QXjü Chief whip Forum-avond van Opendeurwerk UNIQUE YfoL Strijd op de groene tafels begint weer Uit de eerste divisie De bevolking in augustus Edith Gabry was soliste bij R.Ph.O. Strijd rond de korven op kdm Ifpi Het handbal- programma Vrijdag 14 oktober 1960 In 't kader van Gezinsweek Gezin de basis van opvoeding WALDO-TAXI 6.46.50 (3 lijnen) Fiesten gestolen KOLENKITTEN gulden OFFICIEEL AEEHT vlaardingen schipdam Voor zeer modieuze DAMESMANTELS Kledingmagazijn Broersvest 111 - Tel. 6 7416 GROTE SORTERING en ZEER EXCLUSIEF Vooruitzichten niet slecht Wie heeft iets verloren Eieren vielen in vrachtauto Judo-demonstratie JOVD-avond In sloot gereden Champagnefles als projectiel MODERNE KINDERKLEDING Kledingmagazijn Broersvest 111 - Tel, 67416 SPECIALIST „HAZEWIND" KLEDING in de kou zitten TOCHTBAND Stormvogels bij Hermes SVV naar Go Ahead S.V. „Schiedam" in de strijd Burgerlijke Stand Afscheid bij Gem.werken Nieuwe expositie in Kunstkring Parfca herenregen(as Sanfor popeline overhemden ROTTERDAM: 5 In het kader van de Gezinsweek die door de kerken elk jaar In de herfst wordt georganiseerd, heeft de Commissie voor bet Opendeurwerk te Schiedam gisteravond In Musis Sacrum een forumavond gehouden. „Daarmee zijn we hier In Schiedam eigenlijk een week te vroeg, maar dal komt omdat er voor volgende weer, de eigenlijke periode, er geen zaal meer beschikbaar was," -heeft ds. J. D. Smids, die de leiding van de avond had, in 7,yn voorwoord verklapt. IIij was verder nog biy dat ondanks bet slechte weer, er toch nog sociaal werkster, mevr, Sleegers als zo-maar een huisvrouw, «Jt de heer F. J. Maas onderwijzer aan een ulo school en dokter G. W, Ormel jr, Het is Uiteraard ondoenlijk om in bet bestek van dit artikel al de ant woorden van de forum-leden op de vele vragen te vermelden. Maar alle leden waren het er toch over eens dat het gezin de basis dient te zijn om het karakter van het kind te vormen en het zo geschikt te maken voor de maatschappij. De liefdeloosheid van beide ouder-groepen in de film werd gelaakt, omdat in beide gevallen het materiele de overhand had gekre gen boven het ideële. Interessant was de vraag: Is het wel juist de fout altijd bij de ouders te zoeken. Hierbij waren de dames rmn of meer geneigd „ja" te zeggen. zoveel mensen naar deze samenkomst omdat zij de ouderlijke liefde zo waren gekomen. sterk misten, terwijl dokter Ormel de Ds Smids heeft de waarde en de schutd legde bij deze tijd, die zoveel betekenis van deze Gezinsweek. uit- matschappelijke waarden onderste een gezet Want m de herfst, nu hot b<>ven heeft gegooid. De heer Maas gezin zich weer rond de huiselijke wees van zijn kant op de tc grote haard gaat scharen na de zomertijd. ibvloed die van buiten af op het kind waarin de gezmsbanden wat losser wort*t uitgeoefend 'onderwijs, tele- b'ggen, komt men er eerder toe om ^Sl®> reclame)waardoor het andere zich te verdiepen in de waarde van dc sfeer in het gezin. En deze sfeer is wel uitermate belangrijk, zo heeft het forum, dat aan het eind van de avond vele vragen beantwoordde, vastgesteld. De problematiek had zich voor deze avond gehecht aan een vertoonde „probleem-film". In deze Duitse rol prent „Waarom zijn ze tegen ons," komt de motor-nozem naar voren. Een jongen uit een liefdeloos gezin, waar de moeder aast op zijn loon en de drankzuchtige vader alleen belang stelling heeft voor de te'evisie, die in het economisch opbloeiende Duitsland als ongeschoolde arbeider