren medisch geholpen. Het is tevens een toe vluchtsoord voor de dakloze dieren: 54 zwerfhonden en 48 dito katten vonden er een veilig onderkomen. Dit alles kost veel geld en de mid delen ontbreken. De gemeente geeft een kleine subsidie en verder zijn de pensionkosten van de in de vakan tiemaanden in bewaring gegeven die ren de enige bron van inkomsten. Alles hangt dus af van de collecte van morgen. Loop dus de bus niet voorbij o£ nog beter: geef u op als collectant. Dit kan zaterdagmorgen na acht uur geschieden in het voor malige Rode Kruis-gebouw aan de Lange Nieuwstraat. De jongeman C. W. y. T. uit Rot terdam deed' aangifte, dat van zijn bromfiets, die aan de Maasboulevard had gestaan, verschillende onderde len zijn gestolen, zoals het ontsto- ringsapparaat op de bougie en een onderdeel van de kilometerteller; de remkabcl was kapot gemaakt GEBOREN: Johannes W. M. P., zv H. C'. Dijkers en W. Tb. B, van de Merwe; Ronald, zv J. Ostermeier en J. P. Braanker; Hendrina P., dv E. J. van Noortwijk en J. A. van de Goorbergb. ONDERTROUWD: P. Akkerman, 23 jr. en J. Moerer, 19 jr.; L. G. van Geffen, 25 jr. en C. A. Veltman, 20 jr.; B. J. Lupker, 19 jr. en A, E, Kool mees, 21 Jr.; A. Noordzij, 29 jr. en C. J. Kouwenhoven, 26 jr.; L. J. J. Vaarting, 23 jr. en M. W, Frelïng, 23 jr.; M. J. van der Ven, 28 jr. en J. van don Tempel, 25 jr. GEHUWD: F. W. A. Albers, 24 jr. en W. van der Werf, 21 jr.; J, H. van der Wart, 31 jr. en M. A. van Cra- nenburgh, 21 jr.; .Ch. F. Bunjes, 23 jr. en M. A. Andiek, 26 jr.; D. Giessel- bach, 24 jr. en S. A_ Oostveen, 20 jr.; L. J. Kloppers, 21 jr. en P. Foncke, 22 jr.; Ch. Roest, 24 jr. cn Th. M. F. Hbogerboord, 24 jr.; S. Beumer, 26 jr. eri'M. TJzerman, 26 jr.; J. de Kiefte, 29 jr. en H. J. Gongriep, 24 jr.; G. M. Meijster,26 jr. en A, A. P. Monster, 21 jr.; F. Vogelenzang, 35 jr, en A, Verkerk, 24 jr.; J. H. G. Bierhoff, 23 jr. en A, M. Vierbaom, 23 jr. OVERLEDEN; c. van Hoogendaa- len, 55 jr., eehtg. van A. H. Hoek; D. van Bruggen. 62 jaar. De Vrouwengroep van de P.v.dA. belegt op dinsdagavond 18 oktober J irvergadering in het Volksge- bouw. Na afhandeling, van de gewone punten, als vaststelling van jaarvEr- slagen ert de bestuursverkiezing, zal een serie dia's worden vertoond door mevr. Van Rossum. Dit weekend moet weer een vol ledig hand bal-programma worde» afgewerkt. In de districts le klas da mes, waar Wilton en DWS de derde en vierde plaats delen met drie pun ten, zal wel een verschuiving ko men. Want de dames van Wilton zullen het heel zwaar krijgen in Den Haag tegen het nog ongeslagen Verburgh. De dames van DWS krijgen het thuis gemakkelijker tegen HVS dat pas twee punten heeft. De dames van UVG spelen een derby tegen, de DWS-reserves en zullen de zaak se rieus moeten aanpakken, willen zij winnen. WiLton 2 zal wel niet winst komen tegen RHC. Bij de heren ontvangt DWS de en thousiaste ploeg van Hollandiaan uit Vlaardingen, die er op gebrand zal zijn de eerste plaats te behouden. Gezien de prestaties van DWS zullen zij het echter beslist niet cadeau krygen. De Wilton-heren spelen in Den Haag tegen Hellas 3; daar de Hagenaars wat zuinig zijn op hun goede spelers, zit er wel winst in. De enthousiaste ploeg van UVG mag wel rekenen op een zege over Rot terdam. Bij de reserves ontvangt Wilton 2 het sterke Schutters met weinig kans op winst, maar