Zuid-zijde Koemarktplein is nu bijna gereed Coöp. Transitoveem opent poorten aan Waalhaven Drie maal te hard gereden: rijbewijs weg Eniglieidsformulieren offeren aan eenheid Nieuwe gebouw vol besmette margarine DWS en WF-dames Richters als schilder van het landschap GROOTSTUWADOORSCOMPLEX Voetgangers in de knel bij opgebroken Hema-trottoir HANDBAL Eerste nederlagen van Judo-strijd junioren My Fair Lady definitief uitverkocht Kerstzang in AJioy-hal Bij overgang eerste naar tweede fase mousse nylon maillots in teenager' maten Radio en Televisie 1961 COUZY Ds. J. Nawijn voor Oecum. Raad: Bejaarde dame aangereden PïfflSM Burgerlijke Stand Kantonrechter waarschuivt: Schouwburg Zuid Zeeman gewond bij val in ruim 26.000-ste op Nwe Waterweg Komende kersttentoonstellingen SCHIEDAM Koeriersters Dinsdag 13 december 1960 3 Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka Sc Co, Groenelaan 327. Bellen bij ongeval: G.G. en GD, Tulnlaan 80, telefoon Q 92 90. Politie-alarmn timmer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge« opend: maandag 19—20.30 uur, dinsdag 9.30JB.3D en 19—20.30 uur. woensdag 9.30—15.30 uur, donderdag 9.3012,30 uur, vrij dag 9.3016.30 en 1920.30 uur, zaterdag 9.3016.30 uur. 's Zon dags gesloten, i R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—23 uur, woensdag 14—17 en 19—21 uur. donderdag 1012 uur, vrij dag 14—17 en 19—21 uur. zater dag 1012 er» 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling van eigen bezit. Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN" Passage, 2 en 8 uur „Kennen voor het vuurpeleton". Monopole, 2 uur: „De pelsjager van de Slangen rivier" 7 en 9.15 uur: „Tussen nacht en morgen". DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Geron. To neel: In de schaduw van twij fel. Volksgebouw 8 uur: De Vriendschap. Kiaverjasconcours Volksgcboow, 8 uur: PvdA. Jaarver gadering. Irene. 3 uur: SFC Feestavond. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Mobilisa- tiekruïs. Bijeenkomst. De moeilijkheden rond het opge broken Koemarktplein zijn, naar het ons voorkomt, nu nog veel groter, dan ze ooit geweest zü". Dit komt omdat we ons nu in het overgangs stadium tussen de z,g, eerste en tweede fase bevinden. De eerste fase dat is dus het opbreken van de zuidelijke zijde van het Koemarkt- plein, is nog niet geheel voltooid en men Is al gedeeltelijk begonnen aan de tweede fase, die het opbreken van de noordzijde van het plein, dus de Rotterdam se djjk, rond de Jlcma naar de Boersvest omvat. Het rijwielpad van Koemarktbrug tot aan Rotterdamsedijk functio neert weer als van ouds, alleen de fietsers en bromfietsers, die bij het plein naar links afslaan, naar de Broersvest, zijn nog niet uit de moeilijkheden. Doch het motor-ver- keer houdt nog enige dagen de tijde lijke route dwars over de rotonde van het KoemarktpJein. Het ziet er wel naar uit dat binnenkort ook de auto's weer de oude route kunnen volgen. Maar nu is men al bezig om het trottoir langs de Hema op te breken en diepe sleuven zijn daar reeds ge graven, Voor de rij- en voertuigen, maakt dit voortijdig beginnen van de werkzaamheden, die vallen on der de tweede fase, weinig of niets uit, maar de voetgangers zijn hier door wel heel erg in de knel ge komen. Het trottoir voor de Hema is voor hen ontoegankelijk geworden, waardoor zij op de rijweg moeten lopen. En dat terwijl het motor-ver keer nog niet is afgevoerd van de noordzijde van do Rotterdamsedijk. Er staan wel wat hekjes op de weg, als aanduiding van een nood-loop pad, maar erg effectief zijn die niet. Zeker niet in de spitsuren. Het is beslist unfair tegenover de voetgangers, met een sterke negatie van hun toch al geringe rechten in het verkeer, dat men gemeend heeft nu reeds te kunnen beginnen aan het opbreken, terwyi het motorverkcer nog niet Is verwijderd van de Rot- terdamsed{jk-noordzjjdeBroersvest. Daardoor komt