KvK's bepleiten snelle uitvoering I/IGA Accent op tijdelijke karakter van de tolheffing ^Schiedam" liaalde de tweede overwinning „Mobilisatie-kruis55 gaf een geslaagd feest Actie KvK bespaart bedrijfsleven rond half miljoen gulden Spoedige realisering van plan Rijn-Main- Donau-kanaal SVC-dames spelen gelijk Kies zelf RITMEESTERi Sirniïltaan-seance schaken op instuif van „Schiedam .Vrouwendag5 gevierd St. Nicolaas- markt Judo-kampioenschappen Zd-Hollandse kyu-graden Bob Spaaks ervaringen op de Olympische Spelen BENELUX-TUNNEL 'n Suggestie Wagenveer tot tien uur! Begroting K. v. K. NS verantwoordelijk voor belading van de wagons K. v. K. voor hogere klasse-indeling Activiteiten van rijksinkoopbureau gekritiseerd B. A. M. Schaap onderscheiden Opendeurdienst KORFBAL Voor nieuwbouw nog geen vergunning Bestaande telefoon buitens- aansluitingen oude tarief Schoorsteenbrandje Wasgoed gestolen NIVON-leden naar de ..Messiah" Algemeen politiek overzicht M.A.F. trok verzoek in Directe verbinding Rotterdam-Odessa Burgerlijke Stand SCHIEDAM Koeriersters Woensdag 16 november I960 3 VLAARDINGEN. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas hebben zich in een gezamenlijk adres tot de minister van Verkeer en Waterstaat gewend, waarin de vervroegde uitvoering van de Beneluvtunnci op basis van finan ciering buiten de rijksbegroting ten sterkste wordt aanbevolen. Het accent wordt vervolgens gelegd op het tijdelijke karakter van de onvermijdelijk aan deze methode verbonden tolheffing... Hiermee wilden de Kamers een tegenwicht vormen tegen het bij de minister gedeponeerde protest van de federatie van weg vervoerders, die tegen de tolheffing heeft geprotesteerd. (Advertentie LM.) klontert smaak! De heer C, H. Buschmann, voorzit ter van de Kamer voor de Beneden- Maas, die op de dinsdag gehouden vergadering een en ander toelichtte» zei o.m., dat zijn indruk was, dat de federatie van wegvervoerders kop schuw van de tolheffing is, omdat zij vreest, dat de tolheffing een per manent karakter zal krijgen, zoals van andere als tijdelijk bedoelde re geringsmaatregelen de intrekking ook niet in zicht is. In dit verhand stelde de heer Buschmann, dat uiterlijk in 1980, zo mogelijk eerder, de heffing van tol verleden tijd. zal behoren te zijn en vertrouwde erop, dat de wegver voerders zodra zij deze garantie maar zouden krijgen, zeker geen be zwaren meer zouden hebben tegen de heffing van tol, aangezien het gebruik van de Beneluxtunnel zeker voordeliger zal zijn dan het omrij den of het gebruikmaken van het Wagenveer. In de missive aan de minister be pleiten de Kamers op basis van par ticuliere financiering een snelle gunstige beslissing van de minister om een complete verkeerschaos in het Waterweggebied te voorkomen. VLAARDÏNGEN Accountants kantoor J. K. M. Wijmenga te Vlaar- dingen heeft de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Bene den-Maas voorgesteld te bewerkstel ligen, dat het Wagenveer de ver binding tussen Vlaai-dingen en Per- nU 's avonds tot tien uur biyft va ren, eventueel met slechts één pont. Thans wordt 's avonds om zeven uur de dienst gestaakt. In de dinsdag gehouden vergade ring van de Kamer heeft het bestuur toegezegd de mogelijkheden daartoe te onderzoeken. VL AAR DINGEN. De begroting van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas voor het jaar 1961 sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 128.850.