ontzettend veel verdient, ontmoet een meisje uit een veel beter ontwikkeld milieu en er ontstaat een verhouding. Maar ook het beter gesitueerde ge zin van het meisje is niet zo best: daar wordt teveel op geld en positie gekeken en de jongen worai door de vader harteloos afgestoten. Hoewel deze rolprent filmisch geen meesterwerk is, was zU toch een goed aanknopingspunt voor vragen die door het forum beantwoord werden. Dit forum bestond uit ds. Smids zelf als leider, uit zuster F. de Jong als (Advertentie IM De fiets van ir. C.E., die voor de woning aap de B.K.-laan stond, is gestolen, ook de fiets van het school meisje J.B., op slot voor de woning aan de Rotterdamsedijk neergezet, Is verdwenen. (Advertentie LM.) HAARDMICA alleen 1ste kwaliteit Haardglas in alle maten Kachelpijpen en ellebogen 2,45, 3.50, 4.30, 5.95 7 C E IJ fL 11 BROERSVEST 52 L C C m M 11 Telefoon 67534 De jongste jeugdsociëteit in Schie dam, Sociëteit Nieuwland, geeft za terdagavond in het Wijkcentrum een. „knalfuif". De Lazy River Jazzband o.l.v. Harry HoUbot komt spelen en tevens is de Zuidamerikaanse Cha- chacha-band Los Carabanos o3.v. V/alter Cras aangetrokken, voor het eerste optreden In Nederland. De aankleding van de zaal zal aangepast zijn aan het cachet van de avond. Advertentie IM.) ,50.000 voor Onze klanten Wij hebben ook liever een droog najaar na zo'n natte zo mer. Maar als de Bilt In elk weerbericht de mogelijkheid van regen voorspelt, dan Is er plaats voor deze speciale ver- kqop paraplules. Geen aanbieding van goedkope paraplules. neen, een aanbie ding van lange Pencil paraplufes 'van bijna tien gulden voor nog géén zes gulden. Lange'Pencil paraplules uit de *,serie van 9.50. met sterk frame .van originele paragon baleinen, en met moderne knoppen, In 'diverse uitvoeringen. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mo derne lange Pencil parapluies overtrokken met de modernste stoffen, In den tallen dessins .s i, vO0r maatstaven gaat en moet gaan aan leggen dan de ouders. In zijn slotwoord heeft ds. Smids in het vooruitzicht gesteld dat der gelijke avonden vaker gehouden zul len worden. (Advertentie IM.) A;(J T O M O B I E. f B E O R IJ F GgiL - Bierslaot 37 - Trief.Dl898-6450 Burg/knappertlaan 2 - Telef. 010.-64500 Voor het eerst sinds maanden is er in de maand augustus in Schie dam weer een vestigmgs-overschot geweest. Niet veel: dertien perso nen. In de maand augustus vertrokken 296 Schiedammers naar elders, maar cr kwamen 309 personen voor te rug. Deze aanwinst van dertien, gevoegd bij het gebruikelijke ge boorte-overschot van 97, maakt dat de bevolking van Schiedam met 110 zielen is toegenomen en op 3 september 80.498 bedroeg. In augus tus werden 66 huwelijken in Schie dam gesloten, waarvan veertig tus sen Schiedammers onderling; slechts zes van de jonge echtparen konden een eigen woning betrekken. (Advertentie I M t Apothekers-nachtdienst: Apotheek A. Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bfi ongeval: G.G. en G.D„ Turn laan 80, telefoon 6 92 99. Politie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 1920.30 uur, dinsdag 8.301630 en 10—20.30 uur, woensdag 9.3016.20 uur, donderdag 9 3012.30 uur vrij dag 9.3016.30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9.30—16 30 uur. 's Zon dags geslcten- R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19—21 uur, uur, woensdag 14—17 en 1921 uur, donderdag 10—12 uur, vrij dag 1417 en 1921 uur, zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Museum. Tentoonstellingen dinsdag 10—12. 