de veiligheid van de voetganger in gevaar. En met deze Kerstdrukte zUn er juist extra-veel voetgangers in dit deel van het stads centrum. Met de werkzaamheden Is men toch al ver achter op het ons Inder tijd voorgelegd werk-schema met de drie fasen. Had men nu niet even (Advertentie LM.) nu... beduidend;- goedkoper Als er deze winter bfj U thuis nog iemand klaagt over de koude, dan heeft U deze adver tentie niet gelezen. Want morgen beginnen wij met de verkoop van honderden maillots, modern, elegant en lekker warm tegen de koude! Mousse Nylon galliots (m teenager -en dames-maten) in effen en rib. koopt U nu voor bijna de helft van de normale prijs. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Mousse Nylon maillots in de maten 38 t/m 42» door elkaar voor één prijs a. voor kunnen wachten met het graven tot dat de gehele eerste fase was vol tooid? Dat zou wél in het belang zijn van de voetganger, maar die belan gen worden bij het opstellen van „De stratenmakers zijn nog druk bezig met het voltooien van het wegdek van de Rotterdamsedijk zuidzijdet waarvan al 'n heel stuk bekleed ts met «ietitee klinkers, die een beter wegdek vormen dan de wroegere keten. De wielrijders hebben links hun oude pad weer terug. De voetgangers zijn het laatst aan de beurt met hun over steekplaats. verkeers-regelen, maar al te vaak genegeerd. (Advertentie LM.) PHILIPS - ERRES - TELEFUNKEN mmmnmtmmmm Zeer gemakkelijke betaling 1e MIDDELLANDSTRAAT 72 TELEFOON 30340-37434 Op de laatst gehouden vergade ring van de plaatselijke Oecume nische Raad van Kerken heeft de Gereformeerde predikant ds. J. Na- wtjn gesproken over het onderwerp: „Kan 'n nieuwe en kortere (gecon centreerde) belijdenis ons dichter bjj de eenheid brengen?" Spreker ging op verzoek van de Oecumenische Raad nader in op en kele artikelen, onlangs door hem ge schreven in het (Geref.) „Schiedams Kerkblad", waarin hij o.m. als zün mening had uitgesproken, dat het z.i. niet nodig is. dat de Hervormde kerk de 3 Formulieren van Enigheid (Ned. Gel. Belijdenis, Heidel bergse Cate chismus en de Artikelen betreffende de Remonstranten), waaraan de Ge reformeerden nogal waarde hechten, aanvaardt, alvorens tot eenheid met b.v. de Gereformeerden te komen, doch dat naar zijn mening kon wor den volstaan met een kortere, ge concentreerde belijdenis, die voor al len aanvaardbaar zou moeten zijn en basis zou bunnen vormen voor ge meenschappelijk handelen. Hij gaf vervolgens enkele punten weer uit het verslag van het des tijds in Baarn gehouden congres van het Gereformeerd Studieverband voor oecumenische vragen, waaruit bleek, dat onder de Gereformeerden niet gelijk over de Wereldraad wordt gedacht, doch dat veel Geref. predi kanten, waaronder ook de 3 Schie dam se predikanten, voor aansluiting bij de Wereldraad zijn. Spreker toonde zich een voorstan der van concentratie van de belijde nis, d.w.z. dat de gezamenlijke ker ken zich concentreren op de hoofd punten, zoals die b.v. ook in de ba sisformule van de wereldraad voor komen, Hij maakte daarbij onder scheid tussen concentratie en reduc tie. Hij meende, dat, hoewel het moei lijk is om precies te zeggen wat er zoal m een geconcentreerde belij denis zou moeten staan, de eigen belijdenis en die van de andere ker ken in het licht van een geconcen treerde belijdenis moeten worden bezien. Men zou dan tot de ontdek king komen, dat niet alles goud is wat in de eigen confessie blinkt. De vraag is nu: hoe komen we tot een kortere belijdenis. Spreker me moreerde. dat het Geref, congres te Baam een weg daartoe had gezien in de erkenning van de menselijke relativiteit t.a.v. de christelijke ge loofswaarheden. Elk belijdenisge schrift is aan de menselijke beper king onderhevig; een belijdenis heeft gcdi absoluut gezag en is niet on feilbaar. De bijbel heeft goddelijk gezag, een belijdenis slechts kerke lijk gezag. Spreker poneerde, dat, hoewel hij ze als Gereformeerd pre- De 80-jarïge mevrouw J. E. v. W.