— en een geraamd batig saldo van 3276. (Advertentie LM.) Zo'n handig reiswskkertjo een smaakvol luxe klokje, belde zijn altijd welkom., maar koop ze uitsluitend bij da vakman, uw eigen horlogsr. i wereldmerk voor wekkers en kleins uurwerken. VLAARDINGEN Wanneer de Nederlandse Spoorwegen de belading van een wagon heeft gecontroleerd, dan vervalt daarmee de aansprake lijkheid voor de afzender (die zelf de wagon heeft beladen). Dat is het standpunt van een aan tal KvK's, waaronder die van de Be neden-Maas. Het uitvoerig gemoti veerde standpunt is vervat in een adres aan de minister voor verkeer. Het is ni. gebleken, dat in een in ternationaal verdrag vooi goederen vervoer per spoor de bepaling voor komt, dat zelf beladen wagons voor eigen risico blijven rijden, waaruit nare consekwenties zijn voorgeko men, De minister wordt in het adres geadviseerd aan de2e bepaling in het internationale verdrag met mede te werken. Tot de ondertekenaars van het adres behoren ook de Kamers van Rotterdam en Dordrecht. VLAARDINGEN In de dinsdag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel cn Fabrieken voor de Beneden-Maas werd medegedeeld, dat de Kamer bij het college van rijksbemiddelaars het verzoek heeft ondersteund om Maassluis in te de len in de eerste klasse. Thans is Maassluis nog ingedeeld in de derde klasse. VLAARDTNGEN Het rijksin koopbureau tracht z'n vleugels steeds steeds verder uit te slaan, veel ver der dan ook de bedoeling is geweest bij de oprichting. Dit was een klaeht, die gisteren op de vergadering van de Kamer van Koophandel naar voren kwam. Men. doet de bonafide handel on eerlijke concurrentie aan, was het al gemene gevoelen van de leden van de Kamer. Het bestuur zal deze zaak nader onderzoeken en eventueel bij andere Kamers sympathie trachten te wek ken om gezamenlijk een adres op te stellen. Aan de heer B.A.M. Schaap ïs de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranjc-Nossau toe gekend wegens langdurige en trou we dienst. De heer Schaap is pro curatiehouder bij P. Melchers' Dis tilleerderijen en Likeurstokerijen „De Locomotief". De burgemeester heeft de deco- randus heden het ere-metaal opge speld tijdens een door de directie met het personeel belegde huldi gingsbijeenkomst. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van "Westendorp. Singel 83. Beilen bfl ongeval: G.G. en GJD., Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmmimmer 6 46 86. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 1920.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 10-20.30 uur, woensdag 9.30—16,30 uur, donderdag 9.3012.30 uur, vrij dag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9.3015.30 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—21 uur, woensdag 1417 en 1921 uur, donderdag 10—12 uur, vrij dag 14—17 en 19—21 uur, zater dag 1012 en 1417 uur. Stedelijk Museum. Gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8-15 uur „La Dolce Vita". Monopote, 2 uur: „Gentleman Jira", 7 en 9.15 uur: „Zij waren nog geen twintig" Irene, -8 uur: Zonnegloren Toneel. Musis Sacrum, 8 uur: W.F. (O. &i A.), Toneel „De Schouwspelers". Opstandlngskerk, 8 uur: A. H. Ger- hardschool. Ouderavond. Wijkcentrum, 8 uur: NCVB afdeling Nieuwland. Lezing. Chr. Belangen (Kethel), 8 uur: Bouwcomm, N.H.G. Toneel. Door de Evangelisatie-commissie van de Herv. Gemeente wordt op zondagavond 20 november in de Gro. te Kerk een Opendeur-dienst gehou den, aanvang 7 uur. Ds. P. J. de Bruyn, predikant te Groningen, zal spreken, over „God zoekt mensen". (Advertentie I.M.) Gelukkig: is er dit weekend weer volop gekorfbald, O.DJ. heeft vrijaf gehouden. Schiedam heefteen bijzon der goede dag gehad met drie over winningen in tegenstelling tot Succes, dat geen enkel