DWS 2 moet kunnen winnen van V. et C. in Gouda. Het Passage-theater prolongeert voor de komende week de opvoering van „De zaak de Nederlandse rolprent van Haanstra. In de afgelo pen week is steeds voor uitverkochte zalen gedraaid en als de belangstel ling zo groot blijft dan is het niet uitgesloten dat het record-bezoek in het Passage-theater, dat op naam staat van .Fanfare", ook al een film van Haanstra. nog gebroken -wordt- Zondag 9 oktober zaL er 's avonds in de Opstandingskerkweer eon oecumenische kerkdienst worden ge houden, waarin zullen voorgaan ds. A. Hoffman, Ned. Hen», predikant (liturgie) en ds. K. S. G. Zijlstra. koopvaardijpredikant te Rotterdam (Geref. kerken), die de predikatie zal houden. De dienst vangt om 7 uur aan. genstanders gaan zien wat de kracht is van de ongeslagen roodzwarten. Het Berkelse TOGB kent Demos, daarom verwachten wij een moei zame zege van Demos in sportpark Harga. Wilton Fijenoord bevecht een. puntendeling in de uitwedstrijd te gen Wico. Schiedamse Boys voegt een zege toe aan het totaal, ditmaal wordt RWB geslagen op eigen ter rein.' - Lagere elftallen: Hermes DVS 5— CW 5; Sparta 5—SW 5; Sparta 6— SW 6; Martinit 2—RFC 6; De Hol landiaan 4—DR2 2; Het Noorden 3— SVDPW 2; Sparta 10—SFC 2; Hér mes DVS 6—Xerxes 5; SVV 7—Ex celsior R 8; Excelsior '20 4—OW 3; RDM 3—Ursus 2; Musschen 5—DHS 4; NRC 3—Schiedam 3; DRZ 3— Aeolu5 3; EDS*3—SVDPW 3; SFC 3 Nado V 3; Hillesluis -L—SFC 4; NRC 4Schiedam 4; SMV 3—Demos 2; WF 2—Activitas 2; Excelsior '20 5 Hermes DVS 7; SW 8—-Sparta 13; Musschen 7—Excelsior '20 6; Schie- broek 3—SW 9; SW 10—Hion 3; VOC 5—Excelsior '20 7; Spartaan 20 10DHS 5; Martinit 4—Hille gersberg 4; Tedira 4—SVDPW 4; Schiedam 5—Het Noorden6; SFC 5— Hillegersberg 5; SmeetsL 2—Schie damse Boys 2; Fortuna 7Hermes DVS 8; Hion 4—SW 11; CW 10— Excelsior '20 8; Hennes DVS 9 VFC 6; CW 11—Excelsior '20 9; DHS 6—Hekelingen3; Ursus 3— Schiebroek 7; DRZ 4—Progress 4; DHZ 7—DHS 7; DHS 8—SVDPW 6; Martinit 5Spartaan '20 15; Hille gersberg 6SFC 6; Schiedam 6— EDS 7; SFC 7—ODI 7; Eurekk 3— Demos 4; WF 3—HWD 4; Demos 5 Voorwaarts 5; Demos 6AVS 5; DOZ 4Demos 7. Zaterdagvoètbal Ook voor de zaterdagclubs kan geen volledige winst worden ver wacht. Als HBSS er in slaagt ;de goede vorm'terug te vinden, plaat sen de oranjehemden zich in sport park Harga weer bij de kopgroep na een overwinning op concurrent Niéuw Lekkeriand. PPSC stapt - za terdagmiddag om drie uur bij het postkantoor op de bus om naar Hei- r.enoord te gaan. Een. puntendeling levert dit bezoek wel op. GTB komt niet tot winst in Vlaardingen bij de club van die naam. Bij The Réd Stars klimt GSS weer wat dichter/ by het voorste peloton. De reserves:-Excelcioi- M. 2—BBSS 2; PPSC 2—DOTO 3; GTB.2—Vlaar dingen 2; RWH 4—PPSC 3; HBSS 3—MFB 2; GSS 2—BVCB 2; WOR 3—PPSC 4; HBSS 4—The Red Stars 2; GTB 3—HBSS 5; GSS 3—Vlaar dingen 4; PPSC 5—Vlaardingen. 5; MW '27 4—PPSC 6; HBSS 6—Ste- dos 2; SW al—CWal, (Advertentie IJf.) Een comfortabele- jas vervaardigd van prima flauschmohair in een pittige multicolor kleur stelling, met of zonder rugceintuur. Normale prijs f 89.50. Oktober- aanbieding WEEKAANBIEDINC Mohïir'ihawl» 8e grow mode i XIÊREN; MAKEN DE MAfvï' EN HUISMAN /M^t.DE'KLERE^ KORTE HOOGSTRAAT 15 1* MIDDELLANDSTRAAT 98-100 WOLPHA6RTSBOCHT;il8-22>

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1