~ v. d. W. uit de Boerhaavelaan stak gistermiddag omstreeks vüf uur bij het Boerhaaveplein de straat over. I Zij deed dit vanachter een stilstaan de auto, zodat de bromfietser W, P. G. uit Rotterdam haar te laat op merkte en aanreed. De bejaarde da- me werd tegen de straat gesmeten l en brak de rechter bovenarm en het linkerbeen: zij is in de Dr, Nolet- 5tichting opgenomen. dikant heeft ondertekend en er ook mee leven kan, de kerk niet per sé aan de 3 formulieren is gebonden, doch het recht heeft om te komen tot een kortere belijdenis. Wij moeten, aldus eindigde ds. Na- wijn, met andere kerken zoeken naar een nieuwe belijdenis, waarin echter dc hoofdpunten indiscutabei behoren te zijn, want dan alleen kan een kor tere belijdenis in de kerk functione ren. Zij moet bindend zijn en de ker ken moeten elkaar beloven zich daar aan te houden, Hij sprak als zijn overtuiging uit, dat deze dingen moe ten groeien en dat zij in. gesprekken aan de orde dienen te worden gesteld, ook in de plaatselijke gemeente. Bekende bands spelen voor Soc Scopulus Met een aantrekkelijke Oudejaars avondshow in Musis Sacrum op 18 december zal de Schïedamse Jeugd- sociëteit „Scopulus" het seizoen af sluiten. Het van dit jaar wel bijzonder ac tieve bestuur van „Scopulus" heeft namelijk enige bekende bands weten te engageren. Wij noemen o.a. het optreden van Frans Poptie en zijn .Swing Specials* en „The Millers" onder leiding van Ab de Molenaar. GEBOREN: Ronald, z, v. J. Bleïjer- veld en A, Noorlander: Albert J. en Jacobus A., zns. v. A. J. Blokland en J. Tettelaar; Johannis, z. v. J. van Mourik en G. Bekkema; Robin, z. v. J. C. Warmerdam en W. C. Marke- steijn; Ruben, z. v. P. de Rover en E, den Haan: Petrus H. J., z. v. J. J. van Helden, en M. M. van der Poort; Michael F., z. v. M. A. J. van Mil en C. M. van Alphen; Judith A., d. v. W. Loch en A. Ch. Selicr; Anto- mus B-, z. v. A. J. van Gerven en A. M. Hölscher; Ina. d. v. J. H. Werkman en G. G. Ruster. OVERLEDEN: C. H. Holleman, 86 jaar. (Van een onzer verslaggevers) De directie van het nieuwe Coöperatieve Transito Veem aan de Waal haven heeft moeite gehad een plaatsje vrü te honden voor de receptie ter gelegenheid van de officiële opening. Terwijl een paar maanden geleden timmerlieden en schilders nog druk aan het afwerken waren, stroomden de goederen de geweldige exneditiehal reeds binnen. Transito Veem was name lijk uitverkoren tot opslagplaats van alle mogelijk met planta-emulgator besmette margarine, Uniiever-personeel zit nog dagelijks in het veem de goede pakjes van de verdachte te scheiden, maar de berg van 1800 ton slinkt niet hard. De gasten van het Coöperatieve Transito veem G. A, troffen gister middag aan de Waalhav- zodoende een bedrijf aan, dat reeds volop in werkmg was, hoewel de directie van het nieuwe stuwadoorscomplex zich die werking wel anders voorstelt. Hij (Van een onzer verslaggevers) Wie In Rotterdam driemaal de maximumsnelheid overtreedt, raakt z(jn rybewy's kwijt. Gisteren heeft de kantonrechter te Rotterdam, mr. J. J. II. v. d. Brug, de nieuwe tarie ven. bekendgemaakt. De eerste maal een hoge boete, de tweede maal daarbij een voorwaar delijke ontzegging voor zes maanden en de derde maal intrekking van het rijbewijs voor een jaar. „Het moet uit zijn met deze overtredingen", zei de kantonrechter, .niemand hoeft harder te rijden dan vijftig. Deze overtreding kan zo makkelijk worden voorkomen". Hij zei dit voor hij begon met de In de zaalhandbal-competitie heb ben de nog ongeslagen damesteams van DVVS en Wilton Fyenoord zon dag de eerste nederlagen geleden. Ook de UVG-heren moesten het on derspit delven, maar de heren van zowel Wilton als DWS kwamen aan volle winst. De penalty, die in de eerste minuut werd gegeven tegen de Wilton-dames was de oorzaak dat deze dames- ploeg de eerste nederlaag moest in casseren tegen het eveneens onge slagen Kwintus uit Kwintsheul. De Schiedamsen raakten gedeprimeerd. Fr. de Raay, B. Zonneveld en N. R. Penning schoten elk wel raak voor de rust, maar de Kwintheuese dames schoten twee maal zo vaak raak. Wil ton haalde na de rust, met schoten van A. v. d. Horst en N, Penning wel op tot 65, maar daarna was hun kruit verschoten, terwijl Kwin tus nog viermaal de overigens in pri ma vorm zijnde keepster H.Smit pas seerden. 