14—17 en 19—21 „Kinderdroom" en „Parijs" en Groninger grafiek Werken van Krsto Hegeduslc BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: ,De zaak M.P." Mo nop o le, 2 uur: „Guerilla-stnjd In de rimboe"; 7 en 9.15 uur: „Mag ik deze dans van u?" DIVERSEN Chr, Soe. Belangen, 8 uur: C.H.- Kiesver. Gemeenteraads-avond. OP het eerste concert van het nieuwe seizoen, dat het Rotter dams Philharmonisch Orkest don derdagavond voor de leden van Toon kunst m het Passage-Theater gaf, was de sopraan Edith Gabry soliste in Mozarts Motet „Exsultate, jubilate" en in het laatste deel van de na de pauze uitgevoerde vierde sympho nic van Gustav Mahler. Eerstgenoemd werk, stelt solistisch zware eisen, want de vele colora turen zijn vaak van zeer ingewik kelde aard en er wordt m dit prach tige stuk tevens een grote stem om vang geeist, zodat dsze van de laagste tot de hoogste tonen egaal moet zijn ontwikkeld, wil de vertolking de nodige artistieke voldoening schen ken. Het dient te worden gezegd, dat Edith Gabry aan al deze eisen kon beantwoorden- Een heel enkele maal was haar intonatie wat aan de lage kant, maar over het geheel genomen, wist zij met haar vertolking, die ook stilistisch viel te loven, zeker wel te boeien. Het orkest begeleidde de zangeres zeer welluidend en doorzichtig, zo dat Flipse en de zijnen terecht in de bijval deelden. Als orkestwerken kwamen op deze avond de reeds genoemde Vierde van Mahler en Leon Orthil's „Musica Inïziale" tot uitvoering. Over de in houd en vertolking van deze compo sities schreven wij reeds naar aan leiding van het woensdagavond-con cert in dc Rivièrahal zodat wij dus kunnen volstaan met te refereren aan het verslag in onze krant van gisteravond. H.V.B. Volgende week begint ook de competitiestrijd voor tafeltennissers vau de eerste tot en met de vijfde klas. In totaal nemen 23 teams van de Schiedamse verenigingen daar aan deel. Het aantal beoefenaren van deze sport is in onze stad niet aan grote schommelingen onderhe vig. By de binnensporten heeft het tafeltennissen zich een vaste plaats verworven. Een aantal verenigingen brengen ook weer jeugdteams In de jnniorencompetitle en het aantal is zelfs groter dan vorig jaar. Een verheugend verschijnsel en een ver zekering voor de toekomst. Jn de eerste klas zullen uitko men NO AD 2 en Service. Wij ge loven dat, evenals vorig jaar, Ser vice het weer erg moeilijk zal krij gen om zich in de eerste klas te handhaven, vooral nu de gebroeders Van der Poort zijn overgegaan naar NOAD. In de tweede klas zien we het bekende team van de PTT Schie dam, naast NOAD 3 en NOAD 4, dat vorig seizoen is gepromoveerd Verder"'drie Wilton-teams, waarvan het derde eveneens een debuut maakt. In de derde klas komen uit RAP, dat vorig seizoen op de twee de plaats eindigde en hij keuze is gepromoveerd, TSF met twee ploe gen en NOAD 5. In de vierde klas verschijnen: RAP 2, NOAD 6, TSF 3 en 4; "Wil ton 4 en Service 2. Voor de vijfde en laagste klas zijn ingeschreven: Service 3 en 4, NOAD 7 en RAP 3. Hoe het deze teams zal vergaan in het komende seizoen? Over het algemeen, genomen zijn de vooruit zichten beslist met somber en ei hebben zieh weinig mutaties voor gedaan. Voor het merendeel zijn de teams samengesteld uit spelers met jarenlange ervaring, die het wel zullen rooien. Zo gaat volgende week de bei voor de eerste ronden en dan zul len de Schiedammers weer lustig de bat zwaaien, om zoveel mogelijk punten te verzamelen m een hope lijk steeds sportieve strijd. (Advertentie LM.) Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 1230 uur en 2—6 uur: D.grijze he renhandschoen (L); zilveren ring; alpinomuts; zwembroek; zwarte cape; oliejas; armbandhorloge. Te bevragen bij de vinders: Bad handdoek en zeep, C. Ladage, Burg. Knappertlaan 255; kinderschoentje. Pons, Nwe. Maasstraat 57; zwem broek en handdoek, Stokhof, New- tonplein 9a; kindersandaal, J. Noor- dam, Rotterdamsedijk 417: honden ketting, Bensdorf, Rotterdamsedijk 121; auto buitenband, Timmerman, Fabristraat 65; zadeldek, Dieperink, L. Achterweg 14 (Lindenhof); doos met pakjes roomboter. Duifhuizen, Goudenregenlaan 15; mud aard appelen, Lowes, Brugmanstraat 55; klep van een wagen, J. Boer, Broers- vest 81; passerdoos, Akker, Rem- brandtlaan 55a; stalen stang, Schie- tax, Westvest; metalen armband, Kortenweg, Nwe, Haven 153, (rust huis); aansteker,' C- Ladage, Burg. Knappertlaan 255; herenhorloge, C. H. Loch, Gordonstraat 34; sigaret tenkoker, Hagen, Galileistraat 35b; goud schakelarmbandje, Vermaas, L. Nieuwstraat 29b; zilver arm bandje,^ Daalmeijer, Villastraat 31; lederen bal, G. Koelewijn, Lekstraat 36; autoped, de Nijs, Kortlandstraat 19a; houten step, Jeup, Strijense- straat 36; ring met sleutels, Stfeter, Middelhamissestraat 41b; porte feuille met inhoud, A. van Wasse naar, W. Brouwerstraat 29b; paraplu, Dr In t Veld, W. de Zwijgerlaan 23;'paraplu, DJ. Oorschot, Parallel weg 190; beige portemonnee met in houd, K. de Goede, Newtonstraat 10b. Een met eieren beladen vracht wagen van een Schiedamse eieren- handel, bestuurd door de heer W. K., moest gistermiddag op bet Broers - veld plotseling hard remmen voor 'n jongen op de fiets. Bij de schok schoof een doos, ge vuld met 360 eieren van de lading en viel in de kabine. zodat de chauf feur ineens in een grote eierstruif j zat Deze vlotte, comfortabele jai vervaardigd van prima velours In1 nieuwe Mauw-"!, groene kleurstellingV met strookzakken, exclusieve knopen en ceintuurgesp ver tegenwoordigt een waarde van minstens f 109.50. - Thans tijdelijk slechts giji 50 ONZE WEEK-AANB1EDING Multicolor truien, Brtver wol. _0 diverse kleuren Als weers- en terreinomstandig- heden het mogelijk maken treedt O.D.L zaterdag as, aan tegen T.O.P. in Rotterdam, gaat Schiedam zondag op bezoek in Dordrecht by Blauw Wit '51 en ontvangt Succes op deze dag Achilles uit Den Haag. We verwachten wederom, dat G.D.I. met de beste resultaten voor de dag zal komen. Schiedam zal het niet makkelijk krijgen, maar de overwin ning op Veiox heeft de roodzwarten waarschijnlijk wat meer vertrouwen gegeven en met die eigenschap en doorzetting kan een puntenverdeling worden behaald. Het lijkt met waar schijnlijk, dat Succes tegen Achilles zijn eerste winst 2al binnenhalen, al zou het niet de eerste keer zyn, dat de Successors voor een verras sing zorgden. Verder zijn vastgesteld Schiedam 2-Ons Huis 3, Succes 2-Ons Huis 4, O.D.I. 2-K.OA.O. 2, junioren Succes- Overkanters 2, aspiranten O.D.I. a- N.I.O. b; Hilïegersberg a-Schiedam a. Succes a-Het Zuiden c en Spangen d-Schiedam b. In de rust van de voetbalwedstrijd Hermes-DVS Stormvogels in Sportpark Harga zal zondag door de Sportschool Bisschoff een judode monstratie worden gegeven. Onge veer zestien leerlingen, van de kleinste tot de grootste, van de witte tot en met de zwarte band zullen hieraan medewerking