winstpunt binnenhaalde. Schiedam heeft zijn tweede over winning binnengehaald in de las tige uitwedstrijd tegen Blauw Wit '51. De thuisclub gaf de eerste helft de toon aan, hetgeen m een voor sprong tot uitdrukking werd ge bracht, maar na de rust werden de rollen omgedraaid. De eerste helft werd met 3-1 voor de thuisclub afgesloten, nadat F. Veer een. 2-0 achterstand tot 2-1 had verkleind. Na de hervatting knabbelde D. Ver meulen weer een stukje van de ach terstand af (3-2), maar Blauw Wit '51 kwam nog eenmaal terug. Daar na heeft men niets meer in te brengen gehad. J. v. d. Tuuk zorg de heel vlot voor 4-4, F. Veer voor VLAARDINGEN De rijksgoed- keuring voor de bouw van het nieu we kantoor van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Bene den-Maas is nog niet afgekomen, deelde voorzitter C. H. Buschmann gisteren op de vergadering mede. De overdracht van do grond heeft ook nog niet plaats gevonden. De gevormde bouwcommissie heeft een aantal wensen aan de architect aangeboden, die in het gewijzigde plan met een aantal opmerkingen re kening heeft gehouden. De Schiedamse afdeling van de Nederlandse Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mohilisatlekruis heeft gisteravond in Musis Sacrum opgewekt het jaarfeest gevierd. De zaal was wel niet geheel gevuld metExpogé welkom heten, belangstellenden, „maar dat enkeleKnk.„„ gal in de kin ons Diets scheien. Tevoren hebben de Wij zijn er toch trots op dat ondanks de invloed van de televisie, zoveel belangstellenden naar deze bjjeen- kost zijn gekomen", verklaarde voor zitter F. van Rjjn in zij" voor woord. Daarin kon hü dc heer J. J. VLAARDINGEN. Niet zonder voldoening stelde de heer C. H. Buschmann in de dinsdag gehouden vergadering van dc Kamer van Koophande? en Fabrieken voor de Beneden- Maas vast, dat de PTT overstag is gegaan zoals reeds eerder gemeld inzake de voorgeno men tariefswijziging van de huitenaansluitingen op het Rot terdamse telefoonnet. De bedoeling was, en reeds was een besluit in die richting genomen, °jn de tarieven van de buitenaanslui tingen op het Rotterdamse telefoon net te verhogen van ƒ15,tot ƒ80,— a ƒ85.— per maand. De Kamers vin Koophandel en Fa brieken voor Rotterdam cn voor dc Beneden-Maas hebben gezamenlijk tegen deze maatregel geprotesteerd. Overeengekomen Is nu, dat de tarieven van de bestaande bul- tenaansluitingen onveranderd zuilen blijven, totdat de telefoon netten Capelle a/d iJssel, Kethel en Vlaardingen geheel in bet Rotterdamse net zullen zijn op genomen. Nieuwe aansluitingen gedurende die periode zullen wel mogelijk zijn, maar alleen tegen het nieuw vastgestelde tarief. De heer Buschmann had berekend, dat het ongedaan maken van deze maatregel oen hesparing van rond ƒ500.000,— betekent voor het be drijfsleven in het ressort van de Ka mer voor de Beneden-Maas, met na me voor de op het Rotterdamse tele foonnet aangeslotenen in Vlaardin gen (ongeveer 150 aansluitingen), in Maassluis (ongeveer vijftien) en op het eiland Rozenburg. van Djjk, vertegenwoordiger van het hoofdbestuur, alsook de dlstricts- beestuurder, de vertegenwoordigers van de afdelingen Rotterdam en Vlaardingen en van. het V.V.N. en da aanwezigen staande-het Wilhelmus gezongen en de groet aan het vaandel gebracht; het gloed-nieuwe vaandel dat op de ze avond voor het eerst in bet open baar is gebruikt. Daarna ia de avond gevuld met het optreden van de Rotterdamse Politie-amusementsver. „Herman dad", die geen onbekende is voor de „het Mobilisatiekrms". Het zestien man sterke orkest, dat onder leiding staat van Bob Trappel heeft het leeuwendeel van het programma voor zijn rekening genomen. Tal van populaire liederen en melodieën wer den met enthousiasme ten gehore ge bracht, met medewerking van de vocalisten Dory Krommenhoek en Sonja Blaak, Jan de Bruin (die suc ces oogstte met zijn Italiaanse lied jes) en Raymont Claret en Arie Kui- venhoven. De cabaret-groep van „Herman dad" heeft onder leiding van Koos Poperling liefst vijf korte schetsjes op de planken gebracht. De avond is besloten met een ge zellig samenzijn, waarbij de W.F.