10—-5. De wedstrijd van de DWS-dames tegen Turnlust in de Energiehal had een spannend verloop, maar het veld spel en het tempo van de Haagse dames was beter, zodat Turnlust bij de pauze met 5—3 voor lag. Maar dc zusters Robart lieten duidelijk blijken terecht in aanmerking te komen voor de Bondsploeg zaalhandbal. In de tweede helft scoorde elk team nog twee maal, zodat Turnlust met 5—7 won en nog steeds ongeslagen met 6 punten aan de kop staat. De Wilton-heren kwamen eerst om 10 uur 's avonds aan bod, maar dat bleek geen bezwaar te zijn in de wedstrijd tegen RODA, Een doel punt van J. Foncke werd afgekeurd, maar even later zette hij de toege kende strafworp in een doelpunt om. Nadat ook H. v. d. Lugt gescoord had kwam RODA de score op 2—2 zetten. De Schiedammers schakelden met succes een hoger tempo in en de rust stand werd 6—2 met doelpunten van H. v. d. Lugt. P. v. d. Gaag en J. Zonneveld. Daarna kwamen, beide teams eerst goed op schot, alleen Wilton nog wat meer, zodat toen de arbiter voor het eind floot, de stand 1711 voor Wilton was. Ook de DWS-heren speelden een goede wedstrijd tegen Rotterdam, dat versterkt was met enkele spelers van ONA. Maar DWS speelde op volle kracht en had al spoedig een 6—2 voorsprong. Gerust werd met de stand 74. Daarna kwam Rotterdam met twee strafworpen op 76, maar A. Sigmond maakte er 8—6 van. Het spelpeil werdbelangrijk lager en bei de teams ingen forser spelen, wat de scheidsrechter niet wist te voorko men. DWS scoorde wat vaker zodat het eind van deze verhitte wedstrijd een 159 overwinning werd. De heren van UVG leden de eerste nederlaag, n.l. 1015 tegen Activitas 2. In het Sportcentrum Schiedam, (van Relnier Hulsker) beeft zondag de ontmoeting plaats gehad tussen junioren van SCS en De Maasstad uit Rotterdam. Bijna vijftig knapen van 12 tot 17 jaar hebben eerst een traning onder leiding van de heer Hulsker gehad om tot slot wat par tijen te maken. De ontmoeting tussen 2 teams van 13 man werd wel een zware nederlaag voor de knapen van de heer Hulsker, omdat er in de groep van 14 tot 16 jaar velen ont braken. Mogelijk zat het St. Nxco- laasfeest van zaterdagmiddag hun nog in de benen. Nu werd er met 103 verloren. Enkele „competitie- speciaals" werden gemaakt De sterkste judoka's van De Maasstad brachten verrassingen, doordat La- grand al zijn eerste partij verloor van de witte bander Visser van SCS. De Ridder deed het beter en ver sloeg 11 SCS-ers in 6 min. 23 sec. Toen de beurt was aan de sterkste knapen van SCS werd er geducht revanche genomen. Stoker (groene band), versloeg 18 man van de Maas stad, ook Lagrand en de Ridder, in 6 min. 16 sec. Adrie v. d. Veer deed het toen nog eens dunnetjes over en behandeling van 75 zaken tegen over treders van de maximumsnelheid. „Dit is een groot aantal, maar het is slechts een heel kleine groep van de mensen, die dagelijks achter het stuur zich schuldig maken aan te snel rij den", zei mr. v. d. Brug. „Iedereen heeft haast", zei hij. „Maar door die haast gaat het aan tal ongevallen voortdurend omhoog. Wie door snel rijden een ongeval wil riskeren brengt ook het leven van anderen in gevaar, ook al rijdt hij nog zo goed. Daarom zullen we deze overtredingen harder aanpakken dan de gewone verkeersovertredingen. Reeds op het eerste vergrijp volgt een hoge boete". Terwijl hij dit zei luisterde de eerste groep van twintig overtreders somber toe. Eén voor