verlenen. Het Lgt m de bedoeling een korte maar duidelijke mdruk van het judo te geven, zoals dit door klein en groot beoefend kan worden. Het weer moet echter wel meewerken, want wanneer het te nat is, zal de demon stratie uitgesteld worden. De afdeling SchiedamVlaardin gen van de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie houdt za terdagavond 15 oktober om 8 uur in De Amstelbron te Schiedam een propaganda-avond.y Het hoofdbe stuurslid, de heer M. de Bruyne, houdt een korte inleiding over „J.O.V.D. Waarom?" en daarna is er gelegenheid vragen te stellen. Deze bijeenkomst wordt besloten met gezellig dansen. De heer "W. v. d. 'M. uit Kethel is gistermiddag omstreeks vijf uur met zijn auto in de sloot langs de Noord- vestsingel gereden. Hy kwam van de Nieuwe Spoelingbrug af en daar hij met een bijrijder praatte, merkte hij te laat, dat de weg plotseling veel smaller en slechter wordt. De auto kwam in de zachte berm en vandaar in de sloot Met een takelwagen is de auto weer op de weg gezet Er was wat materiele schade, maar geen lichamelijk letsel. De Schiedamse afdeling van de Alg. Ned. Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid en de Elektrotech nische industrie (NW) houdt op woensdag 19 oktober een filmavond in het Volksgebouw, aanvang 8 uur. Vertoond wordt de filpz „Om het leven van een kind. Kaarten ver krijgbaar bij de bodes en op het ANMB-kantoer. (Advertentie I.M.) 30 «tuk» f. 1.- rtfsr De 30-jarige Noorse zeeman O. P., telegrafist op een schip, dat in de Lekhaven lipt, heeft gisteravond in een bar aan de Hoogstraat tegen het sluitingsuur ztjn ongenoegen over de gang van zaken te kennen gegeven door een lege champagnefles naar de tapkast te slingeren. Er werd glas werk voor een waarde van 250 gul den vernield. De met champagne gevulde telegrafist werd naar het hoofdbureau van politic gebracht en daar heeft hij het grootste deel van de schade meteen betaald. (Advertentie l.M.) zowel voor MEISJES als JONGENS In het district le klas ontvangen de Wilton-dames Animo; ondanks het voerdeel van op eigen terrein te spelen, zullen de Schiedamse wel niet opgewassen zjjn tegen de nog ongeslagen Haagse dames. De DWS- dames, die het niet slecht doen, gaan op bezoek bij KODA tn Rot- terdam, dat de rode lantaarn draagt. Aangenomen mag worden dat die rode lantaarn wel op dezelfde plaats zal blijven. De UVG-dames zijn de laatste we ken goed in de running en. zullen zondag in Rotterdam de strijd aan binden tegen Actief 2, die ook van zich hebben doen spreken. Het kan er spannen. De reserves van DWS krijgen het niet al te zwaar bij RODA 2. De Wilton-reserves moeten thuis maar rekenen op een neder laag tegen Rotterdam. Bij de heren ontvangt "Wilton aan de Maaskant Actief. Halen dexood- witten de volle winst, dan. zitten zij in de kopgroep en als Hellas verliest dan zelfs op de eerste plaats. Spanning genoeg. Na de mooie overwinning op Hollandlaan ontmoet DWS zondag RODA in Rot terdam. Als de blauw-witien zo doorgaan met het verslaan van kop lopers, dan ligt de weg naar de districtsklas open. De UVG-heren krijgen het tegen (Advertentie LM.) WAAROM voorkomt veel ellende Zelfklevend 19, 22 en 40 ct p. meter Dorpélstnp (voor onder aan de deur) 1.85 per 90 cm. Verder: Rubber, vilt en rubber in latten. 