- band „Music Boys" voor de passende muziek zorgde. In de woning van de bejaarde heer S. H. aan de Alberdmck Thijmatraat is er gisteren een schoorsteenbrandje geweest. Door de brandweer Is met een ramoneur het vuur verwijderd en gedoofd. Er was geen schade. In de flat Vijfstuizen aan de Vlaar- dïrgerdijk is gisteren bij twee gezin nen wasgoed gestolen, dat in de ga lerij hing. De waarde van het ge- stolene wordt geschat op 16,50. 4-7 en H. Verschoor sloot de score af op 4-7. Vrouwe Fortuna schijnt Succes volledig de rug te hebben toege keerd. De blauwwitten hebben een alleraardigste en plezierige wedstrijd tegen A.L.O. gespeeld, maar on danks gelijkwaardig veldspel moest men toch de eer aan de bezoekers gunnen- Het ligt voor de hand, dat de tegenpartijen beter van hun kan sen gebruik weten te maken. De Hagenaars deden dat tot na de rust voortreffelijk, wat in een 0-5 voor sprong resulteerde. Het leek er daarna erg op, dat Succes de voor sprong aan de bezoekers ging ont nemen. Door doelpunten van S. la Lau, B. van Krogten, de dames A, Kauffman en N. Ouwendijk haalde dubiousc strafworp nekte de blauw witten echter weer. A.L.O. benutte deze terecht en had daarna weinig moeite om dc strijd met 4-8 in zijn voordeel te beslechten. Verder kwamen de volgende uit slagen uit de bus:: Schiedam 2-USV 2 3-1; ODI 2-Oranje Nassau 3 3-0; junioren Succes-Spangen 2 4-5 en aspiranten Schiedam a-Hillegersberg a 3-1. De teams van de Schiedamse Vol leybal Club hebben de afgelopen wedstrijden met wisselend succes ge speeld. Dames 1 kwam in 't veld tegen ex-overgangsklasser DHL en moest beslist onnodig een punt af staan. Technisch waren de Schiedam se meisjes de meerdere, doch door zonder enig vuur te spelen, moest met een gelijk spel genoegen geno men worden (2-2), Heren 1 kwam met 3 invallers te gen Phoenix in het strijdperk. Het Phoenixteara toonde in deze wed strijd tot de zwaksten uit de eerste klasse te behoren. Dc Schiedammers wonnen met 3I, niettegenstaande de verzwakte samenstelling. Dames 2 verloor geheel onverwacht met 30 van ZVC 3, terwijl dames 3 een verdienstelijk gelijkspel (2—2) tegen Wico 1 in de wacht wist te slepen. Heren 2 tenslotte verloor vol komen verdiend met 30 van Li banon 3. Voor de komende dagen staan op het programma: Dames: ZVC 3 SVC 1; Concordia 2SVC 2; Tenaco 1—SVC 3. Heren: Shell 1—SVC 1; DOS 1—i SVC 2. i PIKEUR FIAT Het dt! met. Al tra Firn - «en Brazilians pliteta met zode mthrea cn zonnige digea - levett uhtkken exdaswf zasfcc tan «ird. maar a« tanjenunent ia jeor en aronu. Zorgvuldig gekozen en gemdeetd met de fruitige Jjva'3 en de milde Havanna's lijn zede ban» voor Kar. Een sigiar m« kftikwr - mefat - geurig en Tolarontmch voor mannen mee gevoel voor goede snaak. Pxija 27oent. 1 Zoek zelf uit wat n pait» dan w«t O wat n heeft: 'a u- rookt er goed van tabakken voor een prettig-zorgeloos moment Een aigainje voor 'smorgens of 's middags, In bet bekende beider gele blikje vaa f 2-50 krijgt U er 20, Hebt tintelend en zicht COCAROE Voor die heel korte rookracmeflten,«li n et vlncbrig, toch smaketiji rokertje weo«. biedt Ritmeester o Cocarde: lekker licht es pittend in prijs voor ao'n moment: f 1.20 de 20 P.v.d.A .