één verschenen ze vervolgens voor het hekje om te vertellen, waarom zij harder hadden gereden. Zij waren bijna allen, ge snapt door de gatsometers van de politie op de Groene Kruisweg en de Schïedamseweg. Een taxichauffeur, die een boots man naar een schip had moeten brengen, en die al een keer was ver oordeeld, hoorde zich veroordelen tot tachtig gulden boete en een half jaar intrekking van het rijbewijs voor waardelijk. De Schouwburg Zuid, die zondag 4 december gesloten moest worden wegens dc vrfj ernstige schade, die meer dan een etmaal storm en regen aan het gebouw had toegebracht, opent vanavond zün deuren weer voor hef publiek. Het herstel is energiek aangepakt. Vooral de vernieuwing van de elec» trische leidingen die door het bin nendringen water onklaar waren ge raakt, vormde een heel karwei. De werkzaamheden zijn. nog niet afge sloten, maar wel zo ver gevorderd, dat het belangrijkste deel van de verlichtingsinstallatie weer in be drijf kan worden gesteld. De toneelgroep de Schouwspelers, die in de afgelopen week een reeks voorstellingen van. „Het dagboek van Anne Frank", plus nog enkele jeugd- opvoenngen zou geven, is van de sluiting van, dc Grote Schouwburg wel de dupe geworden. Het ensemble heeft dit stuk maar eenmaal kunnen spelen. Wellicht zullen in 't schouw burg-programma van de komende tijd een paar „gaatjes" gevonden kunnen worden voor „Het dagboek". De voor stelling door de Schouwspelers ver dient dc reprises stellig. Aan boord van zijn schip, het Duit se ss Wesfalen in de Rijnhaven is zaterdagmiddag de 20jarige scheeps timmerman G. Yörs uit Hamburg in een ruim gevallen. Hij liep inwen dige kneuzingen op en werd ter ver pleging in het Havenziekenhuis opge nomen. zal blij zijn, wanneer hij de laatste doos margarine het huis ziet verlaten en het echte stuwadoorswede onbe lemmerd kan beginnen. Het nieuwe, ruime bedrijf is inge richt voor snelle, mechanische be handeling van goederen. Er staan ra de hallen weinig pilaren, de deuren zijn breed en de verdiepingen hoog. Directeur P. F. van Oogen is zeer in genomen met de nieuwe Rotterdamse vestiging, die kenmerkend is voor de ontwikkeling van zijn bedrijf. Het Coöperatieve Transito Veem is een Amsterdamse onderneming, die overigens al ruim vijftig jaar een Rotterdamse vestiging bezit. De oude functie van Veembedrijf is na het wegvallen van de grote stroom van Indonesische produkten op de ach tergrond geraakt en het stuwadoors- bedrijf is thans in de beide havens het belangrijkste. De heer Van Oogen wees op de organisatievorm van de onderne ming. De werknemers zijn collectief eigenaars van het bedrijf, wat een sterke binding tot gevolg heeft. „Spreekt men tegenwoordig veel over het maken van mede-werkers, wij zijn al een stapje verder en heb ben mede-eigenaars", zei hij. Drie produktiecoóperaties hebben de grote loods en het twee verdie pingen tellende gebouw tot stand ge bracht. Transito Veem gaf de op- Zondag is het 26,000ste schip bin nengekomen, dat in 1960 de Nieuwe Waterweg opvoer. Het was het En gelse m,s. Darlington, dat van Goole kwam met stukgoed on ligplaats heeft genomen in de Parkhaven te Rotterdam. Cargadoor is het agent schap Humber Lijnen. In 1959 kwam het 26.000ste schip op 27 december binnen, toen wa3 het het Ned. m.s. Raket. Transito Veem aan de Waalhaven had gisteren de vlag in top: het be drijf werd officieel in gebruik ge steld. dracht, de Arbeiders Coöperatie voor Uitvoering van Bouwwerken was aannemer en de constructie was het werk van het Coöperatief Ingenieurs bureau Van Steenis. Architect was de heer H. H. van MiL De technisch onderdirecteur van het Gemeente Havenbedrijf ir. Tj. J. Risselada heeft de nieuwe aanwinst voor de Rotter damse haven officieel in gebruik ge steld. Het personeel bood een gevel- versiermg aan., vervaardigd door De Porceleyne Fles in Delft. (Van onze kunstredactie) Alle voorstellingen