7CCHAII BROERSVEST 52 C C In H II Telefoon 67594 Hermes-DVS ontvangt zondag om twee uur, in het sportpark Harga Stormvogels. De Vogels nemen in deze competitie nog maar een be scheiden plaats in, doch de ploeg heeft voldoende kwaliteit om terug te komen en om het competitie verloop te beïnvloeden. Hets wordt dus geen makkelijke wedstrijd voor de blauwwitte». Voor Hermes belooft"" dit seizoen interessant te verlopen, nu de "ploeg in de kop is gekomen en slechts twee punten achterstaat op koplo per KFC. De jonge ploeg van de blauwwitten is best in staat om de positie nog te versterken. Tijdens de rust van Hermes Stormvogels zal Sportschool Bishoff een judo-demonstratie geven. Dat de Hermes-reserves met gro te cijfers van Feijenoord 2 verlo ren, is geen schande, daarvoor spe len de stadionbewoners te goed. Zondag is nog niet bij .voorbaat van i NAC 2 verloren, al zal er hard WOLPHAERTSBOCHT 218-2gevochten moeten worden.,1 w\v wnHMBRBHSSaHna Het* derde team moet beslist "be- KLEREN HAKEN DE MAN EN HUISMAN MAAKT DE KLEREN - KORTE HOOGSTRAAT 15 1* MIODELLANDSTRAAT 98-100 ter spelen dan de laatste weken het geval is, wil het van SVW 3 in Gorcum winnen. Hennes 4 ont vangt om tien uur DCV 3, een strijd tussen, nummers één en. twee; het zal er spannen. SVV gaat zondag naar Go Ahead in Deventer; ook nu zullen de rood groenen het niet makkelijk krijgen daar de Deventenaren verbetering van positie zoeken en voor eigen publiek spelen. De SWers hebben zich zondag lelijk laten verrassen door Eindho ven en zullen nu beter moeten oplet ten. Het reserve-elftal speelt zaterdag middag om 3.30 uur aan de bosrand een competitie-wedstrijd tegen. ADO- 2 uit Den Haag. Hoewel de rood groenen een nederlaag leden tegen Sparta 2, was het spel van goed ge halte, zodat nu een spannend duel kan worden verwacht. SW 3 gaat op bezoek bij ADO 3 en SW 4 speelt om 10 uur in Harga tegen De Musschen 2. Dynamo 3 niet cadeau, maar volle winst is beslist niet uitgesloten, nu trainer J. Foncke grote plannen maakt voor zijn ploeg. De reserves van zowel DWS als "Wilton moeten winst kunnen halen, op resp. Her mandad en HVZ. De ontmoeting tussen s.v. Schie dam ea Unilever, die gisteravond plaats had, beeft maar liefst 1 afge broken partijen opgeleverd. De eerste tientallen van beide verenigingen speelden hun eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen en waren kennelijk voorzichtig. Aan het eerste bord presteerde Den Uyl van Schiedam het, na twee pion nen te hebben achtergestaan, weer op gelijke voet te komen met zijn tegenstander: deze partij werd in een moeilijk te beoordelen stelling afge- broken wat eveneens het geval is met dc partijen van Stahlie, Vrijland en Van der Ruit Deze laatste drie heb ben remise vrijwel in de hand terwijl winstkansen niet uitgesloten zijn. Noordegraaf, Planken en Leerentveld hebben een duidelijker afgebroken stelling weten te bereiken, waarin de winst slechts een kwestie is van uitspelen. Kok werd slachtoffer van schaak blindheid en gaf in een volkomen ge. wonnen stelling zijn dame cadeau en moest in ruil daarvoor een 0 accep teren. Slechts Van den Berg en Ha ring hebben hun partij in eerste zit ting met winst kunnen beëindigen. De oudercommissie van de Jan Ligthartscholen houdt op dinsdag 18 oktober een ouderavond in de bene denzaal van de Opstandingskerk. Bij die gelegenheid zal de heer G. Geurts, directeur van het Instituut voor Fedadogische Adviezen spreken over „Schooljeugd entelevisie". Naast de behandeling van de jaarstukken en de verkiezing van nieuwe be stuursleden zal ook het dertig-jarig bestaan van de school aan dc orde komen. Gehuwd: C. van Namen. 