-Vrouwengroep Op gezellige wijze heeft de afdeling Schiedam van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid dinsdag avond in het Volksgebouw de ^Vrou wendag" gevierd. Voor het aantrek kelijke «n gevarieerde programma bestond ruime belangstelling. Het Rotterdamse muziekgroepje „Modulatie" heeft in Schiedam een mooi debuut gemaakt. Op vlotte wij ze werden de melodietjes uitgevoerd. Het Haagse gemeenteraadslid mej. N. Ongerboer heeft op deze bijeenkomst gesproken over „Naar een socialis tische koers in Nederland en een Verenigd Europa: Welvaart in de wereld". Zij besprak de dreigingen van het moment waarbij zij wees op de noodzaak van de solidariteit van de vrouwen, in de wereld. Er is waak zaamheid en activiteit geboden. Hulp aan de onderontwikkelde gebieden is van groot belang. Onder leiding van Jaap Weergang is de samenzang ge houden. Voorzitster mevr. G. Bos-van Rin gen heeft de bijeenkomst geopend. Na de pauze ontpopte zij zich als een kundig toneelspeelster die samen met t c w t»mevrouw Huisman, mevrouw Zag- 252 dg® dochtertjes van de da- mes Van der Hoek en Zagwijn een Iv-uke impressie gaven van een be zoek aan het vakantiekamp in de sketch „Naar de Bom". Op de weekmarkt op het Broers- veil in Schiedam wordt op vrijdag 2 december als speciale Sinterklaas attractie een gratis verloting gehou den door de Centrale Vereniging voor de Mar&thandel. Op die dag, maar reeds op de vrijdagen 18 en 25 no vember zullen aan alle bezoekers van de markt gratis loten worden verstrekt. Deze loten kunnen dan, voorzien van naam en adres, op de markt die op 2 december wordt gehouden wor den gedeponeerd in de dan aan wezige bussen. De trekking heeft plaats op vrijdag 2 december om 6 uur. De voor deze verloting beschik baar gestelde prijzen zijn te bezich tigen m de etalage van Kunsthandel Rosa, Broersveld 28. Sint Nicolaas en Zwarte Piet zul len eveneens een bezoek brengen aan de feestmarkt van 2 december en vanaf 10 uur tot 6 uur zal aan kin deren, mits onder geleide, een kleine versnapering worden verstrekt. De reeds aangekondigde herhaling van de „lnstulfavond", die wederom onder de auspiciën van de Schaak vereniging „Schiedam" plaats zal hebben vanavond om acht uur in Irene, heeft een bijzondere attractfe in petto voor de Schiedamse scha kers. De heer J. F. W. Meijer heeft zich bereid op deze avond een simul' te houden te gen maar 25 schakers! Hij is v.. nvolgende ja ren kampioen onze stad ge weest, voor het eerst in 1924, het jaar waarin hij lid werd van S.V. Schiedam. Hij is ook geen onbeken de in de hogere regionen van het Nederlandse schaakleven. De verwachtingen van deze kracht meting zijn dan ook bijzonder hoog gespannen. Iedere Schiedamse scha ker wordt uitgenodigd aan deze si multaanseance mee te doen en mocht het aantal schaakenthousiasten zelfs voor de heer Meijer te groot wor den, dan staan er sterke spelers ge reed om de overige borden voor hun rekening te nemen. - WL1 men zeker zijn tegen de heer Meijer te kunnen schaken, dan dient men er voor te zorgen op tijd aan wezig te zijn; de zaal is reeds om half acht geopend. Vanzelfsprekend is men niet ver plicht aan deze simultaan mee te doen, U kunt ook een gewone partij schaak spelen. Voorwaarden zijn aan deze instuif- avond niet verbonden, zelfs geen in- leggeld. Voor de leden van de Ned, Her vormde Gemeente Kethel worden er „Bouwfonds-avonden" gehouden op woensdag 16, donderdag 17 en vrij dag 18 november in