van My Fair Lady, die nog in het Luxor Thea ter gegeven zullen warden (t/m 30 december} zijn volledig, onherroe pelijk en definitief uitverkocht. Se dert het weekendt moet de kassa, iedereen die zich nog van een plaats voor My Fair Lady wil voorzien en dat zijn er nog steeds zeer velen dit teleurstellende nieuws mee delen. Elke avond vormt zich tegen do aanvangstijd nog een rijtje bijzonder hardnekkige optimisten, die hopen op een kaartje, dat na telefonische of schriftelijke bestelliog niet wordt afgehaald. Soms bedraagt het aantal gegadigden echter het vijfvoud van de vrijkomende plaatsbewijzen. Voor de derde maal zal in Rotter dam een massale Volkskerstzang- avond gehouden worden. Rotterdam's grootste zaal, de Ahoy- hal, zal zaterdagavond 24 december aan ongeveer 6000 personen *n plaats geven. De burgemeester van Rotter dam, mr. G. E. van Walsum, zal het Kerstevangelie lezen, terwijl verder enkele honderden koorzangers aan dit evenement medewerking zullen verlenen. De organisatie van deze Volkskerstzang berust bij het Co mité Volkskerstzang, waarvan een groot aantal evangelische jeugdorga nisaties deel uit maken. (Van onze kunstredactie) Het museum Boymans-Van Beu- nlngen heeft zün kersttentoonstel- Ilng gewijd aan het werk van de Rotterdamse kunstenaar Marius Richters (1878-1955). Schilderijen, aquarellen en tekeningen zullen een collectie, door het museum in de loop der jaren bijeengebracht. In de Rotterdamsche Kunstkring aan de Witte de With straat wordt een tentoonstelling gehouden onder de titel ,3eelden in het heden". De ze wordt op 16 december geopend. Onder de exposanten, bevinden zich volledig beeld geven van de beteke- j 0.a. Wessel Couzijn. Ben Guntenaar, 1 Karei Kneulman, Lotty v. d. Gaag, Gust Romein, Tajiri, CM. Visser, André Volten en Aart v. d. UsseL Het Stedelijk Museum Schiedam houdt een kersttentoonstelling on der de titel „Van Jongkind tot Jom". meesterwerken uit Eindhovense par ticuliere kunstverzamelingen. Deze expositie wordt op 21 december ge opend. deze blauwe bander versloeg 30 ju doka's van SCS en De Maasstad te zamen in 10 min en 34 sec. Jan Heinsbroek 13 jaar en. groene band versloeg 6 man van de Maas stad maar verloor van de laatste man, de 7e. een oranje band van 14 jaar in 7 minuten en 15 sec. nis van deze kunstenaar als schil der en tekenaar van het landschap. Richters heeft de rivieren bü Rot terdam geschilderd en getekend, evenals het polderlandschap, aan de rand waarvan z|jn atelier stond. Twee zomers, in 1-946 en 1947 door gebracht op Terschelling, hebben een rijke oogst aan tekeningen vol ruimte en licht opgeleverd, die nog met eerder zo volledig werden ge- exposeerd. Diepe indruk heeft een verblijf in Zuid-Frankrijk in 1947 op de dan 69-jarige kunstenaar ge maakt De enkele schilderijen en de vele tekeningen en aquarellen, toen ontstaan, getuigen van de intensiteit waarmee Richters het zuidelijke landschap en het zuidelijke licht heeft beleefd. De tentoonstelling duurt van 18 december tot 22 januari. In die zelfde periode zijn in het museum de jubileumtentoonstelling van bet werk van Albert Neuhuys in het Prentenkabinet te bezichtigen, even als de tentoonstelling van oud Fries aardewerk, dat eeu overzicht geeft van wat er, te beginnen met de 17e tot en met de 18e eeuw, in Friesland hoofdzakelijk te Makkum en Har- lingen aan tingla zuur-aar de werk werd vervaardigd. In de tuinzaal en de beide aan- grenzenden zalen wordt een expo sitie ingericht van keramiek van de laatste zestig jaar, gekozen uit de Permanent wave Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige oedienmg: kapsalon J. de Ruiter, i_iange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.com pleet Telefoon 6 68 33 Te koop aangeboden Bedden ƒ69.verende ma trassen 190x80, prima, voor slechts ƒ69.-Plate, tegen over stadhuis Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1