21 j. cn D. M. Malkus, 24 j.; J. M. Ztfdenbos, 22 J. en M. -L, Vterboom. 22 j.; G, Bouw meester. 31 J. en M. Rodenburg. 29 j.; W. Dorst. 23 en J. van Apeldoorn. 23 j.; S. Rorlje, 24 j. en J. Hoppe, 22 j.; C. de Roode, 22 j. en J. Veenman. 23 j.: c. c. Kentin. 24 j. en K. E. van Dinter. 19 j,; Th. Netten. 23 j. en C. A. Overkleeft. 17 j,; J. M. J. Bakker, 23 j. en A. M. Verver, 23 j.; G, J. Leuver, 25 i. cnL. J. Verver, 23 j.; F, 3. van Wijk, 24 J. en J. H. Bak ker. 18 j.; G. IJ. van den Brink, 27 j. en E, J. P. Weber, 26 J.r P. van RIJ, 24 j. en J. E. Gijsen, 23 j.; H. J. van Dooren. 18 j. en T_ J. Steigenga. 17 j. Geboren; Wilfred, z. v. A. van der orst en E. Versteeg; Christina A., d. v. W. J. Top en E. C. M. Lemans; Johannes G„ z. v. J. van der Vlugt en J. Zonneveld. Overleden- C. van Diik, 76 jr. wed. D., v. Dnel: G. van der Leeden. 74 j. echtg. v. a, Tünmers; A, C. Spar- reboom, 73 i. wed. van p. Noordzij: F. H. de Vos. 66 j. Ondertrouwd; P. L. van der Aar, 29 J. en C. H. Th. van de Water, 27 j.; J. Boon, 23 j- en Th. i*. A. M. Koog- je. 21 j.; C. J- Bulsin e, 22 3. en T. Zwanenburg. 20 j.; O. J. Chatelain. 27 en T. C. Bouwer, 23 J.; J. 3. den Donker, 23 j. en G. A. de Waard, 20 1.; J, Guis. 20 j. en J. M. Eijkenbroek, 20 j.; C- Jansen, 53 j. en K. de Jong. 48 j.; M. de Jonge, 22 j. en-J. van Aal ten, 20 j,; C. van der Kruit, 22 j. en I. Dintelmann, 18 j.; J. Th. Offerman, 26 3. en W. H. Faling. 22 j.; M. schaap, 26 j. cn L. M. Mollcrs, 23 j.f E. Suykerbuijk, 31 j. en C. E. H. Markx. 21 j.: G. W. M- van der Toorn, 22 j. en I. RE. Dröge. 22 j.: P. W. J. Vaarüng, 26 j. cn M. C. van MU, 23 J.; L. Vrijland, 23 j. en A. van der Spek, 22 j.; w. H. van wijk. 21 j. en L. A. C. Herentrey, 17 j,; de Lan ge. 26 j. en J. M. Statz, 20 j.: R. A. Hakkennes. 25 j. en C. J. A. Reher- maan, 22 j.; W. Eeuwijk, 26 j. en VA A. M. Dumond, 19 j. ROTTERDAM De heer J. A. Overbeeke, opzich ter bij de afdeling Technisch Beheer Gebouwen van Gemeentewerken (sectie schilders), zal op maandag 3i oktober na 41 dienstjaren de dienst met pensioen verlaten. Op die dag zal er 's morgens om half elf in. de schilderswerkplaats aan het vas teland 45 een afscheidsbijeenkomst worden gehouden. Van 22 oktober t/m IS november zal in de Rotterdamse Kunstkring een tentoonstelling worden gehou den van werken van W, Bouthoorn en gouaches van Daan van Golden. De officiële opening zal op vrijdag avond 21 oktober worden verricht door de heer R. W. D. Cxenaar, we- teschappelij'k hoofdassistent van het Gemeentemuseum in Den Haag. Op maandag 24 oktober spreekt in dezelfde zaal prof, dr. Eduard Reeser over Gustav Mahler ter herdenking van zün honderdste geboortedag. Da lezing heeft een muzikale toelichting, en lichtbeelden. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot officier in de Orde van Oran- ]e-Nassau A. D. Wmtholt te New York, adjunct algemeen vertegen woordiger der Holland Amerika lijn in de Verenigde Staten van Amerika en Canada. (Advertentie IM.) Een echte Coster-jlunt ïs deze ori ginele Parka-regenjas met heerlijk warme plaidvoerrng, zakken mei ritssluiting/ prachtige afwerking. Ideaal voor brommer en fiets. nd voor de ongelooFlijk lage prijs van Gitn telefonische of ichriftellfke orde» Normooi JJ^iT Nd als speciale E Coster- verrassing Korte Hoozitrmll Meent bi. Goudse- 'W* Kateodr. Xagedijk bh. Doipweg Wejc-Kruishide 35 LEIDEN; Haarlemmentmt 25

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1