de zaal van Chr. Belangen in Kethel, Opgevoerd zal dan worden het blijspel „Tante Nicole" van R. Fe ens tra, de regie berust bij Ferry Schmidt De haten zijn bestemd voor de bouw van het Hervormd Wijkcentrum, Het NIVON afd. Schiedam heeft het idee gekregen om voor de uit voering van de „Messiah" door de mannenkoren Orpheus en Excelsior met medewerking van tal van be kende solisten op tweede Kerstdag in de Grote Kerk, de leden van het instituut in de gelegenheid te stellen de uitvoering met hun huisgenoten te bezoeken tegen gereduceerd tarief, Maar dan moeten de leden de entree- kaarten halen bij de secretaresse van het NIVON, mevr. J. Smidt, Rotter- damsedijk 24 C. VLAARDINGEN Voor de Christelijk Historische Vrouwengroep spreekt vanavond in de Roode Kruis-zaal jkvr. mr. C. W. I. Wttwaal van Stoetwegen, lid van de Tweede Kamer, Haar onderwerp is getiteld: „Algemeen politiek over zicht". Honkbalfilm VFC organiseert vrijdagavond een filmavond in de restauratie van het Sportpark. Er wordt een film over de honkbalsport vertoond. Iedere VFC-er is welkom. Winkelsluiting Het Middenstands Actie Fond3 van de Vlaardingse Middenstands Centrale had bij het gemeente bestuur een verzoek gedeponeerd in zake wijziging van de uren van de winkelsluiting. Op dringend advies heeft 't MA.F. dit verzoek inge trokken om aldus te voorkomen, dat het college van b. en w, hierop af wijzend zou beschikken. Een en an der was in overeenstemming met de zienswijze van de K. v. KL VLAARDINGEN. Op de onlangs In Baden-Baden gehouden vergade ring van de internationale Unie van Rünkamers is gebleken» dat het reeds lang bestaande plan om de Main met de Donau te verbinden thans een goede kans maakt betrekkelijk snel te worden gerealiseerd. Deze mededeling deed de heer C, H. Buschmann, voorzitter van de In het Sportcentrum Schiedam z(jn zondag de wedstrijden om het Zuid- Op hoogst ongedwongen wijze beeft de bekende radio-verslaggever Bob Spaak maandagavond in Irene voor de leden van de algemene bond „Mercurius" in Schiedam gesproken over „Rome, Romeins cn Olympisch". Aangezien de belangstelling gering was verhuisden de twintig belang stellenden van de grote zaal naar een bovenzaaltje. Ook districtsbestuurder J. H. Roovers zag daarom van zjjn propagand&speech af. De heer Spaak begon met het ver tellen van een mop en daarna ver telde hü van zijn ervaringen in Rome waarbij hü de slechte organisatie van de Olympische Spelen hekelde. Hij zag dit ten dele als een oorzaak van de Italiaanse aard want ook in het verkeer en bij een bezoek aan het Vaticaan had de heer Spaak deze ervaringen opgedaan. Het falen van de Nederlandse équipe bij de spelen zag de heer Spaak grotendeels als een tekort aan mentale hardheid. Bovendien geloofde hij dat de Ne derlanders door hun geaardheid, een wortelen in een op dit gebied ver keerde opvoeding en door een te ge ringe stimulans van de autoriteiten een achterstand op sportgebied heb ben. Hij geloofde niet dat deze ach terstand snel kan worden ingehaald. Hij wees daarbij op enkele Neder landse afgevaardigden die de ge wenste mentale instelling wel had den. ZÖ hadden gestreden voor bet veroveren van de prijzen. Voor dc meeste overigen was het al mooi dat jr. zij het reisje naar Romp hadden mogen meemaken. De heer Spaak noemde frappante voorbeelden van de instelling van de buitenlanders die zich ondanks te genslag toch konden concentreren waardoor de prestaties niet uitble ven. Geboren: Peter z. v. P. van den Eljnden en J. Korpel: Jacob z. v. R. J, van Rhljn en E, van Vliet; Samuël z. v. D. X van der Raaf en H. de Vos: As- trJd d. v. P. Lund en E. G. de Koning: Marinus B. z. v, M. Ottcn cn L. G. Las- say; Peter z. V. P. Ta nis en G- H. X Smit; Jan z, v. H. Nomden en A. T. van Hekfce; Catharine d. V, A. F. Teunlssen en C. Boojj; Linda E. M, d. v. J. de Jong en C. M. H. van der Velde; Johan- nis K.. z. v. J. K. Scheuiler en W. P. C. Bouter; Anna U. E„ d» v. J. H. Storm en M. E. Gedella; Johan, z. v. D. J. Damcn en A. M. van Es. GEBOREN: Jenny D., dv H. G. Leenders en A. M. Over de Vest; Elisabeth J., dv J. Houtman en J. G. Dirkzwager; Monique R., dv Th. Bak kers cn L. de Wit; Petrus J. F., zv P. J. van Dijen en C. A. T. van Fessem; Teunis W., zv J. Ch. de Gids en A Th. Rooijakkers. Overleden: S. N. Sluiters. 83 jr. wed. van L. Jansson; A. D. H. Collignon, 75 jr. wed. van W, P. Kaevermans; H. C. Damme, 74 jaar echtg, van. J. J. van Geerenstein. OVERLEDEN: J. A. Brouwer, 74 Hollandse judo-kampiocnscbap voor de kyu-graden gehouden. De publie ke belangstelling hiervoor was zo groot dat de tribunes zo vol waren dat er een aantal junioren op het „veld" moesten plaatsnemen. Hoewel er zich geen verrassingen hebben voorgedaan, is er toch een felle sportieve strijd geleverd. Jam mer was dat er geen wedstrijd ver lengd mocht worden. Meermalen bleek, ook uit de uitspraken van de hulpscheidsrechters, dat er weinig verschil in prestatie is geweest. De Rotterdammers Van der Schee en Hoekman hebben wederom titels gehaald, zoals zij vorig jaar en ook het jaar daarvoor (wel steeds in een klas lager) de kampioensbeker heb ben verworven. De uitslagen van de finale-partijen luiden: Junioren: Gele band: Kleen (Katwijk) wint met houdgreep van Hagens (Dor drecht). Oranje band: Schooneberg (Kat wijk) wint van v. Hooien (Den Haag). Groene band: Kok (Dordrecht) wint van Stoker (Schiedam) op be slissing. Blauwe band: Dekker (Rotterdam) wint van Schijf (Katwijk) op beslis sing. Bruine band: v, Tilburg (Katwijk) wint van Arend (Rotterdam) met houdgreep. Senioren: Gele band: K. Vis (Den Haag) wint van A. v. Dam (Vlaardingen) op be slissing. Oranje band: Visser (Rotterdam) wint van Wild (Vlaardingen) met punt Groene band: v. d. Schee (Rotter dam) wint van Boer (Rotterdam) op beslissing. Blauwe band: Hoekman (Rotter dam) wint van Zandvliet (Den Haag) met 5e heupworp. Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas dinsdag op de vergadering van de Kamer, toen hij enkele details vertelde van het verhandelde op de jongste ver gadering van de Unie van Rijnka mers.. Mr. dr. K. P. v. d. Maodele, voorzitter van de internationale Unie, heeft op zijn missie naar Boe dapest de indruk gekregen, dat de Hongaarste regering in alle opzich ten wil meewerken. Er bestaan thans niet zo veel hin derpalen meer ora het plan te rea liseren. De heer Buschmann, die de vergadering in Baden-Baden ook bijwoonde, had de indruk gekregen, dat het Rijn-Main-Donau-kanaal er nu werkelijk wel zal komen. Na realisering zal de Noordzee dwars door Europa verbonden zijn met de Zwarte zee; anders gezegd men zal kunnen varen van Rotterdam naar Odessa. Permanent wave Permanent: Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.— com pleet, Telefoon 6 68 33 Fotografie Koiriims vergeten? Ut «mio- maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto "K. van. Vuuren. Hoogstraat 106. Voor uw pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, telefoon 6 67 20. In één dag gereed. Personeel Gevraagd confectieverkoop- sters, ook gehuwde dames komen in aanmerking. Aan melden Japonnenhuis Stei- nas, Hoogstraat 88.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1